Server Developer: хто це, що робить і як їм стати

Досить часто буває важко сформулювати з першого разу назва посади або позиції для фахівця в компанії на тому чи іншому проекті. Це відбувається через те, що зона відповідальності знаходиться на стику зон інших команд або відділів. Як би смішно не звучало оксюморон «спеціаліст широкого профілю», але все ж таке трапляється. Якщо немає усталеного назви посади в «Табелі про ранги всіх чинів»? Пора придумати своє. Знайомтеся — Server Developer! TL;DR Server developer — фахівець широкого профілю, який непогано розбирається в тому, як відбувається взаємодія між клієнтом і сервером. Розуміння того, що відбувається поширюється не тільки на якісь високорівневі і абстрактні поняття, але й на цілком низькорівневі: OSI model? Пфф... TCP 3-Way Handshake? Та будь ласка! Посада Server developer в KeepSolid я займаю ось вже більше року. Мій загальний стаж в галузі при цьому становить 15 років. У плані кар'єрних очікувань, як мені здається, все залежить конкретно від людини.

Опубліковано: 13/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Пишемо багатоплатформовий код з Haxe

Якось я вже писав про цю мову на DOU. Однак, щоб розкрити всі його особливості, однієї статті недостатньо. Більш того, в коментарях було багато цікавих запитань, які спонукали мене продовжити писати про даної технології. Хто не читав попередню статтю , пропоную ознайомитися. Кому лінь читати, коротенько Haxe — це інструментарій для розробки крос-платформного. Мова Haxe транслюється в безліч інших мов і може бути виконаний на різних платформах. Це перша практична стаття, з якої можна почати своє знайомство з інструментарієм Haxe в цілому і зрозуміти (я сподіваюся), що він із себе представляє. Установка і настройка Haxe Качаємо інсталятор для своєї ОС. Качаємо VSCode :
Встановлюємо розширення для Haxe: marketplace . Готово :) Але, щоб повністю оцінити всі можливості, описані в цій статті, вам також не завадить встановлений NodeJS і VisualStudio (для компіляції C#, С++ коду під Windows), встановлена Java 7+ в системі і Python 3.

Опубліковано: 12/06/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #20: Microsoft і GitHub, AWS зарелизил EKS, DevOps Factors

У випуску: реверс інжиніринг AWS Lambda, як найлегше зайти в Kubernetes, ми зробили DevOps Factors, з'явився Docker Classroom. Подивитися на вихідних На цих вихідних пропоную подивитися невелике і веселе відео про Terraform. Доповідає не хто-то лівий, а Підлогу Стек — він раніше працював в HashiCorp, і йому можна довіряти. Він розглядає плюси, мінуси і відповідає на всякі хитрі питання в кінці. Ви запитаєте, мовляв, Олег, ніж цей видос крут, в чому сіль? Прикол в тому, що Підлогу напередодні конференції зайшов в бар, і трапилася якась бійка. Загалом, результат на обличчя. Але прикре непорозуміння не завадило йому вийти і прочитати доповідь. Це круто, Підлогу! І гідно поваги. У світі щось сталося Amazon EKS — Now Generally Available Таки зарелизили! Amazon Elastic Container Service for Kubernetes — це PaaS k8s в Амазоні. Ніхто до кінця не вірив, що вони самі ж почнуть вбивати свій EKS, але ринок переміг. Всі хочуть кубер — отримуйте кубер.

Опубліковано: 09/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Реактивний підхід до валідації полів введення на Android

Привіт! Мене звати Костянтин Черненко, я інженер в компанії Genesis, працюю на проекті BetterMe . Як ви, напевно, знаєте, валідація введення — одна з найпоширеніших задач, яку доводиться робити в мобільному додатку. Приблизно в 2014 році в нас з'явився такий інструмент, як RxJava, і мислення Android-інженера початок перехід з імперативного до реактивного підходу в програмуванні. Як це пов'язано з валідацією полів? Я думаю, що не відкрию вам секрет: ми можемо інтерпретувати події вводу як потоки даних, на які можна як-небудь реагувати або як ними маніпулювати. Здається, що ви щось подібне вже чули, чи не так? Бібліотека RxBinding Звичайно, в цих наших інтернетах дуже багато інформації з цього приводу — статті, бібліотеки та відповіді на Stack Overflow. Найпоширеніший патерн, який можна зустріти, — це використання бібліотеки RxBinding (самі знаєте кого) і ваше базове рішення може виглядати наступним чином: package tech.gen.rxinputvalidation import android.os.Bundle import android.

Опубліковано: 08/06/18 @ 10:17
Розділ Різне Читати далі...

Хто, де і як буде вчити тестувальників в Києві в 2026 році

[Про автора: Олексій Лупан — QA Trainer в Дивувати Commerce, неодноразовий доповідач SQA Days, QA Fest та інших конференцій з тестування пз]
Всім Привіт! У 2016-му на конференції QA Fest я міркував про те, як йдуть справи з навчанням тестувальників в украйти, куди це все йде і до чого призведе. За цей час на DOU поднабралось статистики на цю тему. Подивимося, може, щось змінилось. Загальний контекст До 2014-го року в українському IT справи йшли кагбэ добре: зростання кількості проектів, очевидний попит (у тому числі і) на тестувальників. Рух «Йдемо в IT»до того моменту знатно розгойдати і було посилено спадом економіки. Навесні 2014-го я нарахував «в ефірі» трохи більше 30-ти IT-шкіл і навчальних центрів. Здавалося, що треба тільки почекати років зо два, не більше — і з'явиться багато нових, розумних, навчених тестувальників, щоб всі заверте...

Опубліковано: 04/06/18 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Травень 2018. Просів з 80 до 60К

Спочатку з цифр, потім розбір польотів. 1$=62р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 12850 (пройшов. міс 13273);
Всього статей: 697;
Дохід: 56506 (минулий міс 73558 руб);
Дохід на 1К відвідувачів: 151 руб.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1010 (пройшов. міс 1055);
Всього статей: 320;
Дохід: 4070 (минулий міс 4934 руб);
Дохід на 1К уніків: 137 руб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 423 (пройшов. міс 398);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 1378 (минулий міс 2093 руб);
Дохід на 1К уніків: 113 руб. Усього опубліковано за травень 40 статей. Разом за Травень: 61954 (пройшов міс 80585 ). Розподіл трафіку: 50 на 50 google/яндекс Розподіл доходу: 50% адсенс, 50% рмя. Розбір польотів Як і очікувалося дохід впав т. к. довелося зняти всі блоки посилань від гугла.

Опубліковано: 01/06/18 @ 09:24
Розділ Різне Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior Project Manager vol.1

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Project Managers. На наш запит відразу відгукнулося 12 фахівців, тому добірку з порадами від ПМ'ів опублікуємо у двох частинах. Денис Прилуцький , Head of PMO у Perfectial 25 років досвіду в ІТ-галузі, з них понад 18 у проектному менеджменті З чого почати Якщо ви прийняли рішення пов'язаність зв'язати свою кар'єр єру із проектним менеджментом чи просто цікавитесь цією галуззю, у першу чергу вам треба зрозуміти, за що саме відповідає проектний менеджер та які очікування від нього є у замовника, роботодавця та проектної команди? Саме це розуміння є ключовим. Якщо в цьому добре не розібратись на початку, то це може призвести до великої кількості проблем протягом цілих років, допоки вірне розуміння не сформується.

Опубліковано: 31/05/18 @ 11:22
Розділ Різне Читати далі...

Зростання кількості заявок в 3 рази при підвищенні бюджету на 20%

Клієнт Спортивний комплекс преміум класу «5 Елемент». Наше завдання Збільшити показник конверсії для отримуваного трафіку. Бізнес клієнта Фітнес центр 5 Елемент є найбільшим спортивним комплексом в Україні. В клубі працює тренажерний зал площею понад 2000 кв. м. , 7 басейнів, включаючи гідромасажний басейн і дитячий басейн з підігрівом. Фітнес центр стежить за високою якістю тренажерів, ігрових майданчиків і води. Групові заняття з пілатесу, йоги, танців, боксу, аеробіки, стрейчингу проводять компетентні та сертифіковані тренери. Якість обслуговування клієнтів тричі підтверджено незалежною премією «Luxury Lifestyle Awards». Преамбула Клієнт вів рекламну кампанію в записі Гугл Адвордс з 2013 року. Спочатку вели самі, далі передали великого інтернет-агентству. На момент нашого аудиту в записі працювало кілька рекламних кампаній в пошуковій мережі, дві медійної і одна кампанія в Ютубі. Рекламні кампанії були налаштовані без урахування специфіки бізнесу.

Опубліковано: 30/05/18 @ 09:02
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Червень'18

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у червні 2018. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші вакансії для початківців, безкоштовні курси/стажування, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал , щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів. Туди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту, нові курси, стажування та вакансії. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип Abto Software Львів Computer Vision & AI — 15 червня Курси Apriorit Дніпро С++ — 31 серпня Курси CoreValue Львів Salesforce — 5 червня Курси ElifTech Львів, Вінниця Full-stack Web Development, QA — 21 червня Курси EPAM Київ, Львів, Харків, Дніпро Київ:
.NET — 3 серпня Харків:
Java, DevOps, .

Опубліковано: 29/05/18 @ 11:53
Розділ Різне Читати далі...

Покоління Z. Чому підлітки починають займатись програмуванням і що з того виходить

Ті, що ми колись називали технологіями майбутнього, покоління Z (ті, хто народилися після 1995 р. — ред.)вважає є невід'ємною частиною повсякденного життя. Деяким його представникам навіть немає 18 років, а вони вже подають ідеї та створюють проекти, які покликані покращити майбутнє людей. Наприклад, нейронна мережа Соломії аналізує електрокардіограми й ставити діагноз. Дмитро створив власну соціальну мережу й інформаційного чат-бота, Анастасія придумала дозатор прального порошку, який сподобався кронпринцесі Швеції. Єлізавета має ідею розумного смітника, а Володимир придумав спосіб, як за допомогою технологій знайті місце для паркування. В інтерв'ю для DOU молоді українські програмісти розповіли, як почали займатись ІТ, чому не всіх влаштовувала їхня робота та що з цього виходить. Соломія Леньо , 16 років Future cognitive scientist, фіналістка Intel ISEF та ICYS-2018 «Я не знаю річ, яку не можна запрограмувати» Усе почалося з 8-го класу.

Опубліковано: 28/05/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #26: Swift Tips, закони Core Data, WWDC Scholarship

У випуску: як працює HTTPS на прикладі з котиками, Vapor 3, що можна дізнатися про чужому додатку без Jailbreak. Статті Build it, Test it, Deliver it! Complete iOS Guide on Continuous Delivery with fastlane and Jenkins
Минулого разу був вичерпний гайд про пуши, тепер про CI. Exploring Apps Without Jailbreaking
Якщо на девайсі Jailbreak, з додатками можна робити майже що завгодно. А ось що можна дізнатися про чужому додатку без Jailbreak? Frame based layout VS Auto Layout using constraint
Чтиво на 6 глав про лейаут. Сподіваюся, відповість на всі питання, які вас турбували. How HTTPS works
Пояснення, як працює HTTPS з котиками, песиками — все як ви любите. The Laws of Core Data
Коли починаєш працювати з Core Data, здається, що все просто і добре. Поки не почнеш стикатися з низкою обмежень і особливостей. Вчимося правильно готувати Core Data stack, щоб зайвий раз не стріляти собі в коліно.

Опубліковано: 26/05/18 @ 07:06
Розділ Різне Читати далі...

Підводні камені використання Cocoa Touch BLE

Будь-який розробник, який працював з iOS BLE, знає, що насправді не все так чудово, як описує документація. Сьогодні я хотів би розповісти про кілька основних моментів, які можуть виявитись каверзними під час роботи з BLE. Поділюся з вами корисною інформацією, аби зробити вашу подорож до світу Cocoa BLE менш болючою та більш продуктивною. Скорочення (у порядку їх появи в тексті): BLE — Bluetooth Low Energy — технологія Bluetooth з низьким енергоспоживанням
PCB — Printed circuit board — друкована плата
API — Application Programming Interface — програмний інтерфейс застосунку Основні підходи Найперше, що вам треба знати, — це відповідь на питання: «Де саме щось іде не так — на вашому боці чи на підключеному пристрої?». Щоб відповісти на це питання, я рекомендую застосовувати кілька підходів: сніффер (аналізатор трафіку); сторонні програми для тестування API; ведення ловга; версія прошивки пристрою, з яким ви працюєте, без шифрування чи будь-якого іншого захисту.

Опубліковано: 25/05/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: RoboBus — мобільна школа програмування та робототехніки

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Добрий день, мене звати Влад Котів, я директор компанії «Будинок Роботів» . Це команда з 100 інженерів-робототехніків, які створюють роботизовані системи автоматизації для аграрного, промислового, військового секторів бізнесу. В основному ми розробляємо безпілотний транспорт і безпілотну авіацію, також спеціалізуємося на створенні ІоТ-проектів і домашніх роботів. У цій статті я розповім про проект RoboBus — мобільного школі робототехніки, програмування і ракетного моделювання для дітей і дорослих. Ідея Кожен день ми шукаємо все нових і нових єдинорогів, інженерів і мейкерів розуміючих в електроніці, ІІ, робототехніки. Повірте, це дуже рідкі і цінні кадри.

Опубліковано: 24/05/18 @ 10:28
Розділ Різне Читати далі...

Які подкасти слухають IT-фахівці

Ми попросили IT-фахівців розповісти про те, які подкасти вони слухають і чим саме вони їм подобаються. Антон Романьков , FullStack JS developer Radio T — коли я починав свій шлях в IT, подкаст дозволив мені «підслухати» діалоги професіоналів і доторкнутися до IT-тусовці. Іноді можна почути детальний розбір нової технології, архітектурного підходу або виявлену дірку в безпеці даних. Туди заходять цікаві гості, з якими влаштовують технічні дебати. Обговорення написання коду, інструментів для розробки і вічні суперечки про те, як краще писати код. CTOcast — всі інтерв'ю з дуже цікавими людьми. Кожен гість розповідає про свій шлях в IT і як він прийшов до успіху. Завдяки подкасту розумієш, наскільки різною буває бізнес в IT і як багато підходів до роботи може бути. Дмитро Маленко , CTO в rollApp Exponent — Ben Thomson (автор stratechery.com ) і James Allworth глибоко розкопують причини подій, що відбуваються в high-tech, а також їх неочевидні наслідки для бізнесу та суспільства.

Опубліковано: 23/05/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як змусити себе працювати: боремося з прокрастинацією

Часто буває так, що вам лінь щось робити? Настільки лінь, що ви годинами займаєтеся чим завгодно, але не тим, що реально потрібно. Годину тому ви в повній бойовій готовності були здатні впоратися з будь-яким завданням, але як тільки сідайте за робоче місце, справи йдуть шкереберть. Ви намагаєтеся взяти себе в руки, але ось помічаєте, що вже зовсім пізно, а на вашому моніторі замість doc-файлу відкритий YouTube з відео про тихоокеанської сельдевой акулі і фотографії давньоєгипетського бога по імені Кека. Що ж ви робили весь цей час? Багато вважатимуть це простий лінню, але буде некоректно і грубо називати це саме так. Більш точне визначення — прокрастинація. Але це слово настільки абстрактне і туманне, що звичайний мирний самаритянин ще більше заплутається. Мені дуже подобається, як про прокрастинації зумів доступно і наочно розповісти Тім Урбан у своїй статті та виступі на конференції TED , проте питання все ще відкрите.

Опубліковано: 21/05/18 @ 11:22
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #7: самоврядні машини, Data Science як сучасна алхімія, PyTorch 1.0

У випуску: Data Science для нетехнічних фахівців, пояснення центральної граничної теореми, Tensorflow for text comprehension, роботи вже вміють збирати меблі IKEA.
Хотілося б відродити AI & ML дайджест на DOU. Буду дуже вдячний за ідеї та пропозиції щодо наповнення — пишіть у коментарях. Також якщо у вас є бажання приєднатися до складання наступного дайджесту, буду радий допомозі. Нижче наводжу статті на близько Data Science тематику , які мені попалися останнім часом. Self driving cars — в Техасі в липні 2018 року запустять самоврядні машини. Lobe — про підхід до проблем Data Science для нетехнічних фахівців. Data Science is alchemy — Data Science як сучасна алхімія. AI conference in China — Китай дуже сильно просувається в напрямку Data Science, FT. Якщо не помиляюся, прогнозують, що зараз йде дуже серйозна боротьба між США і Китаєм в цій галузі. Central limit theorem — непогане пояснення центральної граничної теореми. PyTorch — вийшла версія PyTorch 1.0.

Опубліковано: 19/05/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Вступ до Machine Learning: перше знайомство з моделями

Цю статтю створен у співавторстві з Анастасією Білоус . Машинне навчання і штучний інтелект за останні кілька років стали дуже гарячими темами. В тих чи інших варіантах вони сьогодні є частиною величезної кількості продуктів, і мало хто не задумується над їхнім запровадженням. Приклади застосування ML (Machine Learning) — від автоматичного визначення важливих листів і швидких відповідей Gmail, створення музики за допомогою машинного навчання до AlphaGo . Ця стаття також буде прочитана роботами швидше і більше разів, ніж людьми :) У цьому матеріалі ми сфокусуємося виключно на темі машинного навчання і спробуємо на інтуїтивному рівні описати принципи його роботи. В Інтернеті є кілька визначень машинного навчання різного ступеню формальності, але в кінці статті ми прийдемо до свого власного. Оскільки це наш перший матеріал про машинне навчання на DOU, ми почнемо нашу, можна сказати екскурсію, з основ. Знайте рішення Візьмемо за приклад таку історію.

Опубліковано: 16/05/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як скоро ваше місце займе AI

Штучний інтелект може складати пісні, малювати картини, допомагати в медицині, управляти транспортними засобами і грати в ігри. Тепер він вчиться писати код. Чи означає це, що дні розробників з плоті і крові полічені? В майбутньому сфера розробки програмного забезпечення зазнає радикальних змін: поєднання машинного навчання та штучного інтелекту з технологіями генерації коду покращиться настільки, що до 2040 року більшу частину коду будуть писати машини, а не люди. По украй мірі так вважають в Національній лабораторії Ок-Рідж Міністерства енергетики США. Звичайно, в майбутньому багато робочі місця, які існують зараз, втратять свою актуальність. Згідно з оцінками Бюро статистики праці США, до 2026 року скорочення зайнятості серед 11 професій з оплатою більше 60 000 доларів в рік складе більше 74 тисяч позицій порівняно з 2016 роком або близько 6,4 млрд доларів в заробітній платі. При цьому зайнятість програмістів знизиться на 7,6% з 294 900 до 272 300.

Опубліковано: 07/05/18 @ 07:13
Розділ Різне Читати далі...

Легкий старт в ІТ: що таке RPA і як освоїти технологію з нуля

Всім привіт! Вже 9 років я працюю в Intetics РМом. Перші 8 років я займався проектом в області геоінформаційних сервісів (ГІС), де ми практично з нуля створювали покриття якісними геоданными для дуже великого замовника. Пару років тому, коли з'явилася необхідність підвищити ефективність процесів на проекті, мій керівник підкинув статтю про так званої революції роботів. Автор у всіх подробицях розповідав про те, які професії з часом вимруть і чому. Десь між рядків згадувалася технологія Robotic Process Automation (RPA). Зацікавившись, я почав більш глибоке вивчення цього напрямку бізнесу. Дуже хотілося підбадьорити нейрони, вийти із зони комфорту і спробувати щось нове, тим більше що AI і ML активно використовуються в ГІС-сервісах. Автоматизувати, насправді, можна як в ГІС, так і в закупівлях або фінсекторі. Мій перехід в цей напрямок почався саме з спроб роботизувати поточні фронт-офіс завдання ГІС проекту і внутрішні бек-офіс процеси компанії.

Опубліковано: 04/05/18 @ 10:41
Розділ Різне Читати далі...

Як стати доповідачем на міжнародній конференції: покрокова інструкція

Всім привіт, мене звати Михайло Боднарчук. Пишу цю статтю, поки перебуваю в Остіні, штат Техас. Тут виступаю з доповіддю на конференції Longhorn PHP . При цьому сам я живу в Києві і так, я не пошкодував 16 годин свого часу, щоб дістатися сюди. Квиток в обидві сторони оплачує сторона, що запрошує, рівно як і проживання. А якщо так — то чому б і не з'їздити, раз запрошують? Доповідь на Bulgaria PHP 2016 В минулому році я робив доповіді на чотирьох європейських конференціях. На жаль, я дуже мало бачив там учасників з України, а спікерів і зовсім можна на пальцях перерахувати. Звичайно, почати виступати в Європі набагато простіше після того, як скоїв релокейт і інтегрувався в культурне середовище. Але це далеко не обов'язкова умова. Для виступів на конференціях потрібні лише знання і бажання. Мета цієї статті — мотивувати українських програмістів їздити і ділитися знаннями на конференціях. Я знаю, у нас працює багато розумних і талановитих людей, що володіють унікальними знаннями.

Опубліковано: 02/05/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173