Український математик Богдан Рубльов – про олімпіади, перемоги школярів на міжнародних конкурсах та майбутнє математиків

Богдан Рубльов — український математик та професор факультету комп'ютерній комп'ютерних наук і кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Він також є організатором математичних олімпіад в Україні й головою журі Всеукраїнської математичної олімпіади . З 2009 року Рубльов возити математичну збірну Україну на різні міжнародні олімпіади. Нещодавно українська команда стала четвертою на Міжнародній математичній олімпіаді, найстарішій з міжнародних наукових олімпіад серед школярів. Всі шестеро її учасників вибороли медалі — чотири золотих і дві срібні. Богдан Рубльов організовував поїздку. Досі найкращим результатом України на Міжнародній математичній олімпіаді було шосте місце, здобуте в 2014, 2007 і 1997 роках. В інтерв'ю для DOU Богдан Рубльов розповів, яка різниця у підготовці математиків в Україні та за кордоном, що далі робити тим, хто найкращий у цій науці, та як це — любити математику.

Опубліковано: 10/09/18 @ 11:02
Розділ Різне Читати далі...

Centers of Excellence. Особливості впровадження

[Про автора: Сергій Кизян — Chief Technology Officer в Intetics з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ. Розробляв на C, C++, Java, C#.NET, Code Project Legendary Author ] У своїйпопередній колонці я трохи розповів про те, що таке Centers of Excellence (CoE), пояснив, які плюси отримають компанії, які запровадять центри, розповів про те, навіщо центри потрібні співробітникам.
Коротенько, Сої — це команда, яка забезпечує управління, впроваджує кращі практики, проводить дослідження і навчання певною фокусної області. СоЕ зазвичай формується з найбільш активних співробітників, які займаються розвитком центру поза своєї робочої завантаження. Однак у кожної компанії сценарій впровадження CoE буде своїм, в залежності від потреб компанії, клієнтів, співробітників. За підсумками статті я отримав багато запитань як у коментарях, так і в лічку і вирішив відповісти на них в новій колонці.

Опубліковано: 06/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Хмельницькому: «Компактний офіс Stfalcon.com»

DOU Ревізор побував у Хмельницькому офісі Stfalcon.com — компанії, що займається комплексною розробкою веб-сервісів для технологічних стартапів і великих бізнесів. Також вона володіє експертизою в транспортній галузі, туризм і e-Commerce. Компанія була заснована в 2009 році в Хмельницькому. У 2017 році відкрили офіс у столиці. На даний момент всього в Stfalcon працює 65 співробітників: 45 — в хмельницькому і 20 — в київському офісі. З усієї команди 37 осіб — технічні фахівці (включаючи дизайн, тестування, системне адміністрування), з яких 26 — розробники. В окрузі і поблизу Офіс компанії знаходиться на п'ятому поверсі будівлі за адресою вул. Зарічанська, 3/2. Поруч з офісом є достатній вибір закладів, де можна пообідати. Співробітники частенько заглядають в булочну «Витрибеньки від куми», яка знаходиться на першому поверсі того ж будинку. Пиріг з куркою і кави обійдеться тут у 35 грн.

Опубліковано: 05/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: репозиторій на GitHub – шпаргалка для вивчення Python

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, читачі! Мене звуть Олексій, я — full-stack програміст, на даним момент працюю в EPAM над React Native проектом. Нещодавно вирішив почати вивчати Python у вільний від роботи час, з метою подальшого розвитку в бік Machine Learning. У підсумку я створив невеликий репозиторій Playground and cheatsheet for learning Python , який, сподіваюся, буде корисний не тільки для мене, але також і для тих, хто робить перші кроки в бік Python. Ідея Вивчати Python 3 я почав з документації на офіційному сайті. Мені сподобалися приклади коду, але, на жаль, вони були там не інтерактивними. Хотілося спробувати виконати код самостійно, з різними вхідними даними і подивитися на виводиться результат.

Опубліковано: 04/09/18 @ 10:16
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Серпень 2018. Майже апнул 100К

1$=68р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 14566 (пройшов. міс 13988);
Всього статей: 793;
Дохід: 69633 (минулий міс 57058 руб);
Дохід на 1К уніків: 164 крб. У цьому місяці підбив ROI сайту — 32% в міс, але делегування тут тільки копір і КМ, іншому сам ручками.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1241 (пройшов. міс 978);
Всього статей: 369;
Дохід: 5284 (минулий міс 3429 руб);
Дохід на 1К відвідувачів: 145 крб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 349 (пройшов. міс 312);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 1436 (минулий міс 1034 руб);
Дохід на 1К уніків: 142 руб.4. «медицина-3»
Траф середньодобовий: 0;
Всього статей: 39;
Дохід: 0 Усього опубліковано за серпень 65 статей. Разом за Серпень: 76353 контекст + 21000 (прямі реклы)=97353 р. Пройшов міс 61521+4000(продав посилання).

Опубліковано: 02/09/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #7: оновимо знання з Qt

Привіт, мої любі сішники! Цього разу пропоную оновити знання з Qt, як завжди, переглянути кілька нових статей із С++ та новини про улюблені інструменти для розробки. Починаємо? :) Qt Згадуючи про Qt, неможливо не відмітити її чудову документацію з детальними прикладами , найкращими практиками та описом можливостей аналізу коду . У Qt4 UI базувався в основному на Qt Widgets, а вісь Qt5 вже заполонивши Qml. Щоб нам було цікавіше дискутувати, що ж краще — у нас є табличка з порівнянням Qt Quick, Qt Widgets та Qt WebEngine :) Щодо Qml — гарний опис також можна знайте в QmlBook . Про улюблену фічу від Qt — сигнали та слоти — написано багато. Пропоную поглянути на серію статей: part 1 , частина 2 , частина 3 , частина 4 , — в яких детально описується принцип роботи та перехід до нового синтаксису (Qt4 до Qt5). Про багатопоточність у Qt можна прочитати тут . В останній версії Qt 5.

Опубліковано: 01/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Python Challenge, або Як я ознайомився з автоматизованим тестуванням за місяць

Чому розробник навчить Manual QA Engineers? Вже точно не тестування, в цьому вони професіонали! Але він може відповісти на багато важливих питань автоматизації, точніше дати базові знання програмування, які необхідні QA для успішної роботи. Як програмісту розібратися в написанні автотестів на Python за місяць на рівні, достатньому для навчання тестувальників, чому варто вчити — дізнайтеся з цієї статті! Преамбула Програмування я полюбив ще під час навчання в інституті. Мене настільки захоплювала ця сфера, що на старших курсах я розробив методичку і вів практичні заняття з кластерним обчислень в Харківському національному економічному університеті. Сьогодні у мене близько п'яти років досвіду в розробці. За цей час освоїв декілька технологій: був .NET фахівцем, поринув у веб-розробку на JS і навіть встиг трохи розібратися в Markup.

Опубліковано: 29/08/18 @ 11:04
Розділ Різне Читати далі...

7 причин жити і працювати в Харкові для IT-спеціаліста

Для багатьох фахівців у сфері технологій релокация не становить проблеми, особливо, якщо вони, нарешті, знайшли вакансію своєї мрії. Сам багато подорожую, спостерігаю за життям в інших країнах і містах України і завжди задаюся питанням: «А чи готовий я тут жити»? Безумовно, відчути ейфорію від перших тижнів проживання на новому місці — це дуже приємно і захоплююче. Але кожен раз, повертаючись до Харкова з довгих поїздок, туристичних і не тільки, лише тут я відчуваю себе по-справжньому вдома. Не тому лише, що це моє рідне місто, але й тому, що Харків дійсно зручний. Надихнувшись схожими матеріалами про Львові та Одесі , вирішив перерахувати 7 причин, по яких я бачу Харків кращим місцем для життя і роботи в IT-індустрії. Чому ж цей місто може вже приміряти звання технологічної столиці країни? 1. Інфраструктура Харкова — приклад для інших міст Харків — мегаполіс, місто-мільйонник з швидким темпом життя. Однак його транспортна система не перевантажена, як у Києві.

Опубліковано: 28/08/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Релокация в американську глибинку: мої 4 роки у Вісконсині

На DOU народ часто любить писати звіти «як я переїхав в Долину», або NY, або ще якийсь елітний IT location. Але Штати великі, і не Долиною єдиної живе американський IT. Не знаю, пощастило мені менше або більше, але я переїхав в місто Уоууотоса (Wauwatosa), штат Вісконсін. У цій статті розповім, яке там життя і робота, як знайти коло спілкування, які витрати і наскільки комфортно жити. Що вам приходить на розум при слові Вісконсін? Якщо б вам довелося туди переїжджати, напевно, ви б відразу відкрили карту і почали судорожно шукати, де знаходиться цей штат і є там люди. У вас в голові з'явилася б така ж картинка, як справа... І це почасти правда :) Таке ж враження було і в моєї дружини: «Куди? У Вісконсін? А це взагалі де? Та ну його... Нам і в Києві добре. А там, напевно, сніг, ведмеді і збройні rednecks». Але в серпні 2014 року ми все-таки переїхали в Tosa з планом пожити рік, підучити мову і далі вже вирішувати, що робити. Note.

Опубліковано: 27/08/18 @ 07:46
Розділ Різне Читати далі...

Чому вони не їдуть з України: історії IT-спеціалістів

Ми розпитали досвідчених ІТ-спеціалістів, чи вони розглядали можливість релокації, що їх утримує в Україні та чи вони допускають думку, що коли-небудь поїдуть. Володимир Агафонкін , Software Engineer в Mapbox Пропозиції щодо релокації я практично не розглядав, хоча їх для досвідчених фахівців на ринку дуже багато. Найсерйознішою була від Mapbox, американської компанії, в якій я працюю вже 5 років — з релокацією до Вашингтона або Сан-Франциско, повною юридичною підтримкою для візи O1, допомога в облаштуванні з ' єю. Пік цих обговорень припавши на 2014-2015, коли американці були особливо занепокоєні ситуацією з безпекою в країні. Альо гострої необхідності переїзду так і не виникло: я добре справляюся з роботою віддалено. І з безпекою в Києві все гаразд — я б навіть сказав, набагато краще, ніж в якому-небудь центрі Сан-Франциско, з натовпами божевільних і наркоманів на вулицях і рівнем вогнепального насильства, що перевищує показники інших цивілізованих країн у десятки разів.

Опубліковано: 24/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Більше 3К лідов з соцмереж для сайтів секційного огорожі і габіонів

Клієнт «Сітка Захід» — виробник і дистриб'ютор металевої сітки та іншої продукції з дроту. Компанія на ринку з 2008 року, має власні виробничі потужності і представлена в 12 містах України. Активне онлайн почали просування в 2018-м. Наше завдання Забезпечити максимум конверсій з реклами в Гуглі, Фейсбуці і Инстаграме. Преамбула Компанія випускає безліч продуктів з дроту, але для старту в онлайн вибрали 2 основних: секційні огорожі і габіони. Під ці продукти були розроблені окремі лендінгем: metfence.com і gabience.com. Так як рекламні активності раніше не велися, ми визначили аудиторію для націлювання, проаналізувавши основний сайт sitkazahid.com і заповнену клієнтом Анкету. Ще до старту рекламних кампаній ми визначили 4 основних канали. Один з яких був очевидний і сумнівів у нього не було ніяких — реклама в пошуку Гугла. А інші три здавалися більш ризикованими і потребували тестуванні.

Опубліковано: 23/08/18 @ 09:01
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Володимир Кубіцький, Head of AI в ЛУН

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Володимир Кубіцький очолює команду штучного інтелекту в ЛУН , української продуктової компанії, яка розробляє інтернет-проекти в тематиці нерухомості. На сьогодні проекти компанії працюють в 37 країнах. У ЛУН він прийшов ще на третьому курсі університету і за 4 роки пройшов шлях від позиції продуктового аналітика до створення власного підрозділу по розробці алгоритмів. Про себе Я виріс у родині фізиків. Дідусь був одним з першопрохідців у вивченні природи ударів абсолютно твердих тіл, написав ряд публікацій і книг про педагогічному аспекті фізики, брав участь у розробці перших голограм. Брат — PhD фізики і математики, має десятки наукових публікацій у провідних виданнях, на даний момент живе у Франції і працює в CNRS над застосуванням новітніх ML підходів у прискорювачах елементарних частинок.

Опубліковано: 22/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в EPAM роблять хмарну платформу, яка відкриє розробникам доступ в автомобіль

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт. Мене звуть Алекс, я керую напрямком Automotive & Embedded Systems в EPAM. Трохи більше півтора років тому ми почали проект розробки хмарної платформи для автомобілів. І цим проектом займаються хлопці з київського офісу. Сподіваємося, що в найближчі роки він дозволить автовиробникам перебудуватися на нові рейки і глобально подружитися з software і хмарними сервісами. Ця платформа — внутрішня ініціатива EPAM. Сьогодні ми використовуємо її як наш value add, коли пропонуємо наші послуги для автомобільних компаній. Розповім про те, чому ми розраховуємо на успішне використання платформи виробниками автомобілів і чим наше хмарне рішення відрізняється від інших. Місток між розробниками і автоиндустрией Automotive — інтенсивно розвивається сегмент в будь IT-компанії.

Опубліковано: 21/08/18 @ 07:43
Розділ Різне Читати далі...

Research Lead Микола Максименко — про квантових програмістів та роботу з Нобелівськими лауреатами

Микола Максименко — Research Lead у R&D відділі компанії SoftServe. Тривалий час він займався фізикою в Інституті комплексних систем Макса Планка в Німеччині та в Інституті Вайцмана в Ізраїлі, де працював поруч з лауреатами Нобелівських премій. А про роботу одного з його колег навіть зняли серію в Теорії великого вибуху. В інтерв'ю для DOU Микола Максименко розповів про роботу в закордонних університетах і правильне середовище, що чекати від квантових комп'ютерній ютерів та коли потрібні будуть квантові програмісти. — З чого почалось ваше захоплення фізикою? У дитинстві фізика мені здавалась майже суперсилою, бо можна було робити певні оцінки відстаней чі швидкостей, користуючись досить простими рівняннями, які можна рахувати подумки. Наприклад, вирахувати довжину нитки, маючи лише годинник і монетку. Альо серйозно захопився наукою вже майже наприкінці школи через участь в олімпіадах.

Опубліковано: 20/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Податки в Deutschland – міфи та реальність

Нещодавно я запостив пост-запитання про нове німецьке міграційне законодавство та отримав більше тисячі коментарів у відповідь. На жаль, серед відповідей було багато загальних міфів про Німеччину, які переходили з одного коментаря в інший і викликали жваві дискусії. Часто обговорення зводилося до питання податків у Німеччині, тому хотів би написати короткий опис загальних міфів та реальних фактів про податки в цій країні. Багато податків: міф чи реальність? Ключове питання для українського програміста «їхати-чи-не-їхати» пов'язаність язане з відповіддю на питання, скільки буде виходити на руки у порівнянні з його ставкою в українській компанії. Альо пряме порівняння тут дещо важко зробити. Отже, податки в Німеччині дійсно дуже високі. Раз на рік спілка платників податків підраховує символічний «День пам'яті платника податків»(Steuerzahlergedenktag, аналог англійського Tax Freedom Day) — день, після якого ви починаєте заробляти власне на собі, а не платити податки державі.

Опубліковано: 17/08/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Навіщо IT-компанії цінності і як їх відразу не закинути

[Про автора: Павло Обід — CEO в Sloboda Studio, української компанії з фокусом на Ruby on Rails і розробку різних маркетплейсов] Нещодавно на DOU з'явилася стаття про корпоративну культуру , яка викликала досить активну дискусію. Я завжди намагаюся розповідати на кейсах, тому вирішив висвітлити на нашому прикладі досить важливу частину культури — «Проголошувані цінності». Багато компаній замислюються про виділення своїх цінностей, деякі навіть до цього доходять. Потім досить часто ці самі цінності просто прикрашають, а пізніше візуально і зливаються з кольором стін, порівнюючи себе із залучення уваги з силою «йдучи — вимкни світло» і подібними гаслами. У статті хочу поділитися нашим свіжим досвідом розроблення і застосування ціннісного підходу в управлінні і розвитку Sloboda Studio. Буде корисно компаніям, які в цілому діють конструктивно. Якщо ж компанія, наприклад, постійно обманює замовників, колектив, то краще і не витрачати час.

Опубліковано: 15/08/18 @ 11:55
Розділ Різне Читати далі...

Українське ІТ у 90-ті та на початку 2000-х: перші офіси компаній

На початку 2000-х років в Україні вже було засновано зо два десятки ІТ-компаній з ТОП-50 найбільших . Сьогодні в цих компаніях працюють тисячі спеціалістів, давайте подивимося, з чого вони починали свій шлях в ІТ. На жаль, в деяких компаніях не зберіглися фотографії тих часів, але дещо все ж таки нам вдалося зібрати. ELEKS 27 років на українському ринку
Спеціалістів (станом на липень 2018): 1 178 Компанія ELEKS Software ltd була заснована у 1991 році для виконання замовлень великих енергетичних підприємств. На тій годину ELEKS орендував невелику (36 м2) кімнату у п'ятому корпусі «Львівської політехніки». Там працювало близько 14 осіб. На початку 2000 року компанія переїхала у приміщення на Заводі телеграфної апаратури та зайняла увесь 7-й поверх одного з цехів. Кількість працівників зросла з 13 до 34 осіб у 2000-му році, а у 2003-му в команді було вже 85 спеціалістів, і компанія переїхала в новий офіс, що знаходиться по вулиці Науковій.

Опубліковано: 14/08/18 @ 07:10
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #24: поліпшення в Rider і protobuf-net tools, міграція проекту на PackageReference

У випуску: .NET Container Images, Rest vs. GraphQL, чому шардінг — це непросто, коференція .NET Fest 2018. .NET Dissecting new generic constraints in C# 7.3 Staying up-to-date with .NET Container Images Hosting services in .NET Core console application System.IO.Pipelines: High performance IO in .NET How to: Enable and Disable Automatic Binding Redirection Architecture Is there any good open source C# sharding framework?
Цікавий відповідь, чому шардінг — це непросто. Microservices, events, and upside-down databases The Proper Care and Feeding of Akka.NET Clusters: Understanding Reachability vs. Membership Greg Young — The art of software destroying
Щодо старе, але дуже актуальне відео про те, що варто розробляти сервіси так, щоб їх можна було легко видалити і переписати наново замість того, щоб витрачати час і розбиратися, як там що працює всередині. From Secure Messaging to Secure Collaboration REST vs.

Опубліковано: 11/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #20: перша передрелізна версія Rails 5.2.1, версія 2.0.0 гема Pundit, цікаві матеріали з RubyHACK 2018

Всім привіт! Розпал літа не позначилася на активності Ruby-спільноти — крім релізів нових версій гемов і Rails, також проводилося безліч конференцій і митапов. Всі подробиці — в нашому новому дайджесті.

Почитати Running JRuby on the Graal JIT — автор розповідає про продуктивності інтерпретатора JRuby, запущеного на віртуальній машині GraalVM. E-Commerce at Scale: Inside Shopify's Tech Stack — розробникам на e-Commerce проектах буде цікаво дізнатися подробиці про стеку технологій Shopify. Notes on writing Service Objects — автор ділиться порадами щодо написання service objects. Escaping the SPA rabbit hole with modern Rails — як уникнути проблем у написанні SPA (single-page applications) на Rails. How to Create an API Wrapper of an External Service in Rails — автор показує, як написати обгортку для зовнішнього API. Refactory scenario: removing conditional blocks and extracting code to a private method — простий і корисний спосіб рефакторінгу коду в Rails.

Опубліковано: 04/08/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Введення в культуру DevOps: вибираємо стратегію тестування

Це перша стаття з серії «Введення в культуру DevOps». Попередній матеріал був ввідним, цей присвячений тестуванню. Розглянемо, які стратегії тестування вибрати команді, яка намагається культивувати у себе культуру DevOps. Тестування і вимоги Перед тим як заглибитися у вибір стратегії тестування, давайте подумаємо, що таке тестування загалом. А тестування, як таке — це всього лише зіставлення вимог замовника з поточним станом продукту. Також тести можна писати вже існуючий інтерфейс/API. І тоді вони будуть представляти собою зліпок з поточного стану системи, який допоможе при її переробці. Передбачаючи коментарі, скажу, що помилки дуже часто бувають і в самих вимогах, що і їх тестування — зовсім немаловажна деталь процесу. Але ми припустимо, що наш бізнес-аналітик — геній, і він склав ідеальні вимоги, які доставив нам по веселці на рожевому єдинорога. Не всі тести однаково корисні.

Опубліковано: 03/08/18 @ 10:12
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176