Статичний аналіз коду в java: що під капотом

Виявилося, статичний аналіз коду став модною темою, такий, що навіть українські сеньйори від сохи почали цікавитися: які кнопки там треба натискати;) Так вже вийшло, що тема аналізу вихідного коду стала одним з моїх перших захоплень у світі розробки ПЗ: ще в минулому столітті, працюючи в академії наук, я займався системою статичного аналізу коду, яка стала першим реальним додатком termware, і пізніше виросла в JavaChecker (redmine.gradsoft.ua/... cts/javachecker ). Тому в цій колонці я дам невеликий огляд «сутнісних проблем» статичного аналізу коду Java зсередини, мовою трохи більше технічним, ніж про податки, але все ще «на пальцях» (не знаю, чи буде зрозуміло зовсім вже анонімним розробникам, але базової вищої освіти має бути достатньо).

Опубліковано: 15/07/11 @ 03:39
Розділ Різне Читати далі...

Чи впливають програмісти на бізнес компанії?

Неймовірна історія путівника «Автостопом по Галактиці» починається дуже просто. Вона починається з людини, якщо бути точним, з землянина, який знав про свою долю не більше, ніж чайний лист знає про історію Вест-Індської компанії . The Hitchhiker's Guide to the Galaxy by Douglas Adams © Mariano Kamp Компанія А володіє проектом з гарною стабільною бізнес моделлю. Ви приходите як розробник і починаєте видавати якісний код. Компанія А розвивається і росте, на день народження директора запрошують Lady GAGA і вона танцює приват для всіх бажаючих. Це ваша заслуга? Компанія B вкладає гроші в перспективний стартап, ви приходите як розробник і починаєте видавати якісний код. Ринок не прийняв ідею, тисячі рядків коду залишилися лежати без діла на далеких серверах за океаном. У день народження директор пішов на зустріч з інвесторами, кульгав тиждень на праву ногу. Мабуть зарплати в цьому місяці не видать.

Опубліковано: 15/07/11 @ 09:17
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 15 липня

Добрий день, шановні читачі. Українські парламентарії з радістю пішли на канікули до 6 вересня, тим самим залишивши нас без новин з полів битви за Податковий кодекс, ПДВ для IT та інші законодавчі проблеми. Втім, можна почитати роздуми про податок на додану вартість Юрія Гудзя з Ersnt & Young. Зі свіжих новин індустрії можна виділити деякі зміни в структурі вітчизняних аутсорсеров: EDB Group, дочірня компанія норвезької Telenor, продає свою частку в« Міратех »і повністю купує« Інфопульс » . Новини Випущена фінальна версія навчального мови програмування SmallBasic 1.0 представлена ??друга версія системи тестування веб-додатки Selenium . Практика Піктограми всіх державних прапорів у спрайту; генератор QR-коду на JS/HTML5 приклади використання oCanvas - JS-бібліотеки для швидкого створення canvas-елементів.

Опубліковано: 15/07/11 @ 06:47
Розділ Різне Читати далі...

Успішні кейси просування в Яндексі. Частина 3. Псевдо-основне меню.

Минулий пост майже всім сподобався, тому я продовжу палити фішки успішних сайтів. Сьогоднішній герой parsagroup.ru сидить в ТОП 5 з внутрішньої сторінці по вельми непростому запитом «встановлення відеоспостереження» + перше місце за «монтаж відеоспостереження». Дивіться як він управляє вагою на сайті. Отже, заходимо на сторінку з топа http://parsagroup.ru/setup_video.html - що бачимо? Та нічого особливого, гівно гівном. Ліземо в код, долістиваем до цього меню: У коді шматок цього меню виглядає так (враховуйте, що меню спливаюче і ці пункти видно тільки при наведенні на посилання): Підозріле меню ... Здається, що частина посилань у меню зовсім і не посилання. Але насправді все це посилання. Тільки от частина з них (непотрібні з точки зору SEO) замасковані JS скриптом під тег I. Тобто, тег I виконує роль посилання.
І Яндекс цього - мабуть - не січе. Що це за скрипт такий і як його витягти? Викачуємо сторінку http://parsagroup.ru/setup_video.

Опубліковано: 14/07/11 @ 07:30
Розділ Різне Читати далі...

Післямова - про зарплати і сеньйора

Хочу відповісти на деякі з коментарів до моєї колонці про сеньйорів . Конкретно ось на цих двох повторюваних тези: 1. «Просимо стільки, скільки беремо. Це ринок ». 2. «Ви думаєте не буває сеньйорів в 23 роки? Це плювок в обличчя молоді! » Відповідаю. 1. Звичайно потрібно брати стільки, скільки дають. Це справді вільний ринок і це прекрасно. 2. Звичайно бувають сеньйори в 23 роки. Ви що, «Соціальну мережу» не дивилися? Колонка була не про це. Давайте спробуємо ще раз. Гроші - це універсальне мірило цінності. Якщо річ Х коштує 100 доларів, а річ Y - $ 500 завжди це означає, що Y має якусь цінність проти Х. Це може бути цінність «в очах споживача», але вона завжди є. Таким чином ціни на вільному ринку дають «сигнал» і визначають поведінку покупців і продавців. Невидима рука ринку , по Адаму Сміту. Фішка в тому, що ринок прагне до балансу попит/пропозиції, але не завжди в ньому знаходиться.

Опубліковано: 14/07/11 @ 07:02
Розділ Різне Читати далі...

Junior-Middle-Senior - якими папугами міряємо?

У мегатопіке від Максима , який на момент написання замітки мав 400 + комментов:), в ході обговорення я навів такі ось критерії для Junior-Middle-Senior за рівнем складності робіт і самостійності: Jun: сам робить просту роботу і під наглядом - середню
Mid: сам робить середню роботу і під наглядом - складну Sen: сам робить будь-яку роботу і ще може наглядати робота ділиться на:
проста - нецікава, зрозуміло як робити
середня - цікаво, зрозуміло, що можна зробити, але є неясності з потенційними несподіванками - такий собі «перчик» детектед складна - дуже цікаво, але незрозуміло як зробити Таку градацію я використовував при роботі в оутсорсе - вона проста, компактна і шляхом нескладного аналізу дозволяє отримати ті кілька десятків компетенцій, який будуть мірилами якісної оцінки співробітника на предмет співвідношення його з погонами і відповідної виделкою оплати.

Опубліковано: 13/07/11 @ 10:03
Розділ Різне Читати далі...

ДОУ Хакатон у Львові - звіт

Стартував ДОП Хакатон у Львові не зовсім за сценарієм, але це природно. Сверхпунктуальние учасники почали збиратися вже до третьої години дня. Їм вдалося спостерігати закулісні клопоти організаторів заходу. Але все пройшло у вже традиційному доухакатоновском неформально-доброзичливому дусі: всі розуміюче посміхалися один одному, вели цікаві розмови і навіть не сподівалися, що захід почнеться вчасно. Порадувало те, що очікування початку Хакатона нікому не було в тягар. Мабуть, секрет простий - розумним людям завжди знайдеться про що поговорити. Власне, так і сталося. Ще протягом години народ продовжував стікатися в зал, намагаючись не сильно заважати виступу доповідачів.

Опубліковано: 13/07/11 @ 07:42
Розділ Різне Читати далі...

Як виходять "сеньйори" в 23 роки?

- Програмісти, ви зажрались! © threefatcats Так напевно могли б сказати (майже) всі компанії-аутсорсери. І напевно (майже) всі вони так і думають. Але ніколи не скажуть вголос - адже їм доводиться цих програмістів щодня запрошувати на співбесіди і продовжувати вмовляти «розглянути можливість роботи на цікавому для вас проекті». Та й компаніям, насправді, ціна «ресурсу» не так щоб і важлива - був би клієнт, який оплачує рахунки. Звідки беруться на ринку «senior java developer, 23 роки»? Підозрюю, що значна частина цих 23-річних пацанів думають, що вони справді такі класні фахівці. У мене є для вас новина - підвищення зарплат двічі на рік або + $ 500 на новому місці роботи дуже часто не має конкретно до вас ніякого відношення. Така зараз ситуація на ринку. І в цьому мінімальна заслуга українських розробників. У компанії валом валять клієнти. Клієнтам потрібні «голови». На вчора. Менеджмент ставить завдання рекрутерам - «наймайте, бюджет не обмежений».

Опубліковано: 12/07/11 @ 09:18
Розділ Різне Читати далі...

KPI-OPEN 2011: як це було

Традиційно на початку липня в Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» пройшла щорічна VI Міжнародна студентська олімпіада з командного програмування. Змагання проходили, як і в попередні роки, в два тури, протягом яких 95 команд з 6 країн Центральної та Східної Європи боролися за звання кращої команди. У цьому році конкурс серед учасників проходив по накатаній схемі: компанії-спонсори олімпіади анонсують і пояснюють завдання, потім кожна команда (не більше 4-х чоловік, на чолі з тренером) намагається вирішити її онлайн за певний термін. За словами організатора KPI-OPEN 2011, Івана Плотникова, цього року олімпіада була «повністю Linux based», що допомогло в ефективності компілювання завдань і розробникам, і учасникам самої олімпіади. Особлива гордість Івана - випускники Київського політеху та їх участь в KPI-OPEN: олімпіада-2011, її організація і розробка завдань повністю лягла на плечі колишніх студентів КПІ.

Опубліковано: 12/07/11 @ 05:57
Розділ Різне Читати далі...

Карта кар'єри

Проводжу з командою post-evaluation бесіди, і часто доводиться відповідати на одне і те ж питання, в різних варіаціях виникає майже кожен раз: «Що мені робити, куди розвиватися? У якому напрямку? Які скіллзи варто придбати, щоб пройти на наступну сходинку кар'єрних сходів? » Щоб відповісти, склав карту переходів за посадами в IT - заодно і сам систематизував свої уявлення. Звичайно, карта довльно умовна. По-перше, що там - у правому нижньому куті (де CTO, CIO та інші страшні абревіатури) - знаю тільки з чуток, і можу помилятися. По-друге, градації різні у всіх компаній: одні користуються системою Junior - Middle - Senior, інші - колірний диференціацією поясів, треті - нумерованими бенду; сенс, втім, від цього не змінюється. Проте, якщо мені підкажуть зміни та доповнення до карти - буду дуже вдячний, і змінену версію обов'язково розшарено:) Саму картку ви знайдете нижче, а зараз хочу прорекламувати сервіс, який дозволив мені її намалювати.

Опубліковано: 10/07/11 @ 06:13
Розділ Різне Читати далі...

Успішні кейси просування в Яндексі. Частина 2. Хитрощі Вікімарта.

На мою Вікімарт показовий приклад багатьох нюансів внутрішньої оптимізації. Заходимо, припустимо, на Що бачимо в шапці? Бачимо купу всякої всячини: Тобто, наприклад, менюшка «Каталог + Бренди + Вибрати подарунок + Перший раз на Вікімарте? + Доставка та оплата + Для магазинів ». Цінно таке меню з точки зору SEO? Немає.
Ось хлібні крихти цінні: Вони з тематичних товарів прокачують, припустимо, ключевік «подушки», та й «Natures Подушка 'Нічна гармонія' 70 ? 50" там зовсім не текст, а замаскована під текст посилання на цей самий товар, в яких ми знаходимося. Цікавий момент, воно посилається не на: А на: http://home.wikimart.ru/textile/pillow/model/2579084/ Тобто на редирект. Хто-небудь допер в чому тут фішка? Особисто у мене поки два припущення. Чи це залишки якогось старого ЧПУ. Або Вікімарт врахував, що посилання на саму себе не працює і зробив так, що сторінка посилається не на саму себе, а на склеєну з собою сторінку. Мда, якщо це працює, то це щось нове.

Опубліковано: 09/07/11 @ 05:57
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 8 липня

Добрий день, шановні читачі. Як і передбачалося , законопроект про внесення до Податкового кодексу змін , що стосуються спрощеної системи оподаткування, не буде прийнятий до того, як парламентарії підуть на канікули до вересня : депутатам не вистачило часу. Усім, хто зацікавився Положенням про Державний реєстр баз даних, що було затверджено два тижні тому , рекомендую прочитати статтю на Watcher.com.ua зі спробою з'ясувати подробиці і процедуру реєстрації, а також можливе покарання за невиконання приписів. Новини Платформа Heroku тепер підтримує Clojure представлена ??NodeJS 0.5.0 . Стів Фьюбер (Steve Fuber) представив проект суперкомп'ютера з більш ніж 1 млн процесорних ядер архітектури ARM.

Опубліковано: 08/07/11 @ 06:41
Розділ Різне Читати далі...

Чому варто працювати в продуктовій компанії

Якщо ви замислюєтеся над подібними питаннями, то нижче я постарався розкрити цю тему, з боку людини, яка 2,5 роки працював в продуктовій компанії і вже більше трьох років створює свій продукт. 1. Орієнтація на результат, а не на процес. Працюючи в аутсорсингу, ви в тій чи іншій мірі продаєте свої години роботи, і ваш менеджмент вирішує часом завдання протилежну з бізнес метою замовника. Менеджмент хоче продати якомога більше годин при цьому зберігши обличчя (орієнтується на процес), замовник хоче отримати якомога більш якісний продукт за оптимальні гроші (орієнтується на результат). У продуктовій компанії все орієнтовані на результат - випуск нової версії продукту, і це робить розробку більш правильною, а значить ви працюєте продуктивніше з точки зору здатності створювати кінцевий продукт, а значет ви розвиваєте свою ефективність і стало бути підвищуєте свою цінність як спеціаліста. 2. Близькість до замовника та розуміння бізнес-процесів.

Опубліковано: 06/07/11 @ 06:13
Розділ Різне Читати далі...

Юха Крістенсен, Cogniance: допомагаємо компаніям створювати інноваційні продукти

Кар'єра Juha Christensen розвивалася цікаво - від віце-президента компанії Microsoft до венчурного капіталіста і засновника « хмарної »компанії CloudMade і врешті-решт призвела до Києва. - Юха, яким чином ви опинилися в Україну? Це був 2005 рік. Плюс після кризи 2000 люди не вірили в стартапи, і воліли йти в більш стабільні компанії. Ми знали, що не хочемо засновувати компанію в Каліфорнії, тому що там ІТ бізнес розвивається дуже швидко, і кращих людей забирають великі компанії як Google, плюс розмір зарплат позамежний. Ми вибирали з країн Балтії, Індії, Китаю та України. - Тобто було попереднє дослідження ринку? - Так, і що цікаво, ми робили це дослідження спільно з урядом Данії, тому що вони виділили пару випускників MBA для цього проекту. України опинилася на чолі списку за всіма параметрами, які ми встановили для пошуку. Тут дуже грунтовне технічну освіту і велика кількість випускників щороку.

Опубліковано: 06/07/11 @ 07:41
Розділ Різне Читати далі...

Industry quarterly, July 2011: growth continued

Executive overview of the outsourcing and software development industry in Ukraine, April-June 2011. Big outsourcing companies are getting bigger Outsourcing companies continue to grow at a brisk pace. Our estimate is that TOP5 companies are adding between 250 and 400 employees in total each month, all locations. About 70% of these new employees are coming from smaller and less successful outsourcing companies. Salary survey findings: wages are up 10-15% year-on-year Salary survey we've done in May 2011 and October 2010 shows a 10-15% year-on-year increases in wages . The data are based on online anonymous surveys from the users of developers.org.ua . We published our key findings in several installments: QA , PM , DEV and regions . Tax code changes Starting January 2011, Ukraine's businesses work according to a completely new tax code. The legislation was hastily put together and has lots of glaring omissions that are being fixed.

Опубліковано: 05/07/11 @ 05:01
Розділ Різне Читати далі...

Зарплати програмістів: зростання на 10-15% до 2010

Загальна картинка Наша вибірка по розробникам склала 1542 анкет, отриманих у ході онлайн-анкетування на сайті в травні 2011. Середня зарплата (медіна) розробника для Києва становила $ 2000 ± 32. Львів - $ 1500, Харків $ 1400 і Дніпропетровськ - $ 1700. Зростання зарплат до 2010 склав 10-15% Найцікавіша частина - порівняння даних травневого опитування з результатами жовтня 2010 . Середня зарплата у програмістів виросла з $ 1555 до $ 1662, медіана - c $ 1500 до $ 1600. Це дані по всіх містах, ми отримали 1542 анкети програмістів в травні 2011 і 988 анкет в жовтні 2010. Таким чином маємо зростання зарплат в річному вираженні на 10-15%. Розрахунок такий: взяли зростання жовтень-травень 6% і помножили на два, припускаючи, що зростання травень-жовтень 2010 був приблизно таким же, як і жовтень-травень 2011. Розрахунок не супер точний, тому й даємо діапазон у кілька відсотків. (червона лінія - медіана зарплат) Судячи з графіками, Київ продемонстрував найбільше зростання зарплат.

Опубліковано: 04/07/11 @ 10:05
Розділ Різне Читати далі...

Головні події липня

липня обіцяє нам не тільки зливи, дощі та грози, а й чимало корисних і цікавих подій для розробників і наближених до них зацікавлених осіб. У поточному місяці надається можливість отримати потрібні знання та вміння на семінарах і тренінгах, попрацювати для душі на Хакатонах, відпочити з користю для тіла на березі моря на святкуванні Дня системного адміністратора. Нижче наведено десять найцікавіших заходів липня, які не можна залишити без жодного уваги. Повний список подій дивіться тут . Подвійний семінар «Бізнес-моделі ІТ-стартапів. Пошук інвестора та підготовка документів для зустрічі з ним » 7 липня, Київ 7 липня йдемо на семінар для набуття навичок стратегічного планування та розробки бізнес-планів, залучення та етикету переговорів з потенційними інвесторами. Даний захід виявиться особливо корисним для розробників, які планують власні проекти, а також для студентів та підприємців. Участь платне. Детальніше дізнатися тут .

Опубліковано: 03/07/11 @ 10:01
Розділ Різне Читати далі...

Експеримент з WebEffector. Звіт № 2

WebEffector Привіт усім! C моменту написання першого звіту про посилальному зібранні WebEffector пройшов цілий місяць, а це означає, що потрібно публікувати свої результати. Відразу скажу, що в сьогоднішньому пості я не буду викладати скріншоти, так як, в общем-то, нема чого показувати. У всіх моїх проектів, які додані в WebEffector мета - просунутися в пошуковій системі Яндекс. Так от, в Google позиції ростуть, а Яндекс вже другий місяць стоїть на місці. Висновок звідси один - одним WebEffector'ом в Яндексі не піднімешся. Відповідно, потрібно підключати статті, або ж вічні посилання. Зараз у мене немає бажання робити цього. Зате я придумав дещо більш цікаве, про що я й розповім нижче. В рамках марафону «30000 за 60 днів» я створив російськомовний проект під український трафік. Просуваю я цей проект тільки під Google. Вже через два місяці я домігся непоганих результатів. Я подумав, що якщо підключити WebEffector до цього проекту, то можна буде добре підняти позиції, ну і відповідно, трафік.

Опубліковано: 03/07/11 @ 07:48
Розділ Різне Читати далі...

Эксперимент с WebEffector. Отчет №2

Експеримент з WebEffector. Звіт № 2 Привіт усім! C моменту написання першого звіту про посилальному зібранні WebEffector пройшов цілий місяць, а це означає, що потрібно публікувати свої результати. Відразу скажу, що в сьогоднішньому пості я не буду викладати скріншоти, так як, загалом-то, нема чого показувати. У всіх моїх проектів, які додані в WebEffector мета - просунутися в пошуковій системі Яндекс. Так ось, в Google позиції ростуть, а Яндекс вже другий місяць стоїть на місці. Висновок звідси один - одним WebEffector'ом в Яндексі не піднімешся. Відповідно, потрібно підключати статті, або ж вічні посилання. Зараз у мене немає бажання робити цього. Зате я придумав дещо більш цікаве, про що я і розповім нижче. В рамках марафону «30000 за 60 днів» я створив російськомовний проект під український трафік. Просуваю я цей проект тільки під Google. Вже через два місяці я домігся непоганих результатів. Я подумав, що якщо підключити WebEffector до цього проекту, то можна буде добре підняти позиції, ну і відповідно, трафік.

Опубліковано: 03/07/11 @ 07:48
Розділ Різне Читати далі...

Експеримент з WebEffector . Звіт № 2

Експеримент з WebEffector. Звіт № 2 Привіт усім! C моменту написання першого звіту про посилальному зібранні WebEffector пройшов цілий місяць, а це означає, що потрібно публікувати свої результати. Відразу скажу, що в сьогоднішньому пості я не буду викладати скріншоти, так як, загалом-то, нема чого показувати. У всіх моїх проектів, які додані в WebEffector мета - просунутися в пошуковій системі Яндекс. Так ось, в Google позиції ростуть, а Яндекс вже другий місяць стоїть на місці. Висновок звідси один - одним WebEffector'ом в Яндексі не піднімешся. Відповідно, потрібно підключати статті, або ж вічні посилання. Зараз у мене немає бажання робити цього. Зате я придумав дещо більш цікаве, про що я і розповім нижче. В рамках марафону «30000 за 60 днів» я створив російськомовний проект під український трафік. Просуваю я цей проект тільки під Google. Вже через два місяці я домігся непоганих результатів. Я подумав, що якщо підключити WebEffector до цього проекту, то можна буде добре підняти позиції, ну і відповідно, трафік.

Опубліковано: 03/07/11 @ 07:48
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179