Мій досвід роботи в Кореї: про ціни, IT-ринок та можливості для стартапів

Привіт, мене звати Саша, я живу у Львові й працюю інженером у південнокорейській компанії Cards , яка розробляє програмне забезпечення для організації коворкінгів та конференцій. Нещодавно я повернувся з Південної Кореї, куди мене відправили для участі в стартап-акселераторі K-Startup Grand Challenge 2017 і де я живий 3 місяці. Вперше в житті я побував у Кореї та відчув на собі особливості східної культури, а також мав нагоду подивитися на місцевий ІТ-ринок в очах українського програміста. Я дуже очікував на цю поїздку, адже Корея є однією з найрозвиненіших країн Азії та славиться швидким економічним розвитком, K-Pop, популярністю біткоїна та криптовалют в цілому, автопромом та просунутими технологіями в сфері ІТ. Також всі чули про Зимові Олімпійські ігри 2018, що відбуваються в місті Пхьончхан. ІТ-ринок ІТ-ринок Кореї є дуже розвиненим, а його гравці так само добре відомі, як Google чи Apple.

Опубліковано: 12/02/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Собака, кіт, равлик і хамелеон: які тварини мешкають в офісах ІТ-компаній

Дізналися у ІТ-компаній історію появи тварин в офісі, як їм живеться і що думають про вихованців ІТ-фахівці. Спойлер — всі задоволені. Собака Іча і сім'я хом'яків Homsters Собаку звати Іча, це миле створення проживає з засновниками компанії, але практично кожен день проводить в офісі Homsters, будучи справжнім «сином полку». Історія її появи в компанії не менш цікава, ніж сама Іча: проходив черговий корпоративний похід в Карпати, і в перший же день біля Ворохти вона прив'язалася до хлопців і почала за ними бігти. Спочатку вони вирішили, що це сільська собачка і спробували відігнати її, щоб вона повернулася. Іча зробила вигляд, що втекла, але насправді вона чекала їх на першому привалі вище. Так вона і йшла з командою три дні. Як згадує Марія, один із засновників компанії, в той період часу вона як раз хотіла завести собаку і придивлялася до цуценятам у різних розсадниках, але ніхто їй так і не підійшов. Колеги знали про це і навіть почали жартувати, що ось і знайшлася твоя собака.

Опубліковано: 09/02/18 @ 11:23
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як SoftServe розробила додаток доповненої реальності Tustan AR для візуалізації зниклої фортеці

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . R&D-підрозділ компанії SoftServe розробив мобільний додаток Tustan AR, який за допомогою технології доповненої реальності показує, як виглядала середньовічна дерев'яна наскельна яна фортеця ІХ—ХVІ сторіччя Тустань, залишки якої розташовані в Українських Карпатах. Ідея Ідея реконструкції прийшла до Михайла Рожка, українського вченого та краєзнавця, близько 50 років тому, коли він вперше приїхав до фортеці. Зараз його мрію втілює син Василь Рожко. Саме він поділився ідеєю з SoftServe. До нас звернулися з пропозицією вирішити цікаву унікальну проблему, яка збігалася з технологічними дослідженнями R&D-відділу SoftServe в 2017 році. Рівень складності завдання ми зрозуміли вже пізніше.

Опубліковано: 08/02/18 @ 12:38
Розділ Різне Читати далі...

Product Management дайджест #1: три українських продукту стали кращими на Product Hunt

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Product Manager в MacPaw. У цьому випуску: знову багато Intercom, дизайн-спринти, інстинкти великих фасилітаторів, Emotional Value Proposition, повністю автоматичний тайм-трекер та багато іншого. Почитати Відразу 3 українських продукту отримали Golden Kitty Award від Product Hunt.
Consumer Product of the Year: Setapp від MacPaw Bot of the Year: PatentBot WTF Product of the Year: Petcube Bites Ліза Дзюба з Flawless App посіла друге місце у номінації Community Member of the Year. Повний список переможців можна побачити тут . До речі, навіть Гройсман привітав хлопців з перемогами. Intercom випустили як завжди відмінне керівництво про месседжинге в продуктах для того, щоб комунікувати з користувачами правильно. Якщо ви робите один месседжинг для всіх — не треба так. Матеріал доступний у вигляді безкоштовної книги та аудіокниги . Спостереження про продакт-менеджменті від Дена Хілла, директора по продукту Airbnb.

Опубліковано: 02/02/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому варто замислитися про функціональному програмуванні: плюси, мінуси і застосування

Як відомо, програмісти — люди творчі, але разом з тим ревно дотримуються певних ідей, наприклад, вибору мови програмування. PHP вважається мовою «для ледачих», а JavaScript — «важкопрогнозованою» магією. І серед величезного розмаїття мов функціональні мови все швидше обростають шанувальниками і все впевненіше прокладають собі шлях в більшість компаній по всьому світу. Згідно аналітиці RedMonk від червня 2017 і збірної оцінки популярності мов на GitHub і Slack Overflow, функціональні мови (Elm, Elixir) повільно, але впевнено набирають зростання. Величезний зростання популярності JavaScript також веде до підвищеного інтересу до ФП. До того ж, розробники з досвідом у функціональному програмуванні згодом починали працювати над SPA фреймворками, і, як результат, у нас є Redux, React, MobX та інші бібліотеки, якими користуються мільйони людей. Так що ж таке функціональне програмування, звідки такий бум і чому варто задуматися про його вивченні? Давайте розбиратися.

Опубліковано: 01/02/18 @ 11:43
Розділ Різне Читати далі...

Січень 2018 — финстрип за інфо-сайтів, майже 30К грн в міс

Зростання трафіку і відповідно доходу продовжується за рахунок постійного постінга статетей і невеликий докрутки реклами. Я досі використовую тільки adsense і РМЯ. У цьому місяці довелося впритул займатися питанням оптимізації навантаження, яку почав створювати 1й мед сайт, т. к. посещалка стала потужно рости після НГ і на кінець січня було пробито 8500 користувачів. Яндекс планомірно зростає, а ось Гугл не поспішав обдарувати трафіком, але після НГ був хороший подарунок.
Сайт з самого початку знаходиться на хостингу Beget . На тарифі start, але довелося розширювати навантаження CP до 115 — це додатково платна опція.

Опубліковано: 01/02/18 @ 11:37
Розділ Різне Читати далі...

Огляд IT-ринку праці: Полтава

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] В ІТ-індустрії Полтави зайнято близько 1000 фахівців, у місті є офіси більше 30 ІТ-компаній. Щорічно вузи готують 250-300 майбутніх ІТ-фахівців. Середні зарплати програмістів в Полтаві:
Junior — $300; Middle — $1200; Senior — немає даних. Тут можна подивитися детальну статистику зарплат з мов програмування і інших ІТ-спеціальностей. Компанії Більшість полтавських ІТ-компаній займаються аутсорсингом. Серед найбільших роботодавців міста: Mindy Supports Міжнародна аутсорсингова компанія
450 співробітників в Полтаві, 1500 в Україні Компанія займається IT-підтримкою продажів, маркетингу, роботи з даними для європейських клієнтів. У Полтаві функціонує один великий проект по високошвидкісній обробці графічних зображень. Можливості для початківців фахівців:компанія готова співпрацювати з людьми без досвіду роботи, надаючи оплачуване навчання та тренінги за проектом.

Опубліковано: 31/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Зарплати розробників України — грудень 2017

Возраст З 20 грудня 2017 року по 25 січня 2018 року ми проводили черговий анонімний зарплатний опитування, в якому взяли участь 8355 людина. Вихідні дані в CSV доступні на GitHub . Всі зарплати вказані в доларах США (за курсом міжбанку), чистими (після сплати податків). Для оцінки зарплати у вибірках використовується медіана . Статті з результатами минулих опитувань тут ..b-typo .collapsed{display:block;height:80px;}.is_mobile .b-typo img.collapsed, .is_tablet .b-typo img.collapsed{height:80px!important;margin:0!important;}@media screen and (max-width: 620px){.widget-wrap{margin-left:0!important;padding-left:0!important;overflow:visible!important;}.widget-wrap iframe{height:630px!important;margin-left:0!important;}} Портрет учасників опитування 18,4% жінок, 81,6% чоловіків. Частка жінок з кожним роком збільшується: См. також дослідження про жінок в IT .

Опубліковано: 29/01/18 @ 08:20
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #23: потрібно більше архітектур, Apple купила Buddybuild, майбутнє face-controlled додатків

У випуску: реверс-інжиніринг home індикатора на iPhone, топ причин реджекта додатків в App Store, линтера для IB і xcodeproj, кращі статті з юніт-тестування за 2017, менеджер пакетів для Swift. Статті Reverse-Engineering the iPhone X Home Indicator Color
Лонгрид з дослідженням того, як змінюється колір iPhone X home. Самого реверс-інжинірингу майже немає (див. наступну статтю). З цікавого — колір в симуляторі відрізняється від кольору на реальному девайсі. iPhone X home button
І ще одна стаття про iPhone X home indicator. На цей раз реверс-інжиніринг самої реалізації. Не бійтеся і освоюйте Hopper Disassembler, щоб подивитися, як реалізована та чи інша річ (у тому числі і в нативних додатках). Face-controlled apps are here — and they are about to transform how we interact with our devices
Стаття про те, як зміниться взаємодія зі смартфонами з приходом додатків, які відстежують рух особи.

Опубліковано: 26/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як впливати без влади — радить TPM з Amazon

Authority як поняття влади пов'язано з легітимною частиною і частіше застосовується призначеними, ніж лідерами. Я написала цей матеріал у відповідь на коментар по темі, залишений одним з читачів до іншої моєї статті про те, як стати менеджером. На мою думку, тема актуальна і заслуговує більшого, ніж просто статті. Але тут я пропоную хоча б почати розмову про те, як побудувати і підтримувати продуктивні відносини на роботі, які потрібні для успішної здачі завдань і проектів, які залежать від інших команд. Яка буває влада У сучасному мінливому світі компанії вимагають від співробітників не тільки професійні навички, але й навички, відомі в ІТ-колах як софт скіли. Софт скіли не пов'язані з предметною областю, а з соціальними навичками (наприклад, емоційний інтелект) і менеджерськими здібностями, такими як лідерство і вміння впливати на людей без формальної влади. Розвиток таких навичок зараз в тренді як в Україні, так і на Заході.

Опубліковано: 25/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Музичні інструменти власними руками — флейти, калімби та дримби

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Андрій Якименко , Embedded Developer в компанії Ciklum, захоплюється виготовленням музичних інструментів. Він власноруч зробив більше 300 калімб, численні сопілки, флейти-бансурі та дримби, або ж варгани. Андрій впевнений, що якщо хтось із людей зміг це зробити, то і він зможе повторити. Головне — не припиняти пошуки та отримувати задоволення від того, що робиш. — Андрію, як ви зацікавились музикою та виготовленням музичних інструментів? З чого все почалося? Як і багато хто в дитинстві, я ходів у музичну школу на фортепіано. Провчився там 2 класі, а потім закинувши музику — навіть точно не пам пам'ятаю, чому саме. Можливо, через зміну вчителя, можливо, просто не зачепило академічне навчання. Пізніше, під час навчання в КПІ, почав вчитись грати на гітарі.

Опубліковано: 24/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #37: реліз Flyway 5.0.0 і нове життя JEE (EE4J)

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Java Next (!) Java 10 — The Story So Far . Цікаво дізнатися, що з цього дійде до релізу 10-ки. Design of Java Value Types Makes Progress (!) JEP draft: Switch Expressions for the Java Language Щось на зразок новин (!) Вийшов Flyway 5.0.0 . На мій погляд, більш приємний тул для міграції, ніж Liquibase. Вийшов Spring REST Docs 2.0.0.RELEASE . Основне нововведення — це робота зі Spring 5. Hazelcast Joins Eclipse Foundation to Collaborate on Open Source Enterprise Java Почитати і подивитися What's new in the Groovy language: 2018 roadmap . На DOU немає виділеного Groovy-дайджесту, але якщо у вас є цікаві матеріали по тому, що відбувається з цією мовою, внизу вказано, куди ви їх можете відправити. JUnit4, JUnit5, and Spock: A Comparison . Найважливіше в цій статті — Spockще живий, виявляється. Виявляється, в 2018-му році люди все ще користуються Eclipse-му .

Опубліковано: 20/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #9: нові правила обробки даних в ЄС, різниця між Agile і DevOps, виховуємо відповідальних співробітників

Всіх зі святами! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом у першому випуску PM Digest'a в 2018 році! Project Management GDPR — нові правила обробки персональних даних в Європі. Це стосується всіх, хто розробляє софт для замовників з «Старого Світу»: «Якщо ви входите в зону дії нового європейського регламенту про захист даних або плануєте розширюватися і надавати послуги і товари в країни ЄС, то рекомендується провести комплексну оцінку застосовуваних у компанії методів і засобів обробки персональних даних та привести їх у відповідність з новими правилами GDPR». Відмінна стаття про те, як виховати розробників, які беруть на себе відповідальність та ініціативу. Product-Mode in software development instead of a Project mode. Як розкрити потенціал ваших кращих співробітників і не втратити їх — у статті HBR .

Опубліковано: 19/01/18 @ 11:07
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як EPAM створив DLab — інструментальний сервіс для фахівців Data Science

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Я — Software Engineering Manager та внутрішніх керівник проектів EPAM Big Data Competency Center. Вже більше 10 років я працюю в ІТ-індустрії на проектах з різних бізнес-доменів: retail, finance, travel & hospitality, e-commerce тощо. У цій статті хочу більш докладно розповісти про проект — DLab. Його призначення підкреслює гасло: «Let your data scientist think about data and nothing but data». Ідея Як правило, такі продукти, як DLab, ініційовані потребами ринку, коли не вистачає якісніх інструментів, або ж де ціна та політика ліцензування комерційних продуктів стримують розвиток галузі. Сьогодні більшість компаній, котрі еволюціонують у «digital», частіше вдаються до аналізу внутрішніх та зовнішніх даних.

Опубліковано: 18/01/18 @ 12:06
Розділ Різне Читати далі...

Життя в Новій Зеландії: про пошук роботи, дорогому житлі та уявної свободи

Я почав свою кар'єру як фахівець у сфері IT ще в далекому 2003 і з тих пір встиг попрацювати на керівних позиціях в таких організаціях, як «Укргазбанк» і «Терра Банк», був керівником IT-департаменту Державної іпотечної установи, а з 2012 року активно займався власним бізнесом. Я переїхав в Нову Зеландію з Києва в лютому 2015. А тепер про все по порядку. Про переїзд У мене ніколи не було нав'язливої ідеї виїхати жити за кордон, але ситуація в країні та стан, в якому перебували багато бізнесів в 2014 році, змусили задуматися про переїзд. Життя за кордоном завжди була цікава мені як досвід, який змінює до невпізнання і дає можливість побачити світ в іншому світлі. Я не шукав кращого життя за кордоном і не вважав, що переїзд вирішить всі мої проблеми. Так вийшло, що з 2009 року я практично не займався «прикладним IT». Я знав, як керувати в IT, і знав, як працює бізнес.

Опубліковано: 17/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: CleanCity - своєчасне вивезення сміття у містах

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Микола Мацях — я co-founder Team Lead та Android developer в команді Trustfel, а також студент програми «Internet of Things» у «Львівській політехніці». Сьогодні я розкажу про наш проект. CleanCity — це сервіс для покращення комунікації між владою та мешканцями міста у питаннях, пов'язаних з вивезенням сміття. Ідея Ідея створити CleanCity з'єднання з'явилася одного разу, коли ми з друзями обдумували, як можна допомогти у вирішенні проблеми з вивезенням сміття за допомогою ІТ-рішення. Завдяки мобільному додатку та веб-сайту CleanCity кожен львів'янін має змогу надіслати відгук про заповненість сміттєвого майданчика, додати коментар та прикріпити фото.

Опубліковано: 16/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Test Lead Катерина Несмелова — про Full Advanced Level ISTQB, проблеми професії QA та релокацію до Нової Зеландії

Катерина Несмелова — QA з понад десятирічним досвідом, одна з небагатьох в Україні, хто отримав сертифікацію Full Advanced Level ISTQB. Вона працює Test Lead у внутрішньому ІТ-відділі компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) в Digital Transformation Team у Новій Зеландії. Маючи за плечима багаторічний досвід тренера з підготовки до ISTQB, Катерина Несмелова розповіла про те, як успішно здати цей екзамен і чому досвідченим QA це вдається важче, ніж початківцям, підготовку до релокації, розвиток ІТ-сектора у Новій Зеландії й хто такий «справжній тестувальник». — Раніше ви займалися здебільшого Quality Control. Зараз ві — Test Lead у PricewaterhouseCoopers (PwC) в Digital Transformation Team, а це інший бік тестування. Розкажіть про це. Я була тестувальницею у найпоширенішому сенсі. Працювала разом з девелоперами, займалася більш технічними аспектами тестування. Зараз в мене немає доступу ані до девелоперів, ані навіть до багтрекера. Тому напрямок моєї роботи справді сильно змінився.

Опубліковано: 11/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Гід ІТ-спеціальностями КНУ імені Шевченка

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вже другий рік поспіль отримує одну з найвищих оцінок у рейтингу вишів , у 2017-му він посів третє місце. У КНУ є 4 факультети, напрями підготовки яких пов'язані з IT:
механіко-математичний факультет; факультет інформаційних технологій; факультет комп'ютерній комп'ютерних наук та кібернетики; факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерній комп'ютерних систем. Розглянємо особливості підготовки на кожному з них. Механіко-математичний факультет На факультеті готують фахівців зі спеціальностей «Математика», «Статистика», «Механіка», «комп'ютерна математика», «комп'ютерна механіка», «комп'ютерна статистика та аналіз даних». Із третього курсу всі студенти продовжують навчання за більш вузькими спеціальностями.

Опубліковано: 10/01/18 @ 08:05
Розділ Різне Читати далі...

Вникайте в процеси, або Що не так з sales в IT

Disclaimer: я хочу описати типові ситуації, з якими я часто стикаюся, працюючи з sales. Безпосередньо на цій посаді я не працювала, багатьох деталей не знаю і можу тільки припускати, що за тією видимою частиною, що я описую, відбувається ще багато всього складного, важкого та цікавого і що sales теж можуть розповісти нам багато й про клієнтів, і про колег. Буде цікаво почитати, ну а поки про те, що на поверхні, принаймні для мене. Отже, зазвичай у всіх на увазі проблеми з менеджментом, рекрутерами, якістю коду і процесом (дедлайни, овертайми, комунікація). Дещо менше видно шар sales і його життєдіяльність. Обмовлюся, що під sales я буду мати на увазі продаж розробки ПО як сервіс. Є ще хлопці, які продають продукт компанії. Для мене це окрема категорія. Я стикалася з sales, як працюючи з ними по один бік барикад, в одній компанії, так і по іншу — як представник замовника.

Опубліковано: 09/01/18 @ 11:15
Розділ Різне Читати далі...

Front-end дайджест #28: що було в 2К17 і чого чекати від 2К18?

У випуску:Едді Османі про Progressive Web Apps, починаємо використовувати сервіс-воркеры і переходимо на нові швидкі збирачі. CSS і CSS in JS Font-display — навіщо він потрібен і як працює Modern Asynchronous CSS Loading — асинхронна завантаження стилів Styling Components — Typed CSS With Stylable — як можна типізувати CSS? CSS-in-JS Roundup: Styling React Components — 15 CSS-in-JS рішень для React. Що вибрати? JavaScript The Hidden Treasures of Object Composition Robust Client-Side JavaScript — надійний JS на клієнті Teach the CLI to Talk Back — як зробити CLI доброзичливими? Fitting Flappy Bird Into a Tweet — Flappy bird 280 символів Service Workers: Going beyond the page — сервіс-воркеры Edge Service Workers.

Опубліковано: 06/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164