AI & ML дайджест #13: додатки GANs, тренди в NLP, колекція шпаргалок

Вітаю всіх! Літо в повному розпалі, і якщо ви плануєте бути в Одесі 5-го липня, запрошую вас на ODS митап і дата-бар , який організовує одеська ODS.ai команда. Нагадую, що у дайджесту є свій Telegram-канал та сторінки у соцмережах (Facebook , , LinkedIn ), де я щодня публікую посилання на корисні матеріали. Приєднуйтесь! А поки пропоную свіжу добірку матеріалів. Статті 18 Impressive Applications of Generative Adversarial Networks — огляд 18-ти цікавих додатків GAN, які допоможуть вам зрозуміти, де він може бути використаний і корисний. Time Series with Forecasting TensorFlow.js — у цій статті ви дізнаєтеся, як витягати ціни на акції з онлайн API і виконувати прогнози, використовуючи рекуррентную нейронну мережу короткочасну і довгострокову пам'ять (LSTM) і TensorFlow.js. Initializing neural networks — у статті пояснюється, як ефективно ініціалізувати параметри нейронної мережі, щоб прискорити її навчання і уникнути поширених помилок.

Опубліковано: 29/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

ANTLR: неформальне введення

У цій статті я дам введення в потужний фреймворк ANTLR. З його допомогою ми напишемо невеликий мову, допомагає розкроювати лист металу (або будь-який інший аркуш). На початку мова буде простим, по мірі написання таких статей стане обростати подробицями і врешті-решт виллється в цілком працездатний і поживний. Стаття може бути корисна всім, хто хоче швидко розібратися в тому, як працює ANTLR. Що таке ANTLR і навіщо він потрібен ANTLR (ANother Tool for Language Recognition) is a powerful parser generator for reading,
processing, executing, or translating structured text or binary files.
It's widely used to build languages, tools, and frameworks.
From a grammar, ANTLR generates a parser that can build and walk parse trees.
Terence Parr Як випливає з епіграфа, ANTLR — це штуковина для генерації парсерів тексту. За допомогою їх можна розібрати текст на складові і сказати, чи відповідає він заданими правилами; якщо так, виконати обчислення або виконати іншу роботу.

Опубліковано: 27/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

AR для військових: як «бачіті крізь броню» та вражати ворожу техніку за допомогою системи від LimpidArmor

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Михайло, я керівник компанії Limpid Armor , яка спеціалізується на штучному інтелекті, доданій реальності та комп'ютерній ютерному зорі. Хочу розповісти про нашу розробка у військовій сфері для танків та іншої броньованої техніки. Це Land Platform Modernization Kit (LPMK) — система ситуаційної обізнаності (Situation Awareness), що дозволяє військовим «бачіті крізь броню» та отримувати інформацію про довколишню ситуацію тоді, коли необхідно. Ідея Мене завжди приваблювали складні інженерні рішення в особливих умовах, тому свій шлях в ІТ я розпочав з роботи на бурових платформах біля африканського узбережжя та прокладання ЛЕП в іракській пустелі.

Опубліковано: 26/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому варто включити в розробку прототипування

Хочу поділитися своїми знаннями з прототипированию і показати, як за допомогою прототипів поліпшити якість вашого продукту. Ось перелік того, що буде охоплено у статті:
всі успішні продукти починаються з прототипів; чому гарний прототип — часто поганий прототип; як вибрати зручний засіб прототипування і при цьому не виглядати аборигеном; правильне уявлення прототипу часто набагато складніше, ніж його створення. Кілька років тому зі мною трапився один курйоз. У компанію, де я працювала, заходив новий проект. Як часто і буває, замовник був активіст в плані роботи, в міру примхливий, генерував купу ідей, АЛЕ, природно, «...дуже важливий і перспективний» для компанії. Як бізнес-аналітику, мені першої належало взяти на себе інформаційний удар: розібратися з тим, що є на вході, структурувати і підготувати документацію. Днями ми з замовником висіли на скайп-коллах, обговорювали найменші подробиці того, як повинна працювати система. Паралельно я писала специфікацію.

Опубліковано: 25/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

«З компанії стало йти в два-три рази менше людей». Як Genesis перебудував процес найму

[Василь Ульянов — співзасновник Genesis. Більше 10 років в IT та інвестиційної галузі. Займається міжнародним розвитком компанії, захоплюється плаванням і бігом] У 2014 році в компанії Genesis ми повністю перебудували процес найму фахівців. За цей рік оновили значну частину команди. Вона, у кінцевому результаті, створила проекти, які зараз приносять 70% прибутку Genesis. У цій статті я розповім, чому ми зважилися на зміни і як процес добору виглядає зараз. Матеріал буде корисний всім, хто хоче будувати бізнес в продуктовому ІТ і тим, хто хоче працювати в успішних компаніях. Власні помилки — самий цінний досвід Спочатку компанія Genesis була створена групою однодумців — мною і Володимиром Багаторічним. Ми разом вчилися, потім працювали у великих банках і хотіли створити свою справу. У нас не було достатньої експертизи у тому, як правильно будувати ІТ-бізнес, тому все, що ми могли собі дозволити — вчитися на своїх помилках.

Опубліковано: 24/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #30: реліз Ruby 2.7.0-preview1, відео доповідей конференції RailsConf 2019, продуктивність JIT

Дайджест створено у співавторстві з Мариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Почнемо з того, що вийшла preview1 версія Ruby 2.7.0, що включає поліпшення JIT і експериментальний Pattern Matching. Команда Appfolio опублікувала порівняння продуктивності Ruby c JIT і без. На каналі Confreaks з'явився плейлист видеодокладов з конференції RailsConf 2019. Тренди в співтоваристві Ruby Stripe анонсували Sorbet — type checker для Ruby. Доповідь від Takashi Kokubun про приріст продуктивності в Ruby 2.7 завдяки імплементації JIT. Релізи Ruby 2.7.0 preview1 — перша preview версія Ruby 2.7.0 Active Admin 2.1.0 — новий реліз фреймворку Active Admin dry-validation 1.0.0 — гем був повністю переписаний поверх dry-schema Почитати Ruby 2.7 adds shorthand operator for Object#method — в Ruby 2.7 доданий експериментальний shorthard оператор. Rails 6 boot sequence — автор розповідає, що відбувається, коли ви запускаєте команду rails s.

Опубліковано: 22/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #32: Special - WWDC'19

У випуску: SwiftUI, Combine, Catalyst, Sign in with Apple, темна тема. Що було WWDC 2019
Якщо ви з якоїсь причини пропустили WWDC, то варто почати з того, що взагалі представили там. WWDC 2019 — The Things You May Have Missed
Потім — що нового для розробників. WWDC 2019 Viewing Guide
А потім — які сесії потрібно подивитися. The 15 Best WWDC Videos of All Time
А якщо вже подивилися сесії цього року, то ось підбірка кращих сесій за весь час WWDC. SwiftUI First impressions of SwiftUI
Прийшли вже перші враження. Про повноцінний досвід використання говорити все одно ще рано. SwiftUI by example
І перші уроки. SwiftUI` Framework Learning and Usage Guide
Альтернатива документації від Apple з описом всіх елементів і картинками з прикладами.

Опубліковано: 21/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як в KeepSolid розробили LezGo — навігатор для спільних автоподорожей

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати Антоніна, я Project Manager в компанії KeepSolid . Нещодавно ми випустили новий додаток LezGo — навігатор для спільних автоподорожей, який розробила команда студентів нашої IT-інтернатури. У статті я розповім про те, як створювався проект, з якими труднощами зіткнулися студенти при розробці, як вирішували їх, і що у нас в підсумку вийшло. Як з'явилася ідея створення LezGo LezGo — це безкоштовний додаток для спільних автоподорожей, яке дозволяє створювати маршрут і ділитися ним з друзями, щоб залишатися на одній хвилі під час подорожі. Ідею придумав наш офіс-менеджер 3 роки тому, коли в одному з автоподорожей на чотирьох машинах ми постійно синхронізували свої дії і зідзвонювалися, щоб дізнатися, хто де пропав.

Опубліковано: 20/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

SAP Commerce Cloud: що вам треба знати про роботу з платформою

Привіт! Мене звати Юрій Парфенюк. В ІТ я більше 8 років, останні чотири з яких займаюся проектами в EPAM Lviv, пов'язаними з цифровою трансформацією бізнесів, а саме з SAP Commerce Cloud. У цій статті розповім детально про платформу, її переваги й недоліки, приклади застосування й поширені міфи. Для чого потрібна SAP Commerce Cloud Нікому не відкрию Америки, коли скажу, що світовий ринок електронної комерції активно зростає, і темпи його розвитку є одними з найвищих. Коли у 2009-2010 роках почався період діджиталізації, компанії-лідери на ринку роздрібної торгівлі зрозуміли, що якщо не вийдуть з продажами онлайн, то їхній успіх буде під загрозою. У 2016-2017 роках відбувся чи не найбільший хайп на купівлю товарів та послуг через інтернет, але він не згасає, а продовжує зростати далі. Великим компаніям потрібні серйозні технологічні платформи, щоб діджиталізувати свою діяльність.

Опубліковано: 19/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що має знаті Senior Java Developer. Результати аналізу вакансій в Україні та Каліфорнії

Рекрутери складають вакансії разом з провідними технічними експертами своїх компаній. Їхня співпраця дозволяє врахувати специфіку проекту та встановити адекватний рівень загальних вимог. Тобто можна сказати, що наш аналіз 100% вакансій, відкритих в Україні та Каліфорнії, дорівнює опитуванню експертів понад 100 компаній. Ми з'єднання ясували, в чому думки розумних людей сходяться. Ігор Яновський відобразив це на віджеті. У Каліфорнії до дослідження потрапили серед інших вакансії компаній Blizzard, Disney, Glassdoor, Hewlett Packard Enterprise, LG Electronics, Moody's Analytics, Oracle, PayPal, SAP, Walmart. Ті, що не можна було передати цифрами, запрошені експерти розповіли словами. А ще у вакансіях було знайдено багато цікавого: нестандартні проекти, хто пропонує ЗП до 7k та де співають караоке. Читайте та залишайте коментарі: як добрі, так і гнівні, це ж ДНЗ ;) Як рахували Станом на 8 березня в рубриці Java на DOU було розміщено 79 вакансій Senior Developer.

Опубліковано: 18/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як спілкуватися з іноземними замовниками: поради українським розробникам

Коли довго працюєш в українському аутсорсе, мимоволі помічаєш характерні шаблони у спілкуванні наших розробників з замовниками. У цій статті я розповім про свої спостереження в процесі комунікації і запропоную свої способи їх згладжування. Ще коли жив за кордоном, я помітив, що в головах європейців і американців не було образу для слова «Україна». Для скандинавів це було щось між Польщею і Росією, для американців в кращому випадку — «десь у Східній Європі», а взагалі це збоку їх карти світу. Звичайно, Майдан і серіал «Чорнобиль» стали допомагати в питаннях орієнтування, але погодьтеся, обидва цих способу пов'язані з хаосом, що не додає позитивною передбачуваною конотації. Логічно припустити: якщо біля західного клієнта не було досвіду співпраці з нами, то вираз «український розробник» не каже йому нічого. Немає у нас у нас поки що загальновідомих стереотипних переваг типу «дешевизни індусів» або «точності німців».

Опубліковано: 17/06/19 @ 07:19
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #3

Близько місяця тому викладав звіт по реаліті за березень , от тепер руки дійшли викласти звіт за травень 2019 по реаліті сайту. Квітень б пропущено, але поточний звіт відображає, що відбувається з сайтом.
Тексти і публікація Весь контент замовляється на біржі WorkHard — в цьому місяці замовлено та надруковано стаття 31 . З іншими біржами вже давно не працюю, Воркхард дуже дружелюбна і няшная, тим більше там можна замовляти не тільки копірайтинг, але і рерайт за більш дешевою ціною. Так що якщо самостійно збирати майбутню статтю з шматків і передавати їх на рерайт — можна економити. Разом на тексти витрачено: 13765 руб. Разом на публікації витрачено (мій Км): 2925 руб. Не складні розрахунки показують, що 1 стаття обійшлася в 444 рублів за написання та 94 за оформлення. Інші вкладення Під інші вкладення підпадають посилання замовлення коментарів до статей. У цьому місяці витрачено всього 1750 посилання 530 на коментарі. Посилання закуповую на gogetlinks і Kwork .

Опубліковано: 16/06/19 @ 09:45
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #34: CameraX, Flutter 1.5, cold flows і hot channels в Kotlin

А також: TensorFlow Lite, Google I/O, зміни в Android Q, Android Компілятори, мультиплатформенна розробка, класичні патерни, нові стилі, розпізнавання жестів і ще багато цікавого! Новини та аналітика Google Blog: 100 things we announced at I/O '19 . Android Q Beta 4 and Final APIs . Behavior changes винесені в окремий документ. Перевірте роботу вашого додатки з Android Q: privacy checklist . New location permissions, restrictions on background activity starts, changes to data and identifiers. Introducing a new Google Play app and game icon specification . Примусова конвертація старих іконок з 24 червня. What's New with Android Jetpack and Jetpack Compose . 11 нових бібліотек, включаючи написання декларативного UI. Announcing Flutter 1.5 . І зовсім раптово Flutter приходить на Web . Google is working on new gestures that require an "Aware" sensor , possibly for the Pixel 4. Kotlin Cold flows, hot channels by Roman Elizarov.

Опубліковано: 15/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

BA дайджест #2: особливості рекомендаційних систем, нюанси міжкультурної комунікації

Всім привіт! В цьому номері ви знайдете гідні, на мій погляд, уваги і часу статті за травень-червень, а також кілька більш ранніх статей, знайдених в цьому році. Приємного читання :) Цифри в дужках біля заголовків — приблизний час на вивчення матеріалу Статті Загальна Рекомендаційні системи: ідеї, підходи, завдання (21 хв). Вельми солідна праця, в якій розглянуті види рекомендацій, інструменти, алгоритми і способи реалізації рекомендаційних систем. Малий бізнес: автоматизувати чи ні? (8 хв). Автор статті розглядає проблеми автоматизації малого бізнесу дає поради і підкидає питання, які потрібно задати собі (або клієнту), щоб визначитися, чи варто автоматизувати конкретний малий бізнес. Такі різні «ми», або Мультикультурність команди — не вирок (15 хв). Фантастичний матеріал про труднощі комунікації між різними культурами. Оскільки аналітики живуть комунікацією — мастхев вивчити кожному! Крос-культурна комунікація за Хофстеде: дані замість припущень (9 хв).

Опубліковано: 14/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Портрет ІТ-спеціаліста — 2019. Інфографіка

Цього року ми зібрали 9387 анкет , тож дивимося на оновлений портрет українського айтішника. Середній вік ІТ-спеціаліста майже не змінився порівняно з минулим роком . Наймолодші (до 25 років) працюють розробниками та нетехнічними спеціалістами (HR, PR, Sales). А спеціалістів віком від 35 років більше серед топ-менеджерів, сисадмінів та ПМ-ів. Частка жінок в ІТ цього року зросла незначно — лише на 1 п. п. Кожна третя жінка має тайтл Junior'a. Senior спеціалісток лише 12%, і це в два рази менше, ніж чоловіків. Жінки найчастіше починають кар'єр єру в ІТ на позиціях розробниць, тестувальниць, дизайнерок та інших технічних посадах. Як і минулого року, 67% ІТ-спеціалістів мешкають у Києві, Харкові та Львові. Частка Києва зменшилася на 3 п. п. за рік і на 5 п. п. з 2016 року. А кількість спеціалістів у Львові навпаки зростала з 12% до 15%. Робота Більше половини респондентів — розробникі. Жінок серед розробників 11%. Тоді як серед тестувальників і ПМ-ів їх по 38%.

Опубліковано: 11/06/19 @ 08:14
Розділ Різне Читати далі...

Як QA пройшов шлях до зарплати в $5000 за 8 років

[Від редакції: в рубриці «Вважаємо гроші» ми запрошуємо читачів DOU анонімно розповісти про своєму кар'єрному шляху, зарплатних злетах і падіннях. Якщо готові поділитися своєю історією, пишіть на valentina@dou.ua ] Мені дуже сподобалися попередні статті цієї рубрики від розробників і проектного менеджера. Вирішив поділитися і своєю історією. За вісім років в IT я доріс до зарплати в $5000, сумарно до 30 років заробив близько $300 тисяч. Мене з дитинства цікавила техніка. У школі я захоплювався виготовленням простих пристроїв за допомогою паяльника і схем з книжок. А в старших класах самостійно займався програмуванням, але, мабуть, ще не був готовий до цього шляху. Так склалося, що вищу освіту я здобував на економічному факультеті і лише в кінці навчання почав повертатися до своїх інтересів.

Опубліковано: 10/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Тернистим шляхом до системи логування Graylog

Цю статтю спрямовано на огляд дуже універсальної системи логування, приклади й практичний досвід наводитимемо через призму всесвіту .NET/.NET Core. Але вірю, що ця інформація може допомогти всім без винятку, хто шукає системи такого класу. Матеріал написано у співавторстві з Олександром Гілєвим, .NET розробником у Terrasoft Пролог. Частина лірична й не обов'язкова Хто входити тут, покинь усю надію. Данте Аліг'єрі, «Божественна комедія» З чого починається збір логів у будь-якому проекті? З того, що одного разу ваш продукт, що добре й стабільно працює, перестає таким бути, а відповіді на запитання «чому?» у вас немає. І ми не маємо на увазі систему у продакшн-середовищі: це може бути навіть beta-демка, MVP та інші варіанти доведення правильності концепції вашої майбутньої системи. Вісь у такі моменти й з'єднання є логи. Зазвичай у вигляді файлів у директорії Log поруч з бінарними файлами вашого продукту.

Опубліковано: 07/06/19 @ 10:20
Розділ Різне Читати далі...

Туторіал по розгортанню Rails-додатків на Amazon за допомогою Docker. Частина 1

Всім привіт! Мене звати Ярослав Безрукавый, я ? Ruby/JavaScript розробник у RubyGarage. Минулого разу я ділився з вами туториалом по налаштуванню Rails-додатки на Amazon EC2 з допомогою Chef. Туторіал викликав жваву дискусію в коментарях, багато хто запитував мене про доцільність Chef, адже вже на той момент з'явилося багато сучасних інструментів начебто Docker і Kubernetes для автоматичного розгортання додатків. У цьому туториале я хочу повернутися до задачі розгортання Rails-додатки, але вже за допомогою Docker. У туториале ми розглянемо весь цикл: від розгортання програми в локальному оточенні до розгортання staging і production-інфраструктури на AWS з допомогою Docker. Будемо враховувати можливість масштабування і автоматизації процесу деплоя програми.

Опубліковано: 06/06/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Олег Рогінський, CEO People.ai: «Простіше підняти $60 млн інвестицій, ніж найняти 10 інженерів»

Стартап з українськими коренями People.ai нещодавно привернув черговий інвестиційний раунд в $60 млн за неофіційною оцінці в $500 млн. Дохід компанії за рік збільшився в п'ять разів, з допомогою сервісу було закрито продажу на $100 млрд, а серед клієнтів — Red Hat, Lyft, Zoom, Dropbox, Zendesk, New Relic, Splunk. Засновник People.ai — 32-річний Олег Рогінський, серійний підприємець родом з Дніпра. Він закінчив Бостонський університет, де вивчав бізнес та економіку. У 2007 році переїхав до Канади, де приєднався до стартапу Nstein Technologies, який згодом був куплений OpenText Corporation за $36 млн. Рогінський як один з перших співробітників опинився в числі міноритаріїв компанії. Повернувшись в США, Олег запустив власний проект — Semantria, який швидко став найбільшим у світі NLP Cloud. У 2014 компанію купила Lexalytics Inc. за $10 млн.

Опубліковано: 05/06/19 @ 07:09
Розділ Різне Читати далі...

Як прокачати емоційний інтелект, щоб спілкуватися з колегами результативно

Вітаю! Я — Христина Яблонська, маю більше 7 років досвіду у менеджменті персоналу та проектів. Викладаю в Українському католицькому університеті, заступниця голови правління Національної асоціації фасилітаторів України, національна лекторка Української академії лідерства та Інституту політичної освіти. Моя професійна сфера інтересів — це ефективна комунікація, конфлікт-менеджмент та командна взаємодія. Зараз я співпрацюю з компанією EPAM як Training and Development Specialist. У цій статті хочу поділитися своїми знаннями про емоційний інтелект. Що таке емоційний інтелект У США та Європі люблять повторювати модний вислів: IQ gets you hired but EQ gets you promoted. Ця приказка з'єднання явилася у середовищі американських HR на початку 2000-х років і досить швидко набула популярності.

Опубліковано: 04/06/19 @ 07:51
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179