З програмістів менеджери: як і навіщо

Менеджери, які виросли з програмістів, тестувальників і інших технічних фахівців, розповіли DOU, чому вони обрали саме такий шлях розвитку, як навчалися і чим принципово менеджмент відрізняється від інженерної роботи. Ми зібрали багато цікавих коментарів менеджерів, тому матеріал опублікуємо у двох частинах. Представляємо першу. Андрій Галінський , Project Manager в Provectus До менеджменту я працював інженером, провідним розробником, тимлидом, а також провідним інженером у великій державній компанії. Займався розробкою, проектуванням і розробкою програмно-апаратних комплексів. Було багато проектів, пов'язаних з морською навігацією: робота з залізом, електронними картами, обробкою сигналів, автоматизація управління, телеметрія і т. д. Аж до 2011 року працював в основному під Windows та Linux на різних мовах і фреймворках, але завжди віддавав перевагу C++. Потім пішов у мобільну розробку.

Опубліковано: 18/07/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Що почитати: огляд Telegram-каналів українських IT-фахівців

Telegram — один з месенджерів, які швидко набирають популярність у всьому світі. Він зручний завдяки тому, що кожен користувач може створювати канали і кожен бажаючий може знайти те, що його цікавить. Сьогодні ми підготували добірку Telegram-каналів для ІТ-фахівців. Якщо у вас є канал 200+ передплатників і його немає в списку, пишіть на alyona@dou.ua — додамо. automation-remarks.com Автор каналу, Сергій Пирогов, QA Automation Consultant, пише про автоматизації тестування. Новини, поради, корисні матеріали. Кількість передплатників — 712
Частота публікації — 1-3 постів в день BigQuery Insights Канал Олександра Осиюка, Product Analyst в Rabota.ua. Автор пише про аналізі великих даних в Google BigQuery, дає приклади рішень, шаблонів SQL-запитів та поради по роботі з даними. Кількість передплатників — 1654
Частота публікації — 1-2 посади в день CatOps В каналі можна знайти цікаві матеріали про DevOps і інших темах. Наприклад, що нового в Jenkins Pipeline 1.

Опубліковано: 13/07/18 @ 07:49
Розділ Різне Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior C++

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про C++. Олексій Цой, Senior Developer в Luxoft Ukraine 14 років досвіду Починаючому програмісту необхідно якомога більше часу присвячувати вивченню нових технологій, бібліотек, в тому числі і класичних, таких як Boost, які використовують багато програмісти. Дуже важливо приділяти самоосвіти достатньо часу, тому що кількість нетехнічних завдань, мітингів і комунікації різних видів, буде збільшуватися, але без технічних знань молодий фахівець просто не буде зростати. Тому в цілях самоосвіти дуже знадобиться свій «домашній» проект. На цій тестової майданчику ви зможете приймати абсолютно всі рішення. Починаючи з вимог, процесів та планування і закінчуючи стеком технологій, імплантацією функціоналу і його тестуванням.

Опубліковано: 11/07/18 @ 11:05
Розділ Різне Читати далі...

В ІТ без диплома: історії Technical Architect, Front-end Dev, Product Manager та інших

В українському IT не більше 10% технічних спеціалістів, які свідомо відмовилися від вищої освіти. Ми знайшли деякі з них і дізналися, як склалася їхня історія з університетом, складно було шукати першу роботу без диплома і відмовляли їм у оффере з цієї причини, а також як вони освоювали IT-спеціальність і що думають про вищу освіту в Україні. Бажаючих поділитися досвідом виявилося багато, публікуємо першу частину. Олексій Волков , 32 роки, Technical and Product Architect Спочатку я два роки працював сисадміном в немаленькій компанії з купою філій по області. Потім 5-6 років фрілансив, а останні 6 — працюю в продуктових стартапах і компаніях. Щодо навичок — набув хорошого досвіду у багатьох промовах, пов'язаних з веб-розробкою: як із серверною частиною, так і з фронтендом.
Після закінчення ліцею (математичний клас) вступав у місцевий віш на інформатику, однак не набравши необхідну кількість балів і опинився першим «за лінією».

Опубліковано: 10/07/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Centers of Excellence – майбутнє аутсорсингу?

[Про автора: Сергій Кизян — Chief Technology Officer в Intetics з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ. Розробляв на C, C++, Java, C#.NET, Code Project Legendary Author ] З кожним роком аутсорсинговим ІТ-компаніям стає все складніше і складніше рости і розвивати свій бізнес. Якщо подивитися будь-яку статистику, ми побачимо, що ринок розробки ПЗ на замовлення тільки зростає. Щороку з'являється все більше і більше невеликих компаній. Але при цьому аутсорсерів доводиться постійно реагувати на зміни ринку і рости слідом за ринком. І, якщо вчасно не зреагувати — в кращому разі доведеться скоротити напрямок, в гіршому — зовсім піти з ринку.
Рішенням може стати Centers of Excellence (CoE) — команда, яка фокусується на вивченні і впровадженні кращих практик в конкретній області. Спочатку подивимося, які є проблеми на ринку аутсорсингу. Для простоти я їх узагальню і назву «клієнт» і «працівник».

Опубліковано: 09/07/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #5: огляд С++ 17 та 20, реліз Visual Studio 15.8 Preview 3

Привіт, мої любі сішники! Мене звати Наталя, я працюю З++ розробником у компанії SoftServe. С++ дайджест повертається! Будемо говорити про останні релізи, тренди та корисні матеріали щомісяця. Тож запасайтеся кавою/пивом та влаштовуйтеся зручніше — починаємо! :) Червень був багатим на новини, і пропоную зупинитися на найважливіших, а саме: огляд З++ 17, С++ 20 та зустрічі комітету зі стандартизації; оновлення Visual Studio 15.8 Preview 3; основні апдейти інструментів. С++ 17 та С++ 20 9 червня відбувся з'єднання в'їзд комітету зі стандартизації у швейцарському містечку Рапперсвіль. Підсумки можна переглянути у статті Р. Саттера чи тут чи ще вісь тут . Якщо хочете бути в курси майбутніх подій зі стандартизації, переходьте за посиланням та слідкуйте за новинами.

Опубліковано: 06/07/18 @ 07:21
Розділ Різне Читати далі...

4 важливих ради для команди бізнес-аналітиків

Я працюю на enterprise-level записі Dev-Pro, присвяченому платформі Point of Sale для ресторанів швидкого харчування та retail-бізнесу. Коли-то на проекті був один бізнес-аналітик, зараз нас 13 на 200+ фахівців. Хочу розповісти які висновки зробив за рік роботи на enterprise-level проекті, наприклад, як ми переробляли фічу 15 разів і чого навчилися з цього досвіду, про впровадження змін, які можуть поліпшити процеси і у вашій компанії. Як побудований процес бізнес-аналізу на POS-проекті Завдання бізнес-аналітика — описати і довести вимоги від замовника до команди розробки. Під «довести» я маю на увазі з'ясувати, описати до кінця, донести своє бачення, а іноді — передати клієнтові ті коментарі та рекомендації, які прийшли від команди розробки. Існують різні схеми взаємодії команди та бізнес-аналітиків. Наприклад, деякі більше працюють з UX-командою, хтось отримує та аналізує відгуки кінцевих користувачів, інші комунікують з керівництвом компанії-замовника.

Опубліковано: 05/07/18 @ 07:03
Розділ Різне Читати далі...

Чому багатьом хочеться стати менеджером і це не завжди гарна ідея

Я три рази ставав з менеджера програмістом. І чотири — назад. Я дізнався цю дорогу вздовж і впоперек за 19 років. Плюс до цього встиг набрати якісь знання з психології і зараз хочу поділитися досвідом і думками з теми. Історія з життя Нехай у нас буде програміст Коля. Був джуниором, за кілька років набрався досвіду, став сеньйором. Проект підріс, і найняли ще одного програміста. Вищестоящий менеджер виголосив стандартне: «Ось Вася. Поки він освоїться на проекті — буде допілівать старі штуки і фиксить баги, а ти займешся новим завданням. Покажи Васі, як у нас проект працює». Ну або навпаки: «Він буде робити нову фічу. Покажи йому, як інтегруватися». У будь-якому випадку Вася буде задавати питання, на ці питання треба буде відповідати, а менеджеру буде набагато зручніше ставити завдання на високому рівні «ось є мокапы, робіть», а деталізацію до рівня «як смикати API» залишити Колі. Якщо це спрацює і з проектом і далі все буде добре, то рано чи пізно наймуть ще Петю.

Опубліковано: 04/07/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Акція: Вгадай рахунок матчу «Росія-Хорватія» та отримай діагностику сайту в подарунок!

Сайт знаходиться в офсайді пошукових систем? Отримали гірчичник у вигляді санкцій? Вистачить бити в штангу – ми знайдемо реальну причину низького трафіку і поганого ранжирування. Так, нас теж захопила футбольна лихоманка. На цьому тижні подаруємо безкоштовну діагностику всім, хто передбачить точний рахунок матчу. З 3 по 7 липня (до 21:00 МСК включно) Siteclinic приймає ставки на матч Росії з Хорватією в рамках поточного чемпіонату світу з футболу. Брати участь в акції Я вгадав, що далі? Ми відправимо вам на вказану пошту лист з новиною про виграш. Допоможемо сформулювати проблему. Запитаємо гостьові доступи до метриці (без них ми не зможемо коректно провести діагностику). Домовимося про терміни. Приступимо до аналізу проблеми вашого сайту.

Опубліковано: 03/07/18 @ 10:36
Розділ Різне Читати далі...

Сто років менеджерського досвіду в IT, або Свій досвід добре, але і до іншим розумним людям варто прислухатися

[Про автора: Віктор Матусів — директор з інжинірингу і лідер MS-напряму в GlobalLogic, PMO Head GlobalLogic Ukraine. Має 13 років досвіду в сервісній IT-індустрії. На практиці знає, як ефективно керувати командами від двох до трьох сотень фахівців з різних куточків світу] Хто, досвід відхиливши, справами вершить
У прийдешньому чимало побачить образ.
Сааді
Приємніше, якщо ти порозумнішав від досвіду
інших, ніж інші від твого.
Тіт Макцій Плавт За 13 років роботи в IT у мене в загальній складності було 10 керівників. Хтось з них був моїм керівником епізодично, а хтось грунтовно. Про роботу з більшістю з них у мене дуже теплі і приємні спогади, з багатьма ми продовжуємо спілкуватися. З ким-то ми відразу і легко знаходили спільну мову, наші менеджерські стилі та підходи збігалися. До комусь доводилося довго «притиратися», ламаючи списи. Всі вони — дуже різні люди, часом з полярними підходами до вирішення робочих питань, та і взагалі до життя.

Опубліковано: 03/07/18 @ 07:14
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип Червень 2018. Траф трохи в плюс. Дохід 60К на місці

1$=63р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 13600(пройшов. міс 12850);
Всього статей: 741;
Дохід: 53039 (минулий міс 56506 руб);
Дохід на 1К уніків: 140 руб.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1030 (пройшов. міс 1010);
Всього статей: 329;
Дохід: 3954 (минулий міс 4070 руб);
Дохід на 1К уніків: 135 крб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 338 (пройшов. міс 423);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 1374 (минулий міс 1378 руб);
Дохід на 1К уніків: 144 крб. Усього опубліковано за червень 55 статей. Разом за Червень: 58367 (пройшов міс 61954). Розподіл трафіку: 50 на 50 google/яндекс Розподіл доходу: 50% адсенс, 50% рмя. Розбір польотів Запустив ще один мед сайт, залив 2 статті, оформив діз, соц мережі і все інше, що потрібно. Залишається тільки публікувати. Потрібно швидко жахнуть перші 150 статей. Тому на інші проекти злегка сбавлю темпи.

Опубліковано: 01/07/18 @ 09:46
Розділ Різне Читати далі...

Що повинен вміти PM і як розвиватися на рівнях junior, middle, senior

Мене звати Дмитро Растатурин, я працюю в компанії Daxx NL і відповідаю за операційний менеджмент в Pindrop NL (компанія-клієнт). Наші end-customers — це Європа, основний ринок — Нідерланди, а також Франція, Бенілюкс і UK. Ця стаття в першу чергу написана для початківців фахівців/менеджерів середнього рівня. Хоча я припускаю, що і більш досвідчені колеги зможуть знайти щось цікаве та корисне для себе. Стаття допоможе вам зрозуміти, які аспекти спеціальності необхідно вивчати, з чого починати і що робити для подальшого зростання в управлінні проектами (і/або суміжній позиції в ІТ-сфері). Мова піде про проекти середнього рівня (тобто суворий ентерпрайз зі складною архітектурою і односторінкові сайти виключаємо). Приклад одного з проектів — SaaS-платформа для автоматизації івент-менеджменту у великого вендора в декількох локаціях.

Опубліковано: 27/06/18 @ 10:47
Розділ Різне Читати далі...

Вічне літо, дешева їжа та буддистський спокій: мої 3 рокі у в'єтнамі

Я завжди цікавився можливістю працювати за кордоном і вважав, що потрібно бути мегакрутим спеціалістом, щоб цього досягти. Та насправді навіть новачок без досвіду може це зробити. У цій статті я розповім, як знайшов роботу у в'єтнамі, про місцевий IT-ринок та культурні особливості країни. Переїзд Свою першу роботу за кордоном я знайшов через AISEC та їхню програму професійних стажувань. Вибір пав на Азію, тому що я відвідав багато європейських країн, а вісь в Азії ніколи не був. Проходив чимало інтерв'ю в компанії різних країн і нарешті отримав офер з В'язання єтнаму. Після цього зайнявся оформленням документів. Потрібні були довідки про стан здоров'я (082/о), несудимість та диплом бакалавра. Усі ці документи необхідно було легалізувати, завірити у в'їхав єтнамському посольстві та відправити до компанії у в'єтнам. А потім залишилося чекати місяць до отримання work permit. Компанія повністю оплачувала всі витрати, пов'язані з візою. Також надали готель на два тижню.

Опубліковано: 25/06/18 @ 11:31
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #12: як мотивувати людей, 6 стратегій реагування на ризики, розбираємо метрики

Всім привіт! Після невеликого затишшя, викликаного зміною роботи автора, PM дайджест повертається. Про те, як стати трохи краще в ролі менеджера проектів, як досягти здорового балансу між бажаннями замовників, маржею компанії і комфортом команди — в червневому випуску. Project Management Розбираємо 6 стратегій реагування на ризики з 6-ї версії PMBoK'a. Do's and Don ts of project management communications, from plan to delivery. Відмінний набір інтеграцій для Slack — розширюємо функціонал улюбленого інструмента комунікації і організації командної роботи. Розбір відмінною книги Мортена Хансена — «Колаборація». Це інструкція по спільній роботі і ефективної взаємодії між людьми в команді і командами. Цікаво про організаційну структуру фінської компанії Supercell: творчі команди — управляють, менеджмент — не заважає. Впровадити подібну структуру не просто, і ієрархічна структура жадає реваншу: «Традиційний підхід постійно намагається повернутися.

Опубліковано: 22/06/18 @ 10:05
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Олександр Жаботинський, Senior Software Engineer в Infopulse

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Олександр Жаботинський — Senior Software Engineer в компанії Infopulse, понад 9 років працює з Python-стеком. Крім роботи в аутсорсингу, Олександр розвиває власний продукт — сервіс замовлення таксі Cab24 . Він розповів DOU, як ефективно поєднувати роботу і бізнес. Про себе Домашній комп'ютер у мене з'явився досить рано — десь у 5-му класі, це була «трійка» (не плутати з Pentium III). MS-DOS 6.22, Windows 3.11, офісний пакет, «буквар» Фигурнова і ніякого інтернету. Жорсткий диск був 80 Мб, і досить скоро мені не вистачило місця на якусь гру. Я видалив NC (не netcat), а після перезавантаження довелося читати того самого Фигурнова, щоб повернути все назад. На жаль, нічого не вийшло: комп'ютер простояв два місяці, після чого прийшов татів товариш і «полагодив» його.

Опубліковано: 19/06/18 @ 10:28
Розділ Різне Читати далі...

Країна відчинених дверей. Українська програмістка про життя в Канади

Мене звуть Даша Бондарєва, вже чотири роки працюю в офісі Amazon у Торонто, а загалом у Канади живу сім років. Розповім про ті, як я потрапила в компанію, ще будучи студенткою, які там умови роботи, та про ті, як можна влаштувати життя у Канади. Спочатку я не планувала ставати Software Development Engineer і працювати в індустрії, натомість мріяла займатися наукою. Закінчила магістратуру за спеціальністю «Соціальна інформатика» у Національному аерокосмічному університеті «Харківський авіаційний інститут», думала далі йти в аспірантуру, захищати кандидатську. У якийсь момент вирішила, що цікаво було б спробувати навчатися за кордоном. Багато наукових статей, першоджерел, які я читала, були англійською, тобто це мова сучасної науки. Вступала до університетів США і Канади. Це був досить довгий процес, що протривав приблизно рік. Отримала кілька оферів, обрала «Master of Science in Computer Science» в University of British Columbia.

Опубліковано: 18/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Сертифікація AWS: як і навіщо її отримувати

Мене звати Руслан, і я працюю в Intetics на позиції Software Engineer. У статті я розповім про свій досвід сертифікації Amazon Web Services (AWS). Сертифікація AWS дозволяє розробнику підтвердити свою кваліфікацію і навички роботи з сервісами AWS. А сам процес підготовки дає додатковий досвід роботи з сервісами AWS. Зараз я працюю на проекті, де активно використовується AWS. Предметна область проекту — фінансова аналітика. Наші потенційні клієнти — банки США (пізніше також планується вихід на ринки Європи та Азії). Проект на стадії розробки PoC (Proof Of Concept), і продакшн використання поки немає, але вже зараз у нас є хмарна архітектура для Staging Environment (пре-продакшн середовище). Кінцевий продукт буде працювати частково на локальних серверах клієнтів (on-premise) через регуляцій ринку фінансових послуг США. У підсумку вийде гібридна архітектура. В якості провайдера хмарних обчислень було обрано Amazon.

Опубліковано: 15/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я без досвіду знайшов роботу в польській ІТ-компанії й чому повернувся назад

Мене звати Володимир. Останні два роки я працюю Salesforce-девелопером у львівському офісі Symphony Solutions. Це моя друга ІТ-компанія. Перший досвід роботи в ІТ я отримав у Польщі. Як іноземному студенту без досвіду влаштуватися на роботу в ІТ-компанію, чим польські програмісти відрізняються від українських і чому я вирішив повернутися додому — розповім в цій статті. Сподіваюся, що це буде цікаво, а для когось може навіть і корисно. Як я потрапив у Польщу Я родом з Луцька. Закінчив Луцький національний технічний університет за спеціальністю «Автоматизоване управління технологічними процесами». Мій університет співпрацює з Люблінською політехнікою за програмою подвійного диплому, яка дозволяє вчитися семестр в Україні, два в Польщі й після завершення навчання отримати дипломи двох країн. Мені було дуже цікаво спробувати пожити в іншій країні, і я розглядав можливість переїзду туди назавжди.

Опубліковано: 14/06/18 @ 10:46
Розділ Різне Читати далі...

Server Developer: хто це, що робить і як їм стати

Досить часто буває важко сформулювати з першого разу назва посади або позиції для фахівця в компанії на тому чи іншому проекті. Це відбувається через те, що зона відповідальності знаходиться на стику зон інших команд або відділів. Як би смішно не звучало оксюморон «спеціаліст широкого профілю», але все ж таке трапляється. Якщо немає усталеного назви посади в «Табелі про ранги всіх чинів»? Пора придумати своє. Знайомтеся — Server Developer! TL;DR Server developer — фахівець широкого профілю, який непогано розбирається в тому, як відбувається взаємодія між клієнтом і сервером. Розуміння того, що відбувається поширюється не тільки на якісь високорівневі і абстрактні поняття, але й на цілком низькорівневі: OSI model? Пфф... TCP 3-Way Handshake? Та будь ласка! Посада Server developer в KeepSolid я займаю ось вже більше року. Мій загальний стаж в галузі при цьому становить 15 років. У плані кар'єрних очікувань, як мені здається, все залежить конкретно від людини.

Опубліковано: 13/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Пишемо багатоплатформовий код з Haxe

Якось я вже писав про цю мову на DOU. Однак, щоб розкрити всі його особливості, однієї статті недостатньо. Більш того, в коментарях було багато цікавих запитань, які спонукали мене продовжити писати про даної технології. Хто не читав попередню статтю , пропоную ознайомитися. Кому лінь читати, коротенько Haxe — це інструментарій для розробки крос-платформного. Мова Haxe транслюється в безліч інших мов і може бути виконаний на різних платформах. Це перша практична стаття, з якої можна почати своє знайомство з інструментарієм Haxe в цілому і зрозуміти (я сподіваюся), що він із себе представляє. Установка і настройка Haxe Качаємо інсталятор для своєї ОС. Качаємо VSCode :
Встановлюємо розширення для Haxe: marketplace . Готово :) Але, щоб повністю оцінити всі можливості, описані в цій статті, вам також не завадить встановлений NodeJS і VisualStudio (для компіляції C#, С++ коду під Windows), встановлена Java 7+ в системі і Python 3.

Опубліковано: 12/06/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168