Java vs. Kotlin для Android. День 1: зістрибує з Java

В черговий раз набираючи на клавіатурі в Android Studio строчки коду з циклом for , зловив себе на думці, що робив це багато разів і вже знаєш кожен наступний оператор, який йде далі. Завдання просте: обрати зі списку безліч елементів, що задовольняє поставленій умові. Начебто нічого складного, все просто: цикл за списком, всередині умова і додавання нового елемента в результуючий список. Ще один стандартний статичний метод у класі з утилітами. Який він там по рахунку вже...- 5ый або 10ый? Буквально 3-4 рядки коду, які зроблять свою справу, АЛЕ чомусь задоволення від виконаної задачі немає. Десь там глибоко є відчуття, що можна робити це простіше. Там же поряд лежать класи-утиліти для роботи з рядками і датами. Скільки їх вже було за весь час? А тут ще днями Петя/Ваня/Девід сказав, що вони починають новий проект під Android і будуть писати його виключно на Kotlin. Kotlin, а не Java.

Опубліковано: 14/03/17 @ 11:01
Розділ Різне Читати далі...

Як IT-компанії відзначили 8 березня 2017

ІТ-компанії зустріли весну і привітали своїх співробітниць з 8 березня. Давайте подивимося, як це було: A-Level Ukraine Вранці тюльпани наповнили офіс весняним настроєм, вдень порадував і зарядив позитивом танцювальний майстер-клас з бачате, ну а ввечері дівчат чекав сюрприз — романтична вечеря при свічках, які були зроблені своїми руками.
Acceptic Appus Studio Apriorit Artjoker Дивувати Commerce Свято весни, жіночності, краси та ніжності в компанії Дивувати Commerce почався з воістину теплого і солодкого привітання. В офіс прилетіло багато метеликів, а вранці на столі кожної дівчини вже чекав смачний круасан або капкейк. На цьому сюрпризи та приємні подарунки не закінчилися. Чоловіки з оберемком ароматних квітів пройшли по офісу і привітали кожну дівчину, подарувавши по м'якій іграшці.

Опубліковано: 13/03/17 @ 11:05
Розділ Різне Читати далі...

Нотатки на полях Java Reflection API

Всім привіт, мене звуть Євген Кузьменко, я Android-розробник і сьогодні хочу розповісти про деяких цікавих моментах, з якими можна зіткнутися при роботі з Java Reflection (далі просто рефлексія). Хочу звернути вашу увагу, що це не вступна стаття, а скоріше набір заміток з особистого досвіду, про яких буде цікаво дізнатися, а ще це корисно для трішки більшого розуміння, що ж там відбувається «під капотом». Варто уточнити для молодих фахівців (а може і не тільки), чиї уми розбурхує можливість домінувати, панувати і принижувати використовувати рефлексію, що її застосування часто несе за собою подвійний витрата карми, але бувають випадки, коли без цього не обійтися і просто необхідно увірватися в світ рантайма. Тепер за традицією, кілька слів, що ж це таке рефлексія і навіщо це все взагалі треба.

Опубліковано: 09/03/17 @ 11:37
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Cardiomo – монітор вашого здоров'я

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Вітаю! Звати мене Роман Бєлкін, і я співзасновник стартапу Cardiomo . Мій винахід — це портативний пристрій, який відслідковує основні параметри організму людини і передає проаналізовані дані на ваш смартфон, а також інформує користувача, його рідних або лікаря про можливі відхилення у роботі організму. Окрім того, що не менш важливо, ваші рідні можуть отримувати push-повідомлення з пристрою на свої мобільні. Жодні відстані тепер не будуть перешкодою, щоб піклуватися про своїх батьків, бабусь, дідусів або коханих. Адже знати, що з ними все добре, вони здорові і ведуть рухливий спосіб життя — це зігріває душу.

Опубліковано: 07/03/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Creative Quarter: як підняти зарплати програмістам та одночасно зекономити гроші клієнту

Аналізуючи фінансові показники аутсорсингових компаній за останні декілька років, може скластись враження, що піднімати зарплати програмістів далі вже нікуди. Адже прибутковість багатьох компаній коливається в діапазоні 10%-15% EBIDTA і нижче рухатись неможливо, бо інакше такий бізнес нікому не буде цікавий. Збільшувати рейти клієнтам також не виходить, заважає жорстка конкуренція один з одним, яка змушує відштовхуватись від собівартості та мінімальної націнки/маржі. То за рахунок чого можна піднімати зарплати, і чи можна на це розраховувати взагалі? Насправді, резерви є. І полягають вони в неефективності, до якої хочеш чи не хочеш, але приходять компанії з зростанням їх розмірів та втрати гнучкості (старіння). Потрібно знижувати собівартість! Здавалося б, класичний менеджмент стверджує, що з ростом вашого бізнесу на масштабі операційні витрати скорочуються. І для того, щоб собівартість знижувалась, досить просто забезпечити стрімке зростання бізнесу.

Опубліковано: 01/03/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Hebron IT Academy — школа комп'ютерній комп'ютерних технологій для хлопців-сиріт

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо прийняти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Доброго дня і вітання від засновника соціального проекту, громадської організації Школи комп'ютерною комп'ютерних технологій Хеврон ! Мене звати Ігор Була, і сьогодні я розповім вам про наш соціальний проект для хлопців-сиріт та хлопців з неблагополучних сімей. Ідея Разом зі своєю жінкою, Лілією Валігун, ми працюємо в сфері IT декілька останніх років. Довгий час проживали в США, а саме в Кремнієвій долині, місто Сан-Хосе. Останні роки ми знаходимось і проживаємо у Львові. Рік тому ми двоє виявили соціальну ініціативу, створити навчальний заклад для повнолітніх хлопців-сиріт і хлопців з неблагополучних сімей, або сімей, де є важкі фінансові і соціальні труднощі.

Опубліковано: 28/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Робототехніка в Україні: розробки і перспективи

На світовому ринку робототехніки зараз лідирують Японія і Німеччина — ці країни виробляють понад половину всієї роботизованою продукції в світі. Говорити про якісь серйозні досягнення України в цій галузі поки рано, але все ж дещо у нас роблять: є і промислові виробники, і стартапи. Стрімко розвивається освітній сегмент — як комерційні курси робототехніки для дорослих і дітей, так і безкоштовні гуртки. Промислове виробництво Компанія «Стандарт-ПАК» розробляє самохідні платформи, роботизовані вози, самохідні навантажувачі роботи-буксири. Роботи здатні переміщати вантажі, оснащені датчиками руху і пересуваються зі швидкістю від 0,5 м/с. Це перші в світі аналоги Kiva від Amazon Fetch & Freight від Fetch Robotics і OTTO 100 від Kitchener, ontario's Clearpath Robotics, які пропонуються до продажу для логістичних центрів України та Європи.

Опубліковано: 27/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як SoftServe створювала смарт-систему біометричної автентифікації

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . У тієї годину як цифрові технології стають є невід'ємною частиною нашого життя, проблема автентифікації користувача та захисту власності стає все більш актуальною, особливо в єру інтернету промов. Наразі використовується велика кількість одноразових технологій — від простого введення паролю до карток безпеки чи перевірки відбитку пальця. Щоб забезпечити вищий рівень безпеки, користувач повинен регулярно змінювати стандартні паролі, термін дії яких закінчується, деякі забуваються, що вимагає залучення додаткових сервісів для отримання цієї інформації. Усі ці обставини призводять до додаткових витрат коштів та часу на управління цими технологіями. R&D підрозділ компанії SoftServe задумався над тим, як зробити автентифікацію користувача надійнішою та водночас легшою у використанні.

Опубліковано: 23/02/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Ardagor. Chronicles of Shadows — sandbox гра в стилі Action/RPG/Survival

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звуть Олексій, я технічний керівник київської інді-команди Vega Studio. Сьогодні я хочу розповісти вам про розробку нашої гри Ardagor: Chronicles of Shadows . Ідея Все почалося давно, приблизно 10 років тому. Тоді ми ще були студентами НТУУ КПІ. Моя особиста кафедральна розробка — багато в чому інноваційний 3D-движок (GeliosEngine) — стала стартом у спільній розробці інтерактивної рекламно-інформаційної системи університету спільно з майбутніми авторами движка всесвітньо відомої гри Stalker. Згодом наші шляхи розійшлися. Олесь Шишковцов (автор движка Сталкера ) пішов у GSC, а ми залишилися і продовжили роботу над системою, яку довели до логічного завершення.

Опубліковано: 21/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

13 українських компаній-аутсорсерів потрапили в світовий ТОП-100

Міжнародна асоціація IAOP опублікувала щорічний рейтинг кращих аутсорсингових компаній — The 2017 Global Outsourcing 100 . У цьому році в рейтинг потрапили 13 компаній з офісами в Україні. З вітчизняних роботодавців у ТОП-100 потрапили: — SoftServe (понад 4000 співробітників, головний офіс у Львові);
— Ciklum (більше 2000 співробітників в Україні, головний офіс у Києві);
— ELEKS (понад 900 співробітників, головний офіс у Львові);
— Miratech (понад 700 співробітників, головний офіс у Києві);
— Sigma Software (понад 700 співробітників, головний офіс у Харкові, українська компанія у складі шведської консалтингової групи Sigma);
— N-iX (понад 500 співробітників, головний офіс у Львові);
— Softengi (більше 200 співробітників, головний офіс у Київ);
— Program-Ace (понад 100 співробітників, головний офіс у Харкові).

Опубліковано: 20/02/17 @ 03:54
Розділ Різне Читати далі...

Python digest #12: cPython переїхав на GitHub

У випуску: огляд функціональних можливостей Python, про переїзд репозиторія cPython на GitHub, бібліотеки від читачів дайджесту та алкотестер на Python. Новини cPython GitHub migration — репозиторій cPython мігрує на GitHub. Ну і, звісно, сам репозиторій ! Цікаві бібліотеки Lark — бібліотека для парсингу з підтримкою Earley/LALR. List of Python API Wrappers . Dependency Injector — Dependency injection мікрофреймворк від читача дайджестів Roman Mogilatov . Python-ViMRC — VIM Configuration for Python/Cython/C Development. Flametree — бібліотека для роботи з файлами та директоріями в одному стилі незалежно від файлової системи. Django MJML — бібліотека для використання MJML в Django templates, що полегшить вам верстання мейлів. Від читача дайджестів Igor Melnyk . PyTorch-Mini-Tutorials . Статті/ресурси TensorFlow Image Recognition on a Raspberry Pi — розпізнавання зображень у реальному часі з Python та IoT. Extreme IO performance with parallel Apache Parquet in Python .

Опубліковано: 17/02/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як IT-компанії відзначили День святого Валентина 2017

Українські IT-компанії вже традиційно не оминають стороною День всіх закоханих. Деякі поєднали святкування з Днем комп'ютерника, який також припадає на 14 лютого. Давайте подивимося, як це було. Acceptic Appus Studio Дивувати Commerce У всіх офісах Дивувати Commerce в День святого Валентина, який збігається з Днем першого комп'ютера, кожен знайшов солодке визнання в любові у себе на столі.
What is love for you?
Love is... when client approves everything
Love is... when site works on Black Friday B2B Soft Blackthorn Vision День святого Ламантин є ятався співробітникам смачним тортом і романтичною атмосферою. CHI Software
Cleveroad Весь день на кухні були нескінченні мі-мі-мі-шні солодощі, а під вечір, кожна валентинка, кинута в святковий поштову скриньку, знайшла одержувача.

Опубліковано: 16/02/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як отримувати ретвіти і репости безкоштовно

Как получать ретвиты и репосты бесплатно Дорогі друзі, хочете дізнатися, як отримувати соціальні сигнали безкоштовно? Сьогоднішнє відео як раз про це. Це відмінний спосіб для отримання додаткових ретвітів і репостов матеріалів вашого сайту в соціальних мережах. Не скажу, що це принесе вам багато відвідувачів і різке зростання позицій, але як додатковий плюсик для просуваються сторінок цей метод добре підходить. Найчастіше саме з таких плюсиков і складається загальний успіх в просуванні сайту.

Опубліковано: 16/02/17 @ 07:39
Розділ Різне Читати далі...

Релокація в Чехію очима #дружинипрограміста

Мене звати Ольга. І я дружина програміста. Сьогодні хочу поділитися з вами досвідом переїзду девелопера з родиною (тобто зі мною :) в Прагу з Києва. Сталося це в липні 2016 року. До переїзду я працювала Project manager в PR агенції. Чоловік мій працював (і працює) в аутсорсі і, загалом, в Києві ми почували себе дуже добре. Але в якийсь момент стало нудно, хотілося змінити картинку і певний час пожити за кордоном. Країна і місто В одному з рейтингів Чехія увійшла у ТОП-10 країн привабливих для експатів. З рейтингами можна погоджуватися або ні, але з власного досвіду та з розмов з іншими іноземцями, які живуть у Празі роками, цілком можу пояснити таку високу позицію. У Чехії нижчі податки ніж, скажімо, в Німеччині, а також відчутно нижчі витрати на медичне страхування, оренду житла, транспорт, продукти. При цьому, для програміста та фахівців інших інтелектуальних професій достойні зарплати. Про співвідношення зарплат/витрат порівняно з Україною трохи нижче.

Опубліковано: 09/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Front-Еnd дайджест #21: довгоочікуваний Webpack 2, майбутнє ітерації React і яка бібліотека найшвидша

У випуску: заглиблюємося в React і GraphQL, фундаментальні принципи MobX, починаємо писати на Inferno, чому Vue так крутий і багато іншого. CSS CSS-анімації: Transitions і Animations. Motion Path Module CSS . Coloring the insertion caret — використовуємо caret-color. What's in a name? A CSS naming convention overview — огляд CSS конвенцій. Random Numbers in CSS — зручності прокладання чисел з JavaScript в CSS. Animate to Different End States Using One Set of CSS Keyframes . Map Rollovers — пишемо SVG-карту. The Road to SVG and Custom Elements in Clarity Icons — як хлопці з Clarity готують іконки. Адаптивний Pixel Perfect — новий інструмент для порівняння верстки. Що поправити у верстці перед випуском у продакшн? — хороший чек-лист. Let's Look at 50+ Interesting CSS Properties & Values — використовуємо нові CSS властивості. Ultimate Guide to Non-Rectangular Headers (Part 1) — 50+ CSS-властивостей і значень у прикладах.

Опубліковано: 03/02/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Де взяти стартовий екран для відео - 3 способу

Где взять заставку для видео - 3 способа Дорогі друзі, сьогодні я хочу розповісти про те, де можна знайти заставку для своїх відео. Їх ще називають інтро (intro), або вступу. Відео - це одне з найбільш перспективних напрямків по залученню клієнтів для бізнесу, а також це ефективний спосіб для збільшення відвідуваності сайту і формування постійної аудиторії. Стильна і красива заставка з перших секунд на глядача справляє гарне враження і виводить відео на якісно новий рівень. Крім цього, заставки у відео сприяють впізнавання бренду (компанії або особистого), а також того, що адреса вашого сайту або назва компанії краще запам'ятають. Одним словом, інтро у відеороликах дуже важливі.

Опубліковано: 03/02/17 @ 08:58
Розділ Різне Читати далі...

Підсумки Січня 2017 — довелося реально поглянути на ситуацію

Як зазвичай спочатку підсумки, кому цікаві циферки. Після циферок думки, але це вже скоріше ще раз розписати розуміння для себе. Ну і заодно для послідовників, хто буде можливо вивчати мою тернистую дорогу до успіху в інформаційних сайтах. Це буде корисно, як мінімум, тільки з однієї причини: ви не будете переоцінювати свої можливості. Якщо звичайно вмієте вчитися на помилках інших і застосовувати мозок до цих знань. Підсумки Січня 2017 Трафік (відвідувачів) на 3 сайтах закритій партнерки: 4761+285+2730=7776 (+1081 за пор з груднем). Сайт марафону f-seo: опубліковано за січень рівно 20 статей. Всього 50 статей +40 в чернетках.

Опубліковано: 02/02/17 @ 04:52
Розділ Різне Читати далі...

Огляд IT-ринку праці: Черкаси

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] У Черкасах є офіси більш 50 IT-компаній, в IT-сфері зайнято близько 1500-1700 фахівців. В місті працює кластер IT , а також доступно багато освітніх ініціатив для новачків, в тому числі безкоштовний GeekHub . Середні зарплати програмістів в Черкасах (медіани, грудень-2016):
— Junior — $500;
— Middle — $1200;
— Senior — немає даних. Тут можна подивитися більш докладну статистику з мов програмування і інших IT-професій. Компанії Ми зібрали інформацію про 25 наймасштабніших і помітних роботодавців Черкас. В таблиці порядок компаній відсортований за розміром офісу в місті.

Опубліковано: 01/02/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест: історія Prometheus, куди йде сеньйор, аутсорс vs стартапи, маркетинг для розробників

Нові версії Nim 0.16.0 Docker 1.13 Wine 2.0 Ionic 2.0.0 webpack 2.2 Qt 5.8 Інтерв'ю Іван Примаченко про українську платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus . Олексій Колупаєв — в житті треба шукати своїх . Інтерв'ю з Віталієм Фрідманом , засновником, головним редактором Smashing Magazine. ІТ Персона: Максим Почебут, керівник освітніх програм у EPAM Ukraine . ІТ Персона: Сергій Бондаренко, генеральний директор Skywell . Думки Антон Шевчук: Куди йде сеньйор ? Валерій Красовський: Консалтинг і Аутсорс vs Стартапи і Продукти . Олександр Краковецький: Як написати програмний код успішної країни . Andrey Nikishaev: Few simple rules for good coding (my 15 years experience). Ozan Onay: In 2017, learn *every* language . Howto The Developer Marketing Guide . Microsoft Azure in Plain English . Have Fun with Machine Learning: A Guide for Beginners . How to use colors in UI Design. Visualization of common words in different programming languages (+ результат ).

Опубліковано: 27/01/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Автоспорт — це адреналін, робота в команді та довіра

[DOU Hobby — нова щомісячна рубрика про нетехнічні проекти IT-спеціалистів: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Дмитро Захаров працює на позіції Engagement Manager у львівському офісі ELEKS. Крім того, Дмитро — КМС і неодноразовий призер та переможець різноманітних змагань з автомобільного спорту. За словами Дмитра, автомобільний спорт — задоволення не з дешевих, проте це не означає, що потрібно бути власником нафтової вишка, щоб взяти участь у перегонах. Для більшості учасників змагань автоспорт — це хобі. Професійно «фуллтайм» займаються лише топові пілоти міжнародного рівня. Останнім часом серед спортсменів в Україні почало з'єднання являтись чимало представників ІТ-спільноти. — Автомобілі мене цікавили завжди, — розповідає Дмитро. — У 2005 році я працював менеджером з гарантії на автосервісі — це була моя перша робота.

Опубліковано: 25/01/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176