PM дайджест #2: пазл процессов PMP, HoLeBan и набор инструментов для продакт-менеджера

Всем привет! Меня зовут Виктор и я работаю менеджером проектов в компании Cogniance. Делюсь дюжиной интересных материалов по управлению проектом и продуктом в очередном выпуске PM Digest’a! Project Management Огромное количество интеллект карт по project management на все случаи жизни. «День сурка » хорошего project manager’a. Коллекция различных фейлов ПМ-ов — полезно ознакомиться с чужими граблями. Александр Орлов о профессиональном выгорании менеджеров в трех частях (1 , 2 , 3 ) Что менеджер проектов должен знать о тестировании? Много, ведь за оптимальный SDLC на проекте отвечает именно он, а тестирование — ключевая составляющая жизненного цикла разработки ПО. Готовитесь к экзамену PMP? Не вяжутся группы процессов и области знаний? Попробуйте решить этот пазл . Принципы , на которые опирается менеджер в Google в работе со своими командами. Заглавная цитата: ... для менеджера очень важно быть предельно предсказуемым.

Опубліковано: 24/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Організація робочого графіка техпідтримки: плюси і мінуси 8 і 12-годинної зміни

[Матеріал опубліковано в рамках конкурсу статей на DOU ] У цій статті я розгляну вибір організації робочого графіка для фахівців техпідтримки. Враховуючи ту обставину, що успіх компанії, що забезпечує техпідтримку, цілком залежить від клієнтів, графік роботи може стати одним з найважливіших конкурентних переваг. Ми не будемо розглядати міжнародні компанії з величезною кількістю клієнтів по всьому світу. Так як в цьому випадку просто необхідні рішення начебто Live-chat, доступність в режимі 24/7 і цілодобова позмінна робота великого штату співробітників. Ми будемо розглядати організацію робочого процесу для компаній-новачків на ринку ІТ-послуг. Отже, вихідним умовою буде те, що клієнти знаходяться в межах приблизно одного часового поясу. Найбільш поширені 8-годинної або 12-годинний графіки роботи. Від чого відштовхуватися при виборі, розглянемо далі. По-перше, потрібно пам'ятати, що графік роботи може бути одним з мотивуючих або демотивирующих моментів для персоналу.

Опубліковано: 23/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

11-класник з Луцька — про розробка додатків та ігор, а також відмову ІТ-компаніям заради власної мрії

[Роботу опубліковано в рамках конкурсу статей на DOU ] Одинадцятикласник Михайло Куделя з Луцька почав вчити програмування три роки тому. Школяр створив мобільний додаток для педагогів «Помічник учителя», розробляє інший — UnMistaker — для кожного, хто має бажання працювати над своїми помилками. Познайомився з музикантом зі Шрі-Ланки, тепер удвох вони готують проект, який полегшить створення й запис мелодій для пісень. Вже не раз Михайло отримував пропозиції роботи, проте не поспішає погоджуватися, бо не хоче працювати на чиюсь мрію. Натомість плекає свою — створювати комп'ютерні ігри як мистецтво. — Михайле, якщо ти зацікавився ІТ? Я змалку любив комп'ютерній комп'ютери, цілими днями міг сидіти перед монітором. Із трьох років це був мій маленький затишний світ, де я відволікався від усього. У 12 років самостійно почав вчити С++, але через місяць припинив — не було мотивації. А коли три роки тому зацікавився комп'ютерними іграми, програмування знадобилося.

Опубліковано: 16/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як підвищити клікабельність сайту - Headline Optimizer

Как повысить кликабельность сайта - Headline Optimizer Дорогі друзі, я хочу розповісти про один дуже ефективний метод просування сайтів. У мене він дає відмінні результати. Проблема Почну з опису поширеної проблеми, яка зустрічається на багатьох сайтах. Заголовки сторінок, створювані при публікації нових матеріалів на сайті, надалі не змінюються і в більшості випадків залишаються незмінними протягом багатьох років. Це стосується як інформаційних (статей, оглядів, публікацій), так і комерційних сторінки (сторінок з товарами або послугами). Найчастіше використовуються заголовки є далеко не найбільш ефективними для залучення відвідувачів. При створенні сторінки важко передбачити, який саме варіант її назви буде найкраще працювати. Якщо б заголовки були більш ефективними, то значна частина сторінок сайту займала б більш високі позиції у видачі Яндекса і Google і привертала б більше відвідувачів. Багато сайтів з цієї причини не можуть повною мірою розкрити свій потенціал відвідуваності і не можуть вийти на бажаний рівень трафіку.

Опубліковано: 16/06/17 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Как повысить кликабельность сайта - Headline Optimizer

Как повысить кликабельность сайта - Headline Optimizer Дорогие друзья, я хочу рассказать об одном очень эффективном методе продвижения сайтов. У меня он дает отличные результаты. Проблема Начну с описания распространенной проблемы, которая встречается на многих сайтах. Заголовки страниц, создаваемые при публикации новых материалов на сайте, в дальнейшем не меняются и в большинстве случаев остаются неизменными в течение многих лет. Это касается как информационных (статей, обзоров, публикаций), так и коммерческих страниц (страниц с товарами или услугами). Зачастую используемые заголовки являются далеко не самыми эффективными для привлечения посетителей. При создании страницы трудно предположить, какой именно вариант ее названия будет лучше всего работать. Если бы заголовки были более эффективными, то значительная часть страниц сайта занимала бы более высокие позиции в выдаче Яндекса и Google и привлекала бы больше посетителей.

Опубліковано: 16/06/17 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Карьера в IT: должность Happiness Manager

Привет! Меня зовут Ольга Сидорина, я Happiness Manager онлайн-маркетплейса для поиска репетиторов Preply . Меня часто спрашивают, кто такой Happiness Manager и чем он вообще занимается. Попытки объяснить мою должность не всегда успешны и обычно заканчиваются вопросом: «Это офис-менеджер или HR?» В этой статье я попробую рассказать о сути своей работы и ее важности для компании. Я сравню свой опыт в Украине с полученным во время работы в IT-компании в Берлине, а также попрошу профессионалов из Zalando , Typeform , Babbel , Home24 поделиться своим взглядом на Happiness Management. Как это устроено Если вы попробуете ввести в поисковике любого из известных job board’ов запрос «Happiness Manager», вряд ли вам встретится более 2-3 точных совпадений. Часто в результатах поиска попадаются вакансии:
Team Happiness Assistant; Feelgood Manager; Front Desk Receptionist; Admin Manager / Team Happiness; Chief Happiness Officer; Employer Branding / Company Ambassador.

Опубліковано: 14/06/17 @ 10:09
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: словник ВЕСУМ та інші пов'язані засоби NLP для української мови

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Ідея Всі ми шукаємо інформацію в пошукових системах, і деякі з них видають дуже якісні результати. Однією з умов якісного пошуку в текстових масивах є наявність інформації про відмінювання. Скажімо, на запит «живий та легітимний» пошукова система може видати результат із фразою «живого та легітимного». Добре, коли комерційна (закрита) система вміло працює з українською мовою, але є багато застосувань, де використати комерційний двигун неможливо. Тут на допомогу приходять відкриті програмні засоби опрацьовування природних мов (NLP). Для популярних мов таких засобів, включно з відкритим ПЗ, досить багато. Для української ж до недавнього часу засобів було бракує.

Опубліковано: 13/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зарплатний опитування

Кожні півроку ми збираємо анонімні дані про зарплати українських розробників і готуємо з них оглядові звіти. Поїхали! Заповнити анкету
Результати опитування — приблизно через місяць. Результати попередніх опитувань можна подивитися в звітах або за допомогою віджета . Всі питання, пропозиції та побажання з приводу опитування можна залишати в коментарях до цього посту або надсилати поштою на editors@dou.ua .

Опубліковано: 12/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Робіть return, як тільки знайшли відповідь

Працюючи з React-проектами, я зіткнувся з повторюваної проблемою: render-функції, які складно зрозуміти. Я хотів би розповісти про найбільш частої причини даного ускладнення — вкладені if-else оператори в render-функції, і як цього можна уникнути. Що таке render-функція? Відштовхнемося від React-документації . Render-функція повинна повертати React Element або нульове значення. В ідеалі вона повинна бути чистою і використовувати тільки this.props і this.state . Навіщо потрібен умовний оператор в render-функції? В чистій render-функції умовний оператор звичайно заснований на стані/параметри компонента. Є дві основні причини if-перевірок: Чи є у нас всі необхідні дані?
if (this.props.user) { // Є дані, відображаємо компонент юзера } else { // Немає даних юзера } Різні варіанти відображення на підставі state/props.
if (this.props.

Опубліковано: 06/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Українці в екосистемі Facebook

Привіт! Ми, команда DEV Challenge, мандруємо по всьму світу і спілкуємося з українцями, які працюють в топових продуктових компаніях. Щоб показати вам, як все влаштовано зсередини. Якщо вам сподобається стаття — ми оформимо це у спецпроект для DOU. Facebook — компанія з мільярдним капіталом і роботодавець мрії. Магніт для найтехнологічніших умів планети, що притягнув до себе вже більше 70-ти українців. Про роботу, зарплатню та кар'єра внутрішньокар'єрні можливості в компанії спілкуємося з українцями, які там працюють: глибоким бекендером Остапом та фронтендером і сайтбілдером Сашком. Остап Коркуна
колишній олімпіадник (золота медаль на чемпіонаті світу з програмування), а зараз громадський активіст. Вже 7 років працює в Кремнієвій долині на посаді Software Engineer в команді Monitoring (моніторинг інфраструктури Facebook).

Опубліковано: 05/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Прогнозування часових рядів за допомогою Prophet від Facebook

Прогнозування часових рядів — це дуже популярна аналітична задача. Для прогнозування часових рядів в Python використовують такі підходи, як ARIMA , ARCH і т. д. Але підбір параметрів ARIMA — складний і трудомісткий процес. Однак 23-го лютого 2017 року команда Core Data Science з Facebook випустила нову бібліотеку для роботи з часовими рядами — Prophet . Спробуємо застосувати нову бібліотеку і подивимося на зручність у використанні і якість передбачення. Будемо прогнозувати коливання котирування валюти для пари UAH/USD. Prophet надає API для Python і R, я використовую Python. Установку необхідних бібліотек зробимо з допомогою пакетного менеджера Сonda . Для аналізу будемо використовувати дані за період 01.02.2012/05.09.2017. Цільової змінної візьмемо ціну закриття (Adj Close). Подивимося, як виглядають вихідні дані: Підготовка вихідних даних На графіку є ряд піків, які не відносяться до сезонних коливань. У контексті поточної задачі — це викиди.

Опубліковано: 02/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Швидкий генератор псевдовипадкових чисел на Go

Продовжуємо знайомство з Go. Перша стаття повинна була змусити читачів почати писати веб-додатки на Go. У цій статті буде показано, як за допомогою простих інструментів Go можна створювати високопродуктивний код під багатоядерні системи. Для чого потрібні псевдовипадкові числа Псевдовипадкові числа досить широко застосовуються при розробці програм. Найбільш часто їх використовують в імовірнісних алгоритмах . Наприклад, для вибірки фіксованої кількості випадкових значень з нескінченного ряду aka reservoir sampling . Цей матан використовується для побудови в режимі онлайн гістограм (aka percentiles ) по часу виконання запиту або за розміром відповіді. Такі дані дають набагато більше інформації порівняно з середніми значеннями і екстремумами при моніторингу та аналізі продуктивності програм. Псевдовипадкові числа Go У стандартну поставку Go входить пакет math/rand , який надає функціональність для генерації псевдовипадкових чисел.

Опубліковано: 30/05/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

У пошуках нової енергії

[Про автора: Едуард Рубін — співзасновник Харківського ІТ-кластеру, керівник проекту Ukrenergo laboratories] Маю важливе повідомлення для ІТ-спільноти... Написав цей рядок і зловив себе на думці, що багато років веду авторську колонку в DOU і за цей час виступав у найрізноманітніших іпостасях: як творець ІТ-компанії «Телесенс», потім — як директор Харківського комп'ютерно-технологічного коледжу, потім — як в. о. ректора Харківського національного університету радіоелектроніки. Свого часу мій перехід з ІТ-бізнесу в сферу освіти багатьма був розцінений як акт безнадійного дауншифтингу. Насправді ж це був глибоко усвідомлений вчинок. Коріння більшості проблем, з якими стикається сучасний ІТ-бізнес, я бачу саме в підготовці фахівців, тому вже багато років системно займаюся питаннями, пов'язаними з реформою освіти. І ось сьогодні знову виступаю в новій ролі і хочу поділитися інформацією про ініціативу, яка видається мені вкрай важливою і для сфери освіти, і для ІТ в цілому.

Опубліковано: 29/05/17 @ 07:11
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в ELEKS застосували штучний інтелект для моніторингу проектів

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Процес досягнення наших особистих цілей та реалізації бажань зазвичай стосується лише обмеженого кола людей. Альо коли заходити мова про діяльність і процеси корпоративного сегменту та бізнес-цілі, успіх реалізації вже цього суб'єкта напряму зачепить десятки, а то й сотні тисяч осіб. Відтак важливо унікати фатальних помилок та діагностувати небезпеки у проектах на ранніх стадіях, а їх ігнорування, з огляду на наслідки, видається як мінімум легковажним. І зараз ми розкажемо, як навчилися діагностувати та рятувати свої проекти та команди від можливих ризиків та небезпек. Уявіть, що ви СТО в компанії, яка займається розробкою проектів. Щодня перед вами постає безліч запитань, крім того, на вас покладена величезна відповідальність.

Опубліковано: 25/05/17 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Сейлз в ІТ: кваліфікація і ринкова вартість

Я пройшов шлях від сейлза до віце-президента в ІТ-компанії і зіткнувся з проблемами, які знайомі багатьом: від пошуку роботи до найму і звільнення. Також, як засновник ресурсу сейлз-ком'юніті Saleslabel.com маю великий досвід у висвітленні роботи відділів продажів і маркетингу. За весь час у мене було багато різних випадків, коли я відмовляв досвідченим сейлзам, наймав юних фахівців, які були дешевші на українському ринку, чим більш наторелые. Все приходить з досвідом. Перші кроки найму сейлзів робив чисто інтуїтивно: подобається чи не подобається. Багато ставали хорошими друзями в результаті, але хороший друг — не професія! Тому доводилося включатися в процес по повній і застосовувати фільтр. З усього цього я хотів би зробити вибірку фактів про те, що ж насправді визначає ринкову вартість сейлза в ІТ, яку кваліфікацію потрібно мати і як потрібно підвищувати її, щоб тебе вважали потрібним і першокласним фахівцем в продажах ІТ-сервісів і продуктів.

Опубліковано: 23/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Рейтинг ІТ-книг 2017

У цій статті ми поділимося результатами нещодавно проведеного на DOU опитування про книги, які читають українські ІТ-фахівці. Версію 2015 року можна прочитати тут . В опитуванні взяли участь 1288 осіб. Учасники могли вибрати з 13 напрямків не більше трьох, в яких у них найбільше професійного досвіду, і оцінити книги відповідної тематики. Далі ми аналізували кожну книгу по двом параметрам: Популярність — скільки людей прочитали цю книгу (з тих, хто вибрав відповідний напрям). Рекомендації — як оцінюють книгу ті, хто її читав. Респонденти могли обрати один з трьох варіантів: не рекомендую, можна прочитати, дуже рекомендую. Перш за все, пару дисклеймеров даних про: Показники популярності книг можуть бути дещо завищені через self selection ефекту: в опитуванні про книги, швидше за все, будуть брати участь ті, хто їх читає. Багато книги отримали досить високі рекомендації.

Опубліковано: 22/05/17 @ 07:01
Розділ Різне Читати далі...

Front-Еnd #24: ReasonML, React в Airbnb і Samsung Internet

У випуску: React Sketch App і Sizzy, прийдешній Node 8.0 і новий Atom, CSS змінні і CSS in JS бенчмарки, а також минулий React Amsterdam. CSS The Different Logical Ways to Group CSS Властивості — як правильно групувати CSS властивості The Many Tools for Shape Morphing — про події морфінга SVG-фігур Adding :focus-within selector to Chromium — огляд нового селектора Implementing system fonts on Booking.com — A lesson learned — досвід зміни шрифтів booking.

Опубліковано: 19/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Front-Еnd дайджест #24: ReasonML, React в Airbnb і Samsung Internet

У випуску: React Sketch App і Sizzy, прийдешній Node 8.0 і новий Atom, CSS змінні і CSS in JS бенчмарки, а також минулий React Amsterdam. CSS The Different Logical Ways to Group CSS Властивості — як правильно групувати CSS властивості The Many Tools for Shape Morphing — про події морфінга SVG-фігур Adding :focus-within selector to Chromium — огляд нового селектора Implementing system fonts on Booking.com — A lesson learned — досвід зміни шрифтів booking.

Опубліковано: 19/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Raccoon.world - гаджети для взаємодії з цифровою реальністю

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Світлана Мальована. Я керівник і співзасновник консалтингової компанії Olans Group і технологічного стартапу Raccoon.World. Raccoon.World займається створенням гаджетів для рук, які дозволяють взаємодіяти з цифровою реальністю — в тому числі віртуальної й доповненої. Ідея Близько двох років тому я як юрист разом з Olans Group надавала послуги одному хардверному проекту. Ми працювали колективно з командою розробників, які займалися створенням різного роду документації з їх винаходів.

Опубліковано: 16/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #13: Docker поплив, біля Go водяться дракони

У маленькому DevOps світі все знову змінилося! Docker поплив, Moby приплив. Також у нас найкрутіші рейт за версією Stackoverflow, і впав Google. Нове і трендові Introducing a Moby project
Docker — це Moby, а Docker CE/EE — це Docker. Нічого не зрозуміли? Просто ребрендинг. Ну і, може, ще щось. Насправді поки ніхто не знає. Kryptonite
A new home for your SSH private key. Фап-фап! Introducing Stormcrow
Найелегантніша реалізація a/b тестування і канареечных релізів, яку тільки бачив світ. DNS as code
Tools for managing DNS across multiple providers. Великі інфраструктури, розподілені архітектури Infrastructure Survey Results
Велика аналітика та огляд по використанню різних інфраструктурних штук. Тут можна подивитися, що взагалі використовують у світі, хто використовує те, що Ви використовуєте, і куди рухатися далі. P. S. Якщо Ви в більшості — це мінус. How we Upgraded a 22TB MySQL Cluster from 5.6 to 5.

Опубліковано: 12/05/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178