Вступ до технологій, або IT для початківців

Якщо ви студент технічної спеціальності, бачите свій професійний шлях в IT і не знаєте, з чого почати — ця стаття для вас. У ній ви знайдете детальний опис найпоширеніших позицій у IT-компаніях та перелік того, що потрібно вміти і знати початківцю, щоб потрапити на них. Розповім трішки про себе. З 2004 року я почав працювати у сфері освіти в IT, ще будучи студентом Львівської політехніки. Я почав із викладання апаратного забезпечення та адміністрування операційних систем, тому що зрозумів, що викладання закріплює знання швидше, ніж навчання у виші. Зараз я Test Engineer Senior, консультант GlobalLogic , директор Tech School у LITS , і загалом я маю понад 12 років досвіду у комерційних проектах. То з чого все ж таки почати? У сфері інформаційних технологій можна виділити три основні ролі: програмісти, інженери з якості (тестувальники) та менеджери. Як правило, молоді спеціалісти розпочинають з позицій програмістів чи тестувальників, а менеджерами стають згодом.

Опубліковано: 27/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Кардистри — спритність рук і трохи магії

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Женя Пак , системний адміністратор компанії Sigma Software, вже 3 роки займається кардистри — це артистичне маніпулювання картками. У Женіних руках карти оживають, шикуються в неймовірні фігури, з'являються і зникають, як по чарівництву. — Женя, як ви зацікавилися кардистри? Я довгий час, близько 10 років, займався картковими фокусами. Багато артистів між фокусами роблять різні маніпуляції з картками — так звані флориши. Їх призначення — здивувати глядача майстерністю володіння картами і в той же час підготуватися до наступного фокусу. От і мені довелося розвивати ці навички. Головною точкою переходу від фокусів до кардистри я вважаю зустріч з одним фокусником на новорічному корпоративі компанії пару років тому. Це був тематичний корпоратив у стилі «чаклунів і чародіїв».

Опубліковано: 26/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, інтернатура. Серпень'17

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у серпні 2017. Усі програми безкоштовні та передбачають можливість працевлаштування по завершенню. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси/стажування/інтернатури, яких немає в дайджесті, пишіть на zlot.dima@gmail.com , і ми додамо їх до статті. Для того, щоб ви завжди отримували найактуальнішу інформацію про стажування, ми витворили Telegram-канал , куди будемо надсилати сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію про можливості для початківців. Компанія Місто Напрямок Тип CoreValue Полтава Salesforce Курси EPAM Львів QA, .NET Курси Unit Factory Київ Програмування Курси CHI Software Харків Node.

Опубліковано: 25/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

GitHub-акаунти українських ІТшників: хто в ТОПі

Майже 24 тисячі користувачів GitHub вказали своїм місцем проживання Україну, ми вирішили дізнатись про найбільш популярних та професійних. Для аналізу використовувався пошук по GitHub, відкріті набори даних за квітень від GHTorrent та GitHub Archive , а також LinkedIn. Дані містять інформацію переважно про публічні репозиторії. ТОП-10 користувачів GitHub Найбільше в рейтингу представлені JavaScript, Android та PHP розробникі. Близько 50 % учасників рейтингу проживають у Києві, по 15 % у Харкові та закордоном, 10 % — Львів та інші міста. Щодо типу компанії 70 % працюють в продуктових компаніях, 30 % — в аутсорсі. Учасників ми оцінювали за такими критеріями, як кількість зірок, підписників, «коммітів», закритих issues та «форків». Stars Star (аналог Like на Facebook) — це якісна характеристика репозиторіїв на GitHub, будь-який користувач може поставити зірку проекту, який йому подобається. Найбільше зірок мають JavaScript/TypeScript розробникі, які займають 7 з 10 місць у рейтингу.

Опубліковано: 24/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #18: покращення продуктивності .NET, майбутнє .NET і статистика використання C#

У випуску: про майбутнє відродження .NET, ще одна стаття на тему залежностей, технічний roadmap мережевого стека, анонс TypeScript 2.4, Microsoft приєднується до Cloud Foundry Foundation. .NET Неявний boxing при порівнянні enum у якості параметра типу в generic. Ще одна замітка про майбутнє Відродження .NET . Як динамічно конфігурувати залежності на старті додатка в .NET Core 2.0 на прикладі ApplicationInsights. Ще одна стаття на тему залежностей і трохи більше деталей. Покращення продуктивності .NET . І ті ж тести з BenchmarkDotNet . Ще одна стаття Alt.NET про те, чому .NET Core — добре . Технічний roadmap мережевого стека . Анонс .NET Core 2.0 Preview 2 . Використання пам'яті всередині CLR. Невелика статистика використання C# від JetBrains. Поліпшення в Environment Tag Helpers в ASP.NET Core 2. Profile-guided optimization в .NET Core 2.0. Моделювання Садимо події на дієту . Микросервисы: композиція інтерфейсу . Інструменти Підтримка ValueTuple в OrmLite .

Опубліковано: 22/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #3: ефективні Daily StandUp'и, продакт-менеджер Microsoft і не варто спростити ваш процес розробки?

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом у черговому випуску PM Digest'a! Project Management «Батон і бублик — продукти, а запуск на хлібокомбінаті нової лінії по випічці капкейків — проект» та багато інших порівняльних характеристик проекту та продукту в статті . Практичне управління великими проектами з розробки пз в двох частинах (1 , 2 ). Чеклисты від Стратоплана для health-check'a свого проекту:
90 запитань для оцінки проекту (pdf ) 39 ознак Agility (pdf ) Стаття про те, як на зміну операційного управління приходить проектне управління. Project Weekly Status Reports that Stakeholders are reading. Поради для роботи з головним інструментом ПМ-а — електронною поштою. Великий і ґрунтовний екскурс в предмет управління ризиками. Все що є по темі — в цьому гайде . . Quote: «The author has caused me to think about the clutter in my projects.

Опубліковано: 21/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як у Wire витворили власну лабораторію з автоматизованого тестування мобільних платформ

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Доброго дня усім читачам DOU. Сьогодні хотілось би розповісти про структуру нашої тестової лабораторії для автоматизованого тестування Wire на мобільних платформах iOS та Android. Думаю, наш досвід буде корисним стартапам або командам, які хотіли б організувати стабільну роботу автоматизованого тестування свого мобільного продукту в локальному оточненні, не витрачаючи на це захмарні кошти. До плюсів такого підходу можна віднести:
менша вартість рішення у довготривалій переспективі; повний контроль над оточенням; відсутність необхідності ділитися збірками аплікації та автоматизованого фреймворку з третіми сторонами. Мінуси, відповідно:
необхідність наявності персоналу достатньої кваліфікації для обслуговування інфраструктури; необхідність проведення регулярного обслуговування.

Опубліковано: 20/07/17 @ 10:24
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Infocom Ltd — безпілотні технології по-українськи

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Весь світ сьогодні спостерігає за тестуванням безпілотних автомобілів — з одного боку, безпілотний автомобіль виглядає фантастично, а, з іншого боку, практично всі задумки фантастів вже тестуються, безпілотні системи управління реалізуються, ідеї та фантазії стають реальним життям. Безпілотна тематика становить значну частину інноваційних програм як міжнародних концернів-гігантів — Volvo, BMW, General Motors, Toyota та ін., так і інноваційних IT-компаній — Uber, Google, Tesla. Практичні результати з'явилися і в українських розробників, орієнтованих на наукомісткі високотехнологічні перспективні завдання.

Опубліковано: 18/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #34: Java 9 буде

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Щось на зразок новин IBM and Lightbend Announce Initiative to Build New Platform for Cognitive Development . IBM хоче виглядати модно, стильно, молодіжно. Вийшов Play 2.6.0 . Вийшов Gradle 4.0 . Вийшов Apache Commons Lang 3.6 . Основна цінність релізу в підтримку Java 9. Proposed Final Draft of Bean Validation 2.0 . JetBrains elected to the JCP Executive Committee . І почали вони з голосування проти . Почитати і подивитися Architect — це роль, а не посада . Continuous Integration fundamentals . Getting Started with The Tests . A Basic Programming Pattern: Filter First, Map Later . Develop and Deploy Microservices with JHipster . Проект вже давно не новий. Чи є тут люди, які його використовують у продакшне? Як відчуття? Language Framework Popularity: A Look at Java, June 2017 від RedMonk. Kotlin's hidden costs . Начебто давно не було бенчмарків. 10 tips for migrating from Maven to Gradle .

Опубліковано: 15/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #34: Java 9 будет

Ссылки, на которые лучше таки нажать (по мнению автора), отмечены знаком (!) Что-то вроде новостей IBM and Lightbend Announce Initiative to Build New Platform for Cognitive Development . IBM хочет выглядеть модно, стильно, молодежно. Вышел Play 2.6.0 . Вышел Gradle 4.0 . Вышел Apache Commons Lang 3.6 . Основная ценность релиза в поддержке Java 9. Proposed Final Draft of Bean Validation 2.0 . JetBrains elected to the JCP Executive Committee . И начали они с голосования против . Почитать и посмотреть Architect?—?это роль, а не должность . Continuous Integration fundamentals . Getting Started with Contract Tests . A Basic Programming Pattern: Filter First, Map Later . Develop and Deploy Microservices with JHipster . Проект уже давно не новый. Есть ли тут люди, которые его используют в продакшне? Как ощущения? Language Framework Popularity: A Look at Java, June 2017 от RedMonk. Kotlin’s hidden costs . Вроде бы давно не было бенчмарков.

Опубліковано: 15/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Переход на Unity: как программисту попасть в геймдев

Привет! Я — Алексей Науменко, .NET Developer в Plarium Kharkiv. Я хочу рассказать о том, как начинал свою карьеру, и посоветовать, с чего разработчику начать изучение Unity. Unity3D — один из самых популярных игровых движков. В последние годы всё больше отличных игр выходят благодаря тому, что Unity прост в использовании и предлагает разработчикам много готовых решений. Как я начал программировать Я учился в ХАИ по специальности «Телекоммуникации». У нас был преподаватель, который конструировал беспилотники. Благодаря ему уже на 4-м курсе я начал писать простой код на С для микроконтроллеров, которые управляют передачей данных с земли на БПЛА. Тогда я решил, что нужно выучить какой-то актуальный язык программирования, чтобы писать на нём постоянно, а не только для решения узких задач. Выбирал я между С# и Java: читал книги по этим языкам, но потом просто открыл Visual Studio и Java IDE и сделал выбор в пользу первого по «обертке».

Опубліковано: 13/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Оптимізації в Netty. 10 порад по поліпшенню продуктивності

Всім привіт. Ось вже третій рік працюю з Netty. За 3 роки дізнався дуже багато, навіть почав контрибьютить і хочу поділитися радами по тюнінгу, так як у себе в проекті я робив це досить часто. Нетти в топі бенчмарків Отже, поїхали. 1. Нативний epoll транспорт для Linux Перша і сама потужна оптимізація — це переключення на нативний epoll транспорт під Linux замість Java реалізації. У нетти зробити це досить просто — досить лише додати одну залежність у проект: <dependency> <groupId>io.netty</groupId> <artifactId>netty-transport-native-epoll</artifactId> <version>${netty.

Опубліковано: 12/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд ІТ-ринку праці: Житомир

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] В ІТ-індустрії Житомира зайнято понад 1500 спеціалістів, у місті працюють більше 30 ІТ-компаній. Щорічно виші міста готують 80-100 майбутніх ІТ-фахівців. Середні зарплати програмістів в Житомирі:
Junior — $500; Middle — $1300; Senior — $2500. Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат за мовами програмування та іншими ІТ-спеціальностями. Компанії Більшість житомирських ІТ-компаній займаються аутсорсингом, проте представлено і продуктовий сегмент.

Опубліковано: 11/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Люди vs машины: построить карьеру, чтобы выжить

[Материал опубликован в рамках конкурса статей на DOU ] Нарастающее развитие технологий и их применение в бизнесе оказывают свою степень влияния как на бизнес в целом, так и на каждого конкретного сотрудника. Времена, когда годами сотрудники могли просто делать свою работу, уходят в прошлое, и все больше работников теряют свои места из-за постоянных сокращений. Размытие компетентностных границ и развитие технологий ужесточают конкуренцию за рабочие места. Поскольку разрыв между средним и лучшим значением практически во всех отраслях будет только расти, спрос на посредственных работников со стороны компаний будет постоянно сокращаться. Сокращение спроса и рост конкуренции неизбежно приведет к снижению уровня зарплат на рынке труда. Но даже если у вас будет свое уютное рабочее место, долго удержаться на нем не выйдет, хотя бы потому, что руководители рассматривают такие рабочие места и сотрудников как статьи затрат.

Опубліковано: 07/07/17 @ 10:13
Розділ Різне Читати далі...

Как вставлять видео с YouTube адаптивными

Как вставлять видео с YouTube адаптивными Дорогие друзья, хочу поделиться с вами одним полезным моментом. Видео с Youtube очень полезно размещать на сайте. Это контент, который можно и нужно использовать в дополнение к вашим текстам. Кроме этого, просматривая видео, посетители проводят больше времени на страницах вашего сайта, что положительно сказывается на поведенческих факторах и позициях. Можете почитать мой SEO эксперимент: как видео повышает позиции . Но есть одна проблема. При вставке видео с Youtube у многих сайтов из-за особенностей верстки видеоролики не получаются адаптивными. То есть не меняют свои размеры автоматически, подстраиваясь под размер экрана пользователя.

Опубліковано: 07/07/17 @ 09:26
Розділ Різне Читати далі...

Як вставити відео з YouTube адаптивними

Как вставлять видео с YouTube адаптивными Дорогі друзі, хочу поділитися з вами одним корисним моментом. Відео з Youtube дуже корисно розміщувати на сайті. Це контент, який можна і потрібно використовувати в доповнення до ваших текстів. Крім цього, переглядаючи відео, відвідувачі проводять більше часу на сторінках вашого сайту, що позитивно позначається на поведінкових факторах і позиціях. Можете почитати мій SEO експеримент: як відео підвищує позиції . Але є одна проблема. При вставці відео з Youtube у багатьох сайтів з-за особливостей верстки відеоролики не виходять адаптивними. Тобто не змінюють свої розміри автоматично, підлаштовуючись під розмір екрану користувача.

Опубліковано: 07/07/17 @ 09:26
Розділ Різне Читати далі...

Перші кроки у програмуванні: поради початківцям

Ви хочете почати працювати програмістом, витратили дуже багато часу на вивчення мови програмування та не відчуваєте впевненості у своїх знаннях? Якщо не знаєте, чи рухаєтесь у правильному напрямку, спробую вам допомогти. Для початку пройдемося «по верхах» та розкриємо суть основних етапів навчання та підготовки до співбесіди. Чому я про це пишу? Бо успішно пройшов десятки співбесід, працював в Україні, США, Нідерландах та допоміг багатьом студентам влаштуватися на роботу програмістами. Якщо вам буде цікаво, можу поділитися досвідом роботи та життя за кордоном в наступних статтях. Image Source Перевірка знань Почнемо з бази, щоб переконатися, чи немає у вас прогалин в елементарних речах. Спробуйте розв'язків зв'язати 150 простих задач на leetcode.com/algorithms чі на аналогічному сайті. Цього буде достатня. На роботі вам доведеться писати простий код зі списками, хеш-мапами, циклами та умовними твердженнями. Тому ці вміння треба довести до автоматизму.

Опубліковано: 06/07/17 @ 09:59
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра в IT: посади HR-менеджер & рекрутер

Представляємо нову статтю серії «Кар'єра в IT» . У цій частині циклу розглянемо позиції HR-менеджера і рекрутера. Іноді обов'язки цих напрямків бере на себе один фахівець, хоча у великих компаніях, як правило, передбачено дві різні посади. Рекрутер — це фахівець, який шукає людей на відкриті вакансії, приводячи в компанію нових співробітників. HR-менеджер працює з колективом компанії, розвиває корпоративну культуру, допомагає адаптуватися новим колегам. За даними DOU , середньому українському HR-менеджера 26 років, він має зарплату $700 і два роки досвіду роботи в ІТ. Завдання та обов'язки Основне завдання рекрутера — пошук потенційних кандидатів і успішне закриття вакансії. Як правило, процес починається з того, що рекрутер отримує запит на вакансію, спілкується з тимлидом або менеджером проекту, дізнається подробиці і на основі цієї інформації становить Job description.

Опубліковано: 05/07/17 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Roadmap Planner — додаток для планування стратегії компанії

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати Василь, я — CEO компанії KeepSolid . Всього 3,5 роки тому наша компанія була стартапом з чотирьох осіб. Тоді ми не замислювалися про такі поняття, як довгострокові цілі, стратегія і мотивація команди. Нам було цікаво робити те, що ми робимо, і те, що у нас виходило добре. Ми набирали розробників, випускали нові версії продуктів і ... незабаром настав час, коли всі справи вийшли з-під контролю. Не вистачало часу ні на управління компанією, ні на планування діяльності, ні тим більше на залучення співробітників. На цьому закінчився етап, коли безтурботні програмісти писали код і викладали програми в магазин.

Опубліковано: 27/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #2: пазл процесів PMP, HoLeBan і набір інструментів для продакт-менеджера

Всім привіт! Мене звати Віктор і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом у черговому випуску PM Digest'a! Project Management Величезна кількість інтелект-карт за project management на всі випадки життя. «День бабака » хорошого project manager'a. Колекція різних фейлов ПМ-ів — корисно ознайомитися з чужими граблями. Олександр Орлов про професійному вигорянні менеджерів в трьох частинах (1 , 2 , 3 ) Що менеджер проектів повинен знати про тестування? Багато, адже за оптимальний SDLC на проекті відповідає саме він, а тестування — ключова складова життєвого циклу розробки ПЗ. Готуєтеся до іспиту PMP? Не в'яжуться групи процесів та області знань? Спробуйте вирішити цей пазл . Принципи , на які спирається менеджер Google в роботі зі своїми командами. Заголовна цитата: ... для менеджера дуже важливо бути гранично передбачуваним.

Опубліковано: 24/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178