iOS дайджест #33: Special — SwiftUI

У випуску: SwiftUI vs. Auto Layout, ViewModifier, бічне меню і асинхронне завантаження зображень, MapView app, набір розширень. Хочу дізнатися основи SwiftUI Tutorials. Introducing SwiftUI
Було б нечесно починати добірку не з эплового туториала, враховуючи, як круто вони його зробили. SwiftUI by Example
Підлогу Хадсон, відомий своїми туториалами і книгами, вже встиг написати безліч всього за SwiftUI. І, причому, в досить цікавому форматі — як показати список, як видалити комірку, як закруглити кути та багато-багато іншого. SwiftUI vs. Auto Layout: Pros and Cons of Each Approach
Вже переписувати весь код на SwiftUI чи ще почекати? MVC without the C: What will SwiftUI change in app architecture?
MVC помер, хай живе MVC! Як зміниться архітектура додатків, написаних з допомогою SwiftUI. Swift Property Wrappers
Максимально вичерпна стаття від NSHipster про property wrappers з прикладами.

Опубліковано: 31/08/19 @ 07:46
Розділ Різне Читати далі...

Роль Product Manager на різних етапах розвитку проекту

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. Всім привіт, мене звати Андрій, і я працюю менеджером продуктів вже більше 5 років. Один з найбільш частих питань, яке я чую від початківців фахівців, — «Що мені потрібно знати і вміти, щоб стати хорошим продактом?». Справа в тому, що однозначної відповіді не існує. Роль Product Manager в компанії сильно залежить від стадії розвитку продукту, з яким він працює. Завдання продакта в стартапі сильно відрізняються від того, з чим доведеться працювати в проекті, який нещодавно вийшов на ринок або який працює вже не перший рік. Якщо в стартапі все потрібно робити максимально швидко, нехай навіть «з добра і палиць», лише б працювало, то в період зростання продукту від менеджера очікують якості, досягнення KPI і customer success. Так що буквально за два роки на проекті Product Manager може змінити 3 різні ролі, і у кожної є свої плюси і мінуси.

Опубліковано: 27/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #44: Java 13, Micronaut Predator і смерть Mercurial

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Щось на зразок новин (!) JDK 13: First Release Candidate . Red Hat(читай IBM) передав спечу CDI в Eclipse Foundation . Microsoft acquires jClarity to help optimize Java workloads on Azure. Вийшов Flyway 6.0.0 . JEP 357: Migrate from Mercurial to Git . Почитати і подивитися Java InfoQ Trends Report — July 2019 . Java Futures, 2019 Edition виступ від Brian Goetz. What's New in JUnit 5.5 . Ok DOU, хто вже використовує 5-ю версію? Чи все на 4-й або якомусь TestNG? JPA Data Access with Micronaut Predator — DAL для Micronaut. Але не намагайтеся його шукати за запитом «Micronaut Predator» тому що «the word Predator is a source of anxiety for some». Тепер проект називається micronaut-projects/micronaut-data . (!) Exercises in Programming Style and the Event Bus від Nicolas Fr?nkel. (!) Хотілося б почути думку спільноти ДНЗ на тему Why Event Sourcing is a microservice communication anti-pattern .

Опубліковано: 24/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Розробка API на Python із Serverless

У попередній статті я показавши, як можна взаємодіяти з безсерверною платформою AWS Lambda лише засобами, наданими Amazon. Це був корисний експеримент — раджу так робити з будь-якою новою технологією чі системою, яку бажаєте вивчити. Починайте з найпростішого і спробуйте збудувати проект, не застосовуючи надто багато додаткових інструментів чи абстракцій, — так ви ліпше зрозумієте як працює базова система і з якими неприємностями, труднощами чи випадками, що вимагатимуть шаблонного коду, ви стикнетеся. Щойно побачите, як все працює, ви значно глибше зрозумієте абстракції, які лежати на поверхні, оскільки матимете уявлення про ті, як вони влаштовані, які проблеми розв'язків язують і яких складнощів дозволяють уникнути. AWS має потужні служби, які, втім, потрібно відповідним чином поєднувати, щоб досягти потрібного результату. По суті, вони є модулями, які мають певну функціональність, але мають бути якось об єднані в єдине ціле, щоб ними було дійсно зручно користуватися.

Опубліковано: 23/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як Live Animations створили AR-контент для книги Alif and Sofia, яка вчить мусульманських дітей молитися

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Я Сергій Хухра, CTO AR-студії Live Animations. Ми створюємо контент і маркетингові рішення, використовуючи технологію доповненої реальності. Я хочу розповісти, як наша команда працювала над одним з самих незвичайних проектів за наші 5 років на цьому ринку — Alif and Sofia . Ми створили AR-контент для дитячих книг, які розповідають мусульманським дітям, як правильно здійснювати обряд молитви. Ідея Сама ідея книг з доповненою реальністю, звичайно ж, не нова. Цей підхід став популярним ще в часи, коли AR тільки входила у наше життя, і з тих пір цілком успішно застосовується з користю для цільової аудиторії, яка складається переважно з дітей.

Опубліковано: 22/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Країна сієсти: подружжя українських програмістів про переїзд на Мальту й причини повернення додому

[Від редакції: ми продовжуємо серію матеріалів про повернення в Україну . Розповідаємо про IT-спеціалістів, які поїхали з країни, але з різних причин повернулися. Якщо ви чи ваші знайомі мають такий досвід, напишіть на vlada@dou.ua ]. Навесні 2015-го Андрій Почекайлов та Ольга Троян переїхали на Мальту, пройшовши співбесіди в компанії KPMG Crimsonwing. Тоді вони ще не були одружені, і єдиним способом переїхати разом було знайті роботу в одній країні. Шукали можливостей пожити за кордоном і спробувати освоїтися в новій культурі. Вибір зупинили на Мальті, як на країні, що потребувала ІТ-талантів з-за кордону. Справжнім викликом стало вже саме подання документів: у країні не найпростіша візова політика, тож цей процес затягнувся на чотири місяці. Вже згодом Андрій та Ольга побачать, що це далеко не єдиний вияв неспішности на Мальті. Побувши рік в острівній країні, вони повернулися додому. Головні причини — вища культура розробки програмного забезпечення й більші заробітки.

Опубліковано: 21/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #38: техніки тестування, генерація реалістичних тестових даних, мобільне тестування

Мене звуть Максим, і я тестувальник. З інтересом стежу за подіями в світі тестування та IT. Збираю найкорисніше і з радістю ділюся з вами.

Опубліковано: 17/08/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях від QA до Product Owner: як зважитися на зміни в кар'єрі

Я Product Owner/Product Manager в американському стартапі Atiim Inc. Два роки тому я прийшла в цю компанію в якості QA Engineer. Всього через півроку роботи тестувальником перейшла на посаду PO. Про цьому шляху, його передумови і наслідки і піде мова далі. Як-то ми шукали нового Product Owner'a в одну з команд, і у нас накопичилося деяку кількість резюме. Переглянувши їх, зробили висновок, що кожен третій PO раніше був на позиції QA . Це означає, що моя історія не унікальна, але, можливо, мій досвід допоможе комусь пройти цей шлях легше і швидше (але це не точно :)). Бекграунд У школі я закінчила фізмат-клас. Пішла вчитися в НАУ, де отримала диплом з відзнакою і професію інженера з управління авіаційними системами та їх експлуатації. Паралельно здобувала другу освіту за спеціальністю «Фінанси» і стала економістом з фінансової роботи. Деякі мої переконання і погляди: Мрії збуваються, якщо стають цілями. Люди — найбільша цінність компанії.

Опубліковано: 14/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Мотивація до інновацій у IT-компаніях України. Результати опитування

Закінчуючи навчання в бізнес-школі та обираючи тему для дисертації, я задався питанням: чому відносини між працівниками та менеджментом у IT-компаніях найчастіше так відрізняються? В одних компаніях команда «включена», менеджмент заохочує інтерес до нових технологій, покращенням процесах, співробітники готові зробити экстраусилие, щоб дати більше цінності клієнтам, в той час як в інших — транзакційні відносини «зарплата — робота», «погоничі — веслярі»: галера гребе, а число статей на «Непристойному.it» зростає. Не претендуючи на абсолютну істину, автор постарався розібратися в даному питанні в рамках дисертації — в першу чергу для своєї компанії, а також для нашої IT-ринку в цілому. Сподіваюся, це допоможе всім нам трохи краще зрозуміти один одного і зробити життя трохи комфортніше.

<Acknowledgements>
Дане дослідження з'явилося завдяки допомозі редакторської команди DOU, а також волонтерської допомоги Миколи Павлова (Data Scientist в People.ai ) в обробці сирих даних.

Опубліковано: 13/08/19 @ 10:10
Розділ Різне Читати далі...

Топ-50 ІТ-компаній України, липень 2019: 60 тисяч спеціалістів і подолання відмітки «7000 фахівців»

Кількість спеціалістів у топ-50 за півроку зростала з 58 тисяч до майже 63 тисяч. Кількість технічних спеціалістів вже перевищує 50 тисяч. У рейтингу з'єднання явилися нові обличчя, а EPAM і SoftServe перетнули позначку «7000 фахівців». На ці дві компанії припадає 37% зростання липневого топ-50. З січня по липень 2019 року кількість фахівців зросла на 3410 (7,5%) у топ-25 і 4453 (7,6%) у топ-50 порівняно з іншим півріччям 2018-го . Зростання загальної кількості спеціалістів в 25 найбільших ІТ-компаніях України Відносні показники темпів зростання Кількість технічних спеціалістів у топ-50 — вже понад 50 тисяч, із них майже 40 тисяч працює у 25 найбільших ІТ-компаніях. Якщо дивитися на динаміку, то за останні п'ять років кількість технічніх спеціалістів у топ-25 зростала майже вдвічі. Щодо відносної кількості, то частка технічних фахівців за п'ять років збільшилася незначно — десь на 4 п. п.

Опубліковано: 12/08/19 @ 07:07
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #18: Summer ISO C++ standards meeting, technical vision for Qt 6

Привіт, мої любі сішники! Попередній місяць був насичений подіями. То ж почнімо? :) Qt 6 на горизонті! На горизонті (а саме ближче до кінця 2020) з'єднання являється Qt 6: 7 серпня опубліковано technical vision for Qt 6 . LLVM змінив адресу! The LLVM Project is Moving to GitHub . Окрім цього маємо пререліз LLVM 9.0.0 та LLVM 8.0.1 доступний для скачування . Summer ISO C++ standards meeting! 20 липня закінчилося засідання комітету зі стандартизації С++ 20, що відбулося у м. Кельн, Німеччина. Trip report: Summer ISO C++ standards meeting (Cologne) від Саттера; 2019-07 Cologne ISO C++ Committee Trip Report список змін до C++20 draft; Trip Report: C++ Standards Meeting in Cologne ; C++20 feature is complete; here's what changes are coming . Embedded У листопаді в Києві відбудеться найбільша у східній Європі конференція для Embedded & розробників Linux Embedded Fest , де можна почути доповіді з Embedded розробки та тестування.

Опубліковано: 11/08/19 @ 08:37
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #31: другий реліз-кандидат Rails 6, перша мажорна версія ruby-prof, Aaron Patterson про рантайме Ruby

Дайджест створено у співавторстві з Мариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Почнемо з того, що вийшов другий реліз-кандидат Rails 6, в якому було додано 172 коміта після релізу минулій версії. Через 14 років розробки випущена перша мажорна версія інструменту профілювання ruby-prof , надає звіти і високу швидкість обробки коду. Тренди в співтоваристві Ruby Співтовариство продовжує ділитися думкою про Sorbet: Подкаст з Paul Tarjan . Aaron Patterson з GitHub обговорює мова Ruby і його runtime в Software Engineering Radio . Cookpad провели Ruby Hack Challenge — захід, присвячений занурення розробників в роботу MRI. Почитати Hiding .gemrc credentials in dotfiles — корисний лайфхак для тих, хто хоче приховати .gemrc credentials в дотфайлах. I'm worried about Ruby future — скільки буде існувати Ruby, стільки й будуть вестися розмови про його похмурому майбутньому :) У статті автор наводить 3 причини, чому Ruby «вже не той». Погоджуватися чи ні — вирішувати вам.

Опубліковано: 09/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як ми розробили функцію спільного написання листів email-клієнта Spark

Мене звати Дмитро Поволоцький, я iOS/Mac розробником в Readdle на проект Spark . У цій статті я розповім про нашому шляху до реалізації одного з найцікавіших в технологічному плані фіч Spark — «Shared Drafts». В чому проблема Взаємодія між людьми — невід'ємна складова командної роботи. Ми постійно обмінюємося документами, обговорюємо і делегуємо завдання. За останні 5-10 років інструменти для командної роботи значно еволюціонували. Ми переписуємося в корпоративних месенджерах (Slack, Skype), разом редагуємо документи (Google Docs, Pages, Dropbox), працюємо над кодом (пулл-риквесты на GitHub, Crucible) і т. д. Але командна робота з email чомусь не користується популярністю, хоча ця ідея і лежить на поверхні. Уявімо, що СЕО компанії пише важливий лист інвесторам і хоче додати туди цифри з останнього фінзвіту. Керівник запитує ці дані фінансового відділу.

Опубліковано: 08/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Like A Local – прогулянки по Києву і екскурсії для гостей міста

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Янна Рокало , Sales Support Specialist, Consultant, Infopulse, у вільний час проводить прогулянки по Києву. Вона розповіла, з чого почалося таке захоплення, що собою представляють і скільки коштують екскурсії, а також чому можна навчитися, розповідаючи про місто і спілкуючись з туристами. — Янна, як і з чого почалося ваше захоплення? Як народилася ідея проводити прогулянки по Києву? Спочатку любов до міста мені прищепив батько ще в ранньому дитинстві — він постійно брав мене на прогулянки і скрізь з собою. У 2012-2014 роках до мене в Київ приїжджали погостювати багато знайомих і друзів: в студентські роки я активно брала участь у міжнародних програмах. Мені завжди хотілося не просто банально показати їм найвідоміші місця міста, але і розповісти щось нестандартне.

Опубліковано: 07/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як розподілити вагу з розділів на категорії?

Питання користувача: В інтернет-магазині 3 розділу (наскрізні посилання в шапці сайту): одяг взуття аксесуари. У кожному розділі свої категорії. У розділів статична вага великий, але вони не важливі для просування. Просуваємо категорії. У них вага низький. Можна перерозподілити вагу з розділів на категорії? І так це правильно зробити? Наша думка Є кілька способів перерозподілити вагу основних розділів на категорії. Опишемо чотири варіанти, які використовуються найчастіше. 1. Випадаюче меню з посиланнями на всі категорії конкретного розділу При наведенні на розділ виводиться список посилань на всі категорії, які він включає. Само собою зрозуміло, що посилання повинні бути прямими і індексованими. Випадаючий список з розділу на всі його категорії Таким чином, посилання на всі категорії робляться наскрізними і вагу за категоріями рівномірно перерозподіляється.

Опубліковано: 07/08/19 @ 06:30
Розділ Різне Читати далі...

Якщо зміни, то глобальні, або Як я опинився в Люксембурзі

Привіт! Мене звати Ігор Шуляр. Я працюю в Люксембурзі на посаді Senior Software Engineer в компанії INTRASOFT International майже півтора року. Про власний досвід, кар'єр єру в ІТ, причини переїзду й ІТ-сферу в Люксембурзі розповідаю в цій статті. Про кар'єр єру й прагнення до змін Навчався я на факультеті кібернетики КНУ ім. Тараса Шевченка. Одразу після отримання диплому про вищу освіту почав працювати в ІТ. Досвід роботи зі сховищами даних (DWH, ETL, Oracle DB EE, ODI & OBIEE й PL/SQL) здобув у компанії AT Consulting, а згодом перейшов на роботу до Raiffeisen Bank Aval, де провів три роки. Саме там я навчився працювати в команді, а з багатьма колишніми колегами спілкуюся й досі. Коли я зрозумів, що потрібно розвиватися далі, пробувати щось нове й розширювати зону комфорту, змушений був змінити місце роботи. Так я опинився в Infopulse.

Опубліковано: 05/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #14: DataFest повертається в Україну, знайомство з Dagster і DVC, репозиторії з ML моделями і книгами

Вітаю всіх! DataFest повертається в Україну і пройде 7 вересня в Одесі. Зараз формується програма, але якщо ви бажаєте виступити з доповіддю, то можна подати свою тему тут . Зареєструватися в якості учасника можна тут . Нагадую, що у дайджесту є свій Telegram-канал та сторінки у соцмережах (Facebook , , LinkedIn ), де я щодня публікую посилання на корисні матеріали. Приєднуйтесь! А поки пропоную свіжу добірку матеріалів. Статті Personalized Recommendations for Experiences Using Deep Learning — у цій статті ви дізнаєтеся, як нещодавно розроблена в TripAdvisor модель «Recommended For You» (RFY) генерує персоналізовані рекомендації на веб-сайті з використанням історії серфінгу та глибокого навчання. Building Data Pipelines With Kafka — стаття призначена для початківців інженерів, які збираються побудувати свій перший data pipeline на базі Kafka.

Опубліковано: 03/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Фасилітація командної роботи, або Приймаємо рішення разом

Мене звуть Марія Білоконь, я Community Manager Team Lead в харківській студії Plarium. У статті я розповім, що таке фасилітація, як я запровадила її у своїй команді, допомогла провести в інших і наскільки ефективним це виявилося для нас. Що таке фасилітація і навіщо вона потрібна Фасилітація — це антидирективный формат управління командою. Робочий процес і мітинги будуються так, щоб усі співробітники мали загальним розумінням ситуації/проблеми і приймали спільні рішення. Трохи нижче я розповім, як це працює на практиці. Але почнемо з теорії. На курсах з фасилітації кажуть, що рішення, які пропонуються команді ззовні, приживаються тільки у 25% випадках. Тому робота набагато ефективніше, якщо працівники самостійно приймають рішення і несуть за них відповідальність. Для цього керівнику і необхідно освоїти принципи фасилітації. У чому переваги такого підходу Максимальна кількість учасників залучено, при цьому враховується думка кожного.

Опубліковано: 02/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #4

Закінчився липень, треба подивитися, що відбувається по сайту. Попередній звіт #3 за травень , червень був пропущений.
Тексти і публікація Весь контент замовляється на біржі WorkHard — в цьому місяці замовлено і опубліковано 23 статті . З іншими біржами вже давно не працюю, Воркхард дуже дружелюбна і няшная, тим більше там можна замовляти не тільки копірайтинг, але і рерайт за більш дешевою ціною. Так що якщо самостійно збирати майбутню статтю з шматків і передавати їх на рерайт — можна економити. Разом на тексти витрачено: 6410 руб. Разом на публікації витрачено (мій Км): 1750 руб. Не складні розрахунки показують, що 1 стаття обійшлася в 278 рублів за написання та 76 за оформлення. Інші вкладення Під інші вкладення підпадають посилання замовлення коментарів до статей. У цьому місяці витрачено всього 0 на посилання 0 на коментарі . Посилання закуповую на gogetlinks і Kwork .

Опубліковано: 01/08/19 @ 09:06
Розділ Різне Читати далі...

Реалити: инфо-сайт, отчет #4

Закончился июль, надо посмотреть, что происходит по сайту. Предыдущий отчет #3 был за май , июнь был пропущен.
Тексты и публикация Весь контент заказывается на бирже WorkHard — в этом месяце заказано и опубликовано 23 статьи . С другими биржами уже давно не работаю, Воркхард очень дружелюбная и няшная, тем более там можно заказывать не только копирайтинг, но и рерайт по более дешевой цене. Так что если самостоятельно собирать будущую статью из кусков и передавать их на рерайт — можно экономить. Итого на тексты потрачено: 6410 руб. Итого на публикации потрачено (мой Км): 1750 руб. Не сложные расчеты показывают, что 1 статья обошлась в 278 рублей за написание и 76 за оформление. Другие вложения Под другие вложения подпадают ссылки и заказ комментариев к статьям. В этом месяце потрачено всего 0 на ссылки и 0 на комментарии . Ссылки закупаю на gogetlinks и Kwork .

Опубліковано: 01/08/19 @ 09:06
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177