Senior Research Analyst в IBM Олександр Романко: «Аналіз великих даних буде популярними ще років 10 мінімум"

Олександр Романко — старший науковий співробітник компанії IBM Canada, за сумісництвом — професор Університету Торонто, викладач в Українському католицькому університеті (УКУ) та Київській школі економіки (KSE). Він є спікером топових міжнародних конференцій та мітапів, почесний директор Master of Business and Management in Artificial Intelligence and Data Analytics (MBAI) програми в KSE. Олександр активно займається розвитком аналітики великих даних в Україні. Для DOU він розказав про тренди в аналітиці великих даних, найбільш перспективні сфери застосування методу та майбутнє наших персональних даних. На конференції Data Science UA «До універсального штучного інтелекту нам дуже далеко. Мінімум років 20» Зараз популярні інструменти — машинне навчання та штучний інтелект. Чому так? По-перше, тому, що за останні 5-10 років ці технології дозволили нам вирішити деякі практичні завдання, які до цього не були вирішені: як-від розпізнавання зображень.

Опубліковано: 13/05/19 @ 12:48
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #15: геолокація з Qt, ACCU 2019

У випуску: Results of 2019 Global Developer Survey "Lite", GCC 9.1, Qt Positioning, Qt Location. Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті поглянути на геолокацію в Qt та результати конференції ACCU 2019. Почнімо? :) Qt geolocation Маємо 2 модулі в Qt, що можуть нам допомогти:
Qt Positioning — модуль Qt, що забезпечує геолокацію. Підтримується в Android, iOS, macOS, Linux, Windows та WinRT. В офіційній документації Qt присутні 4 приклади: GeoFlickr , Log File Position Source , SatelliteInfo , Weather Info . Qt Location — дозволяє робити mapping, використовуючи сервіси. Приклади від Qt . Додатково можна розглянути:
GPS трекер на Qt, карта і трек ; у книжці Hands-On Mobile and Embedded Development with Qt 5 (з 183 сторінки); у книжці Hands-On GUI Programming with C++ and Qt5 (з 170 сторінки); Android. Java vs Qt QML — Tutorial 004. Creating a menu in the Action Bar from the submenu ; Example app using Qt Location + Mapbox GL .

Опубліковано: 11/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #18: порівняння ефективності методологій, фреймворк AgileLite, перехід з розробки PM

Привіт! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу управління проектами за квітень! Project Management Автор порівнює тривалість, вартість, рівень якості та ряд інших метрик на типовому проекті, реалізований з допомогою різних методологій розробки: цікаве дослідження та результати цікаві. Екс-розробник Amazon досить уїдливо ділиться інсайтами про внутрішніх інженерних практиках глобального софтверного гіганта: «A company that's innovating how the rest of companies work, doesn't innovate internally». Автор виконав величезну роботу по систематизації бізнес - і організаційних процесів в одну величезну графічну карту . Ось інтро від автора vc.ru , а найкращою характеристикою цього дійсно фундаментальної праці є перший комент: Хтось в команді недопрацьовує або відверто погано справляється з поставленими завданнями? 5 кроків, які допоможуть вирішити цю ситуацію.

Опубліковано: 10/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

7 причин, чому продукти не стають успішними на ринку. Приклади Nokia, IBM, Apple та інших компаній

Привіт, мене звати Мар'ян Дмитрів. За 15 років я пройшов шлях від джуніор девелопера до Product Manager-а. Крім того займався викладанням, фрілансом та науковими дослідженнями. Зараз працюю Product Manager'ом у SoftServe. Основна спеціалізація — розробка програмного забезпечення для моніторингу комп'ютерній комп'ютерних мереж. Ринок ІТ-аутсорсу в Україні розвивається шаленими темпами. Продуктовий ринок наразі хоч вже й не на початковій стадії, але ще не є настільки сильним. Я особисто знайомий з командами з декількох успішних продуктових компаній в Україні. Вони справді творять дива :) Але сьогодні хочу написати про ті, чому так багато продуктів не знаходять свою нішу на ринку. Ми розглянємо різні приклади з різних індустрій за останні 120 років. Усі приклади згрупуємо в 7 категорій і спробуємо їх проаналізувати. Некоректне позиціонування на ринку Вісь приклади, коли компанії з продуктами заходили на рінк, де їх просто не очікували або не розуміли.

Опубліковано: 09/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як дорости до рівня Solution Architect

Мене звати Роман Шрамков, я займаю позицію Technology Director в компанії EPAM. Одна з моїх зон відповідальності — ростити архітекторів, які можуть вирішувати будь-які архітектурні завдання і самостійно знаходити свіжі рішення для наших замовників. У статті я розповім, у чому полягає роль System Architect, які ключові завдання виконує такий фахівець і як розробнику дорости до цього рівня. Виступ Романа Шрамкова на одному з Java Meet-up Роль архітектора Я б почав з того, ким не є Solution Architect. Часто думають, що це самий кваліфікований розробник або експерт, який краще за всіх знає технологічний стек проекту. Це не зовсім так. Безумовно, архітектор повинен добре розбиратися в технологіях проекту і розуміти, що таке хороший код. Але у нього є і особлива функція, яку не виконують розробники та експерти: він відповідає за формування, документування та комунікацію загального технічного рішення для всієї системи.

Опубліковано: 08/05/19 @ 07:56
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: MentorBot — бот для пошуку наставника і менторское рух IT KPI

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, я Ілля Лузан, один з організаторів спільноти IT KPI. Хочу поділитися досвідом реалізації соціального проекту з пошуку ментора з допомогою бота в Telegram . Ідея Ця історія почалася в 2014 році, коли всі ініціативні студенти НТУУ «КПІ» використовували нині заблокований «ВКонтакте». Тоді в КПІ була розвинена мережа пабликов і інформаційних каналів. Було все: від агрегаторів новин до сторінок окремих низових ініціатив та студентських організацій. Однак не вистачало головного — місця, де студенти найбільшого технічного університету України зможуть спілкуватися і ділитися досвідом на IT-теми. КПИшник Дмитро Дрозд запропонував створити спільноту IT KPI у «ВКонтакте».

Опубліковано: 07/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Такі різні «ми», або Мультикультурність команди — не вирок

Риба тільки тоді розуміє, що їй потрібна вода, коли її втрачає. Наша власна культура — те ж саме, що вода для риб. Ми живемо і дихаємо нею. Ф. Тромпенаарс, Ч. Хемпден-Тернер. Пливучи по хвилях культури: розуміння різноманітності глобального бізнесу За 12 років роботи в ІТ мені доводилося працювати з американцями, англійцями, іспанцями, румунами, поляками, словаками, колумбійцями, індусами і, звичайно ж, з українцями. І, тільки ставши функціональним менеджером більше 30 QA-фахівців з українських і зарубіжних локацій, я переконалася, як важливо враховувати культурні особливості кожного члена команди у щоденній комунікації. Матеріал буде корисний всім менеджерам і фахівцям, хто працює у глобальних компаніях, займається talent менеджментом команд та фахівців з різних країн, які відрізняються культурою спілкування і взаємодії. Вже давно багатонаціональні команди перестали бути чимось незвичним і нестандартним.

Опубліковано: 06/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Виклики лідера на шляху до команди мрії

[Про автора: Альона Черненко-Діба — QA Manager у Дивувати Commerce з 11-річним досвідом в ІТ — від джуніор тестувальника до функціонального менеджера команди. Її кредо як менеджера: «Успіх вашої команди є досягненням команди, невдача команди є результатом вашого неефективного менеджменту»] Є таке африканське прислів'я: «Якщо хочеш йти швидко — іди сам, якщо хочеш дійти далеко — йди з іншими». Ефективна команда допомагає досягати більшого, якіснішого, більш прогресивного результату в найкоротший проміжок часу з фокусом на довгострокову перспективу. Для кожного з нас розуміння команди мрії і її ефективної роботи — різне.

Опубліковано: 29/04/19 @ 07:35
Розділ Різне Читати далі...

Досвід роботи з контент-біржею WorkHard

На даний момент у мене виписано близько 600 статей через біржу WorkHard , хочу поділитися враженнями роботи і дати поради тим, хто тільки хоче попрацювати з нею. Щоб не збудувати всі в один текст, наступного разу розповім про досвід роботи і результати за проектом контенту під ключ «Фабрика» Смарта.
Робота з біржею WHO Працюю я з біржею з листопада 2017, фактично з самого запуску. І дуже приємно усвідомлювати, що постійно йде доопрацювання і поліпшення. На початку основної «затики» був у тому, що замовлення могли висіти по кілька днів і не бралися за роботу. З авторами був напряг, але в моєму випадку у мене був постійний копірайтер, так і обмеження в бюджетах, так що це мене не напружувало. Зараз замовлення беруться в роботу протягом 5-10 хвилин, автори як голодні піраньї — чекають і одразу хапають замовлення =) Я замовляю в тематиках: мед, жіночі, відносини, краса, туризм та ще кількох суміжних. В них точно розбирають дуже швидко.

Опубліковано: 29/04/19 @ 05:44
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #20: Iodide - науковий Python-стек в браузері

У випуску: Mozilla працює над розширенням наукового стеку в браузері, як працюють модулі, трішки WebAssembly, Python метакласи. Новини Roberto Rosario закриває 33 Python/Django репозиторії. Python is on the shipping new TI-83 Premium CE calculators in France Нові релізи Django 2.2 released
Спрощений синтаксис роутінгу, адмінка з підтримкою мобільних девайсів, Window expression. pygame 1.9.5 . Найбільш вагомою зміною нової версії вважаєтьсяPEP-0572 Assignment Expressions. Цікаві бібліотеки Fastapi фреймворк для побудови web api. Pyckitup ігровий рушій, що працює з WebAssembly. PySnooper альтернатива дебагінгу прінтами з використанням декораторів. Python-ext-wasm бібліотека для запуску WebAssembly бінарників. Adaptive Програмка для семплінгу математичних функцій. Pyright тайп чекер від Microsoft для Python. Animoji : Animate apple animoji на коліні. ЗAmie-fern ви можете транслювати jupiter експерименти в Python скрипти.

Опубліковано: 27/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Багатоступенева збірка Docker-образу

Розробка ПО — складний процес, результатом якого є працюючий «в миру» продукт/сервіс. Давайте познайомимося з підходом, що дозволяє спростити життєвий цикл розробки. Реалізація Починаючи з версії 17.05, в докері з'явилися багатоступінчасті білди. Багатоступінчасті складання корисні для всіх, хто намагається оптимізувати Docker-файли і образи, зберігаючи їх легкими для читання та обслуговування. До появи цієї фічі застосовували підхід під назвою «Builder Pattern». Підхід «Builder Pattern» полягає у створенні двох Docker-файлів і sh-скрипта: Dockerfile.build — збирає додаток (витягає залежності, компілює і т. д.). Dockerfile — запускає додаток. build.sh — копіює артифакт, отриманий з Dockerfile.build, в контейнер, що збирається з Dockerfile. Приклад «Builder Pattern». Вихідний код прикладу можна отримати на GitHub . Dockerfile.build FROM golang:1.12.4-stretch # Change worck directory WORKDIR /go/src/github.

Опубліковано: 26/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Програміст Антон Максимчук – про роботу в IBM, труднощі легалізації в Польщі й повернення до України

Від редакції: ми починаємо серію матеріалів про повернення в Україну. Розповімо про IT-спеціалістів, які поїхали з країни, але з різних причин повернулися. Якщо ви чи ваші знайомі мають такий досвід, напишіть на vlada@dou.ua . Антон Максимчук — один з тисячі молодих програмістів з України, які спробували знайті своєї місце під сонцем за кордоном. Він разом із дружиною 2016 року переїхав до Вроцлава, де влаштувався працювати в місцевому відділенні ІВМ. Нині пара повернулася до України й Антон розповів в інтерв'ю DOU свою історію. Антон з дружиною Освіта й перший досвід роботи Антон — типовий український програміст, який опинився в ІТ, закінчивши технічний ВНЗ України. Його альма-матер — Вінницький політехнічний університет, де він здобув освіту за фахом «Мікро - й наноелектроніка». «Якихось знань, пов'язаних з web-програмуванням, я не мав. Перші базові знання здобув від дядько — розробника Delphi Software. Учився в нього із четвертого курсу.

Опубліковано: 25/04/19 @ 07:27
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Innovecs: цілодобовий R&D-центр на п'ять поверхів

Знімальна група DOU Ревізор вже була в компанії Innovecs взимку 2014 року . З тих пір число фахівців в її київській команді зросла в два з половиною рази, а офіс розширився ще на три поверхи. Innovecs — глобальна IT-компанія з офісами в Нью-Йорку, Сан-Франциско, Лондоні, Тель-Авіві і R&D-центрів у Києві та Миколаєві. Компанія заснована в 2012 році і спеціалізується на розробці програмного забезпечення для ринків Supply Chain & Logistics, Healthcare, Gaming & Entertainment, Retail & E-Commerce, Media & AdTech. В даний час команда Innovecs налічує 609 осіб. У Києві працюють 570 осіб, 520 з них — технічні фахівці. В окрузі і поблизу В будівля БЦ «Преміум» за адресою вул. Вацлава Гавела, 6з, компанія переїхала ще навесні 2013 року. Станція метро «Берестейська» знаходиться в 20 хвилинах ходьби від офісу. Звідси кожні 15 хвилин відправляється автобус «Богдан», доставляючи фахівців, що працюють в бізнес-центрі.

Опубліковано: 24/04/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Еволюція зарплат: як Junior Java Developer за 11 років став PM c $8000

[Від редакції: в рубриці «Еволюція зарплат» ми запрошуємо читачів DOU анонімно розповісти про своєму кар'єрному шляху, зарплатних злетах і падіннях. Якщо готові поділитися своєю історією, пишіть на valentina@dou.ua ] Ілюстрації: Аліна Кропачева Всім привіт. В подяку DOU за все корисності для IT-сфери України, і не тільки, я вирішив поділитися історією своєї кар'єри. Хочу розповісти не стільки про кількісному збільшенні свого доходу в IT, хоча він був значним і за 11 років виріс з $200 оплати стажування Java Developer до $8000 щомісячної зарплати Project Manager, — скільки про якісні зміни, необхідних для обґрунтованого і стабільного зростання оплати праці. У цій статті не буде ні докладного опису проектів, ні технологій, ні географічних локацій і назв компаній.

Опубліковано: 23/04/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Чи залежать результати виборів у Києві від розміщення гілок метрополітену – експеримент з бібліотекою d3.js

У стрічці новин я помітив матеріал, де результати волевиявлення співвітчизників у першому турі президентських виборів було нанесено на карту . Мені здалося, що результати голосування по Києву мають певну геопозиційну закономірність, а саме перевага одного кандидата на дільницях вздовж гілок метро. А оскільки я давно хотів розібратися з бібліотекою d3.js та не було завдань, де її можна використати, вирішив зробити статистичне дослідження (побудувати декілька графіків), щоб підтвердити чи спростувати цю закономірність. Збір інформації Коли почав збирати інформацію, відкриті дані з результатами голосування не були доступні на сайті ЦВК , оскільки ще тривав підрахунок голосів. Тож була ідея написати краулер для отримання результатів з публічних сторінок. Альо обрав більш легкий варіант — запозив вже підготовлені дані з сайту dekoder.org . Крім результатів голосування на dekoder.org також запозичив координати виборчий дільниць.

Опубліковано: 19/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Hurma — автоматизація HR-процесів та рекрутингу

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт всім, я Володимир Федак, CEO компанії IT Svit. Хочу розповісти вам історію створення Hurma — HRM системи, яка комбінує весь базовий функціонал для HR, рекрутингу та OKR в одній платформі. Ідея IT Svit створює віддалені команди для бізнесу, що працює з DevOps-технологіями та аналітикою великих даних. Коли кількість співробітників у компанії перевалила за 45, справлятися з рутинними HR-завданнями вручну стало важкувато. Облік лікарняних і роботи з дому, нарахування та затвердження відпусток, ведення графіка співбесід, зустрічей з працівниками, підготовка звітності.

Опубліковано: 18/04/19 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #2 (промокод на 1000 крб на контент всередині)

Трохи затримав звіт, днів на 17 отак, ага =) Але краще пізно, ніж ніколи. Сьогодні підведу підсумки за реаліті сайту за березень 2019 . Посилання на перший звіт , де є всі ввідні дані. Тексти і публікація Весь контент замовляється на біржі WorkHard — в цьому місяці замовлено та надруковано 53 статті . Я буду рахувати гроші саме за вже виписані і опубліковані статті, зазвичай завжди є статті, які ще знаходяться в роботі, але я їх не враховую — просто порахую в наступному місяці. Разом на тексти витрачено: 22700 руб. Публікація здійснюється силами мого КМ і Фабрики (оформлення і публікація статей під ключ) Олексія Сорокіна. Разом на публікації витрачено: 7420 руб. Не складні розрахунки показують, що 1 стаття обійшлася в 428 рублів за написання та 140 за оформлення. Я вже давно користуюся біржею WHO і давно її рекомендую, а сьогодні ще є плюшки для тих хто хоче спробувати її в справі.

Опубліковано: 17/04/19 @ 11:03
Розділ Різне Читати далі...

Job interview in English: як готуватися і що відповідати

Привіт! Мене звуть Ганна Гандрабури, ось вже майже 7 років я викладаю корпоративний англійська в IT-компаніях і допомагаю з перевіркою англійської при співбесідах. З досвіду скажу, що у більшості IT-фахівців практично завжди є запит на підготовку до співбесіди на англійській або пройти англійський тест при прийомі на роботу. За минулий рік ми з командою перевірили знання мови у більш ніж 200 кандидатів. У цій статті розповім про їхні болі і дам поради, як пройти співбесіду на визначення рівня англійської. Визначте свої слабкі місця Співбесіда англійською — це, як правило, розмова про вас, ваших компетенціях і кар'єрних планах з метою визначити, наскільки добре ви здатні вловлювати усне мовлення та висловлювати думки по англійськи. Процес підготовки буде залежати від вашого рівня, тимчасових рамок і т. д. Однак у будь-якому випадку основний акцент варто зробити саме на практику ваших speaking skills.

Опубліковано: 16/04/19 @ 10:48
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #14: Graphics API OpenGL, DirectX, Vulkan, Metal

У випуску: C++ Attributes, реліз boost 1.70.0 та Clang 8.0.0, VS2019 preview 1, алгоритми Boost. Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті розглянути графічні API. Почнімо? :) OpenGL OpenGL — кроссплатформне API для роботи з графікою. Існує два ключові варіанти OpenGL: Immediate mode (fixed function pipeline) — старіший. Матеріали для вивчення: OpenGL 2 Tutorials , The Official Guide to Learning OpenGL, Version 1.1 . Core-profile — актуальний «modern OpenGL». Сам modern почався ще з версії 2.1 у 2004 році. Матеріали для вивчення modern OpenGL: Learn OpenGL — найкращий туторіал, щоб швидко опанувати OpenGL. Пояснюються як основи, так і ширші можливості та особливості робити. Є детальна теорія кодом. Ще один гарний туторіал . OGL dev — непоганий туторіал з кодом. OpenGL Programming — розглянуто основи роботи та приклади як для modern OpenGL, так і для fixed pipeline OpenGL. Відео від Jamie King. GameDev.ru->OpenGL — можна знайте різнопланові статті.

Опубліковано: 13/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Проектування retry обгортки для функцій на Swift

Всім привіт! Мене звуть Олексій Савченко, я iOS інженер в компанії Genesis. Нещодавно я зіткнувся з ситуацією, коли деяка функція у проекті могла згенерувати помилку при певному збігу обставин, і був сенс у повторному виклику цієї функції. Мова Swift і iOS SDK з коробки не містять такий функціонал, тому я хочу поділитися з вами своїм рішенням, яке я реалізував у пошуках відповіді для такої задачі. Реалізація У повсякденній роботі існує безліч ситуацій, коли використовуються функції можуть давати збій, наприклад, генерувати помилки, повертати порожні Optional-об'єкти і т. д. Якщо порожній Optional-об'єкт — це поганий спосіб сигналізації про те, що робота функції завершена некоректно, то генерація помилки (ключове слово throw) — це те, що Swift підтримує підтримує з коробки і є кращим способом за замовчуванням.

Опубліковано: 12/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173