Огляд ІТ-ринку праці: Житомир

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] В ІТ-індустрії Житомира зайнято понад 1500 спеціалістів, у місті працюють більше 30 ІТ-компаній. Щорічно виші міста готують 80-100 майбутніх ІТ-фахівців. Середні зарплати програмістів в Житомирі:
Junior — $500; Middle — $1300; Senior — $2500. Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат за мовами програмування та іншими ІТ-спеціальностями. Компанії Більшість житомирських ІТ-компаній займаються аутсорсингом, проте представлено і продуктовий сегмент.

Опубліковано: 11/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Люди vs машины: построить карьеру, чтобы выжить

[Материал опубликован в рамках конкурса статей на DOU ] Нарастающее развитие технологий и их применение в бизнесе оказывают свою степень влияния как на бизнес в целом, так и на каждого конкретного сотрудника. Времена, когда годами сотрудники могли просто делать свою работу, уходят в прошлое, и все больше работников теряют свои места из-за постоянных сокращений. Размытие компетентностных границ и развитие технологий ужесточают конкуренцию за рабочие места. Поскольку разрыв между средним и лучшим значением практически во всех отраслях будет только расти, спрос на посредственных работников со стороны компаний будет постоянно сокращаться. Сокращение спроса и рост конкуренции неизбежно приведет к снижению уровня зарплат на рынке труда. Но даже если у вас будет свое уютное рабочее место, долго удержаться на нем не выйдет, хотя бы потому, что руководители рассматривают такие рабочие места и сотрудников как статьи затрат.

Опубліковано: 07/07/17 @ 10:13
Розділ Різне Читати далі...

Как вставлять видео с YouTube адаптивными

Как вставлять видео с YouTube адаптивными Дорогие друзья, хочу поделиться с вами одним полезным моментом. Видео с Youtube очень полезно размещать на сайте. Это контент, который можно и нужно использовать в дополнение к вашим текстам. Кроме этого, просматривая видео, посетители проводят больше времени на страницах вашего сайта, что положительно сказывается на поведенческих факторах и позициях. Можете почитать мой SEO эксперимент: как видео повышает позиции . Но есть одна проблема. При вставке видео с Youtube у многих сайтов из-за особенностей верстки видеоролики не получаются адаптивными. То есть не меняют свои размеры автоматически, подстраиваясь под размер экрана пользователя.

Опубліковано: 07/07/17 @ 09:26
Розділ Різне Читати далі...

Як вставити відео з YouTube адаптивними

Как вставлять видео с YouTube адаптивными Дорогі друзі, хочу поділитися з вами одним корисним моментом. Відео з Youtube дуже корисно розміщувати на сайті. Це контент, який можна і потрібно використовувати в доповнення до ваших текстів. Крім цього, переглядаючи відео, відвідувачі проводять більше часу на сторінках вашого сайту, що позитивно позначається на поведінкових факторах і позиціях. Можете почитати мій SEO експеримент: як відео підвищує позиції . Але є одна проблема. При вставці відео з Youtube у багатьох сайтів з-за особливостей верстки відеоролики не виходять адаптивними. Тобто не змінюють свої розміри автоматично, підлаштовуючись під розмір екрану користувача.

Опубліковано: 07/07/17 @ 09:26
Розділ Різне Читати далі...

Перші кроки у програмуванні: поради початківцям

Ви хочете почати працювати програмістом, витратили дуже багато часу на вивчення мови програмування та не відчуваєте впевненості у своїх знаннях? Якщо не знаєте, чи рухаєтесь у правильному напрямку, спробую вам допомогти. Для початку пройдемося «по верхах» та розкриємо суть основних етапів навчання та підготовки до співбесіди. Чому я про це пишу? Бо успішно пройшов десятки співбесід, працював в Україні, США, Нідерландах та допоміг багатьом студентам влаштуватися на роботу програмістами. Якщо вам буде цікаво, можу поділитися досвідом роботи та життя за кордоном в наступних статтях. Image Source Перевірка знань Почнемо з бази, щоб переконатися, чи немає у вас прогалин в елементарних речах. Спробуйте розв'язків зв'язати 150 простих задач на leetcode.com/algorithms чі на аналогічному сайті. Цього буде достатня. На роботі вам доведеться писати простий код зі списками, хеш-мапами, циклами та умовними твердженнями. Тому ці вміння треба довести до автоматизму.

Опубліковано: 06/07/17 @ 09:59
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра в IT: посади HR-менеджер & рекрутер

Представляємо нову статтю серії «Кар'єра в IT» . У цій частині циклу розглянемо позиції HR-менеджера і рекрутера. Іноді обов'язки цих напрямків бере на себе один фахівець, хоча у великих компаніях, як правило, передбачено дві різні посади. Рекрутер — це фахівець, який шукає людей на відкриті вакансії, приводячи в компанію нових співробітників. HR-менеджер працює з колективом компанії, розвиває корпоративну культуру, допомагає адаптуватися новим колегам. За даними DOU , середньому українському HR-менеджера 26 років, він має зарплату $700 і два роки досвіду роботи в ІТ. Завдання та обов'язки Основне завдання рекрутера — пошук потенційних кандидатів і успішне закриття вакансії. Як правило, процес починається з того, що рекрутер отримує запит на вакансію, спілкується з тимлидом або менеджером проекту, дізнається подробиці і на основі цієї інформації становить Job description.

Опубліковано: 05/07/17 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Roadmap Planner — додаток для планування стратегії компанії

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати Василь, я — CEO компанії KeepSolid . Всього 3,5 роки тому наша компанія була стартапом з чотирьох осіб. Тоді ми не замислювалися про такі поняття, як довгострокові цілі, стратегія і мотивація команди. Нам було цікаво робити те, що ми робимо, і те, що у нас виходило добре. Ми набирали розробників, випускали нові версії продуктів і ... незабаром настав час, коли всі справи вийшли з-під контролю. Не вистачало часу ні на управління компанією, ні на планування діяльності, ні тим більше на залучення співробітників. На цьому закінчився етап, коли безтурботні програмісти писали код і викладали програми в магазин.

Опубліковано: 27/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #2: пазл процесів PMP, HoLeBan і набір інструментів для продакт-менеджера

Всім привіт! Мене звати Віктор і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом у черговому випуску PM Digest'a! Project Management Величезна кількість інтелект-карт за project management на всі випадки життя. «День бабака » хорошого project manager'a. Колекція різних фейлов ПМ-ів — корисно ознайомитися з чужими граблями. Олександр Орлов про професійному вигорянні менеджерів в трьох частинах (1 , 2 , 3 ) Що менеджер проектів повинен знати про тестування? Багато, адже за оптимальний SDLC на проекті відповідає саме він, а тестування — ключова складова життєвого циклу розробки ПЗ. Готуєтеся до іспиту PMP? Не в'яжуться групи процесів та області знань? Спробуйте вирішити цей пазл . Принципи , на які спирається менеджер Google в роботі зі своїми командами. Заголовна цитата: ... для менеджера дуже важливо бути гранично передбачуваним.

Опубліковано: 24/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #2: пазл процессов PMP, HoLeBan и набор инструментов для продакт-менеджера

Всем привет! Меня зовут Виктор и я работаю менеджером проектов в компании Cogniance. Делюсь дюжиной интересных материалов по управлению проектом и продуктом в очередном выпуске PM Digest’a! Project Management Огромное количество интеллект карт по project management на все случаи жизни. «День сурка » хорошего project manager’a. Коллекция различных фейлов ПМ-ов — полезно ознакомиться с чужими граблями. Александр Орлов о профессиональном выгорании менеджеров в трех частях (1 , 2 , 3 ) Что менеджер проектов должен знать о тестировании? Много, ведь за оптимальный SDLC на проекте отвечает именно он, а тестирование — ключевая составляющая жизненного цикла разработки ПО. Готовитесь к экзамену PMP? Не вяжутся группы процессов и области знаний? Попробуйте решить этот пазл . Принципы , на которые опирается менеджер в Google в работе со своими командами. Заглавная цитата: ... для менеджера очень важно быть предельно предсказуемым.

Опубліковано: 24/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Організація робочого графіка техпідтримки: плюси і мінуси 8 і 12-годинної зміни

[Матеріал опубліковано в рамках конкурсу статей на DOU ] У цій статті я розгляну вибір організації робочого графіка для фахівців техпідтримки. Враховуючи ту обставину, що успіх компанії, що забезпечує техпідтримку, цілком залежить від клієнтів, графік роботи може стати одним з найважливіших конкурентних переваг. Ми не будемо розглядати міжнародні компанії з величезною кількістю клієнтів по всьому світу. Так як в цьому випадку просто необхідні рішення начебто Live-chat, доступність в режимі 24/7 і цілодобова позмінна робота великого штату співробітників. Ми будемо розглядати організацію робочого процесу для компаній-новачків на ринку ІТ-послуг. Отже, вихідним умовою буде те, що клієнти знаходяться в межах приблизно одного часового поясу. Найбільш поширені 8-годинної або 12-годинний графіки роботи. Від чого відштовхуватися при виборі, розглянемо далі. По-перше, потрібно пам'ятати, що графік роботи може бути одним з мотивуючих або демотивирующих моментів для персоналу.

Опубліковано: 23/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

11-класник з Луцька — про розробка додатків та ігор, а також відмову ІТ-компаніям заради власної мрії

[Роботу опубліковано в рамках конкурсу статей на DOU ] Одинадцятикласник Михайло Куделя з Луцька почав вчити програмування три роки тому. Школяр створив мобільний додаток для педагогів «Помічник учителя», розробляє інший — UnMistaker — для кожного, хто має бажання працювати над своїми помилками. Познайомився з музикантом зі Шрі-Ланки, тепер удвох вони готують проект, який полегшить створення й запис мелодій для пісень. Вже не раз Михайло отримував пропозиції роботи, проте не поспішає погоджуватися, бо не хоче працювати на чиюсь мрію. Натомість плекає свою — створювати комп'ютерні ігри як мистецтво. — Михайле, якщо ти зацікавився ІТ? Я змалку любив комп'ютерній комп'ютери, цілими днями міг сидіти перед монітором. Із трьох років це був мій маленький затишний світ, де я відволікався від усього. У 12 років самостійно почав вчити С++, але через місяць припинив — не було мотивації. А коли три роки тому зацікавився комп'ютерними іграми, програмування знадобилося.

Опубліковано: 16/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як підвищити клікабельність сайту - Headline Optimizer

Как повысить кликабельность сайта - Headline Optimizer Дорогі друзі, я хочу розповісти про один дуже ефективний метод просування сайтів. У мене він дає відмінні результати. Проблема Почну з опису поширеної проблеми, яка зустрічається на багатьох сайтах. Заголовки сторінок, створювані при публікації нових матеріалів на сайті, надалі не змінюються і в більшості випадків залишаються незмінними протягом багатьох років. Це стосується як інформаційних (статей, оглядів, публікацій), так і комерційних сторінки (сторінок з товарами або послугами). Найчастіше використовуються заголовки є далеко не найбільш ефективними для залучення відвідувачів. При створенні сторінки важко передбачити, який саме варіант її назви буде найкраще працювати. Якщо б заголовки були більш ефективними, то значна частина сторінок сайту займала б більш високі позиції у видачі Яндекса і Google і привертала б більше відвідувачів. Багато сайтів з цієї причини не можуть повною мірою розкрити свій потенціал відвідуваності і не можуть вийти на бажаний рівень трафіку.

Опубліковано: 16/06/17 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Как повысить кликабельность сайта - Headline Optimizer

Как повысить кликабельность сайта - Headline Optimizer Дорогие друзья, я хочу рассказать об одном очень эффективном методе продвижения сайтов. У меня он дает отличные результаты. Проблема Начну с описания распространенной проблемы, которая встречается на многих сайтах. Заголовки страниц, создаваемые при публикации новых материалов на сайте, в дальнейшем не меняются и в большинстве случаев остаются неизменными в течение многих лет. Это касается как информационных (статей, обзоров, публикаций), так и коммерческих страниц (страниц с товарами или услугами). Зачастую используемые заголовки являются далеко не самыми эффективными для привлечения посетителей. При создании страницы трудно предположить, какой именно вариант ее названия будет лучше всего работать. Если бы заголовки были более эффективными, то значительная часть страниц сайта занимала бы более высокие позиции в выдаче Яндекса и Google и привлекала бы больше посетителей.

Опубліковано: 16/06/17 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Карьера в IT: должность Happiness Manager

Привет! Меня зовут Ольга Сидорина, я Happiness Manager онлайн-маркетплейса для поиска репетиторов Preply . Меня часто спрашивают, кто такой Happiness Manager и чем он вообще занимается. Попытки объяснить мою должность не всегда успешны и обычно заканчиваются вопросом: «Это офис-менеджер или HR?» В этой статье я попробую рассказать о сути своей работы и ее важности для компании. Я сравню свой опыт в Украине с полученным во время работы в IT-компании в Берлине, а также попрошу профессионалов из Zalando , Typeform , Babbel , Home24 поделиться своим взглядом на Happiness Management. Как это устроено Если вы попробуете ввести в поисковике любого из известных job board’ов запрос «Happiness Manager», вряд ли вам встретится более 2-3 точных совпадений. Часто в результатах поиска попадаются вакансии:
Team Happiness Assistant; Feelgood Manager; Front Desk Receptionist; Admin Manager / Team Happiness; Chief Happiness Officer; Employer Branding / Company Ambassador.

Опубліковано: 14/06/17 @ 10:09
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: словник ВЕСУМ та інші пов'язані засоби NLP для української мови

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Ідея Всі ми шукаємо інформацію в пошукових системах, і деякі з них видають дуже якісні результати. Однією з умов якісного пошуку в текстових масивах є наявність інформації про відмінювання. Скажімо, на запит «живий та легітимний» пошукова система може видати результат із фразою «живого та легітимного». Добре, коли комерційна (закрита) система вміло працює з українською мовою, але є багато застосувань, де використати комерційний двигун неможливо. Тут на допомогу приходять відкриті програмні засоби опрацьовування природних мов (NLP). Для популярних мов таких засобів, включно з відкритим ПЗ, досить багато. Для української ж до недавнього часу засобів було бракує.

Опубліковано: 13/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зарплатний опитування

Кожні півроку ми збираємо анонімні дані про зарплати українських розробників і готуємо з них оглядові звіти. Поїхали! Заповнити анкету
Результати опитування — приблизно через місяць. Результати попередніх опитувань можна подивитися в звітах або за допомогою віджета . Всі питання, пропозиції та побажання з приводу опитування можна залишати в коментарях до цього посту або надсилати поштою на editors@dou.ua .

Опубліковано: 12/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Робіть return, як тільки знайшли відповідь

Працюючи з React-проектами, я зіткнувся з повторюваної проблемою: render-функції, які складно зрозуміти. Я хотів би розповісти про найбільш частої причини даного ускладнення — вкладені if-else оператори в render-функції, і як цього можна уникнути. Що таке render-функція? Відштовхнемося від React-документації . Render-функція повинна повертати React Element або нульове значення. В ідеалі вона повинна бути чистою і використовувати тільки this.props і this.state . Навіщо потрібен умовний оператор в render-функції? В чистій render-функції умовний оператор звичайно заснований на стані/параметри компонента. Є дві основні причини if-перевірок: Чи є у нас всі необхідні дані?
if (this.props.user) { // Є дані, відображаємо компонент юзера } else { // Немає даних юзера } Різні варіанти відображення на підставі state/props.
if (this.props.

Опубліковано: 06/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Українці в екосистемі Facebook

Привіт! Ми, команда DEV Challenge, мандруємо по всьму світу і спілкуємося з українцями, які працюють в топових продуктових компаніях. Щоб показати вам, як все влаштовано зсередини. Якщо вам сподобається стаття — ми оформимо це у спецпроект для DOU. Facebook — компанія з мільярдним капіталом і роботодавець мрії. Магніт для найтехнологічніших умів планети, що притягнув до себе вже більше 70-ти українців. Про роботу, зарплатню та кар'єра внутрішньокар'єрні можливості в компанії спілкуємося з українцями, які там працюють: глибоким бекендером Остапом та фронтендером і сайтбілдером Сашком. Остап Коркуна
колишній олімпіадник (золота медаль на чемпіонаті світу з програмування), а зараз громадський активіст. Вже 7 років працює в Кремнієвій долині на посаді Software Engineer в команді Monitoring (моніторинг інфраструктури Facebook).

Опубліковано: 05/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Прогнозування часових рядів за допомогою Prophet від Facebook

Прогнозування часових рядів — це дуже популярна аналітична задача. Для прогнозування часових рядів в Python використовують такі підходи, як ARIMA , ARCH і т. д. Але підбір параметрів ARIMA — складний і трудомісткий процес. Однак 23-го лютого 2017 року команда Core Data Science з Facebook випустила нову бібліотеку для роботи з часовими рядами — Prophet . Спробуємо застосувати нову бібліотеку і подивимося на зручність у використанні і якість передбачення. Будемо прогнозувати коливання котирування валюти для пари UAH/USD. Prophet надає API для Python і R, я використовую Python. Установку необхідних бібліотек зробимо з допомогою пакетного менеджера Сonda . Для аналізу будемо використовувати дані за період 01.02.2012/05.09.2017. Цільової змінної візьмемо ціну закриття (Adj Close). Подивимося, як виглядають вихідні дані: Підготовка вихідних даних На графіку є ряд піків, які не відносяться до сезонних коливань. У контексті поточної задачі — це викиди.

Опубліковано: 02/06/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Швидкий генератор псевдовипадкових чисел на Go

Продовжуємо знайомство з Go. Перша стаття повинна була змусити читачів почати писати веб-додатки на Go. У цій статті буде показано, як за допомогою простих інструментів Go можна створювати високопродуктивний код під багатоядерні системи. Для чого потрібні псевдовипадкові числа Псевдовипадкові числа досить широко застосовуються при розробці програм. Найбільш часто їх використовують в імовірнісних алгоритмах . Наприклад, для вибірки фіксованої кількості випадкових значень з нескінченного ряду aka reservoir sampling . Цей матан використовується для побудови в режимі онлайн гістограм (aka percentiles ) по часу виконання запиту або за розміром відповіді. Такі дані дають набагато більше інформації порівняно з середніми значеннями і екстремумами при моніторингу та аналізі продуктивності програм. Псевдовипадкові числа Go У стандартну поставку Go входить пакет math/rand , який надає функціональність для генерації псевдовипадкових чисел.

Опубліковано: 30/05/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171