Встигни замовити аудит зі знижкою

У поточному році ваш сайт не досягла тих показників трафіку і позицій, на які ви розраховували? Не омрачайте цією думкою свої свята – доручіть вирішити цю проблему нам. Запишіть свій сайт до SEO-докторові у SiteClinic на січень зі знижкою 20%. Знижка діє на SEO-аудит , експертизу , розробку стратегії просування й інші разові послуги нашої команди. У той час, коли ви будете відпочивати і святкувати, наші фахівці проаналізують сайт і складуть інструкції щодо підвищення трафіку, позицій, продажів з сайту або вирішення інших проблем, про які не хочеться думати у вихідні. Після закінчення "новорічних канікул" у вас на руках вже буде чітка стратегія дій по сайту.

Опубліковано: 20/12/17 @ 09:26
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: AgriEye — рекомендації по землеробства на основі AI і аналізу даних

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Євген Рогов. Не так давно я перейшов в компанію AgriEye на посаду CMO і зараз допомагаю хлопцям розробляти сервіс рекомендацій по точному землеробству з важливою місією. З поточним темпом народжуваності, до 2050 року людству необхідно буде виробляти в десятки разів більше їжі, ніж зараз, при тому, що посівні площі будуть тільки зменшуватися. Наш продукт дозволить фермерам підвищити ефективність землеробства в середньому на 30-40%. AgriEye — це платформа рекомендацій по точному землеробству, заснована на штучному інтелекті й аналізі великих обсягів даних, отриманих із супутників і дронов.

Опубліковано: 19/12/17 @ 11:38
Розділ Різне Читати далі...

Здати кров усім офісом: ДонорUA пропонує новий формат корпоративного дня

[Про автора: Олександр Краковецький — CEO DevRain Solutions, кандидат наук, спікер, Microsoft Regional Director, Microsoft MVP AI, CTO ДонорUA] Майже рік пройшов з моменту публікації статті про ДонорUA в DOU Проекторі . За цей час кількість донорів і реципієнтів, що пройшли через наш проект, збільшилась, середній час на пошук донорів зменшився, а наша команда, у свою чергу, значно «прокачалась» в проблематиці донорства крові в Україні та світі. У цій статті хочу розповісти про наш прогрес, а також запропонувати співпрацю українським ІТ-компаніям. Корпоративний день донора у Winner Що таке ДонорUA У розвинених країнах кількість кроводач на 1000 жителів на рік становить 33 кроводачі. В Україні цей показник — всього 13,3. В умовах війни та поганого стану медицини питання створення ефективної служби крові та рекрутингу донорів крові є критичним. ДонорUA — це автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові.

Опубліковано: 14/12/17 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Львові: «Все, що треба для комфорту в офісі Intellias»

Цього разу DOU Ревізор завітав до Intellias — української аутсорсингової компанії, яка була заснована у Львові у 2002 році. Сьогодні в офісах у Львові, Києві та Одесі — понад 800 спеціалістів. У львівських офісах Intellias наразі працюють 552 спеціалісти, 476 з них — у бізнес-парку «Оптіма Плаза», 76 — в офісі на вул. Парковій. З тих, хто працює в «Оптіма Плаза» — 400 технічні спеціалісти та 76 — нетехнічні. В околицях і поблизу Найбільший львівський офіс Intellias знаходиться в приміщенні бізнес-парку «Оптіма Плаза» за адресою вул. Наукова, 7Д. Ми вже писали цікаві факти про цей «зелений» бізнес-парк, коли робили огляд Sigma Software цього літа. З того часу центр отримав ще декілька міжнародних премій: EE Real Estate Awards 2017 у сфері «зеленого будівництва» та офісний проект року, а також кришталеву цеглу за найкращу будівельну інвестицію по обидві сторони східного кордону Європи.

Опубліковано: 13/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому Португалія не для всіх. Тестування країни українцем

Приветствую вас, уважаемые читатели DOU! Меня зовут Вадим. Прочитав множество статей в разделе о релокации, я так и не нашел человека, который бы написал что-либо о Португалии. Можно сделать вывод — это не самое популярное направление для переезда. Оно и понятно, ведь на международной арене страна официально находится в кризисе, и даже складывается ощущение, что такое положение вещей её устраивает. Но на самом деле, будучи на самом краю Европы, она продолжает привлекать к себе экспатов, среди которых оказался и я. Как долгожитель этой страны, я постараюсь обрисовать возможные причины этого явления, а также почему переезжать сюда стоит далеко не всем. Университет В 2015 я поступил на магистратуру в Жешувский университет информационных технологий и менеджмента, где была возможность подать заявку на участие в программе по обмену студентами Erasmus +. Я не мог упустить такой шанс и после года обучения решил попробовать свои шансы.

Опубліковано: 12/12/17 @ 08:40
Розділ Різне Читати далі...

Ринок праці 2017: зростання 27%, дефіцит ІТ-фахівців, релокация сеньйорів

Починаємо підбивати підсумки року. Кожен, хто слідкує за українською новинною стрічкою, твердо знає, що навколо все погано. Але тільки не на ринку ІТ-аутсорсингу. За нашими розрахунками, у 2017 році галузь зросла на 27%. Такими темпами ВВП України зростав лише в 2006-2007 роках, перед фінансовою кризою. Я не готовий передбачити, наскільки це зростання стійкий і що буде далі, але поки доводиться визнати, що приводів для зради мало. Програмісти: +27 тис. осіб Кожен рік ми пробуємо оцінити кількість працюючих в галузі фахівців, використовуючи дані зарплатного опитування і ТОП-50. За даними липневого зарплатного опитування , 15,7% опитаних працюють у компаніях «від 1 000 співробітників». З нашого липневого рейтингу ТОП-50 сюди потрапляє 8 компаній (від EPAM Systems до DataArt), в яких загалом працює 19 937 технічних фахівців. Таким чином, отримуємо 19 937/15,7% = 126 990 фахівців. Зростання ринку vs.

Опубліковано: 11/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

IT-благодійність 2017: огляд ініціатив, до яких можна долучитися

Напередодні свят ми зібрали благодійні акції від фондів та компаній, до яких можуть приєднатися усі охочі. IT-Mykolay (Київ) IT Миколай Київ разом із Благодійним фондом імені Св. Луки (Войно-Ясенецького) продовжують збір коштів для придбання електротрепану — інструмента для нейрохіроругічних операцій в «Охматдиті». Модель NSK Primado 2, виробник — Японія. Вартість — 12 000 євро. До акції вже приєдналися: Grammarly, Lohika Kyiv, CocoaHeads, Dev Challenge, Infopulse, IT-HR Club, Sensorama Lab, Mandarinki Express, Arvi Lab, RubyGarage, Intetics. Зібрано коштів станом на 3 грудня — 210 362 гривень — трохи більше половини суми. Як допомогти: переказати гроші на рахунки Благодійного фонду Св. Луки; кнопочка Donate ; провести благочинну акцію у себе в офісі; підтримати сторінку у Фейсбуці ; розказати друзям та знайомим. Контакти: Катерина Шевцова, Анна Коваль, itmykolai.kyiv@gmail.com .

Опубліковано: 07/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Гід ІТ-спеціальностями УКУ

Український католицький університет готує ІТ-фахівців на трьох програмах: бакалаврській із комп'ютерною комп'ютерних наук, бакалаврській з ІТ та бізнес-аналітики і магістерській Data Science. Розглянємо особливості навчання на кожній із них. Бакалаврська програма з комп'ютерною комп'ютерних наук (CS@UCU) Місія програми декларована як підготовка ІТ-фахівців, які створюють нові не лише продукти та послуги, а й сенсі. Програма в першу чергу орієнтована на технічну складову і передбачає три спеціалізації: програмна інженерія, штучний інтелект та людино-машинна взаємодія. Студенти здобувають знання з комп'ютерною комп'ютерних наук та інформаційних технологій, що ґрунтуються на математичних дисциплінах із врахуванням найновішого світового досвіду ІТ-освіти. Предмети частково викладають англійською, студенти також поглиблено вивчають іноземні мови. Курси читають запрошені західні лектори та українські — з міжнародним досвідом роботи.

Опубліковано: 06/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: KPI Events - всі заходи в одній стрічці

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Добрий день, мене звати Євген Козак. Я випускник і співробітник КПІ, а також CEO IT-співтовариства в Київському політехнічному інституті — KPIhub . Займаюся різними низовими ініціативами в КПІ, зокрема у галузі IT. Приблизно рік тому я писав про історію створення одного з наших студентських проектів — віртуального туру по кампусу КПІ . Зараз хочу розповісти про ресурс календаря подій — KPI Events . Ідея Студенти — одна з найбільш активних категорій людей, і вони є рушійною силою в ініціативі та проведення заходів у різних сферах (наука, спорт, відпочинок тощо). Кожен день проходить безліч цікавих відкритих лекцій, конференцій, стажувань, зустрічей і багато-багато всього.

Опубліковано: 05/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: Provectus

[Шлях стажиста — постійна рубрика, в якій початківці IT-фахівці діляться своїм досвідом стажувань як в іноземних, так і в українських компаніях. Якщо ви хочете розповісти свою історію, пишіть на vlada@dou.ua ] Всім привіт! Мене звуть Олена, мені 31 рік, я живу в Одесі. Рік тому я вирішила кардинально змінити свою кар'єру, і сьогодні я — випускниця стажування «Formula-1» від компанії Provectus за напрямом Front-end. Якщо ви боїтеся зробити свої перші кроки в IT-за віку, статі чи освіти, то моя історія як раз для вас! Багато років мій кар'єрний шлях не був пов'язаний з програмуванням. Я працювала в маркетингу і як маркетолог іноді брала участь у створенні сайтів: малювала мокапы, формулювала завдання для дизайнерів і верстальників. Так-так, я була тим самим людиною, який просив «пограти зі шрифтами» :) Мені завжди хотілося розібратися детальніше в процесі розробки, зрозуміти магію, яка відбувається в UI, і спробувати створити щось самостійно.

Опубліковано: 04/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #6: вміє бізнес користуватися AI, законодавство, перспективи професії

Новий укладач ІІ дайджесту — Євген Сидякін, founder & CEO Data Powers . Головне, що потрібно знати про автора — R&D Engineer, In love with data science! Всі цікаві та актуальні новини в цій сфері, що торкнулося і чим хочеться поділитися і обговорити — в нових випусках дайджесту. У кожному випуску, крім новин і аналітики, буду давати посилання на AI стартапи і програми для підтримки AI проектів, також буду писати про знакові постаті з нашої сфери, яких рекомендую фоловити. А оскільки дайджест виходить у суботу — на десерт кіношка, звичайно ж, теж про data science і AI :) Human mind about Artificial Intelligence Почнемо з самого «великовагового» — штучний інтелект дістався до уряду... або навпаки. Зараз уряду ламають голови, яким чином ввести в законодавчу площину ICO, на черзі AI технології.

Опубліковано: 02/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Штучний інтелект в медицині: тренди та можливості

[Про автора: Наталія Сіромаха , директор з інжинірингу GlobalLogic . Має у своєму портфоліо широкий спектр проектів від healthcare до security в Україні, США, Канаді. Лідер інноваційної лабораторії BrainMade в GlobalLogic. Займається розвитком бізнесу в харківському офісі компанії, де вже більше 4 років очолює медичні проекти і управляє розподіленим командами] Ця стаття підготовлена на основі доповіді Наталії Сіромахи на Outsource People Kyiv 2017 . Індустрія охорони здоров'я — одна з найбільш швидкозростаючих у світі. Вчені прогнозують, що до 2030 року персоналізована медицина з використанням augmented artificial intelligence системи вже стане реальністю, а ще через 5 років з'являться перші лікарні без лікарів. Про те, які формують тренди цю сферу сьогодні, специфіку роботи з даними в медицині і про таймлайні використання AI в майбутньому, ви можете прочитати у моїй статті.

Опубліковано: 01/12/17 @ 08:12
Розділ Різне Читати далі...

Як я писав книги і що з цього вийшло. Досвід QA інженера

Мене звуть Гена, я займаюся автоматизацією тестування з 2003 року (тобто починав ще до того, як це стало модним), а паралельно пишу книги по цій же тематиці. У статті я розповім про все, що може бути цікавим у написанні книг, як кажуть, від ідеї до публікації. Якщо виникнуть інші питання — буду радий відповісти на них у коментарях. Я автор 5 підручників (3 самвидавних і 2 виданих), так що, думаю, про мене можна сказати: «Ця людина оперує фактами і йому можна довіряти». Спочатку я розповім трошки історії, а вже потім перейду до технічної частини, так що якщо вам цікавий тільки процес створення та супутні питання, сміливо переходьте до розділу «Процес створення». Отже... Трохи історії Від FAQ для новачків до першого підручника У 2004 році в компанії ISD, де я тоді працював, прийняли рішення перейти зі старого глючного WinRunner'a на новий модний SilkTest.

Опубліковано: 29/11/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Грудень'17

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у грудні 2017. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші вакансії для початківців, безкоштовні курси/стажування, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів, підписуйтеся на наш Telegram-канал , куди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип EPAM Київ, Львів, Харків Front-end: Львів — 12 грудня, Харків — 25 січня
.NET: Київ — 22 січня, Харків — 25 січня
Java: Харків — 25 січня
Business Intelligence: Київ — 15 грудня
DevOps: Харків — 25 грудня
QA: Харків — 25 грудня Курси Genesis Київ Data Science — 4 грудня Курси Kottans Київ Front-end — 2 січня Курси Netcracker Суми QA — 8 січня
CSA — на постійній основі Курси NIX Solutions Ltd.

Опубліковано: 28/11/17 @ 08:31
Розділ Різне Читати далі...

Зарплата IT-фахівця. Що її обмежує і як збільшити?

Колись це називали «бочка Лібіха», зараз — «теорія обмежень». Якщо ви стоїте в тягучці на мосту, то не важливо наскільки потужна ваша машина. Важлива тільки швидкість тягучки. І можна хоч другий движок поставити — швидкість в тягучці від цього не зміниться. Зарплати обмежені одним, зрідка — двома факторами. Немає сенсу працювати з тим фактором, який не є обмежувачем. У цій статті — алгоритм дій «що обмежує мою зп і що з цим робити?», реклама малюнків моєї мами і як бонус — теоретичні міркування про витісняють нас з ринку праці роботах. Зовнішні фактори Ринок праці Спробуйте уявити собі директора, який говорить: «Я їм плачу як джуниорам, а вони вже за п'ять років як синьйори, просто ще не здогадалися» і «Вася — ніфіга не вміє і провалює всі проекти, але він класний хлопець, і я плачу йому потрійну зп синьйора». Я можу собі таке уявити, але це буде для Голлівуду або ПорнХаба, а не реальне життя.

Опубліковано: 27/11/17 @ 08:24
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #21: фічі .NET Framework 4.7.1, Ben.Demystifier, доступний пререлиз Rider 2017.3

У випуску: ґрунтовний огляд .NET Core 2.0 і ASP.NET Core 2.0; Windows Compatibility Pack for .NET Core, який додає багато нових API; як покращити продуктивність додатків; Trunk Based Development. .NET .NET Framework 4.7.1 Runtime Compiler and Features
Підтримки .NET Standard 2.0 на рівні BCL, поліпшення продуктивності GC, ValueTuple тепер сериализуемые, Runtime Feature Detection. DotNetAnywhere: An Alternative .NET Runtime
Огляд стародавнього проекту, який використовується в експериментальному Blazor для виконання C# у браузері. .NET Core 2.0 and ASP.NET Core 2.0 are Here
Грунтовний огляд нововведень, плюсів і мінусів платформи. Welcome to C# 7.1
Async Main, виведення імен елементів кортежу, default літерали. Detect blocking waits
Цікавий метод, як можна знайти блокуючі очікування завдань, такі як Task.Result або Task.Wait. C# 7.

Опубліковано: 24/11/17 @ 11:19
Розділ Різне Читати далі...

Ігри розуму: український математик про красу науки, нелюбов до ІТ та безперспективність повернення

Віталій Сенін — неодноразовий призер всеукраїнських та міжнародних олімпіад з математики. Багато його однокласників з фізико-математичного ліцею в Києві пробивають дорогу в життя через ІТ. Проте сам Віталій відмовляється від цього шляху. Ще в університеті він допомагав колезі Дмитрові Охоньку, тепер програмісту в Facebook , з підготовкою до міжнародної олімпіади, на якій згодом тієї здобув срібло. Пристрасть Сеніна — абстрактне мислення й пошук ідеї, яка приве до розв'язків язку задачі. Зараз він навчається в аспірантурі Берлінського технічного університету, досліджуючи нерозв'пов'язані проблеми математики. Він зручно вмощується в кріслі у своєму офісі й намагається пояснити — чому математик схожий на художника, як правильно викладати, щоб закохатись у цю науку, та чому не планує повертатись до України. Математика доволі проста, адже в ній завжди є прості моделі — Як у вас склалось з математикою? У п'ятому класі я вступив до фізико-математичного ліцею.

Опубліковано: 22/11/17 @ 11:40
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Domivka Coliving — спільна оренда житла для IT-шників

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Рада представити вам проект моєї мрії — Domivka Coliving ! Мене звуть Юлія Обозна, в IT я працюю з 2006 року, змінивши кілька управлінських ролей в ауторсинге, а з весни цього року і в продуктовій компанії. Ну а головний герой цього оповідання — проект коливинга стартував в липні цього року при дивовижному збігу обставин (але про це пізніше!). У 2010 році Time Magazine назвав спільне споживання однією з десяти ідей, які змінять світ. Коворкинги і каршеринги, можливість орендувати квартиру через сервіс Airbnb, міські велосипеди і краудфандінг. Не дивно, що ідея коливинга витала на поверхні.

Опубліковано: 21/11/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Salesforce для початківців в IT: як я стала розробником за півроку

З кожним роком IT-ринок України зростає. Збільшується кількість охочих працювати в IT, а разом з тим — і конкурентність. У цій статті я хочу поділитися власним досвідом — як я, дівчина без технічної освіти, стала розробником і навчилася писати код з нуля. А також хочу довести, що якщо є бажання і сила волі працювати над собою, то обов'язково все вийде! Передісторія Чому я обрала IT, мабуть, зрозуміло всім — найкращі умови праці, можливість розвиватися, цікава робота, висока зарплата і це далеко не все. У 2013 році я працювала спеціалістом з обслуговування фізичних осіб у ПриватБанку. Робота в основному одноманітна: видача кредитних карток, залучення депозитів, прийом платежів. Вже за рік я на 100% переконалася, що обрала одну із найнудніших спеціальностей. Мій чоловік працював software developer, тому про можливості в IT я знала добре: починаючи з халявної кави — так, тоді мені здавалось це великим бенефітом — і закінчуючи бізнес-поїздками в різні куточки світу.

Опубліковано: 20/11/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Front-Еnd дайджест #27: Angular 5 і Chrome Dev Summit 2017, поради Едді Османі, як Grammarly пише своє розширення

У випуску: прощай Firebug і привіт Firefox Quantum, JavaScript екосистема очима Дена Абрамова, переходимо на CSS гріди разом зі Slack, а також вивчаємо скандал на ReactiveConf 2017. CSS Rebuilding slack.com — як Slack переписали на CSS гріди Grid areas and the element that occupies them aren't necessarily the same size — вивчаємо гріди The CSS attr() function got nothin' on custom properties — як правильно зберігати дані в розмітці CSS Code Smells Smooth corners with CSS Houdini — canvas в CSS JavaScript The Cost Of JavaScript — Едді Османі про продуктивності Front-End додатків The melting pot of JavaScript — Ден Абрамов про стан екосистеми і вашої ролі в ній ES proposal: import.meta — module metadata — метадані для ES-модулів Creating a Star to Heart Animation with SVG and Vanilla JavaScript How to use SVG as a Placeholder, and Other Loading Image Techniques — SVG-плейсхолдеры для попередньо завантажувати зображення Apollo Client 2.

Опубліковано: 18/11/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175