З чого почати роботу з ML і DL. Огляд кращих бібліотек

У січні вийшла моя стаття про типи машинного навчання і способи їх застосування для повсякденних завдань. Спасибі всім за фідбек і коментарі: особливо часто мене запитували про те, як всі описані методи і алгоритми можна «помацати» і втілити. У цій статті я підкажу способи. Сьогодні існує величезна кількість бібліотек для машинного і глибокого навчання. Щоб полегшити завдання вибору для новачків, ми розглянемо тільки найпопулярніші і необхідні бібліотеки, які покривають всі базові потреби для початку роботи з ML і DL. Мова програмування: Python або R? Мова R створювався для вирішення завдань статистики і дуже популярний серед дата-аналітиків. Його основна проблема — він погано підходить для вирішення завдань, не пов'язаних з аналізом і візуалізацією даних.
У свою чергу Python — мова загального призначення і може бути успішно застосований для вирішення різних завдань.

Опубліковано: 15/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: MiRONAFT FabLab – найбільша в Україні лабораторія робототехніки, відкрита для всіх

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Ковтун Сергій , я студент 4-го курсу ОНАХТ та PR-manager MiRONAFT — науково-дослідної лабораторії мехатроніки і робототехніки. Це найбільша інноваційна FabLab лабораторія України і Європи, розташована на базі Одеської національної академії харчових технологій (друга за розміром лабораторія знаходиться в Молдові на базі університету TUM). Стаття створена в співавторстві з Віктором Єгоровим . Ідея Ініціатор і творець відкритого co-work простору — к. т. н. Віктор Єгоров, викладач кафедри автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем ОНАХТ, нинішній науковий керівник лабораторії.

Опубліковано: 14/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Сайт не шукається в ТОП-100 Яндекса, що робити?

Сайта нет в выдаче Яндекса Питання користувача: Запустили новий сайт з послуг. Перед індексацією сайт був повністю наповнений (тексти, мета, ціни, приклади роботи тощо), привласнений регіон (Яндекс). Пройшов місяць, все проиндексировалось. Але немає сайту у видачі – він не шукається в Яндексі навіть у ТОП-100 ні по одному запиту. При цьому в Google сайт знаходиться в ТОП20-30. Тематика неконкурентна. Куди копати? Це нові алгоритми Яндекса? Чекати, або пробувати все переписувати і переробляти? Наша відповідь Така ситуація не є нормою. Якщо сайт не шукається навіть у ТОП-100 Яндекса, але при цьому знаходиться в межах ТОП-30 Google, це може вказувати на якусь проблему, пов'язану з доменом, контентом або посиланнями.   Можливі причини відсутності сайту у видачі 1. Карма домену
Погана карма може бути причиною лише у випадку, якщо домен для сайту купувався не новий. Теоретично при зміні власника і контенту всі показники домену повинні обнулятиметься.

Опубліковано: 14/02/19 @ 06:36
Розділ Різне Читати далі...

Брюссель очима інженера – про життя в Бельгії і складнощі релокації

Добрый день. Меня зовут Александр — я инженер-электроник, мне 37, с 2016 года живу и работаю в Бельгии. В статье речь пойдёт о жизни в Бельгии, перипетиях в получении документов, бытовых вопросах. Она будет интересна тем, кто решил поискать работу за границей и задумывается о переезде. Маленький Саблон — парк в центре Брюсселя. На заднем фоне церковь Богоматери До переезда в Бельгию я работал в небольшом НИИ, маленькой фирме по разработке плат АЦП и небольшой компании по разработке GSM-шлюзов и «сопутствующих» товаров. Моя работа не связана с разработкой программного обеспечения, но и как инженеру-электронику мне удалось найти работу за границей по специальности. Я занимаю позицию Hardware Engineer в отделе по разработке ToF сенсоров. В мои задачи входит разработка схемных решений, выбор компонентов, постановка задачи и сопровождение трассировки печатных плат, моделирование поведения печатных плат в плане распределения токов, падения напряжения на цепях и прочее.

Опубліковано: 13/02/19 @ 08:27
Розділ Різне Читати далі...

Різко впали позиції однієї сторінки в Яндексі – що робити?

Падение позиций сайта Питання користувача: Сьогодні всі запити однієї сторінки сайту, стабільно дає трафік останні 2 місяці, різко випали за топ-30 Яндекса. З сайтом все добре, санкцій немає. За час існування сторінку відвідало понад 10,000 чоловік, там відмінні ПФ, але всі запити злетіли одномоментно. Сторінка не випала з індексу, інші сторінки по темі залишилися в топі, в чому може бути причина? Код відповіді 200, від індексації не закрита. Наші рекомендації: При різкому падінні позицій сайту у першу чергу, ми рекомендуємо діяти за такою схемою: 1. Перевірте, чи не просіли ті ж запити в Google. Якщо погіршення відбулося і там, то потрібно дивитися у бік технічних помилок. 2. Зверніть увагу на текст сторінки – можливий посторінковий «Баден-Баден» . 3. Переконайтеся, що сторінка не змінювалася перед осіданням (контент, метадані, коментарі, перелінковка...). 4. Перевірте збережені копії сторінки – можливо, це допоможе знайти причину просідання. 5.

Опубліковано: 13/02/19 @ 06:29
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книг про розробку ПЗ від Віталія Малаховського, iOS Tech Lead в BetterMe

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Віталій Малаховський, iOS Tech Lead в BetterMe . Понад 7 років у розробці мобільного, учасник конференцій, ментор. У вільний час помічений у музичній групі «Каменярі»] Хочу розповісти про книги, які вплинули на те, чим я зараз займаюся. Моєю спеціальністю є технічне забезпечення якості виконуваного продукту. Мені цікаво слухати, як система працює зсередини, тому значна частина збірки присвячена дизайну програмного забезпечення. Також я вирішив поділитися книгою, яка допомогла мені зрозуміти, чому бізнес поводиться саме так, а не інакше. І наостанок я представлю роботу, яка допомагає мені вибудовувати комунікацію.

Опубліковано: 12/02/19 @ 11:16
Розділ Різне Читати далі...

Топ-50 ІТ-компаній України, січень 2019: зростання на 18% за рік і подолання відмітки «6 000 спеціалістів»

За останні два роки кількість спеціалістів в топ-50 найбільших ІТ-компаніях зростала більше ніж на третину — з 43 тис. до 58 тис. Одразу дві компанії перетнули поріг «6 000 спеціалістів», а ще оновилася трійка лідерів рейтингу. З липня по січень кількість фахівців зросла на 4 731 (11.6 %) в топ-25 та 5 797 (11%) в топ-50 порівняно з першим півріччям 2018-го . Темпи зростання топ-25 стали рекордними за останні п'ять років. Зростання загальної кількості спеціалістів в 25 найбільших ІТ-компаніях України Відносні показники темпів зростання Якщо поглянути на річні показники, то в 2018-му кількість спеціалістів в топ-25 зросла на 18% порівняно з 2017 роком. Активніший ріст був лише у 2012 та 2013 рр. (19% і 24% відповідно). Річні показники темпів зростання Зростання великої п'ятому ятірки» за друге півріччя 2018 поскладало 12% (2 573 фахівці). Усього в топ-5 працює 23 865 спеціалістів, що складає 41% від загальної кількості топ-50.

Опубліковано: 11/02/19 @ 08:34
Розділ Різне Читати далі...

Як просунути сайт в декількох регіонах?

Регіональне просування сайтів. Який регіон вибрати для головного домену, і чи варто його міняти? Питання користувача: Як краще вибудувати стратегію експансії інтернет-магазину в інші регіони? Завжди радять не замахуватися відразу на все, а починати зі свого регіону. Тобто в тайтлах і інше потрібно явно вказувати регіон. Зараз на сайті інтернет-магазину має вигляд site.ru – він же і є сайтом основного регіону. Якщо я далі почну робити папки або піддомени регіонів, то піде поділ: site.ru/main\_region site.ru/other\_region1 site.ru/other\_region2 Виникає ряд питань: 1. Який регіон залишати на site.ru? Рідний? Або робити його загальноросійським? Тобто умовно кажучи замість "доставка по Брянську", писати "доставка по РФ?" 2. Як сприймуть зміну регіону пошуковики? Якщо весь час був в описі конкретний регіон, а тепер вся Росія.

Опубліковано: 08/02/19 @ 02:40
Розділ Різне Читати далі...

7 кроків, як бізнес-аналітику піднятися на вищий рівень

Я Наті, працюю в компанії SoftServe керівником відділу бізнес-аналізу, практикую бізнес-аналіз офіційно понад 9 років. За цей час я пройшла чималий шлях і, власне, зробила певні висновки, якими хочу поділитись з вами. Дуже часто люди запитують мене: що потрібно знати, щоб стати зрілим, «дорогим» професійним бізнес-аналітиком :) У чому магія? Скільки триває цей шлях від «джуна» до «сіньйора»? Відповідь до неможливості проста — це досвід. Не лише професійний, але і життєвий. Принаймні такий урок засвоїла я. Альо вісь ці 7 основних кроків, які я виокремила для вас, допоможуть пройти цей цікавий шлях. 1. Багато-багато працюйте і не бійтеся робити помилки Я дуже часто чую від людей: у мене сім'я, діти, дім, мама, тато... Це все зрозуміло, але звучить як «lame excuse» (з англ. «непереконлива відмовка»). Знання, як і вміння, на голову за помахом чарівної палички не впадуть.

Опубліковано: 08/02/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Пригоди програміста-фрілансера в Азії, або Зарплатна халепи

Минуло майже два роки після закінчення найдивнішої пригоди у моєму житті, що тривала цілих чотири місяці. З того часу я вже й фрілансером переставши бути і так надовго Азією їздити, але, можливо, комусь буде цікаво й корисно почитати про мій досвід. Про мандрівку Азією я мріяв року з 2011 року, коли вперше побував у Індії. А влітку 2016-го, побачивши розпродаж квитків до Стамбула, відчув, що маю їхати. В результаті з вересня 2016 року по квітень 2017 року я провів у подорожі Азією, промандрувавши Туреччиною, Іраном, Таджикистаном, Узбекистаном, Казахстаном, Індією, Малайзією та Гонконгом. І втрапив у таку від пригоду. Запасайтеся попкорном :) P. S. Деякі імена змінив з міркувань етики та безпеки. Початок грудня 2016 року Минуло 3 місяці моєї подорожі. У мене якраз закінчилися гроші, та я мав їхати з Індії до Малайзії. Усе так і було задумано: за перші 3 місяці витрачу все й паралельно знайду якийсь фріланс, щоб мати змогу подорожувати далі.

Опубліковано: 07/02/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1,21$ за лід для інтернет-магазину шин і дисків

Клієнт ShinaDiski — інтернет-магазин шин і дисків. Магазин — офіційний дилер брендів Michelin, Continental, Yokohama і GoodYear. Компанія працює по всій Україні. Наше завдання Забезпечити максимум продажів в осінньо-зимовий сезон. Преамбула Інтернет-реклама — один з основних джерел отримання лідов для клієнта. З жовтня 2017 року ми ведемо рекламні кампанії в Гугл Ерс. Конкуренція в пошуковій мережі Гугла постійно посилюється, і отримати лід стає все складніше, а його ціна все вище. Якщо попередні роки реклама в Гуглі задовольняла очікування клієнта, то в цьому році було прийнято рішення посилити її рекламою в соціальних мережах. Очікування від рекламної кампанії в соц. мережах: отримати близько 200-350 лідов із середньою ціною до 5$; донести до потенційно зацікавленою аудиторією інформацію про те, що клієнт є офіційним дилером ряду світових брендів, збільшити впізнаваність магазину і сформувати передсезонний попит.

Опубліковано: 06/02/19 @ 12:20
Розділ Різне Читати далі...

12 помилок при побудові архітектури

В этой статье я хотел бы затронуть наиболее часто встречающиеся проблемы в построении архитектуры ПО. Я решил написать этот материал, очередной раз столкнувшись с тем, что люди, даже имеющие огромный опыт разработки ПО, продолжают путать модели, относящиеся к разным слоям приложения. Они не придают значения излишней связанности (костности) между частями приложения и прочим аспектам. В итоге эти аспекты оказываются, если не критичными, то существенно влияют на дальнейшую разработку программного продукта. Почему возникают ошибки Причина, по которой разработчики, имеющие за плечами довольно большой стаж разработки ПО и построения архитектуры, продолжают реализовывать жёстко связанные решения и решения с нечётко разделёнными моделями — отсутствие негативной «обратной связи» в краткосрочной перспективе. Часто последствия всего этого вылазят через время, после внесения множества других изменений.

Опубліковано: 06/02/19 @ 08:05
Розділ Різне Читати далі...

По-стартаперски і по-багатому: як робити customer research і чому це корисно будь-якій компанії

Всім привіт! Мене звуть Паша Педенко. Я допомагаю компаніям будувати продуктову культуру. У цій статті ми розглянемо на прикладах, як будь-яка компанія, будь то стартап або корпорація, може проводити власні дослідження і отримувати від них користь. Я співзасновник проекту Raply , конференції Growth Marketing Stage (4 квітня веземо сюди спікерів Uber, Dropbox, Adobe, Hubspot і Google) і засновник хакатона Global Hack Weekend (у минулому році ми зібрали більше 1000 осіб). Влітку минулого року я запустив Telegram-канал , де почав писати про те, як ми в Setapp (я тоді ще працював в MacPaw) і Raply робимо дослідження користувачів, і зауважив, що ця тема хвилює багатьох колег як продуктових, так і з аутстаф-компаній.

Опубліковано: 05/02/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #26: реліз Ruby 2.6.1 і Hanami 2.0.0.alpha1, представлена перша бета-версія фреймворку Ruby on Rails 6

Всім привіт! Почнемо з того, що спільнота Ruby активно обговорює першу бета-версію фреймворку Rails 6 і його нові фічі. Команда розробників CRuby викотила патч-версію Ruby 2.6.1, в якій виправлено серйозний баг, виявлений у Ruby 2.6.0. Також в лютому закривається прийом доповідей на конференції RubyConfBY, RubyDay і EuRuKo. Тренди в співтоваристві Ruby DHH представив бета-версію фреймворку Ruby on Rails 6.0. Matz висловився з приводу надмірної прагнення розробників внести зміни в Ruby. 20+ years ago, a guy who disagree with me copied Ruby repo & replaced my name copyright in notices. He wanted his version of the lang. Technically it was license violation but I didn't say anything. I was curious about his ideas. No move for months. The repo disappeared. 1/ DHH анонсував , що Webpacker буде компілятором за замовчуванням в Rails 6. Команда CRuby викотила патч-версію Ruby 2.6.1 раніше запланованого терміну, щоб виправити баг, пов'язаний з Net::Protocol. Релізи Rails 6.0.

Опубліковано: 02/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Визначаємо вартість декоратора в Golang

Привіт, мене звати Ярослав, займаюсь розробкою сервісу для збереження активів у криптовалюті в компанії ITAdviser , розробляємо на Go. У цій статті розглянємо декоратор, його вартість і чи варто використовувати його в розробці нових сервісів. Коротко про мене Кілька років тому почав цікавитись Go, подарував другові на день народження книжку «The Go Programming Language» , сам грався завданнями з LeetCode , облишив, через півроку продовжив, вийшов професійний курс від «Техносфери» , передивився і цього було достатня, щоб почати працювати як Junior Go. Go зацікавив тестами та бенчмарками з коробки, можливістю розбиратись в коді стандартних бібліотек, які теж написані на Go. А ще в Києві хороше Go ком'юніті . У деяких мовах рішення певних завдань лаконічніше та красивіше, ніж в інших. Вже вкотре зустрічаю тими, де автори описують, як бачать ідеальну мову програмування , а інші ж створюють такі мови, прикладу Ruby. Що таке декоратор Так, в Go зручно реалізувати патерн декоратор.

Опубліковано: 01/02/19 @ 11:42
Розділ Різне Читати далі...

React Hooks — огляд можливостей нового API

Мене звати Володимир Симоненко. Я фронтенд-розробник у компанії PyTeam . Займаюся веб-розробкою 3 рокі. Загальний досвід у розробці програмного забезпечення на різних позиціях — 8 років. Нещодавно я робив доповідь на тему React Hooks і вирішив поділитися інформацією на DOU. Це стаття-огляд нових можливостей відомої та популярної бібліотеки для веб-інтерфейсів React.js і буде більш цікава тим, хто вже знайомий з реактом. Hooks— нове API, що дозволяє писати функціональні компоненти зі станом та використовувати інші можливості реакту без написання класів. Доступно в прев'ю версії (поточна версія 16.8.0-alpha.1). Встановлюємо: npm i –S react@next. Навіщо це потрібно По-перше, це потрібно, щоб повторно використовувати логіку, що знаходиться в state, між компонентами. Для вирішення цієї задачі зазвичай використовують такі підходи: Higher-Order Components (HOC) і Render Props .

Опубліковано: 31/01/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Розробка реактивних та розподілених систем з Vert.x

У цій статті я хочу розповісти про інструмент для розробки високопродуктивних JVM-додатків, що не вимагає вивчення складних архітектурних моделей. Пошук альтернатив Я давно і з задоволенням користуюся такими інструментами, як Spring, а також Akka і модель акторів. Проте і у них є недоліки. Spring при своїй зручності і широких можливостях може іноді витрачати трохи більше ресурсів, ніж хотілося б. Akka ґрунтується на моделі акторів, яку не кожна команда може легко, швидко і головне ефективно впровадити. І я почав думати про можливі альтернативи. Раптом я згадав Vert.x, про яке чув пару років тому. Мені стало цікаво, що ж він із себе представляє. Виявилося, я знайшов інструмент, який заповнив для мене пробіл між двома озвученими раніше. З одного боку Vert.x переслідує об'єктно-орієнтовану парадигму. З іншого боку, в реалізації частково він використовує принципи, що віддалено нагадують модель акторів. При цьому за складністю він як раз потрапляє в середину.

Опубліковано: 30/01/19 @ 12:32
Розділ Різне Читати далі...

Токсичний HR: дії, які отруюють команду

Стаття написана у співавторстві з Вікторією Наливайко, Career & HR Consultant, з-founder at reteam . Щоб не бути суб'єктивними, не упустити щось важливе і зібрати реальні кейси, в січні цього року ми запустили опитувальник . Кожен бажаючий IT-фахівець поділився досвідом співпраці з токсичним HR-ом і вказав, до яких наслідків це призвело. У результаті ми зробили висновки, яку поведінку і дії HR менеджера згубно впливають на компанію. Я і співавтор — також HR-и, і мета цих і наступних букв — не зайняти чиюсь сторону або підняти прапор «ми не такі». У нашій професії дійсно є негативна репутація (чого тільки варті історії на эбонитовом). Хочемо розібратися і конкретизувати, які дії і поведінку ейчарів приводять від «молодий дружний колектив» до «ой, як невдобно вийшло» — коли йдуть круті фахівці, починаються внутрішні конфлікти, і надалі люди при слові «ейчар» подумки повторюють: «Боже, поможи».

Опубліковано: 29/01/19 @ 12:06
Розділ Різне Читати далі...

Три основні проблеми розумних будинків і як їх можна вирішити

Коли я вперше зіткнулася з розумними пристроями, працюючи з командою Hive в якості розробника в 2010, лідери ринку пропонували рішення, здатні вимірювати і контролювати витрату електроенергії. У той час технологія була на стадії зародження, і, коли в 2017 році я приєдналася до команди Amazon (Alexa Smart Home) в якості Sr TPM, я здивувалася прогресу, досягнутого в цій галузі. Кількість і якість розумних пристроїв зросла, а розумні асистенти додали домівках зручний голосовий інтерфейс. У цій статті я поділюся спостереженнями про технологіях і залишилися проблеми з тими людьми, хто хоче спробувати себе в цій області. Розвиток технологій Ще десять років тому думка про те, що через мобільний додаток можна контролювати світло або камеру у себе в будинку або офісі, звучала як наукова фантастика. Однак 2018 рік показав, що «розумний будинок» — це вже реальність, яку Zion Market Research оцінює в $53,45 мільярда до 2022 році.

Опубліковано: 28/01/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #16: розбираємося з OKR, як повернути Scrum-команді натхнення, метрики в розробці

Привіт! Вітаю зі святами! Зустрічайте набір матеріалів та посилань, які допоможуть вам стати краще в проектному менеджменті в новому році! Project Management «Пекло своїми руками» — історія, може, не зовсім про наших реаліях, але про безрозсудному обкладывании людей процесами та оцінюванні результатів на підставі проходження цих процесів. Гарне чтиво з закінченням класики: «Я тебе породив, я тебе і вб'ю!». Популярність методу цілепокладання OKR в компанії набирає обертів, і мою компанію впровадження цієї практики теж не обійшла стороною. Ділюся матеріалами, які допомогли мені розібратися в деталях: безкоштовна книга про OKR; OKRs by Google; те ж саме на відео; OKRs at Spotify; слайди Кістки Коптелова про OKR проти KPI. Новини з-за поребрика: з місцевою специфікою, звичайно, але цікаві пункти. П'ять помилок проектного менеджменту в РФ. І в продовження узагальнимо: збірник кращих статей 2018 року від HBR російською — дійсно зачитаешься.

Опубліковано: 26/01/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176