DOU Проектор: MentorBot — бот для пошуку наставника і менторское рух IT KPI

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, я Ілля Лузан, один з організаторів спільноти IT KPI. Хочу поділитися досвідом реалізації соціального проекту з пошуку ментора з допомогою бота в Telegram . Ідея Ця історія почалася в 2014 році, коли всі ініціативні студенти НТУУ «КПІ» використовували нині заблокований «ВКонтакте». Тоді в КПІ була розвинена мережа пабликов і інформаційних каналів. Було все: від агрегаторів новин до сторінок окремих низових ініціатив та студентських організацій. Однак не вистачало головного — місця, де студенти найбільшого технічного університету України зможуть спілкуватися і ділитися досвідом на IT-теми. КПИшник Дмитро Дрозд запропонував створити спільноту IT KPI у «ВКонтакте».

Опубліковано: 07/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Такі різні «ми», або Мультикультурність команди — не вирок

Риба тільки тоді розуміє, що їй потрібна вода, коли її втрачає. Наша власна культура — те ж саме, що вода для риб. Ми живемо і дихаємо нею. Ф. Тромпенаарс, Ч. Хемпден-Тернер. Пливучи по хвилях культури: розуміння різноманітності глобального бізнесу За 12 років роботи в ІТ мені доводилося працювати з американцями, англійцями, іспанцями, румунами, поляками, словаками, колумбійцями, індусами і, звичайно ж, з українцями. І, тільки ставши функціональним менеджером більше 30 QA-фахівців з українських і зарубіжних локацій, я переконалася, як важливо враховувати культурні особливості кожного члена команди у щоденній комунікації. Матеріал буде корисний всім менеджерам і фахівцям, хто працює у глобальних компаніях, займається talent менеджментом команд та фахівців з різних країн, які відрізняються культурою спілкування і взаємодії. Вже давно багатонаціональні команди перестали бути чимось незвичним і нестандартним.

Опубліковано: 06/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Виклики лідера на шляху до команди мрії

[Про автора: Альона Черненко-Діба — QA Manager у Дивувати Commerce з 11-річним досвідом в ІТ — від джуніор тестувальника до функціонального менеджера команди. Її кредо як менеджера: «Успіх вашої команди є досягненням команди, невдача команди є результатом вашого неефективного менеджменту»] Є таке африканське прислів'я: «Якщо хочеш йти швидко — іди сам, якщо хочеш дійти далеко — йди з іншими». Ефективна команда допомагає досягати більшого, якіснішого, більш прогресивного результату в найкоротший проміжок часу з фокусом на довгострокову перспективу. Для кожного з нас розуміння команди мрії і її ефективної роботи — різне.

Опубліковано: 29/04/19 @ 07:35
Розділ Різне Читати далі...

Досвід роботи з контент-біржею WorkHard

На даний момент у мене виписано близько 600 статей через біржу WorkHard , хочу поділитися враженнями роботи і дати поради тим, хто тільки хоче попрацювати з нею. Щоб не збудувати всі в один текст, наступного разу розповім про досвід роботи і результати за проектом контенту під ключ «Фабрика» Смарта.
Робота з біржею WHO Працюю я з біржею з листопада 2017, фактично з самого запуску. І дуже приємно усвідомлювати, що постійно йде доопрацювання і поліпшення. На початку основної «затики» був у тому, що замовлення могли висіти по кілька днів і не бралися за роботу. З авторами був напряг, але в моєму випадку у мене був постійний копірайтер, так і обмеження в бюджетах, так що це мене не напружувало. Зараз замовлення беруться в роботу протягом 5-10 хвилин, автори як голодні піраньї — чекають і одразу хапають замовлення =) Я замовляю в тематиках: мед, жіночі, відносини, краса, туризм та ще кількох суміжних. В них точно розбирають дуже швидко.

Опубліковано: 29/04/19 @ 05:44
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #20: Iodide - науковий Python-стек в браузері

У випуску: Mozilla працює над розширенням наукового стеку в браузері, як працюють модулі, трішки WebAssembly, Python метакласи. Новини Roberto Rosario закриває 33 Python/Django репозиторії. Python is on the shipping new TI-83 Premium CE calculators in France Нові релізи Django 2.2 released
Спрощений синтаксис роутінгу, адмінка з підтримкою мобільних девайсів, Window expression. pygame 1.9.5 . Найбільш вагомою зміною нової версії вважаєтьсяPEP-0572 Assignment Expressions. Цікаві бібліотеки Fastapi фреймворк для побудови web api. Pyckitup ігровий рушій, що працює з WebAssembly. PySnooper альтернатива дебагінгу прінтами з використанням декораторів. Python-ext-wasm бібліотека для запуску WebAssembly бінарників. Adaptive Програмка для семплінгу математичних функцій. Pyright тайп чекер від Microsoft для Python. Animoji : Animate apple animoji на коліні. ЗAmie-fern ви можете транслювати jupiter експерименти в Python скрипти.

Опубліковано: 27/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Багатоступенева збірка Docker-образу

Розробка ПО — складний процес, результатом якого є працюючий «в миру» продукт/сервіс. Давайте познайомимося з підходом, що дозволяє спростити життєвий цикл розробки. Реалізація Починаючи з версії 17.05, в докері з'явилися багатоступінчасті білди. Багатоступінчасті складання корисні для всіх, хто намагається оптимізувати Docker-файли і образи, зберігаючи їх легкими для читання та обслуговування. До появи цієї фічі застосовували підхід під назвою «Builder Pattern». Підхід «Builder Pattern» полягає у створенні двох Docker-файлів і sh-скрипта: Dockerfile.build — збирає додаток (витягає залежності, компілює і т. д.). Dockerfile — запускає додаток. build.sh — копіює артифакт, отриманий з Dockerfile.build, в контейнер, що збирається з Dockerfile. Приклад «Builder Pattern». Вихідний код прикладу можна отримати на GitHub . Dockerfile.build FROM golang:1.12.4-stretch # Change worck directory WORKDIR /go/src/github.

Опубліковано: 26/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Програміст Антон Максимчук – про роботу в IBM, труднощі легалізації в Польщі й повернення до України

Від редакції: ми починаємо серію матеріалів про повернення в Україну. Розповімо про IT-спеціалістів, які поїхали з країни, але з різних причин повернулися. Якщо ви чи ваші знайомі мають такий досвід, напишіть на vlada@dou.ua . Антон Максимчук — один з тисячі молодих програмістів з України, які спробували знайті своєї місце під сонцем за кордоном. Він разом із дружиною 2016 року переїхав до Вроцлава, де влаштувався працювати в місцевому відділенні ІВМ. Нині пара повернулася до України й Антон розповів в інтерв'ю DOU свою історію. Антон з дружиною Освіта й перший досвід роботи Антон — типовий український програміст, який опинився в ІТ, закінчивши технічний ВНЗ України. Його альма-матер — Вінницький політехнічний університет, де він здобув освіту за фахом «Мікро - й наноелектроніка». «Якихось знань, пов'язаних з web-програмуванням, я не мав. Перші базові знання здобув від дядько — розробника Delphi Software. Учився в нього із четвертого курсу.

Опубліковано: 25/04/19 @ 07:27
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Innovecs: цілодобовий R&D-центр на п'ять поверхів

Знімальна група DOU Ревізор вже була в компанії Innovecs взимку 2014 року . З тих пір число фахівців в її київській команді зросла в два з половиною рази, а офіс розширився ще на три поверхи. Innovecs — глобальна IT-компанія з офісами в Нью-Йорку, Сан-Франциско, Лондоні, Тель-Авіві і R&D-центрів у Києві та Миколаєві. Компанія заснована в 2012 році і спеціалізується на розробці програмного забезпечення для ринків Supply Chain & Logistics, Healthcare, Gaming & Entertainment, Retail & E-Commerce, Media & AdTech. В даний час команда Innovecs налічує 609 осіб. У Києві працюють 570 осіб, 520 з них — технічні фахівці. В окрузі і поблизу В будівля БЦ «Преміум» за адресою вул. Вацлава Гавела, 6з, компанія переїхала ще навесні 2013 року. Станція метро «Берестейська» знаходиться в 20 хвилинах ходьби від офісу. Звідси кожні 15 хвилин відправляється автобус «Богдан», доставляючи фахівців, що працюють в бізнес-центрі.

Опубліковано: 24/04/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Еволюція зарплат: як Junior Java Developer за 11 років став PM c $8000

[Від редакції: в рубриці «Еволюція зарплат» ми запрошуємо читачів DOU анонімно розповісти про своєму кар'єрному шляху, зарплатних злетах і падіннях. Якщо готові поділитися своєю історією, пишіть на valentina@dou.ua ] Ілюстрації: Аліна Кропачева Всім привіт. В подяку DOU за все корисності для IT-сфери України, і не тільки, я вирішив поділитися історією своєї кар'єри. Хочу розповісти не стільки про кількісному збільшенні свого доходу в IT, хоча він був значним і за 11 років виріс з $200 оплати стажування Java Developer до $8000 щомісячної зарплати Project Manager, — скільки про якісні зміни, необхідних для обґрунтованого і стабільного зростання оплати праці. У цій статті не буде ні докладного опису проектів, ні технологій, ні географічних локацій і назв компаній.

Опубліковано: 23/04/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Чи залежать результати виборів у Києві від розміщення гілок метрополітену – експеримент з бібліотекою d3.js

У стрічці новин я помітив матеріал, де результати волевиявлення співвітчизників у першому турі президентських виборів було нанесено на карту . Мені здалося, що результати голосування по Києву мають певну геопозиційну закономірність, а саме перевага одного кандидата на дільницях вздовж гілок метро. А оскільки я давно хотів розібратися з бібліотекою d3.js та не було завдань, де її можна використати, вирішив зробити статистичне дослідження (побудувати декілька графіків), щоб підтвердити чи спростувати цю закономірність. Збір інформації Коли почав збирати інформацію, відкриті дані з результатами голосування не були доступні на сайті ЦВК , оскільки ще тривав підрахунок голосів. Тож була ідея написати краулер для отримання результатів з публічних сторінок. Альо обрав більш легкий варіант — запозив вже підготовлені дані з сайту dekoder.org . Крім результатів голосування на dekoder.org також запозичив координати виборчий дільниць.

Опубліковано: 19/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Hurma — автоматизація HR-процесів та рекрутингу

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт всім, я Володимир Федак, CEO компанії IT Svit. Хочу розповісти вам історію створення Hurma — HRM системи, яка комбінує весь базовий функціонал для HR, рекрутингу та OKR в одній платформі. Ідея IT Svit створює віддалені команди для бізнесу, що працює з DevOps-технологіями та аналітикою великих даних. Коли кількість співробітників у компанії перевалила за 45, справлятися з рутинними HR-завданнями вручну стало важкувато. Облік лікарняних і роботи з дому, нарахування та затвердження відпусток, ведення графіка співбесід, зустрічей з працівниками, підготовка звітності.

Опубліковано: 18/04/19 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #2 (промокод на 1000 крб на контент всередині)

Трохи затримав звіт, днів на 17 отак, ага =) Але краще пізно, ніж ніколи. Сьогодні підведу підсумки за реаліті сайту за березень 2019 . Посилання на перший звіт , де є всі ввідні дані. Тексти і публікація Весь контент замовляється на біржі WorkHard — в цьому місяці замовлено та надруковано 53 статті . Я буду рахувати гроші саме за вже виписані і опубліковані статті, зазвичай завжди є статті, які ще знаходяться в роботі, але я їх не враховую — просто порахую в наступному місяці. Разом на тексти витрачено: 22700 руб. Публікація здійснюється силами мого КМ і Фабрики (оформлення і публікація статей під ключ) Олексія Сорокіна. Разом на публікації витрачено: 7420 руб. Не складні розрахунки показують, що 1 стаття обійшлася в 428 рублів за написання та 140 за оформлення. Я вже давно користуюся біржею WHO і давно її рекомендую, а сьогодні ще є плюшки для тих хто хоче спробувати її в справі.

Опубліковано: 17/04/19 @ 11:03
Розділ Різне Читати далі...

Job interview in English: як готуватися і що відповідати

Привіт! Мене звуть Ганна Гандрабури, ось вже майже 7 років я викладаю корпоративний англійська в IT-компаніях і допомагаю з перевіркою англійської при співбесідах. З досвіду скажу, що у більшості IT-фахівців практично завжди є запит на підготовку до співбесіди на англійській або пройти англійський тест при прийомі на роботу. За минулий рік ми з командою перевірили знання мови у більш ніж 200 кандидатів. У цій статті розповім про їхні болі і дам поради, як пройти співбесіду на визначення рівня англійської. Визначте свої слабкі місця Співбесіда англійською — це, як правило, розмова про вас, ваших компетенціях і кар'єрних планах з метою визначити, наскільки добре ви здатні вловлювати усне мовлення та висловлювати думки по англійськи. Процес підготовки буде залежати від вашого рівня, тимчасових рамок і т. д. Однак у будь-якому випадку основний акцент варто зробити саме на практику ваших speaking skills.

Опубліковано: 16/04/19 @ 10:48
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #14: Graphics API OpenGL, DirectX, Vulkan, Metal

У випуску: C++ Attributes, реліз boost 1.70.0 та Clang 8.0.0, VS2019 preview 1, алгоритми Boost. Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті розглянути графічні API. Почнімо? :) OpenGL OpenGL — кроссплатформне API для роботи з графікою. Існує два ключові варіанти OpenGL: Immediate mode (fixed function pipeline) — старіший. Матеріали для вивчення: OpenGL 2 Tutorials , The Official Guide to Learning OpenGL, Version 1.1 . Core-profile — актуальний «modern OpenGL». Сам modern почався ще з версії 2.1 у 2004 році. Матеріали для вивчення modern OpenGL: Learn OpenGL — найкращий туторіал, щоб швидко опанувати OpenGL. Пояснюються як основи, так і ширші можливості та особливості робити. Є детальна теорія кодом. Ще один гарний туторіал . OGL dev — непоганий туторіал з кодом. OpenGL Programming — розглянуто основи роботи та приклади як для modern OpenGL, так і для fixed pipeline OpenGL. Відео від Jamie King. GameDev.ru->OpenGL — можна знайте різнопланові статті.

Опубліковано: 13/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Проектування retry обгортки для функцій на Swift

Всім привіт! Мене звуть Олексій Савченко, я iOS інженер в компанії Genesis. Нещодавно я зіткнувся з ситуацією, коли деяка функція у проекті могла згенерувати помилку при певному збігу обставин, і був сенс у повторному виклику цієї функції. Мова Swift і iOS SDK з коробки не містять такий функціонал, тому я хочу поділитися з вами своїм рішенням, яке я реалізував у пошуках відповіді для такої задачі. Реалізація У повсякденній роботі існує безліч ситуацій, коли використовуються функції можуть давати збій, наприклад, генерувати помилки, повертати порожні Optional-об'єкти і т. д. Якщо порожній Optional-об'єкт — це поганий спосіб сигналізації про те, що робота функції завершена некоректно, то генерація помилки (ключове слово throw) — це те, що Swift підтримує підтримує з коробки і є кращим способом за замовчуванням.

Опубліковано: 12/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Сутичка двох екодзун: ITIL vs PMBoK

Всім привіт, я Роман Резніков, працюю в Project Management Office компанії SoftServe. Один із напрямків моєї роботи — розвивати компетенцію Service Manager і підходи у компанії по роботі з сервісними проектами (SLA-проекти, support, etc.). У цій статті я зроблю короткий порівняльний огляд двох джерел best practices. Це дозволить вам зорієнтуватися, що варто додати в свій арсенал PM'а. В чому проблема Для більшості проектних менеджерів (навіть Agile) класичним джерелом best practices для ведення проектів є PMBoK. Ті, хто хоч раз заглядав в PMBoK, пам'ятають, що проект обмежений за часом, унікальна, має чіткий скоуп. Але якщо подивитися на більшість проектів в ІТ, особливо у сфері ІТ-аутсорсингу — найчастіше це T&M або Dedicated Team, така форма кооперації більше схожа на сервіс. По суті, ми надаємо клієнту послугу, сервіс розробки програмного забезпечення, а цим проектом можна вважати, швидше, Fixed-Price.

Опубліковано: 11/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в Provectus створили ProPlanner – SMART-планувальник робочих завдань

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Дмитро, я Software Engineer в компанії Provectus. Сьогодні розповім про ProPlanner — одному з наших внутрішніх проектів, який дозволяє зручно ставити і відстежувати цілі. Ідея Правильно ставити завдання, щоб досягати цілей в термін — один з найважливіших принципів роботи. Але іноді за великим ми не бачимо малого, а отже, визначивши мету, можемо забути про дрібні кроки на шляху до неї. Ідея проекту ProPlanner виникла з потреби покроково прописувати всі завдання і підзадачі, які ведуть до мети. Таким чином простіше відслідковувати прогрес і фіксувати всі дрібні, але важливі сабтаски. З сервісів, в яких реалізована ця задумка, можна згадати StickK , Goalscape , why I am і Lifetick . Але у них, на жаль, немає можливості інтеграції з Google Calendar або постановки цілей по SMART.

Опубліковано: 09/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Три історії про IT-шників, що займаються громадською діяльністю

Ми розповімо три історії розробників, кожен із яких має некомерційний проект для душі. А цікавинка в тому, що ці ініціативи допомогли їм знайте собі в IT-сфері. Сергій Воловик, Software Engineer в EPAM, м. Вінниця Розвиває професійну спільноту від часів студентства й дотепер. Засновник нетворкінгу Coders Guild. За кілька років роботи в IT Сергій перепробував багато технологій: траплялися проекти на C/C++, Java, JavaScript, альо мріє попрацювати в Data Science й для цього докладає багато зусиль. Так склалося, що технологіями Сергій цікавився ще зі школи, вступивши на технічну спеціальність, альо самє громадська діяльність посприяла тому, що він працює у цій сфері. «Мені подобається інженерія, а ще розв'язків язувати цікаві завдання та створювати продукти. Під час навчання я зрозумів, що саме IT може мені це даті. Крім того, я можу потрапити до міжнародного ком'юніті й працювати на глобальний ринок.

Опубліковано: 08/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #28: важливі оновлення для кількох версій Ruby on Rails, реліз Ruby 2.5.5 і 2.6.2

Всім привіт! Почнемо з того, що команда розробників Ruby on Rails викотила ряд оновлень, які усувають уразливості у версіях 4.2.11.1, 5.0.7.2, 5.1.6.2, 5.2.2.1 і 6.0.0.beta3. Також спільнота Ruby продовжує вивчати функціональні особливості фреймворку Ruby on Rails 6 (зверніть увагу на добірку статей від BigBinary). Тренди в співтоваристві Ruby В Ruby on Rails виявлені вразливості, і команда розробників якомога швидше встановити оновлення. Юкихиро «Matz» Мацумото , що міцне співтовариство формується тільки навколо працюючого програмного продукту. За Noah Gibbs, останні версії Ruby, а саме 2.5 та 2.6, стабільніше, ніж попередні. Ruby 2.6 на 10 тис. масивів менше, ніж версія 2.5. Релізи Rails 5.2.3 — представлена версія 5.2.3 фреймворку Ruby on Rails. Rails 4.2.11.1, 5.0.7.2, 5.1.6.2, 5.2.2.1, and 6.0.0.beta3 — команда розробників Rails викотила ряд оновлень, в яких виправлено ряд серйозних вразливостей. Rails 5.1.7 — вийшла стабільна версія Rails 5.1.7. Ruby 2.6.

Опубліковано: 06/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Прогнозування на стороні клієнта за допомогою TensorFlow.js

Всім привіт, мене звати Матвій, я працюю Data Scientist-му. Моя робота складається з попередньої обробки даних, розвитку та розгортання моделей. Сьогодні я поділюся з вами своїм досвідом і покажу, як розгорнути модель у такий спосіб, щоб частина розрахунків відбувалася на стороні клієнта. Ця стаття призначений для всіх, хто створив модель і бажає зменшити навантаження на сервер, передавши частину з прогнозуванням клієнтові. Особливо для Data Scientist-ів, які використовують Python щодня і погано володіють Javascript. Вступ Уявімо, що ви витворили якусь чудову модель, яка робить круті речі і допомагає людям. Наприклад, модель прогнозує улюблений емоджі людини на основі фотографії її чашки. Ви завантажили цю модель в інтернет. Щоденне використання сягає приблизно 1000 запитів — небагато. Простий сервер може дати з цим раду, але одного дня про цю модель дізнається багато людей, і ви почнете отримувати по 100 тисяч запитів щоденно. Ваш сервер, швидше за все, «помре».

Опубліковано: 05/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178