Union-find: алгоритм, застосування та аналіз складності

Всім привіт! Мене звати Данило, і я Java-розробник в компанії TeamDev, займаюся написанням ПО мережевих пристроїв. Думаю, багато хто з вас читали Роберта Мартіна, а може, і є поціновувачами його ідей. Мені запам'яталася одна його фраза з книги «Ідеальний програміст» : «Недостатньо виконувати свою повсякденну роботу і називати її тренуванням». Тренуванням Мартін називає «застосування своїх навичок... з єдиною метою вдосконалення цих навичок». Мене ця книга мотивувала займатися предметними областями, не пов'язаними з моєю безпосередньою роботою. В одній з таких тем я постарався ретельно розібратися і поспішаю поділитися з вами накопиченою інформацією.

Опубліковано: 13/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Поради для початківця Java розробника. Підготовка до співбесіди — частина 3

Після обговорення найбільш поширених питань з основ Java в першій частині і двом популярним фреймворкам у другій частині статті, розберемо, що залишилися, але не менш важливі інструменти і технології. Алгоритми Основна тема на співбесідах за кордоном користується у нас набагато меншою популярністю. Про підготовку до закордонним співбесід на позицію розробника написано десятки книг і сотні статей, в яких левову частку займає саме постановка алгоритмічного мислення і розбір популярних завдань. У нас, на щастя, великої необхідності в студіюванні сайтів на кшталт leetcode.com немає. В іншому випадку час підготовки до співбесіди збільшилася б як мінімум удвічі. Втім, жодне співбесіду без подібних питань не обходиться все одно. У кожного собеседующего є свій список «вдалих» завдань для перевірки здатності послідовно і структуровано мислити. Іноді досить абсурдних і мало застосовні до реальних ситуацій.

Опубліковано: 12/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як правильно поїдати чуже печиво: GDPR-аспект

Я Лідія Климків, старший юрист практики захисту персональних даних Axon Partners. І на жаль, зараз ми не будемо про «лизни, покрути, булькни в молоко». Я розповім про файли кукі та про ті, як правильно одержувати згоду користувачів на їх установлення та оброблення зібраної ними інформації. Ця стаття буде цікавою тим, хто пригадує свій біль від порад юриста щодо їхнього кукі-банеру, а також тим, хто взагалі не здогадувався, що до цього банера можуть бути якісь серйозні правові вимоги. Як би смішно це не звучало, питання кукі-банера, що займає три речення, часом забирає у юристів більше часу на роздуми про його форму та її обговорення з клієнтом, ніж написання якогось простенького договором або позовної заяви.

Опубліковано: 11/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #21: дебаг у Visual Studio та Visual Studio Code

Привіт, мої любі сішники! Сьогодні випуск буде присвячено відладці у Visual Studio та Visual Studio Code. Тож почнімо? :) Debug у Visual Studio та Visual Studio Code Visual Studio: 11 Visual C++ Debugging Tips That Will Save Your Time ; C++ Debugging Tips and Tricks(відео) ; 7 Hidden Gems in Visual Studio 2017 . Visual Studio Code: Configuring C/C++ debugging ; VS Code Tips and Tricks ; Debug C++ in Visual Studio Code . Новини Embedded Fest — 30 листопада, Київ — найбільша у Східній Європі конференція для Embedded & Linux розробників. Для читачів дайджесту знижка 10% за промокодом: D-DIGEST-10. LoGeek Night — 12 листопада, Київ. Software Architecture Meet-Up — 21 листопада, Харків. GlobalLogic Kharkiv Embedded TechTalk #5 — 22 листопада, Харків. Games Gathering 2019 Kiev — 7-8 грудня, Київ — найбільша у Східній Європі конференція, присвячена розробці ігор.

Опубліковано: 09/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Застосування GameplayKit Randomization і State Machine в iOS-проектах

У попередній статті було описано, як застосовувати ігровий 2D-движок SpriteKit для швидкого створення простих анімацій в iOS. У новій статті я хочу поділитися, як використовувати GameplayKit в неігрових додатках. GameplayKit — це набір інструментів, який Apple представляє для швидкого конструювання ігрових процесів і алгоритмів. Розглянемо інструменти, які застосовуються навіть в UIKit/Appkit-проектах. Randomization Так називається інструмент, що дозволяє застосовувати різні алгоритми рандома, які досить часто доводиться використовувати в іграх. Тут не буде обговорюватися генерація рандомних чисел для створення секретних ключів шифрування, так як навіть в самій документації у Apple зазначено, що ці сервіси рандомізації не є криптографічно стійкі, і для таких цілей рекомендується застосовувати зовсім інші інструменти . Раніше найчастіше багато застосовували метод random() або arc4random(), побудований на ARC4-алгоритмі і генерує числа від 0 до 4294967295. Після виходу Swift 4.

Опубліковано: 08/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: кікбоксинг – ефектне поєднання боксу і східних бойових мистецтв

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Віталій Шквира — Sr. Project Manager в компанії SoftServe. Він вже три роки займається кікбоксингом. В інтерв'ю для DOU Віталій розповів, як він захопився цим видом єдиноборства, як минають тренування та чим отримані у спорті навички можуть виявитися корисними в роботі й у житті. Люблю «бій із тінню», бо тут ніхто не дає здачі :) — Віталію, що таке кікбоксинг? З чого почалося твоє захоплення? Кікбоксинг — це вид контактних єдиноборств, який вінік у США в 1966 році. Один з його засновників — японець Ноґуті Осаму. У кікбоксингу поєднуються техніка і правила боксу, альо додаються удари ногами. Зазвичай кількість раундів у поєдинку менша, ніж у боксі — від 3 до 5 в залежності від версії або турніру. Проте кікбоксинг за рахунок ударів ногами та більшої кількості нокаутів вважається більш видовищним.

Опубліковано: 06/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

«Живий» прогноз погоди, або Як використати генеративне мистецтво у вебі

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Мар'яна, я випускниця програми Computer Science в УКУ. У цій статті я хотіла б розповісти про свій дипломний проект. Його суть у тому, щоб зробити веб-застосунок , який зображатиме реальні погодні умови на прикладі природного пейзажу, створеного за допомогою генеративного мистецтва. Ідея полягає в тому, щоб створити новий підхід до зображення погодних умов, що має спростити сприйняття інформації користувачем. Що таке генеративне мистецтво Генеративне мистецтво створюється за допомогою автономної системи, яка сама ухвалює сет рішень, обмежуючись правилами. Автор диктує правила, а система генерує контент. Такий собі дует людини та машини.

Опубліковано: 05/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Рейтинг ІТ-роботодавців 2019: опитування

Рік тому ми анонсували оновлений рейтинг роботодавців на jobs.dou.ua . Ї вісь знову запрошуємо ІТ-спеціалістів узяти участь та оцінити свою компанію. Рейтинг є безкоштовним та відкритим для всіх компаній. Цього року маємо зміни в алгоритмі голосування — відтепер спеціалістам потрібно підтвердити своє місце роботи за допомогою корпоративного імейла. Альо все по черзі. Анкета В анкеті ми пропонуємо респондентам відповісти на 13 запитань, які розділено на п'ять блоків: Компенсація 1. Я задоволений(-а) матеріальною компенсацією своєї праці в компанії.
2. Мене влаштовує корпоративний соцпакет (кількість днів відпустки, медичне страхування, оплата лікарняних днів, оплата овертаймів, абонемент у спортзал тощо). Умови праці 3. Мені подобається офіс компанії (місцерозташування, ремонт, освітлення, температура повітря, вентиляція тощо).
4. У мене є все необхідне на робочому місці (меблі, техніка, канцтовари, ПЗ).
5. У мене зручний і гнучкий графік роботи.

Опубліковано: 04/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

BA дайджест #5: архітектура підприємства, формальні методи валідації UI

Всім привіт! В цьому номері ви знайдете найбільш гідні матеріали за вересень-жовтень, серед тих, що потрапили мені до рук, а також кілька більш ранніх статей, які мають актуальність й сьогодні. Також, якщо в когось є ідеї тим, які варто висвітлювати в дайджесті — пишіть в коментарях :) Приємного читання! Цифри в дужках біля заголовків — приблизний час на вивчення матеріалу. Статті Загальна Архітектура підприємства очима аналітика (10 хв). Огляд напрямки Enterprise Architecture — ключові поняття, фреймворки, інструменти. Крос-культурна комунікація англійською в ІТ: нюанси, які важливо знати (10 хв). В дайджесті № 2 я вже згадував схожу статтю — в ній теж йшлося про комунікації між різними культурами. Разом з тим, в поточній статті розкрито трохи більш конкретні теми — листування, зворотній зв'язок, small talks. До речі, в цілому спостерігаю «піднімається» хвилю дискусій на тему софт-скілів об, так що вивчити матеріал по темі буде не зайвим. Six Estimation Safety Tips (8 хв).

Опубліковано: 02/11/19 @ 11:49
Розділ Різне Читати далі...

Як в DB Best створили BI-проект статистики ігор в покер

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Олександр, я BI-розробник в компанії DB Best. У нашій команді pet-проект народився сам собою, і зараз він досить зміцнів, щоб розповісти про нього. Ми створили за допомогою Power BI-проект, який містить статистику ігор в покер за кілька років, дозволяє сформувати зручно організований і красивий звіт про будь-якої партії і будь-якому гравцеві і на підставі цих даних проаналізувати і передбачити поведінку суперників. Ідея У 2017 році в DB Best організувався клуб гравців в покер. Совість і керівництво компанії, природно, не дозволили учасникам грати на гроші, тому минулі ігри забувалися, і скоро грати заради самого процесу стало не цікаво. Так з'явилася ідея вести статистику і відслідковувати успіхи гравців.

Опубліковано: 01/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книг, які навчать мислити системно, від Кирила Білобородько, Software Engineering Manager в EPAM

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Про автора: Кирило Білобородько співпрацює з ЕРАМ в якості Software Engineering Manager. Захоплюється менеджментом і розвитком на стику інженерних компетенцій, управлінських навичок і soft skills. Веде один з потоків клубу бізнес-літератури ReadArea в Харкові, де обговорює з учасниками прочитані книги про менеджмент і лідерство] Шість-сім років тому я відчув необхідність у систематизації навичок управління. У мене було інтуїтивне розуміння, як вирішувати ті чи інші проблеми, з якими стикається менеджер, але теорії не вистачало. «7 навичок високоефективних людей» Стівена Кові стала першою книгою, яка заклала фундаментальні основи (хоча вона скоріше про особистісному зростанні, але бізнес-складова в ній теж є). З тих пір я прочитав 176 книг. Для вибору літератури у мене є певна система.

Опубліковано: 31/10/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #15: вибір ML-фреймворку, вивчаємо TensorFlow 2.0 + Keras, шлях навчання Data Science

Вітаю всіх! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу AI & ML. Статті Рубрика «Читаємо статті за вас». Липень — Вересень 2019 — рецензії на наукові статті від членів співтовариства Open Data Science з каналу #article_essense. Хочете отримувати їх раніше за всіх — вступайте в співтовариство ! How to Learn Data Science for Free — хороша стаття, яка описує шлях навчання Data Science, включаючи ресурси. The State of Machine Learning Frameworks in 2019 — аналіз переважних фреймворків у галузі: що обирають і куди все рухається. Google ML/AI Comic — веселий комікс від Гугла. Naive Bayes Classifier From Scratch in Python — стаття про алгоритм «наївного» байєсівського класифікатора, як він працює і як його реалізувати з нуля в Python. Develop k-Nearest Сусідів in Python From Scratch — стаття про алгоритм k-найближчих сусідів: як він працює і як його реалізувати з нуля в Python.

Опубліковано: 26/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як ми розробили Android-застосунок і втратили все, крім досвіду

Привіт! Мене звати Сергій, я Director of Technology в Onix-Systems. Компанію засновано 2000 року, вона займається аутсорсингом для організацій зі США та Європи. За останні 8 років у нас було чимало різних проектів у різних напрямах. Часто в команді були люди, які, попрацювавши деякий час, говорили, що в аутсорсі нецікаво, а треба йти в стартапи й створювати свої продукти. Ми провели експеримент зі створення свого продукту всередині компанії, і я хотів би поділитися досвідом з тімі, хто впевнений, що працювати над продуктом краще, ніж на замовлення. Ми розробили YouStream ? мобільний застосунок з можливістю транслювання відео/аудіо з камер телефону й рестриму з екшен-камери. Проте виникла проблема через застосування іконки, схожої на ту, яку використовує YouTube. А потім ми й взагалі втратили доступ до облікового запису, під яким було створен проект у Google Cloud Platform для YouStream. Докладніше про це — нижче.

Опубліковано: 24/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Інтеграційні платформи (iPaaS): у чому фішка

Привіт, мене звуть Ярослав, і в цій статті я розповім про Integration Platforms (iPaaS), що використовують у різних проектах у компанії SoftServe і робочих практиках System Integration Engineer. Дефініції та історична довідка Що ж таке Data integration? Основна функція Data integration ? маршрутизація даних з розрізнених джерел (баз даних, систем, мобільних/веб-застосунків через API тощо) в єдину систему/платформу в межах організації або організацій. Наступне завдання — узгодження різних типів даних з єдиним форматом, що використовуватимуть під час будь-яких маніпуляцій, трансформацій або синхронізації. Інтеграційний напрямок вінік унаслідок різкого збільшення протягом останніх 10 років кількості різноманітних систем, що застосовують усередині організацій (Human Capital Management, Portals, Служб тощо), та, відповідно, потреби у швидкій синхронізації даних між цими системами.

Опубліковано: 22/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кремнієва долина Китаю. Як програмісту живеться у Шеньчжені

Мене звуть Нік Турунов, після закінчення КПІ (а це було у 2002-му, ще до зародження українського аутсорсу в його теперішньому стані) я влаштувався комп'ютерній ютерним майстром на всі руки. Згодом відкрив для себе журналістику і певний час працював редактором на DOU, аж поки доля не привела мене в EPAM. Там я вирішив повернутися до свого початкового фаху і підівчився на програміста, який відповідає сучасним вимогам. П'ять років тому я переїхав до нещодавно відкритого (на той час) офісу компанії в місті Шеньчжень, що сусідить із Гонконгом. У статті розповім, що спонукало мене змінювати фахі та як мені наразі живеться у Китаї. Про шлях із IT до журналістики і назад У 2004 році я закінчив факультет прикладної математики в КПІ. Тепер мені здається, що то був переламний годину. Умовно: моє покоління відгрібало ще старі технології й підходи, моя освіта була радше академічною, хоча вже наступні випуски більше заточували на прикладні речі.

Опубліковано: 21/10/19 @ 07:01
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #39: покриття коду і тест-покриття, взаємодія з розробниками

Мене звуть Максим, і я тестувальник. З інтересом стежу за подіями в світі тестування та IT. Збираю найкорисніше і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Загальна Як простий <img> тег може стати високим ризиком для бізнесу? Покриття коду і тест-покриття : суб'єктивність і корисність Підбірка ідіотських правил щодо вибору пароля на різних сервісах Евристики для дебага інтеграційних проблем Accessibility Testing: що це таке і чому це важливо Сім «абсолютних істин» джуніора , від яких довелося відучувати Тестування за допомогою Postman , створення запитів і робота з колекціями 9 must have навичок для SDET , в принципі, нічого нового Тест-стратегія круглої землі Як QA вибудувати ефективну взаємодію з розробниками .

Опубліковано: 19/10/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Використовуємо SpriteKit для створення анімації в Swift

Зараз я працюю в GameDev-компанії, яка використовує ігровий движок SpriteKit у розробці своїх проектів. У цій статті я хочу продемонструвати, як навіть у UIkit-проектах можна легко застосувати для швидкого створення анімацій. SpriteKit — це нативний ігровий движок від Apple, представлений вперше в iOS 7 і Mac OS 10.9. Зазвичай він використовується для створення 2D-ігор. Але це не заважає йому бути хорошим інструментом при створенні анімацій, 2D-текстур і не тільки. Наприклад, на WWDC 2017 Apple розкрила, що задіяла SpriteKit у UI для Memory Debugger в Xcode. Використання анімації в додатках дає можливість зробити їх більш привабливими для користувачів і естетично витонченими. Це сприяє кращому розумінню функціональності. Адже гарну ефективність в роботі можна отримати тільки від естетично приємною картинки, для створення якої потрібно багато експериментувати з налаштуваннями та інтеграцією, щоб добитися ідеального результату.

Опубліковано: 16/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Секретні техніки опрацювання вимог. Частина 1

Привіт, мене звати Артур Селецький. Я Co-Founder/Partner в It Network . Ми з колегами займаємося розвитком ком'юніті бізнес-аналітиків та керівників проектів в Україні. На думку провідних розробників, з якими мені пощастило співпрацювати, основна проблема в проектах по розробці програмного забезпечення — вимоги неповні або виявлено не повністю. Мене часто запитують: «Як зрозуміти, чи всі вимоги враховані? Як перевірити, чи нічого ми не упустили?» У цій статті поділюся своїм досвідом про те, як я перевіряю вимоги на повноту і який шлях з опрацювання вимог проходжу. Техніки Наводжу перелік технік, які допомагають мені перевірити вимоги на повноту:
Stakeholder analysis. User story mapping. Рольова модель та сценарії використання. Прототипування. Об'єктно-орієнтована модель. Діаграма станів. CRUD. Навігація. Адміністрування. Звітність. Нефункціональні вимоги. Тепер розглянемо кожну з технік детально і з прикладами.

Опубліковано: 15/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Поради для початківця Java розробника. Підготовка до співбесіди — частина 2

В першій частині циклу ми розглянули важливість складання плану навчання, питання по Java Core і роботі з БД. У цій частині обговоримо питання в коментарях і поговоримо про двох популярних фреймворках: Spring і Hibernate. Питання в коментарях Про походження питань для підготовки Всі вони були задані мені або моїм колегам на співбесідах на позицію Junior/Middle людьми з рівнем Middle/Senior/Lead. Проекти: два великих банку, стільниковий оператор, внутрішні кваліфікаційні співбесіди. Питання придумував не я, і оцінювати їх якість без конкретного контексту має мало сенсу. Практично кожен із них прозвучав в цілому більше двох разів за весь час проходження співбесід. Якісь були в різних варіантах, але з одним підтекстом. Навіщо джуну знати про <будь-яка технологія або принцип>? Один з уроків, який можна винести з першої частини: очевидні речі є очевидними не для всіх. Відповідь на кожне з запитань для підготовки не потрібно знати як daily basis.

Опубліковано: 14/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #20: CppCon 2019, Open Sourcing STL від MSVC

Привіт, мої любі сішники! Сьогодні випуск буде присвячено CppCon. То ж почнімо? :) CppCon У Колорадо цього вересня відбулася довгоочікувана CppCon. Trip Reports: Milestone | New Home | Trip Reports CppCon 2019 Trip Report and Slides Відео з конференції вже можна переглянути на офіційному YouTube-каналі . Також відкрито пропозиції до ACCU 2020 .

Опубліковано: 12/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178