Понад 57 млн грн. Як IT-компанії та спеціалісти допомагають боротися з епідемією COVID-19

З перших днів карантину IT-компанії відреагували на ситуацію: виділяли кошти для благодійних фондів або самостійно з'єднання ясовували потреби лікарень, купували й передавали необхідні засоби та обладнання. Значно частину цих внесків пожертвували самі спеціалісти. Ми розпитали IT-компанії та найбільші IT-спільноти, що вони робили для протидії COVID-19, куди й на що спрямували кошти. Результати діяльності найбільших ІТ-спільнот Kharkiv IT Cluster Наразі харківська IT-спільнота в межах проєкту IT4Life зібрала понад 6 млн грн. Кисневі траси Харківський ІТ-кластер будує кисневі траси у лікарнях. Це збільшить кількість ліжко-місць з підведеним вологим киснем у реанімаційних відділеннях. За висновками лікарів-експертів, серед яких відомі в Харкові лікарі Андрій Пєньков, Олександр Золотарьов, Олег Яковенко, своєчасно наданий вологий кисень (навіть на нетривалий час — 2-3 доби) дає змогу запобігти ускладненням при захворюванні на COVID-19.

Опубліковано: 04/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

gRPC-автогенерація Front-end-у

Привіт, мене звати Ярослав. Я працюю розробником у компанії Evrius . У цій статті розглянємо автогенерацію клієнт-серверної взаємодії на основі добре відомого прикладу, що зацікавить веброзробників. Маленький ліричний відступ Це вже п'ятдесят п'ята моя стаття на DOU, і, звісно, кожну статтю після публікації я надсилав подивитися друзям і колегам, щоб отримати зворотний зв'язок. Здебільшого статті друзям подобалися, але й частку критики вдалося здобути: так дізнався, що статті «сухі». І справді, статті схожі на мій код (так само мало коментарів) або на інструкцію, як доїхати від Києва до Львова й назад на велосипеді (знаю лише одного велотуриста, що так може). Ця стаття теж буде інструкцією, та цього разу писатиму більше пояснень і думок. Ще одна відмінність від уже написаних статей у тому, що раніше я розглядав завдання, які вже розв'язків язав, тому процес написання складався з підготовки прикладів коду й подальшого написання статті на основі вже готових прикладів.

Опубліковано: 01/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

"Ми можемо бути не лише масажистами". Як люди з порушеннями зору вчаться робити сайти доступними

Від редакції: цю статтю ми готували у березні, до початку карантину. Протягом двох місяців у львівському SoftServe вчилася група студентів за новим для їхньої IT Academy напрямком. Тут готували до ятьох професіоналів з Accessibility Testing. Журналісти DOU побували на одному занятті та дізналися, які саме знання отримують майбутні тестувальники, в чому особливість Accessibility Testing і навіщо готувати таких фахівців. Шахіст У приміщенні SoftServe IT Academy от-от розпочнеться заняття. Коридором швидко крокує хлопець і випадково зачіпає плечем двері. Це — Владислав Колпаков, один зі студентів курсом Accessibility Testing, що стартував в академії два місяці тому. У руках хлопець тримає тростину, а темні окуляри не знімає навіть у приміщенні. Влад почав втрачати зір ще в дитинстві. Однак це не завадило йому закінчити філософський факультет Львівського університету ім. Франка та досягти майстерності у шахах.

Опубліковано: 30/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Не ставте питання «чому». Як менеджера спілкуватися з командою правильно

Пропрацювавши 20 років в IT, 12 з яких — у сфері проектного та операційного менеджменту, я прийшов до висновку, що вміння ставити запитання — це один з найважливіших навичок менеджера. Я сформулював для себе правила про те, які питання правильні і як варто задавати їх команді, щоб досягти поставлених цілей. Свою точку зору я поясню у вигляді простих кейсів, взятих з реального життя і лише трохи видозмінених. На прикладах розглянемо правильні і неправильні, закриті і відкриті запитання, а також поради про те, як ставити їх в конкретних ситуаціях. Навіщо все-таки потрібні питання На мою скромну думку, менеджер ставить питання, щоб: допомогти знайти рішення проблеми проекту або клієнта; допомогти команді мислити ефективніше; допомогти колегам розібратися в собі, в своїх цілях і бажаннях. Тепер давайте розберемося, які питання для цього підходять, а які — ні. Це легко, так як по суті є всього один поганий питання — «Чому?».

Опубліковано: 29/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Міст до Піднебесної: робота в Воѕс?, visa challenge, IT-ринок

У попередній серії я розповідав про те, як вчився в Китаї, а також згадував, що отримав пропозицію від компанії Bosch, від якої важко було відмовитися. Ця назва була відома мені із самого дитинства, адже мій дядько завжди користувався електроінструментом цієї марки. Я не тямив себе від щастя, але це щастя ще треба було заслужити. Тож у цій частині розповім про оформлення на роботу, ІТ-ринок, побут та карантин через коронавірус. Трішки про бюрократію Рядків мого навчання добіг кінця в червні 2018-го, але дозвіл на проживання діяв до кінця липня. За цей час я надав відділу кадрів свої дипломи про вищу освіту, яких у мене назбиралося аж чотири. Там мені повідомили, що прохідний поріг для затвердження кандидата на посаду — «В», тобто тверда четвірка за п'ятдесят ятибальною шкалою. Я напружився. Пізніше з'єднання ясувалося, що це вимога до середнього балу, а не до кожного предмета окремо. Таке уточнення мене влаштовувало.

Опубліковано: 27/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #37: MVVM + SwiftUI, досвід використання Catalyst

У випуску: сек'юріті рев'ю додатків в AppStore, SwiftUI під капотом, CLI для iOS-додатків і багато крутих бібліотек. Статті iOS Performance tips you probably didn't know (from an ex-Apple engineer)
Поради щодо продуктивності на iOS. Про UILabel було несподівано. Capture Lists
Стаття від старожила iOS-розробки щодо змінних, здобутих блоками. SwiftUI defaults considered harmful
Про особливості реалізації SwiftUI. Наприклад, ви не можете покласти більше 10 views у колекцію. Modern MVVM iOS App Architecture with Combine and SwiftUI
Туторіал по MVVM на SwiftUI. Такий собі Redux вийшов. Mastering buttons in SwiftUI
Нарешті робота з кнопками з допомогою SwiftUI стала простіше. Особливо порівняно з NSButton. TextField in SwiftUI
І ще про нюанси з TextField. How to Swizzle All of UIKit
Чому б не взяти і не засвизлить всі методи UIKit. Xcode Build Settings
Список всіх налаштувань Build Settings.

Опубліковано: 25/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд Akka.NET: проектувати IoT-системи з допомогою цієї бібліотеки

Всім привіт! Мене звуть Влад Медведовський, і я вже 10-й рік працюю в сфері IT. Починав як розробник .NET, втім вдалося попрацювати і з З++, і з JVM-мовами — Scala і Java. Зараз я тимлид в команді .NET. За свою кар'єру бачив чимало проектів в різних доменах. Наприклад, будівництво, медицина, SCADA-системи та IoT. Про IoT ми зараз і поговоримо: розглянемо традиційні підходи до проектування IoT-систем і альтернативи, можливості бібліотеки Akka.NET і реальний приклад її застосування. Взагалі IoT і .NET — це слова, які рідко стояли рядом до недавніх пір. Але з розвитком Online-сервісів серед них з'явилися й такі, як, наприклад, IoT gateway. І тепер є можливість будувати рішення для IoT на платформі .NET. До Azure є ряд питань, а саме: Підсумкова вартість обслуговування вирішення. На початкових етапах вона не висока, але з ростом навантаження і кількості пристроїв вартість буде зростати. Не завжди у замовника є на це бюджету.

Опубліковано: 24/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Введення в GraphQL: що це за мова і як використовувати його під Android

Всім привіт! Мене звуть Марія Агеєва, я Android-розробник. Близько 2 років працюю з GraphQL. Хотіла б поділитися досвідом роботи з цією технологією і, можливо, зацікавити в її використанні тих з вас, хто ще з нею не знайомий, збирається її використовувати або тільки почав інтеграцію GraphQL в проект. Також у статті буде коротко описана робота з GraphQL для платформи Android. Що таке GraphQL Насамперед розглянемо, що ж таке GraphQL. За визначенням з офіційного сайту, GraphQL — це мова запитів і маніпулювання даними для API, а також середовище для виконання цих запитів. Мова був розроблений в 2012 році в Facebook для внутрішніх потреб компанії, у 2015-му вийшов у відкритий доступ, а з 7 листопада 2018 року роботу над ним веде не Facebook, а GraphQL Foundation. Звичайно, проект розвивався досить активно з 2012 року, але особливу популярність заробив після того, як отримав статус open source.

Опубліковано: 23/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Варіанти кроссплатформної розробки мобільних додатків

Мало хто зможе утриматися від бажання працювати менше, а отримувати більше. Це бажання, виконане в позитивному ключі, веде до прогресу. Однією із спроб досягти цього стала платформна розробка мобільних додатків. Зі зростанням популярності смартфонів, планшетів, електронних книг і нетбуків мобільні платформи стають все більш актуальними — починаючи від адаптивної верстки сайту і закінчуючи повноцінним додатком. Давайте подивимося, які варіанти кроссплатформної розробки існують і що вони пропонують нам як творцям. Бізнес постукає зі своїми бажаннями, а вибір того, на чому писати, часто доводиться робити саме розробнику. В кінці статті ви знайдете опис конкурсу, переможці якого зможуть пройти курс вивчення однієї з перерахованих нижче фреймворків. Проблема архітектури в кроссплатформах У світі кроссплатформы всі фреймворки приблизно однакові по своїй структурі. В основі всього — цільова платформа (iOS, Android, etc.

Опубліковано: 22/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

По той бік огорожі: бізнес-аналітик про роботу в ролі продакт-оунера

Мене звати Кирило, я працюю бізнес-аналітиком і сервіс-менеджером в офісі бізнес-аналізу в SoftServe. В якості аналітика допомагаю нашим клієнтам вирішувати їх проблеми з допомогою технологій, як сервіс-менеджера намагаюся робити так, щоб SoftServe був найкращим у світі місцем для бізнес-аналітиків. Також я є співзасновником і співведучим подкасту про бізнес-аналіз. Хочу поділитися з вами своїм досвідом роботи в ролі продакт-оунера в одній великій компанії. Подібні компанії прийнято називати энтерпрайзами. Знаю, що у багатьох колег є досвід роботи за такою схемою: бізнес-аналітик взаємодіє з представником компанії-замовника, обговорює з ним вимоги до продукту, деталізує їх і передає команді. Представник бізнесу в цій схемі бере на себе роль продакт-оунера на час проекту. Одного разу мені пощастило самому побувати в шкурі такого продакт-оунера, і тепер отриманий досвід допомагає у роботі «по іншу сторону огорожі». Про це і буде моя розповідь.

Опубліковано: 21/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #26: StayAtHome та вивчай Machine Learning

Привіт, мої любі сішники! У цьому випуску пропоную ознайомитися з фреймворками для машинного навчання. Почнімо? :) Machine Learning Машинне навчання наразі є актуальним та набуває все більшого поширення. У списку найбільш використовуваних мов програмування на іншому місці впевнено тримається С++ (link 1 , link 2 , link 3 ). Тож розлянемо, за допомогою яких бібліотек ми можемо працювати у світі З++ :) DMTK (презентація ) — фреймворк від Microsoft для клієнт-серверних систем. Підтримує масштабовність . cuDNN — бібліотека глибинного навчання від NVIDIA з обчисленнями на GPU. Caffe2 (Integrating Caffe2 on iOS/Android ) — досить легка для вивчення бібліотека глибинного навчання, порівняно з TensorFlow . mlpack — бібліотека для глибинного навчання, написана на С++. Гарно масштабується, альо має не досить обширну документацію, якщо порівнювати з Caffe2 або TensorFlow. TensorFlow — мабуть, найвідоміша бібліотека машинного навчання, розроблена та виплекана корпорацією зла Google.

Опубліковано: 19/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як починаючому розробнику уникнути нестримної налагодження, червоних очей і зіпсованого настрою

Привіт! Я техлид і коуч Binary Studio , тому багато працюю зі студентами і початківцями розробниками. Всі вони допускають схожі помилки, які уповільнюють професійний розвиток. У цьому матеріалі я зібрав кілька порад, як уникнути шишок джун. Ця стаття буде корисна в першу чергу тим, хто вже пробував писати комерційні проекти, але ще не має достатньо досвіду. Я намагався концентруватися виключно на практичних прикладах, уникаючи зайвих міркувань. Весь матеріал базується на моєму особистому досвіді, тому, якщо вам є що доповнити пишіть в коментарях. Використовуй готові інструменти Якби я міг повернутися в той час, коли тільки починав свою кар'єру, одним з найголовніших рад самому собі був би наступний: використовуй інструменти! Як зараз пам'ятаю, писав курсову роботу, завдання якої була отримати зображення з камери, обробити його набором алгоритмів, записати деякі дані в базу і відобразити готову картинку на екран. І це все в режимі реального часу.

Опубліковано: 17/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

"Мене скоротили". Історії IT-спеціалістів, які залишилися без роботи через коронакризу

На початку квітня редакція DOU опублікувала результати опитування щодо карантину . Тоді 30% ІТ-спеціалістів вказали, що їхні компанії вже почали втрачати клієнтів/проєкти, а 16% — що компанії почали скорочувати персонал. Ми поспілкувалися зі спеціалістами, яких вже скоротили, і дізналися, як керівництво пояснює звільнення, чи виплачують компенсації та як справи з пошуком нової роботи. Євген, Senior Front-end Developer, Харків Я займаюся програмуванням 10 років і за цей час змінив 3 компанії. В останній встиг попрацювати тимлидом трохи більше року. Мені все подобалося, був хороший проект, пов'язаний з банками. Аутсорсингова компанія, в ній працюють більше ста співробітників. Коли почали з'являтися новини про коронавирусе, я думав, що мене скорочення не торкнуться. Це ж IT, суперстабильная сфера. Але виявилося не так. В кінці березня нашого відділу повідомили, що клієнт скасував всі свої проекти. Відповідно, роботи немає і всіх, крім 4 осіб, серед яких був я, попросили піти.

Опубліковано: 15/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

16-річний програміст із Черкащини – про ті, як 11-класником влаштувався на роботу зі зарплатнею майже $1000

У 9 класі Антон Вітренко з міста Звенигородка на Черкащині зацікавився інформаційними технологіями, пройшовши курс основ програмування СЅ50. Після того впродовж року він самотужки та на курсах опановував JavaScript, інші технології — щоб зрештою в 11 класі дива фронтенд-розробником у компанії Preply . Про ті, як вчився, проходив співбесіди та чому вибрав роботу замість університету, Антон Вітренко розповів нам у інтерв'ю. — Як ти зацікавився програмуванням? Які технології і як почав вивчати? Антон — зліва Я сам із Звенигородки, невеликого міста на Черкащині, де загальне уявлення про IT перебуває на рівні «це щось, пов'язаність язане з комп'ютерною ютерами». Але два роки тому до нашої школи завітав Андрій Насадчук — він тут народився, потім поїхав навчатися до Києва, ставши програмістом. Разом із командою друзів він розробив проєкт, як перетворити Звенигородку на smart city.

Опубліковано: 14/04/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #31: COVID-19, Kubernetes 1.18 і NTP в Facebook

У випуску: збільшення трафіку на 40% через вірусу, безкоштовні курси Pluralsight, AWS EKS тільки 1.15, нова версія Loki і як зробити інфраструктуру за $20. COVID-19 On the shoulders of giants: recent changes in Internet traffic
Стаття від Cloudflare про зміну трафіку після введення карантину в різних країнах. До речі ці ж хлопці підготували патчі для Linux, значно прискорюють дисковий шифрування. Збільшення трафіку в Італії до 40% в зв'язку з карантином — дані Cloudflare Phagocyte — COVID-19 Firefox cleaner
Розширення для Firefox, яке сховає від вас новини про вірус (але від вірусу не сховає). Pluralsight: home Stay. Skill up. #FREEapril
Більше 7000 безкоштовних курсів від Pluralsight на весь місяць. COVID-19 Grafana dashboard
Дашборд для візуалізації поширення COVID-19 у світі. Актуальні дані записуються в InfluxDB c допомогою такого інструменту (цікавий репозиторій, подивіться).

Опубліковано: 11/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як працювати віддалено: перехід з роботи в офісі на удаленку

Для багатьох стала несподіванкою необхідність працювати віддалено. У такому форматі основна проблема — це злиття дім-робота. Є кілька рекомендацій як компенсувати або полегшити адаптацію під такий формат роботи. Чому варто поставитися до цього серйозно. Поступово, у кого-то швидше, у когось повільніше, — у вас з'явиться відчуття, що ви живете на роботі, їжте на роботі, спите на роботі, що робота це єдине що є навколо... Плюс до цього — коронавірус, карантин, панічний посил з телевізора та інших місць, розуміння що світова економіка кудись котиться і явно не вгору, переживання за близьких і рідних вам людей, і ізоляція в чотирьох стінах... Спочатку немає сил і енергії, складно приступити до роботи, неуважність і помилки, падіння мотивації і прокрастинація, потім хронічна втома і немає настрою, роздратування, потім неадекватна оцінка важливості завдань або зауважень, агресивна дратівливість на близьких і не на близьких, вигоряння, апатія, депресія...

Опубліковано: 10/04/20 @ 05:44
Розділ Різне Читати далі...

Problem Solving: 7 факторів для визначення і правильного аналізу проблеми

A problem : a difference between the actual situation and the desired situation. Думаю, багатьом попадався друг або колега, який або яка може все. До них можна прийти з будь-якою проблемою — і вони знайдуть рішення. Причому часто таке, про яке ти не підозрював, хоча вивчив вже все вздовж і впоперек. Мені вони завжди здавалися суперлюдьми. І є певні способи, якими ці суперлюди користуються. Хоча «problem solving» перекладається як «рішення завдань», я залишу термін «проблема» замість більш вузького —«завдання». Фактично все, що ми робимо кожен день на роботі, це problem solving. Велику частину часу у нас традиційно займає рішення: ми любимо свої рішення, оптимізуємо їх, довго обдумуємо. Ми раді, коли придумуємо рішення, і нам подобається приводити його в життя крок за кроком. Для програміста це може бути алгоритм, для менеджера — стратегія, для рекрутера — план дій. Ми так захоплюємося рішенням, що часто забуваємо, яку проблему він вирішує.

Опубліковано: 09/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

27% не хочуть залишатися на ремоуті після завершення карантину. Результати опитування ІТ-спеціалістів

Майже тиждень тривало опитування ІТ-спеціалістів щодо карантину. Ми отримали 6888 анкет і цікаві й подекуди не зовсім очікувані, на наш погляд, результати. Вісь кілька з них: після офісу спеціалістам на ремоуті не вистачає комунікації з колегами, найбільше ремоут-трудоголіків серед топ - і проєктних менеджерів, майже 20% працюють вдома менш продуктивно, ніж в офісі. А ще — спеціалісти неабияк хвилюються через глобальну економічну кризу та за здоров'я своє й близьких, а 30% респондентів вказали, що їхні компанії вже почали втрачати клієнтів/проєкти. Портрет учасників опитування Схоже, що ми все ж таки можемо стверджувати, що майже все українське ІТ щонайменше уся спільнота DOU сьогодні працює дистанційно — 92,4% респондентів працюють ремоут. В офісах залишилися 2,1%. Чи розпочали ві працювати дистанційно (з дому) через поширення коронавірусної інфекції?
Найбільше в офісах залишилося спеціалістів із не ІТ-компаній — 10%.

Опубліковано: 07/04/20 @ 08:15
Розділ Різне Читати далі...

Історії українських ІТ-спеціалістів, яких карантин наздогнав у Кенії, Мадагаскарі, Непалі та Таїланді

Не всім пощастило вчасно повернутися в Україну до закриття кордонів та авіасполучення. А дехто й свідомо вирішив перечекати епідемію в іншій країні. Зібрали розповіді українських IT-спеціалістів, які залишилися за кордоном на час карантину — вимушено чи за власним бажанням. Цікавих історій виявилося так багато, що ми вирішили розділити матеріал на дві частини. У цій частині — про спеціалістів, які зараз у Непалі, Кенії, на Мадагаскарі, в Таїланді, а також про успішне повернення з Таїланду й епопею зі спецрейсом «Київ-Бангкок». Непал Юлія Лаврентьєва , Delivery Manager, Сергій Смолянінов , Senior Software Engineer в Infopulse 10 березня почалося моє пригода (розповідь Юлії — ред. ). Я прилетіла в Катманду, починався трек до базового табору Евересту. Група змішана, учасники з різних країн, і десь на 3-й день треку я дізналася, що зі мною в групі мій колега Сергій з київського офісу Інфопульс. Ну що ж, удвох вже веселіше. Трек досить складний.

Опубліковано: 06/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #17: курси за ML & DL, огляд популярних GAN архітектур, AI бот для дитини

За вікном карантин, і багато хто зараз намагаються придумати рішення для допомоги в боротьбі з COVID-19. Ми в VITEch Lab Healthcare також працюємо в цьому напрямку, і я планую з першими нашими рішеннями познайомити вас на сторінках DOU найближчим часом. А поки пропоную свіжу добірку найцікавіших матеріалів, яка допоможе урізноманітнити вашу самоізоляцію. Курси Machine Learning Course — один з кращих базових курсів, який веде Andrew Ng. Machine Learning — курс від Columbia University на платформі edX. Deep Learning Specialization — спеціалізація, яка включає в себе 5 курсів для повного занурення в Deep Learning від deeplearning.ai. Practical Deep Learning — відмінний курс по Deep Learning, спрямований на отримання практичного досвіду від fast.ai. MLcourse.ai — відкритий курс ODS.ai , спільноти за машинного навчання. DLcourse.ai — відкритий російськомовний курс по нейронних мереж і глибоке навчання.

Опубліковано: 04/04/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176