Вигідне географічне розташування та розвинена ІТ-сфера: Дніпро очима упередженого місцевого програміста

Привіт, мене звати Саша, і я програміст. Мені 35 років, з яких 35 живу в Дніпрі. По спеціалізації я Full Stack JS Dev. Останні 6 років працюю в DataArt. Люблю велосипеди, футбол, травневі вихідні і рідне місто. Ця стаття про моєму рідному місті. Про його плюси і мінуси. Вона буде цікава жителям інших міст. Про місто Дніпро — це велике місто в нижній течії однойменної річки. Засноване в 1776 році під назвою Катеринослав. З другої половини XIX століття, переживши індустріальний бум, зайняв міцне місце серед важливих міст України. У радянський час спеціалізувався на чорній металургії, машино - та ракетобудуванні. Зараз входить в топ-5 IT-центрів країни, поступаючись Києву, Харкову та Львову. Саме так виглядає прісне формальний опис міста. Але якщо мене попросять Дніпро неформальної фрази, я скажу: «Дніпро — це місто, де всім пофіг».

Опубліковано: 05/08/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому SOLID — важлива складова мислення програміста. Розбираємося на прикладах з кодом

Привіт! Мене звати Іван, співправцюю з EPAM Systems як Solution Architect, а кар'єр єру в IT почав 10 років тому. За цей час помітив, що майже всі люблять працювати на проєктах, які починаються з нуля. Та не всім вдається побудувати систему, яку за рік розробки буде все ще легко підтримувати і розвивати. Дехто через кілька місяців робить спробу номер два, оскільки вже знає, як треба було починати правильно. Це природно, що зі зростанням системи зростає і її складність. Успіх розробки такої системи буде залежати від того, наскільки добре ви тримаєте під контролем її складність. Для цього існують дизайн-патерни, найкращі практики, а головне — принципи проєктування, такі які SOLID, GRASP та DDD. У статті хочу звернути увагу на те, що SOLID — це важлива складова мислення розробника, яку потрібно розвивати і тренувати. Ця стаття є другою частиною моєї публікації , що присвячена алгоритмами. Я покажу кілька прикладів з кодом, де принципи SOLID порушуються.

Опубліковано: 04/08/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що потрібно знати тестировщику про рецензування та як його використовувати в роботі

Давайте знайомитись, я, Ольга Борзенко , займаюся мануальним тестуванням IT більше 5 років, і я, Федорова Тетяна , займаюсь тим же більше 7 років. У нас є досвід успішного тестування і хочемо ними поділитися. У цій статті поговоримо про рецензування як однієї з складових різних проектів. Після прочитання статті як початківець, так і досвідчений тестувальник, зможе знайти відповідь на питання, як і коли застосовувати рецензування у роботі. Влаштовуйтеся зручніше, і ми розпочинаємо! Спочатку визначимо, що ж таке рецензування. Згідно IEEE 1028 Standard for Software Reviews and Audits, рецензування (Review) — це оцінка стану продукту або проекту з метою встановлення розбіжностей з запланованими результатами та висунення пропозицій щодо вдосконалення. Ми будемо розглядати процес рецензування з позиції тестування і свого досвіду.

Опубліковано: 29/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книжок, які допомогли зрозуміти зміни у світі, від Павла Кузнєцова, Sr. Product Manager Zalando

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам.
Досить довго люди обговорювали наслідки карантину та переходу на дистанційну роботу. Безсумнівно, ці зміни фундаментальні та важливі. Проте карантин допоміг мені краще побачити та зрозуміти ще кілька змін, які добре розкривають 5 книжок у цьому списку. Tech Titans of China: How china's Tech Sector is Challenging the World by Innovating Faster, Working Harder & Going Global by Rebecca Fannin Обговорюючи масштабування технологічного продукту, ми здебільшого думаємо про два рінк — Європу і США. Поодинокі європейські компанії пробують свої сили в Латинській Америці. Експертка з підприємництва і венчурного капіталу Китаю Ребека Фаннін вважає, що такий підхід тільки на руку китайським технологічним компаніям. Поки ми ізолюємо себе від азійських ринків, вони сміливо прагнуть успіху на наших.

Опубліковано: 28/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Українка – про роботу в Coca-Cola у Сингапурі: "Я відповідаю за Data Science в усьому регіоні Азії та Тихого океану"

Українка із маленького містечка Вознесенськ у Миколаївській області увійшла в список найвпливовіших жінок у Data Science щорічного рейтингу журналу CDO Chief Data Officer Magazine. Це Галина Волошина, і вона очолює відділ Data & Analytics у компанії Coca-Cola у Сингапурі. Перед тім як 2018 року переїхати у Сінгапур, Галина 14 років працювала у компанії Procter & Gamble, в офісах компанії в Москві, Будапешті та Гуанчжоу. Там пройшла шлях від стажувальниці до тімліда команди Data Science в азійському регіоні. Галина розповіла DOU про навчання, роботу та поділилась думками про майбутнє науки про дані. Під час карантину Галина працює вдома Про рік у Штатах і навчання в Києво-Могилянці — Розкажи із самого початку: де навчалась і як вирішила стати програмісткою? Зростала я в маленькому містечку Вознесенськ. Мені дуже пощастило з вчителями у школі, особливо із вчителькою математики. Вона була молода і зарядила учнів жагою до знань.

Опубліковано: 27/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Опановуємо основи алгоритмів, або Як прискорити код з 15 до 1000 запитів за секунду

У статті поговоримо про прикладне значення розуміння алгоритмів. Ви зможете наочно побачити, як маючи базові навички алгоритмічного аналізу можна суттєво покращи роботу ваших програм. Спочатку напишемо програму за неоптимальним алгоритмом, а потім крок за кроком будемо його поліпшувати, розглядаючи теорію складності алгоритмів, аналіз алгоритмів і структури даних. Пройдемо шлях від алгоритму, який опрацьовує 15 запитів на секунду, до алгоритму, який виконує 1000. Торкнемося тими розпаралелення задач. Стаття має бути цікавою як для бекенд, так і фронтенд-розробників різних рівнів. Скоро вийде наступна стаття, де ми розглянємо SOLID. Я покажу кілька прикладів з кодом, де принципи SOLID порушуються, поясню, до чого це може призвести в довгостроковій перспективи та як це виправити. 10 років тому я почав кар'єр єру в IT як .NET-розробник. Зараз співпрацюю з EPAM Systems як Solution Architect. Мій основний стек технологій: Node.js, React, React Native, AWS та GCP.

Опубліковано: 24/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як успішно сформувати команду і перейти до продуктивної роботи

У цій статті поговоримо про команду і командоутворенні: як з розрізнених людей зробити згуртовану команду і досягти цілей, поставлених перед цією командою; що робити тимлиду, а також будь-якому члену команди на кожному етапі формування команди, щоб заощадити сили в русі до мети. У мене є досвід роботи в командах (від 2 до 20 осіб) більше 10 років, я виступала в ролі менеджера, так і в ролі члена команди, і багато разів чула і спостерігала, як новоспечена команда зустрічалася з нерозумінням один одного в роботі, як хотілося продуктивно співпрацювати, але не виходило. І сьогодні пропоную подивитися на цю тему через збільшувальне скло, розставити все по поличках, наскільки це можливо. Запрошую тимлидов і бажаючих ними стати приєднатися до ознайомлення. Перш ніж заглибитися в тему командоутворення, трохи поговоримо про команду загалом, навіщо вона потрібна.

Опубліковано: 22/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Із добровольців «Азова» в iOS-розробникі: історія ветерана АТО

Володимир вступивши на бюджет до медичного університету, але кинувши його, щоб піти на фронт. Був серед перших десятків бійців «Азова» — тих, хто сформував підрозділ. Чотири роки працював графічним дизайнером, розробляючи продукцію для «Азова», «Національного корпусу» та інших ветеранських організацій. Потрапив на курси програмування для ветеранів АТО і ставши iOS-розробником. Про свій незвичний життєвий шлях Володимир розповів DOU. Село Лебединське Донецької області, 2015 рік Освіта Я родом з Київщини, проте коли мені було три роки, родина переїхала до Львова, де я виріс і провів більшу частину життя. Ходів до школи з англійським ухилом, але тоді не вивчав мову як треба, про що тепер жалюгідну, тепер потрохи заповнюю ці прогалини у знаннях. У школі полюбляв біологію, фізику та математику. А з інформатики у мене була найкраща оцінка у класі, я навіть брав участь в олімпіадах. У районній посів перше місце, у міській — друга, а в обласній — взявши третій рівень.

Опубліковано: 21/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Про стажування в NASA за напрямком Data Science та культуру ділитися знаннями — розповідь української програмістки

Тамара Коляда займається програмуванням 8 років. 2018-го вона була серед 50 учасників зі всього світу, які потрапили до програми стажування NASA Datanauts, спрямованої на підготовку математиків і програмістів як Data Scientists. Сьогодні Тамара керує у Києві програмою від Facebook — спільнотою Розробників Circle , яка допомагає розробникам вчитись і ділитись досвідом. Також бере участь у кількох волонтерських ініціативах і запускає власні проєкти. В інтерв'ю DOU Тамара розповіла про програму стажування Datanauts, свої враження від NASA та чому волонтерство заслуговує на більшу увагу розробників. Як починався мій шлях в IT Я народилася, зростала і провела майже 20 років у Чернігові й люблю рідне місто. Ще з дитинства обожнювала грати з татом у шахи та читати, зокрема перечитала майже всю домашню бібліотеку із 300 книжок. А любов до математики та програмування мені прищепила вчителька математики Валентина Василівна Давиденко.

Опубліковано: 20/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як перейти на новий фреймворк і не вбити якість продукту

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. У статті розглянемо досвід зміни SDLC і підходу до роботи з якістю в проекті на ScrumBut. Охопити всі аспекти не вийде, тому зупинюся на найбільш цікавих і найбільш болючих сторони проекту. Думаю, історія буде корисна менеджерам і всім, хто відповідає за кінцевий результат перед замовником. Як все починалося У ті роки, коли в Києві взимку ще був сніг, а Андрій Шевченко грав у «Динамо», я працював РМ'ом у невеликій проектній команді з семи чоловік, яка розробляла для великого замовника. Новий проект був пов'язаний з обробкою документів в одній з держустанов: система перетворювала вхідні документи за допомогою вбудованого механізму, який ми придбали у третьої компанії; ці документи викладалися на онлайн-порталі з різними рівнями доступу: деякі були повністю відкриті, інші — тільки для авторизованих користувачів; портал відвідували близько 300 тис.

Опубліковано: 17/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зустріч 1:1 на ремоуті: як налагодити процес

Вітаю, мене звати Андрій, я співзасновник компаній Uptech та Plai . У Uptech ми практикуємо віддалену роботу майже 5 років, і хочу поділитися досвідом проведення зустрічей віч-на-віч і рекомендаціями, як їх ефективно організувати у віддаленій команді. Стаття буде корисною для менеджерів і лідерів команд, що переходять на дистанційну роботу, а також для розподілених команд, що планують запровадити практику регулярних зустрічей 1:1. Про зустрічі 1:1 Топменеджери та експерти менеджменту зараховують зустрічі 1:1 до найефективніших інструментів формування результативних команд і считают їх найважливішими для менеджера. «Зустрічі віч-на-віч — обов'язкові, це найкраща можливість почути, по-справжньому вислухати людей у вашій команді, щоб переконатися, що ви розумієте їхню думку про те, що працює, а що не працює», — Кім Скотт, автор книги «Радикальна прямота» (Radical Candor ). 1:1 — це регулярні (кожні 1-4 тижню) зустрічі менеджерів та працівників, зазвичай із аджендою працівника.

Опубліковано: 16/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як перестати сидіти в чаті та почати працювати. 10 практик асинхронної комунікації

Я вже 10 років розвиваю проєкти, команди та комунікацію в аутсорсингових і продуктових компаніях на позіції СОО. А останні кілька років консультую на тими корпоративної культури, People Operations і бренду роботодавця. Саме завдяки консалтингу побачила, як сильно проблеми внутрішньої комунікації з'єднання їдають продуктивність і додають стресу. Найчастіше ще й роблять це непомітно. Стаття буде корисна усім — від джунів до СхО і власників бізнесу, тому що комунікація — дуже важливий складник щоденної роботи. Проте особливо рекомендую PM'ам, тімлідам і керівникам, адже саме ви можете впровадити ці 10 практик на рівні команди або компанії. А тепер задумайтесь, як часто ви ловите себе на цих думках? Я чекаю на відповідь у чаті, й це затримує роботу. Іноді пропускаю інформацію в чаті, тому що її там забагато. Робота заблокована, бо травня довго чекати на відповідь. Коли надходить завдання, треба витратити ще купу часу, щоб зрозуміти, що саме від мене хочуть.

Опубліковано: 15/07/20 @ 10:30
Розділ Різне Читати далі...

Опціони в українському ІТ: реалізація, вестінг, правове поле

Участь працівників у капіталі підприємства виглядає привабливим інструментом мотивації як для компанії, так і для її персоналу. Роботодавцю не доводиться задіяти якісь суттєві ресурси «тут і зараз», а фахівці набувають реальну можливість отримання прибутку, в залежності від зростання компанії. Однак процедура реалізації опціонів складна для розуміння. Відсутність розуміння, що таке опціон, невідповідність очікувань і дійсності або різна трактування положень договору може призвести до серйозних конфліктів з командою. Далі ми спробуємо розібратися в незрозумілих пунктах опціонного договору, в тому, що вони передбачають як реалізація опціону відбувається на практиці. Що таке опціон Опціон по своїй суті багато в чому схожий зі звичайним договором купівлі-продажу. Але тільки при купівлі-продажу кожна із сторін зобов'язана вчинити зустрічні дії щодо виконання договору: продавець повинен продати товар, а покупець — його купити.

Опубліковано: 14/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як працювати з західними клієнтами і не схибити. 5 прикладів з практики HR

До кожного клієнта можна знайти ключик. Нижче — 5 кейсів з моєї практики про те, як знайти його, якщо клієнт за кордоном, а команда — в Україні. Цей матеріал особливо стане в нагоді тим, хто працює з міжнародними замовниками, але не розуміє, чому не виходить будувати довгострокові відносини. А також тим, хто ніяк не може зрозуміти запити цих «західних» замовників. Моя історія в ІТ схожа на випадковість, тому що працювати в цій сфері не планувала. Я будувала успішну HR-кар'єру у великих національних компаніях і була щаслива. Але в один прекрасний день (до речі, в мій день народження) зі мною зв'язалися представники ІТ-компанії в Полтаві щодо можливої співпраці. Я була налаштована скептично: по-перше, у мене була хороша, як я вважала, робота, а по-друге, про ІТ знала тільки від друзів. На зустріч все ж погодилася. І ось я 5-й рік як HR/Account Manager в шведсько-української компанії Beetroot.

Опубліковано: 10/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

"Виділяємо на рефакторинг 10% кожного спринту". Як в EnglishDom розвивають продукт з 7-річною архітектурою

Привіт! Мене звати Нікіта, я Team Lead IT-відділу онлайн-школи англійської мови EnglishDom . В моїй IT-команді 10 осіб. Більшість — в офісі в Дніпрі і кілька людей віддалено. Як продуктова IT-компанія ми розробляємо екосистему програм. Крім основної платформи — цифрового підручника ED Class , а також додатки до нього, яке допомагає робити домашнє завдання з мобільного, є програма ED Words — для того щоб вчити слова. Про розробку останнього я і хочу розповісти докладніше. Ми почали створювати ED Words 7 років тому: спочатку як веб-проект, потім перенесли в мобайл. За цей час не раз змінювали і допрацьовували сервіс, стикалися з наслідками прийнятих рішень по архітектурі і віддавали техдолги. За 7 років словником ED Words скористалися 300 тис. чоловік. Зараз у нас 18,7 тис. активних користувачів. Причому 50% з них з'явилися після відкриття безкоштовного доступу під час карантину.

Опубліковано: 09/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книг про індустрії розробки відеоігор від Михайла Зінченко, Team Lead в Wargaming

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [ Про автора: Михайло Зінченко — Team Lead в Wargaming, Київ. 17 років в ігровій індустрії. Працював з пресою і гравцями на E3, Gamescon, Taipei Game Show, EGN, ECTS, КРІ, «Игромире», Paris Games Week і Chicago Comic & Entertainment Expo. Давав інтерв'ю Hustler, виступав на авіаносці USS Hornet і USS Lexington. У різний час робив і продовжує робити MMO, RTS, FPS і Casual ігри. Входить до складу журі GTP Indie Cup, Golden Byte, Indie Prize USA, Indie Prize Asia, Indie London Prize, Indie Prize China ] Ігровий індустрії в якомусь сенсі пощастило, і вона частіше виявляється цікавіше навіть для людей «ззовні», ніж велика частина інших напрямів в IT.

Опубліковано: 07/07/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Микола Палієнко, CEO EVO (Prom.ua) — як і навіщо назавжди перевели 1000 співробітників на удаленку

2 липня Микола Палієнко, CEO EVO, написав у фейсбуці , що компанія назавжди переходить на віддалену роботу. «Зваживши всі переваги та недоліки, а також невизначеність у майбутньому з епідеміологічною ситуацією, ми вирішили перейти на віддалену роботу назавжди і при цьому трансформувати всі наші офіси в буткемпы-коворкинги, куди можна прийти попрацювати самому або зібратися командою. Це усвідомлене й дуже важливе для EVO рішення, і ми його приймаємо зараз, не чекаючи ясності з тим, яким буде світ після пандемії», — так починається маніфест EVO . Макс Іщенко записав невелике інтерв'ю з Миколою і обговорив перетворення EVO remote-first компанію: що це означає, чому вони прийняли таке рішення і як новину сприйняли співробітники. Редакція DOU розшифрувала бесіду для любителів тексту. — Я прочитав ваш маніфест і твій пост у ФБ.

Опубліковано: 06/07/20 @ 11:52
Розділ Різне Читати далі...

Онлайн-навчання в IT: робимо це правильно

У цьому матеріалі поговоримо про ефективне навчання в онлайні. Які засоби використовувати для втримання уваги, як визначити успішність, чому варто автоматизувати освітній процес і користуватись чужим якісним контентом, навіщо і як бути ментором. Похвально, що в умовах карантину державні керманичі не забули про освіту і запустили «мегапроєкт» з централізованого навчання школярів онлайн. Хотіли як краще, а вийшло — як завжди. На записані уроки відразу полився шквал критики, бо в наспіх зроблених відео виявилося чимало помилок. Тут і «білий ведмідь з Антарктичного півострова», і некоректні арифметичні обчислення, і нісенітниці на уроках фізики. Але особисто я не акцентував би на цьому увагу. Немає нічого дивного в тому, що зроблена нашвидкуруч робота містить купу помилок.

Опубліковано: 02/07/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Тайм-трекінг, код рев'ю та баг-фіксинг. Що для програмістів є рутиною та як справляються з нею

Ми подали напругу розробників про те, що для них є рутинним у роботі та як вони з цим справляються. Під словом «рутина» спеціалісти розуміють зовсім різне: білди, код-рев'ю, тайм-трекінг, написання документації тощо. Та й спосібі її подолання знаходять різні. Дивимося детальніше. Ілюстрація Каталіни Маєвської Використовує техніки з тайм-менеджменту та пише скрипти Тарас Чайківський , R&D-інженер в ELEKS Як на мене, найкраще пояснення, чому виникає рутина, є в книзі Мігай Чиксентмігаї «Потік» (Flow). Основна ідея в тому, що є три стани: тривожність, потік і рутина. Коли вчимося чогось нового, ми стривожені, тому що використовуємо щось уперше. Далі переходимо в стан потоку, все йде як по маслу, і нам це подобається. Відтак одноманітність починає набридати, це — рутина. Рутина займає у мене приблизно дві години на день. На коротких проєктах, що тривають 2-4 тижню, завжди потрібно щось збілдити, почистити дані, десь підібрати параметри чі 10-й раз змінити колір фону.

Опубліковано: 01/07/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Що відбувається з Payoneer: збираємо апдейти

З 26 червня користувачі платіжних карток Payoneer втратили доступ до власних коштів. Що відбувається з платіжною системою — публікуємо хроніку подій. Редакція стежитиме за ситуацією та оновлюватиме цей пост. Головні апдейти з'єднання являтимуться у телеграмі . 26 червня Користувачі карток Payoneer почали , що не мають доступу до грошей на рахунках: You need to address the people and let them retire their funds. This is outrageous. My family depends on my money. What am I supposed to do now?— m (@bobbixmorse) What's going on with accounts and debit cards? Everything is down! All transactions declined.— Ivan Radonji? (@radonjicivan) Вперше в житті втратив $10000. Цікаві відчуття. Ще коли накрило ePayments треба було здогадатися, що Payoneer наступний. 2020-й ми запам'ятаємо надовго, кек— Вастрики (@vas3k) Тоді ж на DOU з'єднання явився топік, що фінансовий партнер Payoneer збанкрутував (за чотири дні топік набравши майже 80 тис. переглядів).

Опубліковано: 29/06/20 @ 03:19
Розділ Різне Читати далі...