Професійне вигорання: як не "перегоріти", коли дуже припече


Професійне вигорання — це синдром, який розвивається на фоні хронічного стресу і призводить до загального виснаження організму людини. Він включає в себе три складники: енергетичний (брак енергії, фізична перевтома), емоційний (апатія, зниження чутливості та емоційності, байдужість) і екзистенціальний (втрата сенсу діяльності, життя). Це стан, коли зовсім нічого не хочеться, коли опускаються руки, коли результативність і якість роботи стрімко падає, а зацікавленість і мотивація в роботі зникають. Це стан, коли перебування з ' єю перестає приносити задоволення, а рідні, друзі та оточуючі починають дратувати. Це стан, коли загострюються проблеми зі здоров ям, а задоволення від життя та його якість падають... Ми вважаємо себе досвідченими і віримо в те, що у нас завжди все під контролем. Ми точно знаємо, чого хочемо і як того досягти, тому дуже активно і рішуче йдемо до своєї мети, не зважаючи при цьому на зовнішні і внутрішні ознаки перевтоми і стресу.

Опубліковано: 05/03/18 @ 12:12
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #15: ювілей Ruby, JIT у Ruby 2.6, DHH і серія відео On Writing Software Well

Всім привіт! У лютому відбулося багато чого цікавого. По-перше, Ruby виповнилося 25 років, про що написав Матц у своєму . По-друге, DHH виклав серію відео On Writing Software Well. У них DHH розбирає код Basecamp і розмірковує на цікаві теми, наприклад, використання callbacks для написання допоміжної логіки. Почитати Перші огляди JIT у Ruby The Method JIT Compiler for Ruby 2.6 — в лютому в Ruby 2.6 з'явився JIT compiler. У статті автор ділиться першими враженнями від цієї реалізації. Playing with Ruby's new JIT: MJIT — огляд реалізації JIT (just in time compiler), доданої в Ruby 2.6. Ruby's New JIT — ще один огляд JIT у Ruby 2.6. Ruby Concurrency: Building a Timeout Queue — побудова многопоточной черзі з обмеженням часу виконання в Ruby. Ruby String Literals vs Value Objects. Overengineering? — приклад того, як Rails 5 API Attributes можна застосовувати для рефакторінгу антипаттерна Primitive Obsession.

Опубліковано: 02/03/18 @ 01:04
Розділ Різне Читати далі...

Лютий 2018 — финстрип, 59К, подвоївся за місяць

У цьому місяці підкручував монетизацію, дуже люто мучився з оптимізацією тим сайтів (і поки продовжую), т. к. посещалка стала набирати обертів і навантаження на хостинг зросла порядком. І природно замовляв і публікував статті. Про це докладніше нижче.
Про вибір теми, дизайну сайту На 1 мед сайті посещалка в деякі дні пробивала 15К на добу, що дало не кислу навантаження на хостинг бегет , на яких у мене сайти. Всі сайти вже розніс по окремих облікових записів і для першого вже скористався опцією розширення навантаження, але більше вже не можна. Зараз тариф близько 300 руб в міс, наступний тариф близько 1000 руб в місяць. Звичайно такі витрати виправдані, адже сайт відбиває ці гроші менше ніж за пів дня. Але є одне але. Другий мед сайт, який лежить на сусідній акаунті в цьому ж бегет, споживає в 10 разів менше на 1к уніків. Там правда стоїть плагін wp super cache. Але на першому сайті він теж стоїть з недавнього часу, але поліпшень поки немає.

Опубліковано: 01/03/18 @ 03:40
Розділ Різне Читати далі...

Проблема плинності кадрів, або Як утримати тих, кого навчив

[Про автора: Микола Лотоцький — більше 15 років займається розробкою програмного забезпечення. Знайомий з усіма етапами роботи на проекті і розвинув кар'єру з посади QA Engineer до Technology Expert. Кілька років був JavaScript Software Architect і брав активну участь у розробці складних масштабованих додатків. Крім того, є досвід роботи з PHP, .NET, Python. Більше трьох років проводить різні курси і тренінги] Ми його, можна сказати, на смітнику знайшли, відмили, відчистили — а він нам фігвами малює!
Е. Успенський «Зима в Простоквашино» Після першої статті про перекваліфікації фахівців в Dev-Pro до мене надійшов ряд питань в особисті повідомлення. Хочу відповісти на деякі з них. Можливо, ця інформація буде корисна багатьом компаніям, готовим перейняти наш досвід. Цікаво, що я отримав повідомлення схвалення.

Опубліковано: 01/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Amazon купує стартап Ring з R&D-центром у Києві за $1 млрд

Американська компанія Amazon купує стартап Ring , розробника розумних дверних дзвінків, з R&D-центром в Україні. Сума угоди офіційно не розголошується, але за даними Reuters вона перевищує $1 млрд. Amazon buys startup Ring in $1 billion deal to run your home security t.co/Ta98V4FauC — Reuters Tech News (@ReutersTech) Угода стане однією з найбільших в історії Amazon. За даними ЗМІ , вона може допомогти Amazon в боротьбі за ринок доставки «до порогу» і нішу розумних пристроїв, можливо, буде проводитися інтеграція з розумною колонкою Alexa. В українському офісі Ring працює 445 фахівців, з них 390 — технічні. R&D-центр в Києві Ring відкрила в кінці 2016 року. Технічні фахівці київського офісу займаються розробкою програмного забезпечення в області Machine Learning, Computer Vision, Data Mining і інших сфер штучного інтелекту для використання в продуктах Ring. За вакансіями в компанії можна стежити тут . Ми очікуємо також офіційний коментар українського представництва Ring.

Опубліковано: 28/02/18 @ 07:59
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #22: експериментальний фреймворк Blazor, асинхронні методи, Rider 2017.3

У випуску: тенденції в розвитку JavaScript, що відбувається з F#, огляд можливості запуску Linux-контейнерів на Windows. .NET Dissecting the async methods in C# , The performance characteristics of async methods in C#
Відмінні статті про устрій та продуктивності асинхронних методів. Herding Nulls and Other C# Stories from the Future
Відео про плани на майбутнє у розвитку C#. All About U: Exploring a New .NET Mainstay Deep-dive into .NET Core primitives: deps.json, runtimeconfig.json, and dll's Using MVC result in executors ASP.NET Core middleware HttpClientFactory Consumption Patterns Stacktrace improvements in .NET Core 2.1 Parallelizing Tasks with dependencies — Design your code to optimize performance ASP.NET Core 2.1 roadmap A new experiment: Browser-based web apps with .NET and Blazor
Анонс експериментального фреймворку, який дозволяє виконувати Razer сторінки в браузері використовуючи WebAssembly.

Опубліковано: 24/02/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Мої спостереження про Кремнієвій долині: міфи vs реальність

На DOU з різною періодичністю з'являються топіки/статті про переїзд в іншу країну. Хтось ділиться своїм досвідом, хтось міркує про гіпотетичні можливості або наводить аргументи за переїзд і проти. Я живу в Кремнієвій долині 5-й рік і працюю Software Engineer в компанії Styra. У статті я постараюся описати своє суб'єктивне бачення життя в цьому місці. Повинна відразу звернути увагу читачів на те, що я не займалася спеціально збором статистики, опитуючи натовпи людей, але все ж це досвід дещо більшої кількості людей, ніж 5-10 близьких знайомих. Ні в якому разі не треба сліпо вірити всьому, що тут написано. Вірте тільки тому, що вам подобається. Що це за місце Не раз я чула від знайомих (і не дуже), як вони уявляли собі Долину до переїзду сюди: центр високих технологій з усіма витікаючими; місце, де народжуються інновації і можна побачити живого Сергія Бріна на своєму велосипеді; самокеровані автомобілі і роботи... щось типу міста майбутнього, в крайньому випадку його лайт-версія.

Опубліковано: 22/02/18 @ 08:41
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: ELEKS

[Шлях стажиста — постійна рубрика, в якій IT-спеціалісти діляться своїм досвідом стажувань як у закордонних, так і в українських компаніях. Якщо ви хочете розповісти свою історію, пишіть на vlada@dou.ua ] Мене звуть Остап Хариш. Після іншого курсу бакалаврської програми «комп'ютерні науки» в УКУ я пройшов стажування у львівській компанії ELEKS і отримав парт-тайм офер. Ще в університеті загорівся бажанням спробувати себе в ролі бізнес-аналітика. Як усе почалося Обираючи майбутню професію, розглядав економіку та інші більш типові для студентів спеціальності, альо зрештою задумався про світові тренди й вирішив, що бакалаврська програма «комп'ютерні науки» в УКУ — найкращий вибір у рідному Львові. Оскільки вчився у класичній, а не математичній гімназії, мав певні побоювання щодо того, що буде важко вчитися. Спершу й було важко, але поступово все виходило. На іншому семестрі іншого курсу загорівся бажанням спробувати себе в ролі бізнес-аналітика.

Опубліковано: 21/02/18 @ 11:11
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: «Лунотека» — безкоштовний коворкінг у КНУ

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, я — Роман Куриленко, студент 1-го курсу магістратури КНУ імені Тараса Шевченка. Хочу розповісти про «Лунотеку» — найбільший у КНУ коворкінг, яких знаходиться на факультеті радіофізики, електроніки та комп'ютерній комп'ютерних систем (РЕКС) на ВДНГ. Ідея Ідея проекту зародилася дуже давно, коли ми, команда Студентського парламенту факультету РЕКС, переважно студенти молодших курсів, мріяли про вільний простір для відпочинку та розвитку студентів. У розробці ідеї нам дуже допомогли заступники декана факультету Ніконова Вікторія Віталіївна та Борецький В'ячеслав Францович.

Опубліковано: 20/02/18 @ 11:02
Розділ Різне Читати далі...

Туди і назад: чому українські розробники повертаються в Україну після еміграції

За останні 5 років серед IT-фахівців посилилася тенденція до переїзду за кордон. Згідно з опитуванням на DOU , твердо мають намір повернутися тільки 5% емігрантів. 19% опитаних сказали, що точно не повернуться в Україну, 42% — швидше за все не повернуться. Юрій Іванченко, Дмитро Скороход та Антон Стремовский спочатку повертатися не планували, але з різних причин після декількох років життя в Данії, Латвії та Ізраїлі все ж змінили свої рішення. На прохання DOU розробники розповіли про еміграцію, плюси і мінуси життя в обраній країні і пояснили, чому вирішили повернутися в Україну. Юрій Іванченко , 3,5 роки прожив в Данії У Копенгагені До переїзду я працював на позиції .NET Developer в компанії Intego Group. Про еміграцію замислювався давно, очікуючи спокійного життя, високого рівня соціальних послуг та впевненості у завтрашньому дні.

Опубліковано: 19/02/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Go дайджест #1: Go 1.10rc2, dep dependency management, SOLID в Go

У випуску: гайд по написанню Dockerfiles для Go, туторіал по організації пакетів, introduction to testing in Go, high performance Go. Новини Go 1.8.7, 1.9.4, and 1.10rc2 Released Due to Security Issue Go Project Now Accepts Pull Requests via GitHub — тепер контрибьютить в Go можна і з допомогою пул реквестов в GitHub. Announcing dep v0.4.1, Now With Documentation — тепер у dep єофіційний сайт іонлайн-документація . Почитати Fix в Go 1.9 прискорив GitLab RPC Service в 30 разів Гайд по публікації бібліотек — управління залежностями, документація, тести, CI і ліцензування. Зовсім недавно NGINXдодали підтримку HTTP2 Server Push. Туторіал про те, як використовувати це з Go. Гайд по написанню Dockerfiles для Go — покрокове створення Dockerfile з live reloading і управлінням залежностями. Туторіал по створенню і управлінню macOS LaunchAgents — launchd, використання text/template для створення plist файлів, обробка сигналів, різниця між «агентами» і «демонами». В Go 1.

Опубліковано: 17/02/18 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

Як IT-компанії відзначили День святого Валентина 2018

Представляємо традиційний фотоогляд святкування Дня закоханих в українських IT-компаніях. Ось як це було. Якщо ви хочете додати статтю ваші фото, надсилайте їх на alyona@dou.ua . Admitad Ранок Дня закоханих у Admitad почалося з солодких валентинок. Кожен міг відправити листівку колегам з «поштою любові». Acceptic У День Святого Валентина співробітники Acceptic обіймали колег в затишній фотозоні, анонімно зізнавалися у своїх почуттях і просто писали приємні послання за допомогою валентинок. А на святковому чаюванні пригощалися солодкими пряниками і капкейками. AMC Bridge Appus Studio Ascendix Technologies Brander Caspio CHI Software У CHI Software в День Валентина можна було відправити валентинку «пошті любові» і взяти участь в битвах-вікторині англійською: переможці отримали смачні торти! А ще провели фотоконкурс в Instagram, і кожен співробітник отримав невеличкий подарунок в стилі Love Is.

Опубліковано: 16/02/18 @ 08:11
Розділ Різне Читати далі...

Досвід ментора, або Допомагай іншим, і тобі буде краще

Хотів би поділитись своїм досвідом людини, яка взяла на себе допомогу іншим, і що з цього вийшло. Почну з анекдоту. Пекло. Комісія. І перед комісією три ями: з українцями, з німцями та з євреями. Біля ями з українцями тільки один демон, і той спить. Біля ями з німцями теж один демон, але стоїть з наготовленими вилами. А от біля ями з євреями ланцюг з демонів, і всі дружно охороняють, щоб ніхто не втік. Зрозуміло, що комісія дивується, чому така різниця в рівні охорони. Відповідь така: якщо якийсь українець раптом і вилізе з ями, то інші українці його назад затягнуть. Якщо якийсь німець вилізе з ями, то він собі спокійно втече. А від якщо якийсь єврей з ями вилізе, то всіх витягне. З точки зору програміста скажу таке. Рідко коли можна побачити, як один українець-програміст вчить когось іншого програмувати. Здебільшого іде хвиля задоволення досягнутими результатами і заздрість зі сторони тих, кому не вдалось їх досягти. Я вирішив спробувати повчити інших.

Опубліковано: 15/02/18 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

Мій досвід роботи в Кореї: про ціни, IT-ринок та можливості для стартапів

Привіт, мене звати Саша, я живу у Львові й працюю інженером у південнокорейській компанії Cards , яка розробляє програмне забезпечення для організації коворкінгів та конференцій. Нещодавно я повернувся з Південної Кореї, куди мене відправили для участі в стартап-акселераторі K-Startup Grand Challenge 2017 і де я живий 3 місяці. Вперше в житті я побував у Кореї та відчув на собі особливості східної культури, а також мав нагоду подивитися на місцевий ІТ-ринок в очах українського програміста. Я дуже очікував на цю поїздку, адже Корея є однією з найрозвиненіших країн Азії та славиться швидким економічним розвитком, K-Pop, популярністю біткоїна та криптовалют в цілому, автопромом та просунутими технологіями в сфері ІТ. Також всі чули про Зимові Олімпійські ігри 2018, що відбуваються в місті Пхьончхан. ІТ-ринок ІТ-ринок Кореї є дуже розвиненим, а його гравці так само добре відомі, як Google чи Apple.

Опубліковано: 12/02/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Собака, кіт, равлик і хамелеон: які тварини мешкають в офісах ІТ-компаній

Дізналися у ІТ-компаній історію появи тварин в офісі, як їм живеться і що думають про вихованців ІТ-фахівці. Спойлер — всі задоволені. Собака Іча і сім'я хом'яків Homsters Собаку звати Іча, це миле створення проживає з засновниками компанії, але практично кожен день проводить в офісі Homsters, будучи справжнім «сином полку». Історія її появи в компанії не менш цікава, ніж сама Іча: проходив черговий корпоративний похід в Карпати, і в перший же день біля Ворохти вона прив'язалася до хлопців і почала за ними бігти. Спочатку вони вирішили, що це сільська собачка і спробували відігнати її, щоб вона повернулася. Іча зробила вигляд, що втекла, але насправді вона чекала їх на першому привалі вище. Так вона і йшла з командою три дні. Як згадує Марія, один із засновників компанії, в той період часу вона як раз хотіла завести собаку і придивлялася до цуценятам у різних розсадниках, але ніхто їй так і не підійшов. Колеги знали про це і навіть почали жартувати, що ось і знайшлася твоя собака.

Опубліковано: 09/02/18 @ 11:23
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як SoftServe розробила додаток доповненої реальності Tustan AR для візуалізації зниклої фортеці

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . R&D-підрозділ компанії SoftServe розробив мобільний додаток Tustan AR, який за допомогою технології доповненої реальності показує, як виглядала середньовічна дерев'яна наскельна яна фортеця ІХ—ХVІ сторіччя Тустань, залишки якої розташовані в Українських Карпатах. Ідея Ідея реконструкції прийшла до Михайла Рожка, українського вченого та краєзнавця, близько 50 років тому, коли він вперше приїхав до фортеці. Зараз його мрію втілює син Василь Рожко. Саме він поділився ідеєю з SoftServe. До нас звернулися з пропозицією вирішити цікаву унікальну проблему, яка збігалася з технологічними дослідженнями R&D-відділу SoftServe в 2017 році. Рівень складності завдання ми зрозуміли вже пізніше.

Опубліковано: 08/02/18 @ 12:38
Розділ Різне Читати далі...

Product Management дайджест #1: три українських продукту стали кращими на Product Hunt

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Product Manager в MacPaw. У цьому випуску: знову багато Intercom, дизайн-спринти, інстинкти великих фасилітаторів, Emotional Value Proposition, повністю автоматичний тайм-трекер та багато іншого. Почитати Відразу 3 українських продукту отримали Golden Kitty Award від Product Hunt.
Consumer Product of the Year: Setapp від MacPaw Bot of the Year: PatentBot WTF Product of the Year: Petcube Bites Ліза Дзюба з Flawless App посіла друге місце у номінації Community Member of the Year. Повний список переможців можна побачити тут . До речі, навіть Гройсман привітав хлопців з перемогами. Intercom випустили як завжди відмінне керівництво про месседжинге в продуктах для того, щоб комунікувати з користувачами правильно. Якщо ви робите один месседжинг для всіх — не треба так. Матеріал доступний у вигляді безкоштовної книги та аудіокниги . Спостереження про продакт-менеджменті від Дена Хілла, директора по продукту Airbnb.

Опубліковано: 02/02/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому варто замислитися про функціональному програмуванні: плюси, мінуси і застосування

Як відомо, програмісти — люди творчі, але разом з тим ревно дотримуються певних ідей, наприклад, вибору мови програмування. PHP вважається мовою «для ледачих», а JavaScript — «важкопрогнозованою» магією. І серед величезного розмаїття мов функціональні мови все швидше обростають шанувальниками і все впевненіше прокладають собі шлях в більшість компаній по всьому світу. Згідно аналітиці RedMonk від червня 2017 і збірної оцінки популярності мов на GitHub і Slack Overflow, функціональні мови (Elm, Elixir) повільно, але впевнено набирають зростання. Величезний зростання популярності JavaScript також веде до підвищеного інтересу до ФП. До того ж, розробники з досвідом у функціональному програмуванні згодом починали працювати над SPA фреймворками, і, як результат, у нас є Redux, React, MobX та інші бібліотеки, якими користуються мільйони людей. Так що ж таке функціональне програмування, звідки такий бум і чому варто задуматися про його вивченні? Давайте розбиратися.

Опубліковано: 01/02/18 @ 11:43
Розділ Різне Читати далі...

Січень 2018 — финстрип за інфо-сайтів, майже 30К грн в міс

Зростання трафіку і відповідно доходу продовжується за рахунок постійного постінга статетей і невеликий докрутки реклами. Я досі використовую тільки adsense і РМЯ. У цьому місяці довелося впритул займатися питанням оптимізації навантаження, яку почав створювати 1й мед сайт, т. к. посещалка стала потужно рости після НГ і на кінець січня було пробито 8500 користувачів. Яндекс планомірно зростає, а ось Гугл не поспішав обдарувати трафіком, але після НГ був хороший подарунок.
Сайт з самого початку знаходиться на хостингу Beget . На тарифі start, але довелося розширювати навантаження CP до 115 — це додатково платна опція.

Опубліковано: 01/02/18 @ 11:37
Розділ Різне Читати далі...

Огляд IT-ринку праці: Полтава

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] В ІТ-індустрії Полтави зайнято близько 1000 фахівців, у місті є офіси більше 30 ІТ-компаній. Щорічно вузи готують 250-300 майбутніх ІТ-фахівців. Середні зарплати програмістів в Полтаві:
Junior — $300; Middle — $1200; Senior — немає даних. Тут можна подивитися детальну статистику зарплат з мов програмування і інших ІТ-спеціальностей. Компанії Більшість полтавських ІТ-компаній займаються аутсорсингом. Серед найбільших роботодавців міста: Mindy Supports Міжнародна аутсорсингова компанія
450 співробітників в Полтаві, 1500 в Україні Компанія займається IT-підтримкою продажів, маркетингу, роботи з даними для європейських клієнтів. У Полтаві функціонує один великий проект по високошвидкісній обробці графічних зображень. Можливості для початківців фахівців:компанія готова співпрацювати з людьми без досвіду роботи, надаючи оплачуване навчання та тренінги за проектом.

Опубліковано: 31/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173