DOU Ревізор в Харкові: «П'ять поверхів збалансованого простору GlobalLogic»

У жовтні 2016 року знімальна група DOU Ревізор вже була в київському офісі GlobalLogic , а в цей раз ми вирішили показати, чим і як живе харківський офіс однієї з TOP-5 IT-компаній країни. За даними липневого випуску «ТОП-50 IT-компаній України» GlobalLogic переступила позначку 3 000 фахівців, включаючи приблизно 600 експертів в Харкові. Близько 550 з них — технічні фахівці. Офіси компанії розташовані в 4-х локаціях: Києві, Харкові, Львові та Миколаєві. В окрузі і поблизу Харківський офіс GlobalLogic знаходиться в БЦ «Нобель» за адресою вул. Новгородська, 3-Б, куди компанія переїхала 7 років тому. Бізнес-центр розташований в 15 хвилинах ходьби від станції метро «Наукова» і в 10 хвилинах від станції метро «Ботанічний сад». В 10 хвилинах від офісу є кілька зупинок з хорошою розв'язкою наземного транспорту. Поруч з офісом немає великого вибору їдалень і кафе. У самій будівлі бізнес-центру на 2 поверсі є фудкорт (середній чек ? 50 грн).

Опубліковано: 30/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #27: OREO, MVP, Dagger, RxJava

А також: Google Assistant, Testing Support Library, прибутковість Google Play, генерація байкткода, MVVM, Lint rules, аналітика додатків, Realm в продакшені, швидкодія Constraint Layout, робота з пам'яттю і ще багато цікавого! Новини та аналітика Android 8.0 Oreo . Оновлення вже почало прилітати за OTA. Android Testing Support Library 1.0 . Next-generation Dex Compiler in preview. Збірка швидше, розмір файлу — менше. Stock Android is no longer the best version of Android. Google Play наздоганяє App Store за доходами додатків, але відстає в іграх. Як батько Android Енді Рубін має намір покінчити з залежністю від смартфонів . Kotlin Taming state in Android with Elm Architecture and Kotlin (part 1 , part 2 ). Using Kotlin in Your Android Production Code . Writing custom lint rules for your Kotlin project with detekt . Kotlin delegates in Android development . Kotlin on the JVM — Bytecode Generation . Exploring the .class side of Kotlin.

Опубліковано: 26/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Яндекс «Корольов». Чого чекати від нового алгоритму Яндекса і як до нього підлаштуватися

Вчора ввечері, у присутності кількох тисяч вебмайстрів і двох космонавтів, Яндекс оголосив про запуск нового алгоритму під назвою «Корольов». Ніколи раніше компанія заявляла про зміну алгоритму з таким розмахом: презентація в стилі Apple, прямий зв'язок з космосом, величезний зал Московського планетарію, online-трансляція, і пост-релізи у великих виданнях Рунета. Не дивно, що такий потужний PR викликав бурхливу реакцію SEO-спільноти і черговий сплеск емоцій по відношенню до «кровожерному Яндексу, який пристрасно хоче загнати всіх в Директ». Давайте розберемося, що ж сталося насправді і чого нам чекати від чергових нововведень. Чого чекати від Королева в найближчій перспективі? Основна відмінність Королева від попередніх алгоритмів полягає в тому, що ранжируемый документ може вважатися відповідним запитом навіть у тому випадку, якщо сам запит в тілі документа жодного разу не міститься (логічне продовження Палеха, який робив теж саме, тільки для Title).

Опубліковано: 23/08/17 @ 12:47
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Finder — GPS-маячок проти крадіжки велосипедів

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт, ми — Катя і Алла, нам приємно познайомитися з вами та поділитися нашим досвідом. Наш проект Finder — це web-сервіс і GPS-маячки для велосипедів, які запобігають крадіжку або показують на карті онлайн, де знаходиться викрадений велосипед. Але спершу розповімо про себе і всіх етапах створення IoT-проекту. Головне — це ідея, натхнення і постійне прагнення вчитися і розвиватися, з чого ми почали власне і продовжуємо робити донині. Ідея Вперше про IoT ми дізналися на виставці інновацій і технологій. «Всі ці роботи, розумний будинок, речі, якими можна управляти через інтернет, просто звели мене з розуму», — це слова Каті :) І як же сильно я її розумію.

Опубліковано: 22/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Антитроллинг, або Три причини для комунікаційної обачності

[Про автора: Михайло Завилейский — Organisational architect в DataArt. До приходу в компанію 10 років працював програмістом і менеджером] Сексизм, расизм, ейджизм, ксенофобія, буллінг... Начебто всі згодні, що ці слова означають щось погане, і всім здається, що до нашої прогресивної сфері вони не відносяться. Навіщо тільки західним компаніям нав'язують обов'язкових політики боротьби з подібними явищами? Але проблема в тому, що їх жертви виявляються регулярно, і це не дим без вогню. Ніхто нікого не чіпає фізично (буває, звичайно, всяке, але дуже рідко — це вже то екзотика, то кримінал). Значить жертви — це ті, хто просто образився. «А на ображених воду возять...» Тим не менш, є багато причин піклуватися про почуття колег, і причини ці далеко не умоглядні. Аспект перший — економічний Ми, професіонали, вчимося все життя, відточуємо навички, накопичуємо досвід, будуємо репутацію. Часто здається, що ти поодинці можеш все, справа за малим — потрібно нескінченно багато часу.

Опубліковано: 21/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #19: .NET Standard 2.0, основні можливості .NET і чого очікувати від Golang 2.0

У випуску: анонс .NET Core 2.0, Akka.NET приєдналася до .NET Foundation, про архітектуру команд і запитів, новий спосіб деплоить контейнери в Azure, введення в MSBuild .NET Core, Rider отримав RTM. .NET Core 2.0 Фінальна версія .NET Standard 2.0. Анонс .NET Core 2.0. Відео про нововведення .NET Core, .NET Standard 2.0, VS 2017 (15.3). Порівняння доступних API .NET Core 2.0 .NET Standard 2.0 . Анонс VS 2017 (15.3). Анонс ASP.NET Core 2.0. Документ , що містить статус розробки нових фіч C#. .NET Тур по основним можливостям .NET. Продуктивність Proto.Actor на різних платформах. Akka.NET приєдналася до .NET Foundation. Угода по стилям , структурі типів і проектування .NET. Архітектура Відмінні статті про архітектуру команд і запитів , не втрачає своєї актуальності. Існують системи доставки повідомлень з гарантією порядку та одноразової доставки повідомлень. Керівництво по архітектурі .NET додатків. Стратегічний DDD з Context Mapping .

Опубліковано: 19/08/17 @ 10:03
Розділ Різне Читати далі...

Локалізація ігрових проектів: побудова команди і процесів

В цьому році студії Plarium Kharkiv виповнюється 9 років. За час існування ми випустили 9 проектів, які перевели на 12 мов. Сьогодні я розповім, як працює команда локалізаторів в нашій компанії. Вибір підходу до локалізації Є кілька підходів до локалізації продуктів. Наприклад, можна всю роботу вивести на аутсорс і співпрацювати з агентствами, яких на теренах СНД досить багато. Деякі з них невеликі і займаються локалізацією на кілька мов, інші здатні перекласти і озвучити ваш контент на будь-яку мову, хоч клінгонською. Інший варіант — можна найняти in-house штат перекладачів, які будуть справлятися з локалізацією своїми силами. Ми в Plarium обрали комбінований підхід: внутрішня команда локалізації співпрацює з командою віддалених перекладачів і пруфридеров. Зараз у нас 9 ігор, які активно розвиваються, — ігрові оновлення виходять кожен місяць або частіше. Також ми локалізуємо контент для порталу plarium.com і працюємо з неігровими текстами.

Опубліковано: 18/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як у GlobalLogic створили кліматичну систему з доповненою реальністю

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Співавтор статті — Олексій Огуй (Senior Manager, GlobalLogic) Раніше ми вже розповідали про те, що в харківському офісі GlobalLogic запустилася інноваційна лабораторія BrainMade . Це інкубатор ідей всередині компанії, де коли-небудь створені Proof-of-Concept (PoC) отримують своє продовження, розвиток і, в перспективі, практичну реалізацію. Крім концепції розумної залізниці , ми писали і про деяких нових напрямках лабораторії, наприклад, Big Data, Industrial, IoT, Augmented Reality, Machine Learning. У цій статті ми хочемо поділитися проектом, який починався як самостійна ініціатива, а тепер став важливою частиною BrainMade. Це система моніторингу мікроклімату у приміщенні під назвою MeteoLogic, заснована на технологіях розумного будинку та інтернету речей.

Опубліковано: 17/08/17 @ 10:06
Розділ Різне Читати далі...

3 головних питання в ремеслі програміста

Ви коли-небудь були в ситуації, коли ваша імейл-листування ставала все довшою, а історія комітів все коротше? Ви коли-то проклинали нагадування в календарі про чергове нескінченному і нікому не потрібному мітингу? У вас коли-то голова йшла обертом від постійних і непередбачуваних змін вимог і завдань на проекті? У мене так. При тому, що я не проджект-менеджер і не продукт-менеджер. І зовсім не менеджер. Я програміст. І не хочу витрачати більшу частину свого часу на розмови ні про що в задушливих мітинг-румах з купою малознайомих чоловіків. Я хочу програмувати. І для таких випадків, коли мій проект починає відводити в бік від оптимальної траєкторії розвитку, я виробила 3 головні питання, відповіді на які дозволяють швидко зорієнтуватися в просторі і далі робити мою улюблену роботу. Для простоти припустимо, що структура команди більш-менш постійна (ніхто не звільняється, і нікого не наймають). Хто ми? Основне питання для кожної команди.

Опубліковано: 16/08/17 @ 10:20
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Atom Space — простір для цифрового творчості та розвитку молоді

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Микола Антонов, я засновник і COO компанії Provectus. Хочу поділитися з читачами DOU новиною про дуже важливу подію, яка сталася в житті одеського IT-співтовариства. Ми відкрили Atom Space, спільний соціальний проект компанії Provectus і IT2School . Це простір для цифрового творчості та розвитку підлітків віком від 14 до 18 років, де будуть всі умови для вивчення і освоєння сучасних технологій. Тут підлітки зможуть безкоштовно удосконалювати і застосовувати свої знання у сферах Technology, Engineering Math. Ідея Сьогодні не кожен може дозволити собі IT-курси. Плюс вони, як правило, орієнтовані на більш дорослу аудиторію з певним технічним бекграундом.

Опубліковано: 15/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що нам робити з Enterprise-розробкою

У першій частині статті я довго розповідав вам, як все погано і взагалі відчув себе вісником Апокаліпсису. Це, безумовно, цікавіше і веселіше, ніж пропонувати рішення. Зрештою, у нас взагалі люблять погоджуватися з тим, що все навколо погано. Але такий підхід (бачити тільки безпросвітний триндець навколо) віддає інфантилізмом. І я, ризикуючи накликати на себе тонни звинувачень в (скажемо м'яко) неосвіченості, продовжу свої промови про те, що ж з усім цим робити. І почати треба, природно, з огляду деталей того, що зараз пропонує ринок і академічне середовище. Складність Найперша проблема, я б сказав — мати всіх проблем — це складність. Складність всього — від предметної області до архітектури самих Enterprise-додатків. І ці складності нашаровуються і викликають один одного. І множать один одного. Тому давайте з них і почнемо. Відразу скажу, я не претендую на якісь академічні пізнання. Я — звичайний керівник невеликий софтверної компанії.

Опубліковано: 14/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET Core in da Cloud

.NET Core тільки починає набирати популярність, але багато великі постачальники хмарних рішень вже реалізували підтримку цієї платформи у своїх сервісах. Я вирішив подивитися, хто з великих хмарних провайдерів і в якому вигляді зараз підтримує нову технологію. Враховуючи, що .NET Core може бути вручну встановлений на будь-яку сучасну серверну ОС, в огляд не були включені постачальники VPS/VDS сервісів. У цьому огляді розглядаються виключно хмарні провайдери, які надають можливість розгортати .NET Core проекти в рамках IaaS або PaaS, де необхідне оточення вже заздалегідь налаштовано. Фреска Мікеланджело Створення Адама
Azure Підтримувані моделі: IaaS, PaaS / Документація Azure — найбільш динамічно розвивається хмарна платформа. Крім того, це рідна платформа для .NET проектів, оскільки її розробником є компанія Microsoft. У Azure можна розміщувати .NET Core проекти як в службах WebApps, так і у віртуальних машинах.

Опубліковано: 12/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Особливості віртуалізації Xen в автомобільній сфері

Я Lead Software Engineer, займаюся проектами по віртуалізації для автомотів-сектора в GlobalLogic. Ця стаття підготовлена на основі мого виступу на Root Linux Conference 2017 , і є продовженням теми, яку недавно розкрив Ларс Курт . Протягом останніх 5 років GlobalLogic активно займається проектами в автомобільній сфері. Деякі з них — спочатку комерційні, деякі — експериментальні прототипи (proof of concept або просто PoC), частина з яких згодом перейшла на комерційну основу. Одне з найбільш цікавих і важливих для нас напрямків у цій сфері — це технології віртуалізації. У цій статті я розповім про те, навіщо вони потрібні і як працюють, а також торкнуся основні проблеми, з якими ми зіткнулися в процесі розробки, а також способи їх вирішення. Почнемо з того, чому технології віртуалізації зараз особливо актуальні для автомобільної індустрії. У будь-якому сучасному автомобілі середнього рівня (не кажучи вже про машини преміум-класу) використовується 2-3 різних комп'ютера.

Опубліковано: 11/08/17 @ 07:21
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Depositphotos: «Фабрика фотографії з величезними open space»

В цей раз DOU Ревізор побував в офісі Depositphotos — продуктової IT-компанії, яка розробляє відомий міжнародний фотобанк. Це комерційна платформа для авторів і покупців стічних фотографій, векторної графіки і відеороликів. Колекція фотобанку налічує понад 67 мільйонів файлів. З компанією Depositphotos співпрацюють 45 тисяч постачальників візуального контенту зі всього світу. Сьогодні Depositphotos працює з 4,8 млн клієнтів у 192 країнах світу. Компанія була заснована в Києві серійним підприємцем Дмитром Сергєєвим в 2009 році. Крім Києва, офіси фотобанку є також у Нью-Йорку (США), Москві (Росія), Лондоні (Великобританія), Берліні (Німеччина), Мілані (Італія) та Варшаві (Польща). Глобально в компанії працює 370 фахівців. У київському офісі — 350 співробітників, близько 100 з них — технічні фахівці. В окрузі і поблизу У 2014 році офіс Depositphotos переїхав в колишнє приміщення меблевої фабрики «Лагода», а нині ділового центру «Лагода» за адресою вул. Польова, 21.

Опубліковано: 09/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд ІТ-ринку праці: Хмельницький

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] В ІТ-індустрії Хмельницького зайнято понад 1000 спеціалістів. В місті працюють більше 30 ІТ-компаній, більшість з яких надає послуги веб-розробки. Щорічно виші міста готують понад 300 майбутніх ІТ-фахівців. Середні зарплати програмістів у Хмельницькому:
Junior — $300; Middle — $1000; Senior — недостатньо даних. Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат за мовами програмування та іншими ІТ-спеціальностями. Компанії Більшість хмельницьких ІТ-компаній займаються аутсорсингом, продуктовий сегмент майже не представлено. Серед найбільших та найвідоміших працедавців міста: AMC Bridge Американська аутсорсингова компанія
75 спеціалістів у Хмельницькому, 364 в Україні Компанія надає послуги з розробки ПЗ для систем автоматизованого проектування, конструювання та виробництва, співпрацюючи з такими відомими компаніями, як Autodesk, DS SOLIDWORKS, Microsoft, PTC та Siemens.

Опубліковано: 08/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

VR/AR – 5 вирішальних факторів розвитку технології

Технології VR і AR впевнено займають своє місце серед інших повсякденно використовуваних людино-машинних інтерфейсів. Сьогодні ми вже не думаємо про те, чи варто створювати VR/AR-додатки, ми впевнені, що ця точка вже пройдена. Технології вже стали нашою реальністю, вони переходять зі стадії early adopters до стадії мас-маркету, і ми очікуємо, що нас незабаром накриє хвиля VR/AR-розробок. Я з нашою командою VR/AR експертів визначила, що заважає розвитку цих технологій та їх переходу у масовість. Давайте обговоримо, які потрібно подолати перешкоди VR/AR, щоб стати сформованою технологією масового попиту. 1. Обладнання та його вартість Не потрібно бути пророком, щоб передбачити, що зниження цін зіграє важливу роль у поширенні VR-технології. Заважає цьому дорожнеча графічних адаптерів, адже VR ставить високу планку перед їх виробниками.

Опубліковано: 04/08/17 @ 11:21
Розділ Різне Читати далі...

Піти з Grammarly заради навчання в КПІ: чи варта шкурка вичинки

Пропрацювавши 6 років на позиціях Front-end Developer в MacPaw і Grammarly, в минулому році Дмитро Філіпенко вирішив взяти таймаут та вступити на 1 курс КПІ — отримати другу вищу прикладної математики. В інтерв'ю для DOU Діма розповів про те, наскільки корисно ходити на пари і ведення конспектів для вже відомого розробника і що в підсумку закінчилася ця затія. — Дмитре, чому ви вирішили залишити роботу і вступити у вуз? Яка була мета? Коли я працював в Grammarly, навколо мене було багато розумних людей: олімпіадники, випускники складних факультетів з дуже сильною математичною підготовкою. Обертаючись у такому середовищі, я бачив, до чого можна прагнути. Задумався, що я потенційно теж можу досягти таких же результатів. Найбільше мене цікавило напрямок Machine Learning. Для розвитку в цій області мені, перш за все, не вистачало математичного бекграунду. Я закінчив Приладобудівний факультет КПІ, там математика була лише на 1-2 курсах і не вважалася профільним предметом.

Опубліковано: 02/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Виведення сайту медичного лазерного центру в Казахстані в лідери ніші

Клієнт Медичний лазерний центр в Казахстані спеціалізується на лазерної дерматології, косметології, естетичної медицини і гінекології. Ми непогано знаємо сферу косметологічних послуг, так як просували сайт центру лазерної косметології «Лазерхауз» в Україні і досягли значних результатів. См. кейс Ефективний інтернет-маркетинг для мережі клінік лазерної косметології . Наше завдання Основне завдання проекту — вивести в топ 10 Гугла ключові запити пріоритетних напрямків, забезпечити зростання трафіку на сайті і вийти в лідери цільової ніші. Вихідні дані Регіон: Казахстан, Алмати.
Пріоритетна пошукова система: Гугл.
Старт робіт: 31 липня 2015. Процес робіт Семантичне ядро Першим етапом роботи став збір семантичного ядра для проекту для виділених клієнтом пріоритетних напрямків послуг.

Опубліковано: 01/08/17 @ 03:24
Розділ Різне Читати далі...

Рекрутеру на замітку: співбесіда з техрайтером

Після виходу моєї статті про техрайтерах, мені написали три рекрутера з приблизно однаковою проханням: «Перший раз шукаю техрайтера. Будь ласка, підкажіть, на що в першу чергу звернути увагу? Про що обов'язково треба запитати? Що повинен знати рекрутер для якісного відбору кандидатів?» У цій статті я хочу поділитися своїм авторським баченням того, що слід знати рекрутеру при співбесіді з техрайтером. Я не буду зупинятися на очевидних речах із серії:
5 років досвіду в техрайтинге краще, ніж 0 років досвіду; приємний у спілкуванні кандидат краще, ніж неприємний; уважний до деталей краще, ніж неуважна; і т. д. Я спробую зупинитися на більш специфічних моментах. Наприклад, наскільки важливі ті чи інші програми, які додаткові питання допоможуть знайти ідеального кандидата, що важливо техрайтеру для комфортної роботи і т. д. Якого утворення віддати перевагу? Як правило, техрайтеры мають технічний або лінгвістичний бекграунд.

Опубліковано: 01/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Інфо-сайти: підсумки липня 2017. Тримаємо темп не дивлячись на літо

Особисто моєї роботи в цьому місяці, порівняно з червнем було менше напевно на 30% (жаркий ледачий місяць + 8 днів відпочивав в Пітері). КМ опублікувала теж менше, т. к. була у відпустці. Та й копірайтер трохи здав за кількістю статей. Загалом всі відпочивали. Якщо не вдасться вийти на плановане число статей, потрібно буде шукати нових. Над чим працюю На даний момент ситуація з проектів виглядає так:
Сайт 1 — мед тематика (опубліковано 267 статей); сайт стабільно зростає по трафіку, але не стрибками, як раніше, як хотілося б; але зараз літо — чекаю хороших результатів від нього восени; Сайт 2 — мед тематика (опубліковано 111 статей); сайт молодий, активна робота почалася тільки в травні, тому трафік поки штормить, але в цілому зростає; Сайт 3 — тур тематика (домен 2011 року, там є близько 300 гівно статей і трафік 150 чол.

Опубліковано: 31/07/17 @ 06:44
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168