Як би це назвати: принципи хорошого іменування в базі коду

Хороші назви всередині бази коду дійсно мають величезне значення. Давати класів і методів правильні імена стає все складніше і складніше, по мірі того, як зростає база коду. Схоже, що все в тій чи іншій мірі стикалися з проблемою іменування, але я ніколи не зустрічав навіть спроби вирішити цю проблему. Звичайно, не можна просто вирішити її один раз за всіх, але в цій статті я хочу поділитися деякими принципами, які допомагають підбирати гарні назви в базі коду моєї команди. Називайте об'єкти своїми іменами Найпростіша ідея — назвати об'єкти так, як їх вже називають користувачі вашої системи. Наприклад, можна з великою часткою впевненості сказати, що десь усередині бази коду «Твіттера» є сутність з назвою Tweet. Цей принцип звучить просто, однак вимагає правильного підходу до архітектури. Якщо ви проектуєте правильно, то всередині бази коду в основному ті об'єкти і сутності, якими оперує кінцевий користувач. І в багатьох випадках всі вони вже мають сформовані назви.

Опубліковано: 17/11/17 @ 11:27
Розділ Різне Читати далі...

Ефективне самонавчання. Що ми робимо не так?

Я вчився, відколи себе пам пам'ятаю: спершу вчився читати, потім — читав, щоб вчитися. Іронічно, але донедавна я не задумувався про те, щоб навчитися вчитися, адже ні в школі, ні в університеті цьому ніхто не приділяв уваги. У сфері ІТ ефективне самонавчання — одне з найважливіших вмінь, альо при цьому одне з найменш розвинених. З постійною зміною та еволюцією технологій ефективна самоосвіта допомагає тримати багато дверей відчиненими, диверсифікувати та регулярно інвестувати в портфоліо власних знань. Illustration by Yukai Du Але що саме це значить — вивчити щось ефективно? На мою думку, ефективне навчання — це одноразовий процес глибокого засвоєння і розуміння важливої інформації, концепцій та ідей і їх поєднання з вже наявними знаннями і досвідом. Це зосереджений процес, націлений в ідеалі на ті, щоб зрозуміти та засвоїти нові знання раз і назавжди.

Опубліковано: 16/11/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Prostir — команда, яка приводити закордонних клієнтів до українських аутсорсерів

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, я Іва Козловська, CEO компанії Prostir ! Prostir — sales-платформа, яка збирає навколо себе менеджерів з продажу, чиє завдання — знаходити клієнтів для ІТ-компаній України. Компанію Prostir ми заснували разом з Ігорем Ковтуном, Антоном Бричаком та Михайлом Тимошенком. За 10 років роботи в аутсорсингових і продуктових ІТ-компаніях, я досконало вивчила процеси і знаю, що можна покращити та як саме це зробити. За бізнес-процеси компанії відповідає Ігор, наш COO, кандидат наук, спеціаліст з міжнародних відносин та PR. Антон має досвід QA, PM, Team Lead, зараз він налагоджує співпрацю із українськими партнерами. Михайло спеціалізується на рекламі, маркетингу та фінансах.

Опубліковано: 14/11/17 @ 11:12
Розділ Різне Читати далі...

Навіщо потрібні міські ІТ-кластери: огляд проектів

Вперше українські ІТ-компанії об'єднання єднались у кластер у 2010 році у Львові, а на сьогодні такі організації діють у 12 містах України: окрім Львова, це Харків, Луцьк, Черкаси, Одеса, Київ, Івано-Франківськ, Дніпро, Вінниця, Миколаїв, Тернопіль та Конотоп. Ми дізнались, якими проектами займаються у цих кластерах та яку користь з цього мають ІТ-спільноти вищеназваних міст. Львів: не тільки туризм Львівський ІТ-кластер було засновано 6 років тому, коли об єдналися 3 найбільші компанії міста — SoftServe, N-iX та ELEKS. Наразі організація об'єднання єднує більше 60 ІТ-компаній, у яких працюють більше 9000 спеціалістів. Проекти кластера спрямовані на соціально важливі для ІТ-індустрії галузі: освіта, право, інфраструктура, промоція. Щодо освіти, у рамках проекту IT Future IT-спеціалісти з компаній-учасників кластера відвідують львівські школи і розповідають учням про особливості своєї професії, заохочуючи старшокласників і самим вивчати інформаційні технології.

Опубліковано: 13/11/17 @ 12:31
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #36: Java 10

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Java 10 JEPs proposed to target JDK 10 . (!) Актуальний стан JDK 10 . Ранні збірки JDK 10 . Саме тут з'явиться новий збирач сміття. Docker образи Java від Aleksey Shipil?v. Є збірки зі складальником сміття з сложнопроизносимым назвою. New Version Scheme for Java SE Platform and the JDK . (!) Data Classes for Java . Щось на зразок новин Вийшов GWT 2.8.2 . Виявляється він ще живий. Вийшов WildFly 11 . Почитати і подивитися Migrating a Spring Boot application to Java 9 Compatibility & Modules . jOOQ Tuesdays: Nicolai Parlog Talks About Java 9 . Monitoring Eclipse MicroProfile 1.2 . 5 речей , які потрібно знати про MicroProfile. Новина про вихід JUnit 5 на InfoQ. Deploying Java Applications with Docker and Kubernetes . (!) Reactive Spring . Порівняння CI-серверів від Takipi. Learning with Java jshell від Dr Heinz Kabutz.

Опубліковано: 11/11/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Тренди в Microsoft Azure. Погляд практика

Ця стаття підготовлена на основі доповіді Андрія Гненного на GlobalLogic Kharkiv MS TechTalk . Гненний андрій — Senior Consultant, лідер Cloud-практики GlobalLogic в Харкові, Google Certified Professional (Cloud Architect), Microsoft Certified Application Developer (MCAD), Microsoft Certified Professional (MCP). Microsoft Azure — в даний момент найбільш прогресуюча хмарна платформа. Що примітно — вона змінюється не тільки в масштабі, але і в якості. За роки розвитку Cloud-напрямки в Харкові, практичного застосування технологій Microsoft Azure я помітив кілька основних трендів і цікавих напрямків еволюції цієї хмарної платформи. Чому і з чого почався активний розвиток Azure? Що необхідно ринку і з якими рішеннями прийшов Microsoft? Як ці рішення будуть впливати на підходи в розробці надалі? Про все це ви зможете прочитати у моїй статті. Що було раніше і є зараз Щоб говорити про тренди, необхідно повернутися до витоків.

Опубліковано: 10/11/17 @ 11:19
Розділ Різне Читати далі...

Як ми мігрували з заліза на AWS: проблеми та рішення

Мене звати Ілля, я CTO компанії Wikr Group. Ми займаємося створенням і розвитком контент-проектів в усьому світі. Щомісяця наші ресурси відвідують більше 100 млн унікальних користувачів. Спочатку всі наші проекти були створені на WordPress, а сервери проекту хостилися на залозі. Із зростанням географії сервісів по всьому світу ми були змушені купувати сервера в Бразилії, Штатах, Німеччині — у всіх точках присутності. Це було незручно з точки зору адміністрування: виникали труднощі з сетапами, додаванням нових инстансов. Коли потрібно було масштабуватися, ми витрачали по кілька днів на очікування, поки новий сервер доставлять у стійку. І після — поки отримаємо відповідь від служби підтримки. Зважаючи на все це, нам хотілося бути гнучкими, швидко деплоиться і управляти всім з одного місця. До того ж наш продукт — це контент, а робота з контентом передбачає велику кількість статики, в нашому випадку картинок. Щомісяця зі всіх наших ресурсів ми віддаємо близько 100 Тб статики.

Опубліковано: 08/11/17 @ 11:10
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Cards — додаток для обміну цифровими візитівками

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Я Ростислав, вже більше п'яти років працюю розробником програмного забезпечення. Розпочинав у компаніях Perfectial та InterLogic у Львові. Після цього переїхав у Південну Корею, де протягом трьох років отримував неймовірний досвід життя в Сеулі та роботи в головному офісі компанії Samsung Electronics. Зараз я є співзасновником і технічним директором компанії Cards. У нас в команді є двоє засновників: Ігор — CEO, я — CTO, а також двоє працівників: розробник Олександр та маркетолог Марія. Ідея Наш проект Cards — це додаток для створення й обміну контактами у формі цифрових візитівок. По суті, це сучасна версія застарілих контактів на телефоні.

Опубліковано: 07/11/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Пріоритизація завдань: вища математика або легка розминка перед сніданком?

Це перша стаття з циклу про засади, методики та помилки пріоритизації. Зараз поговоримо про складнощі пріоритизації. А в наступній статті розберемо, які помилки підкидає нам наш мозок, коли справа стосується складного вибору... Ми створюємо. Дуже часто наші ідеї сильно перевищують можливості команди та бюджету. Зовсім не складно зібратися «в колі друзів» та методом аналізу, опитування користувачів та зацікавлених осіб, мозкового штурму, стельового осяяння і інших методик отримати дуже довгий список вимог, побажань, рекомендацій і фіч до вашого продукту. Коли ми усвідомлюємо, що цей список ідей стає занадто довгим, і навіть оптимістичні оцінки реалізації всього списку впираються в заповітне «ніколи-небудь», доводиться вирішувати, що будемо робити в першу чергу. І ми переходимо до питання пріоритизації. Що ж таке пріоритизація? Визначення, яке дає Wikipedia : «Пріоритизація — поняття, показує важливість, першість. Наприклад, пріоритет дій визначає порядок їх виконання в часі».

Опубліковано: 06/11/17 @ 11:33
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в Cleveroad створили калькулятор для підрахунку вартості будь-якого додатка

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звуть Іван Степаньков. Я Head of Marketing в компанії Cleveroad . Наша компанія займається розробкою мобільних і веб-додатків для зарубіжних замовників. Після півроку спільної роботи Business & Requirement аналітиків і розробників нашої компанії, ресерча і аналізу вимог наших клієнтів, ми раді представити вам калькулятор розрахунку вартості програми. Ідея Ідея створення інструментів автоматизації тих чи інших процесів у компанії для нас не нова. Ми регулярно впроваджуємо як готові інструменти в наші бізнес-процеси, так і створюємо свої. Працюючи зі стартапами і малим бізнесом, важко ігнорувати проблеми, з якими вони стикаються на ранніх стадіях планування. Найбільш поширене питання, яке хвилює наших клієнтів, — це вартість розробки мобільного додатку.

Опубліковано: 02/11/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Жовтень 2017 — финстрип за інфо-сайтів, пробив 10К за підсумками місяця

Робота йде, сьогодні буде короткий финстрип з основними цифрами і думками за цей місяць. У кого є якісь додаткові питання, пишіть в коментарі, всім відповім. На початку місяця вписався в марафон 9seo — всього зараз 174 учасника в рейтингу. Зміст марафон за 9 місяці максимально збільшити відвідуваність з пошуковиків. Я стартонув з 20 місця, зараз на 14 місці. Що цікаво достатньо людей у марафоні з великими ілюзіями щодо інфо-сайтів і підходу до них. З іншого боку ТОП-20 учасників — це люди, які чітко розуміють, що роблять + це гонка бюджетів. Моя мета-бути в ТОП 10 на фіналі, хотілося б, звичайно, ТОП 5, але саме через бюджетів — навряд чи. З публікацій за місяць: поки все впирається у бюджети, вистачає лише на 70-80 в міс. З урахуванням, що працюють копірайтери і КМ. Решта все сам. До 150 статей в міс буду рости цим же підходом. Поки потрібно допілівать інструкції для всіх етапів публікації статей.

Опубліковано: 01/11/17 @ 12:56
Розділ Різне Читати далі...

Не минулим, а майбутнім: як IT-індустрія може сформувати новий імідж Харкова

[Про автора: Антон Зотов — Associate Vice President в GlobalLogic Ukraine, лідер харківського офісу компанії. Понад 15 років в IT, з яких 11 років обіймав менеджерські позиції. Пройшовши етапи успішного професійного зростання у столиці, Антон переїхав до Харкова і зараз розвиває команду з більш ніж 600 інженерів] Настав час Харкову менше говорити і думати про себе в минулому часі, більше — про те, які можливості для талантів і бізнесу він надає вже зараз і яким місто стане в майбутньому. Місцева IT-індустрія має всі шанси стати драйвером цього процесу. Харківський IT-бізнес проклав міст між індустріальним і науковим минулим міста та сучасної інформаційної економікою. Сильна інженерна школа і унікальні для України технічні вузи слугували опорами для побудови харківської IT-індустрії. Ці переваги склалися історично, і їх відчуваєш відразу ж, як потрапляєш у цю екосистему (я переїхав в місто після 16 років роботи в Києві).

Опубліковано: 01/11/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Переїзд до Швеції: про роботу, податки, ІТ-ринку і купівлі квартири

Мене звуть Сергій, сьогодні (31 жовтня 2017) мені виповнюється 27 років, я одружений, кепський характер. Маю більше 5 років досвіду в розробці комерційного програмного забезпечення на Java/Scala. Працював на проектах різної складності — від банківських систем і систем управління персоналом до онлайн-казино. Рік тому ми переїхали в Стокгольм, до цього два роки жили у Вроцлаві, а ще раніше в Харкові. Робота Зараз я працюю в компанії NetEnt . У нас більше 1000 співробітників по всьому світу з HQ в Стокгольмі. Нам дуже потрібні програмісти фронтенд і бекенд (Java), а також тестувальники. Список всіх відкритих вакансій (Стокгольм, Гетеборг, Мальта, Гібралтар, Київ, Краків). Компанія допомагає з оформленням дозволу на роботу і переїздом. У Швеції взагалі потрібні висококваліфіковані фахівці, зараз відкрито понад 90 000 вакансій — служба працевлаштування Швеції .

Опубліковано: 31/10/17 @ 08:19
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #16: Docker інтегрує Kubernetes

У випуску: розглянемо Docker/Kubernetes, почитаємо про OpenTracing, сходимо на конференцію, отримаємо 100 балів на Google Page Speed. Посилання в описі! Docker: Now Powered by Swarm and Kubernetes Новини Docker platform and Moby project add Kubernetes
Підтримку Кубера нативно впилят в Docker. Це буде доступно у всіх версіях, навіть в CE. Чекаємо, як відповість Swarm. Datasources as configuration in Grafana
У Grafana можна буде конфігурувати датасорсы з конфіг-файл. Покращення вже завтра! Bolt
Puppet намагаються хоч якось втриматися на плаву: вони зарелизили новий executor з підтримкою linux/windows. Так, Windows! New Network Load Balancer — Effortless Scaling to Millions of Requests per Second
ELB, ALB, і тепер NLB! Упор на перформанс для мережевих штук. І одразу дають статік IP. Introducing AKS (managed Kubernetes) and Azure Container Registry improvements
Azure застрибує в світ контейнерів і оркестрации! Тепер і у них доступний PaaS Kubernetes.

Опубліковано: 28/10/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Танго — тонкий, глибокий і завжди різний танець

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Алла Другова, менеджер проектів у Boolat Games, і Юра Дарицкий, гейм-дизайнер в Fishing Planet, розповіли DOU, чому вони віддані аргентинського танго, як навчитися володіти своїм тілом і що робить цей танець таким привабливим для айтішників. Зліва — Алла з партнером, праворуч — Юра з партнеркою — Алла, Юра, як ви зацікавилися танго? Що саме подобається цей танець? Алла: Я танцюю з дитинства і перепробувала багато стилів танцю — сольних, парних і колективних. У певний момент я познайомилася з концепцією соціальних танців. Все почалося з сальси. Виявилося, щоб отримувати задоволення від руху удвох і під музику, зовсім не потрібно годинами разом репетирувати. Досить добре знати «мова танцю», вміти слідувати за партнером або чітко вести партнерку.

Опубліковано: 25/10/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, інтернатура. Листопад'17

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у листопаді 2017. Усі програми безкоштовні та передбачають можливість працевлаштування по завершенні. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси/стажування/інтернатури, яких немає в дайджесті, пишіть на zlot.dima@gmail.com , і ми додамо їх до статті. Для того, щоб ви завжди отримували найактуальнішу інформацію про стажування, ми витворили Telegram-канал , куди будемо надсилати сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію про можливості для початківців. Компанія Місто Напрямок Тип Школа програмування Ш++ Кропивницький Front-end (Angular, React), Node.

Опубліковано: 24/10/17 @ 10:15
Розділ Різне Читати далі...

Релокація джуніора: про роботу й сієсту в Іспанії

Продовжуючи тему релокацій на DOU, вирішив внести частину іспанського тепла в холодну українську осінь. Але спочатку коротко про мене: навчався у Львівській політехніці на кафедрі оптотехніки, «увійшов в ІТ» у вересні 2015 після закінчення літнього стажування у компанії OSF Global. В основному працюю на фронтенді, але намагаюся себе цим не обмежувати. Мотивів переїзду я ще досі не осягнув сам на 100 відсотків: можливо, хотілося подивитись на світ, можливо, захотілося кращого життя (не з фінансової точки зору). Одним словом, після кліку «Send CV» на LinkedIn і почалася ця історія. Я знайшов позицію Junior Frontend Developer у мадридському офісі Zooplus. Це німецька компанія з офісами в європейських містах. Основний її бізнес — продажу товарів для тварин онлайн, тобто типовий e-commerce. У вакансії вказувалося, що кандидат може мати малий досвід роботи — якраз такий, як у мене на той час був (6 місяців і кілька реалізованих проектів).

Опубліковано: 23/10/17 @ 10:49
Розділ Різне Читати далі...

Кілька роздумів про інфобізнес в розрізі інформаційних сайтів і не тільки

На початку місяця я вписався в марафон від 9seo , де потрібно за 9 місяців максимально збільшити відвідуваність сайту, з яким ти береш участь в марафоні. У забігу зараз 155 осіб, більш менш вагомі призи приготовані для тих хто закінчить марафон з 1-10. Краще звичайно закінчити в топ 5. Я поки на 16 місці, але все тільки починається. Це була невелика підводка, про марафоні більш докладно я розповім в окремому пості. А поки хочу викласти свій великий коментар, який я залишив у відповідь одній людині з марафону на його думки про інфобізнес.
Мій коментар Проходив багато інфо-курсів поки шукав де б ще заробити, який напрямок ще спробувати. Мають сенс тільки ті, де акцент зроблений на повну послідовність, зворотний зв'язок на кожному кроці і вкрай бажано в дуже вузькій ніші/тематики. І це тільки 5-10% успіху особисто тебе в цьому курсі. Решта 90% наскільки сильно ти готовий сам працювати, розбиратися, заглиблюватися в тему.

Опубліковано: 23/10/17 @ 07:49
Розділ Різне Читати далі...

Python digest # 16: Python — друга за популярністю мова на GitHub

У випуску: розпізнавання карт з Python, FB використовує Python 3.6.3, генератор ботів для ігор. Новини Python is the 2nd most popular language on GitHub — після JS. Python overtakes R, becomes the leader in Data Science, Machine Learning platforms — порівняння в картинках і графіках популярності R vs Python ML. Universities finally realize that Java is a bad introductory programming language — від Java до JS і до Python як мови викладання у вузах США. SK-CSIRT identified malicious software libraries in the official Python package repository, PyPI — служба безпеки Словакії виявила malware в PyPi. — всі машини на Facebook вже використовують Python 3.6.3. Нові релізи Matplotlib 2.1 Pyinstaller 3.3 released — додана підтримка Python 3.6. Цікаві бібліотеки OpenCV-Playing-Card-Detector — визначення карт в реальному часі за допомогою PiCamera та Python. Відео . Google Facets — тул від Google для візуалізації та аналізу даних.

Опубліковано: 20/10/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #20: як влаштована аутентифікація і авторизація в ASP.NET 2.0., нововведення в ASP.NET Core, огляд GraphQL vs REST

У випуску: статті про нутрощах managed об'єктів, дискусія щодо організації роботи з системами контролю версій, міні-гра, побудована на Polymer 3.0, книга для розуміння моделі акторів. .NET ASP.NET Core 2.0 Authentication and Authorization System Demystified
Загальне уявлення про те, як влаштована аутентифікація і авторизація в ASP.NET 2.0. Zero Garbage Collector for .NET Core
Приклад реалізації GC, який не збирає сміття. Може бути корисно для невеликих утиліт, щоб вичавити максимум продуктивності. ASP.NET Core 2.0 Features
Нововведення в ASP.NET Core, такі, як WebHost builder APIs, Configuration основний сервіс, зміни в HTTP.sys і особливо приємний, на мій погляд, IHostedServices інтерфейс, який дозволяє реєструвати додаткові background процеси перед стартом ASP.NET Core, як то підписки на черзі повідомлень, старт системи акторів, інші сервіси і все це використовуючи ті ж зареєстровані в контейнері сервіси. Джва роки чекав цієї фічі. F# and .

Опубліковано: 07/10/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175