Грейди : оцифровка програмістів. частина перша

Грейд, очевидно, походить від англійського «grade», тобто буквально означає сортування, класифікацію, розташування по рангу або поліпшення породи схрещуванням. Відповідно, грейдинг - це система стандартизації посадових рангів, наскрізна в рамках організації, і допускає привласнення однакового рангу посадами абсолютно різних напрямів усередині компанії. Від рангів зазвичай залежать не тільки оклади, а й розмір премії, відрядження, рівень соціального пакету і т.д. Таким чином, грейдинг є фундаментом для мотивації будь-якого співробітника компанії. В тій чи іншій мірі грейдинг різного рівня якості та складності застосовується у всіх більш-менш великих вітчизняних компаніях. Однак на відміну від традиційних галузей, в ІТ-галузі набагато частіше виконуються проекти, що мають інноваційні, консалтингові та творчі характеристики.

Опубліковано: 14/02/12 @ 10:47
Розділ Різне Читати далі...

Тикаючи пальцем в небо, чи еволюція однієї метрики

Це замітка виросла з ненаписаного коментаря до колонки Сергія Малярова «Простий шлях» - поділюся, якими способами ми користуємося, щоб знизити невизначеність оцінок у розробці та запрошу ідей з удосконалення.
«Місіонер середньовіччя розповідає , що знайшов точку, де небо стосується Землі » Гравюра Каміля Фламмаріона, розфарбована Хуго Хайкенвельдером; По суті, об'єкт, яким торгує програміст - це людська увага. Оцінка трудомісткості і власне програмування подібні між собою в тому сенсі, що обидва процеси представляють собою декомпозицію задачі на більш дрібні частини і залучення уваги до кожної з цих частин; в разі програмування - докладний, з точністю до коми, а в разі оцінки - приблизне, з точністю до підрахунку елементарних пунктів відповідно до обраної деталізацією. Що з цього випливає: в цілому, оцінювати можна ті завдання, декомпозиція яких очевидна.

Опубліковано: 14/02/12 @ 07:58
Розділ Різне Читати далі...

Startup Weekend в Казахстані

10-12 лютого в Астані проходив перший Startup Weekend , на якому був і я в якості одного з менторів. Деякі спостереження з життя Казахстану та ІТ-ринку. Ініціатива проведення Weekend'a йде з Astana Innovations, це організація (фонд), створена за підтримки та на гроші мерії міста Астана (столиці Казахстану). Тут напевно варто розповісти трохи про Астані. Це нова столиця, побудована за 10 років у степу, практично з нуля. Тут працюють чиновники і співробітники головних офісів національних компаній. Місто хмарочосів зі скла і бетону повинна символізувати перехід Казахстану в 21й вік і прагнення до інновацій. В Астані зовсім мало розробників, як я зрозумів їх більше в Алма-Аті та інших містах, де є технічні університети. Тут же їх досі називають «айтішників». Обговорили і зарплати. В Астані високі зарплати, начебто середня зарплата в місті (офіційна) складає 800 доларів. Аутсорсингу немає, так що програмісти отримують 1-2 тис. доларів. За українськими мірками небагато.

Опубліковано: 13/02/12 @ 12:39
Розділ Різне Читати далі...

Як це було : другий Startup Crash Test в Харкові

У суботу, 4 лютого пройшов вже другий щоквартальний Харківський Startup Crash Test. Захід зібрав велику аудиторію, і в 10:10 ранку, через 10 хвилин після початку реєстрації, яблуку було ніде впасти в IT-caf?, де все й відбувалося. Першим пунктом програми був виступ Єгора Анчишкіна у форматі Lightning talk. За десять хвилин Єгор розповів про плюси і мінуси життя технологічного підприємця, про те, які прибутки можна отримати і що можна втратити. Його виступ був покликаний швидше протверезити публіку, показавши середину між двома крайнощами підприємницької діяльності - золотими горами і борговою ямою. Другим пунктом програми була дискусійна панель експертів, в якій Сергій Кирилов, Владислав Флакс і Єгор Анчишкин відповідали на питання ведучого, Миколи Павлова, і питання із залу про стан ринку електронної комерції в Україні. Дискусія велася в основному про тренди і тенденції ринку. Всі учасники виділяли проблеми логістики в роботі інтернет-магазинів на території Україні.

Опубліковано: 13/02/12 @ 08:13
Розділ Різне Читати далі...

Акція від PostPR : Ваші передплатники - це Ваші очки в PostPR

Акція від PostPR: Ваші передплатники - це Ваші очки в PostPR Друзі, пропоную прийняти участь в невеликий акції від PostPR.ru . Ця акція пов'язана з нововведенням про який я на вихідних розповідав - окуляри. Суть акції проста: напишіть пост на своєму сайті про соціальної мережі PostPR . Подобається чи ні, корисна чи ні - обмежень ніяких немає, все пишете у вільній формі. В якості призу будуть видаватися окуляри, що використовуються в самій мережі. Переможців не буде, точніше всі учасники і будуть переможцями . Кількість видаваних очок буде визначатися кількістю наявних у Вашого сайту передплатників по RSS поділених на два. Так якщо у Вас 500 передплатників, то Ви отримаєте на особистий рахунок в postpr 250 очок. Завдяки цій акції я б хотів позначити для себе всі плюси системи і розвивати їх, а також мінуси - і усувати їх. І ще одна міні-акція . І все з тієї ж теми, теми очок. Сама назва - окуляри, якось не дуже добре звучить. Раз вже ця система є як би внутрішньої валютою postpr, пропоную підібрати їй відповідну назву.

Опубліковано: 13/02/12 @ 02:41
Розділ Різне Читати далі...

Всіх Вас чекає розплата за активність!

Результати конкурсу від postPR.ru Ви ж знаєте, що PostPR.ru для мене не просто ще один сайт. В нього я вкладаю душу і гроші, звичайно ж. Я б хотів, щоб postpr і для вас був не просто ще одним місцем, де можна опублікувати анонси з посиланням на свої пости, а чимось більш серйозним. Якимось інструментом что-ли, яким Вам було б цікаво, корисно і зручно користуватися. Тому для postpr розроблялися і розробляються зараз, і розроблятися будуть різного роду інструменти та фішки. Ви вже знаєте про лічильнику тИЦ і PR , який оновлюється кожні 3:00, в результаті чого Ви не зможете пропустити апдейтів пузомерок і завжди будете знати актуальні показники Вашого сайту. Ще один корисний інструмент - інформер пошукових апдейтів . Цей інформер також постійно оновлюється і містить в собі актуальну інформацію про апдейта Яндекс тИЦ, видачі Яндекса, Яндекс.Каталогу і Google PR. Є ще пара дуже корисних інструментів на випадок, якщо пошуковики Яндекс і Google довгий час не хочуть заглядати на ваш сайт.

Опубліковано: 11/02/12 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

EPAM оцінили на IPO в $ 490 млн

Первинне розміщення акцій компанії EPAM на Нью-Йоркській фондовій біржі без сумніву стало одним з найцікавіших подій галузі, проте результати проведеного IPO трохи не дотягли до очікуваних. Згідно прогнозами організаторів (в числі яких опинилися банки Citigroup, UBS Investment Bank, Barclays Capital і «Ренесанс Капітал»), капіталізація компанії повинна була скласти 650-730 млн доларів, а обсяг розміщення становити близько 118-133 млн. За традицією початок торгів було оголошено дзвоном У підсумку на момент розміщення EPAM був оцінений в 490 млн доларів при обсязі розміщення в 72 млн. Компанія продала 6 млн (15%) акцій, що на 1,4 млн менше передбачуваного числа. Аналітики називають дві причини несправджених прогнозів. По-перше, увага інвесторів IT-сектора у даний момент більше звернено в бік Facebook, чия заявка на проведення торгів була подана 2 лютого.

Опубліковано: 09/02/12 @ 02:52
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест цікавих вакансій № 19

Компанії EPAM Systems потрібно Senior Java Developer на проект FX High Volume Market Data (FXMD). Бонус за успішну рекомендацію 3000 $. Телеканал «Інтер» запрошує на роботу C/C + + мультимедіа програміста для розробки рішень обробки потокового відео . Зарплата 20000 грн. Дніпропетровської компанії IOIX у відділ розробки пошукових систем потрібно С/C + + програміст . Зарплата 1500-3000 у.о. Kuadriga шукає C + + розробника . Досвідчені кандидати зможуть впливати на фічі і roadmap продукту. Невеликий одеської компанії BeLight Software , що займається повним циклом створення ПО , потрібен C + + програміст . Платформи - MacOS X, iOS, Windows. Компанії Секура , яка займається розробкою і виробництвом охоронних систем, потрібно програміст мікроконтролерів . Компанія Viewdle шукає старшого C # /. NET інженера з хорошими знаннями C + + для розробки веб-сервісів і desktop продуктів. Компанія Miratech шукає старшого Delphi розробника в Харкові.

Опубліковано: 09/02/12 @ 01:56
Розділ Різне Читати далі...

Всеволод Дьомкін : « Підприємництву неможливо навчитися за партою »

Наш сьогоднішній співрозмовник - різнобічна людина. Він працює над Grammarly, пише на Lisp, викладає системне програмування в київському Політеху і бере участь в організації конференцій TEDxKyiv. Так що тем для розмови з ним достатньо. А почали ми з традиційного питання - як ти став програмістом? - Моя перша програма була написана на вступному іспиті в КПІ, на Basic. Шість років тому, в 2005 році я закінчив там магістратуру кафедри Автоматизованих систем обробки інформації та управління. Після вузу влаштувався працювати у відділ захисту інформації «Укрексімбанку» і паралельно вступив до заочної аспірантури, яку через рік кинув. У банку в мене були різні обов'язки, у тому числі трохи займався розробкою - були речі, пов'язані з криптографією, якісь завдання автоматизації процесів. Досить швидко я зрозумів, що далі мені там розвиватися вже нікуди, і почав замислюватися про відхід. Власне, я відразу розумів, що робота в банку - це не зовсім моє.

Опубліковано: 09/02/12 @ 12:40
Розділ Різне Читати далі...

Тео Шнітфінк , CEO Symphony Solutions : « Я працював у багатьох країнах, але ніде не бачив такої великої різниці між зарплатами джуніор і синьйорів »

Голландець Тео Шнітфінк (Theo Schnitfink) відкрив свою aутсорсінговую компанію Symphony Solutions у Львові в 2008 році. В інтерв'ю DOU він розповів про свою роботу, враження від українських працівників, проблеми з податками і з англійською мовою. - Розкажіть історію відкриття компанії в Україну. Чому вибрали саме цю країну і саме Львів? - У мене довга кар'єра в ІТ-індустрії, включаючи великі американські та індійські компанії. Коли вирішив створити свою компанію, cтал шукати кращу країну для старту. Я орієнтувався на європейський ринок, тому Східна Європа була привабливішою Індії. Хотів бути поза Європейського Союзу (в ЄС інфраструктура і зарплати росли дуже швидко), тому Україні була найкращою країною для заснування бізнесу, і досить демократичною. Раніше я працював в Індії, і культурні відмінності створювали додаткові проблеми в комунікаціях. А Західна Україні культурно ближча до Європи. Тому для мене дуже важливим був також цей аспект.

Опубліковано: 06/02/12 @ 09:32
Розділ Різне Читати далі...

Анкета компанії на DOU : 5 тис. оцінок за два тижні

Ми запустили анкету компаній 17- го січня. Станом на зараз анкета зібрала 5025 оцінок або приблизно 800 осіб. По- моєму це дуже круто і я радий, що у нас вийшло зробити щось очевидно затребуване користувачами. Навіть незважаючи на вимогу LinkedIn - прив'язки і глюки з розбіжністю імен компаній на ДОУ і LinkedIn . Спасибі за оцінку ! Далі буде краще. Уже зараз оцінка компанії видна у вакансіях на ДОУ , в планах також використовувати її для пошуку вакансії ( наприклад: «показувати тільки вакансії в компаніях з хорошим компенсаційним пакетом »). Анкета це тільки початок. Вона дає бліц -портрет компанії, але не дозволяє дізнатися більше про компанію. Для цього потрібні коментарі та над ними ми працюємо. Мета все та ж - позитивний вплив на ринок розробки. PS : якщо ваш HR «просить » вас проголосувати « правильно» - напишіть мені на max@dou.ua , ми розповімо про це на ДОУ.

Опубліковано: 03/02/12 @ 02:18
Розділ Різне Читати далі...

11 лютого, Харків - Ciklum Mobile Суботник і iPhoneDevCamp 2012

11 лютого 2012 в рамках Мобільного Сіклум Суботника пройде і iPhoneDevCamp 2012 , який все так довго чекали! Таким чином, субота в нашому харківському офісі буде дуже насиченою. За нашою чудовою традицією, ми відкриті до тих, хто хоче виступити. Так, на Мобільний Сіклум Суботник ми запросили зубрів мобільного розробки, відчайдушних борців за чистоту коду і ярих яблучників. Отже, всіх щасливчиків, які прийшли і приїхали на Сіклум Суботник, «поливати» кодом, розповідати про свій досвід і показувати свої know-how і хинти в мобільній розробці будуть: Олексій Демедецкій поділиться доповіддю про бібліотеку Dependency Injection для iOS додатків Objection. Олексій покаже переваги DI для пониження зв'язності коду: базові приклади використання, можливості, підводні камені та можливі помилки. Представник «23-річних сіньйоров», Олексій вже 2,5 роки мобільного розробці, з яких 1,5 пов'язані з iOS. Основний напрямок роботи: архітектура мобільних проектів.

Опубліковано: 03/02/12 @ 11:30
Розділ Різне Читати далі...

14 красивих сторінок Facebook

Facebook Portfolio-Navid Mustafa Дорогі друзі, сьогодні пост про веб-дизайн, а саме про приклади гарного оформлення сторінок в соціальній мережі Facebook. Я весь час робив добірки красивих сайтів, і тільки сьогодні зрозумів, що дизайну сторінок в соціальних мережах я не приділяв ні крапельки уваги. Виправляю ситуацію. речі, я якось писав про те, як зробити привітання на сторінці Facebook у статті Відмінний спосіб збільшити число друзів у Facebook (там на початку дуже весела картинка. За описаною схемою ви можете зробити потрібне вам вітання для нових читачів в цій соціальній мережі. Якщо використовувати картинки або фото, то взагалі можна зробити справжню красу . 1. Portfolio - Navid Mustafa -Дизайн цієї сторінки Facebook мені сподобався найбільше , виглядає класно. Обожнюю інтерфейси з деревом. У мене в браузері Google Chrome "дерев'яна" тема оформлення, і на робочому столі шпалери теж "дерев'яні".

Опубліковано: 03/02/12 @ 07:55
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест цікавих вакансій № 18

Компанія Cogniance дає бонус 5000 $ за рекомендацію або тому, хто буде найнятий на вакансії DB Engineer і Senior Python Engineer . Пропозиція дійсна до 8 лютого. Сигма України запрошує в новий одеський офіс досвідчених Java програмістів . Проект - high-tech gaming management system for online game operators. Стартапи з Кремнієвої Долини Adility потрібен Ruby розробник в команду з 1 продакт, 1 дизайнера, 3 програмістів, 1 верстальника і 1 QA. Досвід в ruby ??- необов'язковий. Сильний java, python або навіть. Net програміст був би відмінним кандидатом. Молодий компанії SocialTRM потрібно CEO/Co-Founder , бажано з досвідом роботи в рекрутингової індустрії. В київський офіс Яндекс України на зручне робоче місце (крісло Mirra, MacBook Air, монітор Apple LED Thunderbolt Display 27'') шукають Java розробника , що вміє писати чистий і зрозумілий код. Компанія FTN Monitor, що займається розробкою і підтримкою фінансово-аналітичного порталу, шукає старшого Java розробника . Зарплата $ 4000 +.

Опубліковано: 02/02/12 @ 06:35
Розділ Різне Читати далі...

Ciklum в Донецьку збирається зрости в 3 рази

Філія компанії Ciklum в Донецьку в 2012 році збирається зрости з 17 до 50 чоловік, і в зв'язку з цим змінив місце прописки. Новий офіс площею 450 кв.м. знаходиться у бізнес-центрі «Північна Пальміра» (вул. Горячкина, 26), повідомила HR-директор компанії Ciklum Марина вишегородской. «Зміна офісу в Донецьку - це логічний крок при зростанні компанії і самого підрозділу. До недавнього моменту в донецькому офісі працювало 11 чоловік, сьогодні вже 17 і в самому найближчому майбутньому очікуємо, що офіс зросте до 50 осіб », - сказала вона. Найбільше в донецькому офісі компанії необхідні розробники мобільних додатків, а також PHP-и. NET-девелопери. «Ми знаємо, що в Донецьку є сильні middle і senior розробники, готові приєднатися до нашої великої« сім'ї », - додала Марина вишегородской. Загалом, в Україні та Білорусі, в компанії відкрито близько 250 вакансій. Переїзд в новий офіс розпочнеться 9 лютого.

Опубліковано: 02/02/12 @ 03:42
Розділ Різне Читати далі...

Експеримент : 5000 $ в ПАММ рахунки. Частина 7. Січень приніс 2858 $.

Спонсор солодкого посту - Gold-affiliate - партнерка
з продажу ювелірних виробів на ру-трафіку.
Дохід з реф. відрахувань виріс: 2410 $ (в грудні 2136 $)
Дохід з ПАММ трохи впав: 448 $ (в грудні 476 $) В цілому, все по-старому. Баланс реф. рахунку на 1 лютого: З ПАММ в січні нічого не знімав. Баланси: Було б побільше, якби Вероніка в останній тиждень не влаштувала невелику просідання. Все ж вірно говорять, що якщо вона зіллє рахунку, то відразу обидва)) Так що, диверсифікація на два рахунки Вероніки це ніби й не диверсифікація. речі, хто хоче подивитися на Вероніку? Ось відео з одного дивного заходу. Ммм, мені ці костюми і дешевий антураж «під старовину» нагадали про фільм «З широко закритими очима», де спочатку всі ходили в масках, а потім влаштовували оргію. Увімкніть 1:29 . Вона рулить майже двома мільйонами, якщо підсумувати цифри з її трьох рахунків.

Опубліковано: 02/02/12 @ 02:27
Розділ Різне Читати далі...

Експеримент : 5000 $ в ПАММ рахунки. Частина 7 . Січень приніс 2858 $.

Спонсор солодкого посту - Gold-affiliate - партнерка
з продажу ювелірних виробів на ру-трафіку.
Дохід з реф. відрахувань виріс: 2410 $ (в грудні 2136 $)
Дохід з ПАММ трохи впав: 448 $ (в грудні 476 $) В цілому, все по-старому. Баланс реф. рахунку на 1 лютого: З ПАММ в січні нічого не знімав. Баланси: Було б побільше, якби Вероніка в останній тиждень не влаштувала невелику просідання. Все ж вірно говорять, що якщо вона зіллє рахунку, то відразу обидва)) Так що, диверсифікація на два рахунки Вероніки це як би і не диверсифікація. речі, хто хоче подивитися на Вероніку? Ось відео з одного дивного заходу. Ммм, мені ці костюми і дешевий антураж «під старовину» нагадали про фільм «З широко закритими очима», де спочатку все ходили в масках, а потім влаштовували оргію. Увімкніть 1:29 . Вона рулить майже двома мільйонами, якщо підсумувати цифри з її трьох рахунків.

Опубліковано: 02/02/12 @ 02:27
Розділ Різне Читати далі...

Як поміняти мінус на плюс, або Давайте зробимо це цікавим

Недавно попався цікавий менеджерський кейс. Ситуація така: великий аутсорсер, один з ключових клієнтів, великий і старий проект, основна маса робіт - сумний багфіксінг. Все це приправлено постійними стресами - фікси непрості і потрібні на вчора. Продукт використовується в продакшені і користувачі дуже нервують, коли знаходять баги. Команда в зневірі, люди активно дивляться по сторонах і приблизно половина рішуче налаштована йти. Адресат питання (терпила) - новий менеджер, якому дісталася ця краса. Суть питання - що робити? Мій початковий варіант був простий - потрібно дати можливість хлопцям знайти найбільш проблемні місця в системі, де з'являється найбільша кількість помилок і переробити їх так, щоб помилок було менше. Контраргумент - де знайти на це час, якщо і так є переробки та баги фіксують потрібно. Моя думка була така, що якщо людей зацікавити (а аналіз вузьких місць і їх переробка може бути вельми цікавою діяльністю), то час знайдеться.

Опубліковано: 02/02/12 @ 08:13
Розділ Різне Читати далі...

ЛіваРава ! Продовження чогось неймовірного ...

Минуло Більше Ніж півроку з моменту Публікації Першої Статті про ЛіваРаву на ДОУ. Як и обіцяв, пишу звіт про ті, Що відбулося Протяг минуло годині. За цею Період вдалось сформуваті стійку команду розробніків, Представники якої знаходяться в різніх містах України. Найбільш Активні: Вінниця, Дніпропетровськ, Київ, Кривий Ріг, Львів, Полтава, Харків, Херсон, Хмельницький. Із запланованого бюджету на 2011 рік вдалось зібраті Більше половини коштів. Кількість активних Користувачів ЛіваРаві збільшілось Більше Ніж у два рази. І ми продовжуємо роботу над сервісом и йо популярізацією в Масі. З технічної точки зору Було пророблено Багато цікавої и корісної роботи. Була створі перша версія LivaRava API для роботи Із сервісом. Розроблено мобільна версія ЛіваРаві . Продовжуємо роботу над додатком ЛіваРаві Під Android. Було додано Нові можлівості в сервіс.

Опубліковано: 01/02/12 @ 12:38
Розділ Різне Читати далі...

22 лютого, Львів - Lviv QA Conference

22 лютого 2012 року у Львові відбудеться перша львівська QA конференція, організована компанією Lohika та спільнотою Testers.Lviv.UA. На конференцію запрошують фахівці з Тестування и забезпечення ЯКОСТІ програмних продуктів, аналітікі, програмісті и архітекторі програмного забезпечення, керівнікі проектів, студенти, Викладачі ВУЗів, а кож зацікавлені люди з позитивним мислення. Конференція присвяч питання побудова процесів Тестування и перевіркі ЯКОСТІ програмних продуктів, Управління команд тестувальніків та інженерів ЯКОСТІ ПЗ, методам и підходам автоматизованого Тестування, технікам и методиками нефункціонального Тестування, та іншім областям, в якіх Працюють QA-фахівці. На конференции Будуть представлені 4 Доповіді (30-40 хв.) та проведено майстер-клас по Тестування та запобіганню популярних веб вразливості. Програма конференции: Вступне слово 17:15 - 17:30 Влад Янович Секція 1.

Опубліковано: 01/02/12 @ 11:30
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151