iOS дайджест #26: Swift Tips, закони Core Data, WWDC Scholarship

У випуску: як працює HTTPS на прикладі з котиками, Vapor 3, що можна дізнатися про чужому додатку без Jailbreak. Статті Build it, Test it, Deliver it! Complete iOS Guide on Continuous Delivery with fastlane and Jenkins
Минулого разу був вичерпний гайд про пуши, тепер про CI. Exploring Apps Without Jailbreaking
Якщо на девайсі Jailbreak, з додатками можна робити майже що завгодно. А ось що можна дізнатися про чужому додатку без Jailbreak? Frame based layout VS Auto Layout using constraint
Чтиво на 6 глав про лейаут. Сподіваюся, відповість на всі питання, які вас турбували. How HTTPS works
Пояснення, як працює HTTPS з котиками, песиками — все як ви любите. The Laws of Core Data
Коли починаєш працювати з Core Data, здається, що все просто і добре. Поки не почнеш стикатися з низкою обмежень і особливостей. Вчимося правильно готувати Core Data stack, щоб зайвий раз не стріляти собі в коліно.

Опубліковано: 26/05/18 @ 07:06
Розділ Різне Читати далі...

Підводні камені використання Cocoa Touch BLE

Будь-який розробник, який працював з iOS BLE, знає, що насправді не все так чудово, як описує документація. Сьогодні я хотів би розповісти про кілька основних моментів, які можуть виявитись каверзними під час роботи з BLE. Поділюся з вами корисною інформацією, аби зробити вашу подорож до світу Cocoa BLE менш болючою та більш продуктивною. Скорочення (у порядку їх появи в тексті): BLE — Bluetooth Low Energy — технологія Bluetooth з низьким енергоспоживанням
PCB — Printed circuit board — друкована плата
API — Application Programming Interface — програмний інтерфейс застосунку Основні підходи Найперше, що вам треба знати, — це відповідь на питання: «Де саме щось іде не так — на вашому боці чи на підключеному пристрої?». Щоб відповісти на це питання, я рекомендую застосовувати кілька підходів: сніффер (аналізатор трафіку); сторонні програми для тестування API; ведення ловга; версія прошивки пристрою, з яким ви працюєте, без шифрування чи будь-якого іншого захисту.

Опубліковано: 25/05/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: RoboBus — мобільна школа програмування та робототехніки

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Добрий день, мене звати Влад Котів, я директор компанії «Будинок Роботів» . Це команда з 100 інженерів-робототехніків, які створюють роботизовані системи автоматизації для аграрного, промислового, військового секторів бізнесу. В основному ми розробляємо безпілотний транспорт і безпілотну авіацію, також спеціалізуємося на створенні ІоТ-проектів і домашніх роботів. У цій статті я розповім про проект RoboBus — мобільного школі робототехніки, програмування і ракетного моделювання для дітей і дорослих. Ідея Кожен день ми шукаємо все нових і нових єдинорогів, інженерів і мейкерів розуміючих в електроніці, ІІ, робототехніки. Повірте, це дуже рідкі і цінні кадри.

Опубліковано: 24/05/18 @ 10:28
Розділ Різне Читати далі...

Які подкасти слухають IT-фахівці

Ми попросили IT-фахівців розповісти про те, які подкасти вони слухають і чим саме вони їм подобаються. Антон Романьков , FullStack JS developer Radio T — коли я починав свій шлях в IT, подкаст дозволив мені «підслухати» діалоги професіоналів і доторкнутися до IT-тусовці. Іноді можна почути детальний розбір нової технології, архітектурного підходу або виявлену дірку в безпеці даних. Туди заходять цікаві гості, з якими влаштовують технічні дебати. Обговорення написання коду, інструментів для розробки і вічні суперечки про те, як краще писати код. CTOcast — всі інтерв'ю з дуже цікавими людьми. Кожен гість розповідає про свій шлях в IT і як він прийшов до успіху. Завдяки подкасту розумієш, наскільки різною буває бізнес в IT і як багато підходів до роботи може бути. Дмитро Маленко , CTO в rollApp Exponent — Ben Thomson (автор stratechery.com ) і James Allworth глибоко розкопують причини подій, що відбуваються в high-tech, а також їх неочевидні наслідки для бізнесу та суспільства.

Опубліковано: 23/05/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як змусити себе працювати: боремося з прокрастинацією

Часто буває так, що вам лінь щось робити? Настільки лінь, що ви годинами займаєтеся чим завгодно, але не тим, що реально потрібно. Годину тому ви в повній бойовій готовності були здатні впоратися з будь-яким завданням, але як тільки сідайте за робоче місце, справи йдуть шкереберть. Ви намагаєтеся взяти себе в руки, але ось помічаєте, що вже зовсім пізно, а на вашому моніторі замість doc-файлу відкритий YouTube з відео про тихоокеанської сельдевой акулі і фотографії давньоєгипетського бога по імені Кека. Що ж ви робили весь цей час? Багато вважатимуть це простий лінню, але буде некоректно і грубо називати це саме так. Більш точне визначення — прокрастинація. Але це слово настільки абстрактне і туманне, що звичайний мирний самаритянин ще більше заплутається. Мені дуже подобається, як про прокрастинації зумів доступно і наочно розповісти Тім Урбан у своїй статті та виступі на конференції TED , проте питання все ще відкрите.

Опубліковано: 21/05/18 @ 11:22
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #7: самоврядні машини, Data Science як сучасна алхімія, PyTorch 1.0

У випуску: Data Science для нетехнічних фахівців, пояснення центральної граничної теореми, Tensorflow for text comprehension, роботи вже вміють збирати меблі IKEA.
Хотілося б відродити AI & ML дайджест на DOU. Буду дуже вдячний за ідеї та пропозиції щодо наповнення — пишіть у коментарях. Також якщо у вас є бажання приєднатися до складання наступного дайджесту, буду радий допомозі. Нижче наводжу статті на близько Data Science тематику , які мені попалися останнім часом. Self driving cars — в Техасі в липні 2018 року запустять самоврядні машини. Lobe — про підхід до проблем Data Science для нетехнічних фахівців. Data Science is alchemy — Data Science як сучасна алхімія. AI conference in China — Китай дуже сильно просувається в напрямку Data Science, FT. Якщо не помиляюся, прогнозують, що зараз йде дуже серйозна боротьба між США і Китаєм в цій галузі. Central limit theorem — непогане пояснення центральної граничної теореми. PyTorch — вийшла версія PyTorch 1.0.

Опубліковано: 19/05/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Вступ до Machine Learning: перше знайомство з моделями

Цю статтю створен у співавторстві з Анастасією Білоус . Машинне навчання і штучний інтелект за останні кілька років стали дуже гарячими темами. В тих чи інших варіантах вони сьогодні є частиною величезної кількості продуктів, і мало хто не задумується над їхнім запровадженням. Приклади застосування ML (Machine Learning) — від автоматичного визначення важливих листів і швидких відповідей Gmail, створення музики за допомогою машинного навчання до AlphaGo . Ця стаття також буде прочитана роботами швидше і більше разів, ніж людьми :) У цьому матеріалі ми сфокусуємося виключно на темі машинного навчання і спробуємо на інтуїтивному рівні описати принципи його роботи. В Інтернеті є кілька визначень машинного навчання різного ступеню формальності, але в кінці статті ми прийдемо до свого власного. Оскільки це наш перший матеріал про машинне навчання на DOU, ми почнемо нашу, можна сказати екскурсію, з основ. Знайте рішення Візьмемо за приклад таку історію.

Опубліковано: 16/05/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як скоро ваше місце займе AI

Штучний інтелект може складати пісні, малювати картини, допомагати в медицині, управляти транспортними засобами і грати в ігри. Тепер він вчиться писати код. Чи означає це, що дні розробників з плоті і крові полічені? В майбутньому сфера розробки програмного забезпечення зазнає радикальних змін: поєднання машинного навчання та штучного інтелекту з технологіями генерації коду покращиться настільки, що до 2040 року більшу частину коду будуть писати машини, а не люди. По украй мірі так вважають в Національній лабораторії Ок-Рідж Міністерства енергетики США. Звичайно, в майбутньому багато робочі місця, які існують зараз, втратять свою актуальність. Згідно з оцінками Бюро статистики праці США, до 2026 року скорочення зайнятості серед 11 професій з оплатою більше 60 000 доларів в рік складе більше 74 тисяч позицій порівняно з 2016 роком або близько 6,4 млрд доларів в заробітній платі. При цьому зайнятість програмістів знизиться на 7,6% з 294 900 до 272 300.

Опубліковано: 07/05/18 @ 07:13
Розділ Різне Читати далі...

Легкий старт в ІТ: що таке RPA і як освоїти технологію з нуля

Всім привіт! Вже 9 років я працюю в Intetics РМом. Перші 8 років я займався проектом в області геоінформаційних сервісів (ГІС), де ми практично з нуля створювали покриття якісними геоданными для дуже великого замовника. Пару років тому, коли з'явилася необхідність підвищити ефективність процесів на проекті, мій керівник підкинув статтю про так званої революції роботів. Автор у всіх подробицях розповідав про те, які професії з часом вимруть і чому. Десь між рядків згадувалася технологія Robotic Process Automation (RPA). Зацікавившись, я почав більш глибоке вивчення цього напрямку бізнесу. Дуже хотілося підбадьорити нейрони, вийти із зони комфорту і спробувати щось нове, тим більше що AI і ML активно використовуються в ГІС-сервісах. Автоматизувати, насправді, можна як в ГІС, так і в закупівлях або фінсекторі. Мій перехід в цей напрямок почався саме з спроб роботизувати поточні фронт-офіс завдання ГІС проекту і внутрішні бек-офіс процеси компанії.

Опубліковано: 04/05/18 @ 10:41
Розділ Різне Читати далі...

Як стати доповідачем на міжнародній конференції: покрокова інструкція

Всім привіт, мене звати Михайло Боднарчук. Пишу цю статтю, поки перебуваю в Остіні, штат Техас. Тут виступаю з доповіддю на конференції Longhorn PHP . При цьому сам я живу в Києві і так, я не пошкодував 16 годин свого часу, щоб дістатися сюди. Квиток в обидві сторони оплачує сторона, що запрошує, рівно як і проживання. А якщо так — то чому б і не з'їздити, раз запрошують? Доповідь на Bulgaria PHP 2016 В минулому році я робив доповіді на чотирьох європейських конференціях. На жаль, я дуже мало бачив там учасників з України, а спікерів і зовсім можна на пальцях перерахувати. Звичайно, почати виступати в Європі набагато простіше після того, як скоїв релокейт і інтегрувався в культурне середовище. Але це далеко не обов'язкова умова. Для виступів на конференціях потрібні лише знання і бажання. Мета цієї статті — мотивувати українських програмістів їздити і ділитися знаннями на конференціях. Я знаю, у нас працює багато розумних і талановитих людей, що володіють унікальними знаннями.

Опубліковано: 02/05/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: MacPaw

[Шлях стажиста — постійна рубрика, в якій початківці IT-фахівці діляться своїм досвідом стажувань як в іноземних, так і в українських компаніях. Якщо ви хочете розповісти свою історію, пишіть на vlada@dou.ua ] Привіт, мене звуть Микита. Я студент Київського політехнічного інституту, навчаюся на 4 курсі ФИВТа. Серед моїх інтересів — програмування, нові технології, а також спорт (плавання і бокс). На стажування в MacPaw я подавався два рази і сьогодні хочу поділитися своїм досвідом, розчаруваннями і висновками, які зробив за два останніх роки. На момент подачі заявки на стажування в 2016 році у мене не було комерційного досвіду в iOS розробці. Але близько півроку до цього я самостійно вивчав стек технологій Cocoa Touch, мови Swift і Objective-C, намагаючись написати нескладні програми. До того ж отримав непогані базові знання в університеті: математика, алгоритми, паралельне програмування та досвід написання об'ємних робіт на C++ і Java.

Опубліковано: 30/04/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Векторні сцени і анімації - як побороти сегментацію в iOS

Привіт, мене звати Віталій Малаховський, я інженер в компанії Genesis. Нещодавно мені довелося попрацювати над цікавою завданням: зробити анімацію для iOS додатки, яка буде зберігати пропорції при зміні розміру (тобто бути векторної). І, звичайно, вона не повинна втрачати при цьому якість ресурсів. Порившись в інтернеті, я знайшов кілька способів зробити це: Намалювати анімацію в програмі Adobe After Effects, а потім легко мігрувати на будь-яку платформу (iOS/macOS/Android), використовуючи Lottie, — супервариант для нас як для розробників (тому що, по суті, і робити нічого не треба). Але для цього потрібно, щоб хто-небудь знав After Effects, тому ми його не розглядали. Використовувати векторні ресурси і відносні значення при роботі з UIKit, — це саме те, про що я вам розповім. Всі приклади роботи з ресурсами, які я вам покажу, на Zeplin. Але якщо ви не користуєтеся Zeplin — не біда. Самостійно знайдіть розміри ресурсів в будь-якій іншій зручній для вас програмі.

Опубліковано: 28/04/18 @ 07:14
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #25: два роки з React Native, пишемо досліджуваний код, згадуємо основи Computer Science

У випуску: Swift NIO, лайфхаки, iPhone SDK виповнилося 10 років, повне керівництво по налаштуванню Push повідомлень. Статті Handling storyboard merge conflicts
Поради, як вирішувати конфлікти при мерже storyboards. Xcode's Secret Performance Tests
Performance тести в Xcode можна змусити перевіряти не тільки тривалість виконання, але об'єм споживаної пам'яті. Solving a Mysterious Heap Corruption Crash
Захоплююча історія про те, як хлопці шукали креш у себе в додатку, а знайшли баг в Swift. A Lot Can Happen in a Decade
Історія про те, яким був iPhone SDK 10 років тому. Testable interface design with enums
Вчимося проектувати код з урахуванням покриття тестами.
Apple приділяють велику увагу містяться в додатках. При будівництві The Apple Park вони теж не забули про це. Доступ цілий тред з фото. iOS remote push notifications in a nutshell
Повне керівництва як налаштувати пуши. Якщо робиш це рідко, то можна й забути якийсь крок. Корисно мати під рукою.

Опубліковано: 27/04/18 @ 10:20
Розділ Різне Читати далі...

Як вчити .NET: докладна інструкція для новачків і пару порад для досвідчених

Всім привіт. Мене звати Влад. Я старший .NET розробник у компанії DataArt. В IT я близько семи років, з них більше п'яти працюю c .NET. Хочу дати деякі поради тим, хто тільки починає свій шлях в IT як розробник, а також тим, хто вже має пару років досвіду. Сподіваюся, моє бачення комусь допоможе на шляху. На написання цієї статті мене надихнули недосконалі програми навчання багатьох курсів, а також неспроможні, загальні або занадто надлишкові поради експертів для новачків. Мова піде про те, як, на мою думку, правильніше розвиватися починаючим фахівцям у світі розробки в цілому і деякі поради з розвитку у світі .NET і прилеглих до нього технологій. Що хочуть від джуніора В основному роботодавець, наймаючи фахівця, бажає отримати недооцінений актив. Тобто спочатку людини беруть для розвитку, щоб інвестиції роботодавця окупилися, і через якийсь час джуніор виконував ту ж роботу так само якісно, як і фахівець, який стоїть на ринку дорожче і має більше досвіду.

Опубліковано: 26/04/18 @ 10:08
Розділ Різне Читати далі...

Як скоротити ручне тестування і чи можна без нього обійтися

З розвитком технологій світ змінюється. Все більше функцій і процесів, що автоматизуються, все менш затребуваний ручна праця. І це стосується не тільки до робочих спеціальностей, але і до самої IT-індустрії. Manual QA як окрема спеціалізація може з часом піти в історію. Навколо тестування ходить дуже багато розмов, але на практиці вкрай мало команд якісно покривають тестами свій код. У статті я розповім про те, як ми в Railsware трансформували звичний процес ручного тестування в набір підходів до розробки. Ми говоримо тільки про власному прикладі, але він є досить показовим, оскільки в портфоліо компанії присутні продукти і платформи різних розмірів і складнощів для різноманітних індустрій. Розробка з ручним тестуванням До 2011 року наша команда працювала за досить звичним алгоритмом розробки програмного забезпечення, йому ж слід більшість аутсорсингових фірм на сьогоднішній день.

Опубліковано: 25/04/18 @ 10:02
Розділ Різне Читати далі...

Розробник ядра та драйверів Intel — про входження в професію, "сушці" мізків і релокації в Фінляндії

Андрій Шевченко — розробник ядра Intel Finland Oy. Він народився в Донецьку, де і провів перші 30 років життя, закінчив факультет радіотехніки в Донецькому національному університеті. За плечима Андрія понад десять років досвіду розробки програмного забезпечення в середовищі Linux. У 2008 році він отримав оффер від Nokia у Фінляндії, а потім перебрався в Intel. Днями Андрій виступив на Root Linux Conference 2018. В інтерв'ю для DOU він розповів про те, як зв'язався з ІТ, про «сушці» мізків у програмістів, переїзді в Фінляндію і важливість подорожей по світу. — Днями вас запросили виступати на Root Linux Conference 2018. Як все пройшло, про що розповідали? Запрошення було приємним сюрпризом. Останнім часом я багато дивлюся на чужий код як всередині Intel, так і поза компанії. Помітив, що навіть при всіх сучасних інструментах для поліпшення якості коду розробники, в тому числі і досить досвідчені, часто допускають одні і ті ж помилки. Ділився досвідом з цього приводу.

Опубліковано: 23/04/18 @ 07:33
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #19: Jenkins X і DevOps інтернатура

У випуску: відео з Hashicorp митапа, новий оркестратор, gRPC в Nginx і девопс місяця. Подивитися на вихідних Микола Алименков і його вогненні історії і антипаттерны в DevOps! Абсолютна безпрецедентний виступ, якому немає аналогів. Ви впізнаєте себе в кожній історії, як це зробив я. Відмінно підійде глянути замість веселої кінофільм на вихідних, з пивасом та хамоном! У світі з'явилося щось нове Introducing Jenkins X: a CI/CD solution for modern cloud applications on Kubernetes
Реінкарнація! Це Jenkins, але заточений прямо під кубер. Відпишіть пліз в коментах, що думаєте з приводу цієї штуки? Відео доповідей з Hashicorp Kyiv Meetup #1 Titus, the Netflix container management platform, now is open source
Напевно, хлопці думають, що у кожної поважаючої себе компанії повинен бути свій оркестратор :) Solomon Hykes йде, плак-плак
Навіть з таких компаній йдуть кор-чуваки. Цікаво почитати, чому.

Опубліковано: 21/04/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Мій звіт про конференції Страйк 2018 в Ульяновську

Мой отчет о конференции Стачка в Ульяновске Дорогі друзі, хочу поділитися з вами своїми враженнями про конференцію Страйк в Ульяновську https://nastachku.ru/ , яку я відвідав. Велике спасибі Олександру Моісеєнко за те, що запросив мене виступити з доповіддю на цьому заході. Тему я обрав наступну: "Методи англомовного SEO, які мало використовуються в рунеті". Тема самому мені так сподобалася, що я з великим інтересом готував доповідь і робив вибірку методів. Музей цивільної авіації в Ульяновську Летів я в Ульяновськ з Сибіру з пересадкою в Москві. Попередньо вивчив список пам'яток. По прильоту заселився у готель "Вінець" і відправився в музей цивільної авіації, де стоять літаки часів СРСР. Мене з дитинства приваблює різна техніка . Наприклад, одразу після конференції Baltic Digital Days я відправився на екскурсію по підводному човні .

Опубліковано: 19/04/18 @ 06:44
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Історичний бій — видовищні змагання у середньовічних обладунках

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Артем Береговий очолює відділ продажів в компанії Caspio UA, а також займається історичним середньовічним боєм та разом із збірною України представляє нашу країну на міжнародних змаганнях. Артем розповів DOU, що таке середньовічний бій, скільки коштує виготування костюму та як українській збірній вдалося вибороти першість на минулорічному чемпіонаті світу. Українська збірна. Артем — крайній праворуч у першому ряді — Артем, що таке історичний середньовічний бій (i сб)? Чи є він офіційним видом спорту? I сб — це сучасне повноконтактне бойове мистецтво з глибоким історичним корінням. Лицарі сьогодення використовують точні копії середньовічних обладунків та холодної зброї, відтворені за археологічними знахідками та історичними дослідженнями.

Опубліковано: 18/04/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Дослідник нейромереж — про півсотлітню історію штучного інтелекту, свідомість АІ та розвиток людства

Олександр Різник — доктор технічних наук, завідувач відділу нейротехнологій Інституту проблем математичних машин і систем НАН України і піонер нейромереж, якими займається ще з початку 60-х років минулого століття. Олександр — спец з гідроакустики. У наукових колах світового масштабу він відомий завдяки глибоким досліджень у темі комунікації дельфінів та дешифрування їхньої мови. У Радянському Союзі працював в «поштовому ящику», секретному підприємстві оборонного напрямку, де йому навіть доводилося шукати під кригою північного полюса субмарини Сполучених Штатів. Паралельно він займався нейротехнологіями та штучним інтелектом, а в очолюваній ним лабораторії з гідробіоніки було створен перші в Європі експериментальні перцептрони. У голові вченого — півстолітня картина розвитку нейронних мереж, штучного інтелекту та суперкомп'ютерів.

Опубліковано: 17/04/18 @ 07:22
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161