DOU Hobby: управління вертольотом — адреналін і повна свобода пересувань

АК1-3 в полете, Харьковская область Віталій Окремо — бізнес-аналітик з харківського офісу Intetics. Він вже три роки захоплюється польотами на вертольотах і зараз готується отримати ліцензію приватного пілота. В інтерв'ю для DOU Віталій розповів, чим його приваблює авіація, скільки коштує навчання і як вертоліт може спростити подорожі по Україні та Європі. Вертоліт АК1-3, «Коротич», Харків — Віталій, як і коли ви зацікавилися польотами? Чим залучило небо? Чому вибрали саме вертоліт, а не, скажімо, літак або планер? Мрія літати у мене була завжди. Небо не могло не привернути, особливо якщо врахувати стан наших доріг, на яких автомобіль стає не таким вже й зручним засобом пересування. Так і в пробках стояти немає ніякого задоволення. За фактом в авто є сто коней під капотом, а рухатися не можеш. А на вертольоті всі перешкоди можна просто перелетіти :) Авіацією я зацікавився п'ять років тому. Починав з легкого одномоторного двомісного літака.

Опубліковано: 25/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як просити фідбек про роботу, яка принесе вам користь

Мене звуть Саша, і я 6 років працюю в IT. До цього кілька років була керівником відділу митного оформлення зі штатом в 30 людей в різних куточках країни. За цей час часто чула як продуктивний, так і неякісний фідбек, але самої смертоносної була, як виявилося, зворотній зв'язок в дусі «Ти молодець». У цій статті розберемося, як формувати запит, задавати питання і обробляти відгуки про роботу. У східноєвропейських країнах ставлення до фидбэку залишається складним. Тобто зрозуміло, що позитивні відгуки приємні всім. Я ось фанатка таких, можете сміливо написати хвалебний коментар, перш ніж читати далі. Але попросити чесний відгук про свою роботу, прямо написати не тільки про достоїнства, але і недоліки колеги, доброзичливо прийняти критику — завжди нелегко. Більше року тому, змінивши напрями професійного розвитку, я задумалася над фидбэком і його цінності для мене. На той момент зворотній зв'язок, яку отримувала, була дуже неконкретною.

Опубліковано: 23/06/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Usability Testing від А до Я: докладний гід

Безперервний процес отримання і обробки зворотного зв'язку від користувачів, а також своєчасна реакція на неї — ключ до успіху проекту. Такий процес необхідний при будь-яких сценаріях: будь то розробка з нуля або поліпшення вже існуючого. Я хотіла б розповісти про те, як ефективно спланувати процес юзабіліті-тестування та отримати якісну зворотний зв'язок. Цей матеріал зачіпає діяльність UX-дизайнерів і буде корисним для продакт-оунеров, продакт - та проджект-менеджерів, а також усіх, хто тісно пов'язаний з розробкою програмного продукту. Юзабіліті-тестування — це метод оцінки інтерфейсу з боку зручності та ефективності його використання. Щоб отримати її, потрібно залучити представників цільової аудиторії програмного продукту. Найчастіше юзабіліті-тестування проводиться у два етапи: проходження користувачем N-го кількості завдань (кількісні або якісні тести), а також бесіда, заповнення опитувальників або глибинні інтерв'ю з користувачем (якісне дослідження).

Опубліковано: 18/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Усе, що ви хотіли знати про авторські права в ІТ

Питання про ті, кому належить програма або її складова, у якій частині її можна вважати своєю з огляду на масив вже створених іншими програмістами рішень, що входять у фінальний продукт, які права дає програмісту ліцензія чі які ліцензії він сам може надавати і як захистити ті, що за правом є твоїм, надавати у чатах, коментарях і на заходах. Але частіше їх можна почути вже під час судового процесу в кабінеті юриста. І відповісти на ці питання без контексту непросто. Право інтелектуальної власності складення і заплутане й часто потребує формування позиції та дбайливого підбору аргументів на її захист. Однак до візиту в юридичну компанію можна підготуватися. Сподіваюсь, після цієї статті ві уявлятимете, який простір для творчості має юрист для ІТ :) Я юрист і працюю переважно з ІТ-компаніями. Якщо є щось, що можна назвати кров'ю технологічного бізнесу, то це інтелектуальна власність. У статті я спробую дати ширший погляд на проблеми, що зазвичай турбують авторів.

Опубліковано: 17/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зменшення годині релізів, розширення команди, автоматизація. Як тестувати проєкт, що масштабується

Я працюю Senior QA Engineer в компанії Дивувати Commerce та виконую функції ліда команди тестування протягом останнього року. Поділюся з вами досвідом тестування одного з найбільш глобальних і динамічних ecommerce-проєктів, результати якого забезпечили нам перемогу в номінації Best Overall Testing Project під час Retail на North American Software Testing Awards в Торонто та допомогли стати фіналістом у тій же номінації на European Testing Awards у Лондоні торік. Враховуючи трирічний досвід на цьому проєкті, у статті розповім про виклики, з якими довелося зіткнутися, і ті, як змінювались підходи та процеси відповідно до глобального масштабування проєкту. Ілюстрація Уляни Патоки Специфіка ecommerce-ринку та проєкту Сьогодні ринок електронної комерції є найбільш перспективним з погляду подальшого зростання та розвитку. І це добре продемонструвала ситуація з коронавірусом. Бренді та компанії оперативно адаптують свій бізнес до онлайн-середовища та потреб покупців.

Опубліковано: 16/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Технології заради технологій: чому Front-end не розв'язків язує завдань Back-end

Привіт, мене звати Захар, і я алкоголік веброзробник. Я починав кар'єр єру програмістом у тролейбусному депо, написавши плагін для Grafana, яким користуються в Dropbox, розробив багатопотокову систему кешування для sixt.com , а також безліч нудної нецікавої фігні для безлічі нудних нецікавих компаній. Усе як у всіх. У цій статті порушу тему технологій заради технологій, адже цей біль об'єднання єднує значно більше розробників, ніж ви можете подумати. Публікація буде цікавою насамперед моїм колегам з веброзробки. Альо якщо так склалося, що ви працюєте в іншому напрямі — не страшно. Ніколи не пізно перепрофілюватися. Ілюстрація Уляни Патоки Проблема Отже, уявімо собі вебпроєкт. Стандартний такий legacy-сайт на кілька десятків тисяч сторінок. Проєкт, який перевантажений плагінами, контролерами, інтерфейсами, екстеншенами, темплейтами та іншими англіцизмами. 150 таблиць у базі даних, сотні тисяч рядків коду і тисячі файлів застарілого фреймворку. Уявили? Молодці.

Опубліковано: 15/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #38: iOS — 13 років, вразливість у Sign in with Apple, джейлбрейк в 2020

У випуску: тестуємо accessibility, запускаємо Swift на AWS Lambda, позбавляємося від невикористаного коду. Статті Getting started with Swift on AWS Lambda
Apple представили підтримку AWS Lambda, і вже з'явилися перші туторіали. 13 Years of iOS Development
В цьому році iOS виповнюється 13 років. Яку саму ранню iOS ви використовували? У мене десь валяється iPod Touch з iOS 3.1.3 ? Converting a project to SwiftUI
Приклад проекту, який переходить з UIKit на SwiftUI. Ще й з відкритим кодом . Preview SwiftUI layouts using Emacs org blocks
Якщо...поєднати SwiftUI Preview і Emacs... Things we Wish we Knew about iOS Voice Over
Питання-відповідь за типовим моментів, які стосуються Voice Over. Zero-day in Sign in with Apple
Баг в Sign in with Apple, який дозволяв отримати доступ до будь-якого акаунта ? Jailbreaking for iOS Developers
Потрібно робити джейлбрейк в 2020? На тестовий девайс я б поставив, щоб погратися з FLEX.

Опубліковано: 12/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

8 основних причин, чому у зростаючому проекті падає якість

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. Привіт, я Денис Шамантажи, Project/Product Manager. В IT працюю 7 років, спеціалізуюся на менеджменті, оптимізації процесів і масштабуванні проектів. Зі свого досвіду помітив: якщо компанія починає бурхливо рости, то здається, що успіх і розвиток будуть продовжуватися нескінченно. Але тут виникають проблеми, і разом із зростанням з'являється бардак, просідає якість продукту і робочих процесів, як наслідок — втрата клієнта. Як цього не допустити? Я виділив 8 причин, які заважають підтримувати потрібний рівень якості в зростаючому проекті. 1. Команда перестала розуміти, яку цінність приносить продукту Поки що в проекті не більше 10 осіб, всі процеси, цілі та завдання максимально прозорі. Люди працюють в одному приміщенні, бізнес-оунер або CEO завжди поруч, і з ними можна обговорити будь-яке питання. Розробка та дизайн бачать цілі бізнесу і, відповідно, можуть запропонувати нове рішення для продукту.

Опубліковано: 11/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #18: ML для аналізу МРТ головного мозку, гід по Catalyst

Зустрічайте свіжий випуск дайджест цікавих матеріалів зі світу AI & ML і не забувайте підписуватися на телеграм-канал . Статті Classification of Brain MRI as Tumor/Non Tumor — про навчання і застосування простих CNN для аналізу MPT головного мозку. Using AI to predict retinal disease progression — про нову ML-моделі, яку створив DeepMind спільно з Moorfields Eye Hospital і Google Health, для розпізнавання розвитку захворювання сітківки. Catalyst 101 — Accelerated PyTorch — вступна стаття про фреймворку Catalyst. Beyond fashion: Deep Learning with Catalyst — одне з найбільш повних інструкцій з налаштування DL-пайплайна з Catalyst і розгортання моделі в продакшені. Automation in Manufacturing: Emerging Trends and Solutions — про тренди і рішеннях використання ML на виробництвах. Model Evaluation Metrics in Machine Learning — докладне пояснення метрик ML-моделей для задач класифікації.

Опубліковано: 06/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #28: метапрограмування

Привіт, мої любі сішники! У цьому випуску пропоную розглянути метапрограмування. Почнімо? :) Метапрограмування Можна довго сперечатись, чи варто використовувати метапрограмування , але незважаючи на різні точки зору, шаблонне програмування є однією з найцікавіших фіч та найважливіших парадигм. Для ознайомлення: Introduction to metaprogramming ; How to build Template Metaprogramming (TMP) using C++ ; A gentle introduction to Template Metaprogramming with C++ ; Template Metaprogramming ; C++ template metaprogramming introduction . Література: Modern C++ Design ; C++ Template Metaprogramming ; Practical C++ Metaprogramming .

Опубліковано: 05/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що має знаті Data Scientist. Аналіз вакансій в Україні та Каліфорнії

Ця стаття буде корисною насамперед тім, хто починає свій шлях у Data Science та хоче мати орієнтир, які технології є затребуваними на ринку праці. І допоможе не витрачати час на опанування навичок, яким, найімовірніше, не вдасться знайті застосування. Або навпаки: свідомо обрати шлях вузькоспеціалізованого експерта в технологіях, які трапляються рідко, проте спеціалісти в них на вагу золота. У попередніх статтях цієї серії ми аналізували лише вакансії рівня Senior: iOS/js , PHP , Java , Front-end , C++ . Однак у Data Science позицій Senior надто мало, щоб їх могло вистачити для аналізу. Тому розібрали Middle, Senior та Lead, які вимагали від 1 до 10 років досвіду в професії. Вакансії України взяті на DOU, вакансії Каліфорнії — на LinkedIn. Усі вакансії були активні станом на 30 травня. З них відібрали 50 позицій від найбільш відомих та престижних компаній: 25 в Україні та Каліфорнії. Раніше в цій серії ми аналізували всі вакансії.

Опубліковано: 04/06/20 @ 10:16
Розділ Різне Читати далі...

Світло і тінь ІТ-реальності: як поєднуються РМ/ВА функції

Працюю в ІТ на різних позиціях і в різних компаніях вже шість років. За цей час я переконався, що в українських ІТ-компаніях поширена практика комбінування різних проєктних ролей. І через це виникає багато проблемних питань. Сьогодні немає деталізованої та чіткої методики організації кросфункційної роботи у проєктних командах делівері-сегменту. Оскільки я маю досвід роботи як проєктний менеджер, керівник проєктного відділу, бізнес-аналітик, проксі продакт-оунер і досвід комбінування цих посад, вирішив розробити методичний підхід до впровадження, поєднання функцій та ефективної роботи проєктного менеджера та бізнес-аналітика. Головна мета статті — надати читачу-практику дієвий фреймворк для здійснення функцій РМ/ВА. Для цього я покроково розкрию такі ключові питання: Ідея поєднання РМ/ВА ролей — концептуальна модель бачення. Ключові фактори успішного практичного поєднання РМ/ВА ролей у делівері-сегменті. Проблемні аспекти поєднання РМ і ВА. Лайфхаки з практики.

Опубліковано: 02/06/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Просування сайту побутової техніки Bosch і Siemens в ТОП3

Клієнт Інтернет-магазин, що спеціалізується на продажу сертифікованої побутової техніки Bosch і Siemens в Україні. Один з найбільших дилерів цих виробників, що нараховує близько 1000 товарів в більш 50 категоріях. Наше завдання Зростання пошукового цільового трафіку за пріоритетними напрямками: холодильники, духовки, посудомийні машини та інші. Вихідні дані, особливості проекту Регіон: Україна, Київ Пріоритетна пошукова система: Гугл Платформа інтернет-магазину: 1C-Bitrix Початок робіт: 8 липня 2019 Для деяких категорій товарів важливий сезонний фактор: наприклад, холодильники взимку купують набагато рідше.

Опубліковано: 01/06/20 @ 04:03
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #39: презентація бета-версії Аndroid 11, Studio 4.0, новий погляд на AlertDialog

А також: робота з Sandwich, Firebase Kotlin, Android Bluetooth Low Energy, автоматизація робочих процесів з допомогою GitHub Actions. Цей дайджест написаний у співавторстві з Сергієм Жуком . Новини та аналітика 3 червня відбудеться довгоочікуване подання нових функцій, включених в наступну версію Android 11. Про те, що ж для нас приготували розробники системи, ви зможете дізнатися в прямому ефірі на YouTube . Android Studio 4.0 — новий редактор Motion Editor, Build Analyzer для розслідування причин більш повільних збірок і мовні API-інтерфейси Java 8, які ви можете використовувати незалежно від мінімального рівня API вашого додатка. Microsoft показали перший елемент управління макетом з двома екранами для розробників Java і Kotlin. Це дозволить створювати додатки, що використовують переваги Microsoft Surface Duo і двох його екранів. щоб допомогти підтримувати безперервність бізнесу і залишатися моторним у змінному середовищі.

Опубліковано: 30/05/20 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Атоми, молекули та інша хімія. Огляд платформи Dell Boomi

Усім привіт, мене звати Микола. Два роки я працюю на позіції System Integration Engineer у компанії SoftServe, сертифікований Dell Boomi Architect. У цій статті пропоную розглянути платформу Dell Boomi. Якщо ви ще не ознайомлені з iPaaS-рішеннями, рекомендую прочитати статтю мого колеги Ярослава Клочника про те, для чого потрібні інтеграційні платформи, які їхні переваги та сфери застосування. За тієї годину, що працюю з платформою Dell Boomi, я реалізував близько 20 різних інтеграцій. Інтеграція відбувається з HCM (Human Capital Management), в якій люди звітують про свою роботу, планують робочі дні чі беруть лікарняні. Такою системою користуються багато клієнтів: супермаркети, авіакомпанії, готелі тощо. Окрім основного функціонала, вони ще хотіли б бачіті звіти з агрегованими даними за відділами компанії. Або, наприклад, функцію, щоб певним працівникам додати додатковий вихідний.

Опубліковано: 29/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як почати програмувати з дитиною

Коли я закінчувала політехнічний інститут, зрозуміла, що настав час обирати серйозну роботу. Раніше лабораторну з програмування не раз копіювала у друзів або приєднувалась до бригади тих, хто напиши код без моєї допомоги. Та на четвертому курси відчула, що програмування мені насправді подобається. Понад ті, це мій хліб, тому варто почати самостійно досягати успіху. З того часу минуло вже 7 років, які я присвятила саморозвитку у сфері програмування. Зараз співпрацюю з EPAM як Senior Java Developer. Я з тих, кому буває ліньки зробити щось для себе, але якщо пообіцяв одному, то хоч зі шкіри вилізь, але виконай. Тому, щоб поглибити свої знання, я вирішила навчати інших. Впродовж року була менторкою та тренувала студентів курсів з програмування. Потім кілька років викладала, проводила вебінари та виступала на подіях для новачків-розробників. Успіхи моїх студентів та їхнє прихильне ставлення надихали вивчати щось нове та ділитись знаннями.

Опубліковано: 28/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що таке Big Data Engineering і як розвиватися у цій сфері

Я вже майже три роки працюю як Big Data Engineer. Година від годині доповідаю на технічних конференціях/мітапах в Україні та за кордоном і нерідко замислююся, як там представлятися. Якщо скажу, що працюю Big Data Engineer, більшість людей або не зрозуміє, чим я займаюсь, або буде плутати з іншими спеціальностями — Data Scientist, Data Analyst. За останні кілька років помітила, що рідше потрапляю в такі ситуації за кордоном, ніж в Україні. Отож спробуймо розібратись, у чому суть професії Big Data Engineer, які його типові завдання, плюси й мінуси професії, шляхи її опанування та особистий досвід розвитку. Ця стаття буде цікава тим, хто вперше чує про Big Data Engineer, тім, хто знає про існування цієї посади, але не розуміє, у чому суть, і тим, хто цікавиться Big Data й бажає перейти в цю сферу. Що таке Big Data Engineering Є багато визначень, що таке Big Data Engineering , і всі вони крутяться навколо даних і маніпуляцій над ними.

Опубліковано: 27/05/20 @ 11:20
Розділ Різне Читати далі...

7 викликів для бізнес-аналітика при виявленні вимог

Стаття написана у співавторстві з Мері Ротарь , Co-Founder IAMPM. Мій загальний досвід в ролі бізнес-аналітика — це 6 років в продуктових і аутсорсингових ІТ-компаніях. Той рідкісний випадок, коли відразу починаєш з бізнес-аналізу, а не зі суміжною спеціальністю, як найчастіше буває. У мене економічна освіта. Коли стояв вибір між фінансами і економічною кібернетикою, я вибрала кібернетику. Після інституту мені запропонували попрацювати аналітиком-консультантом з впровадження 1С-систем. Пізніше працювала PM, потім знову повернулася в бізнес-аналіз. І ось в DataArt я вже три роки. Сім викликів, про які я розповідаю сьогодні, — це мій досвід: те, що сама переживала в роботі і з чим вчилася справлятися. На етапі виявлення вимог закладається фундамент майбутнього продукту, і від якості роботи БА буде залежати, наскільки надійним вийде основу. Тому в першу чергу важливо дізнатися, чи дійсно те, що озвучує замовник, збігається з реальною потребою бізнесу.

Опубліковано: 25/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Go дайджест #14: що буде в Go 1.15, Apple і Go

У випуску: соместный проект Apple і Google Go, як мова помогет розробляти софт для боротьби з COVID-19, результати Go Developer Survey 2019 . Новини Спільний проект Google і Apple по боротьбі з COVID-19 написаний на Go , а в цьому випуску хлопці з Generic Talks розбирали його за деталькам. . Що нас чекає в Go 1.15 на слайдах від Деніела Марті, і ще одна стаття з детальним розбором деяких новинок. Результати Go Developer Survey 2019 Свіже інтерв'ю з Робом Пайком Як зменшити розмір бінарників , жертвуючи можливістю порівняння типів, від Дейва Чейні. Caddy 2 ось і реліз! Анонс GoWayFest 4.0 goway.io — 4-а конференція в Білорусі, повністю присвячена мові Go, переходить в онлайн і пройде 11-12 липня. Серед спікерів цього року: ? — розкриє таємницю того, як важливий неймінг для вашої кодової бази. ? — допоможе прискорити процес «від зміни коду до запуску процесу» для додатків Go. ? з докладним описом впровадження ефективної VM в Go.

Опубліковано: 23/05/20 @ 12:23
Розділ Різне Читати далі...

День вишиванки 2020: як ІТ-фахівці святкують на карантині

Цьогорічний День вишиванки українці відзначають в умовах карантину. Проте це не привід відмовитися від святкування. Редакція DOU зібрала фото і відео як ІТ-компаній, так і ІТ-фахівців, які вбирались у вишиті сорочки в останній четвер травня. Abto Software

Agiliway

AMC Bridge

ANODA Software Development Agency
Appus Studio Більшість співробітників перебуває та відзначає свято вдома. Але дехто вранці вибрався до пам " ятників національним діячам мистецтва.


Дивувати Commerce Bakotech Скористались нагодою та одягнули сьогодні вишиті сорочки.

Опубліковано: 22/05/20 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...