Один проект і два PM: можливе ефективне керування

Мене звуть Влад Самойлов. Остання компанія в якій я займав позицію IT portfolio manager, — «Київстар». У проектному і продуктовому менеджменті на ринках СНД, Європи, США та Азії я вже більше 6 років. Останні два роки активно викладаю IT project management в кількох школах і центрах IT-освіти, а також є тренером з командоутворення. Трапилося якось мені працювати з проектом, в якому було два прожект-менеджера при рівноправній управлінської моделі. Проект був досить великим, слабка матриця в організаційній структурі мала плюси і мінуси зі своїм шерінг-пулом ресурсів. І напевно, одним з найцікавіших проектів у моїй кар'єрі. Наявність двох проджект-менеджерів в ньому, звичайно, могло б принести більше користі, ніж шкоди, якби все те, про що я пишу в цій статті, ми змогли реалізувати в повному обсязі і, головне, вчасно. Є ще ряд assumptions, але вони вже другорядні. Однак про все по порядку.

Опубліковано: 27/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Predictive Software Engineering як шанс для аутсорса підвищити якість послуг

[Сергій Кизян — СТО Intetics. 15 років досвіду в розробці, магістр комп'ютерних наук у Вінницькому національному технічному університеті. Пройшов шлях від молодшого інженера-програміста до СТО. Автор книги «Управління, орієнтоване на людей», що стала основою для нової дисципліни у ВНТУ. Співавтор книги про Predictive Software Engineering] Багато компаній віддають розробку програмного забезпечення на аутсорс. Від своїх партнерів вони чекають високих результатів і надійної роботи, але в той же час постійно знаходяться в непевності щодо термінів, якості і вартості розробки софту. Щоб зняти цю напругу, аутсорсингові компанії повинні запропонувати новий підхід до надання послуг. У компанії Intetics ми створили і використовуємо фреймворк під назвою Predictive Software Engineering (PSE), який усуває «вузькі місця» в роботі аутсорсерів. Ідея PSE У нас були десятки проектів, якими керували різні люди, в різних країнах та при різних умовах.

Опубліковано: 26/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Переїзд до Великобританії. Від студента-футболіста в Києві до Software Developer в Лондоні за 5 років

Привіт, мене звати Єгор, я з Києва і мені 24 роки. Вже п'ять років живу в Лондоні. У 2017 закінчив бакалаврат Computer Science в University of Westminster. Працюю в стартапі як Software Developer на робочій візі (Tier 2). У цій статті розповім про переїзд до Великобританії, надходження в університет, пошук роботи, життя в Лондоні і план отримання виду на проживання. А тепер всі по порядку. Передісторія З самого дитинства я займався футболом, грав у різних командах на рівні юнацького чемпіонату України. Отже, в школах вчився посередньо, хіба що стежив за англійським, спасибі батькам. Також у мене було хобі — програмування. Почав самостійно вивчати HTML і CSS в школі в 10 класі, пізніше підключив JavaScript і PHP. Зробив кілька сайтів. Все це було на примітивному рівні, але мені подобалося.

Опубліковано: 25/12/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Здоров'я ІТ-спеціаліста: мігрень, невропатії, тунельний синдром

Біль у суглобах, дратівливість, розлади сну, мігрень, хронічна втома можуть виникати у людей, що багато працюють за комп'ютером. Що робити, аби уникнути неврологічних синдромів, радять лікар та ІТ-фахівці. Ця стаття є другою з серії матеріалів на DOU, присвяченої здоров'ю. Тут ви знайдете поради від невролога щодо профілактики і лікування поширених неврологічних захворювань, а також кейсі від ІТ-спеціалістів та HR. Першу статтю з загальними порадами можна прочитати тут . Нагадуємо: самолікування може зашкодити, тому у будь-якому разі радимо звертатись до лікарів. Також важливо пам " ятати, що універсальних порад не існує, тож не варто сприймати текст як абсолютну істину. Все індивідуально. Ілюстрація: Дарина Скульська Профілактика неврологічних захворювань Основні фактори, які розглядають при розробці рекомендацій щодо здоров'я для працівників, — місце роботи (приміщення та робоче місце) та спосіб, у який працівник виконує роботу.

Опубліковано: 23/12/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #28: Kubernetes 1.17, Kubernetes Admission Controllers, CoreOS Clair і Flan Scan

У випуску: Kubernetes production best practices, Serverless — Lessons learned, what's new in RHEL 8.1, підтримка CoreOS Clair в AWS ECR. Kubernetes Kubernetes 1.17: огляд основних нововведень Коротко про новий: topology-aware service routing (роутинг всередині однієї A-Z, наприклад); одночасна робота IPv4/IPv6; CSI Migration в beta; автоматичні labels для клауд провайдерів; формати виведення kubeadm (json, yaml, etc). Kubernetes at Pinterest
Цікава стаття про те, як Pinterest впроваджував у себе Kubernetes з власними CRDs. Сама стаття не нова, просто мені попалася недавно. Kubernetes made my latency 10x higher
Доволі провокативна стаття від Galo Navarro, Principal Software Engineer в Adevinta, яка привернула багато уваги на Hacker News. Автор намагається донести, що перш ніж звинувачувати конкретний інструмент, потрібно дослідити систему в цілому. Також є переклад від Флант .

Опубліковано: 22/12/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

IT-волонтери: як у Кропивницькому заснували безкоштовну школу програмування та соціальний креативний простір

Кропивницький — місто в центрі України з населенням близько 230 тисяч осіб. Хтось вважає його безперспективним, але знайшлись активісти, що хочуть робити місто кращим, будувати в ньому волонтерську спільноту і виховувати гідних програмістів. Катерина Бойко, Ірина Іванова та Роман Шмельов розповіли, як їм вдалося відкрити безкоштовну школу програмування Ш++ та креативний IT-простір KOWO , а також поділились успіхами випускників. У 2012 році Роман Шмельов, Streaming Engineer, разом із Анатолієм Книшуком (теж програмістом та викладачем з коледжу) загорілися ідеєю створення школи програмування у Кропивницькому. Роман не прагнув заробляти на цьому, альо оренда сама собі не заплатити, тож перші три роки школа була платною. Все змінилось 2015 року. — Я дізнався, що біля річки Інгул триває будівництво, приміщення нас влаштовувало. Тоді я запропонував власнику догоду: ми власними силами добудуємо останній 5-й поверх, а вкладені кошти вираховуються з оренди.

Опубліковано: 20/12/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Про котів і математику, або Магія Computer Vision

Привіт! Мене звати Олександр, я працюю у компанії Abto Software, і це вже друга моя публікація на DOU. Кажуть, що всі автори все життя пишуть одну велику книгу, а я, мабуть, намагаюся написати одну велику статтю про те, що світ єдиний, що немає непотрібних знань, а поділ на предмети — умовний. Минулого разу ми спробували показати, як «непотрібні» шкільні знання можуть суттєво допомогти у практичних Computer Vision проектах, а зараз поговоримо про теорію матриць. Про котиків і теорію матриць. Скромна чарівливість сингулярного розкладу Все починалося як гра — проходження тестів на уважність. Ну, ви знаєте: на малюнку є багато-багато однотипних елементів, потрібно знайте один чи декілька, що відрізняються від решти (Google легко знаходить такі картинки, спробуйте, щось типу find the odd one out hard ). Вісь декілька прикладів:
Я бі сказавши, що це такий собі тест Тюрінга навпаки. Людський мозок не дуже пристосований до вирішення подібних завдань.

Опубліковано: 16/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #22: детально про оптимізацію, Trip Report засідання комітету зі стандартизації

Привіт, мої любі сішники! Сьогодні випуск буде присвячено оптимізації коду. Тож почнімо? :) Оптимізація коду Окрім неперевершених робіт S. Meyers з тими отимізації корисну інформацію пропоную переглянути в книгах: Optimizing C++ ; Optimizing software in C++ від Agner Fog; C++ High Performance: Boost optimize and the performance of your C++17 code від Bjorn Andrist. А також: Performance section з C++ Core Guidelines; частину Considering Performance з C++ Best Practices; Optimization Software resources — стаття, де зібрано велику кількість ресурсів з цієї тими; How to optimize C and C++ code in 2018 — стаття на Medium; 6 Tips to supercharge C++11 vector performance .

Опубліковано: 14/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Шифрування в базах даних SQL з можливістю пошуку

Ця стаття буде корисна інженерам, які працюють з базами даних SQL, і інженерам-криптографам. Searchable Encryption як раз знаходиться на стику баз даних і криптографії і вимагає знання обох предметів. Стаття висвітлює внутрішнє інженерне дослідження, яке проводилося в компанії Cossack Labs перед створенням пошукового модуля шифрування для одного з наших програмних продуктів, орієнтованого на комплексний захист SQL баз даних (Acra ). Перед нашою інженерної командою стояло завдання знайти відповідний прототип схеми пошукового шифрування, на основі якого можна було б побудувати власну схему. Основними критеріями при відборі прототипів були: безпека схеми; наявність вихідного коду; практичність і простота інтеграції в існуючий додаток. Дослідження відображає нашу думку про поточний стан і перспективи Searchable Encryption в широкому контексті.

Опубліковано: 11/12/19 @ 11:08
Розділ Різне Читати далі...

ІТ-волонтери: як викладач створив додаток про втрачену архітектурній спадщині Харкова

Хід історії такий, що зовнішній вигляд будь-якого міста зазнавав безліч змін. Війни, пожежі, влада руйнували будинки, церкви, мости, а на їх місці виникали нові. Так було і в Харкові — Будівлі дворянського зібрання, Інституту благородних дівиць, Ковальського мосту більше немає. А на місці Рибного базару і Гранд-готелю зараз зовсім інші об'єкти. Вивчення історії міста може зайняти у вас годинник, але харків'янам пощастило, так як у них є проект KharkivHeritage , створений викладачем Дмитром Скурихиным і розробником Олександром Синельниковим. За допомогою програми ви можете прогулюватися вулицями міста і дізнаватися, як він виглядав у XVIII-XX століттях. В інтерв'ю DOU Дмитро Скуріхін поділився історією створення волонтерського проекту і виниклими проблемами, розповів про цікаві зниклих будівлях.

Опубліковано: 10/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #40: лайфхаки автоматизації, добірка книг для тестувальників

Мене звуть Максим, і я тестувальник. З інтересом стежу за подіями в світі тестування та IT. Збираю найкорисніше і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати Список демо-сайтів для тестувальників Топ-6 книг про тестування ЗА Навантажувальне тестування як сервіс Записна книжка тест-дизайнера, частина 1 : загальна інформація Тестування текстового поля Легкий спосіб кинути тест-кейси — частина 7 (легкий настільки, що ось вже 7-а частина) Просто кладовищі продуктів Google Як розуміти, що саме тестувати: тестування в реальному житті, частина 1 Досвід мобільного CICD: один стандарт fastlane на багато мобільних додатків Для любителів головоломок: рішення чорного ящика номер 31 за допомогою аналізу даних Система управління тестами QuAck Джеймс Бах розповідає, чому він тестувальник Тестування Big Data: виклик прийнятий Автоматизація Автоматизація End-2-End тестування комплексної інформаційної системи. Частина 1.

Опубліковано: 07/12/19 @ 08:19
Розділ Різне Читати далі...

Зарплатне опитування

Кожні півроку ми збираємо анонімні дані про зарплати українських IT-спеціалістів і готуємо дослідження. Цього разу анкету запускаємо через Google Forms. Цей крок дозволив зробити анкету більш детальною та захистити її від накруток (хоча б частково). Серед змін: Для голосування потрібен акаунт Google. Це допоможе зменшити кількість невалідних відповідей, адже один респондент зможе заповнити лише одну анкету. Важливо, ми не бачимо й не збираємо ваші персональні дані. Анкета залишається анонімною . Варто зазначити, що раніше ми вже використовували такий спосіб збирання анкет в опитуваннях щодо підвищення податків та для рейтингу вишів . Оновлений перелік посад. Ми розширили кількість посад та деталізували деякі категорії. Наприклад, відтепер при виборі HR з'явиться блок із 7 додаткових посад, при виборі Designer — 10 посад. Фреймворки для розробників та мови програмування для тестувальників. Раніше ми мали розробників лише про мови програмування.

Опубліковано: 03/12/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

«Я просто роблю те, що мені подобається». Як 18-річний студент навчає дітей програмуванню та видає підручники з Python

Євгену Козолупу лише 18 років, а він вже викладає програмування в київському ліцеї, видає власні підручники з навчання Python та працює над розробкою онлайн-курсів. Спеціально для DOU Євген розповів про ті, чому юний вік — не перешкода програмуванню, реалізації амбітних цілей та ведення всеукраїнського проекту з навчання програмуванню. Разом з учнями Сумської ССШ #17 Як і чому захопився програмуванням В 11 років у мене з'єднання явився перший комп'ютер, і я почав з найпростішого — створював малюнки, презентації та візуалізації. Хоча це все було доволі примітивно, мою зацікавленість помітили в школі й запропонували піти на курси програмування. Я був у п'ятому класі, і це здавалось мені чудовою пригодою. Проте надовго з навчанням не склалося: викладачу було нецікаво нас вчити. Спочатку він пропускав уроки, а потім просто заявив, що зайняти більше не буде. Хоч мені і подобалось вивчати З++, я кинувши.

Опубліковано: 02/12/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книжок про роботу мозку від Олексія Молчановського, керівника магістратури з Data Science в УКУ

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Про автора: Олексій Молчановський — керівник магістерської програми Data Science Українського Католицького Університету, співзасновник Prometheus] The Tipping Point: How Little Things Can Make a Big Difference by Malcolm Gladwell УкраїнськоюМалколм Гладуелл «Поворотний момент: як дрібні зміни спричиняють великі зрушення» За рівнем вражень та захоплення ставлю книгу в один ряд з працею Канемана «Мислення швидке і повільне». Книга про ті, які закони керують поширенням соціальних явищ (епідемій). Вона так добре мені «лягла», бо, напевно, останнім годиною я сильно захопився мережевим підходом: я бачу мережі майже скрізь :) Хоча в самій книжці автор слово «мережі» використовує, мабуть, менше п'яти разів. Але мова йде про ті самі процеси, які описуються в Science Network.

Опубліковано: 27/11/19 @ 11:07
Розділ Різне Читати далі...

Збірка домашнього 3D-принтера своїми руками: рекомендації з особистого досвіду

3D-друк і складання 3D-принтерів — моє хобі і захоплення. Тут я не буду ділитися детальними схемами і кресленнями, їх більш ніж достатньо на профільних ресурсах. Головна мета цього матеріалу — розповісти, з чого почати, куди копати і як уникнути помилок у процесі складання домашнього 3D-принтера. Можливо, хто-небудь з читачів надихнутися на прикладні інженерні звершення. Навіщо потрібен 3D-принтер? Сценарії використання Вперше з ідеєю 3D-друку я зіткнувся в далеких 90-х, коли дивився серіал Star Trek. Пам'ятаю, як мене вразив момент, коли герої культового серіалу друкували необхідні їм під час подорожі речі прямо на борту свого зорельота. Друкували вони все що завгодно: від взуття до інструментів. Я думав, що було б здорово коли-небудь теж мати таку штуку. Тоді це здавалося чимось неймовірним. За вікном — похмурі 90-е, а «нокіа» з монохромним екраном була вершиною прогресу, доступною лише обраним. Роки йшли, все змінювалося.

Опубліковано: 26/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Оцінка трудомісткості розробки проектів. Частина 2

У першій частині статті ми розглянули загальні міркування про цілях, структурі і складнощі оцінки. Тепер розглянемо як підійти до визначення скоупа і вимог і як, власне, отримати і описати заповітні числа передбачуваної трудомісткості проекту. А в кінці «під капотом» вас очікує трохи математики. Метод оцінки У цій частині дано детальні рекомендації для оцінки трудомісткості проекту. Практично за кожним пунктом стоять роки досвіду, успіхів і помилок. Запропонований метод в основному застосовується до проектів на етапі, коли опрацьовані вимоги до рівня користувача або функціональних. Багато ж поради та рекомендації підійдуть до будь-яких проектів розробки та інженерних проектів взагалі. Крок 1. Підготовка (Prerequisites) 1. Виділяйте або вимагайте ресурси для оцінки. На жаль, далеко не всі менеджери і клієнти розуміють всю складність і трудомісткість якісного процесу оцінки. Вимагайте, щоб у оцінювачів було достатньо часу і інших ресурсів для роботи.

Опубліковано: 25/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Висновок реалізацій інтерфейсів в Scala c бібліотекою Shapeless

У статті розглянемо приклад перетворення даних алгебраїчного типу в уявленні через sealed trait family в узагальнене уявлення. Покажемо техніки роботи з цим узагальненим поданням на прикладі структурного порівняння, операції diff. В кінці статті — працюючий приклад в репозиторії на GitHub. Мотивація Напевно багатьом програмістам, які пишуть на статично типізованих мовах, часто доводиться мати справу з введенням операції порівняння (метод equals, операція == і т. д.). У більшості мов ця операція вводиться безпосереднім написанням коду операції. Найчастіше це може виглядати якось так: class Foo { private var bar: Int private var baz: Double private var qux: String override def equals(that: Foo): Boolean = { this.bar == that.bar && this.baz == that.baz && this.qux == that.qux } } Однак написання такого коду буває досить громіздким і трудомістким, особливо для великої кількості класів.

Опубліковано: 23/11/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #45: Micronaut і Quarkus, відео з Devoxx Belgium 2019

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Щось на зразок новин AdoptOpenJDK Introduces Quality Assurance Program . Вийшов Spring HATEOAS 1.0.0.RELEASE . Хто реально використовує HATEOASв комерційних проектах? Чи всі перейшли на gRPCі GraphQL? (!) Вийшов GraalVM 19.3 з підтримкою JDK 11. Gradle Вийшов Gradle 6.0 . Decommissioning HTTP for Gradle Services . Avoiding dependency hell with Gradle 6 . Micronaut і Quarkus (!) Battle Of The Microservice Frameworks: Micronaut versus Quarkus edition! Щось мені підказує, що Micronautі Quarkusбудуть гарячою темою ще рік. Micronaut: Declarative HTTP Client . Чомусь мені здається, що декларативні HTTP-клієнти — така ж мерзота, як і Spring Data. Хто-небудь з читачів ДОУ користується ними в реальних проектах? Quarkus for Spring Developers . Як на мене, Micronautповинен бути ближче для Spring-девелоперів. Почитати і подивитися (!) JEP 358: Helpful NullPointerExceptions .

Опубліковано: 22/11/19 @ 11:58
Розділ Різне Читати далі...

Здоров'я ІТ-спеціаліста: сон, харчування, фізична активність

Хотілось би, щоб ця стаття стала мотивацією стежити за власним здоров " ям: мити руки з милому, їсти фрукти, носити шапку. А враховуючи специфіку роботи в ІТ — перевіряти зір, займатись спортом або хоча б влаштовувати піші прогулянки, відвідувати масажний кабінет, вимикати всі девайси за годину до сну тощо. Це якщо стисло. А якщо детальніше — читайте далі. Ця стаття є першою з серії матеріалів на DOU, присвяченої здоров'ю. Тут ви знайдете загальні поради від сімейного лікаря, тренера та дієтолога, а також кейсі від ІТ-спеціалістів та HR. Наступні статті будуть більш профільними: розглянємо проблеми з зором, спиною, неврологію та психічне здоров'я. Нагадуємо: самолікування може зашкодити, тому у будь-якому разі радимо звертатись до лікарів. Також важливо пам " ятати, що універсальних порад не існує, тож не варто сприймати текст як абсолютну істину. Все індивідуально.

Опубліковано: 21/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Certonid — SSH центр сертифікації, який працює на AWS Lambda

Всім привіт! Мене звуть Олексій, я розробник/девопс/подкастер, і в цій статті я хочу вам розповісти про свій проект Certonid — серверлесс-SSH-центрі сертифікації (serverless SSH certificate authority). Цей інструмент може допомогти вирішити проблему менеджменту доступу до Linux-серверів по SSH. Давайте почнемо по порядку. SSH-сертифікати SSH всюдисущий. Це де-факто стандарт для віддаленого адміністрування *nix-систем. Коли девопс налаштовує Linux-сервер, то зазвичай створюється пара облікових записів з паролями. Локальне керування обліковими записами добре працює з невеликими групами серверів, але по мірі зростання продукту потрібно створювати центральну систему аутентифікації, таку як LDAP і/або Kerberos, щоб уникнути ручного управління обліковими записами на кожному сервері. При подальшому зростанні девопс може прийти до висновку, що центральна система аутентифікація — єдина і потенційно руйнівна точка відмови всієї системи.

Опубліковано: 19/11/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176