PM дайджест #12: як мотивувати людей, 6 стратегій реагування на ризики, розбираємо метрики

Всім привіт! Після невеликого затишшя, викликаного зміною роботи автора, PM дайджест повертається. Про те, як стати трохи краще в ролі менеджера проектів, як досягти здорового балансу між бажаннями замовників, маржею компанії і комфортом команди — в червневому випуску. Project Management Розбираємо 6 стратегій реагування на ризики з 6-ї версії PMBoK'a. Do's and Don ts of project management communications, from plan to delivery. Відмінний набір інтеграцій для Slack — розширюємо функціонал улюбленого інструмента комунікації і організації командної роботи. Розбір відмінною книги Мортена Хансена — «Колаборація». Це інструкція по спільній роботі і ефективної взаємодії між людьми в команді і командами. Цікаво про організаційну структуру фінської компанії Supercell: творчі команди — управляють, менеджмент — не заважає. Впровадити подібну структуру не просто, і ієрархічна структура жадає реваншу: «Традиційний підхід постійно намагається повернутися.

Опубліковано: 22/06/18 @ 10:05
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Олександр Жаботинський, Senior Software Engineer в Infopulse

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Олександр Жаботинський — Senior Software Engineer в компанії Infopulse, понад 9 років працює з Python-стеком. Крім роботи в аутсорсингу, Олександр розвиває власний продукт — сервіс замовлення таксі Cab24 . Він розповів DOU, як ефективно поєднувати роботу і бізнес. Про себе Домашній комп'ютер у мене з'явився досить рано — десь у 5-му класі, це була «трійка» (не плутати з Pentium III). MS-DOS 6.22, Windows 3.11, офісний пакет, «буквар» Фигурнова і ніякого інтернету. Жорсткий диск був 80 Мб, і досить скоро мені не вистачило місця на якусь гру. Я видалив NC (не netcat), а після перезавантаження довелося читати того самого Фигурнова, щоб повернути все назад. На жаль, нічого не вийшло: комп'ютер простояв два місяці, після чого прийшов татів товариш і «полагодив» його.

Опубліковано: 19/06/18 @ 10:28
Розділ Різне Читати далі...

Країна відчинених дверей. Українська програмістка про життя в Канади

Мене звуть Даша Бондарєва, вже чотири роки працюю в офісі Amazon у Торонто, а загалом у Канади живу сім років. Розповім про ті, як я потрапила в компанію, ще будучи студенткою, які там умови роботи, та про ті, як можна влаштувати життя у Канади. Спочатку я не планувала ставати Software Development Engineer і працювати в індустрії, натомість мріяла займатися наукою. Закінчила магістратуру за спеціальністю «Соціальна інформатика» у Національному аерокосмічному університеті «Харківський авіаційний інститут», думала далі йти в аспірантуру, захищати кандидатську. У якийсь момент вирішила, що цікаво було б спробувати навчатися за кордоном. Багато наукових статей, першоджерел, які я читала, були англійською, тобто це мова сучасної науки. Вступала до університетів США і Канади. Це був досить довгий процес, що протривав приблизно рік. Отримала кілька оферів, обрала «Master of Science in Computer Science» в University of British Columbia.

Опубліковано: 18/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Сертифікація AWS: як і навіщо її отримувати

Мене звати Руслан, і я працюю в Intetics на позиції Software Engineer. У статті я розповім про свій досвід сертифікації Amazon Web Services (AWS). Сертифікація AWS дозволяє розробнику підтвердити свою кваліфікацію і навички роботи з сервісами AWS. А сам процес підготовки дає додатковий досвід роботи з сервісами AWS. Зараз я працюю на проекті, де активно використовується AWS. Предметна область проекту — фінансова аналітика. Наші потенційні клієнти — банки США (пізніше також планується вихід на ринки Європи та Азії). Проект на стадії розробки PoC (Proof Of Concept), і продакшн використання поки немає, але вже зараз у нас є хмарна архітектура для Staging Environment (пре-продакшн середовище). Кінцевий продукт буде працювати частково на локальних серверах клієнтів (on-premise) через регуляцій ринку фінансових послуг США. У підсумку вийде гібридна архітектура. В якості провайдера хмарних обчислень було обрано Amazon.

Опубліковано: 15/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я без досвіду знайшов роботу в польській ІТ-компанії й чому повернувся назад

Мене звати Володимир. Останні два роки я працюю Salesforce-девелопером у львівському офісі Symphony Solutions. Це моя друга ІТ-компанія. Перший досвід роботи в ІТ я отримав у Польщі. Як іноземному студенту без досвіду влаштуватися на роботу в ІТ-компанію, чим польські програмісти відрізняються від українських і чому я вирішив повернутися додому — розповім в цій статті. Сподіваюся, що це буде цікаво, а для когось може навіть і корисно. Як я потрапив у Польщу Я родом з Луцька. Закінчив Луцький національний технічний університет за спеціальністю «Автоматизоване управління технологічними процесами». Мій університет співпрацює з Люблінською політехнікою за програмою подвійного диплому, яка дозволяє вчитися семестр в Україні, два в Польщі й після завершення навчання отримати дипломи двох країн. Мені було дуже цікаво спробувати пожити в іншій країні, і я розглядав можливість переїзду туди назавжди.

Опубліковано: 14/06/18 @ 10:46
Розділ Різне Читати далі...

Server Developer: хто це, що робить і як їм стати

Досить часто буває важко сформулювати з першого разу назва посади або позиції для фахівця в компанії на тому чи іншому проекті. Це відбувається через те, що зона відповідальності знаходиться на стику зон інших команд або відділів. Як би смішно не звучало оксюморон «спеціаліст широкого профілю», але все ж таке трапляється. Якщо немає усталеного назви посади в «Табелі про ранги всіх чинів»? Пора придумати своє. Знайомтеся — Server Developer! TL;DR Server developer — фахівець широкого профілю, який непогано розбирається в тому, як відбувається взаємодія між клієнтом і сервером. Розуміння того, що відбувається поширюється не тільки на якісь високорівневі і абстрактні поняття, але й на цілком низькорівневі: OSI model? Пфф... TCP 3-Way Handshake? Та будь ласка! Посада Server developer в KeepSolid я займаю ось вже більше року. Мій загальний стаж в галузі при цьому становить 15 років. У плані кар'єрних очікувань, як мені здається, все залежить конкретно від людини.

Опубліковано: 13/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Пишемо багатоплатформовий код з Haxe

Якось я вже писав про цю мову на DOU. Однак, щоб розкрити всі його особливості, однієї статті недостатньо. Більш того, в коментарях було багато цікавих запитань, які спонукали мене продовжити писати про даної технології. Хто не читав попередню статтю , пропоную ознайомитися. Кому лінь читати, коротенько Haxe — це інструментарій для розробки крос-платформного. Мова Haxe транслюється в безліч інших мов і може бути виконаний на різних платформах. Це перша практична стаття, з якої можна почати своє знайомство з інструментарієм Haxe в цілому і зрозуміти (я сподіваюся), що він із себе представляє. Установка і настройка Haxe Качаємо інсталятор для своєї ОС. Качаємо VSCode :
Встановлюємо розширення для Haxe: marketplace . Готово :) Але, щоб повністю оцінити всі можливості, описані в цій статті, вам також не завадить встановлений NodeJS і VisualStudio (для компіляції C#, С++ коду під Windows), встановлена Java 7+ в системі і Python 3.

Опубліковано: 12/06/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #20: Microsoft і GitHub, AWS зарелизил EKS, DevOps Factors

У випуску: реверс інжиніринг AWS Lambda, як найлегше зайти в Kubernetes, ми зробили DevOps Factors, з'явився Docker Classroom. Подивитися на вихідних На цих вихідних пропоную подивитися невелике і веселе відео про Terraform. Доповідає не хто-то лівий, а Підлогу Стек — він раніше працював в HashiCorp, і йому можна довіряти. Він розглядає плюси, мінуси і відповідає на всякі хитрі питання в кінці. Ви запитаєте, мовляв, Олег, ніж цей видос крут, в чому сіль? Прикол в тому, що Підлогу напередодні конференції зайшов в бар, і трапилася якась бійка. Загалом, результат на обличчя. Але прикре непорозуміння не завадило йому вийти і прочитати доповідь. Це круто, Підлогу! І гідно поваги. У світі щось сталося Amazon EKS — Now Generally Available Таки зарелизили! Amazon Elastic Container Service for Kubernetes — це PaaS k8s в Амазоні. Ніхто до кінця не вірив, що вони самі ж почнуть вбивати свій EKS, але ринок переміг. Всі хочуть кубер — отримуйте кубер.

Опубліковано: 09/06/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Реактивний підхід до валідації полів введення на Android

Привіт! Мене звати Костянтин Черненко, я інженер в компанії Genesis, працюю на проекті BetterMe . Як ви, напевно, знаєте, валідація введення — одна з найпоширеніших задач, яку доводиться робити в мобільному додатку. Приблизно в 2014 році в нас з'явився такий інструмент, як RxJava, і мислення Android-інженера початок перехід з імперативного до реактивного підходу в програмуванні. Як це пов'язано з валідацією полів? Я думаю, що не відкрию вам секрет: ми можемо інтерпретувати події вводу як потоки даних, на які можна як-небудь реагувати або як ними маніпулювати. Здається, що ви щось подібне вже чули, чи не так? Бібліотека RxBinding Звичайно, в цих наших інтернетах дуже багато інформації з цього приводу — статті, бібліотеки та відповіді на Stack Overflow. Найпоширеніший патерн, який можна зустріти, — це використання бібліотеки RxBinding (самі знаєте кого) і ваше базове рішення може виглядати наступним чином: package tech.gen.rxinputvalidation import android.os.Bundle import android.

Опубліковано: 08/06/18 @ 10:17
Розділ Різне Читати далі...

Хто, де і як буде вчити тестувальників в Києві в 2026 році

[Про автора: Олексій Лупан — QA Trainer в Дивувати Commerce, неодноразовий доповідач SQA Days, QA Fest та інших конференцій з тестування пз]
Всім Привіт! У 2016-му на конференції QA Fest я міркував про те, як йдуть справи з навчанням тестувальників в украйти, куди це все йде і до чого призведе. За цей час на DOU поднабралось статистики на цю тему. Подивимося, може, щось змінилось. Загальний контекст До 2014-го року в українському IT справи йшли кагбэ добре: зростання кількості проектів, очевидний попит (у тому числі і) на тестувальників. Рух «Йдемо в IT»до того моменту знатно розгойдати і було посилено спадом економіки. Навесні 2014-го я нарахував «в ефірі» трохи більше 30-ти IT-шкіл і навчальних центрів. Здавалося, що треба тільки почекати років зо два, не більше — і з'явиться багато нових, розумних, навчених тестувальників, щоб всі заверте...

Опубліковано: 04/06/18 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Травень 2018. Просів з 80 до 60К

Спочатку з цифр, потім розбір польотів. 1$=62р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 12850 (пройшов. міс 13273);
Всього статей: 697;
Дохід: 56506 (минулий міс 73558 руб);
Дохід на 1К відвідувачів: 151 руб.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1010 (пройшов. міс 1055);
Всього статей: 320;
Дохід: 4070 (минулий міс 4934 руб);
Дохід на 1К уніків: 137 руб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 423 (пройшов. міс 398);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 1378 (минулий міс 2093 руб);
Дохід на 1К уніків: 113 руб. Усього опубліковано за травень 40 статей. Разом за Травень: 61954 (пройшов міс 80585 ). Розподіл трафіку: 50 на 50 google/яндекс Розподіл доходу: 50% адсенс, 50% рмя. Розбір польотів Як і очікувалося дохід впав т. к. довелося зняти всі блоки посилань від гугла.

Опубліковано: 01/06/18 @ 09:24
Розділ Різне Читати далі...

Поради сеньйорів: як прокачати знання junior Project Manager vol.1

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про Project Managers. На наш запит відразу відгукнулося 12 фахівців, тому добірку з порадами від ПМ'ів опублікуємо у двох частинах. Денис Прилуцький , Head of PMO у Perfectial 25 років досвіду в ІТ-галузі, з них понад 18 у проектному менеджменті З чого почати Якщо ви прийняли рішення пов'язаність зв'язати свою кар'єр єру із проектним менеджментом чи просто цікавитесь цією галуззю, у першу чергу вам треба зрозуміти, за що саме відповідає проектний менеджер та які очікування від нього є у замовника, роботодавця та проектної команди? Саме це розуміння є ключовим. Якщо в цьому добре не розібратись на початку, то це може призвести до великої кількості проблем протягом цілих років, допоки вірне розуміння не сформується.

Опубліковано: 31/05/18 @ 11:22
Розділ Різне Читати далі...

Зростання кількості заявок в 3 рази при підвищенні бюджету на 20%

Клієнт Спортивний комплекс преміум класу «5 Елемент». Наше завдання Збільшити показник конверсії для отримуваного трафіку. Бізнес клієнта Фітнес центр 5 Елемент є найбільшим спортивним комплексом в Україні. В клубі працює тренажерний зал площею понад 2000 кв. м. , 7 басейнів, включаючи гідромасажний басейн і дитячий басейн з підігрівом. Фітнес центр стежить за високою якістю тренажерів, ігрових майданчиків і води. Групові заняття з пілатесу, йоги, танців, боксу, аеробіки, стрейчингу проводять компетентні та сертифіковані тренери. Якість обслуговування клієнтів тричі підтверджено незалежною премією «Luxury Lifestyle Awards». Преамбула Клієнт вів рекламну кампанію в записі Гугл Адвордс з 2013 року. Спочатку вели самі, далі передали великого інтернет-агентству. На момент нашого аудиту в записі працювало кілька рекламних кампаній в пошуковій мережі, дві медійної і одна кампанія в Ютубі. Рекламні кампанії були налаштовані без урахування специфіки бізнесу.

Опубліковано: 30/05/18 @ 09:02
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Червень'18

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у червні 2018. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші вакансії для початківців, безкоштовні курси/стажування, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал , щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів. Туди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту, нові курси, стажування та вакансії. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип Abto Software Львів Computer Vision & AI — 15 червня Курси Apriorit Дніпро С++ — 31 серпня Курси CoreValue Львів Salesforce — 5 червня Курси ElifTech Львів, Вінниця Full-stack Web Development, QA — 21 червня Курси EPAM Київ, Львів, Харків, Дніпро Київ:
.NET — 3 серпня Харків:
Java, DevOps, .

Опубліковано: 29/05/18 @ 11:53
Розділ Різне Читати далі...

Покоління Z. Чому підлітки починають займатись програмуванням і що з того виходить

Ті, що ми колись називали технологіями майбутнього, покоління Z (ті, хто народилися після 1995 р. — ред.)вважає є невід'ємною частиною повсякденного життя. Деяким його представникам навіть немає 18 років, а вони вже подають ідеї та створюють проекти, які покликані покращити майбутнє людей. Наприклад, нейронна мережа Соломії аналізує електрокардіограми й ставити діагноз. Дмитро створив власну соціальну мережу й інформаційного чат-бота, Анастасія придумала дозатор прального порошку, який сподобався кронпринцесі Швеції. Єлізавета має ідею розумного смітника, а Володимир придумав спосіб, як за допомогою технологій знайті місце для паркування. В інтерв'ю для DOU молоді українські програмісти розповіли, як почали займатись ІТ, чому не всіх влаштовувала їхня робота та що з цього виходить. Соломія Леньо , 16 років Future cognitive scientist, фіналістка Intel ISEF та ICYS-2018 «Я не знаю річ, яку не можна запрограмувати» Усе почалося з 8-го класу.

Опубліковано: 28/05/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #26: Swift Tips, закони Core Data, WWDC Scholarship

У випуску: як працює HTTPS на прикладі з котиками, Vapor 3, що можна дізнатися про чужому додатку без Jailbreak. Статті Build it, Test it, Deliver it! Complete iOS Guide on Continuous Delivery with fastlane and Jenkins
Минулого разу був вичерпний гайд про пуши, тепер про CI. Exploring Apps Without Jailbreaking
Якщо на девайсі Jailbreak, з додатками можна робити майже що завгодно. А ось що можна дізнатися про чужому додатку без Jailbreak? Frame based layout VS Auto Layout using constraint
Чтиво на 6 глав про лейаут. Сподіваюся, відповість на всі питання, які вас турбували. How HTTPS works
Пояснення, як працює HTTPS з котиками, песиками — все як ви любите. The Laws of Core Data
Коли починаєш працювати з Core Data, здається, що все просто і добре. Поки не почнеш стикатися з низкою обмежень і особливостей. Вчимося правильно готувати Core Data stack, щоб зайвий раз не стріляти собі в коліно.

Опубліковано: 26/05/18 @ 07:06
Розділ Різне Читати далі...

Підводні камені використання Cocoa Touch BLE

Будь-який розробник, який працював з iOS BLE, знає, що насправді не все так чудово, як описує документація. Сьогодні я хотів би розповісти про кілька основних моментів, які можуть виявитись каверзними під час роботи з BLE. Поділюся з вами корисною інформацією, аби зробити вашу подорож до світу Cocoa BLE менш болючою та більш продуктивною. Скорочення (у порядку їх появи в тексті): BLE — Bluetooth Low Energy — технологія Bluetooth з низьким енергоспоживанням
PCB — Printed circuit board — друкована плата
API — Application Programming Interface — програмний інтерфейс застосунку Основні підходи Найперше, що вам треба знати, — це відповідь на питання: «Де саме щось іде не так — на вашому боці чи на підключеному пристрої?». Щоб відповісти на це питання, я рекомендую застосовувати кілька підходів: сніффер (аналізатор трафіку); сторонні програми для тестування API; ведення ловга; версія прошивки пристрою, з яким ви працюєте, без шифрування чи будь-якого іншого захисту.

Опубліковано: 25/05/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: RoboBus — мобільна школа програмування та робототехніки

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Добрий день, мене звати Влад Котів, я директор компанії «Будинок Роботів» . Це команда з 100 інженерів-робототехніків, які створюють роботизовані системи автоматизації для аграрного, промислового, військового секторів бізнесу. В основному ми розробляємо безпілотний транспорт і безпілотну авіацію, також спеціалізуємося на створенні ІоТ-проектів і домашніх роботів. У цій статті я розповім про проект RoboBus — мобільного школі робототехніки, програмування і ракетного моделювання для дітей і дорослих. Ідея Кожен день ми шукаємо все нових і нових єдинорогів, інженерів і мейкерів розуміючих в електроніці, ІІ, робототехніки. Повірте, це дуже рідкі і цінні кадри.

Опубліковано: 24/05/18 @ 10:28
Розділ Різне Читати далі...

Які подкасти слухають IT-фахівці

Ми попросили IT-фахівців розповісти про те, які подкасти вони слухають і чим саме вони їм подобаються. Антон Романьков , FullStack JS developer Radio T — коли я починав свій шлях в IT, подкаст дозволив мені «підслухати» діалоги професіоналів і доторкнутися до IT-тусовці. Іноді можна почути детальний розбір нової технології, архітектурного підходу або виявлену дірку в безпеці даних. Туди заходять цікаві гості, з якими влаштовують технічні дебати. Обговорення написання коду, інструментів для розробки і вічні суперечки про те, як краще писати код. CTOcast — всі інтерв'ю з дуже цікавими людьми. Кожен гість розповідає про свій шлях в IT і як він прийшов до успіху. Завдяки подкасту розумієш, наскільки різною буває бізнес в IT і як багато підходів до роботи може бути. Дмитро Маленко , CTO в rollApp Exponent — Ben Thomson (автор stratechery.com ) і James Allworth глибоко розкопують причини подій, що відбуваються в high-tech, а також їх неочевидні наслідки для бізнесу та суспільства.

Опубліковано: 23/05/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як змусити себе працювати: боремося з прокрастинацією

Часто буває так, що вам лінь щось робити? Настільки лінь, що ви годинами займаєтеся чим завгодно, але не тим, що реально потрібно. Годину тому ви в повній бойовій готовності були здатні впоратися з будь-яким завданням, але як тільки сідайте за робоче місце, справи йдуть шкереберть. Ви намагаєтеся взяти себе в руки, але ось помічаєте, що вже зовсім пізно, а на вашому моніторі замість doc-файлу відкритий YouTube з відео про тихоокеанської сельдевой акулі і фотографії давньоєгипетського бога по імені Кека. Що ж ви робили весь цей час? Багато вважатимуть це простий лінню, але буде некоректно і грубо називати це саме так. Більш точне визначення — прокрастинація. Але це слово настільки абстрактне і туманне, що звичайний мирний самаритянин ще більше заплутається. Мені дуже подобається, як про прокрастинації зумів доступно і наочно розповісти Тім Урбан у своїй статті та виступі на конференції TED , проте питання все ще відкрите.

Опубліковано: 21/05/18 @ 11:22
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171