DOU Labs: як в Provectus створили ProPlanner – SMART-планувальник робочих завдань

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Дмитро, я Software Engineer в компанії Provectus. Сьогодні розповім про ProPlanner — одному з наших внутрішніх проектів, який дозволяє зручно ставити і відстежувати цілі. Ідея Правильно ставити завдання, щоб досягати цілей в термін — один з найважливіших принципів роботи. Але іноді за великим ми не бачимо малого, а отже, визначивши мету, можемо забути про дрібні кроки на шляху до неї. Ідея проекту ProPlanner виникла з потреби покроково прописувати всі завдання і підзадачі, які ведуть до мети. Таким чином простіше відслідковувати прогрес і фіксувати всі дрібні, але важливі сабтаски. З сервісів, в яких реалізована ця задумка, можна згадати StickK , Goalscape , why I am і Lifetick . Але у них, на жаль, немає можливості інтеграції з Google Calendar або постановки цілей по SMART.

Опубліковано: 09/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Три історії про IT-шників, що займаються громадською діяльністю

Ми розповімо три історії розробників, кожен із яких має некомерційний проект для душі. А цікавинка в тому, що ці ініціативи допомогли їм знайте собі в IT-сфері. Сергій Воловик, Software Engineer в EPAM, м. Вінниця Розвиває професійну спільноту від часів студентства й дотепер. Засновник нетворкінгу Coders Guild. За кілька років роботи в IT Сергій перепробував багато технологій: траплялися проекти на C/C++, Java, JavaScript, альо мріє попрацювати в Data Science й для цього докладає багато зусиль. Так склалося, що технологіями Сергій цікавився ще зі школи, вступивши на технічну спеціальність, альо самє громадська діяльність посприяла тому, що він працює у цій сфері. «Мені подобається інженерія, а ще розв'язків язувати цікаві завдання та створювати продукти. Під час навчання я зрозумів, що саме IT може мені це даті. Крім того, я можу потрапити до міжнародного ком'юніті й працювати на глобальний ринок.

Опубліковано: 08/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #28: важливі оновлення для кількох версій Ruby on Rails, реліз Ruby 2.5.5 і 2.6.2

Всім привіт! Почнемо з того, що команда розробників Ruby on Rails викотила ряд оновлень, які усувають уразливості у версіях 4.2.11.1, 5.0.7.2, 5.1.6.2, 5.2.2.1 і 6.0.0.beta3. Також спільнота Ruby продовжує вивчати функціональні особливості фреймворку Ruby on Rails 6 (зверніть увагу на добірку статей від BigBinary). Тренди в співтоваристві Ruby В Ruby on Rails виявлені вразливості, і команда розробників якомога швидше встановити оновлення. Юкихиро «Matz» Мацумото , що міцне співтовариство формується тільки навколо працюючого програмного продукту. За Noah Gibbs, останні версії Ruby, а саме 2.5 та 2.6, стабільніше, ніж попередні. Ruby 2.6 на 10 тис. масивів менше, ніж версія 2.5. Релізи Rails 5.2.3 — представлена версія 5.2.3 фреймворку Ruby on Rails. Rails 4.2.11.1, 5.0.7.2, 5.1.6.2, 5.2.2.1, and 6.0.0.beta3 — команда розробників Rails викотила ряд оновлень, в яких виправлено ряд серйозних вразливостей. Rails 5.1.7 — вийшла стабільна версія Rails 5.1.7. Ruby 2.6.

Опубліковано: 06/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Прогнозування на стороні клієнта за допомогою TensorFlow.js

Всім привіт, мене звати Матвій, я працюю Data Scientist-му. Моя робота складається з попередньої обробки даних, розвитку та розгортання моделей. Сьогодні я поділюся з вами своїм досвідом і покажу, як розгорнути модель у такий спосіб, щоб частина розрахунків відбувалася на стороні клієнта. Ця стаття призначений для всіх, хто створив модель і бажає зменшити навантаження на сервер, передавши частину з прогнозуванням клієнтові. Особливо для Data Scientist-ів, які використовують Python щодня і погано володіють Javascript. Вступ Уявімо, що ви витворили якусь чудову модель, яка робить круті речі і допомагає людям. Наприклад, модель прогнозує улюблений емоджі людини на основі фотографії її чашки. Ви завантажили цю модель в інтернет. Щоденне використання сягає приблизно 1000 запитів — небагато. Простий сервер може дати з цим раду, але одного дня про цю модель дізнається багато людей, і ви почнете отримувати по 100 тисяч запитів щоденно. Ваш сервер, швидше за все, «помре».

Опубліковано: 05/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Kattana — професійний торговий термінал для криптовалют

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звати Богдан, я співзасновник торгового терміналу Kattana. Півроку тому ми з командою почали будувати продукт з нуля. З того часу ми багато чого досягли: сформували з нуля крос-функціональну команду, визначили рамки MVP і нещодавно запустили бета-версію нашого продукту для macOS та Windows. Kattana — це професійний десктопний торговий термінал для криптотрейдерів, який дозволяє паралельно торгувати на кількох криптобіржах і наділений інструментами, які повністю покривають увесь робочий процес трейдера, починаючи з аналізу ринку і закінчуючи оцінкою трейдингової успішності та управлінням ризиками.

Опубліковано: 02/04/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Product Management дайджест #7: гейміфікація, product-led growth, як працювати з ML

Всім привіт, мене звати Олександр Ємельянов, я Product Manager в Лондонському Badoo — найбільшому дейтинг-додатку в світі. У цьому випуску: як робити CTA, розбір бізнес-моделі Atlassian, запис лондонського ProductCon. Почитати В Badoo дуже маленька команда продакт-менеджерів з божевільним співвідношенням девелоперів до продакту — близько тридцяти до одного. Хтось назве це недоліком, але я бачу в цьому можливість безпосередньо впливати на більш ніж 400 мільйонів користувачів. Впливаю я в основному на Value Proposition. Моя мета полягає в тому, щоб користувачі розуміли, що купують, навіщо купують і які бенефіти отримують. Value Proposition не має однозначної метрики: це і revenue, і retention, і NPS. Досягнення правильного Value Proposition — це не про девелопменті фичей, а їх поясненні. Гейміфікація теж може бути непоганим рішенням для донесення цінності, тому пропоную вам прочитати наступну статтю.

Опубліковано: 30/03/19 @ 08:15
Розділ Різне Читати далі...

Як робити доповіді на конференціях - поради 40+ експертів

Как делать доклады на конференциях - советы 40+ экспертов Дорогі друзі, представляю вашій увазі опитування, який я провів в допомогу тим, хто виступає з доповідями на конференціях або планує це робити. Я опитав своїх колег і знайомих, у яких є досвід публічних виступів на різних заходах. Я дякую всіх учасників опитування за приділений час та цікаві відповіді. В опитуванні також є декілька відео з радами, в тому числі від мене Я поставив такі питання: 1. Як подолати хвилювання і страх перед виступом на конференції? 2. Що порадиш з підготовки доповіді та оформлення презентації? 3. Як правильно виступати на публіці? Яких помилок потрібно уникати? 4. Можеш навести приклади відомих доповідачів у будь-якій сфері, на виступи яких можна орієнтуватися? Відповіді учасників я розташував по хронології в порядку їх отримання.

Опубліковано: 29/03/19 @ 08:21
Розділ Різне Читати далі...

Product Manager Маркіян Мацех: як за 7 місяців знайті роботу мрії в Нью-Йорку

Маркіян Мацех з кінця січня — Sr. Product Manager у Vimeo і вже у квітні переїжджає працювати в офіс компанії до Нью-Йорка. До цього він був CPO та co-founder у стартапі Senstone та Head of Product Track IT Arena. В інтерв'ю Маркіян розповів про сім місяців пошуку роботи своєї мрії, про ті, як обирав компанії, як зв'язку язувався з потрібними людьми, про співбесіди на різних етапах та п'ять on-site співбесід у різних країнах. — Розкажи про свій професійний background. Загалом я в ІТ вже вісім років. У минулому працював Product Manager and Software Engineer в компанії ELEKS. 2016 року ставши співзасновником та CPO в стартапі Senstone , у якому створюють однойменний кулон для перетворення голосових заміток у текст. У 2017 році Senstone зібрав $300 000 на Kickstarter для виробництва кулона. Хоч нині не працюю в цьому стартапі, але досі вболіваю за компанію й користуюся продуктом, і як shareholder чекаю на exit :) Також із 2014 року я Head of Product Track IT Arena .

Опубліковано: 29/03/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як стати full stack розробником, знаючи back-end. Покрокова інструкція

Всім привіт, мене звати Влад, і я вже більше семи років займаюся комерційною розробкою. Раніше я писав, як знайти першу роботу , як готуватися до співбесід і як вчити .NET . Зараз я працюю в компанії DataArt. Мій основний стек технологій — екосистема .NET, але майже у всіх проектах я займався також і front-end частиною. У цій статті я спробую сформувати загальне розуміння сучасної front-end екосистеми для людей, які вже мають досвід в розробці, неважливо, на яких back-end технологіях. І дам базові рекомендації тим, хто хотів би розширити свою область компетенцій. Навіщо це потрібно Зараз на ринку є якийсь тренд на full stack фахівців, здатних реалізовувати всі частини проекту, а не тільки якусь одну. Цьому є багато пояснень: Синхронізація між front-end і back-end командами вимагає часу і деяких технічних засобів (swagger, версирование API). Чим більше людей потрібно синхронізувати, тим вище ймовірність помилки через людського фактора.

Опубліковано: 27/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Кінний спорт — особливо складний, і тому цікавий

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Андрій Москвін , Senior iOS розробник у харківському офісі Sigma Software, захоплюється кінним спортом. Коней він любить з дитинства, з малих років часто бував на іподромі, де працювали його батьки. Андрій допомагав у догляді за тваринами, а в якості бонусу отримував можливість покататися верхи. Розробник розповів, які бувають дисципліни в кінному спорті, скільки коштує заняття і екіпірування і що важливо враховувати при спілкуванні з кіньми. — Андрій, як ви зацікавилися кінним спортом? Коли вперше проїхали верхи? Передісторія така: мої батьки познайомилися на іподромі. Папа отримав освіту професійного наїзника в Хреновом (Воронезька область). Мама довгий час була любителем на харківському іподромі і згодом стала майстром-наїзником.

Опубліковано: 26/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Крадуть контент сайту – що робити, кому скаржитися і як захищатися

Джерело зображення: SEOblog.com Питання користувача Хтось навмисне копіює весь наш сайт, зі всім контентом і контактами та розміщує на найдешевшому домену та хостингу. На сьогоднішній день відомо дві копії таких сайту. Хостинг, техпідтримка та ін. сервіси допомогти нам не можуть або не хочуть. Питання: які наслідки загрожують нашому сайту-оригіналу? І чи є якісь способи захисту або боротьби з крадіжками сайту і контенту? Наша відповідь Сайт-оригінал може втратити пошуковий трафік, якщо його вміст частково або повністю крадуть інші сайти. Погана новина – немає таких коштів, які стовідсотково захистять сайт від копіювання вмісту (хоча є методи ускладнити цей процес – про них піде мова нижче). Хороша новина – ризик втрати трафіку значно знижується, якщо: хостовые фактори у сайту-оригіналу прокачані краще, ніж у плагіаторів; контент сайту-оригіналу потрапляє в індекс швидше, ніж у ресурсів, скопировавших контент.

Опубліковано: 26/03/19 @ 06:00
Розділ Різне Читати далі...

Дружні ІТ-шники. Як спільнота «Котані» безоплатно навчає собі подібних

Майже 1000 випускників і третина працевлаштованих ще до кінця курсу. Чому «Котані» вже 7 років безоплатно навчають новоспечених програмістів, чи можуть конкурувати з університетом та як допомагають знаходити роботу? Про це та інше ми розпитали у засновника спільноти та головного інженера компанії Cloverpop Артема Сичова. Як усе починалося Ще в школі я цікавився ІТ — замість трудового навчання відмінникам дозволяли ходити на інформатику. І хоч в університет вступивши на психолога, альо про ІТ не забув, працював у цій сфері менеджером. А остаточно потрапив в індустрію, коли створив курси. Це був 2012 рік. Тоді я вивчав Ruby, але самостійно осягнути матеріал було важко. Тому написавши пост на DOU, запропонував розібратися разом. На першу зустріч нас прийшло всього двоє. На другій вже було шестеро. Згодом приєдналося ще більше людей. Ми збиралися раз на тиждень, розповідали, хто що дізнався нового. Багато людей потрапляли до нашої спільноти через особисті контакти.

Опубліковано: 25/03/19 @ 12:12
Розділ Різне Читати далі...

10 причин опанувати Intelligent Automation

Декілька років тому я був звичайним Web-девелопером, досить успішно розвивався та піднімався кар'єр єрною драбиною. Та в певний момент зрозумів, що хочу спробувати щось нове, змінити свій профіль чі технічний домен. Саме в тій годину EPAM відкрив новий напрямок — Intelligent Automation. «Поварившись» 2 рокі у сфері розумної автоматизації, вирішив поділитися своїм досвідом та розповісти про причини, чому саме зараз варто звернути увагу на ІА технології. ІА чі розумна автоматизація — технологія, яка активно розвивається на західному ринку. Це зручний спосіб автоматизації бізнес-процесів, пов'язаних з ручною обробкою та інформацією без реінжинірингу. Особливість підходу в тому, що взаємодія між програмами відбувається не на рівні інтерфейсів прикладного програмування (API), а через існуючий користувальницький інтерфейс, що імітує поведінку людини. Так, пошукавши більше інформації про ІА, я вирішив заглибитись у цю тему.

Опубліковано: 22/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: Infopulse створили Standards Compliance Manager – додаток для дотримання стандартів

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Ірина Сигова. Я — Product Manager в Infopulse . Разом зі своєю командою ми займаємося розвитком, розробкою і продажем продукту Infopulse Standards Compliance Manager . Це інструмент, який дозволяє організаціям оцінювати свій поточний рівень безпеки і спрощує дотримання вимог безпеки та конфіденційності. У цій статті розповім, чому, навіщо і як ми його створювали. Проблема Наша компанія надає ІТ-послуги вже багато років. І ми робимо це системно і якісно. Але що таке «системно і якісно»? Не можна просто прийти до клієнта і сказати: «Ми постараємося написати хороший код» або «Ми будемо надійно зберігати і обробляти ваші дані». Це непереконливо. Набагато краще працюють фрази на кшталт: «Ми гарантуємо інформаційну безпеку на рівні ISO 27001 ».

Опубліковано: 21/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Програмування без негативу: як виконувати поточну роботу й зберігати спокій

Чи давно ви почувалися зло від програмування? Ну, знаєте, щось не працює в Internet Explorer, код надто поганий, ви десь не потрапили в естімейт, не передбачили ризики чи не змогли зрозуміти, як щось працює, а самі двічі senior тощо. Мабуть, нещодавно. Як часто це відбувається Процес розробки ПЗ складається з повторюваних активностей в сталих умовах, тому недобрі відчуття, якщо вони виникають, теж повторюються. Умовно, ви розбиралися, як працює той «поганий» код, у минулому, робите це зараз і робитимете це надалі, якщо не зміните job function. Так само з Internet Explorer, естімейтами, ризиками й іншими аспектами програмування. Можна сприймати це як особисту невдачу з проектом, бо десь є ліпший код і все таке інше, та запевняю вас, проблема є спільною й постійною для всіх програмістів, оскільки середовище, загалом, однакове. Якщо потрібно підтримувати Internet Explorer, то його потрібно підтримувати в будь-якому рішенні цього типу.

Опубліковано: 20/03/19 @ 01:43
Розділ Різне Читати далі...

Як визначити і оцінити цінність розроблюваного ПО

Привіт, мене звати Артур Селецький, я Co-Founder/Partner в It Network . Ми з колегами займаємося розвитком спільноти бізнес-аналітиків та керівників проектів в Україні. У цій статті я хотів би поділитися своїм досвідом і підходом до визначення цінностей розроблюваного ПЗ і їх оцінці. Проблема задоволеності розробленим ЗА За середньостатистичними даними дослідження Standish Group : 29% IT-проектів завершилися успіхом; 52% завершилися з перевищенням бюджету, не в строк або з реалізацією меншого функціоналу, чим раніше було заплановано; 19% IT-проектів закінчилися провалом. Також Standish Group проаналізувала, наскільки часто використовується функціонал після впровадження розробленого програмного забезпечення. Результати шокуючі: Джерело З метою підвищення задоволеності розробленим ЗА все більше і більше керівників проектів приймають управлінські рішення, спираючись на потреби та цінності, які зацікавлені особи очікують отримати після впровадження.

Опубліковано: 18/03/19 @ 11:18
Розділ Різне Читати далі...

Рулетка під назвою «співбесіда»: думки розробника про найм

Молодий HR-менеджер приходить з пачкою резюме до директора:
— Дуже багато заявок, не знаю, як вибрати кращого...
Директор більшу частину пачки викидає у смітник:
— Не люблю невдах! Відразу обмовлюся, що цей текст призначений для тих, хто бачить у фахівцях в першу чергу людей і розуміє, що злагоджена команда — це половина успіху в будь-якому проекті, а «Люди і взаємодія важливіше процесів та інструментів» — принцип , який використовується в повсякденній діяльності. Спостерігаючи за процесом співбесід, часто бачу одні й ті ж помилки, які роблять при прийомі на роботу нових співробітників. Ці помилки перетворюють процес відбору в рулетку як для роботодавця, так і для кандидата. Спробую описати, що відбувається і на що варто звернути увагу. Ігнорування резюме Резюме — це можливість познайомитися з кандидатом заочно, підготуватися до співбесіди.

Опубліковано: 14/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: Ubisoft

Привіт! Мене звуть Вадим Білецький. Все життя я любив комп'ютерні ігри і з дитинства мріяв їх створювати. Я вважаю їх видом мистецтва, рівноцінним кіно та літературі. Коли я став студентом факультету кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка, я почав програмувати і самостійно створювати прості демоигры. Півроку тому я успішно пройшов відбір на оплачуване стажування в Ubisoft, а зараз у мене є шанс релоцироваться в одну зі студій у Франції. Незабаром я почну працювати безпосередньо в одній з ігрових студій Ubisoft. З чого все починалося В минулому році я шукав роботу і наткнувся на дві пропозиції від Ubisoft.ua. Перша вакансія пропонувала повноцінну роботу в компанії, а друга — оплачуване стажування в Ubisoft Coding Campus. Спочатку мені більше подобався перший варіант, але зваживши всі «за» і «проти», я вибрав кампус, тому що у мене все-таки було мало досвіду.

Опубліковано: 13/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Voopty — зручний пошук тренерів і педагогів, а також CRM для шкіл

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звуть Тая, я Java розробник. Хочу розповісти про наш стартап Voopty — веб-портал, який поєднує в собі CRM для шкіл/репетиторів і пошуковик по тим же школам, репетиторів, курсам. Ідея Я і моя сестра-близнюк Настя закінчили в 2006 році механіко-математичний факультет ХНУ ім. Каразіна за спеціальністю «Викладач математики та інформатики». Преподами ми не стали, а відразу вскочили в бурхливий харківське IT. Я вибрала Java, а Настя (зараз проживає в США).NET. Працювали на різних проектах, в різних країнах.

Опубліковано: 12/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Від гнучких дисплеїв до крокуючих авто: яким скоро буде світ технологій і що потрібно знати IT-фахівців

З кожним роком IT-індустрія впевнено розвивається. Згідно з дослідженнями Gartner, в 2018 році світової IT-ринок досяг 3,65 мільярдів доларів, що перевищило показник минулого року на 3,9%. Прогноз на 2019 рік теж позитивний ? зростання на 3,2% до $3,767 млрд. Основу ринку формують 3 ключових сегмента: інформаційно-телекомунікаційні технології ($1,417 млрд), IT-послуги ($1,030 млрд) і девайси ($679 млн). Але беззаперечним лідером у розвитку є сектор розробки та впровадження корпоративного програмного забезпечення, який з 2017 року зростає в середньому на 9% щорічно. Давайте розглянемо докладніше, які інновації будуть створювати інженери в усьому світі, нестандартні технології в автоіндустрії, робототехніки та VR/AR, новинки від виробників гаджетів, а також навички, які знадобляться ІТ-фахівців. Автомобілі У машинобудуванні безпілотні автомобілі вже не новинка, але тема стає все популярнішим.

Опубліковано: 11/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179