Scala дайджест #8: перша версія Hydra, пререлиз Scala-2.13-M3, конференція ScalaUA

У випуску: швидкий компілятор підмножини Scala, анонс Scala.js 1.0.0-M3, Scala в Starbucks і Zalando, Akka stream Pitfalls. У світі компіляторів Другий пререлиз Dotty . Твіттер почав робити свій швидкий компілятор підмножини Scala , заснований на ідеї паралелізації типізації. До речі, Євген Бурмако розповість про це докладніше на ScalaUA . Вийшла перша версія Hydra — комерційна версія параллелизированного Scala-компілятора. Нотатки Георгія Косаківського, автора першої паралелізації компілятора підмножини Scala, — Kentucky Mule . Нарешті доступний пререлиз Scala-2.13-M3 з підтримкою литеральных типів. А в M4 обіцяють нові колекції . Нове в мові O dersky запропонував новий підхід до метапрограммированию , об'єднуючий підхід макросів і LMS. Нотатки з мітингу Scala Center: вересень , грудень . Інструменти Bloop — додаток до sbt або maven, яке тримає компілятор завантаженим, для швидкої компіляції. Mill — альтернатива sbt від Хаоу.

Опубліковано: 24/03/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #33: інструменти тестування на JS, 12 найбільших програмних збоїв 2017 року і переклад книги "Node Hero"

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Найкорисніше збираю разом і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати 12 найбільших програмних збоїв 2017 року Шість речей , які не варто робити, кажучи про тестування Як не варто робити важливі інтерфейси: гавайська версія Нічого не забути : універсальна схема для тестування веб-додатків ТОП-10. Розбір кращих доповідей у вільному доступі. Heisenbug 2017 Moscow 8 способів прискорити тестування 10 причин, чому ви не професійний тестувальник. Частина 1 . Частина 2 .

Опубліковано: 23/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як стати хорошим ментором

Привіт, мене звати Євгеній Коваль, я PHP-розробник в компанії Wikr Group. Сьогодні хочу поговорити про наставництво — або, як частіше кажуть в нашій індустрії, менторство. Протягом всього професійного життя я мав змогу бути наставником для багатьох колег та друзів, які звертались до мене за допомогою. Це були і люди, які тільки ставали на стежку вивчення чогось нового, і спеціалісти, які хотіли покращувати свої знання, розвиватись. Наразі 6 моїх учнів стали професіоналами своєї справи, і я цим дуже пишаюся. Розкажу детальніше про особливо яскравий випадок. Декілька років тому я працював техніком-програмістом у Coca-Cola та поїхав у відрядження до Нігерії. Нам доручили підвищити професіоналізм місцевих людей та вплинути на ефективність заводу, проте виконувати їхню роботу власноруч забороняли — можна було тільки навчати.

Опубліковано: 22/03/18 @ 11:06
Розділ Різне Читати далі...

Холакратия в дії: як кожен співробітник може вплинути на стратегію компанії

[Про автора: Сергій Корольов — керуючий директор в Railsware з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ: від стартапів до корпорацій. Інженер, продакт-оунер, бізнес-лідер] В останні роки в організаційному управлінні ми все частіше чуємо терміни «плоска структура», «холакратия», «процесна організаційна структура». Вони особливо часто зустрічаються в IT-сфері, так як софтверні компанії досить відкриті до інновацій і тестування різних підходів в управлінні та організації. До того ж, холакратию часто асоціюють з Agile, називаючи її продовженням гнучкої методології розробки в організаційному управлінні. Сьогодні компанії по всьому світу впроваджують окремі елементи плоских структур і перевіряють їх на практиці. І Railsware — не виняток. Холакратия як форма управління побудована на автономних одиницях — командах або скводах . Вони рівноправні і знаходяться на одному організаційному рівні, тому така структура називається плоскою. У цьому випадку ми позбавляємося від класичної ієрархії.

Опубліковано: 20/03/18 @ 09:01
Розділ Різне Читати далі...

LinkedIn, Джин і рекомендації — кращі канали пошуку фахівців. Результати рекрутинг-опитування

DOU багато років проводить опитування програмістів на найрізноманітніші теми, від зарплатного опитування до портрета ІТ-фахівця, але практично ніколи не опитує «іншу сторону» — роботодавців. Ми вирішили виправити це на Джинне і провели опитування серед роботодавців і рекрутерів. Опитування проходило в лютому 2018 року, зібрали 897 анкет. Шукають не тільки рекрутери Посаду Не дивно, що програмісти часто плутають HR і рекрутерів. HR займаються пошуком співробітників майже так само часто, як і «чисті» рекрутери. У 14% випадків займається рекрутингом «непрофільний» співробітник: директор невеликої компанії, тимлид, CTO, PM. Досвід роботи в рекрутингу Порівняно з досвідом роботи програмістів , немає такого перекосу в джуніор, але і менше частка фахівців з досвідом роботи 10+ років (5.74% серед рекрутерів і 9.8% у програмістів). Профіль компанії Розмір компанії Кожен третій рекрутер працює в продуктовій компанії. В агентствах ж працює трохи менше 5% всіх рекрутерів.

Опубліковано: 19/03/18 @ 08:02
Розділ Різне Читати далі...

Як я організовую інформацію при просуванні сайтів

Как я организую информацию при продвижении сайтов Дорогі друзі, в цьому пості я хочу поділитися з вами своєю схемою організації даних при просуванні сайтів. Як відомо, гроші рахунок люблять, а інформація порядок . Коли її багато, то без систематизації даних не обійтися. Я займаюсь SEO з 2006 року і за цей час перепробував багато різних схем організації зберігання даних, і в підсумку виробив ту, якою користуюся зараз і про яку хочу вам розповісти. Дивно, але зараз подумав – а адже за всі роки мені не зустрічалося статей з даного питання. А може, я просто неуважно дивився . У мене головні вимоги до того, як повинна бути організована інформація, наступні: Дані повинні зберігатися в хмарному сервісі, щоб їх не втратити у випадку поломки жорсткого диска і щоб у мене був доступ до них незалежно від свого місцезнаходження. Інформація повинна бути систематизована за простою і зрозумілою системою. І ось що я виробив на основі цих критеріїв. Хмарні сервіси Я зберігаю всі дані по просувних мною сайтів в хмарному сервісі https://www.dropbox.

Опубліковано: 16/03/18 @ 05:56
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в Provectus розробили додаток для відстеження громадського транспорту в Одесі

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Кирило Малаєв, я бізнес-аналітик в компанії Provectus. Наша компанія організовує для своїх співробітників курси з управління проектами «Формула 1». Для нас це можливість поглянути на проект очима менеджера і замовника, а для стажистів, яких набирають в рамках курсу, — понюхати пороху в умовах командної роботи і всіх несподіванок, які вона може принести. Можливість взяти участь у «Формулі 1» в ролі Product Owner'а здалася мені дуже привабливою. Як каже мій друг, в крайньому разі у мене б не вийшло, і я залишився б там, де починав. Я ризикував всього лише парою годин Borderlands в тиждень. Так я думав в самому початку. Забігаючи вперед, скажу, що на сьогодні це одна з найбільших помилок в оцінці проектів.

Опубліковано: 15/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Яке це — працювати в IT, якщо вам за 50

Раніше ми вже просили представників IT-компаній розповісти , як часто вони отримують резюме «вікових» фахівців і готові брати таких співробітників. Цього разу запросили поділитися своїм досвідом безпосередньо технічних фахівців, яким більше 50 років. У статті — про те, як їм працюється в IT-компаніях, важко шукати роботу, вивчати нові технології, спілкуватися з молодими колегами. Олександр Ненько , 56 років, Senior Java Developer в Ignite Я працюю в IT 37 років, включаючи 3 роки роботи під час навчання в КПІ. За цей час обіймав такі позиції: програміст (багато разів), тимлид, проектний менеджер (і цим PM'му був, і Delivery-менеджером), директор невеликої IT-фірми. В останні 8 років — Senior Java Developer в різних компаніях. Це саме те для мене — спокійно і грошово. Я вважаю, що вікова дискримінація в IT існує. Свіжий приклад: люди всерйоз обговорюють , як складно влаштуватися на роботу в 37 років.

Опубліковано: 14/03/18 @ 11:01
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: YoutubeTutor — розширення Chrome для навчання на YouTube

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звуть . Я розробник проекту YoutubeTutor — це Chrome extension, що доповнює функціонал YouTube для комфортного самонавчання. Зараз з допомогою розширення можна зберігати плей-листи як курси, і вони будуть показані на головній сторінці в окремій секції. Також відслідковується прогрес навчання і складається список рекомендованих курсів. Надалі буде зроблена синхронізація між браузерами. Ідея YouTube — класний сервіс, і головний його напрям — розваги. Але це не заважає величезній кількості людей ділитися знаннями, курсами з його допомогою. Спочатку існував сервіс Nerdster.io, який робили 3 українських розробника. Nerdster.

Опубліковано: 13/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Розробник з Білорусі — до переїзду в Київ за програмою для політичних біженців

Всеволод Шашарин — Front-end Developer родом з Білорусі, в 2015 році приїхав в Україну як політичний біженець. Ми розпитали його, що послужило приводом такого переїзду, чому вибір припав на Київ, як проходила адаптація в новій країні, а також ніж білоруський ІТ-ринок відрізняється від українського. — Сева, чому вам довелося виїхати з Білорусі? Так сталося, що ще в 13 років я вліз у молодіжну движуху «Молодий фронт» (в Україні є аналог — «Національний альянс»). У підлітковому віці дуже хотілося боротися з режимом. Почав варитися в цій темі, і поступово перетворилося на роботу — я став менеджером в одній білоруської опозиційної партії. В IT я тоді ще не працював фултайм, тільки фрилансил по верстці і JavaScript. Як менеджеру мені періодично доводилося стикатися з білоруським КДБ: мене викликали на допити і навіть заарештовували. — За що заарештовували? Які були підстави? Наприклад, після виборів у 2010 році було багато кримінальних справ.

Опубліковано: 12/03/18 @ 11:29
Розділ Різне Читати далі...

Product Management дайджест #2: як застосовувати Machine Learning, чому Agile не працює у великих компаніях

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Product Manager в MacPaw. У цьому випуску: з чого починати розробку продукту, чому ми не використовуємо User Personas, створення презентацій в текстовому файлі і багато іншого. Почитати ML для продакт-менеджерів . Цікава стаття про те, як можна використовувати Machine Learning на благо свого продукту. І відразу друга частина статті. Продовжуючи тему Machine Learning, ще 1 березня хлопці з BigML передбачили переможців премії Оскар і опинилися на 100% точні. Hard first or easy first? З чого починати робити продукт? Взятися за найскладніше (і, швидше за все, зірвати терміни) або почати з простого і поступово збільшувати складність реалізуються фіч? Просте питання, на який у кожної команди різний відповідь. У статті — думка CEO Basecamp. Не NPS єдиним. Стаття Nielsen Norman Group про вимірі ступеня задоволеності UX іншими методами .

Опубліковано: 10/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Підбірка фан-відео від айтішників за 2017 рік

За традицією зробили підбірку найбільш цікавих, на думку редакції, роликів, знятих в минулому році. Вакансії Приватвакансия для девелоперів яваджаваскрипт
Ось так в Playtech чекали аніматора в команду
Вакансія C ++ Developer від Akvelon
Blackthorn Vision шукали в своє королівство лицаря .NET
Про розробників Суворі будні розробників Playtika
Не забудьте скасувати бронь на переговорку, якщо у вас змінилися плани
Перший робочий день новачка в Innovecs
У Mobilunity кращого працівника місяця обирали між голлівудськими акторами і Кличка
Cleveroad's coding
Про компаніях Як би виглядав Netpeak Software в часи СРСР
Новорічне привітання від Terrasoft
З днем народження, Crytek
Корпоративний дух Do IT Programming Solutions
AR-технології в офісі Softjourn

См. також добірку за 2016 рік .

Опубліковано: 09/03/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: «Каратєль» — достукатися до влади через мобільний додаток

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Ідея У своєму житті я написавши безліч листів до органів влади. Точну кількість я навіть не пригадаю. Але однозначно більше 1000. Серед них були і просто звернення, і скарги, і запити на інформацію. За цей час я отримав колосальний досвід пробивання бюрократичної стіни і зрозумів, що цей інструмент працює. Так, не завжди я досягав успіху і вирішував ті питання, які піднімав у своїх листах, але результативність була досить високою. І це мене надихало, бо насправді все було дуже просто: маєш яму на дорозі біля гаража — пишеш листа до органу влади, дорогу ремонтують; купа сміття біля під'їзду — лист, і його вивозять.

Опубліковано: 06/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Зниження вартості конверсії в два рази і збільшення їх числа в 2,2 рази для оптового інтернет-магазину біжутерії

Клієнт Оптовий інтернет-магазин біжутерії з мінімальним замовленням від 500 грн. Наше завдання Збільшити кількість продажів з сайту. Вихідні дані Рекламна кампанію кампанія клієнта в Гугл Адвордсе велася з травня 2016 року. У записі були налаштовані 4 рекламні кампанії в пошуковій мережі і 2 кампанії в мережі КМС. Ефективність існуючих РК на момент передачі аккаунта нам на налаштування (за період 1...31 жовтня 2017): Процес налаштування Ми виходили з того, що поточні показники рекламної кампанії були терпимими і не повинні були негативно впливу на "карму" аккаунта. Тому почали настройку нових РК в тому ж записі. Якби попередні рекламні активності показували погані результати, такі як критично низький CTR (менше 3% для пошукової мережі) або мінімальний показник якості ключових слів, то навіть налаштувавши нові рекламні кампанії ідеально, досягти максимального результату було б нереально.

Опубліковано: 05/03/18 @ 01:24
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Снижение стоимости конверсии в два раза и увеличение их числа в 2,2 раза для оптового интернет-магазина бижутерии

Клиент Оптовый интернет-магазин бижутерии с минимальным заказом от 500 грн. Наша задача Увеличить количество продаж с сайта. Исходные данные Рекламная кампанию кампания клиента в Гугл Адвордсе велась с мая 2016 года. В аккаунте были настроены 4 рекламные кампании в поисковой сети и 2 кампании в сети КМС. Эффективность существующих РК на момент передачи аккаунта нам на настройку (за период 1…31 октября 2017): Процесс настройки Мы исходили из того, что текущие показатели рекламной кампании были терпимыми и не должны были негативно влияния на “карму” аккаунта. Поэтому начали настройку новых РК в том же аккаунте. Если бы предыдущие рекламные активности показывали плохие результаты, такие как критически низкий CTR (меньше 3% для поисковой сети) или минимальный показатель качества ключевых слов, то даже настроив новые рекламные кампании идеально, достичь максимального результата было бы нереально.

Опубліковано: 05/03/18 @ 01:24
Розділ Різне Читати далі...

Професійне вигорання: як не "перегоріти", коли дуже припече


Професійне вигорання — це синдром, який розвивається на фоні хронічного стресу і призводить до загального виснаження організму людини. Він включає в себе три складники: енергетичний (брак енергії, фізична перевтома), емоційний (апатія, зниження чутливості та емоційності, байдужість) і екзистенціальний (втрата сенсу діяльності, життя). Це стан, коли зовсім нічого не хочеться, коли опускаються руки, коли результативність і якість роботи стрімко падає, а зацікавленість і мотивація в роботі зникають. Це стан, коли перебування з ' єю перестає приносити задоволення, а рідні, друзі та оточуючі починають дратувати. Це стан, коли загострюються проблеми зі здоров ям, а задоволення від життя та його якість падають... Ми вважаємо себе досвідченими і віримо в те, що у нас завжди все під контролем. Ми точно знаємо, чого хочемо і як того досягти, тому дуже активно і рішуче йдемо до своєї мети, не зважаючи при цьому на зовнішні і внутрішні ознаки перевтоми і стресу.

Опубліковано: 05/03/18 @ 12:12
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #15: ювілей Ruby, JIT у Ruby 2.6, DHH і серія відео On Writing Software Well

Всім привіт! У лютому відбулося багато чого цікавого. По-перше, Ruby виповнилося 25 років, про що написав Матц у своєму . По-друге, DHH виклав серію відео On Writing Software Well. У них DHH розбирає код Basecamp і розмірковує на цікаві теми, наприклад, використання callbacks для написання допоміжної логіки. Почитати Перші огляди JIT у Ruby The Method JIT Compiler for Ruby 2.6 — в лютому в Ruby 2.6 з'явився JIT compiler. У статті автор ділиться першими враженнями від цієї реалізації. Playing with Ruby's new JIT: MJIT — огляд реалізації JIT (just in time compiler), доданої в Ruby 2.6. Ruby's New JIT — ще один огляд JIT у Ruby 2.6. Ruby Concurrency: Building a Timeout Queue — побудова многопоточной черзі з обмеженням часу виконання в Ruby. Ruby String Literals vs Value Objects. Overengineering? — приклад того, як Rails 5 API Attributes можна застосовувати для рефакторінгу антипаттерна Primitive Obsession.

Опубліковано: 02/03/18 @ 01:04
Розділ Різне Читати далі...

Лютий 2018 — финстрип, 59К, подвоївся за місяць

У цьому місяці підкручував монетизацію, дуже люто мучився з оптимізацією тим сайтів (і поки продовжую), т. к. посещалка стала набирати обертів і навантаження на хостинг зросла порядком. І природно замовляв і публікував статті. Про це докладніше нижче.
Про вибір теми, дизайну сайту На 1 мед сайті посещалка в деякі дні пробивала 15К на добу, що дало не кислу навантаження на хостинг бегет , на яких у мене сайти. Всі сайти вже розніс по окремих облікових записів і для першого вже скористався опцією розширення навантаження, але більше вже не можна. Зараз тариф близько 300 руб в міс, наступний тариф близько 1000 руб в місяць. Звичайно такі витрати виправдані, адже сайт відбиває ці гроші менше ніж за пів дня. Але є одне але. Другий мед сайт, який лежить на сусідній акаунті в цьому ж бегет, споживає в 10 разів менше на 1к уніків. Там правда стоїть плагін wp super cache. Але на першому сайті він теж стоїть з недавнього часу, але поліпшень поки немає.

Опубліковано: 01/03/18 @ 03:40
Розділ Різне Читати далі...

Проблема плинності кадрів, або Як утримати тих, кого навчив

[Про автора: Микола Лотоцький — більше 15 років займається розробкою програмного забезпечення. Знайомий з усіма етапами роботи на проекті і розвинув кар'єру з посади QA Engineer до Technology Expert. Кілька років був JavaScript Software Architect і брав активну участь у розробці складних масштабованих додатків. Крім того, є досвід роботи з PHP, .NET, Python. Більше трьох років проводить різні курси і тренінги] Ми його, можна сказати, на смітнику знайшли, відмили, відчистили — а він нам фігвами малює!
Е. Успенський «Зима в Простоквашино» Після першої статті про перекваліфікації фахівців в Dev-Pro до мене надійшов ряд питань в особисті повідомлення. Хочу відповісти на деякі з них. Можливо, ця інформація буде корисна багатьом компаніям, готовим перейняти наш досвід. Цікаво, що я отримав повідомлення схвалення.

Опубліковано: 01/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Amazon купує стартап Ring з R&D-центром у Києві за $1 млрд

Американська компанія Amazon купує стартап Ring , розробника розумних дверних дзвінків, з R&D-центром в Україні. Сума угоди офіційно не розголошується, але за даними Reuters вона перевищує $1 млрд. Amazon buys startup Ring in $1 billion deal to run your home security t.co/Ta98V4FauC — Reuters Tech News (@ReutersTech) Угода стане однією з найбільших в історії Amazon. За даними ЗМІ , вона може допомогти Amazon в боротьбі за ринок доставки «до порогу» і нішу розумних пристроїв, можливо, буде проводитися інтеграція з розумною колонкою Alexa. В українському офісі Ring працює 445 фахівців, з них 390 — технічні. R&D-центр в Києві Ring відкрила в кінці 2016 року. Технічні фахівці київського офісу займаються розробкою програмного забезпечення в області Machine Learning, Computer Vision, Data Mining і інших сфер штучного інтелекту для використання в продуктах Ring. За вакансіями в компанії можна стежити тут . Ми очікуємо також офіційний коментар українського представництва Ring.

Опубліковано: 28/02/18 @ 07:59
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168