Свята, курси з програмування та дитячі кімнати – що IT-компанії пропонують для дітей співробітників

Серед усіх бонусів, які IT-компанії пропонують своїм співробітникам, є й ті, що стосуються їхніх дітей, адже догляд за малечею потребує значних сил та чимало годині. Ми розпитали компанії про ті, як смороду допомагають співробітникам при народженні дитини, з піклуванням про здоров'я, розвагами та освітою для малечі, а також детальніше про дитячі куточки й кімнати в офісах. У статті зібрали все найцікавіше. Бонуси при народженні дитини Народження дитини — визначна подія в сім'ї. Тож компанії не пропускають нагоди привітати працівників, які стали батьками. Найпоширеніша практика — грошовий бонус. Крім того, часто дарують сертифікат до дитячого магазину або набір з брендованими промовами для малят (боді, шапочки, пляшки, ковдри, рушник для купання, іграшки тощо). Здоров'я Окрім звичних лікарняних, компанії часто пропонують співробітникам медичне страхування для дітей і стверджують, що послуга популярна.

Опубліковано: 27/01/20 @ 12:23
Розділ Різне Читати далі...

Огляд iPaaS платформи MuleSoft Anypoint

Всім привіт! Мене звуть Іван, я System Integration Architect у SoftServe, і в цій статті я хочу зробити огляд iPaaS (Integration Platforms as a Service) рішення від MuleSoft: AnyPoint Platform . Це одна з декількох платформ, які ми впроваджуємо для замовників, а також використовуємо для власних потреб компанії для інтеграції десятків внутрішніх облікових систем. Історично ESB-like-продукти з'явилися раніше iPaaS, і основним їх завданням була інтеграція систем і сервісів в рамках однієї організації. ESB, повністю перебуваючи у внутрішній інфраструктурі підприємства, стає дуже важливою її частиною в аспектах надійності, масштабованості і гнучкості. Якщо велика кількість комунікацій між системами обробляється шиною, з'являється сильна зав'язка на неї та внесення змін стає досить важким завданням. З часом, завдяки розвитку хмарних технологій і всіляких рішень (IaaS, PaaS, SaaS, DaaS та ін), з'явилися організації, які використовують хмари для зберігання та обробки інформації.

Опубліковано: 24/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як створити і утримати команду в IT-компанії

За 10 років роботи в IT в якості HR, COO і консультанта я бачила багато успішних і не менше — дуже невдалих прикладів роботи з командою. Із запуском Growth Factory Academy і початком опрацювання командних процесів серед її учасників я зрозуміла, що в більшості компаній проблеми, а отже, і шляхи їх вирішення, схожі. У цій статті я розповім про створення дружньої, залученої команди на підставі кейсів з мого досвіду і проблем учасників академії. Рекрутинг и HR — існує розходження Так. Але в маленьких компаніях ці функції часто виконує один співробітник. Розділяйте їх і виділяйте робочий час для кожної. Мені часто зустрічається думка, що будь-який співробітник, що контактує з людьми — і кандидатами, і співробітниками, і запрошеними лекторами — HR. В невеликих компаніях це дійсно часто одна людина. Але ролі, які людина виконує, відрізняються.

Опубліковано: 23/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як працювати з Угандою: африканський менталітет, бізнес, технології

Цього літа я разом з командою Dev-Pro побував у відрядженні в Уганді. Вражень було багато, тому про підготовку, транспорт, житло і їжу, написав окрему статтю . Тут же розповім про особливості місцевого бізнесу і менталітету. У статті не буде деталей, назв компанії та імен, вони під NDA. Але буде багато цікавої інформації для тих, кому потрібно в тому чи іншому вигляді працювати з Африкою. Почати слід з двох важливих тез:
Рішення їхати в Уганду було добровільним і викликаним особистим інтересом. Стаття заснована на особистих враженнях від Уганди і не претендує бути єдиною істиною. Я допускаю, що десь може бути гіперболізація, спотворення даних або хтось може не погодитися. Африка. Бізнес В Африці перед нами стояло завдання допомогти компанії з сектора мікрокредитування поліпшити свою роботу. Серед поліпшень було впровадження нових технологій, частина яких розробляється Dev-Pro. Так я потрапив в цю поїздку.

Опубліковано: 22/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Підбірка фан-відео від айтішників за 2019 рік

За традицією зібрали найцікавіші, на думку редакції, ролики, зняті минулого року. #MakeUsefulUnboring — гасло MacPaw. Кажуть, у NIX відбуваються дива... Цього року новорічний корпоратив NetPeak був у стилі весілля 90-х. Вісь і відео. Кажуть, обійми сприяють виділенню гормону щастя (серотоніну). У TeamDev перевірили цю гіпотезу. Про результати запитайте в них самостійно :) А так у Poster зустрічають нових співробітників.
Привіт, PHP Developer!
І тобі привіт, Scrum Master!
ELEKS вирушає назустріч викликам на ракеті з педалями. Redwork — головні фанати GoT. Дочекалися виходу останнього сезону, а далі що? Фінал сподобався хоч? Не зоовсім впевнені, що це таке, але курочка нормально співає. А ви так можете? Давайте, спробуйте і покажіть відео #bottlecapchallenge А так співробітники київського офісу SoftServe боролися з надмірною кількістю опадів. Плавзасіб лишився з корпоративу :) Переглянути цей допис в Instagram Допис, поширений dtp.kiev.

Опубліковано: 17/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

IT-волонтери: як у Львові організували ІТ-курси для незрячих та популяризують вебдоступність

Дитяча арт-терапія у Сенсотеці Чи можуть незрячі люди навчитись програмувати та працювати в IT? Відповідь на це питання знає Роман Боренько, співзасновник Inclusive IT у Львові. Разом з командою громадської організації він влаштував курси для незрячих з основ роботи з комп'ютером та Python. Як це переросло у соціальне підприємство, де працюють випускники курсів і до чого тут вебдоступність, Роман розповів для DOU. Офіційно в Україні 6-7% людей з інвалідністю. Ці люди є частиною економіки країни, хоч їхня купівельна спроможність і нижча. Бізнесу варто це враховувати, і ми прагнемо в цьому допомогти. Візьмімо, зокрема, інтернет-магазини. Люди з сенсорними порушеннями (зір, слух) не зможуть самостійно щось замовити. Це дуже практичний бік питання, адже крім інтернет-магазинів існує багато різних сайтів, якими незрячі або нечуючі могли б користуватись, але не можуть.

Опубліковано: 16/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Підсумки 2019 і плани на 2020 (64 фото)

итоги 2019 и планы на 2020 Дорогі друзі, це мій традиційний пост з підведенням підсумків і планами. 2019 був дуже продуктивним і насиченим роком як в плані роботи з просування моїх і клієнтських проектів, так і за публічним виступам. Резюме за рік За минулий рік я: в сумі у мене було 18 доповідей, з них я зробив 8 доповідей на SEO конференціях в різних містах (на 4 з них побував вперше), 2 доповіді у форматі TEDx на оффлайн конференціях, виступив на 2 онлайн SEO конференціях, провів 6 вебінарів, провів семінар з англомовним SEO в Уфі, дав інтерв'ю 6 і один подкаст, відвідав 10 міст (у 4 з них побував вперше), 2 рази їздив у відпустку В'єтнам і Білорусь. Якщо кому цікаво, то ось сторінка Мої доповіді , а ось Мої інтерв'ю , де все систематизовано за хронологією.

Опубліковано: 16/01/20 @ 08:19
Розділ Різне Читати далі...

Зарплати українських розробників — грудень 2019

З 2 грудня до 5 січня ми проводили чергове анонімне зарплатне опитування, в якому взяли участь 10 187 ІТ-спеціалістів. Як і влітку , результати публікуватимемо у трьох частинах: зарплати розробників, зарплати тестувальників та зарплати інших технічних і нетехнічних спеціалістів. У цій статті розглядаємо зарплати розробників, їх серед опитаних — 4921 спеціаліст. До розробників відносимо Software Engineer, TechLead і System Architect. Також цього разу ми дещо оновили анкету і для програмістів додали можливість зверни додаткову мову програмування й фреймворк/бібліотеку, що використовуються на поточній посаді. Усі зарплати вказані в доларах США (за курсом міжбанку), чистими (після сплати податків). Для оцінки зарплат у вибірках використовується медіана . Статті з результатами минулих опитувань тут . Дані на GitHub та у віджет заллємо десь за тиждень.

Опубліковано: 13/01/20 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #23: оптимізація компіляції та підсумки року

Привіт, мої любі сішники! Вітаю вас з Новим роком та Різдвом! Нехай у цьому році код стає якіснішим, компіляція швидшою, а проекти цікавішими! ;) Новорічний випуск пропоную присвятити підсумкам року та оптимізації компіляції. То ж почнімо? :) Підсумки 2019 C++ at the end of 2019 — детальний підсумок у подіях та фактах. На Meeting C++ запущено опитування , за яким маємо такі цікаві результати (результати актуальні на 10 січня та можуть змінюватися в зв'язку з тім, що опитування ще триває). Найчастіше зі стандартів використовуються:
Бібліотеки:
Середовище: Оптимізація годині компіляції Досить тривалий годину компіляція є одним із суттєвих недоліків З++. Хоча тривала компіляція забезпечує нам можливість заварювати каву та переглядати останні новини/дайджести без поспіху, вона може стати суттєвим головним болем перед дедлайном. Тож розглянємо, як оптимізувати.

Опубліковано: 11/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Розгортаємо AWS для розробки локально на базі LocalStack

Зараз все більше компаній йде в хмари для запуску своїх додатків. Ми в компанії Namecheap не стали винятком і вже досить довго використовуємо сервіси AWS. У зв'язку з цим перед нами постало завдання спростити роботу з сервісами AWS в умовах локальної розробки. Як наблизити локальне оточення до умов прода? У цій статті ми з вами піднімемо невеликий проект, який буде взаємодіяти з стабами сервісів AWS, таких як: DynamoDB, SNS/SQS і S3. Одним з найпоширеніших рішень для стаб сервісів AWS є LocalStack. Раніше цей проект розроблявся Atlassian, але тепер кинутий в дикий open-source та монетизують за підтримку ряду додаткових сервісів і саппорт . TL; DR Піднімаємо LocalStack за допомогою docker-compose. Перемикаємо проект на эндпоинт сервісу LocalStack. Холодний старт на Windows Найпростіший шлях розгорнути LocalStack локально — запустити його за допомогою Docker Compose. Для початку нам потрібно встановити робочу середу розробника Docker for Windows.

Опубліковано: 10/01/20 @ 12:21
Розділ Різне Читати далі...

Чи є життя після macOS, або Як я переїхав на Linux десктоп і не шкодую

Вісь вже третій місяць поспіль для щоденної роботи я використовую Linux. Як людина, що до останнього їла кактус Тіма Кука, але змогла зіскочити, я ділюсь з вами досвідом переїзду з macOS на Linux та заохочую робити ті саме. Початок З 2007 по 2015 я працював на Windows. На роботі в мене спершу був десктоп з Windows NT 2003, здається. Потім я переїхав на ноутбук ThinkPad. NT 2003 оновили до Windows 7. На тій годину я 100% працював з Java, тому проблем у мене не виникало. У 2015 я змінив роботу, і там отримав MacBook Pro 13" 2015 у мінімальній комплектації, з 128 GB SSD та 8 GiB RAM. Я досить швидко освоївся та нарешті збагнув, чому всі розробникі на конференціях використовували макбука та писали про них в статтях, туторіалах тощо. Це ж юнікс для людей! Жодних проблем зі встановленням усіляких SDK, бібліотек, інструментів. Жодних проблем з компіляцією того, що Windows вимагало б якого-небудь Cygwin або MinGW. Чудовий UI, наявність усіх необхідних програм.

Опубліковано: 08/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Коли в добі досить годин, або Чому варто навчитися грамотному плануванню

[Павло Обід — засновник Growth Factory — навчальної платформи для IT-підприємців, організатор конференції Outsource People, CEO Sloboda Studio — RoR agency] Тайм-менеджментом я цікавлюся дуже давно. Вивчав багато матеріалів, пробував різні методики, розповідав про них знайомим. Перші тренінги проводив ще будучи студентом в 2005 році, в тому числі для моїх же викладачів. Планування допомагає мені впорядковувати своє життя, виділяти в ній головне і розподіляти свій час так, щоб це головне встигнути. У мене є різні горизонти планування — від декількох років у вигляді карти життя до планів на кожен день в google-календарі. І з грамотним плануванням раптом виявляється, що за наші звичайні добу можна встигнути дуже багато. Як саме це зробити — читайте далі. Планування: чому і навіщо Мені здається, є два основних типи особистості по відношенню до тайм-менеджменту. Перші схильні все структурувати, планувати, не люблять імпровізацію і люблять передбачуваність.

Опубліковано: 07/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: авіамоделювання - від розробки моделі літака до запуску в небо

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Василь Максимчук — Software Engineer в львівському офісі компанії N-iX. Він захоплюється авіамоделюванням: збирає моделі літаків та запускає їх у небо. В інтерв'ю Василь розповів, як він зацікавився своїм хобі, які бувають авіамоделі та чому важливо уважно обирати місце для запуску. — Василь, як і коли ви зацікавились авіамоделюванням? З чого все почалося? Років п'ять тому у Львові стали популярними робототехніка та усіляка електротехніка. Набули популярності розумні будинки на базі Raspberry Pi та Arduino, почали поширюватися квадрокоптери, з яких умільці робили гарні фотографії з нових ракурсів. Коротко кажучи, з'єднання явилося багато доступної та дешевої мікроелектроніки, яка давала поштовх створенню чогось нового — машин, контролерів, схем управління. Застосування обмежувались лише уявою.

Опубліковано: 06/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #35: курс Combine, Redux + SwiftUI, Vapor 4

У випуску: продовжуємо вивчати SwiftUI, налаштовуємо GitHub Actions для Swift-проектів і дивимося відео з конференцій. SwiftUI SwiftUI
Якщо ви пропустили все про SwiftUI, то ось непоганий початок. SwiftUI Is Still the Future
SwiftUI — це вже сьогодення чи майбутнє? Integrating SwiftUI with UIKit and Developing Xcode Previews for UIKit's ViewController
Перегляд відрендерених SwiftUI в'юх — для мене це прям кілер фіча. І її можна використовувати для звичних в'ю контролерів. SwiftUI for Mac
Здавалося б, SwiftUI повинен працювати однаково на всіх платформах, але під мак відмінності все ж є. The power of @ViewBuilder in SwiftUI
Якщо ви вже використовуєте SwiftUI і в'юшки починають розростатися, то варто подивитися на @ViewBuilder, щоб рознести створення і відображення. SwiftUI Animation
Лонгрид про анімації в SwiftUI. Хоч і незвично писати, але навіть анімації виглядають в результаті елегантніше.

Опубліковано: 04/01/20 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

CI/CD для фронтенда: огляд інструментів і практик для автоматизації розробки

Мене звуть Тит Коваленко. Вже майже 6 років я займаюся фронтенд-розробкою, а зараз працюю зі стеком React & TypeScript & Apollo. Ви можете запитати: «Ти ж не девопс, чому ж збираєшся розповідати про CI/CD?» Відповідаю: тому що ця стаття в першу чергу орієнтована на інших фронтенд-розробників, а не девопсов. Але я буду радий прочитати коригування та коментарі від девопсов, тому що саме спілкування з ними дає змогу краще розібратися в темі і в результаті отримати ще більш досконалу систему. Процеси розробки веб-додатків з часом ускладнюються, і девопсам важче розбиратися в їх нюансах. Крім того, девопсы, крім фронту, займаються і бекендом, і купою інших завдань, які можуть вирішувати тільки вони. Мені здається, це гарна ідея — розібратися, як ваш додаток буде автоматично збиратися і деплоиться. Тим більше зараз (насправді завжди) тренд на T-shaped people — спеціалістів у своїй галузі, які трохи розбираються в суміжних. Що таке CI/CD Для початку невеликий лікнеп.

Опубліковано: 03/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як ЛУН удосконалює карту новобудов: технічний шлях до 3D-моделей і AR

Всім привіт! Я Тарас, Front-end developer в ЛУН. З першого свого дня в компанії я вибрав роботу над картою новобудов. У цій статті я розповім про те, як від самої простий 2D-карти ми прийшли до тривимірних моделей на основі відео з дронов. Вибір карти невипадковий: це сама інтерактивна частина продукту, а отже, найбільше поле для технічного вдосконалення. З продуктової точки зору при виборі РК карта грає далеко не останню роль і краще всього відповідає на питання, де ж буде знаходитися квартира, в якій я буду жити (чи вигідно здавати:)). Карта 1.0. Піни, полігони, гальма Два роки тому наша карта являла собою Google Maps, піни за координатами РК і полігони (територія ЖК), які ми наносили за допомогою Кадастрової карти . Версія карти всіх новобудов, 2017 Спочатку у нас були дві проблеми та одна мрія. Перша проблема — ми не могли швидко відобразити кілька тисяч ЖК України на Google Maps. Дані, які треба було передати клієнтові (id + геометрія) для пінів і полігонів, займали ~10 МВ.

Опубліковано: 02/01/20 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Ruby дайджест #34: підсумки року, Ruby 2.7.0, актуальність Ruby on Rails в 2020

Дайджест створено у співавторстві зМариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Завершуємо рік з нашим традиційним Ruby/Rails дайджестом. 2019 запам'ятався нам грандіозним релізом Rails 6.0 Action Mailbox, Action Text, підтримкою паралельного тестування, Webpacker з коробки і іншими корисними речами. Влітку вийшла preview1 версія Ruby 2.7.0, що включає поліпшення JIT і експериментальний Pattern Matching. Ще в червні Ruby обзавівся тайпчекером Sorbet , який розробила команда Stripe. А чим запам'ятався цей рік вам?? Релізи Ruby 2.7.0 — на Різдво вийшла нова версія, в якій представлені нові фічі: pattern matching, поліпшення REPL, Compaction GC, поділ позиційних та іменовані аргументи. Ruby 2.7.0-rc2 Released — дана версія була випущена для збору зворотного зв'язку перед фінальним релізом Ruby 2.7.0. У ній будуть представлені нові фічі: pattern matching, поліпшення REPL, Compaction GC, поділ позиційних та іменовані аргументи.

Опубліковано: 28/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Один проект і два PM: можливе ефективне керування

Мене звуть Влад Самойлов. Остання компанія в якій я займав позицію IT portfolio manager, — «Київстар». У проектному і продуктовому менеджменті на ринках СНД, Європи, США та Азії я вже більше 6 років. Останні два роки активно викладаю IT project management в кількох школах і центрах IT-освіти, а також є тренером з командоутворення. Трапилося якось мені працювати з проектом, в якому було два прожект-менеджера при рівноправній управлінської моделі. Проект був досить великим, слабка матриця в організаційній структурі мала плюси і мінуси зі своїм шерінг-пулом ресурсів. І напевно, одним з найцікавіших проектів у моїй кар'єрі. Наявність двох проджект-менеджерів в ньому, звичайно, могло б принести більше користі, ніж шкоди, якби все те, про що я пишу в цій статті, ми змогли реалізувати в повному обсязі і, головне, вчасно. Є ще ряд assumptions, але вони вже другорядні. Однак про все по порядку.

Опубліковано: 27/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Predictive Software Engineering як шанс для аутсорса підвищити якість послуг

[Сергій Кизян — СТО Intetics. 15 років досвіду в розробці, магістр комп'ютерних наук у Вінницькому національному технічному університеті. Пройшов шлях від молодшого інженера-програміста до СТО. Автор книги «Управління, орієнтоване на людей», що стала основою для нової дисципліни у ВНТУ. Співавтор книги про Predictive Software Engineering] Багато компаній віддають розробку програмного забезпечення на аутсорс. Від своїх партнерів вони чекають високих результатів і надійної роботи, але в той же час постійно знаходяться в непевності щодо термінів, якості і вартості розробки софту. Щоб зняти цю напругу, аутсорсингові компанії повинні запропонувати новий підхід до надання послуг. У компанії Intetics ми створили і використовуємо фреймворк під назвою Predictive Software Engineering (PSE), який усуває «вузькі місця» в роботі аутсорсерів. Ідея PSE У нас були десятки проектів, якими керували різні люди, в різних країнах та при різних умовах.

Опубліковано: 26/12/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Переїзд до Великобританії. Від студента-футболіста в Києві до Software Developer в Лондоні за 5 років

Привіт, мене звати Єгор, я з Києва і мені 24 роки. Вже п'ять років живу в Лондоні. У 2017 закінчив бакалаврат Computer Science в University of Westminster. Працюю в стартапі як Software Developer на робочій візі (Tier 2). У цій статті розповім про переїзд до Великобританії, надходження в університет, пошук роботи, життя в Лондоні і план отримання виду на проживання. А тепер всі по порядку. Передісторія З самого дитинства я займався футболом, грав у різних командах на рівні юнацького чемпіонату України. Отже, в школах вчився посередньо, хіба що стежив за англійським, спасибі батькам. Також у мене було хобі — програмування. Почав самостійно вивчати HTML і CSS в школі в 10 класі, пізніше підключив JavaScript і PHP. Зробив кілька сайтів. Все це було на примітивному рівні, але мені подобалося.

Опубліковано: 25/12/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178