C++ дайджест #20: CppCon 2019, Open Sourcing STL від MSVC

Привіт, мої любі сішники! Сьогодні випуск буде присвячено CppCon. То ж почнімо? :) CppCon У Колорадо цього вересня відбулася довгоочікувана CppCon. Trip Reports: Milestone | New Home | Trip Reports CppCon 2019 Trip Report and Slides Відео з конференції вже можна переглянути на офіційному YouTube-каналі . Також відкрито пропозиції до ACCU 2020 .

Опубліковано: 12/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

LocaleBro — локалізація Android - і iOS-додатків без зайвої роботи

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт! Мене звуть Євген Ткаченко. Я в IT вже більше 10 років і зараз розробляю в основному під систему Android. Також я програміст-ентузіаст з багатьма ідеями і їх реалізаціями, адже ніщо не може зупинити розробника, особливо коли він хоче створювати :) Сьогодні я хочу розповісти вам про свій продукт LocaleBro . Це веб-платформа для локалізації додатків, заточена під розробників, перекладачів та менеджерів. Що таке LocaleBro Мета платформи — оптимізувати процес додавання додаткових мов для вже існуючих або нових додатків під Android і iOS. Детальна інструкція по використанню буде трохи нижче, але коротко все виглядає наступним чином. У системі є таке поняття, як проект.

Опубліковано: 10/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

UX Guide: як уникнути юзабіліті-помилок в продукті

На останньому проекті у мене як UX-дизайнера виникла необхідність поділитися базовими знаннями UX з командою розробки. У майбутньому це має допомогти їм уникнути найбільш грубих юзабіліті-помилок в продукті. Також я подумала, що ці базові гайди можуть бути корисними іншим. Наприклад, початківцям і мидлам в Front-end, QA, Product management, а також усім, хто займається розробкою своїх pet projects. Дизайнерам багато речей, описані нижче, швидше за все, відомі. Всі юзабіліті-гайди не помістилися б у формат статті, тому тут найбільш критичні і часті помилки, з якими мені доводилося зустрічатися на різних проектах при оцінці і редизайн існуючих інтерфейсів. Я буду згадувати юзабіліті-патерни і антипаттерны, тобто ефективні і збивають з пантелику дизайн-рішення, а також слабкі патерни, які в принципі виконують свою функцію в інтерфейсі, але є або «милицею», або результатом неправильного підбору потрібного патерну.

Опубліковано: 09/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зустрічі 1:1. Чому не працює такий простий і зрозумілий інструмент

Привіт, вирішив написати цю статтю, так як бачу, що багато керівників декларують використання зустрічей 1:1, але вони не завжди виконують своє призначення. Хтось закидає через брак часу, хтось свідомо припиняє їх використовувати, а хтось тільки намагається «здаватися», але не прагне «бути» керівником, який вміє правильно використовувати 1:1. Стаття буде корисна всім, хто хоче включити зустрічі один на один в роботу з працівниками компанії. Тут ви дізнаєтеся, з чого почати, як їх проводити і якими можуть бути результати. Ілюстрація Дарини Скульской Навіщо потрібні зустрічі 1:1 Зустріч один на один — ваш радар або, ще краще, металошукач. Це єдиний спосіб дізнатися, що відбувається в команді і що думає і відчуває співробітник. Зустрічі 1:1 не про результати поточних завдань, ви і так в будь-який час можете отримати списком у Slack.

Опубліковано: 08/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книжок про Discovery продуктів від Андрея Баса, співзасновника Uptech і Plai

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Про автора: Андрій Бас — співзасновник і Team Lead ІТ-компанії Uptech, фасилітатор Design Sprints. 2019 року посів 9-те місце в рейтингу MC Today «Нові обличчя 2019» . За три роки без зовнішніх інвестицій побудував компанію, яка розширилася до 50 членів команди й успішно розробляє додатки для провідних стартапів з Каліфорнії, зокрема Dollar Shave Club та Aspiration.com ] Вітаю! У цій статті я хочу розповісти про книги, які стануть у пригоді проджект - і продакт-менеджерів чи бізнес-аналітикам для проведення якісного Discovery продуктів. Коли йдеться про Discovery, то я маю на увазі метод, завдяки якому можна зрозуміти потреби цільової аудиторії й розробити продукт, що дає змогу їх задовольнити. В Інтернеті трапляються й інші назви цього методу: Product Discovery чи Customer Development.

Опубліковано: 03/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: карпфишинг — спортивна рибалка зі своєю філософією

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Офат віталій — Senior Full Stack Developer і Team Lead в компанії Lucky Labs. Його захоплення — особливий вид риболовлі — карпфишинг. Віталій розповів, чим ця рибалка відрізняється від інших, у чому полягає філософія карпфішінга і де в Україні водяться найбільші карпи. — Віталій, що таке карпфишинг? У чому його особливості? Карпфишинг — це спортивна ловля коропа, коли вся піймана риба відпускається назад у водойму. Турбота про рибу — головне правило карпфішінга. Всі оснащення повинні бути безпечними: вони не ранять рибу, риба може легко звільнитися від грузила у разі обриву. Всі операції з рибою на березі обов'язково проводяться на спеціальному короповому маті, це така люлька або м'яка подушка. Я також читав статтю про те, що у Великобританії карпфишинг — це скоріше субкультура.

Опубліковано: 02/10/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що має знаті Senior Front-end Developer. Результати аналізу вакансій в Україні та Каліфорнії

Неможливо однаково добре знаті всі профільні технології. Ще складніше розібратись, які з непрофільних навичок можуть знадобитись. Чи дійсно ви вкладаєте сили в знання, на які є попит на ринку праці? Щоб дізнатися, чого очікують роботодавці від Senior Front-end Developer, ми проаналізували 274 вакансії: 152 українські вакансії на DOU станом на 26 червня та 122 каліфорнійські на LinkedIn станом на 25 серпня. У Каліфорнії до дослідження серед інших потрапили вакансії Amazon, Apple, Atlassian, Cisco, Coursera, Hewlett Packard Enterprise, JPMorgan Chase, LG Electronics, Netflix, Siemens, Tesla, Visa, Walmart. Ми брали всі вакансії, актуальні в конкретний день та опубліковані протягом останнього місяця. Ігнорувалися лише рекрутингові агенції. Щоб не бути Капітаном Очевидність, ми не враховували JavaScript, HTML та CSS. Детальніше про методику можна прочитати в попередніх випусках серії .

Опубліковано: 30/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Product Marketing дайджест #0: хто такий PMM, небезпеки прайсингу

Всім привіт, мене звуть Богдан Дроздов, я Product Marketing Manager в Diligences. До вашої уваги пілотний випуск дайджесту, буду радий фидбэку і побажань. У цьому випуску: як правильно рахувати CaC, про запуск продуктів і фичей, ключові драйвери SaaS-продукту і багато іншого. Почитати Почнемо з моєї статті та дослідження про те, хто такі продуктові маркетологи в Україні . Які найбільш часті помилки в продуктовому маркетингу у стартапів і коли треба наймати продуктового маркетолога. Про це матеріал Reforge. Детальний гайд від ConversionXL про Call to Action , в якому описано, як дизайн, що писати і де розміщувати заклик до дії. Andrew Chen — про те, як правильно рахувати CaC з прикладами на різних продуктах. Якщо ви досі вважаєте CaC як (Advertising Campaign Spends)/# of New Customers, то у мене для вас погана новина. Як мотивувати користувачів залишати відгуки про ваш продукт . Стаття від Andreessen Horowitz про Product-User Fit .

Опубліковано: 28/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

WWDC 2019: огляд і практичне застосування Custom Instruments і SF Symbols

Мабуть, WWDC 2019 стала найбільш значущою конференцією для iOS девелоперів за останні кілька років — так стверджували більшість учасників івенту. Я поїхав разом з колегою, таким чином серед 6 тисяч щасливих учасників цієї події виявилися ще й два розробника з NIX. Ми відвідали найважливіші закриті сесії та воркшопи конференції, на яких як раз і розбиралися особливості роботи з новими інструментами. У цій статті я розповім, що залишилося за кадром онлайн-трансляції і з чим треба працювати iOS девелоперам вже в найближчому майбутньому. Так, я знаю, що після WWDC 2019 пройшло вже три місяці, і про події конференції встигли написати багато. І все ж для мене ця пауза була не марною з двох причин.

Опубліковано: 27/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Про останні податкові новинки, або Як припинити давати молоко безкоштовно

Все, що відбувається, можна описати фразою з мого улюбленого сай-фай: «The avalanche has already started. It's too late for pebbles to vote». Важливо зрозуміти, що ковзанка вже заведено, і він скоро на вас понесеться, і тепер вже не має жодного значення рівень корупції, стан дороги на Бердичів, чи якість інсуліну в Козятині, чи навіть рівень інтелекту Зеленського. Або ви зараз же перехопите ініціативу та спробуєте поуправляти тім ковзанкою, або ним керуватимуть без вас. Потрібно осягнути всім — ці процеси важливі передусім для нас та наступних поколінь, тобто конкретно для наших дітей. В тому, що наше суспільство має дорослішати через відсутність історичних громадянських перетворень, я бачу одночасно і величезну трагедію нерозуміння, величезний ризик потрясінь, величезний виклик для шкірного зрозуміти й брати участь, і величезний шанс для суспільства уникнути проблем з минулого дорослих країн. Друге, що треба зробити всім — це не гаяти зараз годині на срачі.

Опубліковано: 26/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Проблеми з тестуванням на проекті для не QA

Вітаю! Я Ігор Берегівський, мені 26 років, п'ять з яких працюю тестувальником. Коли дізнався, що є така професія, одразу ж загорівся, оскільки з дитинства любив досліджувати, як працюють різні механізми й наскільки вони міцні. За час роботи в QA я встиг здобути сертифікацію ISTQB Advanced Level у тест-менеджменті, лідити команду із 14 тестувальників, менеджити частину відділу тестування, викладати курс із тестування й жодного разу не змінити компанію :) У цій статті розповім, як тестування під час розробки допомогло нам — компанії Diligences — створити готовий до релізу внутрішній продукт, що переріс у своєрідний стартап. Стаття буде корисною для проджект/продакт-менеджерів, тімлідів і початківців у сфері забезпечення якості.

Опубліковано: 25/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Країна, де доречний торг на співбесіді. Як живеться програмісту в Ізраїлі

Привіт! Мене звуть Сергій Шелехов. Я програміст, працюю з .NET. У 2017 році ми з дружиною переїхали в Ізраїль, де влаштувалися працювати в різних IT-компаніях. У цьому матеріалі я розповім про особливості життя айтішника в Ізраїлі. Відразу обмовлюся, що це моя перша стаття про IT, так що ви вже не судіть строго. В Ізраїлі (як і в будь-якій іншій країні) є свої плюси і мінуси, але, на мій суб'єктивний погляд, плюсів все-таки більше. Переїзд Почну з того, що громадянство Ізраїлю у мене є з 6 років. Моя сім'я репатріювалася туди в далекому 1990 році, а в 1992-му повернулася назад. Перш ніж почати працювати у IT в Україні, я встиг пожити в двох західних країнах — у Німеччині та Великобританії. «Так якого біса ти робив в Україні?» — запитаєте ви і, звичайно ж, будете по-своєму праві. Але це тема для окремого посту, а сьогодні мова піде про наше з дружиною переїзді в Ізраїль в 2017 році.

Опубліковано: 23/09/19 @ 07:05
Розділ Різне Читати далі...

Ruby дайджест #32: Rails 6.0 і Sidekiq 6.0, подкасти з DHH

Дайджест створено у співавторстві зМариною Завийбородой , Copywriter в RubyGarage. Всім привіт! Відразу почнемо з цікавого. David Heinemeier Hansson (DHH) став гостем відразу двох подкастів, де поділився своїми планами нових продуктів, а також розповів про свою любов до Ruby і своє ставлення до ідеї «Ruby is dead». Вийшли нові огляди на оновлення Rails 6 від BigBinary, а також на Amazon відкрито передзамовлення на книгу Сема Рубі Agile Web Development with Rails 6 1st Edition . Тренди в співтоваристві Ruby Краще пізно, ніж ніколи :) У серпні було анонсовано реліз Rails 6? Rails 6.0: Action Mailbox, Action Text, Multiple DBs, Parallel Testing, Webpacker by default, and Zeitwerk! What a monumental final release. Massive upgrades, intense conceptual compression. Our Best Rails Yet!YDNN Нові версії Sidekiq 6.0, Sidekiq Pro 5.0 and Sidekiq Enterprise 2.0. Welcome to Sidekiq 6.0! ...Sidekiq GitHub перейшов на останню версію Rails.

Опубліковано: 21/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #20: база знань для лідерів, гайди Мартіна Фаулера

Привіт! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу проектного управління. Project Management Тетяна Голубєва ділиться лайфхаками по роботі з очікуваннями і задоволеністю стейкхолдерів. Велика база знань для розвитку тимлида (насправді будь-якого, хто бере на себе лідерські обов'язки). База доповнюється, в даний момент повністю заповнені розділи «Управління людьми» і «Управління командою» — роль ресурс-менеджера. В майбутньому роадмап поповниться ролями Product Owner, Administrator, Tech Lead і всіма можливими знаннями для розвитку Soft Skills. Ваші дані будуть дуже до речі! Як бути з вигорілими співробітниками? Розповідає керівник QA департаменту у Badoo. У кожному випуску повинна бути одна посилання для РМов без технічного бекграунду: What an API is for non-technical people . How to take your engineering team from good to great? — прекрасний гід, що покриває всі аспекти роботи технічного менеджера, з масою практик і підходів.

Опубліковано: 21/09/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як GlobalLogic створювала EcoHike — додаток для туристів, які хочуть очистити Карпати від сміття

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Юрій Голованов, я відповідаю за розвиток мобільного практики у львівському офісі GlobalLogic. Разом зі своєю командою ми займаємося створенням рішень для мобільних пристроїв на iOS і Android. У липні ми запустили додаток EcoHike , некомерційний соціальний проект компанії, мета якого зробити Карпати чистішими. Тепер мандрівники можуть відзначати на карті забруднені ділянки. Відповідно, інші користувачі можуть прокласти маршрут свого відпочинку так, щоб прибрати зазначену місцевість. У цьому матеріалі я розповім докладніше про технічної реалізації проекту. Як виникла ідея і з чого починалося додаток Серед наших колег, особливо у Львові, багато любителів активного способу життя, походів в гори, є навіть екологічні активісти.

Опубліковано: 19/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Подорож на планету Java. Мій досвід проходження сертифікації Java Developer 11

Мене звуть Євген і більше 5 років я займався рішеннями в області Building Information Modelling (BIM), CAD - та CAE-рішеннями з використанням DSL DesignScript і Python. У 2014 році вирішив змінити профіль і зайнятися розробкою на Java. Встиг попрацювати в області розробки і підтримки програм для налаштування комп'ютерних мереж і управління ними. Зараз працюю Java-розробником в компанії AB Soft (Одеса) і займаюся розробкою веб-додатків в предметній області хмарних комунікаційних рішень. Ідея отримати сертифікат Oracle Certified Professional: Java 11 Developer народилася в моїй голові ще в далекому за мірками IT 2016 році, коли компанія Oracle оголосила про плани випустити нову версію Java — 9-ю. Це і дало стимул пройти сертифікацію і ознайомитися з новою версією мови. Але час минав, реліз був перенесений спочатку на півроку, а потім і зовсім на другу половину 2017-го.

Опубліковано: 17/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Навіщо розвивати українську мову в ІТ-секторі

[Від редакції: Олександр Краковецький — CEO компанії DevRain, співзасновник ДонорUA й Chatty, Microsoft Regional Director, Microsoft AI Most Valuable Professional, кандидат технічних наук. Ми звернулися до Олександра з проханням розповісти про ініціативи з розвитку української мови в IT. Також попросили висловити власну думку щодо того, чи важливо популяризувати державну мову в IT-галузі]. Disclaimer. У публікації я не торкаюся тими знання й використання англійської мови в ІТ-секторі. На моє переконання, це must have. Ідеально, саме англійська мова повинна стати другою державною в Україні. Я далекий від ідей націоналізму й не люблю, коли мовним питанням прикривають інші важливі проблеми. Я не проти російської мови, а проти ігнорування української. Враховуючи, що мовна тема потенційно вибухонебезпечна, я намагався висловлюватися максимально політкоректно й нейтрально.

Опубліковано: 16/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Front-end дайджест #36: New React Dev Tools і поліпшення продуктивності Instagram

У випуску: нативний лейзилоадин у новій версії Chrome, продовжуємо використовувати React Hook'і (чи зможуть вони замінити Redux?), а також як нові фічі в CSS допомагають жити краще. Що нового New React DevTools V8 release v7.7 FireFox Team: Firefox 69 Today's Firefox Blocks Third-Party Tracking Cookie and by Default Cryptomining Chrome Team: Deprecations and removals in Chrome 77 What's New In DevTools (Chrome 78) The Native File System API: Simplifying access to local files — новий API для роботи з локальними файлами. Native lazy-loading for the web — нативна лінива завантаження за допомогою атрибута loading в Chrome 76. NodeGUI and React NodeGUI — пишемо десктопні програми на JavaScript на основі QT. Can I email — таблиця доступності можливостей веб-платформи email движках. CSS і CSS in JS Overflow And Data Loss In CSS — будуємо адаптивну до контенту верстку, без втрат даних.

Опубліковано: 14/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

NPX, або Прощайте, глобальні залежності

Гасконцам від програмування присвячується. Коли справа стосується глобальних пакетів, всі кажуть, що це зло. Однак через деякий час у файлі README.md дивним чином виявляється інструкція типу: npm install -g typescript Найлютіші кричать: «Тисяча чортів, я ж сто разів казав не робити цього!» На що чують невиразну відповідь: «Так наш пакет не збирався локально, дебажити ми не могли». Що тут скажеш? Давайте ж розберемося, чи є глобальні NPM-пакети вселенським злом. Для чого взагалі потрібні глобальні залежності Перше і найголовніше: глобальні пакети вносять розбрат в стрункі ряди команди. І скільки б ви не вимагали: «Кожен день оновлюйте свої глобальні пакети на робочих машинах перед початком роботи, та й взагалі перед кожним комітом», — це тільки стрясати повітря.

Опубліковано: 13/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Складнощі тестування мікросервісів та що з ними робити

У червні 2019 року я виступивши на конференції ProQA.Today на тему тестування мікросервісів. Якщо коротко, то в моїй доповіді було чимало критики й могло скластися враження, що я затятий противник технології, альо це не так — удома я навіть маю свій Docker Registry на окремому сервері, з багатьма контейнерами для різних тестерських експериментів. А в Google Cloud у мене є власний застосунок. Як і в будь-якій технології, я бачу в мікросервісах сильні і слабкі сторони, де чимало залежить від правильної архітектури й способу використання. Кілька місяців я обмірковував свою доповідь, виступи інших спікерів та критику й готовий структурувати свої думки у статтю. Усі приклади нижче — мій досвід тестування монолітних систем і мікросервісів. Точка відліку Для початку визначмо терміни, щоб розуміти, про що ми говоримо. У моєму розумінні моноліт — ПЗ як одна система, яке можна розгорнути й запустити на одному сервері.

Опубліковано: 12/09/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175