Java дайджест #38: Java 10

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Java Next (!) Вийшла JDK 10 , і це означає, що ваша Java 9 вже застаріла (!) Style Guidelines for Local Variable Type Inference in Java Про Java 10 від Josh Long Java 10: Parallel Full GC in G1GC від Heinz Kabutz 109 New Features In JDK 10 . Я не рахував, якщо що. А для тих, хто не хоче користуватися застарілими технологіями, JDK 11 Early-Access Builds Spring Next (!) Вийшов Spring Boot 2.0 Micrometer : Spring Boot 2's new application metrics collector Actuator in Spring boot 2.0 . Ще трохи про моніторинг Spring Bootдодатків Testing auto-configurations with Spring Boot 2.0 . Чи робить хтось із читачів свої автоконфігурації? Якщо так, то було б цікаво почути про ваш досвід. Servlet and Reactive Stacks in Spring Framework 5 Щось на зразок новин (!) Eclipse MicroProfile 1.3 Java EE Becomes Jakarta EE і pdf-ка з можливими логотипами Jakarta EE Вийшов JUnit 5.1.0 .

Опубліковано: 07/04/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книжок про менеджмент від Сергія Хлівненка, Engineering Manager у Lucky Labs

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Сергій Хлівненко — менеджер проектів у Lucky Labs. Упродовж останніх 7 років співпрацював з компаніями «Дотик технологій», Panasonic та Yaware, яким допомагав створювати та виводити на ринок власні ІТ-продукти. Основна експертиза та сфера інтересів: інформаційні технології, блокчейн, маркетинг, сучасна енергетика. Організовує тренінги із систематизації життя «Life Project Management»] Я щодня вирішую задачі, пов'язані як з людьми, так і з процесами та проектами. Більшість із них вимагають комплексного підходу у виборі інструментів для побудови ефективних комунікацій, проектування, досягнення результату «win-win» у домовленностях із замовником... Вирішив підготувати підбірку книжок про сучасні моделі менеджменту, аби допомогти початківцям зорієнтуватися в актуальних підходах в управлінні проектами.

Опубліковано: 05/04/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Петро Коренєв, iOS Team Lead в Sigma Software

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Петро Коренєв майже 2 роки працює в Sigma Software, що займається розробкою під iOS близько 6 років. Часто виступає на конференціях, а також бере участь в їх організації: на його рахунку підготовка і проведення CocoaHeads Ukraine і UMT. Петро розповів DOU, як йому вдається поєднувати роботу з підготовкою тренінгів та заходів, чому його робочий тиждень триває 60 годин і питання до самого себе допомагають налагодити продуктивність. Про себе Я захоплююсь програмуванням дуже давно, десь з 12 років. Мені дуже подобалося щось створювати, починав з графічних програм у консолі. Тоді у мене ще не було комп'ютера: я ходив по родичам, комп'ютерних клубах, приділяв увагу інформатики в школі. Тому, коли настав час вступати внз, питання про направлення не стояв. Я вибрав спеціальність «Комп'ютерні системи і мережі» в ДонНТУ.

Опубліковано: 04/04/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Березень 2018 — финстрип, рухаємося до 100К з інфо-сайтів

Місяць видався хорошим у плані зростання доходів. Але поганий в плані власного здоров'я. Стали дуже втомлюватися очі. Працюючи з 9 ранку, вже до 17 дивитися в монітор було неможливо. У підсумку записався до офтальмолога, пройшов обстеження. Результат невтішний: синдром сухого ока, виписали краплі, що з ними стало легше; сходити на огляд до лазерного хірурга, т. к. за ознаками можливий розрив сітківки і потрібно робити профілактичну операцію. 3 квітня піду на консультацію, якщо доведеться робити процедуру по зміцненню сітківки, то на 10-14 днів випаду з роботи. Але здоров'я звичайно важливіше. сходити на огляд до невролога, т. к. на очах багато вен і можливо вони слабо кровоснабжаются. Потрібно більше ходити і більше рухатися. Вже 2 тижні кожен день гуляю швидким кроком 1-1.5 години в день Так що не забивайте на здоров'я, воно важливіше швидких грошей.

Як мінімум вебмайстрам потрібно більше рухатися, гуляти і робити перерви від компа щогодини. Перейдемо до цифр.

Опубліковано: 01/04/18 @ 12:25
Розділ Різне Читати далі...

Реальна історія про те, як в Uklon впроваджували машинне навчання

Привіт, мене звати Андрій, я Data Science інженер в SMART business. У цій статті я розповім, як ми для сервісу таксі Uklon прискорили час подачі машини та оптимізували розрахунок вартості за допомогою машинного навчання. Нижче піде мова про реальний кейсі застосування ML в бізнесі, який показав результати. Про конкуренцію і мотивацію Тільки в 2016 році в Києві з'явилося відразу кілька найпотужніших компаній-перевізників: спершу американський Uber, за ним — компанії з Росії («Яндекс.Таксі»), Словаччини (Hopin), Естонії (Тaxify), а також кілька менших компаній (українських та іноземних), що, природно, спричинило за собою загострення конкуренції в сегменті виклику таксі і закриття багатьох традиційних служб. Жителі великих міст все активніше замовляють таксі онлайн. Якщо на початку 2016 року частка таких замовлень була 5-10% із загальної маси, то через рік їх стало вже вдвічі більше. Очікувано, що частка онлайн-замовлень на ринку буде тільки збільшуватися.

Опубліковано: 30/03/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: "Триставісім" — рок із запальними карпатсько-балканськими мотивами

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічні проекти IT-фахівців: творчість, цікаві хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Ігор Магада працює QA-інженером в компанії Дивувати Commerce в Ужгороді, Павло Генів — Front-end Developer в Svilta. Вже більше 10 років хлопці грають у рок-гурті «Триставісім» , який витворили з двома іншими айтішниками ще у студентські часи. Ігор грає на барабанах, а Павло — вокаліст та гітарист. Ми розпитали у Ігоря та Павла, як було засновано гурт, як часто і де колектив виступає сьогодні та як поєднувати музику з роботою в ІТ. Гурт «Триставісім», Ігор — другий, Павло — п'ятий зліва — Ігоре, Павла, розкажіть про ваш гурт. Що ви граєте? «Триставісім» — це рок-гурт з особливою енергетикою і драйвом. Рокову основу ми поєднуємо з напористими колоритними мелодіями, в яких впізнаються карпатсько-балканські мотиви.

Опубліковано: 28/03/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Movie Expert — рекомендації фільмів за вашими інтересами

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Володимир Бондаренко, я співвласник компанії Mauris та один з творців мобільного сервісу Movie Expert . Наш додаток допомагає за 15 хвилин створити список фільмів та серіалів для перегляду на півроку вперед. Ідея Напевно, кожному відоме почуття «хочу подивитися щось, не знаю що, і ніхто мені не допоможе. Думка про створення кіносервісу приходила до нас неодноразово, але сформувался остаточно в 2013 році. Трудові будні хотілося скрасити хорошою підбіркою фільмів на вечір, в черговий раз стало зрозуміло: не всі ті подобається, чому надавати високі оцінки. Ні рейтинг «Імхонет», ні «КиноПоиск» та IMDb не змогли допомогти в пошуку відповідних фільмів.

Опубліковано: 27/03/18 @ 10:58
Розділ Різне Читати далі...

Робота вночі: як висипатися і треба ставати жайворонком

Мабуть, кожна людина хоч раз у житті був змушений працювати вночі. Чи це була підготовка до іспиту, то потрібно було терміново переробляти якийсь проект — суть в іншому. Ми жертвуємо сном для того, щоб досягти якогось певного результату. Але яку ціну ми платимо? Дуже багато людей все ще вважають сон марною тратою часу, з чим я категорично не згоден. Від того, як ми спимо, залежить наша продуктивність вдень, настрій, працездатність і навіть прийняті рішення. До цих висновків я прийшов не тільки ґрунтуючись на результатах наукових досліджень. Я перевіряв інформацію на власному досвіді, експериментував з різними типами сну, практикував методики поліпшення його якості і розвінчував різні міфи, пов'язані з цим «таємним» процесом. Сам же я студент ХНУРЕ, мене звати Діма. Вчуся на програміста, внаслідок чого тема сну для мене цікава не тільки захоплення, але і як інструмент підвищення власної ефективності.

Опубліковано: 26/03/18 @ 11:10
Розділ Різне Читати далі...

Scala дайджест #8: перша версія Hydra, пререлиз Scala-2.13-M3, конференція ScalaUA

У випуску: швидкий компілятор підмножини Scala, анонс Scala.js 1.0.0-M3, Scala в Starbucks і Zalando, Akka stream Pitfalls. У світі компіляторів Другий пререлиз Dotty . Твіттер почав робити свій швидкий компілятор підмножини Scala , заснований на ідеї паралелізації типізації. До речі, Євген Бурмако розповість про це докладніше на ScalaUA . Вийшла перша версія Hydra — комерційна версія параллелизированного Scala-компілятора. Нотатки Георгія Косаківського, автора першої паралелізації компілятора підмножини Scala, — Kentucky Mule . Нарешті доступний пререлиз Scala-2.13-M3 з підтримкою литеральных типів. А в M4 обіцяють нові колекції . Нове в мові O dersky запропонував новий підхід до метапрограммированию , об'єднуючий підхід макросів і LMS. Нотатки з мітингу Scala Center: вересень , грудень . Інструменти Bloop — додаток до sbt або maven, яке тримає компілятор завантаженим, для швидкої компіляції. Mill — альтернатива sbt від Хаоу.

Опубліковано: 24/03/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #33: інструменти тестування на JS, 12 найбільших програмних збоїв 2017 року і переклад книги "Node Hero"

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Найкорисніше збираю разом і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати 12 найбільших програмних збоїв 2017 року Шість речей , які не варто робити, кажучи про тестування Як не варто робити важливі інтерфейси: гавайська версія Нічого не забути : універсальна схема для тестування веб-додатків ТОП-10. Розбір кращих доповідей у вільному доступі. Heisenbug 2017 Moscow 8 способів прискорити тестування 10 причин, чому ви не професійний тестувальник. Частина 1 . Частина 2 .

Опубліковано: 23/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як стати хорошим ментором

Привіт, мене звати Євгеній Коваль, я PHP-розробник в компанії Wikr Group. Сьогодні хочу поговорити про наставництво — або, як частіше кажуть в нашій індустрії, менторство. Протягом всього професійного життя я мав змогу бути наставником для багатьох колег та друзів, які звертались до мене за допомогою. Це були і люди, які тільки ставали на стежку вивчення чогось нового, і спеціалісти, які хотіли покращувати свої знання, розвиватись. Наразі 6 моїх учнів стали професіоналами своєї справи, і я цим дуже пишаюся. Розкажу детальніше про особливо яскравий випадок. Декілька років тому я працював техніком-програмістом у Coca-Cola та поїхав у відрядження до Нігерії. Нам доручили підвищити професіоналізм місцевих людей та вплинути на ефективність заводу, проте виконувати їхню роботу власноруч забороняли — можна було тільки навчати.

Опубліковано: 22/03/18 @ 11:06
Розділ Різне Читати далі...

Холакратия в дії: як кожен співробітник може вплинути на стратегію компанії

[Про автора: Сергій Корольов — керуючий директор в Railsware з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ: від стартапів до корпорацій. Інженер, продакт-оунер, бізнес-лідер] В останні роки в організаційному управлінні ми все частіше чуємо терміни «плоска структура», «холакратия», «процесна організаційна структура». Вони особливо часто зустрічаються в IT-сфері, так як софтверні компанії досить відкриті до інновацій і тестування різних підходів в управлінні та організації. До того ж, холакратию часто асоціюють з Agile, називаючи її продовженням гнучкої методології розробки в організаційному управлінні. Сьогодні компанії по всьому світу впроваджують окремі елементи плоских структур і перевіряють їх на практиці. І Railsware — не виняток. Холакратия як форма управління побудована на автономних одиницях — командах або скводах . Вони рівноправні і знаходяться на одному організаційному рівні, тому така структура називається плоскою. У цьому випадку ми позбавляємося від класичної ієрархії.

Опубліковано: 20/03/18 @ 09:01
Розділ Різне Читати далі...

LinkedIn, Джин і рекомендації — кращі канали пошуку фахівців. Результати рекрутинг-опитування

DOU багато років проводить опитування програмістів на найрізноманітніші теми, від зарплатного опитування до портрета ІТ-фахівця, але практично ніколи не опитує «іншу сторону» — роботодавців. Ми вирішили виправити це на Джинне і провели опитування серед роботодавців і рекрутерів. Опитування проходило в лютому 2018 року, зібрали 897 анкет. Шукають не тільки рекрутери Посаду Не дивно, що програмісти часто плутають HR і рекрутерів. HR займаються пошуком співробітників майже так само часто, як і «чисті» рекрутери. У 14% випадків займається рекрутингом «непрофільний» співробітник: директор невеликої компанії, тимлид, CTO, PM. Досвід роботи в рекрутингу Порівняно з досвідом роботи програмістів , немає такого перекосу в джуніор, але і менше частка фахівців з досвідом роботи 10+ років (5.74% серед рекрутерів і 9.8% у програмістів). Профіль компанії Розмір компанії Кожен третій рекрутер працює в продуктовій компанії. В агентствах ж працює трохи менше 5% всіх рекрутерів.

Опубліковано: 19/03/18 @ 08:02
Розділ Різне Читати далі...

Як я організовую інформацію при просуванні сайтів

Как я организую информацию при продвижении сайтов Дорогі друзі, в цьому пості я хочу поділитися з вами своєю схемою організації даних при просуванні сайтів. Як відомо, гроші рахунок люблять, а інформація порядок . Коли її багато, то без систематизації даних не обійтися. Я займаюсь SEO з 2006 року і за цей час перепробував багато різних схем організації зберігання даних, і в підсумку виробив ту, якою користуюся зараз і про яку хочу вам розповісти. Дивно, але зараз подумав – а адже за всі роки мені не зустрічалося статей з даного питання. А може, я просто неуважно дивився . У мене головні вимоги до того, як повинна бути організована інформація, наступні: Дані повинні зберігатися в хмарному сервісі, щоб їх не втратити у випадку поломки жорсткого диска і щоб у мене був доступ до них незалежно від свого місцезнаходження. Інформація повинна бути систематизована за простою і зрозумілою системою. І ось що я виробив на основі цих критеріїв. Хмарні сервіси Я зберігаю всі дані по просувних мною сайтів в хмарному сервісі https://www.dropbox.

Опубліковано: 16/03/18 @ 05:56
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в Provectus розробили додаток для відстеження громадського транспорту в Одесі

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Кирило Малаєв, я бізнес-аналітик в компанії Provectus. Наша компанія організовує для своїх співробітників курси з управління проектами «Формула 1». Для нас це можливість поглянути на проект очима менеджера і замовника, а для стажистів, яких набирають в рамках курсу, — понюхати пороху в умовах командної роботи і всіх несподіванок, які вона може принести. Можливість взяти участь у «Формулі 1» в ролі Product Owner'а здалася мені дуже привабливою. Як каже мій друг, в крайньому разі у мене б не вийшло, і я залишився б там, де починав. Я ризикував всього лише парою годин Borderlands в тиждень. Так я думав в самому початку. Забігаючи вперед, скажу, що на сьогодні це одна з найбільших помилок в оцінці проектів.

Опубліковано: 15/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Яке це — працювати в IT, якщо вам за 50

Раніше ми вже просили представників IT-компаній розповісти , як часто вони отримують резюме «вікових» фахівців і готові брати таких співробітників. Цього разу запросили поділитися своїм досвідом безпосередньо технічних фахівців, яким більше 50 років. У статті — про те, як їм працюється в IT-компаніях, важко шукати роботу, вивчати нові технології, спілкуватися з молодими колегами. Олександр Ненько , 56 років, Senior Java Developer в Ignite Я працюю в IT 37 років, включаючи 3 роки роботи під час навчання в КПІ. За цей час обіймав такі позиції: програміст (багато разів), тимлид, проектний менеджер (і цим PM'му був, і Delivery-менеджером), директор невеликої IT-фірми. В останні 8 років — Senior Java Developer в різних компаніях. Це саме те для мене — спокійно і грошово. Я вважаю, що вікова дискримінація в IT існує. Свіжий приклад: люди всерйоз обговорюють , як складно влаштуватися на роботу в 37 років.

Опубліковано: 14/03/18 @ 11:01
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: YoutubeTutor — розширення Chrome для навчання на YouTube

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звуть . Я розробник проекту YoutubeTutor — це Chrome extension, що доповнює функціонал YouTube для комфортного самонавчання. Зараз з допомогою розширення можна зберігати плей-листи як курси, і вони будуть показані на головній сторінці в окремій секції. Також відслідковується прогрес навчання і складається список рекомендованих курсів. Надалі буде зроблена синхронізація між браузерами. Ідея YouTube — класний сервіс, і головний його напрям — розваги. Але це не заважає величезній кількості людей ділитися знаннями, курсами з його допомогою. Спочатку існував сервіс Nerdster.io, який робили 3 українських розробника. Nerdster.

Опубліковано: 13/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Розробник з Білорусі — до переїзду в Київ за програмою для політичних біженців

Всеволод Шашарин — Front-end Developer родом з Білорусі, в 2015 році приїхав в Україну як політичний біженець. Ми розпитали його, що послужило приводом такого переїзду, чому вибір припав на Київ, як проходила адаптація в новій країні, а також ніж білоруський ІТ-ринок відрізняється від українського. — Сева, чому вам довелося виїхати з Білорусі? Так сталося, що ще в 13 років я вліз у молодіжну движуху «Молодий фронт» (в Україні є аналог — «Національний альянс»). У підлітковому віці дуже хотілося боротися з режимом. Почав варитися в цій темі, і поступово перетворилося на роботу — я став менеджером в одній білоруської опозиційної партії. В IT я тоді ще не працював фултайм, тільки фрилансил по верстці і JavaScript. Як менеджеру мені періодично доводилося стикатися з білоруським КДБ: мене викликали на допити і навіть заарештовували. — За що заарештовували? Які були підстави? Наприклад, після виборів у 2010 році було багато кримінальних справ.

Опубліковано: 12/03/18 @ 11:29
Розділ Різне Читати далі...

Product Management дайджест #2: як застосовувати Machine Learning, чому Agile не працює у великих компаніях

Всім привіт, мене звати Саша Ємельянов, я Product Manager в MacPaw. У цьому випуску: з чого починати розробку продукту, чому ми не використовуємо User Personas, створення презентацій в текстовому файлі і багато іншого. Почитати ML для продакт-менеджерів . Цікава стаття про те, як можна використовувати Machine Learning на благо свого продукту. І відразу друга частина статті. Продовжуючи тему Machine Learning, ще 1 березня хлопці з BigML передбачили переможців премії Оскар і опинилися на 100% точні. Hard first or easy first? З чого починати робити продукт? Взятися за найскладніше (і, швидше за все, зірвати терміни) або почати з простого і поступово збільшувати складність реалізуються фіч? Просте питання, на який у кожної команди різний відповідь. У статті — думка CEO Basecamp. Не NPS єдиним. Стаття Nielsen Norman Group про вимірі ступеня задоволеності UX іншими методами .

Опубліковано: 10/03/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Підбірка фан-відео від айтішників за 2017 рік

За традицією зробили підбірку найбільш цікавих, на думку редакції, роликів, знятих в минулому році. Вакансії Приватвакансия для девелоперів яваджаваскрипт
Ось так в Playtech чекали аніматора в команду
Вакансія C ++ Developer від Akvelon
Blackthorn Vision шукали в своє королівство лицаря .NET
Про розробників Суворі будні розробників Playtika
Не забудьте скасувати бронь на переговорку, якщо у вас змінилися плани
Перший робочий день новачка в Innovecs
У Mobilunity кращого працівника місяця обирали між голлівудськими акторами і Кличка
Cleveroad's coding
Про компаніях Як би виглядав Netpeak Software в часи СРСР
Новорічне привітання від Terrasoft
З днем народження, Crytek
Корпоративний дух Do IT Programming Solutions
AR-технології в офісі Softjourn

См. також добірку за 2016 рік .

Опубліковано: 09/03/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171