iOS дайджест #20: що винен знаті Junior iOS Developer

Знайте першу роботу в програмуванні непросто. Станом на сьогодні на ДОУ було розміщено усього 3 вакансії Junior iOS Developer: дві у Львові та одна у Дніпрі. Альо можна відгукуватися на вакансії «iOS Developer». Можна надсилати резюме в компанії, які не розмістили вакансії. Рано чи пізно вас запросять на співбесіду. Що потрібно знати, щоб успішно її пройти та отримати шанс на першу роботу? Англійська мова на рівні Intermediate Переважно література з програмування доступна лише англійською. Технічна документація — виключно англійською. Але я розумію, що ваша англійська може бути слабкою на даний момент, тому більшість матеріалів у цьому дайджесті будуть російською мовою. Якщо я правий і вам треба попрацювати над англійською, зробіть це. Особисто я не вивчав англійської у школі та дійшов до рівня Intermediate, опрацювавши підручники Наталії Бонк «Англійська крок за кроком». Скачати їх можна тут .

Опубліковано: 09/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в ElifTech розробили розумний кулер для води

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Офіси зазвичай оснащені кулерами для води. У ElifTech він також є, донедавна цілком пересічний: бутелі з водою, дві кнопки для подачі води, — гарячої та холодної — і жодних гарантій на те, що вода не закінчиться прямо перед твоєю чашки. Ми взялися вдосконалити пристрій у рамках внутрішнього експерименту SmartOffice. Тож читайте що з цього вийшло. Ідея Ідея експерименту виникла під час командного мозкового штурму, у ході розмови про проекти розумних будинків і автоматизовані побутові прилади. Вирішили надати додаткових можливостей нашому офісному пристрою аби випробувати технології Internet of Things. Кулер — один з найпопулярніших за використанням девайсів, тож він і став пілотним проектом. Ми його назвали «Smart Water Cooler».

Опубліковано: 07/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Wake App In Peace — будильник та допомогу армії в одному додатку

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати Дмитро Грушевський, і сьогодні я розповім про те, навіщо ми придумали «зростити» будильник і платіжну систему в смартфоні, і як ми це зробили. Ідея Незважаючи на те, що проектом Wake App In Peace менше року (ми почали роботу в січні 2017, а офіційний запуск був у травні), самої ідеї створення будильника вже більше двох років. Ми принесли її одному потенційному клієнту в рамках тендеру. У якості «бонусу», доповнення до основного рішення. «Ви ж платіжна система, давайте зробимо це разом», — сказали ми. І хоча ми виграли цей тендер тоді, співпраця не склалася. Так буває. І будильнику довелося чекати ще цілий рік. Власне, про ідеї.

Опубліковано: 05/09/17 @ 11:07
Розділ Різне Читати далі...

«Місцеві» проти «понаїхали»

«Місцеві» проти «понаїхали» — нове поле, тепер айтишное. За «місцевих» грають ті, хто прийшов в програмування давно і «за покликом серця». За «понаїхали» — ті, хто намагається тільки зараз освоїти професію. «Місцеві» закінчили якийсь вуз багато років тому. Часто — навіть профільний. Хоча якість вузівської освіти сильно не люблять. «Понаїхали» навчаються на якихось надшвидкісних курсах. Оскільки одних курсів мало — деякі проходять по кілька курсів. «Місцеві» вірять, що для досягнення великих висот потрібно починати у школі і гризти теорію. Хоча часто соромляться зізнатися, що вже призабули і комбінаторику, і теорію алгоритмів. «Понаїхали» вірять, що їм і зарплати миддла з головою вистачить на найближчі кілька років. «Місцеві» доводять, що у прибульців немає шансів. Доводять частіше собі, так як бізнесу якось пофіг. «Понаїхали» знають, що шанс невеликий. Але спроба того варто. «Місцеві» неохоче вчать нові технології. Немає сенсу змінювати перевірену Java/C#/etc.

Опубліковано: 04/09/17 @ 10:10
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #15: як заробити на Jaguar Xf

Painless Docker is a Guide to Master Docker and its Ecosystem Continuous Improvement The Roadmap to Becoming a DevOps Dude — From Server to Serverless
17 правил, як стати найкрутішим DevOps Engineer. 10+ Great Books For Aspiring DevOps & Engineers SRE
Список книг, які можна почитати у себе на віллі перед каміном під пледом і з келихом вина. Кажуть, якщо прочитати ці книги — в гаражі автоматично з'являється Jaguar Xf. Docker, Containerd & Standalone Runtimes — here's What You Should Know
Стаття дає концептуальне уявлення про сучасному контейнерному світі, і відразу автоматично додає пару розумних слів в резюме. Рекомендовано до прочитання. How Much Do Software Engineers Really Make in Each City?
Рейтинг міст для програмістів, де трава зеленіша. І де залишається більше всього грошей. Today the Go team is happy to announce the release of Go 1.9 Щось новеньке Go 1.9 is released
Релизнулся Go 1.

Опубліковано: 02/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

«Як я провів літо-2017»: літні свята в українських IT-компаніях

Три літніх місяці пролетіли, і саме час подивитися, як IT-компанії провели цей час. Традиційно саме влітку компанії організовують масштабні корпоративи та спортивні події. ABTO Software Цього року ABTO Software відзначив своє 10-річчя. Вечірку з нагоди дня народження організували у стилі старих добрих 8-бітних ігор. Для локації розібрали стародавній Свірзький замок, що на Львівщині. За задумом, команди повинні були виконувати різноманітні завдання на кмітливість та спритність, абі допомоги Супер Маріо визволити свою принцесу. Acceptic Agiliway Святкування другої річниці компанії та літні тімбілдинги — в ході цих подій працівники компанії активно відпочивали: грали в спортивні ігри, пляжні конкурси та плавали. AMC Bridge Дніпро Хмельницький AMgrade Квест, лазертаг, п'ятнашки, караоке, танці, барбекю — і все це в Сафарі-стилі. AppliKey Solutions Appus Studio Річний корпоратив у спортивному дусі. Волейбол, футбол і навіть Мега баскетбол.

Опубліковано: 01/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра і вік: як працевлаштуватися в IT, якщо вам за 50

За результатами опитування на DOU , середній вік українських IT-фахівців — 27 років, а частка співробітників, старших 40 років, яка складає всього лише 3 %. В основному це топ - та проектні менеджери, а також сисадміни. Вік українських IT-фахівців Щоб відповісти на питання, чи можливо влаштуватися на технічні позиції тим, кому за 50, ми звернулися до представників IT-компаній і попросили їх розповісти:
чи беруть вони на роботу «вікових» співробітників; наскільки часто отримують резюме таких фахівців; як немолодому кандидату пройти співбесіду і успішно вписатися в колектив. Ганна Піскун, Director of Human Capital в ELEKS «Вікових» колег в нашій компанії досить багато, і насправді я не бачу пов'язаних з цим проблем. Раніше, коли IT - індустрія у нашій країні була абсолютно молода, зустріти співробітників старше 30-40 років було практично неможливо, хіба що на керівних посадах або в сервісних підрозділах.

Опубліковано: 31/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Харкові: «П'ять поверхів збалансованого простору GlobalLogic»

У жовтні 2016 року знімальна група DOU Ревізор вже була в київському офісі GlobalLogic , а в цей раз ми вирішили показати, чим і як живе харківський офіс однієї з TOP-5 IT-компаній країни. За даними липневого випуску «ТОП-50 IT-компаній України» GlobalLogic переступила позначку 3 000 фахівців, включаючи приблизно 600 експертів в Харкові. Близько 550 з них — технічні фахівці. Офіси компанії розташовані в 4-х локаціях: Києві, Харкові, Львові та Миколаєві. В окрузі і поблизу Харківський офіс GlobalLogic знаходиться в БЦ «Нобель» за адресою вул. Новгородська, 3-Б, куди компанія переїхала 7 років тому. Бізнес-центр розташований в 15 хвилинах ходьби від станції метро «Наукова» і в 10 хвилинах від станції метро «Ботанічний сад». В 10 хвилинах від офісу є кілька зупинок з хорошою розв'язкою наземного транспорту. Поруч з офісом немає великого вибору їдалень і кафе. У самій будівлі бізнес-центру на 2 поверсі є фудкорт (середній чек ? 50 грн).

Опубліковано: 30/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #27: OREO, MVP, Dagger, RxJava

А також: Google Assistant, Testing Support Library, прибутковість Google Play, генерація байкткода, MVVM, Lint rules, аналітика додатків, Realm в продакшені, швидкодія Constraint Layout, робота з пам'яттю і ще багато цікавого! Новини та аналітика Android 8.0 Oreo . Оновлення вже почало прилітати за OTA. Android Testing Support Library 1.0 . Next-generation Dex Compiler in preview. Збірка швидше, розмір файлу — менше. Stock Android is no longer the best version of Android. Google Play наздоганяє App Store за доходами додатків, але відстає в іграх. Як батько Android Енді Рубін має намір покінчити з залежністю від смартфонів . Kotlin Taming state in Android with Elm Architecture and Kotlin (part 1 , part 2 ). Using Kotlin in Your Android Production Code . Writing custom lint rules for your Kotlin project with detekt . Kotlin delegates in Android development . Kotlin on the JVM — Bytecode Generation . Exploring the .class side of Kotlin.

Опубліковано: 26/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Яндекс «Корольов». Чого чекати від нового алгоритму Яндекса і як до нього підлаштуватися

Вчора ввечері, у присутності кількох тисяч вебмайстрів і двох космонавтів, Яндекс оголосив про запуск нового алгоритму під назвою «Корольов». Ніколи раніше компанія заявляла про зміну алгоритму з таким розмахом: презентація в стилі Apple, прямий зв'язок з космосом, величезний зал Московського планетарію, online-трансляція, і пост-релізи у великих виданнях Рунета. Не дивно, що такий потужний PR викликав бурхливу реакцію SEO-спільноти і черговий сплеск емоцій по відношенню до «кровожерному Яндексу, який пристрасно хоче загнати всіх в Директ». Давайте розберемося, що ж сталося насправді і чого нам чекати від чергових нововведень. Чого чекати від Королева в найближчій перспективі? Основна відмінність Королева від попередніх алгоритмів полягає в тому, що ранжируемый документ може вважатися відповідним запитом навіть у тому випадку, якщо сам запит в тілі документа жодного разу не міститься (логічне продовження Палеха, який робив теж саме, тільки для Title).

Опубліковано: 23/08/17 @ 12:47
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Finder — GPS-маячок проти крадіжки велосипедів

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Всім привіт, ми — Катя і Алла, нам приємно познайомитися з вами та поділитися нашим досвідом. Наш проект Finder — це web-сервіс і GPS-маячки для велосипедів, які запобігають крадіжку або показують на карті онлайн, де знаходиться викрадений велосипед. Але спершу розповімо про себе і всіх етапах створення IoT-проекту. Головне — це ідея, натхнення і постійне прагнення вчитися і розвиватися, з чого ми почали власне і продовжуємо робити донині. Ідея Вперше про IoT ми дізналися на виставці інновацій і технологій. «Всі ці роботи, розумний будинок, речі, якими можна управляти через інтернет, просто звели мене з розуму», — це слова Каті :) І як же сильно я її розумію.

Опубліковано: 22/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Антитроллинг, або Три причини для комунікаційної обачності

[Про автора: Михайло Завилейский — Organisational architect в DataArt. До приходу в компанію 10 років працював програмістом і менеджером] Сексизм, расизм, ейджизм, ксенофобія, буллінг... Начебто всі згодні, що ці слова означають щось погане, і всім здається, що до нашої прогресивної сфері вони не відносяться. Навіщо тільки західним компаніям нав'язують обов'язкових політики боротьби з подібними явищами? Але проблема в тому, що їх жертви виявляються регулярно, і це не дим без вогню. Ніхто нікого не чіпає фізично (буває, звичайно, всяке, але дуже рідко — це вже то екзотика, то кримінал). Значить жертви — це ті, хто просто образився. «А на ображених воду возять...» Тим не менш, є багато причин піклуватися про почуття колег, і причини ці далеко не умоглядні. Аспект перший — економічний Ми, професіонали, вчимося все життя, відточуємо навички, накопичуємо досвід, будуємо репутацію. Часто здається, що ти поодинці можеш все, справа за малим — потрібно нескінченно багато часу.

Опубліковано: 21/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #19: .NET Standard 2.0, основні можливості .NET і чого очікувати від Golang 2.0

У випуску: анонс .NET Core 2.0, Akka.NET приєдналася до .NET Foundation, про архітектуру команд і запитів, новий спосіб деплоить контейнери в Azure, введення в MSBuild .NET Core, Rider отримав RTM. .NET Core 2.0 Фінальна версія .NET Standard 2.0. Анонс .NET Core 2.0. Відео про нововведення .NET Core, .NET Standard 2.0, VS 2017 (15.3). Порівняння доступних API .NET Core 2.0 .NET Standard 2.0 . Анонс VS 2017 (15.3). Анонс ASP.NET Core 2.0. Документ , що містить статус розробки нових фіч C#. .NET Тур по основним можливостям .NET. Продуктивність Proto.Actor на різних платформах. Akka.NET приєдналася до .NET Foundation. Угода по стилям , структурі типів і проектування .NET. Архітектура Відмінні статті про архітектуру команд і запитів , не втрачає своєї актуальності. Існують системи доставки повідомлень з гарантією порядку та одноразової доставки повідомлень. Керівництво по архітектурі .NET додатків. Стратегічний DDD з Context Mapping .

Опубліковано: 19/08/17 @ 10:03
Розділ Різне Читати далі...

Локалізація ігрових проектів: побудова команди і процесів

В цьому році студії Plarium Kharkiv виповнюється 9 років. За час існування ми випустили 9 проектів, які перевели на 12 мов. Сьогодні я розповім, як працює команда локалізаторів в нашій компанії. Вибір підходу до локалізації Є кілька підходів до локалізації продуктів. Наприклад, можна всю роботу вивести на аутсорс і співпрацювати з агентствами, яких на теренах СНД досить багато. Деякі з них невеликі і займаються локалізацією на кілька мов, інші здатні перекласти і озвучити ваш контент на будь-яку мову, хоч клінгонською. Інший варіант — можна найняти in-house штат перекладачів, які будуть справлятися з локалізацією своїми силами. Ми в Plarium обрали комбінований підхід: внутрішня команда локалізації співпрацює з командою віддалених перекладачів і пруфридеров. Зараз у нас 9 ігор, які активно розвиваються, — ігрові оновлення виходять кожен місяць або частіше. Також ми локалізуємо контент для порталу plarium.com і працюємо з неігровими текстами.

Опубліковано: 18/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як у GlobalLogic створили кліматичну систему з доповненою реальністю

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Співавтор статті — Олексій Огуй (Senior Manager, GlobalLogic) Раніше ми вже розповідали про те, що в харківському офісі GlobalLogic запустилася інноваційна лабораторія BrainMade . Це інкубатор ідей всередині компанії, де коли-небудь створені Proof-of-Concept (PoC) отримують своє продовження, розвиток і, в перспективі, практичну реалізацію. Крім концепції розумної залізниці , ми писали і про деяких нових напрямках лабораторії, наприклад, Big Data, Industrial, IoT, Augmented Reality, Machine Learning. У цій статті ми хочемо поділитися проектом, який починався як самостійна ініціатива, а тепер став важливою частиною BrainMade. Це система моніторингу мікроклімату у приміщенні під назвою MeteoLogic, заснована на технологіях розумного будинку та інтернету речей.

Опубліковано: 17/08/17 @ 10:06
Розділ Різне Читати далі...

3 головних питання в ремеслі програміста

Ви коли-небудь були в ситуації, коли ваша імейл-листування ставала все довшою, а історія комітів все коротше? Ви коли-то проклинали нагадування в календарі про чергове нескінченному і нікому не потрібному мітингу? У вас коли-то голова йшла обертом від постійних і непередбачуваних змін вимог і завдань на проекті? У мене так. При тому, що я не проджект-менеджер і не продукт-менеджер. І зовсім не менеджер. Я програміст. І не хочу витрачати більшу частину свого часу на розмови ні про що в задушливих мітинг-румах з купою малознайомих чоловіків. Я хочу програмувати. І для таких випадків, коли мій проект починає відводити в бік від оптимальної траєкторії розвитку, я виробила 3 головні питання, відповіді на які дозволяють швидко зорієнтуватися в просторі і далі робити мою улюблену роботу. Для простоти припустимо, що структура команди більш-менш постійна (ніхто не звільняється, і нікого не наймають). Хто ми? Основне питання для кожної команди.

Опубліковано: 16/08/17 @ 10:20
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Atom Space — простір для цифрового творчості та розвитку молоді

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звуть Микола Антонов, я засновник і COO компанії Provectus. Хочу поділитися з читачами DOU новиною про дуже важливу подію, яка сталася в житті одеського IT-співтовариства. Ми відкрили Atom Space, спільний соціальний проект компанії Provectus і IT2School . Це простір для цифрового творчості та розвитку підлітків віком від 14 до 18 років, де будуть всі умови для вивчення і освоєння сучасних технологій. Тут підлітки зможуть безкоштовно удосконалювати і застосовувати свої знання у сферах Technology, Engineering Math. Ідея Сьогодні не кожен може дозволити собі IT-курси. Плюс вони, як правило, орієнтовані на більш дорослу аудиторію з певним технічним бекграундом.

Опубліковано: 15/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Що нам робити з Enterprise-розробкою

У першій частині статті я довго розповідав вам, як все погано і взагалі відчув себе вісником Апокаліпсису. Це, безумовно, цікавіше і веселіше, ніж пропонувати рішення. Зрештою, у нас взагалі люблять погоджуватися з тим, що все навколо погано. Але такий підхід (бачити тільки безпросвітний триндець навколо) віддає інфантилізмом. І я, ризикуючи накликати на себе тонни звинувачень в (скажемо м'яко) неосвіченості, продовжу свої промови про те, що ж з усім цим робити. І почати треба, природно, з огляду деталей того, що зараз пропонує ринок і академічне середовище. Складність Найперша проблема, я б сказав — мати всіх проблем — це складність. Складність всього — від предметної області до архітектури самих Enterprise-додатків. І ці складності нашаровуються і викликають один одного. І множать один одного. Тому давайте з них і почнемо. Відразу скажу, я не претендую на якісь академічні пізнання. Я — звичайний керівник невеликий софтверної компанії.

Опубліковано: 14/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET Core in da Cloud

.NET Core тільки починає набирати популярність, але багато великі постачальники хмарних рішень вже реалізували підтримку цієї платформи у своїх сервісах. Я вирішив подивитися, хто з великих хмарних провайдерів і в якому вигляді зараз підтримує нову технологію. Враховуючи, що .NET Core може бути вручну встановлений на будь-яку сучасну серверну ОС, в огляд не були включені постачальники VPS/VDS сервісів. У цьому огляді розглядаються виключно хмарні провайдери, які надають можливість розгортати .NET Core проекти в рамках IaaS або PaaS, де необхідне оточення вже заздалегідь налаштовано. Фреска Мікеланджело Створення Адама
Azure Підтримувані моделі: IaaS, PaaS / Документація Azure — найбільш динамічно розвивається хмарна платформа. Крім того, це рідна платформа для .NET проектів, оскільки її розробником є компанія Microsoft. У Azure можна розміщувати .NET Core проекти як в службах WebApps, так і у віртуальних машинах.

Опубліковано: 12/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Особливості віртуалізації Xen в автомобільній сфері

Я Lead Software Engineer, займаюся проектами по віртуалізації для автомотів-сектора в GlobalLogic. Ця стаття підготовлена на основі мого виступу на Root Linux Conference 2017 , і є продовженням теми, яку недавно розкрив Ларс Курт . Протягом останніх 5 років GlobalLogic активно займається проектами в автомобільній сфері. Деякі з них — спочатку комерційні, деякі — експериментальні прототипи (proof of concept або просто PoC), частина з яких згодом перейшла на комерційну основу. Одне з найбільш цікавих і важливих для нас напрямків у цій сфері — це технології віртуалізації. У цій статті я розповім про те, навіщо вони потрібні і як працюють, а також торкнуся основні проблеми, з якими ми зіткнулися в процесі розробки, а також способи їх вирішення. Почнемо з того, чому технології віртуалізації зараз особливо актуальні для автомобільної індустрії. У будь-якому сучасному автомобілі середнього рівня (не кажучи вже про машини преміум-класу) використовується 2-3 різних комп'ютера.

Опубліковано: 11/08/17 @ 07:21
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165