Релокація джуніора: про роботу й сієсту в Іспанії

Продовжуючи тему релокацій на DOU, вирішив внести частину іспанського тепла в холодну українську осінь. Але спочатку коротко про мене: навчався у Львівській політехніці на кафедрі оптотехніки, «увійшов в ІТ» у вересні 2015 після закінчення літнього стажування у компанії OSF Global. В основному працюю на фронтенді, але намагаюся себе цим не обмежувати. Мотивів переїзду я ще досі не осягнув сам на 100 відсотків: можливо, хотілося подивитись на світ, можливо, захотілося кращого життя (не з фінансової точки зору). Одним словом, після кліку «Send CV» на LinkedIn і почалася ця історія. Я знайшов позицію Junior Frontend Developer у мадридському офісі Zooplus. Це німецька компанія з офісами в європейських містах. Основний її бізнес — продажу товарів для тварин онлайн, тобто типовий e-commerce. У вакансії вказувалося, що кандидат може мати малий досвід роботи — якраз такий, як у мене на той час був (6 місяців і кілька реалізованих проектів).

Опубліковано: 23/10/17 @ 10:49
Розділ Різне Читати далі...

Кілька роздумів про інфобізнес в розрізі інформаційних сайтів і не тільки

На початку місяця я вписався в марафон від 9seo , де потрібно за 9 місяців максимально збільшити відвідуваність сайту, з яким ти береш участь в марафоні. У забігу зараз 155 осіб, більш менш вагомі призи приготовані для тих хто закінчить марафон з 1-10. Краще звичайно закінчити в топ 5. Я поки на 16 місці, але все тільки починається. Це була невелика підводка, про марафоні більш докладно я розповім в окремому пості. А поки хочу викласти свій великий коментар, який я залишив у відповідь одній людині з марафону на його думки про інфобізнес.
Мій коментар Проходив багато інфо-курсів поки шукав де б ще заробити, який напрямок ще спробувати. Мають сенс тільки ті, де акцент зроблений на повну послідовність, зворотний зв'язок на кожному кроці і вкрай бажано в дуже вузькій ніші/тематики. І це тільки 5-10% успіху особисто тебе в цьому курсі. Решта 90% наскільки сильно ти готовий сам працювати, розбиратися, заглиблюватися в тему.

Опубліковано: 23/10/17 @ 07:49
Розділ Різне Читати далі...

Python digest # 16: Python — друга за популярністю мова на GitHub

У випуску: розпізнавання карт з Python, FB використовує Python 3.6.3, генератор ботів для ігор. Новини Python is the 2nd most popular language on GitHub — після JS. Python overtakes R, becomes the leader in Data Science, Machine Learning platforms — порівняння в картинках і графіках популярності R vs Python ML. Universities finally realize that Java is a bad introductory programming language — від Java до JS і до Python як мови викладання у вузах США. SK-CSIRT identified malicious software libraries in the official Python package repository, PyPI — служба безпеки Словакії виявила malware в PyPi. — всі машини на Facebook вже використовують Python 3.6.3. Нові релізи Matplotlib 2.1 Pyinstaller 3.3 released — додана підтримка Python 3.6. Цікаві бібліотеки OpenCV-Playing-Card-Detector — визначення карт в реальному часі за допомогою PiCamera та Python. Відео . Google Facets — тул від Google для візуалізації та аналізу даних.

Опубліковано: 20/10/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #20: як влаштована аутентифікація і авторизація в ASP.NET 2.0., нововведення в ASP.NET Core, огляд GraphQL vs REST

У випуску: статті про нутрощах managed об'єктів, дискусія щодо організації роботи з системами контролю версій, міні-гра, побудована на Polymer 3.0, книга для розуміння моделі акторів. .NET ASP.NET Core 2.0 Authentication and Authorization System Demystified
Загальне уявлення про те, як влаштована аутентифікація і авторизація в ASP.NET 2.0. Zero Garbage Collector for .NET Core
Приклад реалізації GC, який не збирає сміття. Може бути корисно для невеликих утиліт, щоб вичавити максимум продуктивності. ASP.NET Core 2.0 Features
Нововведення в ASP.NET Core, такі, як WebHost builder APIs, Configuration основний сервіс, зміни в HTTP.sys і особливо приємний, на мій погляд, IHostedServices інтерфейс, який дозволяє реєструвати додаткові background процеси перед стартом ASP.NET Core, як то підписки на черзі повідомлень, старт системи акторів, інші сервіси і все це використовуючи ті ж зареєстровані в контейнері сервіси. Джва роки чекав цієї фічі. F# and .

Опубліковано: 07/10/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #30: справжня історія терміна Bug, перезавантаження ПК під час тесту, навантажувальне тестування з Gatling з нуля

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Найкорисніше збираю разом і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Новини Вийшов реліз Selenium 3.6 . Skype представив функцію «Інтерв'ю» для технічних працівників. Виявлено новий тип Bluetooth-атак , що дозволяє зламати майже будь-який мобільний пристрій. Почитати А ви знали, що слово баг вперше з'явилося 9 вересня 1947? А значно раніше! І факти цілком правдоподібні. Принципи тестування програмного забезпечення . Особистий переклад з книги «Мистецтво тестування» Р. Майерса. Асинхронний веб, або що таке веб-сокети . Огляд інструментарію для навантажувального і перформанс-тестування. Навантажувальне тестування мобільного додатка : запис трафіку і створення скриптів. Особливості організації роботи розподілених тестових команд . Ти ж тестувальник або як правильно складати Bug report . Postman — ваш помічник у тестуванні API.

Опубліковано: 06/10/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кращий тестувальник року — про кар'єру, досягнення і про те, як стати професіоналом у QA

Олександра Ковальова — Head of Softengi Training Center, Senior Testing Consultant і мама двох дітей отримала нагороду Ukrainian IT Awards 2017 в номінації Best Professional in Quality Assurance. Вона розповіла, як їй вдалося стати кращим тестувальником року, кар'єрних рішеннях і про те, що значить бути професіоналом у тестуванні. Кар'єрний шлях у тестуванні Я вчилася в ІТ-внз на факультеті комп'ютерних наук. Закінчила Харківський національний університет радіоелектроніки за спеціальністю «Системна аналітика». На своє перше співбесіду я потрапила випадково. На питання, чому я вирішила стати тестувальником, відповіла: «Тому що аналітики відразу не візьмуть, а тестування — це хоча б цікаво». І, як не дивно, мене взяли :) Так я 7 років тому потрапила в Softengi, хоч взагалі не збиралася жити і працювати в Києві. В принципі з того, що вчила в інституті, знадобилося мало.

Опубліковано: 05/10/17 @ 07:50
Розділ Різне Читати далі...

Фізик-ядерник — про адронному колайдері в Німеччині і ролі програмування в житті вченого

Максим Бородін — Java-розробник, живе і працює в Німеччині. За освітою Максим — фізик-ядерник, з 2006 по 2009 рік він займався науковими дослідженнями на адронному колайдері. В інтерв'ю для DOU Максим розповів про експериментальній науці, ускорительном центрі DESY в Гамбурзі, а також про роль програмування в житті вченого. — Максиме, ви багато займалися і експериментальною фізикою, і програмуванням. Ким ви себе вважаєте — програмістом або фізиком? Зараз я більше програміст, звичайно. Захопився і фізикою, і програмуванням ще в школі — у мене були чудові вчителі з цих предметів. Думав поступати на IT-факультет КПІ, але все ж вибрав ядерну фізику в КНУ ім. Шевченка. Про свій вибір не шкодую: на фізфаку нас навчили думати, аналізувати проблему, підходити до вирішення з різних сторін, не боятися братися за завдання, які ще ніхто не досліджував раніше. — Чи є в Україні робота після фізфаку? Куди можна працевлаштуватися? Все залежить від того, яким напрямком фізики ви займаєтеся.

Опубліковано: 03/10/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

React 16: огляд нової архітектури fiber

Я Шемет Євген — професійно займаюсь розробкою більше 10-ти років, виступаю на конференціях, організовую IT-мітапи, викладаю у благодійній фундації BrainBasket та з цього навчального року у ВНТУ. Я доповідав на Vinnytsia.js про React 16 . І нещодавно мене попросили написати на цю тему статтю для DOU. Статтю пишу вперше, тому буду радий вашим зауваженням та порадам в особистих повідомленнях або коментарях. Fiber Fiber — це нова архітектура, що покладена в основу React 16, реліз якого відбувся нещодавно . Велика частина коду була переписана з нуля. Основною метою було створення можливості для пріоритизації оновлень вмісту. Також переписана система обробки помилок та усунуті деякі старі незручності, наприклад, необхідність обгортати декілька елементів в один кореневий елемент. Існуюче API, на щастя, майже не зачепили. Демо Розпочати знайомство найкраще з проблеми, яку має вирішити нова версія. Її добре видно на демо.

Опубліковано: 29/09/17 @ 10:52
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як харків'яни створили IT-музей

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Дар'я Гордієнко, я волонтер проекту по створенню Музею програмного забезпечення і комп'ютерів в Харкові. Хочу познайомити вас з нашим дитям. Розповім, чому вирішили його створити, хто в цьому брав участь, і найголовніше, для чого ми це зробили. Знаєте, з часом починаєш вірити в те, що випадковості не завжди випадкові, і що існує закономірність: є ідея — завжди знайдеться однодумець, який готовий розвивати її разом з тобою. Так і сталося у Антона Трубнікова (CEO Logic IT Solutions) з Олександром Коваленком (системний адміністратор в Plarium) і Сергієм Цимбалом (глава відділу бізнес-розвитку в AIRS+). Ще після відвідування Computer History Museum в Каліфорнії у Антона з Сергієм виникла думка створити свій музей.

Опубліковано: 28/09/17 @ 10:38
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, інтернатура. Жовтень'17

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у жовтні 2017. Усі програми безкоштовні та передбачають можливість працевлаштування по завершенні. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси/стажування/інтернатури, яких немає в дайджесті, пишіть на zlot.dima@gmail.com , і ми додамо їх до статті. Для того, щоб ви завжди отримували найактуальнішу інформацію про стажування, ми витворили Telegram-канал , куди будемо надсилати сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію про можливості для початківців. Компанія Місто Напрямок Тип Codaline Черкаси Front-End, Android, Ruby Курси DataArt Херсон QA Курси Dev-Pro Харків JavaScript Курси EPAM Дніпро, Вінниця, Київ, Львів Front-End/JS .

Опубліковано: 26/09/17 @ 10:30
Розділ Різне Читати далі...

Віддалена робота: плюси і менеджерські особливості

[Про автора: Володимир Желєзняк — успішно запустив два стартапу в розподілених проектах. Багатьох працівників не бачив жодного разу. Різниця в часових поясах — до 12 годин. Працюю з дому 6+ років. Троє дітей] Приймаю команду на розподіленому проекті, обдзвонюю співробітників. Про тямущої джуна знаю, що він молодий і завжди ввічливий. І в мене весь час відчуття, що співрозмовнику страшно. Дзвоню йому, питаю: «У тебе камера є?» — «Є, але можна я її не буду включати?»
Поговорили, все ок.
Але я ні фіга не розумію, чого він боїться. Це злочинець, якого розшукує Інтерпол? У нього на обличчі неестетично ростуть щупальця? Він під час роботи одягає тільки шапку з фольги з заземленням? Якщо чоловік такий дивний, то я не зможу її зрозуміти і не можу передбачити його дії. Раптом він вирішить, наприклад, базу та код у відкритий доступ викласти?
Починаю гуглити. Відразу ж знаходжу топік: «Добрий день. Мені 16 років, я боюся, що на роботі дізнаються і звільнять».

Опубліковано: 25/09/17 @ 10:08
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: від 0 до 13000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини

Клієнт Клініка лазерної медицини і хірургії. Розташована в Києві. Наше завдання Вивести сайт в топ по запитам не пов'язаним з «лазером», тобто загальні запити, що трохи ускладнило завдання. Вихідні дані На момент початку робіт вік домену становив менше півроку, а відвідуваність обмежувалася розробниками та причетними до проекту співробітниками. Процес робіт Семантика На початковому етапі робіт погодили з клієнтом, що просування візьмемо 26 груп, в яких вдалося зібрати понад 530 ключових слів. Початкові групи виглядали так: Роботи по внутрішній оптимізації Одним з перших і найбільш важливих етапів є внутрішня оптимізація сайту. Оптимізатор склав ТЗ на внутрішню оптимізацію. Серед інших, ТЗ вирішувало основні проблеми сайту: привести всі урли до ЧПУ; усунути всі варіанти дублювання контенту; доопрацювати структуру і створити додаткові сторінки під цільові запити; зробити перелінковку всередині сайту. Потім була розміщена перша партія текстів.

Опубліковано: 25/09/17 @ 10:08
Розділ Різне Читати далі...

Нюанси UI & UX для iPhone X

iPhone X відрізняється від попередніх моделей великим закругленим екраном з ширшим спектром кольорів і технологією розпізнавання обличчя власника — Face ID. Apple вже випустила Human Interface Guidelines для iPhone X . У цій статті я хотів би окреслити основні нюанси UI & UX для iPhone X згідно з рекомендаціями від Apple. Image Source 1. Якщо ваша аплікація приховує статус бар , Apple радить переглянути це рішення. Адже iPhone X має більше вертикального простору, а статус бар знаходиться у тій зоні, яку аплікація, напевно, не буде використовувати. 2. Пропорції екрана iPhone X не збігаються з іншими моделями. Так, якщо ви використовуєте одне і ті саме зображення для фону, воно може виявитися обрізаним або не поміститися на екран. 3. Apple радить унікати явного розміщення інтерактивних контролів у найнижчій зоні екрана та в кутках. Адже найнижчу зону екрану користувачі будуть застосовувати для жестів, що повертають на Home screen та дозволяють переключатися між аплікаціями.

Опубліковано: 22/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS/Android розробник з Криму — про бізнес у Львові, продукт у Берліні і стартапі в США

Андрій Черкашин — програміст родом з Криму. У 2014 Андрій переїхав до Львова і там відкрив власну компанію. Пізніше отримав цікаву пропозицію в Німеччині від великої продуктової компанії, але пропрацював там недовго, переїхавши до США заради контрактної роботи у Microsoft. Зараз Андрій живе в Сан-Франциско і працює в стартапі Onfleet. Ми розпитували Андрія про його досвід переїздів та роботи в компаніях різних типів. — Андрій, як так вийшло, що через 3 роки ви встигли змінити 5 міст трьох країн — України, Німеччини та США? Я народився і виріс в Криму, в маленькому місті Бахчисарай. Навчався в СевНТУ у Севастополі, ще в університеті захопився веб-, а потім і мобільного розробкою. По закінченні вузу 2 роки працював як iOS програміст в аутсорсинговій компанії, паралельно ще вивчив Android. У 2014 у нас відбулися тривожні події в Криму. Коли це все почалося, я просто не міг до кінця повірити в те, що відбувається.

Опубліковано: 21/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: Facebook

[Шлях стажиста — постійна рубрика, в якій IT-спеціалісти діляться своїм досвідом стажувань як у закордонних, так і в українських компаніях. Якщо ви хочете розповісти свою історію, пишіть на vlada@dou.ua ] Привіт! Мене звати Діма Охонько , після стажування у Facebook я отримав фултайм офер. Вже два роки працюю на повний робочий день: півтора роки в Лондоні, потім переїхав у Сіетл. Як усе почалося З дитинства я захоплювався математикою. Саме це захоплення, як виявиться згодом, стане важливим у моїй кар'єр єрі програміста. Мені дуже пощастило з вчителем математики у школі — Тимошкевич Вікторією Олексіївною. Навчаючись у Київському фізико-математичному ліцеї № 208, я мав можливість відвідувати додаткові гуртки, в яких викладали найкращі українські олімпіадники, брав участь у турнірах, щоліта їздив у математичні табори. Як і більшість однокласників, я вступив на механіко-математичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка.

Опубліковано: 19/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #5: нестандартні практики розробки, книги по ретроспективі та помилки новачків в продакт-менеджменті

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Серпень не ряснів матеріалами з управління проектами та продуктами, тому посилань сьогодні трохи менше, а фана — трохи більше. Project Management Перегляньте свій процес проведення співбесід. Можливо, він позбавлений сенсу, і ви перевіряєте навички, які не використовуються при вирішенні реальних завдань. Зате заганяєте кандидатів у стрес . Деякі нестандартні практики розробки, які ви можете спробувати у себе на проекті. Особливо розумної для мене особисто вважаю практику #5. Резерви продукт-оунера. Якщо ви часто собеседуете людей на роботу — стаття буде корисна до прочитання. Техніка самоконтролю «Stop. Breath. Think. Act» допоможе не наробити помилок зопалу. Як ефективно взаємодіяти менеджеру і дизайнеру? Agile, Scrum і все таке Three core characteristics of the organizations that have embraced Agile. Канбан в 5 простих кроків. Командна робота — найважливіший фактор успіху проекту.

Опубліковано: 16/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Релокация в країну посмішок, або Як живеться в Бангкоку

Ну а що? Хто не мріяв жити біля моря? А скільки постів є в інтернеті про радощі життя команд на островах? Не злічити! Я ніколи не працював за кордоном. Все життя у мене була блакитна мрія — жити в США. Не те щоб я сильно хотів переїхати саме в Штати: з десяток бізнес-тріпів — і мій запал американської мрії злегка згас. Природно, я замислювався: як воно жити в іншій країні? Відпустку та еміграція — це ж різні речі, правда? Але в цілому Штати я розглядав як єдине місце, куди я переїхав. І ось сталося! Я виграв (до речі, зовсім забувши, що грав :)) green card і переїхав в Бангкок! Р — Логіка! Вид з вікна кондо співробітника Що ж, поговоримо про роботу в Таїланді, а точніше в Бангкоку (там, де моря практично немає, а якщо є, то купання в ньому передвіщає хвороби навіть онукам). Провівши 3 відпустки в Азії (двічі в Таїланді і один раз на Шрі-Ланці), я задумався про те, щоб ближче пізнати цю частину світу. Особливо після того, що я побачив у Сінгапурі.

Опубліковано: 13/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Підсумки серпня 2017. Перший сайт вийшов на 1000 уніків

Був у відпустці до 10 вересня, тому звіт виходить в невеликою затримкою. Серпень видався стандартним місяцем, все йде більш-менш за планом. Але найближчим часом потрібно вносити корективи в роботу, на відпочинку прийшло багато ідей, які записав і буду впроваджувати як можна швидше.
Якщо тезово, то виглядає так: поки не буде перші 30 руб міс з інфо сайтів — фокусуватися потрібно на тому, що принесе ці гроші, тобто публікувати якомога більше контенту. Всі фішки і дрібні докрутки залишити на потім. максимально опрацювати монетизацію, зараз в середньому виходить 160 руб на 1К уніків, потрібно 250. Стоять блоки тільки РМЯ і adsense. поки публікується 70-100 статей в місяць і сам перевіряю кожну після КМ, потрібно стежити за якістю, щоб воно було на межі. впровадити за проектну роботу по днях, щоб не перемикатися між декількома сайтами за день — це має збільшити ефективність.

Опубліковано: 11/09/17 @ 05:26
Розділ Різне Читати далі...

Як і чому почалась революція ІТ-освіти у Львові

[Про автора: Зеновій Верес — керівник освітнього напрямку Lviv IT Cluster, System Architect у компанії SoftServe, асистент кафедри комп'ютерній ютеризованих систем автоматики у Львівській політехніці] Цього вересня Львівський Кластер ІТ запустивши 4 нові бакалаврські програми у місцевих університетах: «Artificial Intelligence» у Львівській політехніці, «Data Science» та «Computer Science» в ЛНУ ім. І. Франка на факультеті прикладної математики і «Data Science & Intelligent Systems» в ЛНУ на факультеті електроніки. Вже другий рік діє програма «Internet of Things» у Львівській політехніці, яка стала першою спробою не просто модернізувати освіту, а створити абсолютно нову інноваційну програму. У цій статті я розповім, як почалась ця революція ІТ-освіти у Львові і в чому полягали головні труднощі. Труднощі реалізації У 2015 році після захисту дисертації я почав викладати у Львівській політехніці на кафедрі КСА, вів курс програмування для студентів-першокурсників.

Опубліковано: 11/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #20: що винен знаті Junior iOS Developer

Знайте першу роботу в програмуванні непросто. Станом на сьогодні на ДОУ було розміщено усього 3 вакансії Junior iOS Developer: дві у Львові та одна у Дніпрі. Альо можна відгукуватися на вакансії «iOS Developer». Можна надсилати резюме в компанії, які не розмістили вакансії. Рано чи пізно вас запросять на співбесіду. Що потрібно знати, щоб успішно її пройти та отримати шанс на першу роботу? Англійська мова на рівні Intermediate Переважно література з програмування доступна лише англійською. Технічна документація — виключно англійською. Але я розумію, що ваша англійська може бути слабкою на даний момент, тому більшість матеріалів у цьому дайджесті будуть російською мовою. Якщо я правий і вам треба попрацювати над англійською, зробіть це. Особисто я не вивчав англійської у школі та дійшов до рівня Intermediate, опрацювавши підручники Наталії Бонк «Англійська крок за кроком». Скачати їх можна тут .

Опубліковано: 09/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171