Поради сеньйорів: як прокачати знання junior DevOps

Поради сеньйорів — постійна рубрика, в якій досвідчені фахівці діляться практичними порадами з джуниорами — загальні лайфхаки по навчанню, які книги та ресурси читати, які навички освоювати і багато іншого. У цьому випуску говоримо про DevOps. Олег Федотов, Engineer Level 2 в CoreValue 18 років досвіду в ІТ, з них 5 — у DevOps Почнемо з того, що спочатку DevOps — це культура відносин між групами розробки та експлуатації, а не професія. І тільки згодом, природним шляхом, DevOps перемістився в розряд професії — суміші таких навичок, як системне адміністрування, програмування, використання хмарних технологій і автоматизація інфраструктури. При цьому спектр використовуваних технологій настільки широкий, що починаючому DevOps інженеру треба бути готовим присвячувати достатньо багато часу на їх вивчення.

Опубліковано: 27/09/18 @ 07:04
Розділ Різне Читати далі...

Про менталітеті датських IT-шників – розповідь українського розробника

Якщо залишити в стороні технічну сторону справи, то українське IT відрізняє дві характерні риси: Відносини айтішників з іншим суспільством. Айтишная зарплата в злиденній країні — пропуск в сите життя. Одним — «dolce vita», іншим — «оковита». Відносини айтішників між собою. Приховане змагання і бажання прикрити уражене самолюбство. Це і бажання писати тільки на самих модних мовах і технологіях («не на пыхе ж говнокодить!»), і їдкий сарказм в коментах на ДОУ, і його кристалізація у вигляді появи сайту ebanoe.it. Це проблеми дорослішання. Буває і по-іншому. Давайте порівняємо українські та датські айтишные реалії. Я прожив у Копенгагені 5 років, за цей час встиг попрацювати СТО в датському стартапі (holiday rentals industry), а також розробником в IT-відділі датської телекомпанії TV2. Є чим поділитися. Ставлення до роботи Був такий анекдот. Виходять з конференції данець з українцем (не будемо показувати пальцем).

Опубліковано: 26/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #14: поради щодо підбору персоналу від Netflix, суміщення ролей тимлида і ПМа, переосмислюємо Scrum

Всім привіт! Ділюся черговою порцією цікавих матеріалів з управління проектами в першому осінньому випуску PM дайджесту! Project Management No comments: The 12 signs how to know when you're slowly but surely becoming a bad manager Чудова стаття/слайдкаст доповіді про те, як вимірювати ефективність розробників . Must Read. Нам потрібні не менеджери, а Servant Leaders! :) А якщо серйозно і без buzz-words, то поради з статті дуже розумні і обов'язкові до виконання для хорошого менеджера в 2018 році. Chief Talent Officer гаряче улюбленої нами компанії Netflix в деталях ділиться своїм досвідом і підходами до підбору нових співробітників . Top quote: Making great hires is about визнаючи проектів житлового great matches. Дві статті про Code Review: Я не згоден з одним з посилів другої статті, що Code Review — це інструмент навчання, просто тому, що навчання через Code Review подовжує процес delivery до неприпустимих для бізнесу показників.

Опубліковано: 22/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #35: дослідницьке тестування API, з чого почати вивчення автоматизації та тестування атомних електростанцій

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Найкорисніше збираю разом і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати Раніше ця колекція ресурсів з тестування вже публікувалася тут. Але проект продовжує наповнюватися новими матеріалами, не пропустіть. Список посилань на онлайн-курси з різних тем про тестуванні З Нейронки за 5 хвилин Веб-кешування на прикладі купівлі молока в магазині Огляд інструменту з аудиту безпеки веб-додатків — Burp Suite Дослідницьке тестування API , частина 1 Дослідницьке тестування API , частина 2 10 кращих інструментів для тестування API Тестові API , щоб помацати REST-сервіси Допомагаємо виплисти : як ввести новачків у складний проект Книжкова полиця Андрія Ладутько — Rex Black, Leo van der Aalst, James L.

Опубліковано: 21/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в Ukad створили Slack-бота для управління проектами

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Challenge. В потоці щоденних завдань програмісти забувають вчасно заповнювати дані по time-reporting. Потрібен простий спосіб нагадувати членам команди про щоденному звіті, який би дозволяв розсилати повідомлення тільки тим, хто забув залогировать час. Solution. Ми розробили бота на основі Microsoft Bot Framework, який щодня в 11:00 перевіряє, що time report внесено в систему обліку. У противному разі він повідомляє працівника про це особистим повідомленням в корпоративний Slack. Про розробку бота і розповімо у статті. Реалізація Ukad slack-бот побудований на Microsoft Bot Framework . Цей фреймворк підходить для різних платформ, не вимагаючи окремої реалізації функціоналу для кожної.

Опубліковано: 20/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Туторіал з налаштування Rails-додатків на Amazon EC2 з Chef. Частина 1

Всім привіт! Мене звати Ярослав Безрукавий, я — Ruby/JavaScript розробник у RubyGarage . Цією статтею хочу розпочати цикл туторіалів із розгортання Rails-додатків. Ідея такого туторіалу прийшла до мене тоді, коли я робив перші спроби знайомства із DevOps. Коли я тільки починав, мені складно було зрозуміти, з чого складається процес розгортання додатків, та я ніяк не міг знайті ресурс, де інформація викладалася б зрозумілою мовою для новачків. Іншими словами, я мусів збирати потрібну мені інформацію по частинах, як пазл. Одним із перших інструментів для розгортання додатків, який я спробував опанувати, був Chef. І це було нелегко. Усі статті про налаштування інфраструктури, що я бачив, розглядали або лише певну частину всього процесу, або примітивні задачі, котрі не малі практичного застосування. Таким чином, щоб отримати повну картину застосування Chef для розгортання Rails-додатків, я повинен був подивитись тисячі джерел та прикладів коду на GitHub.

Опубліковано: 19/09/18 @ 10:05
Розділ Різне Читати далі...

Будуємо сильну команду: від 0 до 100

[Дмитро Зінов'єв — Software Engineering Manager в EPAM, 11 років в IT] Всім привіт! У цій статті я хочу поділитися практиками побудови сильних команд, які я зібрав за 12 років роботи в цій сфері. Моя розповідь буде в контексті компаній, які успадковують сервісну модель з можливістю розширення зони відповідальності до рівня консалтингу. Історія моєї команди Чотири роки тому ми починали роботу командою 20 хлопців. Був тільки потенціал і нестримне бажання ростити експертизу, щоб мати можливість працювати з проектами будь-якої складності і технологічних стеків. Мета була працювати на перспективу, не потопаючи в поточній реальності. Крок за кроком, квартал за кварталом ми побудували ці процеси. Через два роки повторили цю стратегію з двома новими дисциплінами в нашій команді. Зараз у мене в команді більше 170 чудових і компетентних фахівців. 80% команди продовжує розвивати і інвестувати в практику на регулярній основі.

Опубліковано: 18/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: від 0 до 25000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини

Клієнт Клініка лазерної медицини і хірургії. Розташована в Києві. Оновлені результати Перший кейс за цим проектом ми опублікували у вересні 2017. Кейс: від 0 до 13000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини. Через рік ми показуємо оновлені дані. Дані для порівняння: липень 2017 — липень 2018: липень 2017 липень 2018 Всього відвідувань 22304 39886 Відвідувань з пошуковиків 10303 21260 Семантичних груп в роботі 64 86 Запити в топ 10 483 905 топ 5 374 704 топ 3 287 495 Додані у просування групи запитів — високо конкурентні. Незважаючи на це, кількість запитів в топ 10 Гугла збільшилася на 87% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, топ 5 +88%, топ 3 +72%. Органічний трафік з пошукачів зріс на 98%. На момент публікації кейса відсоток виведення в топ 10 Гугл від загального числа запитів становить 52%: Падіння загального відсотка виведення на графіку — періоди додавання нових пріоритетних семантичних груп у просування. Т. к.

Опубліковано: 18/09/18 @ 08:17
Розділ Різне Читати далі...

Як провести Discovery на новому проекті: конкретні кроки і приклади

У статті піде мова про те, як зібрати вимоги до продукту, провести інтерв'ю і створити артефакти Discovery. Цей матеріал буде корисний тим, хто не знає, з чого почати, боїться втратити час або не врахувати важливого. Для кожного кроку описані теоретичні аспекти та їх застосування на практиці в умовах реального проекту. Сказати, що українські IT-компанії рутинно проводять повноцінні Discovery на нових проектах — перебільшити, якщо не збрехати. Наш ринок завойовує все більше довіри в іноземних замовників. Якщо ваша компанія хоче і може взяти фазу Discovery на себе, це перевага виділить вас серед конкурентів. Життєвий шлях проекту починається з фази Discovery і переходить у фазу Delivery. В рамках Discovery ми: досліджуємо предметну область; досліджуємо бізнес-процеси замовника; дізнаємося очікування замовника від нового продукту; виявити вузькі місця; формулюємо вирішення його проблем на високому рівні; розставляємо пріоритети і формуємо backlog; складаємо roadmap проекту.

Опубліковано: 17/09/18 @ 10:15
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #17: Python reaches Tiobe index TOP 3

У випуску: огляд алгоритму Timsort, підходи до тестування Postgres запитів в Python, заміна термінів у мові. Новини Microsoft announce Python integration into Power BI Breakthrough: Python reaches Tiobe index Top 3 master/slave —нашумівший PR. Цікаво почитати думки core девів у коментах. Python developers locking conversations and deleting comments after people mass downvoted PRs to remove master/slave terminology from the language" І ще обговорення на DOU на цю ж тему. Релізи Django 2.1 — release notes нової версії популярного веб-фреймворка. PyBind11 v2.2.4 . Цікаві бібліотеки Interactive-coding-challenges — 120+ підтримуваних, інтерактивних задачок з фокусом на алгоритми та структури даних, що трапляються в інтерв'ю. Pyodide — Python scientific stack, compiled to WebAssembly. Social Mapper — розпізнавання облич у соціальних мережах. Python-nubia — фреймворк для побудови shell аплікацій, що використовується в деяких командах Facebook.

Опубліковано: 15/09/18 @ 08:24
Розділ Різне Читати далі...

GPGPU via C#: короткий огляд

Кожен рік ми збільшуємо кількість процесорних ядер, щоб підвищити загальну продуктивність наших систем і поліпшити користувальницький досвід. Восьмиядерним телефоном сьогодні вже нікого не здивуєш. При цьому нам доступний ще один вид обчислювальних пристроїв, що більшість програмістів обходить увагою. Він має безліч — сотні — обчислювальних ядер. Це GPU, або графічний процесор, який відповідає за промальовування інтерфейсу і обробку графіки в іграх. З самого початку свого існування GPU був вузькоспеціалізованим пристроєм, призначеним тільки для перетворення і рендеринга переданих йому даних. При цьому потік даних був тільки одностороннім: від CPU до GPU. Проте з моменту виходу Nvidia CUDA (Compute Unified Device Architecture) в 2007 році і OpenCL (Open Computing Language) в 2009, графічні процесори стали доступні для універсальних двонаправлених обчислень (так званих обчислень загального призначення на графічних процесорах або просто GPGPU). З моєї точки зору, як .

Опубліковано: 14/09/18 @ 07:50
Розділ Різне Читати далі...

Raspberry Pi — іграшка для pet-проекту або мікрокомп'ютер для highload продукту

Привіт, мене звуть Іван Нєкіпелов, і я Python Tech Lead в компанії з автоматизації кафе, ресторанів і магазинів Poster . Хочу розповісти, як і чому ми вирішили використовувати Raspberry Pi на постійній основі в комерційних цілях для нашого highload продукту. Наш досвід буде корисний усім тим, хто думає застосувати Raspberry у вузькому місці проекту і хоче зрозуміти, які підводні камені можуть зустрітися на шляху. Що ми робимо Poster — це SaaS-система автоматизації ресторанного і роздрібного бізнесу. Те, що ми робимо, називають Point of Sale або «каса». Для того, щоб після роботи ви з'їли з друзями по бургерів у гастро-пабі, шефові потрібно опрацювати меню і створити технологічні карти, комірнику — дізнатися, які продукти закінчуються на складі, і вчасно купити їх, офіціантові — провести замовлення на касі, а кухареві — приготувати страву. Всі ці процеси працюють швидко і злагоджено завдяки системі автоматизації. Наш продукт розділений на дві частини — термінал і адмінка.

Опубліковано: 12/09/18 @ 10:01
Розділ Різне Читати далі...

Пожежна команда і біг на випередження: як ми будуємо Java Competence Center в EPAM

Вже кілька років я займаюся розвитком Центру компетенцій Java в EPAM. За цей час він встиг поміняти head-базу, став частиною внутрішнього навчання, сформував Java-експертизу для роботи над складними проектами. Процес організації Центру захоплюючий, але зовсім не гладкий. Ми перепробували різні способи і досі не зупиняємо пошук оптимальної структури. У статті я розповім, що ми робимо і навіщо компаніям і IT-фахівцям потрібні центри компетенцій. Сподіваюся, що наш досвід буде корисний іншим. Як все починалося, або Пошук ідеальної формули Ідея внутрішнього Центру компетенцій проста. Якщо раптом на якомусь проекті не вистачає компетенції, якщо хтось з команди вирішив прокачати свій рівень в певних технологіях або належить хитромудрий пресейл з замовником, Центр компетенцій підставляє плече. В ідеалі це ядро максимальної галузевої експертизи — щоб плече було міцним і надійним. Коли 8 років тому я прийшов у компанію, подібних структур тут ще не було.

Опубліковано: 12/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Український математик Богдан Рубльов – про олімпіади, перемоги школярів на міжнародних конкурсах та майбутнє математиків

Богдан Рубльов — український математик та професор факультету комп'ютерній комп'ютерних наук і кібернетики КНУ імені Тараса Шевченка. Він також є організатором математичних олімпіад в Україні й головою журі Всеукраїнської математичної олімпіади . З 2009 року Рубльов возити математичну збірну Україну на різні міжнародні олімпіади. Нещодавно українська команда стала четвертою на Міжнародній математичній олімпіаді, найстарішій з міжнародних наукових олімпіад серед школярів. Всі шестеро її учасників вибороли медалі — чотири золотих і дві срібні. Богдан Рубльов організовував поїздку. Досі найкращим результатом України на Міжнародній математичній олімпіаді було шосте місце, здобуте в 2014, 2007 і 1997 роках. В інтерв'ю для DOU Богдан Рубльов розповів, яка різниця у підготовці математиків в Україні та за кордоном, що далі робити тим, хто найкращий у цій науці, та як це — любити математику.

Опубліковано: 10/09/18 @ 11:02
Розділ Різне Читати далі...

Centers of Excellence. Особливості впровадження

[Про автора: Сергій Кизян — Chief Technology Officer в Intetics з більш ніж 15-річним досвідом роботи в ІТ. Розробляв на C, C++, Java, C#.NET, Code Project Legendary Author ] У своїйпопередній колонці я трохи розповів про те, що таке Centers of Excellence (CoE), пояснив, які плюси отримають компанії, які запровадять центри, розповів про те, навіщо центри потрібні співробітникам.
Коротенько, Сої — це команда, яка забезпечує управління, впроваджує кращі практики, проводить дослідження і навчання певною фокусної області. СоЕ зазвичай формується з найбільш активних співробітників, які займаються розвитком центру поза своєї робочої завантаження. Однак у кожної компанії сценарій впровадження CoE буде своїм, в залежності від потреб компанії, клієнтів, співробітників. За підсумками статті я отримав багато запитань як у коментарях, так і в лічку і вирішив відповісти на них в новій колонці.

Опубліковано: 06/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Хмельницькому: «Компактний офіс Stfalcon.com»

DOU Ревізор побував у Хмельницькому офісі Stfalcon.com — компанії, що займається комплексною розробкою веб-сервісів для технологічних стартапів і великих бізнесів. Також вона володіє експертизою в транспортній галузі, туризм і e-Commerce. Компанія була заснована в 2009 році в Хмельницькому. У 2017 році відкрили офіс у столиці. На даний момент всього в Stfalcon працює 65 співробітників: 45 — в хмельницькому і 20 — в київському офісі. З усієї команди 37 осіб — технічні фахівці (включаючи дизайн, тестування, системне адміністрування), з яких 26 — розробники. В окрузі і поблизу Офіс компанії знаходиться на п'ятому поверсі будівлі за адресою вул. Зарічанська, 3/2. Поруч з офісом є достатній вибір закладів, де можна пообідати. Співробітники частенько заглядають в булочну «Витрибеньки від куми», яка знаходиться на першому поверсі того ж будинку. Пиріг з куркою і кави обійдеться тут у 35 грн.

Опубліковано: 05/09/18 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: репозиторій на GitHub – шпаргалка для вивчення Python

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, читачі! Мене звуть Олексій, я — full-stack програміст, на даним момент працюю в EPAM над React Native проектом. Нещодавно вирішив почати вивчати Python у вільний від роботи час, з метою подальшого розвитку в бік Machine Learning. У підсумку я створив невеликий репозиторій Playground and cheatsheet for learning Python , який, сподіваюся, буде корисний не тільки для мене, але також і для тих, хто робить перші кроки в бік Python. Ідея Вивчати Python 3 я почав з документації на офіційному сайті. Мені сподобалися приклади коду, але, на жаль, вони були там не інтерактивними. Хотілося спробувати виконати код самостійно, з різними вхідними даними і подивитися на виводиться результат.

Опубліковано: 04/09/18 @ 10:16
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Серпень 2018. Майже апнул 100К

1$=68р. Монетизація тільки РМЯ і Adsense 1. «медицина-1»
Траф середньодобовий: 14566 (пройшов. міс 13988);
Всього статей: 793;
Дохід: 69633 (минулий міс 57058 руб);
Дохід на 1К уніків: 164 крб. У цьому місяці підбив ROI сайту — 32% в міс, але делегування тут тільки копір і КМ, іншому сам ручками.

2. «медицина-2»
Траф середньодобовий: 1241 (пройшов. міс 978);
Всього статей: 369;
Дохід: 5284 (минулий міс 3429 руб);
Дохід на 1К відвідувачів: 145 крб. 3. «туризм»
Траф середньодобовий: 349 (пройшов. міс 312);
Всього статей: Нових статей — 8; Інші 250 з 2013 року.
Дохід: 1436 (минулий міс 1034 руб);
Дохід на 1К уніків: 142 руб.4. «медицина-3»
Траф середньодобовий: 0;
Всього статей: 39;
Дохід: 0 Усього опубліковано за серпень 65 статей. Разом за Серпень: 76353 контекст + 21000 (прямі реклы)=97353 р. Пройшов міс 61521+4000(продав посилання).

Опубліковано: 02/09/18 @ 10:04
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #7: оновимо знання з Qt

Привіт, мої любі сішники! Цього разу пропоную оновити знання з Qt, як завжди, переглянути кілька нових статей із С++ та новини про улюблені інструменти для розробки. Починаємо? :) Qt Згадуючи про Qt, неможливо не відмітити її чудову документацію з детальними прикладами , найкращими практиками та описом можливостей аналізу коду . У Qt4 UI базувався в основному на Qt Widgets, а вісь Qt5 вже заполонивши Qml. Щоб нам було цікавіше дискутувати, що ж краще — у нас є табличка з порівнянням Qt Quick, Qt Widgets та Qt WebEngine :) Щодо Qml — гарний опис також можна знайте в QmlBook . Про улюблену фічу від Qt — сигнали та слоти — написано багато. Пропоную поглянути на серію статей: part 1 , частина 2 , частина 3 , частина 4 , — в яких детально описується принцип роботи та перехід до нового синтаксису (Qt4 до Qt5). Про багатопоточність у Qt можна прочитати тут . В останній версії Qt 5.

Опубліковано: 01/09/18 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Python Challenge, або Як я ознайомився з автоматизованим тестуванням за місяць

Чому розробник навчить Manual QA Engineers? Вже точно не тестування, в цьому вони професіонали! Але він може відповісти на багато важливих питань автоматизації, точніше дати базові знання програмування, які необхідні QA для успішної роботи. Як програмісту розібратися в написанні автотестів на Python за місяць на рівні, достатньому для навчання тестувальників, чому варто вчити — дізнайтеся з цієї статті! Преамбула Програмування я полюбив ще під час навчання в інституті. Мене настільки захоплювала ця сфера, що на старших курсах я розробив методичку і вів практичні заняття з кластерним обчислень в Харківському національному економічному університеті. Сьогодні у мене близько п'яти років досвіду в розробці. За цей час освоїв декілька технологій: був .NET фахівцем, поринув у веб-розробку на JS і навіть встиг трохи розібратися в Markup.

Опубліковано: 29/08/18 @ 11:04
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168