C++ дайджест #13: OpenCV, результати зимового cpp meetup

Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті розглянути OpenCV та результати засідання комітету зі стандартизації. Почнімо? :) OpenCV OpenCV (Open Source Computer Vision Library) — це open source бібліотека (під ліцензією BSD, що означає можливість використання як у навчальних, так і в комерційних цілях). Вона дозволяє аналізувати зображення та відео, розпізнавати жерсті, трансформації, робити калібрування камери, застосовувати фільтри тощо. Для опанування OpenCV можна звернути до офіційного туторіалу та документації . Книжки: Learning OpenCV: Computer Vision with the OpenCV Library ; Practical OpenCV .

Опубліковано: 09/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #1 і стартова інфа

Я надивився марафону у Смарта і вирішив зробити щось схоже, тим більше відносно недавно запустив новий сайт. Пробегусь з питань, на які відповідав сам Олексій в стартовому пості.
Скільки буду інвестувати? Планую в загальній складності близько 800-1000К руб особистих грошей . Але вкладення будуть розмазані по часу. Так як це не єдиний проект, то планую неспішно за 2 роки. Сюди ж буде входити і подальше реінвестування зароблених на цьому сайті грошей. Взагалі головне завдання не інвестувати певну суму, а виписати близько 1500 статей і отримати хороший повернення на інвестиції. Покажу сайт? Показувати не буду, так як тут же народ наплодит ще пару десятків в цій ніші і навіть якщо у народу не фіга не вийде, то траф вони все одно отожрут. Так що нафіг. Що за ніша? Конкурентна. Є близько 10-13 сайтів зі стабільним трафіком 10-12+К/добу при 500-900 статтях.

Опубліковано: 09/03/19 @ 09:09
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книг для розвитку особистості від Дмитра Малиночки, тренера з soft skills в EPAM Ukraine

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Дмитро Малиночка співпрацює з EPAM Ukraine в якості Training & Development Specialist. Сертифікований бізнес-тренер з 7-річним досвідом. За цей час розробив і провів 7 авторських тренінгів, готував спікерів до виступів на Ted, а також навчав фахівців великих міжнародних компаній. Захоплюється психологією і, зокрема, темою комунікації між людьми] Я постійно читаю розвиваючу літературу. Мені подобаються книги, в яких присутні елементи психології (вони допомагають розглянути питання глибше), а також біографії (їх читаю для натхнення). В процесі я завжди продумую, наскільки та чи інша думка підходить особисто мені, наскільки вона «лягає» на мою робочу чи життєву ситуацію. Звичайно, буває, що читаю і розумію, що ці знання поки застосувати ніде. Такі книги — на перспективу, їх я люблю читати з ручкою або маркером.

Опубліковано: 07/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Про менталітеті мексиканських IT-шників. Нотатки українського PM'а

Нижче буде багато тексту виключно про мексиканців, тому пару слів про те, чому вирішив написати цей матеріал. На відміну від інших авторів публікацій подібного формату, я не був айтішником до переїзду. В юності розривався між двома захопленнями: музикою і комп'ютером. Закінчивши музичну школу ім. Столярського і не довчившись на в ІМЕМ ОНУ ім. Мечникова, отримав запрошення працювати в мексиканській оркестрі. Гастролював по містах і штатах, а потім скористався можливістю попрацювати в більш прибуткових сферах і пішов у менеджмент, а потім перекваліфікувався в PM. Працював у дочірніх компаніях великого медіахолдингу, які займалися розробкою мобільного для ритейлера смартфонів (найчастіше з встановленим софтом). Також були разові аутсорс-замовлення. У Мексиці прожив 10 років. Отримав досвід у різних проектах і галузях, створив сім'ю, але не асимілювався і повернувся в Україну. Правда, Мексика повністю не відпускає — регулярно відвідую там матір, сестру, синів і племінників.

Опубліковано: 06/03/19 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Codecrumbs — новий погляд на вивчення і документування вихідного коду

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати , я працюю JavaScript програмістом. Вивчаю вихідний код, JavaScript і не тільки) вже майже 10 років. У цій статті я хочу розповісти свою історію розробки інструментів для аналізу коду, а також представити свій останній Github-проект Codecrumbs . Він дозволяє вивчати, документувати та пояснювати кодову базу швидше. Ідея Все почалося рівно два роки тому, коли я вирішив вивчити вихідний код React. Це виявилося досить непростим завданням, і я провозився майже 3 місяці, намагаючись зрозуміти і побудувати у своїй голові хоч якусь картинку того, як все працює. В результаті з'явився проект Under the hood-ReactJS .

Опубліковано: 05/03/19 @ 08:05
Розділ Різне Читати далі...

Ruby/Rails дайджест #27: другий реліз beta-версії Ruby on Rails 6, оновлення JRuby, огляд потенційних фіч в Ruby 2.7

Всім привіт! Почнемо з того, що спільнота Ruby продовжує роботу над Ruby on Rails 6 — в лютому вийшла друга бета-версія з новим code loader, який отримав назву Zeitwerk, а до кінця квітня очікується реліз стабільної версії фреймворка. Також до кінця березня відкрита реєстрація доповідей на конференцію RubyC, яка пройде у вересні в Києві. Тренди в співтоваристві Ruby 24 лютого мові Ruby виповнилося 26 років Ruby was named Ruby on this day, February 24th, 1993. Happy 26th birthday, Ruby!Yukihiro Matsumoto Співзасновник Discourse зазначив 7% зменшення часу відповідей і значне зниження споживання пам'яті після переходу на Ruby 2.6.1 Looks like Ruby 2.6.1 is going to give @a discourse 7% performance for improvement median request time and a large memory saving! ... great job @yukihiro_matz/@_ko1/@k0kubun and team!Sam Saffron DHH оголосив, що Basecamp і Shopify вже використовують другу бета-версію Ruby on Rails 6 в продакшені Rails 6.

Опубліковано: 02/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Scala дайджест #9: результати дослідження мови, Scala 3, модель TensorFlow в Scala

У випуску: чому Твіттер перейшов на Kafka, простий блокчейн на Scala, конференція ScalaUA. Розвиток мови Scala 3 FAQ . Результати опитування про екосистему інструментальних засобів. А от опитування про екосистему cats. 5 тем, які привертали увагу Scala спільноти в 2018. Інтерв'ю з Біллом Вернером : спойлер — книга про Dotty вже в MEAP; в scalatest буде property-based testing... Про додавання в мову поліморфних записів. До речі, ми збираємо питання і пропозиції, на які творець мови Мартін Одерски буде відповідати на ScalaUA . Якщо хочете задати питання — напишіть його тут . Ми їх поставимо і опублікуємо відповіді. ML TensorFlow model in Scala . Doddle-model : продуктивні ML-моделі як иммутабельные об'єкти. Kafka Вступна стаття про побудову топологій. на Kafka. Kafka з котами . Процесинг взагалі без кодування. Двостороннє шифрування потоку даних. FP Concurrency with cats-effects. Shared state in FP . Якщо ви не переситилися монадными стеками. Scala Typeclassopedia .

Опубліковано: 01/03/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Финстрип за Лютий 2019, інфо-сайти. Стагнація

Всього сайтів в роботі: 4 шт. Опубліковано 81 статей. (пройшов міс 109) Всього трафіку в середньому в день: 19504 (пройшов міс 17352) Дохід РМЯ: р. 31360 (пройшов міс 32094) Дохід ADsense: 568*66=37488 р. (пройшов міс 535*66=35310 р.) Дохід Пуши: 13691 р. (пройшов міс 18578) Дохід пряма реклама: 0 р Всього: 82539 р. (пройшов міс 88 982) Все в подробицях я публікую (з самого початку роботи над інфо сайтами) на форумі F-seo в закритому розділі з финстрипами https://f-seo.ru/master/index.php#finstripy.70 — кому цікаво реєструйтесь та додавайте свої стрипи, щоб бачити стрипи інших. Розбір польотів В середньому по днях трафік зростає, це добре, як мінімум тим, що хоч тут немає стагнації. Чого не можна сказати про дохід, поки що похвалитися нічим. Пуши дуже сильно скотилися в цьому місяці і судячи за статистикою за останні дні лютого продовжують падати. Мабуть зовсім скоро вони взагалі випалять себе як інструмент додаткового заробітку.

Опубліковано: 01/03/19 @ 10:07
Розділ Різне Читати далі...

Питання ФОПів закрите, працюємо над законом для креативних індустрій. Про зустріч президента й прем'єр єра з ІТ

[Про автора: Степан Веселовський — СЕО Львівського ІТ Кластеру, Почесний Амбасадор Львова, член Ради Представників Асоціації IT Ukraine] 26 лютого представники ІТ-індустрії країни малі спільну зустріч з Президентом Петром Порошенком та прем'єр-міністром Володимиром Гройсманом. Нам важливо було зрозуміти основну позицію лідерів країни стосовно індустрії та її розвитку, а також обговорити останні нагальні питання, зокрема пропозицію Мінсоцполітики щодо обмеження діяльності ФОПів. Спробую окреслити найважливіші пункти розмови та ті, про що нам вдалось домовитись. Новий закон для ФОПів На зустрічі президент та прем'єр запевнили, що ніхто не дозволить собі ухвалювати закон, який сильно впливає на ту чи іншу галузь, не проконсультувавшись з її представниками.

Опубліковано: 27/02/19 @ 01:37
Розділ Різне Читати далі...

Зміна формули ІКС 27.02.2019

Изменение формулы ИКС Сьогодні в Я. Вебмастере, в розділі «Якість сайту, з'явилося оновлення про зміну формули розрахунку ІКС : Експрес-аналіз нашої вибірки з приблизно 400 сайтів поки не показав явну закономірності Ікса від яких-небудь факторів, крім одного – цей показник обнулився майже у всіх сайтів, якими не займалися більше 2 років. Зате чітко видно, що не впливає на цей показник. 1. Немає кореляції з посиланнями. Є нові сайти з нульовим посилальних, у яких ІКС підріс. Є сайти з великим об'ємом посилань, у яких ІКС просів або не змінився. 2. Немає кореляції з тематиками. У нашій вибірці є комерційні і інформаційні сайти дуже різних тематик, скрізь однаковий розковбас. 3. Немає явної кореляції з обсягом трафіку. Є відчуття зв'язку з динамікою зростання трафіку (поки не підтверджені). 4. Немає явної кореляції з індексацією сайту , але є відчуття з динамікою появи нового контенту.

Опубліковано: 27/02/19 @ 09:24
Розділ Різне Читати далі...

Information Security дайджест #13: Лллакинамбур

Дайджест створено у співавторстві з Єгором Папышевым . 00h > Інтро Закінчилися новорічні свята. Салати і минулорічний хліб нарешті з'їдені, ялинки винесено, а на календарі — кінець. Кінець лютого. 01h > Гаряче Стаття з аналітикою на тему шістнадцяти зламаних сайтів, 620M вкрадених облікових записів і дарквеба. А ви часто міняєте паролі до використовуваних сервісів? А може, використовуєте діряві парольні менеджери ? Є трохи більше деталей. Новий рансомварь — нагибатор NAS-ів та інших хмарних сховищ вже весь лютий активно спредится серед англомовних користувачів, а як скоро він добереться до нас — питання часу. Звати Cr1ptT0r-му. Відкритий CFP на весняну конференцію з кібербезпеки Security BSIDES Kyiv 2019! Спікери можуть подавати свої заявки тут . Останнім часом не вщухають скандали на ґрунті «прайваси vs корпорації», на цей раз відзначився одразу два гіганта: Facebook і Google.

Опубліковано: 23/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Hello World у Computer Vision: визначаємо швидкість руху авто на кордоні з Польщею

Мене звати Сергій Тятін, я в IT більше 20 років. За цею годину адмінив юнікс-сервери, паяв і дизайнив залізо, створював продукти, був хакером, займався геймдевом і мобільною розробкою, стартапами, а зараз працюю програмістом на enterprise-проектах. Сьогодні я хотів би розказати про ті, як починав розбиратися з Machine learning, а саме зі сферою Computer Vision. І в результаті створив систему, яка визначає швидкість пропускання авто зеленим коридором на кордоні з Польщею. Ідея Моє захоплення комп'ютерною ютерним зором розпочалося із статті на Хабрі «Нейрореволюция в головах і селах» . Світ змінився, системи комп'ютерного зору можуть в ріалтаймі розпізнавати фрази об'єкти на відео, і це на звичайному залізі! Відрізняти стовб від пішохода, тротуар, розмітку на відео, знятому камерою в авто. Можливості вражають, і водночас ці технології доступні. Практичне застосування цих технологій — новий океан можливостей.

Опубліковано: 22/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд Essential SAFe: про методологію людською мовою

Всім привіт, я Лубчак Альона, CEO & SAFe Program Consultant в компанії E5. Я працюю з SAFe (Scaled Agile Framework) на практиці з 2014 року. В кінці 2015 пройшла сертифікацію і навчання як SAFe Program Consultant. Зараз в якості консультанта допомагаю компаніям впровадити Scaled Agile Framework і підвищити продуктивність роботи. У цій статті я не ставила перед собою мету надати вичерпне пояснення SAFe. Для цього існують спеціалізовані тренінги, книги, вебінари, зустрічі і т. д. Моє завдання — дати мінімальний огляд, освітивши найважливіші, на мій погляд, аспекти фреймворка. Зосередимося на базовій конфігурації Essential SAFe. Лідер серед інших фреймворків Останнім часом SAFe впевнено займає лідируючу позицію у світовій гонці фреймворків масштабування в Agile. Це підтверджується у звітах. Нижче — приклади. 12th Annual State of Agile Report від VersionOne. Scaling Agile Report від cPrime Scrum Master Trends від Scrum.

Опубліковано: 20/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Роман Шрамков, Technology Director в EPAM

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Роман Шрамков співпрацює з EPAM більше 8 років, пройшов шлях від звичайного програміста до Technology Director. Його головний обов'язок — виховувати архітекторів, які зможуть вирішувати будь-які архітектурні завдання і знаходити свіжі рішення самостійно. Роман очолює і розвиває центр компетенцій Java. В рамках цього проекту він проводить консультації для клієнтів ЕРАМ, відвідує міжнародні конференції, в тому числі форум голів центрів компетенції в Мінську і Global Solution Architecture Team Gathering. Про себе Я навчався у фізико-математичній гімназії. Нам пощастило: директор змогла вибити гроші на обладнання повноцінного комп'ютерного класу — в 90-е трохи шкіл могли собі це дозволити. Ми вчили програмування, мені було дуже цікаво. Так що свої перші програми я написав ще в школі, вигравав на олімпіадах з програмування.

Опубліковано: 19/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Чим незадоволені українські програмісти? Глас народу 2018

Оцінюючи свої компанії для рейтингу роботодавців , українські IT-фахівці ставили оцінки за різними критеріями, а також в коментарях уточнювали, що саме їм не подобається (якщо поставили бал нижче середнього). З 6778 коментарів ми вибрали найтиповіші і найцікавіші скарги та побажання. Компенсація Оцінювали матеріальну компенсацію та корпоративний соцпакет. Респонденти залишили 1668 коментарів, в яких найчастіше скаржилися на відсутність медичного страхування та абонементів у спортзал, неоплачувані овертайми та низький рівень зарплати. «Зарплати на нашому проекті нижчі за ринкові. Для підвищення зарплатні доведеться змінювати проект або компанію». «Перегляд зарплат давно не проводився, швидше за все, вже відстає від ринку. Потрібні більш прозорі правила». «З ринку наймають на нормальну зарплату. Існуючим співробітникам підвищують неохоче. Є обмеження зп за рівнем. Наприклад, мидлу не дадуть більше певної цифри. А щоб отримати наступний рівень (senior), потрібно напрацювати стаж».

Опубліковано: 18/02/19 @ 08:47
Розділ Різне Читати далі...

Можна просунути в ТОП магазин з вузьким асортиментом?

продвижение монобрендового магазина Питання користувача: Наскільки критичним фактором є мала наповненість категорії інтернет-магазину (1-4 товару), якщо монобрендовий магазин? Наша думка Вузький асортимент є критичним чинником. У видачі монобрендовий сайт буде на загальній основі конкурувати з мультибрендовий магазинами з великим асортиментом. Кількість товарів в категорії зараз є ключовим фактором для ранжирування як в Яндексі, так і в Google. З точки зору SEO, монобрендовость – це слабке місце, а не перевага (звичайно, якщо мова не йде про великому відомому бренді з великим відсотком type-in трафіку). Чому обмежений асортимент – проблема для SEO? Припустимо, ви є офіційним магазином якогось нового бренду одягу Шмогги, і вся продукція обмежена тільки цим брендом. За запитами типу «куртки Шмогги», «штани Шмогги», «жіночий одяг Шмогги» у вас є всі шанси потрапити в ТОП.

Опубліковано: 18/02/19 @ 06:10
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #19: Pandas припиняє підтримку Python 2.7

У випуску: нові релізи Pandas та NumPy без підтримки Python 2.x; пошук паркомісць з deep learning; огляд PEP 572. Новини . План по припиненню підтримки Python 2 в Pandas . Several stdlib methods with only positional arguments will be 30-40% faster in Python 3.8. Нові релізи Pandas 0.24 — остання версія з підтримкою Python 2. pikepdf 1.0.1 released Brython-3.7.0 GPIO Zero v1.5 NumPy 1.16.0 — як і Pandas, остання з підтримкою другої гілки. Цікаві бібліотеки Kalliope — фреймворк для побудови персональних асистентів. Flappy Bird — реворк грі на PyGame. Sherlock — шукає юзернейми по купі соціальних мереж. Pyvoc — термінальний словничок. Ps1scriptify — конвертація скриптів Python у powershell. ASCII generator — генерує ASCII варіант відео та зображень. Gw2RaidExplorer — десктопна апка для перегляду інформації по рейдах з Guild Wars 2 написана на PySide2.

Опубліковано: 16/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

З чого почати роботу з ML і DL. Огляд кращих бібліотек

У січні вийшла моя стаття про типи машинного навчання і способи їх застосування для повсякденних завдань. Спасибі всім за фідбек і коментарі: особливо часто мене запитували про те, як всі описані методи і алгоритми можна «помацати» і втілити. У цій статті я підкажу способи. Сьогодні існує величезна кількість бібліотек для машинного і глибокого навчання. Щоб полегшити завдання вибору для новачків, ми розглянемо тільки найпопулярніші і необхідні бібліотеки, які покривають всі базові потреби для початку роботи з ML і DL. Мова програмування: Python або R? Мова R створювався для вирішення завдань статистики і дуже популярний серед дата-аналітиків. Його основна проблема — він погано підходить для вирішення завдань, не пов'язаних з аналізом і візуалізацією даних.
У свою чергу Python — мова загального призначення і може бути успішно застосований для вирішення різних завдань.

Опубліковано: 15/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: MiRONAFT FabLab – найбільша в Україні лабораторія робототехніки, відкрита для всіх

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Ковтун Сергій , я студент 4-го курсу ОНАХТ та PR-manager MiRONAFT — науково-дослідної лабораторії мехатроніки і робототехніки. Це найбільша інноваційна FabLab лабораторія України і Європи, розташована на базі Одеської національної академії харчових технологій (друга за розміром лабораторія знаходиться в Молдові на базі університету TUM). Стаття створена в співавторстві з Віктором Єгоровим . Ідея Ініціатор і творець відкритого co-work простору — к. т. н. Віктор Єгоров, викладач кафедри автоматизації технологічних процесів і робототехнічних систем ОНАХТ, нинішній науковий керівник лабораторії.

Опубліковано: 14/02/19 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Сайт не шукається в ТОП-100 Яндекса, що робити?

Сайта нет в выдаче Яндекса Питання користувача: Запустили новий сайт з послуг. Перед індексацією сайт був повністю наповнений (тексти, мета, ціни, приклади роботи тощо), привласнений регіон (Яндекс). Пройшов місяць, все проиндексировалось. Але немає сайту у видачі – він не шукається в Яндексі навіть у ТОП-100 ні по одному запиту. При цьому в Google сайт знаходиться в ТОП20-30. Тематика неконкурентна. Куди копати? Це нові алгоритми Яндекса? Чекати, або пробувати все переписувати і переробляти? Наша відповідь Така ситуація не є нормою. Якщо сайт не шукається навіть у ТОП-100 Яндекса, але при цьому знаходиться в межах ТОП-30 Google, це може вказувати на якусь проблему, пов'язану з доменом, контентом або посиланнями.   Можливі причини відсутності сайту у видачі 1. Карма домену
Погана карма може бути причиною лише у випадку, якщо домен для сайту купувався не новий. Теоретично при зміні власника і контенту всі показники домену повинні обнулятиметься.

Опубліковано: 14/02/19 @ 06:36
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173