DOU Labs: як харків'яни створили IT-музей

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Дар'я Гордієнко, я волонтер проекту по створенню Музею програмного забезпечення і комп'ютерів в Харкові. Хочу познайомити вас з нашим дитям. Розповім, чому вирішили його створити, хто в цьому брав участь, і найголовніше, для чого ми це зробили. Знаєте, з часом починаєш вірити в те, що випадковості не завжди випадкові, і що існує закономірність: є ідея — завжди знайдеться однодумець, який готовий розвивати її разом з тобою. Так і сталося у Антона Трубнікова (CEO Logic IT Solutions) з Олександром Коваленком (системний адміністратор в Plarium) і Сергієм Цимбалом (глава відділу бізнес-розвитку в AIRS+). Ще після відвідування Computer History Museum в Каліфорнії у Антона з Сергієм виникла думка створити свій музей.

Опубліковано: 28/09/17 @ 10:38
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, інтернатура. Жовтень'17

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у жовтні 2017. Усі програми безкоштовні та передбачають можливість працевлаштування по завершенні. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси/стажування/інтернатури, яких немає в дайджесті, пишіть на zlot.dima@gmail.com , і ми додамо їх до статті. Для того, щоб ви завжди отримували найактуальнішу інформацію про стажування, ми витворили Telegram-канал , куди будемо надсилати сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію про можливості для початківців. Компанія Місто Напрямок Тип Codaline Черкаси Front-End, Android, Ruby Курси DataArt Херсон QA Курси Dev-Pro Харків JavaScript Курси EPAM Дніпро, Вінниця, Київ, Львів Front-End/JS .

Опубліковано: 26/09/17 @ 10:30
Розділ Різне Читати далі...

Віддалена робота: плюси і менеджерські особливості

[Про автора: Володимир Желєзняк — успішно запустив два стартапу в розподілених проектах. Багатьох працівників не бачив жодного разу. Різниця в часових поясах — до 12 годин. Працюю з дому 6+ років. Троє дітей] Приймаю команду на розподіленому проекті, обдзвонюю співробітників. Про тямущої джуна знаю, що він молодий і завжди ввічливий. І в мене весь час відчуття, що співрозмовнику страшно. Дзвоню йому, питаю: «У тебе камера є?» — «Є, але можна я її не буду включати?»
Поговорили, все ок.
Але я ні фіга не розумію, чого він боїться. Це злочинець, якого розшукує Інтерпол? У нього на обличчі неестетично ростуть щупальця? Він під час роботи одягає тільки шапку з фольги з заземленням? Якщо чоловік такий дивний, то я не зможу її зрозуміти і не можу передбачити його дії. Раптом він вирішить, наприклад, базу та код у відкритий доступ викласти?
Починаю гуглити. Відразу ж знаходжу топік: «Добрий день. Мені 16 років, я боюся, що на роботі дізнаються і звільнять».

Опубліковано: 25/09/17 @ 10:08
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: від 0 до 13000 чоловік в місяць для сайту клініки лазерної медицини

Клієнт Клініка лазерної медицини і хірургії. Розташована в Києві. Наше завдання Вивести сайт в топ по запитам не пов'язаним з «лазером», тобто загальні запити, що трохи ускладнило завдання. Вихідні дані На момент початку робіт вік домену становив менше півроку, а відвідуваність обмежувалася розробниками та причетними до проекту співробітниками. Процес робіт Семантика На початковому етапі робіт погодили з клієнтом, що просування візьмемо 26 груп, в яких вдалося зібрати понад 530 ключових слів. Початкові групи виглядали так: Роботи по внутрішній оптимізації Одним з перших і найбільш важливих етапів є внутрішня оптимізація сайту. Оптимізатор склав ТЗ на внутрішню оптимізацію. Серед інших, ТЗ вирішувало основні проблеми сайту: привести всі урли до ЧПУ; усунути всі варіанти дублювання контенту; доопрацювати структуру і створити додаткові сторінки під цільові запити; зробити перелінковку всередині сайту. Потім була розміщена перша партія текстів.

Опубліковано: 25/09/17 @ 10:08
Розділ Різне Читати далі...

Нюанси UI & UX для iPhone X

iPhone X відрізняється від попередніх моделей великим закругленим екраном з ширшим спектром кольорів і технологією розпізнавання обличчя власника — Face ID. Apple вже випустила Human Interface Guidelines для iPhone X . У цій статті я хотів би окреслити основні нюанси UI & UX для iPhone X згідно з рекомендаціями від Apple. Image Source 1. Якщо ваша аплікація приховує статус бар , Apple радить переглянути це рішення. Адже iPhone X має більше вертикального простору, а статус бар знаходиться у тій зоні, яку аплікація, напевно, не буде використовувати. 2. Пропорції екрана iPhone X не збігаються з іншими моделями. Так, якщо ви використовуєте одне і ті саме зображення для фону, воно може виявитися обрізаним або не поміститися на екран. 3. Apple радить унікати явного розміщення інтерактивних контролів у найнижчій зоні екрана та в кутках. Адже найнижчу зону екрану користувачі будуть застосовувати для жестів, що повертають на Home screen та дозволяють переключатися між аплікаціями.

Опубліковано: 22/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS/Android розробник з Криму — про бізнес у Львові, продукт у Берліні і стартапі в США

Андрій Черкашин — програміст родом з Криму. У 2014 Андрій переїхав до Львова і там відкрив власну компанію. Пізніше отримав цікаву пропозицію в Німеччині від великої продуктової компанії, але пропрацював там недовго, переїхавши до США заради контрактної роботи у Microsoft. Зараз Андрій живе в Сан-Франциско і працює в стартапі Onfleet. Ми розпитували Андрія про його досвід переїздів та роботи в компаніях різних типів. — Андрій, як так вийшло, що через 3 роки ви встигли змінити 5 міст трьох країн — України, Німеччини та США? Я народився і виріс в Криму, в маленькому місті Бахчисарай. Навчався в СевНТУ у Севастополі, ще в університеті захопився веб-, а потім і мобільного розробкою. По закінченні вузу 2 роки працював як iOS програміст в аутсорсинговій компанії, паралельно ще вивчив Android. У 2014 у нас відбулися тривожні події в Криму. Коли це все почалося, я просто не міг до кінця повірити в те, що відбувається.

Опубліковано: 21/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Шлях стажиста: Facebook

[Шлях стажиста — постійна рубрика, в якій IT-спеціалісти діляться своїм досвідом стажувань як у закордонних, так і в українських компаніях. Якщо ви хочете розповісти свою історію, пишіть на vlada@dou.ua ] Привіт! Мене звати Діма Охонько , після стажування у Facebook я отримав фултайм офер. Вже два роки працюю на повний робочий день: півтора роки в Лондоні, потім переїхав у Сіетл. Як усе почалося З дитинства я захоплювався математикою. Саме це захоплення, як виявиться згодом, стане важливим у моїй кар'єр єрі програміста. Мені дуже пощастило з вчителем математики у школі — Тимошкевич Вікторією Олексіївною. Навчаючись у Київському фізико-математичному ліцеї № 208, я мав можливість відвідувати додаткові гуртки, в яких викладали найкращі українські олімпіадники, брав участь у турнірах, щоліта їздив у математичні табори. Як і більшість однокласників, я вступив на механіко-математичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка.

Опубліковано: 19/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #5: нестандартні практики розробки, книги по ретроспективі та помилки новачків в продакт-менеджменті

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Серпень не ряснів матеріалами з управління проектами та продуктами, тому посилань сьогодні трохи менше, а фана — трохи більше. Project Management Перегляньте свій процес проведення співбесід. Можливо, він позбавлений сенсу, і ви перевіряєте навички, які не використовуються при вирішенні реальних завдань. Зате заганяєте кандидатів у стрес . Деякі нестандартні практики розробки, які ви можете спробувати у себе на проекті. Особливо розумної для мене особисто вважаю практику #5. Резерви продукт-оунера. Якщо ви часто собеседуете людей на роботу — стаття буде корисна до прочитання. Техніка самоконтролю «Stop. Breath. Think. Act» допоможе не наробити помилок зопалу. Як ефективно взаємодіяти менеджеру і дизайнеру? Agile, Scrum і все таке Three core characteristics of the organizations that have embraced Agile. Канбан в 5 простих кроків. Командна робота — найважливіший фактор успіху проекту.

Опубліковано: 16/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Релокация в країну посмішок, або Як живеться в Бангкоку

Ну а що? Хто не мріяв жити біля моря? А скільки постів є в інтернеті про радощі життя команд на островах? Не злічити! Я ніколи не працював за кордоном. Все життя у мене була блакитна мрія — жити в США. Не те щоб я сильно хотів переїхати саме в Штати: з десяток бізнес-тріпів — і мій запал американської мрії злегка згас. Природно, я замислювався: як воно жити в іншій країні? Відпустку та еміграція — це ж різні речі, правда? Але в цілому Штати я розглядав як єдине місце, куди я переїхав. І ось сталося! Я виграв (до речі, зовсім забувши, що грав :)) green card і переїхав в Бангкок! Р — Логіка! Вид з вікна кондо співробітника Що ж, поговоримо про роботу в Таїланді, а точніше в Бангкоку (там, де моря практично немає, а якщо є, то купання в ньому передвіщає хвороби навіть онукам). Провівши 3 відпустки в Азії (двічі в Таїланді і один раз на Шрі-Ланці), я задумався про те, щоб ближче пізнати цю частину світу. Особливо після того, що я побачив у Сінгапурі.

Опубліковано: 13/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Підсумки серпня 2017. Перший сайт вийшов на 1000 уніків

Був у відпустці до 10 вересня, тому звіт виходить в невеликою затримкою. Серпень видався стандартним місяцем, все йде більш-менш за планом. Але найближчим часом потрібно вносити корективи в роботу, на відпочинку прийшло багато ідей, які записав і буду впроваджувати як можна швидше.
Якщо тезово, то виглядає так: поки не буде перші 30 руб міс з інфо сайтів — фокусуватися потрібно на тому, що принесе ці гроші, тобто публікувати якомога більше контенту. Всі фішки і дрібні докрутки залишити на потім. максимально опрацювати монетизацію, зараз в середньому виходить 160 руб на 1К уніків, потрібно 250. Стоять блоки тільки РМЯ і adsense. поки публікується 70-100 статей в місяць і сам перевіряю кожну після КМ, потрібно стежити за якістю, щоб воно було на межі. впровадити за проектну роботу по днях, щоб не перемикатися між декількома сайтами за день — це має збільшити ефективність.

Опубліковано: 11/09/17 @ 05:26
Розділ Різне Читати далі...

Як і чому почалась революція ІТ-освіти у Львові

[Про автора: Зеновій Верес — керівник освітнього напрямку Lviv IT Cluster, System Architect у компанії SoftServe, асистент кафедри комп'ютерній ютеризованих систем автоматики у Львівській політехніці] Цього вересня Львівський Кластер ІТ запустивши 4 нові бакалаврські програми у місцевих університетах: «Artificial Intelligence» у Львівській політехніці, «Data Science» та «Computer Science» в ЛНУ ім. І. Франка на факультеті прикладної математики і «Data Science & Intelligent Systems» в ЛНУ на факультеті електроніки. Вже другий рік діє програма «Internet of Things» у Львівській політехніці, яка стала першою спробою не просто модернізувати освіту, а створити абсолютно нову інноваційну програму. У цій статті я розповім, як почалась ця революція ІТ-освіти у Львові і в чому полягали головні труднощі. Труднощі реалізації У 2015 році після захисту дисертації я почав викладати у Львівській політехніці на кафедрі КСА, вів курс програмування для студентів-першокурсників.

Опубліковано: 11/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

iOS дайджест #20: що винен знаті Junior iOS Developer

Знайте першу роботу в програмуванні непросто. Станом на сьогодні на ДОУ було розміщено усього 3 вакансії Junior iOS Developer: дві у Львові та одна у Дніпрі. Альо можна відгукуватися на вакансії «iOS Developer». Можна надсилати резюме в компанії, які не розмістили вакансії. Рано чи пізно вас запросять на співбесіду. Що потрібно знати, щоб успішно її пройти та отримати шанс на першу роботу? Англійська мова на рівні Intermediate Переважно література з програмування доступна лише англійською. Технічна документація — виключно англійською. Але я розумію, що ваша англійська може бути слабкою на даний момент, тому більшість матеріалів у цьому дайджесті будуть російською мовою. Якщо я правий і вам треба попрацювати над англійською, зробіть це. Особисто я не вивчав англійської у школі та дійшов до рівня Intermediate, опрацювавши підручники Наталії Бонк «Англійська крок за кроком». Скачати їх можна тут .

Опубліковано: 09/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в ElifTech розробили розумний кулер для води

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Офіси зазвичай оснащені кулерами для води. У ElifTech він також є, донедавна цілком пересічний: бутелі з водою, дві кнопки для подачі води, — гарячої та холодної — і жодних гарантій на те, що вода не закінчиться прямо перед твоєю чашки. Ми взялися вдосконалити пристрій у рамках внутрішнього експерименту SmartOffice. Тож читайте що з цього вийшло. Ідея Ідея експерименту виникла під час командного мозкового штурму, у ході розмови про проекти розумних будинків і автоматизовані побутові прилади. Вирішили надати додаткових можливостей нашому офісному пристрою аби випробувати технології Internet of Things. Кулер — один з найпопулярніших за використанням девайсів, тож він і став пілотним проектом. Ми його назвали «Smart Water Cooler».

Опубліковано: 07/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Wake App In Peace — будильник та допомогу армії в одному додатку

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звати Дмитро Грушевський, і сьогодні я розповім про те, навіщо ми придумали «зростити» будильник і платіжну систему в смартфоні, і як ми це зробили. Ідея Незважаючи на те, що проектом Wake App In Peace менше року (ми почали роботу в січні 2017, а офіційний запуск був у травні), самої ідеї створення будильника вже більше двох років. Ми принесли її одному потенційному клієнту в рамках тендеру. У якості «бонусу», доповнення до основного рішення. «Ви ж платіжна система, давайте зробимо це разом», — сказали ми. І хоча ми виграли цей тендер тоді, співпраця не склалася. Так буває. І будильнику довелося чекати ще цілий рік. Власне, про ідеї.

Опубліковано: 05/09/17 @ 11:07
Розділ Різне Читати далі...

«Місцеві» проти «понаїхали»

«Місцеві» проти «понаїхали» — нове поле, тепер айтишное. За «місцевих» грають ті, хто прийшов в програмування давно і «за покликом серця». За «понаїхали» — ті, хто намагається тільки зараз освоїти професію. «Місцеві» закінчили якийсь вуз багато років тому. Часто — навіть профільний. Хоча якість вузівської освіти сильно не люблять. «Понаїхали» навчаються на якихось надшвидкісних курсах. Оскільки одних курсів мало — деякі проходять по кілька курсів. «Місцеві» вірять, що для досягнення великих висот потрібно починати у школі і гризти теорію. Хоча часто соромляться зізнатися, що вже призабули і комбінаторику, і теорію алгоритмів. «Понаїхали» вірять, що їм і зарплати миддла з головою вистачить на найближчі кілька років. «Місцеві» доводять, що у прибульців немає шансів. Доводять частіше собі, так як бізнесу якось пофіг. «Понаїхали» знають, що шанс невеликий. Але спроба того варто. «Місцеві» неохоче вчать нові технології. Немає сенсу змінювати перевірену Java/C#/etc.

Опубліковано: 04/09/17 @ 10:10
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #15: як заробити на Jaguar Xf

Painless Docker is a Guide to Master Docker and its Ecosystem Continuous Improvement The Roadmap to Becoming a DevOps Dude — From Server to Serverless
17 правил, як стати найкрутішим DevOps Engineer. 10+ Great Books For Aspiring DevOps & Engineers SRE
Список книг, які можна почитати у себе на віллі перед каміном під пледом і з келихом вина. Кажуть, якщо прочитати ці книги — в гаражі автоматично з'являється Jaguar Xf. Docker, Containerd & Standalone Runtimes — here's What You Should Know
Стаття дає концептуальне уявлення про сучасному контейнерному світі, і відразу автоматично додає пару розумних слів в резюме. Рекомендовано до прочитання. How Much Do Software Engineers Really Make in Each City?
Рейтинг міст для програмістів, де трава зеленіша. І де залишається більше всього грошей. Today the Go team is happy to announce the release of Go 1.9 Щось новеньке Go 1.9 is released
Релизнулся Go 1.

Опубліковано: 02/09/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

«Як я провів літо-2017»: літні свята в українських IT-компаніях

Три літніх місяці пролетіли, і саме час подивитися, як IT-компанії провели цей час. Традиційно саме влітку компанії організовують масштабні корпоративи та спортивні події. ABTO Software Цього року ABTO Software відзначив своє 10-річчя. Вечірку з нагоди дня народження організували у стилі старих добрих 8-бітних ігор. Для локації розібрали стародавній Свірзький замок, що на Львівщині. За задумом, команди повинні були виконувати різноманітні завдання на кмітливість та спритність, абі допомоги Супер Маріо визволити свою принцесу. Acceptic Agiliway Святкування другої річниці компанії та літні тімбілдинги — в ході цих подій працівники компанії активно відпочивали: грали в спортивні ігри, пляжні конкурси та плавали. AMC Bridge Дніпро Хмельницький AMgrade Квест, лазертаг, п'ятнашки, караоке, танці, барбекю — і все це в Сафарі-стилі. AppliKey Solutions Appus Studio Річний корпоратив у спортивному дусі. Волейбол, футбол і навіть Мега баскетбол.

Опубліковано: 01/09/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кар'єра і вік: як працевлаштуватися в IT, якщо вам за 50

За результатами опитування на DOU , середній вік українських IT-фахівців — 27 років, а частка співробітників, старших 40 років, яка складає всього лише 3 %. В основному це топ - та проектні менеджери, а також сисадміни. Вік українських IT-фахівців Щоб відповісти на питання, чи можливо влаштуватися на технічні позиції тим, кому за 50, ми звернулися до представників IT-компаній і попросили їх розповісти:
чи беруть вони на роботу «вікових» співробітників; наскільки часто отримують резюме таких фахівців; як немолодому кандидату пройти співбесіду і успішно вписатися в колектив. Ганна Піскун, Director of Human Capital в ELEKS «Вікових» колег в нашій компанії досить багато, і насправді я не бачу пов'язаних з цим проблем. Раніше, коли IT - індустрія у нашій країні була абсолютно молода, зустріти співробітників старше 30-40 років було практично неможливо, хіба що на керівних посадах або в сервісних підрозділах.

Опубліковано: 31/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор в Харкові: «П'ять поверхів збалансованого простору GlobalLogic»

У жовтні 2016 року знімальна група DOU Ревізор вже була в київському офісі GlobalLogic , а в цей раз ми вирішили показати, чим і як живе харківський офіс однієї з TOP-5 IT-компаній країни. За даними липневого випуску «ТОП-50 IT-компаній України» GlobalLogic переступила позначку 3 000 фахівців, включаючи приблизно 600 експертів в Харкові. Близько 550 з них — технічні фахівці. Офіси компанії розташовані в 4-х локаціях: Києві, Харкові, Львові та Миколаєві. В окрузі і поблизу Харківський офіс GlobalLogic знаходиться в БЦ «Нобель» за адресою вул. Новгородська, 3-Б, куди компанія переїхала 7 років тому. Бізнес-центр розташований в 15 хвилинах ходьби від станції метро «Наукова» і в 10 хвилинах від станції метро «Ботанічний сад». В 10 хвилинах від офісу є кілька зупинок з хорошою розв'язкою наземного транспорту. Поруч з офісом немає великого вибору їдалень і кафе. У самій будівлі бізнес-центру на 2 поверсі є фудкорт (середній чек ? 50 грн).

Опубліковано: 30/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Android дайджест #27: OREO, MVP, Dagger, RxJava

А також: Google Assistant, Testing Support Library, прибутковість Google Play, генерація байкткода, MVVM, Lint rules, аналітика додатків, Realm в продакшені, швидкодія Constraint Layout, робота з пам'яттю і ще багато цікавого! Новини та аналітика Android 8.0 Oreo . Оновлення вже почало прилітати за OTA. Android Testing Support Library 1.0 . Next-generation Dex Compiler in preview. Збірка швидше, розмір файлу — менше. Stock Android is no longer the best version of Android. Google Play наздоганяє App Store за доходами додатків, але відстає в іграх. Як батько Android Енді Рубін має намір покінчити з залежністю від смартфонів . Kotlin Taming state in Android with Elm Architecture and Kotlin (part 1 , part 2 ). Using Kotlin in Your Android Production Code . Writing custom lint rules for your Kotlin project with detekt . Kotlin delegates in Android development . Kotlin on the JVM — Bytecode Generation . Exploring the .class side of Kotlin.

Опубліковано: 26/08/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168