PM дайджест #9: нові правила обробки даних в ЄС, різниця між Agile і DevOps, виховуємо відповідальних співробітників

Всіх зі святами! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом у першому випуску PM Digest'a в 2018 році! Project Management GDPR — нові правила обробки персональних даних в Європі. Це стосується всіх, хто розробляє софт для замовників з «Старого Світу»: «Якщо ви входите в зону дії нового європейського регламенту про захист даних або плануєте розширюватися і надавати послуги і товари в країни ЄС, то рекомендується провести комплексну оцінку застосовуваних у компанії методів і засобів обробки персональних даних та привести їх у відповідність з новими правилами GDPR». Відмінна стаття про те, як виховати розробників, які беруть на себе відповідальність та ініціативу. Product-Mode in software development instead of a Project mode. Як розкрити потенціал ваших кращих співробітників і не втратити їх — у статті HBR .

Опубліковано: 19/01/18 @ 11:07
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як EPAM створив DLab — інструментальний сервіс для фахівців Data Science

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Я — Software Engineering Manager та внутрішніх керівник проектів EPAM Big Data Competency Center. Вже більше 10 років я працюю в ІТ-індустрії на проектах з різних бізнес-доменів: retail, finance, travel & hospitality, e-commerce тощо. У цій статті хочу більш докладно розповісти про проект — DLab. Його призначення підкреслює гасло: «Let your data scientist think about data and nothing but data». Ідея Як правило, такі продукти, як DLab, ініційовані потребами ринку, коли не вистачає якісніх інструментів, або ж де ціна та політика ліцензування комерційних продуктів стримують розвиток галузі. Сьогодні більшість компаній, котрі еволюціонують у «digital», частіше вдаються до аналізу внутрішніх та зовнішніх даних.

Опубліковано: 18/01/18 @ 12:06
Розділ Різне Читати далі...

Життя в Новій Зеландії: про пошук роботи, дорогому житлі та уявної свободи

Я почав свою кар'єру як фахівець у сфері IT ще в далекому 2003 і з тих пір встиг попрацювати на керівних позиціях в таких організаціях, як «Укргазбанк» і «Терра Банк», був керівником IT-департаменту Державної іпотечної установи, а з 2012 року активно займався власним бізнесом. Я переїхав в Нову Зеландію з Києва в лютому 2015. А тепер про все по порядку. Про переїзд У мене ніколи не було нав'язливої ідеї виїхати жити за кордон, але ситуація в країні та стан, в якому перебували багато бізнесів в 2014 році, змусили задуматися про переїзд. Життя за кордоном завжди була цікава мені як досвід, який змінює до невпізнання і дає можливість побачити світ в іншому світлі. Я не шукав кращого життя за кордоном і не вважав, що переїзд вирішить всі мої проблеми. Так вийшло, що з 2009 року я практично не займався «прикладним IT». Я знав, як керувати в IT, і знав, як працює бізнес.

Опубліковано: 17/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: CleanCity - своєчасне вивезення сміття у містах

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Микола Мацях — я co-founder Team Lead та Android developer в команді Trustfel, а також студент програми «Internet of Things» у «Львівській політехніці». Сьогодні я розкажу про наш проект. CleanCity — це сервіс для покращення комунікації між владою та мешканцями міста у питаннях, пов'язаних з вивезенням сміття. Ідея Ідея створити CleanCity з'єднання з'явилася одного разу, коли ми з друзями обдумували, як можна допомогти у вирішенні проблеми з вивезенням сміття за допомогою ІТ-рішення. Завдяки мобільному додатку та веб-сайту CleanCity кожен львів'янін має змогу надіслати відгук про заповненість сміттєвого майданчика, додати коментар та прикріпити фото.

Опубліковано: 16/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Test Lead Катерина Несмелова — про Full Advanced Level ISTQB, проблеми професії QA та релокацію до Нової Зеландії

Катерина Несмелова — QA з понад десятирічним досвідом, одна з небагатьох в Україні, хто отримав сертифікацію Full Advanced Level ISTQB. Вона працює Test Lead у внутрішньому ІТ-відділі компанії PricewaterhouseCoopers (PwC) в Digital Transformation Team у Новій Зеландії. Маючи за плечима багаторічний досвід тренера з підготовки до ISTQB, Катерина Несмелова розповіла про те, як успішно здати цей екзамен і чому досвідченим QA це вдається важче, ніж початківцям, підготовку до релокації, розвиток ІТ-сектора у Новій Зеландії й хто такий «справжній тестувальник». — Раніше ви займалися здебільшого Quality Control. Зараз ві — Test Lead у PricewaterhouseCoopers (PwC) в Digital Transformation Team, а це інший бік тестування. Розкажіть про це. Я була тестувальницею у найпоширенішому сенсі. Працювала разом з девелоперами, займалася більш технічними аспектами тестування. Зараз в мене немає доступу ані до девелоперів, ані навіть до багтрекера. Тому напрямок моєї роботи справді сильно змінився.

Опубліковано: 11/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Гід ІТ-спеціальностями КНУ імені Шевченка

Київський національний університет імені Тараса Шевченка вже другий рік поспіль отримує одну з найвищих оцінок у рейтингу вишів , у 2017-му він посів третє місце. У КНУ є 4 факультети, напрями підготовки яких пов'язані з IT:
механіко-математичний факультет; факультет інформаційних технологій; факультет комп'ютерній комп'ютерних наук та кібернетики; факультет радіофізики, електроніки та комп'ютерній комп'ютерних систем. Розглянємо особливості підготовки на кожному з них. Механіко-математичний факультет На факультеті готують фахівців зі спеціальностей «Математика», «Статистика», «Механіка», «комп'ютерна математика», «комп'ютерна механіка», «комп'ютерна статистика та аналіз даних». Із третього курсу всі студенти продовжують навчання за більш вузькими спеціальностями.

Опубліковано: 10/01/18 @ 08:05
Розділ Різне Читати далі...

Вникайте в процеси, або Що не так з sales в IT

Disclaimer: я хочу описати типові ситуації, з якими я часто стикаюся, працюючи з sales. Безпосередньо на цій посаді я не працювала, багатьох деталей не знаю і можу тільки припускати, що за тією видимою частиною, що я описую, відбувається ще багато всього складного, важкого та цікавого і що sales теж можуть розповісти нам багато й про клієнтів, і про колег. Буде цікаво почитати, ну а поки про те, що на поверхні, принаймні для мене. Отже, зазвичай у всіх на увазі проблеми з менеджментом, рекрутерами, якістю коду і процесом (дедлайни, овертайми, комунікація). Дещо менше видно шар sales і його життєдіяльність. Обмовлюся, що під sales я буду мати на увазі продаж розробки ПО як сервіс. Є ще хлопці, які продають продукт компанії. Для мене це окрема категорія. Я стикалася з sales, як працюючи з ними по один бік барикад, в одній компанії, так і по іншу — як представник замовника.

Опубліковано: 09/01/18 @ 11:15
Розділ Різне Читати далі...

Front-end дайджест #28: що було в 2К17 і чого чекати від 2К18?

У випуску:Едді Османі про Progressive Web Apps, починаємо використовувати сервіс-воркеры і переходимо на нові швидкі збирачі. CSS і CSS in JS Font-display — навіщо він потрібен і як працює Modern Asynchronous CSS Loading — асинхронна завантаження стилів Styling Components — Typed CSS With Stylable — як можна типізувати CSS? CSS-in-JS Roundup: Styling React Components — 15 CSS-in-JS рішень для React. Що вибрати? JavaScript The Hidden Treasures of Object Composition Robust Client-Side JavaScript — надійний JS на клієнті Teach the CLI to Talk Back — як зробити CLI доброзичливими? Fitting Flappy Bird Into a Tweet — Flappy bird 280 символів Service Workers: Going beyond the page — сервіс-воркеры Edge Service Workers.

Опубліковано: 06/01/18 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як українські IT-компанії відсвяткували Новий рік 2018

Представляємо традиційний фотоогляд святкування Нового року в українських ІТ-компаніях. A-Level Компанія зустріла новий 2018 рік у рідних стінах. У програмі були привітання, веселі ігри: IT Alias, бирпонг і ребуси з айтишными прислів'ями. Всі учасники вечора отримали від таємного Санти подарунки. Abto Software Цьогоріч команда Abto Software влаштувала новорічний бал у футуристичному стилі. Локацією для Mask of the Future Party ставши Львівський Будинок вчених — архітектурна пам'ятка ХІХ століття, що початково була споруджена як казино. Гості дотримувалися дрес-коду Black Tie, доповнивши класичний одяг футуристичними аксесуарами та мейкапом. Таємничу атмосферу вечірки доповнило шоу мікромагії від ілюзіоніста. Acceptic Співробітникам харківського і київського офісів Acceptic під Новий рік випав шанс увійти в історію на Вечірці Всіх Часів.

Опубліковано: 05/01/18 @ 08:49
Розділ Різне Читати далі...

Як ми зробили програму стажування в компанії — схема і висновки після 3 наборів PM'ів

На певному етапі розвитку багато компаній усвідомлюють, що кадри можна брати не тільки на ринку праці, але і виховувати всередині організації. Так з'являються стажування. У ряді компаній вони перетворилися у внутрішні навчальні заклади, де-то ідея не «зайшла». Але не пригадую, щоб хтось показав всю кухню зсередини, а в кінцевому підсумку від цього виграють всі: окремі особи, компанії, ринок праці. У цьому матеріалі хочу розповісти, як ми будували програму стажування для PM'ів в компанії Acceptic і що з цього вийшло. Ця стаття буде корисна керівникам — в ній описаний основний фреймворк побудови програми стажування. Рекрутерам буде цікавий розбір воронки найму. А майбутнім стажистам актуально буде подивитися на причини успіхів і невдач шукачів. Почну я з історії та передумов створення школи стажистів. Потім пройдуся по трьом проведеним стажувань і тим інструментам, які додавали і використовували в кожному новому наборі. І, звичайно, розповім про наших факапах.

Опубліковано: 04/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Грудень 2017 — финстрип за інфо-сайтів, пробито 20К грн в міс

Працював у цьому місяці в звичайному режимі — основна частина часу йде на парсинг, класстеризацию, замовлення на біржах і перевірку після КМ і фінальну публікацію. Але на 2018 намічено розширення продуктивності статейного конвеєра, оскільки в цьому місяці вже пробито 20К грн в міс з інфо-сайтів. Розраховую, що ця сума до літа буде доведена до 40-50 тис в місяць, а може і трохи більше. Плюс є доходи з інших джерел. А для запланованих 150 статей в місяць потрібно близько 65-70 тис руб в міс. Але про плани буде в кінці посту, а поки до результатів за грудень 2017.
Публікації Сайт 1 (мед) — 35; Сайт 2 (мед) — 23; Сайт 3 (тур) — 0; Всього 58. Було б більше, але впираюся в оборотні кошти. Не можу відразу залити на біржі 150-200 завдань і підтримувати це кількість, щоб був постійний потік готових статей від копірайтерів.

Опубліковано: 04/01/18 @ 12:39
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: TopLab — принтер, пропалюючий пікселі

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Мене звати Віталій Білик, я CTO і co-founder компанії TopLab. В IT працюю 10 років. Зараз активно займаюся hardware, в тому числі embedded-розробкою. Якщо коротко, то наша компанія TopLab надає послуги з розробки IoT продуктів — від створення концепції, досліджень і прототипування до масового виробництва. Ідея Хочу поділитися з вами кейсом про створення принтера, пропалює пікселі. Цей принтер працює без витратних матеріалів для друку на папері будь-якої щільності і друкує текст «на віки», тобто текст стійкий до вологи і механічних пошкоджень. Використовувати його можна для друку нестираемых контрактів, чеків, рекламної продукції, односторонньої ч/б друку в офісі і т. д.

Опубліковано: 02/01/18 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps дайджест #17: новорічний

У випуску: тренди, патерни, микросервисы, оркестрация. Netflix, Stack Overflow, Mesos, Kubernetes, gRPC, Envoy! Давайте корисно проведемо вихідні! Якщо у вас немає контейнерів, хости живуть в кілька разів довше Цікаво почитати на вихідних 8 emerging trends in container orchestration
Різні тренди і графички пов'язані з оркестрацией: хто більше, вище, сильніше. Наприклад, якщо ви в AWS — з скоріше всього використовуєте ECS, а якщо ні — то Kubernetes. Або якщо у Вас Docker, то 50% що ви використовуєте той же Kubernetes. Average lifetimes of hosts
Загалом Kubernetes, Kubernetes, Kubernetes! Codebases — millions of lines of code
Цікаві графички, які показують розмір репозиторію у рядках коду. Ось ви знали, що репозиторій сучасного Firefox в 2 рази більше Linux Kernel 2.6.0? Або що Apache Open Office в кілька разів більше Android? Ну і звичайно, лідер цієї всієї движухи там теж є.

Опубліковано: 29/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Січень'18

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у січні 2018. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші вакансії для початківців, безкоштовні курси/стажування, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал , щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів. Туди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту, нові курси, стажування та вакансії. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип 3DMAYA Харків або online Computer Graphics, 3D — 15 січня Курси ElifTech Львів, Вінниця JavaScript Node.js, Vue.js) — кінець січня Курси EPAM Київ, Львів, Харків DevOps: Харків — 25 січня .NET: Київ — 22 січня, Харків — 25 січня QA: Київ — 22 січня, Харків — 25 лютого Java: Київ — 22 січня, Харків — 25 січняFront-end: Харків — 25 лютого Курси Exadel Inc.

Опубліковано: 26/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Антон Багаєв, розробник Hryvna Today, Smartdelivery, Rada Invaders

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про організації свого воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Антон Багаєв — web-програміст в компанії PDFfiller. Крім основної роботи, Антон з кількома однодумцями розробляє власні проекти в команді Не tgiveafish . У їх числі сайт про курс валют Гривня Тудей , відкрита база даних відділень служб доставки Smartdelivery , ремейк гри Space Invaders Rada Invaders . Зараз в розробці — сервіс Kukurudza для пошуку сеансів у найближчих кінотеатрах. Також Антон пише технічні статті для сайту Envato Tuts+ . Його ідеологія — створювати продукти, які автоматизують процеси і тим самим економлять час і гроші користувачів. Вік і досвід:27 років, 8 років працює в IT.
Модель смартфона:iPhone SE.
Модель ноутбука:MacBook Pro 13.
Суперздатності:знаходити потенціал і мотивацію у колег навіть там, де нічого не побачив Супермен. — Як проходить ваш звичайний день? Прокидаюся близько 9 ранку.

Опубліковано: 25/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Books: 5 книжок, які радить Микола Максименко, Research Lead у SoftServe

Від редакції: у рубриці DOU Books спеціалісти розповідають про 5 своїх улюблених книжок — ті, які змінюють світогляд та корисні читачам-колегам. [Микола Максименко — Research Lead у компанії SoftServe, кандидат фізико-математичних наук. Займався наукою в Інституті комплексних систем Макса Планка (Німеччина) та в Інституті Вайцмана (Ізраїль). Цікавиться фізикою нейронних мереж] Радити щось почитати — це завжди дуже відповідально. Хочеться поділитись чимось таким, про що тій інший, швидше за все, не мав нагоди почут раніше. Тому замість того, щоб робити ще один список стандартних книжок про ІТ чі підручників з Machine/Deep Learning, я вирішив зібрати список знахідок, якими і сам колись тішився. Albert-Laszlo Barabasi «Science Network» «Network Science» від Ласло Барабаші — напевно, одна з перших книжок, яка доступно і цікаво показує, як соціальні явища, економіка, поширення вірусів, генетика та біологія можуть бути описані мовою фізики складних систем.

Опубліковано: 21/12/17 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Встигни замовити аудит зі знижкою

У поточному році ваш сайт не досягла тих показників трафіку і позицій, на які ви розраховували? Не омрачайте цією думкою свої свята – доручіть вирішити цю проблему нам. Запишіть свій сайт до SEO-докторові у SiteClinic на січень зі знижкою 20%. Знижка діє на SEO-аудит , експертизу , розробку стратегії просування й інші разові послуги нашої команди. У той час, коли ви будете відпочивати і святкувати, наші фахівці проаналізують сайт і складуть інструкції щодо підвищення трафіку, позицій, продажів з сайту або вирішення інших проблем, про які не хочеться думати у вихідні. Після закінчення "новорічних канікул" у вас на руках вже буде чітка стратегія дій по сайту.

Опубліковано: 20/12/17 @ 09:26
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: AgriEye — рекомендації по землеробства на основі AI і аналізу даних

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт! Мене звуть Євген Рогов. Не так давно я перейшов в компанію AgriEye на посаду CMO і зараз допомагаю хлопцям розробляти сервіс рекомендацій по точному землеробству з важливою місією. З поточним темпом народжуваності, до 2050 року людству необхідно буде виробляти в десятки разів більше їжі, ніж зараз, при тому, що посівні площі будуть тільки зменшуватися. Наш продукт дозволить фермерам підвищити ефективність землеробства в середньому на 30-40%. AgriEye — це платформа рекомендацій по точному землеробству, заснована на штучному інтелекті й аналізі великих обсягів даних, отриманих із супутників і дронов.

Опубліковано: 19/12/17 @ 11:38
Розділ Різне Читати далі...

Здати кров усім офісом: ДонорUA пропонує новий формат корпоративного дня

[Про автора: Олександр Краковецький — CEO DevRain Solutions, кандидат наук, спікер, Microsoft Regional Director, Microsoft MVP AI, CTO ДонорUA] Майже рік пройшов з моменту публікації статті про ДонорUA в DOU Проекторі . За цей час кількість донорів і реципієнтів, що пройшли через наш проект, збільшилась, середній час на пошук донорів зменшився, а наша команда, у свою чергу, значно «прокачалась» в проблематиці донорства крові в Україні та світі. У цій статті хочу розповісти про наш прогрес, а також запропонувати співпрацю українським ІТ-компаніям. Корпоративний день донора у Winner Що таке ДонорUA У розвинених країнах кількість кроводач на 1000 жителів на рік становить 33 кроводачі. В Україні цей показник — всього 13,3. В умовах війни та поганого стану медицини питання створення ефективної служби крові та рекрутингу донорів крові є критичним. ДонорUA — це автоматизована система рекрутингу та управління донорами крові.

Опубліковано: 14/12/17 @ 08:01
Розділ Різне Читати далі...

DOU Ревізор у Львові: «Все, що треба для комфорту в офісі Intellias»

Цього разу DOU Ревізор завітав до Intellias — української аутсорсингової компанії, яка була заснована у Львові у 2002 році. Сьогодні в офісах у Львові, Києві та Одесі — понад 800 спеціалістів. У львівських офісах Intellias наразі працюють 552 спеціалісти, 476 з них — у бізнес-парку «Оптіма Плаза», 76 — в офісі на вул. Парковій. З тих, хто працює в «Оптіма Плаза» — 400 технічні спеціалісти та 76 — нетехнічні. В околицях і поблизу Найбільший львівський офіс Intellias знаходиться в приміщенні бізнес-парку «Оптіма Плаза» за адресою вул. Наукова, 7Д. Ми вже писали цікаві факти про цей «зелений» бізнес-парк, коли робили огляд Sigma Software цього літа. З того часу центр отримав ще декілька міжнародних премій: EE Real Estate Awards 2017 у сфері «зеленого будівництва» та офісний проект року, а також кришталеву цеглу за найкращу будівельну інвестицію по обидві сторони східного кордону Європи.

Опубліковано: 13/12/17 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...