Чи повинен програміст отримувати більше свого менеджера?

Сьогодні міркую по вкрай провокаційного питання:) Почну відразу з відповіді на питання - при правильній організації праці, за рідкісним винятком, відповідь - «ні». Не повинен. © Тепер, власне, розберемо топік на запчастини. В ІТ-шної конторі менеджер - поняття розмите, як хмарний сервіс, тому спочатку визначимося з функціоналом менеджера: аккаунт-менеджер - та людина, яка тріпається з клієнтом, виставляє йому рахунку, обговорює цінники та естімейшни, і так далі. Відповідає за окупність проекту і своєчасну оплату праці. менеджер команди - той, хто знає функціонал і особливості кожного програміста в команді, так само як функціонал і особливості спеціально запрошених тестерів, дизайнерів та інших непостійних членів команди. Він же і запрошує всяких товаришів у команду. Відповідає за правильну, що відповідає потребам проекту композицію команди і підтримання її в робочому стані.

Опубліковано: 16/08/11 @ 06:30
Розділ Різне Читати далі...

Нові правила спілкування на ДОУ

ДОП завжди був публічною трибуною, даючи можливість висловитися кожному. Погляди бувають різні, далеко не кожне подобається особисто мені. А моє завдання - дати майданчик, а далі нехай люди спілкуються. Навіть коли вони пишуть речі, з якими я категорично не згоден. Це неправильний шлях. Або скажемо по-іншому - це не найкращий шлях в нашому конкретному випадку. Як автор і «власник» майданчика, відповідальність за все, що відбувається на сайті несу в кінцевому рахунку я. Команда ДОУ. Якщо й не юридичну , то моральну. Повна анархія заважає спілкуванню, як і надмірна «опіка» а-ля Хабре. Власне завдання ДОП і є пошук балансу. Як її вирішити? Потрібен зрозумілий, публічний і працюючий набір правил ведення дискусії на ДОУ. «Зрозумілий» означає, що правил небагато, їх легко прочитати і запам'ятати. «Публічний» означає, що користувачі про них знають. І «працює» означає, що є живі люди, які щодня стежить за тим, щоб правила дотримувалися. Поки я зробив чорновий варіант нових Правил .

Опубліковано: 14/08/11 @ 07:46
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 12 серпня

Добрий день, шановні читачі. Із задоволенням почну сьогоднішній Дайджест з хороших (точніше, потенційно хороших) новин для української індустрії інформаційних технологій. Минулого тижня до парламенту були внесені допрацьовані законопроекти, що передбачають проведення експерименту зі створення сприятливих умов для ІТ-компаній шляхом введення деяких податкових пільг. Час дії експерименту - з 1 січня 2012 року до 1 січня 2017 року, а для участі в ньому компанії потрібно буде зареєструватися в спеціальному реєстрі. Ще одна новина - початок конкурсу для розробників ПЗ для мобільної платформи bada від «Samsung Electronics Україна». Призовий фонд конкурсу - $ 10 тис. Новини Представлена ??специфікація OpenGL 4.2 вийшов HTML5 BoilerPlate 2.0 Google і Mozilla працюють над API Web Intents для зв'язку веб-додатків із сервісами.

Опубліковано: 12/08/11 @ 07:04
Розділ Різне Читати далі...

Школа виживання в офісі

Зрозуміло, що в тому випадку, коли вибирати не доводиться багато хто змушений погоджуватися не на самі лучшеіе пропозиції. Я сам дуже люблю програмування, але через те що бачив навколо неадекватний і нерозуміння змушений був стати керівником. І завжди намагаюся приймати сторону програміста. Хочу висловити декілька порад і взяти участь в дискусії про те, як правильно вибудовувати свій захист від тупих начальників і навколишнього персоналу. Ведіть лог своєї роботи У 2000 році я влаштувався на свою першу офіційну роботу в представництво міжнародної компанії. У перший же день познайомився з невеликим IT відділом в якому працював Андрій, з яким надалі ми дуже здружилися. Його мета була отримати практичний досвід роботи з залізом великого вендора, яким була забита наша серверна і надалі отримувати сертифікати. Але доводилося також займатися роботою енікейщікі. Я не можу сказати, що його начальник був мудак.

Опубліковано: 10/08/11 @ 03:05
Розділ Різне Читати далі...

Особливості американців в плані інтернету

Особенності американців у плані інтернета Дорогі друзі, мене час від часу запитують, чим відрізняються американці і їх світогляд в плані комп'ютерів і інтернету. Щоб відповісти на це питання раз і назавжди, я вирішив зібрати свої думки і написати цей пост. Photo courtesy North Dakota Tourism речі, це дуже зручно. Тепер, коли мене запитують, чому я виїхав з Америки, то я даю посилання ось на цю статтю: 8 причин, чому я виїхав з Америки . Порівнювати нас і американців не можна. Америка - це інша планета, і люди там зовсім інші. Звичайно, є спільні риси, але відмінностей набагато більше. Я прожив в Америці 4 роки. За цей час я багато спілкувався з американцями і дізнався про них багато цікавого. У сьогоднішній статті я зупинюся на тих особливостях жителів Нового Світу, які так чи інакше пов'язані з комп'ютерами і інтернетом. Думаю, цей пост буде корисний власникам англомовних сайтів та сервісів.

Опубліковано: 10/08/11 @ 08:48
Розділ Різне Читати далі...

Освіта в Голландії чи юзабіліті-перековування мізків

Хто такі юзабіліті-фахівці і звідки вони беруться? Слово «юзабіліті» з'явилося на слуху в українському IT-співтоваристві відносно недавно (і десяти років не буде). За цей час, почитавши трохи освітньої літератури і зверстано два-три веб-сайту, найбільш прогресивні українські веб-дизайнери додали це модне слово в своє резюме (звучить екзотично і зарплату можна просити побільше) і почали новий шлях. Свого часу я теж так зробила. Але пізніше стало зрозуміло, що однією тільки літератури та інтуїції недостатньо. Потрібна практика. Приходячи в чергову компанію і побачив, що ви тут один такий молодий юзабіліті-спеціаліст і що виникни сумніву, порадитися ні з ким, а знання та досвід можна отримати лише через власні шишки. Це довгий шлях, та й продуктивність залишає бажати кращого. І я почала шукати спосіб прискорити власне професійний розвиток. Які ж якості і навички потрібно в собі розвинути, щоб стати хорошим юзабіліті-спеціалістом? Я вважаю, що в першу чергу треба бути трохи дизайнером.

Опубліковано: 09/08/11 @ 08:53
Розділ Різне Читати далі...

Про мотивацію, робочому графіку і пуфику в кімнаті відпочинку

У нас в компанії є кухня, душ, чай-кава-капучіно, спортзал, обідів і вільний графік у повному розумінні цього слова. Знаєте чому? Ринок змусив. І все, крім вільного графіка, я схвалюю і дотримуюся думки, що таки так, це потрібно і корисно. Наявність/відсутність усіх цих ніштяк лежить, звичайно, на совісті роботодавця, і оголошувати їх обов'язковими атрибутами при виборі місця роботи - перебір, але так - зайвими вони ніколи не будуть. Та й коштують не так дорого, щоб економія на них виглядала доцільною. © Sally Ann French Але ось «вільним графіком в повному розумінні цього слова» - категоричне «Ні». 1) Програмування - робота творча і потрібно працювати, коли нахлине натхнення Чим робота програміста принципово відрізняється від роботи проектувальника, скажімо, систем опалення? Або від роботи архітектора? Або, наприклад, авіа-інженера? Ну так, звичайно ж, програмісти - це якась вища каста. Програміст - це практично художник, кожен день винаходить щось нове і тому потребує музі.

Опубліковано: 08/08/11 @ 03:06
Розділ Різне Читати далі...

18-й випуск подкасту "Відверто про IT-кар'єризм". Бесіда з іншим PM-му

Розмова з Сергієм Бережним про те, куди рости після РМ. Про безумовної любові до замовника, як гарантії успішної розробки. Про те , що замовник може бути неправий , і про те , що ж у цьому випадку робити . Увага, в подкасті є конкурс. Завантажити файл ( 101.

Опубліковано: 07/08/11 @ 09:49
Розділ Різне Читати далі...

Коментарі до виступу Валкіна про стартапи

За прикладом Ворушіна вирішив записати кілька спостережень за підсумками 3-х годинного виступу Льва Валкіна про Силіконову долину, Ульяновськ, стартапи і його компанію Echo . Робити нетривіальні речі Дуже цікаво було послухати розповіді про особистий досвід, наприклад про те, як з'явилася Echo (спочатку JS-Kit) і її конкурент Disqus. Спершу ідея вбудовуваних на сайт комментариев виникла у Лева, він зробив прототип, опублікувався на Теккранч, побачив інтерес і експонентний ріст користувачів, і пішов шукати гроші. У той же самий час, прочитавши Теккранч, засновник Діскаса теж пішов до інвесторів, підняв гроші раніше Лева, запустився і почав швидко масштабуватися. Тобто там вся система тонко налаштована на виробництво нових компаній: знайти гроші і потрібні компетенції, якщо є життєздатна ідея, дуже легко.

Опубліковано: 05/08/11 @ 09:07
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест тижня, 5 серпня

Добрий день, шановні читачі. Сьогодні п'ятниця, і ви читає перший Дайджест останнього місяця літа. Сезон відпусток у розпалі, уряд на канікулах, і новин з'являється дуже небагато. Втім, наприклад, цього тижня голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації Володимир Семиноженко заявив про те, що держзамовлення на фахівців в галузі інформаційних технологій необхідно збільшити. Також варто розповісти про те, як Інститут телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України залучив до роботи учня 10 класу , який створив якийсь модуль для роботи з тривимірною графікою. Новини У релізі Java 7 є серйозні помилки оголошені лауреати премії O'Reilly Open Source Awards 2011 ; компанія Couchbase представила нову мову NoSQL-запитів UnQL вийшов обіцяний торік інструмент для створення анімації Adobe Edge з'явився клієнт для GitHub під Mac OS X .

Опубліковано: 05/08/11 @ 07:20
Розділ Різне Читати далі...

Щоденні пріоритети менеджерів і власників IT-outsource компаній

У метушні щоденних завдань для керівництва компанії важливо не втратити горизонт - і думати з прицілом на значний період в майбутньому. Я про це часто замислююся і вирішив сформувати загальні ідеї, які допомагають і допоможуть розвивати фірму. У статті ж хочу розглянути, які питання керівництво має задавати собі щоранку/понеділок і перевіряти, що з цього вийшло ввечері/в кінці тижня. Найбільшу цінність в бізнесі представляють, звичайно ж, люди, і також репутація фірми, аж ніяк не поточна фінансова ситуація. Навіть маючи $ 10.000, $ 100.000 ти маєш по суті менше, ніж згуртовану і розвинену технічно команду розробників і черга клієнтів. Тому далі розглянемо, як нам управляти компаній виходячи з управлінь людьми і репутацією - як найважливіших ресурсів.

Опубліковано: 04/08/11 @ 08:58
Розділ Різне Читати далі...

Пошук роботи стає соціальним

1- го жовтня закінчується наше співробітництво з провідним Робітним порталом Rabota.ua та розміщенням вакансій на ДОУ будемо займатися ми самі. ДОП сильно змінився за цей рік, як зовні так і зсередини. Виросла наша команда і наші амбіції. Ми хочемо зробити Вакансії, які працюють для нашої аудиторії . А для цього потрібна зовсім інша модель. Який найпопулярніший фото- хостинг в світі? Facebook . Просто тому , що він соціальний. Я думаю рівно те ж буде відбуватися з ринком пошуку роботи. Особливо таким гіпер - конкурентним, як ринок розробників в Україну . Ми не збираємося конкурувати з робітними сайтами , немає. Ми збираємося зробити унікальний продукт , якого зараз на ринку немає. Соціальний пошук роботи. Використовуючи силу коммюніті ДОУ як важіль.

Опубліковано: 04/08/11 @ 07:39
Розділ Різне Читати далі...

Наповнення офісу

Окей, припустимо, чудо- офіс знайдено , тепер треба його готувати до роботи. (Знову ж таки, пост - чисте імхо). Найголовніше в офісі це що? Своє обличчя офісу. Це можуть бути абсолютно різні речі, але з однією загальною властивістю - відвідувачі офіс повинні запам'ятовувати з першого заходу. Варіанти - балкон з видом на місто, вид на море, картинна галерея, яка-небудь пекельна інсталяція у фойє , ігровий автомат «Морський бій» в кімнаті відпочинку, загалом, щось потрібно вигадувати. Хоч розпису по стінах. Які можуть маркерами самі мешканці виконати, зокрема. Далі, тепер чисто практичні моменти - меблі. Перш за все, крісла - крісла повинні бути зручними І надійними. Дешеві варіанти мають дику тягу тупо розгвинчуватися через півроку, у них відламуються підлокітники і так далі. Три втрачених години роботи програміста за півроку - повністю перекривають всю неправдиву економію на дешевому кріслі. Не завжди, до речі, справа в ціні.

Опубліковано: 02/08/11 @ 08:49
Розділ Різне Читати далі...

Будуємо гейм студіо: Як ми плануємо

Ми починаємо з однієї команди в 6 осіб: 2 розробника (сервер і клієнт), 1 геймдіз, 3 художника. Плюс я в ролі продюсера. Далі ми розглядаємо три сценарії розвитку гейм студіо: 1. Песимістичний У гіршому випадку, якщо все йде проти нас, ми можемо спокійно працювати один рік і випустити три гри, навчаючись на помилках кожній. На розробку кожної гри по 4 місяці; тобто 3 місяці активної розробки і 1 місяць налаштування на живих гравців. Через місяць після релізу приймаємо рішення «продовжувати/вимикати». Дизайн ігри підлаштовується під цей ритм розробки (не навпаки!). Такий підхід можна назвати agile business development. Наша мета максимально прискорити цикли навчання нашої команди. Для цього необхідні короткі цикли релізів і максимум зворотного зв'язку від ринку (гравців). 2. Нормальний У середньому випадки, наші перші три гри виходять на сумарний кордон 500К ДАУ і тримаються там 6 місяців. Це забезпечує фінансування для набору ще двох команд 5-10 осіб кожна.

Опубліковано: 02/08/11 @ 03:20
Розділ Різне Читати далі...

Бесіда з міс IT Харкова про бізнес-аналіз

17 Випуск подкасту « Відверто про IT кар'єризм » Сьогодні в гостях нашої студії переможниця конкурсу краси серед IT - шніц Харкова, вона ж талановитий бізнес аналітик. У подкасті підняті питання особливостей роботи бізнес аналітика , тонкощі роботи дівчата в ісламських країнах і багато інших. Завантажити файл ( 107.

Опубліковано: 02/08/11 @ 01:57
Розділ Різне Читати далі...

7 серіалів

Я думаю, що серіали, на відміну від кіно , підходять зайнятим людям. Чому? Одна серіальна серія - 20-40 хв. Мозок не напружує. Перед сном саме воно. Все ж кіно вимагає часто повного занурення, в якійсь мірі напряга і вільних 2-3 години, яких часом просто немає, а серіали, ну, зовсім інше. У цьому пості я проставляючи свої оцінки деяким серіалів.


Блудна Каліфорнія Цей серіал MTV позиціонував як чоловічий «Секс у великому місті». Ну, якщо це й так, то «Секс у БГ» на порядок краще. Ключові слова до Блудлива Каліфорнії: сиськи, легка неголеність головного героя Хенка Муді і сімейні проблеми. Главгерой Хенк, в образ якого дуже гідно вписався Девід Духовни, балансує між своєю сім'єю і сексом з чим-під-руку-попадеться. І про це вони зняли вже 4 сезону. Я думаю, що Каліфренія після першого сезону досить пристойно просіла. Перший сезон був схожий на борошно творчої людини. На пошуки себе. На концерт Нірвани він був схожий, от. А далі почалися просто цицьки і баловство.

Опубліковано: 01/08/11 @ 12:30
Розділ Різне Читати далі...

Вибір офісу, мої критерії

Сьогодні чисто практичний пост, як я вибираю офісне приміщення, коли в мене така можливість є. Даний пост не є універсальним керівництвом, і не претендує на фінальну істину. Зазначу також, що мої критерії можуть не працювати для бодішопов з великою кількістю співробітників. Як кажуть наші посібники агентів з нерухомості, перші три показники для об'єкта нерухомості - це location, location and location. Починаємо пошук з виділення хороших районів в цільовому місті, якими районами є райони з хорошою транспортною доступністю, гарною інфраструктурою - провайдери, ресторани, кафе, магазинчики продуктів. Спальним районам - тверде «ні», вони знаходяться на околицях, деяким співробітникам буде не дуже цікаво кататися через все місто. Вибрали райони? Шукаємо у вибраних районах приміщення певної площі - потрібно метрів сім на людину, плюс врахувати перспективи зростання команди.

Опубліковано: 30/07/11 @ 06:59
Розділ Різне Читати далі...

Як ви оцінюєте свого роботодавця?

Залишилося менше двох місяців до старту нашого конкурсу Best Employer 2011 . Ще взимку ми вирішили, що наша минула анкета не годиться і її потрібно переробляти. Знайшли професійного соціолога, яка « собаку з'їла » на подібних опитуваннях. Зробили. Але я все одно не задоволений. Концепція і структура анкети ОК, але от питання про роботодавця ... Питання, як мені здається , якісь «дивні ». Розкажіть, як ви оцінюєте компанію, в якій ви працюєте ? Зрозуміло , що всіх цікавить « зарплата » і «цікаві проекти». Само собою. А далі? Як щодо відряджень ? Або уроків англійської ? Або необхідності « відзначатися » не пізніше 9:30 ? Стосунків у команді ? Які питання для вас принципові, а на які , за великим рахунком, наплювати ? Хочеться в цей раз зробити анкету, яка « зачепить» кожного.

Опубліковано: 30/07/11 @ 03:41
Розділ Різне Читати далі...

Принцип «Щось, або нічого»

Нещодавно на одному закритому форумі побачив, як людина демонстрував непогані доходи своїх MFA-сайтів, і в підписі написав: «Краще мало, ніж нічого». На мою думку, він був абсолютно правий. Навіщо чекати кілька місяців, щоб отримати xxx $ дохід, якщо за ці місяці можна зробити N проектів, кожен з яких вже за тиждень буде приносити XX $? Я думаю, що цей принцип реально працює, і дотримуючись його якнайшвидше вийти на хороший заробіток. У цій статті я нехочу радити вам створювати Гси, щоб рубати на них копійки з перших тижнів. Я проти такого заробітку. Але ось в MFA-сайтах, цей принцип відмінно працює. Схема досить проста: Парс 20-50 ключових слів з частотністю 100-1000 показів на місяць, потім пишемо під них статті та додаємо їх на сайт. Через 1-2 дні половина статей вилізе в ТОП-10, навіть без посилань. Трафік підніметься, і буде йти непоганий пасивний дохід. Якщо ж працювати по більш «складною» схемою, то дохід буде вище, але він з'явиться через кілька тижнів (в кращому випадку).

Опубліковано: 30/07/11 @ 08:44
Розділ Різне Читати далі...

Принцип "Щось, або нічого"

Нещодавно на одному закритому форумі побачив, як людина демонстрував непогані доходи своїх MFA-сайтів, і в підписі написав: «Краще мало, ніж нічого». На мою думку, він був абсолютно правий. Навіщо чекати кілька місяців, щоб отримати xxx $ дохід, якщо за ці місяці можна зробити N проектів, кожен з яких вже за тиждень буде приносити XX $? Я думаю, що цей принцип реально працює, і дотримуючись його якнайшвидше вийти на хороший заробіток. У цій статті я нехочу радити вам створювати Гси, щоб рубати на них копійки з перших тижнів. Я проти такого заробітку. Але ось в MFA-сайтах, цей принцип відмінно працює. Схема досить проста: Парс 20-50 ключових слів з частотністю 100-1000 показів на місяць, потім пишемо під них статті та додаємо їх на сайт. Через 1-2 дні половина статей вилізе в ТОП-10, навіть без посилань. Трафік підніметься, і буде йти непоганий пасивний дохід. Якщо ж працювати по більш «складною» схемою, то дохід буде вище, але він з'явиться через кілька тижнів (в кращому випадку).

Опубліковано: 30/07/11 @ 08:44
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151