AI & ML дайджест #14: DataFest повертається в Україну, знайомство з Dagster і DVC, репозиторії з ML моделями і книгами

Вітаю всіх! DataFest повертається в Україну і пройде 7 вересня в Одесі. Зараз формується програма, але якщо ви бажаєте виступити з доповіддю, то можна подати свою тему тут . Зареєструватися в якості учасника можна тут . Нагадую, що у дайджесту є свій Telegram-канал та сторінки у соцмережах (Facebook , , LinkedIn ), де я щодня публікую посилання на корисні матеріали. Приєднуйтесь! А поки пропоную свіжу добірку матеріалів. Статті Personalized Recommendations for Experiences Using Deep Learning — у цій статті ви дізнаєтеся, як нещодавно розроблена в TripAdvisor модель «Recommended For You» (RFY) генерує персоналізовані рекомендації на веб-сайті з використанням історії серфінгу та глибокого навчання. Building Data Pipelines With Kafka — стаття призначена для початківців інженерів, які збираються побудувати свій перший data pipeline на базі Kafka.

Опубліковано: 03/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Фасилітація командної роботи, або Приймаємо рішення разом

Мене звуть Марія Білоконь, я Community Manager Team Lead в харківській студії Plarium. У статті я розповім, що таке фасилітація, як я запровадила її у своїй команді, допомогла провести в інших і наскільки ефективним це виявилося для нас. Що таке фасилітація і навіщо вона потрібна Фасилітація — це антидирективный формат управління командою. Робочий процес і мітинги будуються так, щоб усі співробітники мали загальним розумінням ситуації/проблеми і приймали спільні рішення. Трохи нижче я розповім, як це працює на практиці. Але почнемо з теорії. На курсах з фасилітації кажуть, що рішення, які пропонуються команді ззовні, приживаються тільки у 25% випадках. Тому робота набагато ефективніше, якщо працівники самостійно приймають рішення і несуть за них відповідальність. Для цього керівнику і необхідно освоїти принципи фасилітації. У чому переваги такого підходу Максимальна кількість учасників залучено, при цьому враховується думка кожного.

Опубліковано: 02/08/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Реаліті: інфо-сайт, звіт #4

Закінчився липень, треба подивитися, що відбувається по сайту. Попередній звіт #3 за травень , червень був пропущений.
Тексти і публікація Весь контент замовляється на біржі WorkHard — в цьому місяці замовлено і опубліковано 23 статті . З іншими біржами вже давно не працюю, Воркхард дуже дружелюбна і няшная, тим більше там можна замовляти не тільки копірайтинг, але і рерайт за більш дешевою ціною. Так що якщо самостійно збирати майбутню статтю з шматків і передавати їх на рерайт — можна економити. Разом на тексти витрачено: 6410 руб. Разом на публікації витрачено (мій Км): 1750 руб. Не складні розрахунки показують, що 1 стаття обійшлася в 278 рублів за написання та 76 за оформлення. Інші вкладення Під інші вкладення підпадають посилання замовлення коментарів до статей. У цьому місяці витрачено всього 0 на посилання 0 на коментарі . Посилання закуповую на gogetlinks і Kwork .

Опубліковано: 01/08/19 @ 09:06
Розділ Різне Читати далі...

Щоденні релізи: досвід продуктових ІТ-компаній

Редакція DOU звернулася до українських продуктових ІТ-компаній, щоб з'єднання з'ясувати, як успішно релізити на продакшен по кілька разів на день та уникнути факапів. Як зорганізувати процес? Які проблеми виникають і як з ними впоратися? Дмитро Волошин , CTO і co-founder в Preply Ми в Preply пройшли довгий шлях від тижневих деплоїв, виконаних кваліфікованими інженерами, до щогодинних деплоїв, зреалізованих усією командою. Про історію еволюції наших процесів я розповідав на Highload FW days . Тижневі релізи зумовлювало те, що в нас був громіздкий процес ручного тестування. Коли ж ми змогли його частково завтоматизувати, почали релізитися щоденно. Альо ця функція належала реліз-інженерам і була дуже монотонною. Щоб якось її гейміфікувати, ми ввели в штатний розпис свиню (на фото).
Реліз-інженер, який був відповідальний за релізи цього дня, брав її собі на стіл, і всі знали, до кого звертатися, якщо щось не працює або не релізиться.

Опубліковано: 31/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Люди, алгоритми, ефективність та інша збірна солянка

Це думки вголос. Максимально стисло, часом до втрати точності. Прибрані всі переходи і інша вода. Перегляд ЗП «Дають в IT хабара тимлидам і PM щоб прискорити перегляд зарплати?» Я поставив це питання в FB, і... найпопулярніший комент був: «А шо так можна було?». Чи може бути, що я зіпсував цілу галузь однією фразою? Або це манія величі? — Васю забанили в клані «Брати Стали», а потім і сам клан розпався.
— А що так?
— Так він запитав у загальному чаті, ким саме брати стали...
© баян Звіт про команду Коли готуєш звіт про команду, найскладніші питання: Кого б ти підвищив/нагородив? Кого б звільнив з-за відносно низької ефективності? Кого б звільнив заради скорочення бюджету? У підсумку все зводиться до формули «приносимая_польза/(зарплата + расходы_на_менеджмент + прочие_расходы)»: Приносимая_польза — дуже суб'єктивна штука. Теоретично повинна залежати від стажу роботи в компанії і галузі, від навичок і від багато чого ще. На практиці сильно залежить від ситуації.

Опубліковано: 30/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

ІТшники-волонтери: як харків'янка привернула увагу до «Розстріляного відродження»

Якщо в Харкові звернути з проспекту Науки на вулицю Культури, можна натрапити на п'ятому ятиповерховий житловий будинок, який майже нічим не відрізняється від схожих сусідніх сірих домівок. Підійшовши ближче, важко не помітити велику металеву табличку, на якій вигравійовані знайомі зі школи прізвища — Хвильовий, Вишня, Тичина, Сосюра, Багряний та багато інших діячів культури. Виявляється, усі вони певний час жили в одному будинку. А якщо напрягти пам'ять ще раз згадається, що їх назвали «Розстріляним відродженням». Цей будинок називається Будинком «Слово», і його історію насправді мало хто знає, особливо з нелітературного середовища. Веб-розробниця Анастасія Ковальова , що мешкає в «Слові», вирішила боротись із цією несправедливістю та нагадувати українцям про їхню історію та життя XX століття. Для цього вона створила проект ProSlovo.com .

Опубліковано: 29/07/19 @ 11:13
Розділ Різне Читати далі...

Kanban як основа для виробництва software

Привіт! Я Сергій Алексєєв, автор п'яти, на мій погляд, цікавих статей зі світу IT . У цій статті розповім про Kanban з прикладами і описом. Це допоможе вам впровадити методологію у себе або трохи поліпшити те, що є у вас зараз. Передмова Задайте собі питання: за якою методологією або фреймворку ми ведемо розробку програмного забезпечення? Напевно багато хто з вас скажуть: Scrum. Це можна пояснити декількома фактами: Scrum у всіх на слуху як в інтернеті, так і в офлайні. Kanban, Waterfall або інші підходи менш популярні. Кількість курсів по Scrum просто зашкалює. Курси не тільки про засади фреймворку, але і про різних ролях в ньому, таких як Product Owner або Scrum Master. Їх назви часто починаються з «Як стати...», «Що робити...» або «Agile...». Зайдіть, наприклад, на scrum.ua там про Kanban всього 2 курсу. Опитування серед аналітиків і проектних менеджерів в чаті дав цифру в 34% на користь Scrum. Опитування було проведено у квітні, тоді в чаті було близько 500 осіб.

Опубліковано: 26/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Ми хотіли найняти штат програмістів в продукт. Навіть з бюджетом це виявилося не так просто

[Про автора: Гнат Тхоровский — CTO і співзасновник британсько-української компанії Poptop. До цього працював в івент - і музичної індустрії, зокрема займався розвитком музичного стартапу в Італії] Наприкінці 2018-го стала завдання найняти п'ятірку нових розробників. Далі у своїй колонці я розповім вам, з якими труднощами ми зіткнулися, виконуючи, здавалося б, просте завдання. Примітно, що відповідні умови для найму були: зарплати пропонувалися ринкові, а завдання стояло — розробити міжнародний продукт. Завдання — найняти розробників Poptop — онлайн-платформа для планування івентів, яка працює на ринках Британії та України і дозволяє клієнтам розмістити запит про надання послуг на івенті (наприклад, з організації кейтерінгу або трансферу), а виконавцю — отримати заявку і виконати її. Стартап одержує комісію від виконавця у розмірі 7% від суми замовлення. У грудні 2018-го Poptop привернув новий раунд фінансування — близько 780 000 доларів.

Опубліковано: 24/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Зарплати українських розробників — червень 2019

Ми аналізуємо ринок ІТ-зарплат з 2005 року . За цею годину у галузі з'єднання явилися десятки нових напрямів та професій. Саме тому з цього року підсумкові результати зарплатного опитування розділимо на три окремі аналітичні статті: зарплати розробників, зарплати тестувальників та зарплати інших технічних і нетехнічних спеціалістів. У цій статті розглядаємо зарплати розробників. З 3 червня по 3 липня у черговому зарплатному опитуванні взяли участь 11 439 респондентів, із них 5 950 девелоперів. До розробників відносимо Software Engineer, TechLead і System Architect. Зарплати інших технічних спеціалістів розглянємо в наступних статтях. Альо ви вже зараз можете подивитися їх у віджеті . Дані в CSV доступні на GitHub . Усі зарплати вказані в доларах США (за курсом міжбанку), чистими (після сплати податків). Для оцінки зарплат у вибірках використовується медіана . Статті з результатами минулих опитувань тут .

Опубліковано: 22/07/19 @ 07:05
Розділ Різне Читати далі...

Чому AI переходить від Cloud до Fog-обчислень

Технології штучного інтелекту і IoT тісно пов'язані і доповнюють один одного. Сама топологія IoT-рішень передбачає аналітичну обробку інформації на стороні Cloud. Саме з аналізу даних, отриманих з багатьох джерел інформації, ми маємо синергетичний ефект всього програми. Однак більшість сьогоднішніх IoT-рішень застосовують аналіз даних лише на рівні Cloud, збираючи величезну кількість сирих даних від багатьох тисяч, а іноді і мільйонів периферійних пристроїв. У цій статті я постараюся показати переваги впровадження штучного інтелекту на можливо більш ранніх етапах передачі інформації, застосовуючи концепцію переходу від Cloud computing в бік Fog computing. Мій досвід розробки — понад 30 років, з них 17 років — в HighTech-індустрії Ізраїлю. В даний час працюю в компанії GlobalLogic на позиції Senior Solution Architect. Керівник напрямку компанії в області штучного інтелекту у вбудованих системах.

Опубліковано: 19/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Fail review: спілкування з клієнтами

[«Fail review» — рубрика, в якій ми збираємо історії про робочі провалили: що відбулось, як виправляли і які висновки нікого.] Непорозуміння, культурні та національні відмінності, нестача комунікації, технічні проблеми — причин факапів у спілкуванні з клієнтами вистачає. А історій, що змушують червоніти або сміятись (і чомусь вчать!) — ще більше. ІТ-спеціалісти діляться власним досвідом. Про важливість юзер-сторі Станіслав Семухін , Senior Android Developer у GlobalLogic На одному з попередніх робочих місць сталася дуже характерна історія. То був внутрішній продукт однієї з українських аутсорсингових компаній, яким власник керував на рівних правах з партнерами. Ці партнери були, як заведено на типового стартапі, і фаундерами, і продакт-оунерами, і бізнес-аналітиками. Ми робили мобільні застосунки для цього продукту під iOS та Android. Я займався розробкою Android-версії.

Опубліковано: 18/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

5 історій про те, як будувати продуктивні відносини між PM'ом і розробниками

Не раз чула про проблеми взаємодії розробників з менеджерами проектів. З особистого досвіду знаю, що продуктивні взаємини можливі, але при бажанні обох сторін. Про це і піде мова. Трохи про себе. Я 12 років в IT-сфері, 9 з них працюю менеджером проектів. На моєму рахунку більше 25 успішно завершених проектів (web, mobile, IoT) для клієнтів із США, Європи, Австралії, Бразилії та України. Виступаю на конференціях (у цьому році була спікером PMConf2019 і Women Techmakers Dnipro), проводжу вебінари. Строю і розвиваю інженерні команди. Сьогодні підготувала для вас серію коротких і не дуже історій, заснованих на моєму досвіді і спостереженнях, в яких я розповім про те: кому важче — новому менеджеру або команді, в яку він прийшов; коли проявляти ініціативу, щоб нікому не нашкодити; мотивація команди на нулі, а проект доробити потрібно — чи є вихід? Можливо, якийсь із випадків знайде відгук і у вас. Стаття буде корисна не лише розробникам, але і іншим учасникам команди. Історії 1.

Опубліковано: 16/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #17: Raspberry Pi, Linux Embedded

Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті розглянути embedded programming на Raspberry Pi та embedded Linux development. Почнімо? :) Raspberry Pi Raspberry Pi — одноплатний комп'ютер, на якому зазвичай встановлюють Linux (наприклад Raspbian ) або Windows 10 IoT . Програмування на З++ зазвичай відбувається з використанням бібліотек WiringPi та pigpio . Для подальшого знайомства пропоную розглянути: Setting up your Raspberry Pi ; Everything You Need to Know About Getting Started with the Raspberry Pi ; Learn to code with C on Raspberry Pi ; Program your Raspberry Pi with C/C++ ; Raspberry Pi Visual Studio Code: Installing VS Code on Raspbian ; RPi GPIO Code Samples . Linux Embedded Для знайомства з embedded Linux development стануть у нагоді: Embedded Linux Tutorial & Basics ; How to Survive Embedded Linux — Part 1 The Embedded Linux Development Process ; 4 tools for building embedded Linux systems ; Learning for Linux embedded systems .

Опубліковано: 13/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Впорядковуємо класі Bootstrap

Bootstrap — чудовий фреймворк. Передусім, його перевага у швидкості створення інтерфейсу сайтів. Для мене як програміста він ідеально підходить для адмінок. Мало хто з замовників погодиться виділити кошти на професійний дизайн не тільки для основного сайту, а ще й для панелі керування. До того ж, Bootstrap дуже допомагає мені створювати нові сайти. Коли дизайну для нового сайту ще немає, а споглядання «голих» елементів HTML пригнічує, Bootstrap допомагає вирішити цілий ряд проблем. Марк Отто та Джейкоб Торнтон — творці Bootstrap
По-перше, він гарний. Його, на відміну від власного дизайну, зімпровізованого під час створення сайту, не соромно показати людям. По-друге, розробка з допомогою Bootstrap типових ї невибагливих сайтів значною мірою економити час та дозволяє зосереджуватись саме на програмуванні. Фейкові класі На шкода, найбільша перевага Bootstrap, швидкість розроблення, автоматично породжує недолік — складність підтримки.

Опубліковано: 12/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Світ веб-компонентів: розбираємося в трендах

Нещодавно я працював над дослідженням технології веб-компонентів для своєї компанії і виявив, що відносно складно зрозуміти глобальне положення речей на даний момент. Цією статтею я хочу спробувати вирішити цю проблему і надати вам відправною точкою в подорожі у світ веб-компонентів. Теми для розгляду Підтримка браузерами. Сумісність з фреймворками. SSR + SEO/Боти. Стилізація компонентів. Спеціальні можливості (Accessibility). Версіонування. Завантаження в браузер. Доступні інструменти. Веб-компоненти vs Фреймворки. Підтримка браузерами IE 10-11 і Edge (з движком Chakra) знаходяться поза грою , оскільки вони не підтримують Shadow DOM. Це робить використання веб-компонентів недоцільним-за складності полифилов. Всі інші браузери Chrome, FF, Сафарі, враховуючи дві останні версії) чудово працюють з усіма основними технологіями, які нам потрібні. Давайте глянемо на таблицю.

Опубліковано: 11/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

EcoCity — мережа громадського моніторингу якості повітря за допомогою пристроїв на Arduino

У рубриці DOU Проектор всі охочі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власного made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Дмитро Обухів, мені 15. Хочу розказати історію створення проекту EcoCity. Цю ініціативу підтримуємо ми — команда розробників з Івано-Франківська. EcoCity — це мережа автоматизовуваних станцій моніторингу якості повітря та платформа для громадського моніторингу. Наші станції разів на хвилину визначають показники забрудненості повітря й надсилають їх на сервер. На сервері ці дані зберігають у БД, а користувачі можуть переглядати їх на сайті як мапу забрудненості, яка оновлюється в онлайн-режимі. Будь-яка людина може зібрати свою станцію моніторингу й під'єднати її до нашої мережі.

Опубліковано: 09/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест #21: Python 3 у Windows 10 Store. Black стає частиною Python Software Foundation

У випуску: віддалена розробка з VS Code, Python 3.8.0b2 доступний для тестування, відео з PyCon US. Новини Python in next Windows update 10 — Python 3 буде доступний у Windows Store. Python in Visual Studio Code — June 2019 Release : Parallel tests with pytest Plot Viewer with the Python window Нові релізи Mypy 0.711 Python 3.8.0b2 — маєм змогу потестити Assignment expressions, Positional-only arguments та інше. Цікаві бібліотеки Pyvista — 3D-рендерінг і mesh аналіз з підтримкою Jupyter notebooks. Pycasbin — авторизація з моделями контролю доступу ACL, RBAC, ABAC. Також є реалізації для інших мов. yTermPlayer — термінальний плеєр Youtube-плейлистів. PEP's PEP 594 — Removing dead batteries from the standard library . Пропозиція видалити з стандартної бібліотеки застарілі модулі (підтримка legacy ОС etc).

Опубліковано: 06/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #28: introducing .NET 5, asynchronous Injection, Core dump of StackOverflowException

У випуску: добірка статей про ASP.NET Core, Performance Improvements in .NET Core 3.0, чому особиста ефективність не працює. .NET Performance Improvements in .NET Core 3.0 Introducing Windows Terminal Announcing WSL 2 Introducing .NET 5 Announcing .NET Core 3.0 Preview 6 ASP.NET Core A-Z
Цікава підбірка статей про ASP.NET Core. Не читав, але схвалюю. VERSIONING LIMITATIONS IN .NET Core dump of StackOverflowException Ми в компанії стрімко рухаємося в бік контейнеризації, багато сервісів вже переїхали в Docker, і я задався питанням, як отримати і аналізувати crash dump (він же core dump) у разі виникнення StackOverflowException. Все виявилося зовсім нетривіально, і на даний момент хоч дамп отримати і можна, явно виявити джерело помилки сходу не вийде. Доведеться проходиться по кожному потоку, дивитися, де величезний стек-трейс, і мапить символи вручну. Обіцяють пофіксити це в релізі 3.0.

Опубліковано: 05/07/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Scrumium.io — альтернативна система управління проектами

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звати Олександр. Кілька останніх років я працював Full Stack розробником в декількох невеликих аутсорсингових компаніях. І часто доводилося займатися не тільки самою розробкою, але і плануванням і веденням своїх проектів. Так, знаю, цим повинні займатися PM, BA і т. д., але так вже сталося. І зараз я займаюся створенням і просуванням нової SaaS-платформи управління проектами Scrumium.io , але про це трохи пізніше. Досвід використання Trello і Jira На початку ми всі проекти вели в Trello. І ось які висновки у нас склалися в результаті використання. Переваги Trello Простота — досить нескладно і швидко розібратися.

Опубліковано: 04/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Чи варто інвестувати у Flutter. Порівняння Flutter і React Native

Давайте поговоримо про кроссплатформної мобільного розробці, бо привід є! Не так давно, а саме в грудні 2018 року, на заході від Google нам завезли ще один фреймворк» — Flutter. Сьогодні ми подивимося на Flutter з різних сторін: історію, архітектуру, переваги, недоліки, а також порівняємо його з React Native. Історія виникнення На початку варто розповісти про передумови та історію виникнення Flutter. Все почалося ще в 2014 році. У гонитві за швидкістю, команда Google Chrome експериментувала з рендерингом вмісту сторінок. Метою експерименту була перевірка: чи можна прискорити рендеринг, якщо відмовитися від традиційної моделі лейаута, попутно позбувшись від вантажу зворотної сумісності, що накопичилася за багато років існування веба. Основою для експериментів став движок Blink, а результатом — приріст продуктивності в 20 разів за рахунок наступних змін:
Простий набір обмежень, що впливають на положення елемента на екрані (Box Model) — мінімальна і максимальна ширина і висота.

Опубліковано: 03/07/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170