Рейтинг вишів DOU 2019: біля Могилянки з'єднання явився конкурент за перше місце, а КПІ за межами 10-ки лідерів

З 15 квітня по 7 травня на DOU відбувалося щорічне опитування, присвячене якості освіти в українських ЗВО (заклад вищої освіти — ред.). Загалом цього року ми зібрали 3038 анкет з відгуками нинішніх і колішніх студентів українських вишів. Із цікавого: оновлена трійка лідерів, КПІ ї Львівська політехніка, як і минулого року , погіршили свої позиції. А ще ми визначили, що більшість ІТ-спеціалістів рекомендує отримувати вищу освіту, незважаючи на те, що програма навчання — поки що найслабший аспект української. Проте зміни є: помітно зростає вивчення Python, Java, JavaScript та С#. Методологія дослідження та портрет учасників опитування Як і в минулі роки, ми опитували спеціалістів, які працюють зараз в ІТ-галузі та які навчалися в українських вищих навчальних закладах, незалежно від того, отримали вони диплом чи ні. Мета дослідження — оцінити якість навчання на ІТ-напрямках у різних вітчизняних ЗВО та визначити їхні сильні та слабкі сторони за оцінками студентів та випускників.

Опубліковано: 03/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Просування з нуля сайту школи психологічного консультування

Клієнт Київська школа психологічного навчання. Наше завдання Зростання цільового трафіку і висновок ключових запитів пріоритетних напрямків у топ-10. Регіон просування — вся Україна, пріоритет — Київська і Хмельницька область.
Вихідні дані Регіон: Україна, Київ
Пріоритетна пошукова система: Гугл
Старт робіт: 11 травня 2018 р.
Посилальна історія: 6 доменів
Трафік: ~50 відвідувачів в місяць Процес робіт Роботи з внутрішньою оптимізацією Сайт зайшов на просування на етапі доопрацювання дизайну, що спочатку дещо уповільнило процес впровадження правок. Щоб прискорити процес технічної оптимізації сайту домовилися про одночасній роботі над сайтом програмістів і дизайнера клієнта і наших програмістів.
У ході внутрішньої оптимізації: усунули дублювання сторінок; закрили «непотрібні» для пошукового робота сторінки від індексації; створили цільові сторінки; розмістили оптимізовані мета-теги.

Опубліковано: 03/06/19 @ 06:30
Розділ Різне Читати далі...

Фін стріп за травень 2019, все погано пацани...

Не було стрипів з лютого, вирішив зробити проміжний, так як є, чим поділитися. Всього сайтів в роботі: 5 шт. Опубліковано 82 статей. Всього трафіку в середньому в день: 13880 Дохід РМЯ: р. 24202 Дохід ADsense: 406*64=25984 р. Дохід Пуши: 26294 р. Дохід пряма реклама: 0 р Всього: 76480 р. Все в подробицях я публікую (з самого початку роботи над інфо сайтами) на форумі F-seo в закритому розділі з финстрипами https://f-seo.ru/master/index.php#finstripy.70 — кому цікаво реєструйтесь та додавайте свої стрипи, щоб бачити стрипи інших (стрипи дають видить після модерації вашого першого стрипа, так що надсилайте заявку модератора). Розбір польотів З минулого стрипа в Лютому на самому жирному сайті гугл зрізав 50% трафіку, самі знаєте чому, як повернути я хз, точніше, що треба робити інфи багато, але незрозуміло буде результат, якщо все це впровадити, простіше поки забити і займатися іншими проектами. Таким чином дохід просів з 100К до нинішніх 75К і можливо ще просяде.

Опубліковано: 01/06/19 @ 10:01
Розділ Різне Читати далі...

QA дайджест #37: навички успішного QA Automation, дослідницьке тестування API і математика в тестуванні

Мене звуть Максим, я працюю тестувальником ПЗ, з цікавістю стежу за подіями в світі тестування та IT. Збираю найкорисніше і з радістю ділюся з вами. Приємного читання! :) Почитати Тестування не для початківців Погляд зі сторони! Аудит процесу розробки ПО змінює продукти на краще Job interview in English: як готуватися і що відповідати QAGuild live #5: Про співбесіди на позицію QA інженера.

Опубліковано: 01/06/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Як я працюю: Олександр Труш, CTO в Edenlab

[В рубриці «Як я працюю» ми запрошуємо гостя розповісти про свою роботу, організації воркспейса, корисних інструментах і лайфхаках] Олександр Труш починав свою кар'єру як Python-розробник в DOU, потім запустив власний стартап Adtena і після роботи над декількома продуктами розвивається в аутсорсингу. Маючи 7 років досвіду роботи в ІТ, він зайняв позицію CTO в компанії Edenlab і керує R&D-департаментом. В його зоні відповідальності — робота зі стартапами і перспективними технологіями, начебто Machine Learning або Blockchain. Про себе Я захоплююся комп'ютерами з раннього дитинства. Програмувати почав років у 10, це був 2003 рік. Пам'ятаю, одного разу запитав у тата, як писати гри, і він мені приніс диск і книги по Delphi. І понеслося. У 14-15 років писав за гроші сайти на WordPress, допомагав молодшим школярам розбиратися з інформатикою. Після 9 класу я пішов в МАУП на «Обслуговування програмних систем і комплексів».

Опубліковано: 30/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як в EPAM зробили opensource-інструмент для розгортання serverless-додатків

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитися досвідом власних цікавих розробок і внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Привіт, мене звуть Владислав Терещенко, я співпрацюю з EPAM як Software Engineer. Цю статтю ми готували разом із колегами Олександром Оньшой та Олександрою Романенко. Розповімо вам, як зробили Syndicate Deployment Framework для AWS . Ця стаття, напевно, буде небайдужа тим, хто пробує працювати або вже щільно працює з serverless-додатками. Ми з ними б'ємося вже третій рік. Так вийшло, що ми почали робити свій фреймворк для їх деплоймента, коли на ринку були одиниці подібних рішень. Сьогодні їх значно більше. Але ми все ж завершили проект. І будемо раді подискутувати, чому не віддали перевагу аналогам, а заморочилися самі. А для тих, хто тільки придивляється до serverless, ми розповімо про перешкоди, які можуть чекати і вас.

Опубліковано: 29/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, вакансії. Червень'19

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у червні 2019. Усі програми безкоштовні. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси, стажування та вакансії для початківців, яких немає в дайджесті, пишіть на alyona@dou.ua , і ми додамо їх до статті. Підписуйтеся на наш Telegram-канал , щоб дізнаватися про найактуальніші можливості для джуніорів. Туди ми надсилаємо сповіщення про оновлення дайджесту, нові курси, стажування та вакансії. Компанія Місто Напрямок, дедлайн Тип Abto Software Львів Artificial Intelligence & Computer Vision — 1 липня Курси Betinvest Київ Erlang Курси DataArt Херсон QA Automation — 31 травня Курси EPAM Київ, Львів, Харків, Дніпро, Вінниця Business Intelligence, Business Analysis, Java, DevOps, Front-end, QA, Test Automation, .

Опубліковано: 28/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

«Метод навідника» при роботі з пул реквестами

Рев'ю пул реквестов в переважній більшості випадків більше схожий на бюрократію, зайві дії або спробу тотального контролю з боку керівництва. При тому, що ця практика використовується практично у всіх командах і компаніях. Виправдовується вона зазвичай бенефіти і тим, що рев'ю пул реквестов — вимушене зло заради вселенського добра. Описаний нижче метод був виведений експериментально і вирішує більшу частину існуючих проблем рев'ю пул реквестов. Хибна сліпота Пам'ятайте тест, в якому потрібно було порахувати кількість передач баскетбольного м'яча? Якщо ви не бачили, то подивіться , перш ніж читати далі. У 2004 році був сформульований принцип «помилкової сліпоти», і цей термін об'єднує в собі декілька різноманітних феноменів нашого сприйняття. Зазвичай виділяють два види неправдивої сліпоти: сліпоту неуваги і сліпоту до змін. Сліпота неуваги (перцептивна сліпота) передбачає неготовність нашого мозку сприймати зміни, які ми не очікуємо побачити.

Опубліковано: 27/05/19 @ 11:09
Розділ Різне Читати далі...

Go дайджест #8: нові фішки Go playground, що нас чекає в Go 1.13, належить мова його спільноти по-справжньому?

У випуску: збірка сміття в Go, реверс-інжиніринг Go бінарників, як писати читабельний код, відео конференції dotGo 2019. Новини Опублікований результат опитування розробників Go за 2018-й рік. Go playground тепер підтримує кілька файлів і імпорт сторонніх бібліотек. Бреда Фіцпатріка про це. Як це все працює можна подивитися тут . І ще один Бреда про те, що нас очікує в Go 1.13 Google запустили інфраструктуру для Go modules. Також поза увагою не може залишитися стаття з думкою про те, що Go не належить ком'юніті насправді, а все вирішує великий брат (Google). Стаття викликала бурхливе обговорення на Hacker News. Читаємо Go naming tips — пост Пітера Боргона з роздумами про правильному неймінгу в Go. Garbage Collection In Go : Part I — Semantics — про збірку сміття в Go (частина 1). Garbage Collection In Go : Part II — GC Traces — про збірку сміття в Go (частина 2). GopenPGP, an open source encryption library for native applications — OpenPGP на Go від хлопців з ProtonMail.

Опубліковано: 25/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Новий стандарт Wi-Fi 6: можливості для розробників

Привіт, я — Борисенко Олексій, займаюся напрямками Network Programmability, IoT, Infrastructure Programming у підрозділі DevNet компанії Cisco. У цій статті поговоримо про можливості та ринок, які відкриваються для девелоперів з прийняттям нового стандарту Wi-Fi 6. Основні виробники чіпів для бездротових технологій вже випускають чіпи для роботи з новим стандартом. У цей процес активно вступають вендори, виробники смартфонів та інших приладів. Масовий запуск цієї технології відкриває нові можливості для девелоперів, саме тому я вирішив написати цей матеріал. У мережі ви можете знайті статті з детальним описом різних технічних аспектів Wi-Fi 6, але я вирішив зосередитись на тих аспектах, які напряму можуть вплинути на розвиток застосунків, програм і можливостей для програмістів. Що нового у Wi-Fi 6 Wi-Fi 6 — це маркетингова назва стандарту 802.11 ax, який був уявлень Wi-Fi Alliance у 2018 році. Його попередник Wi-Fi 5 (802.11 ac) був запущений у 2013 році.

Опубліковано: 24/05/19 @ 08:44
Розділ Різне Читати далі...

Чому я вибрала Project Management і не помилилася. Поради тим, хто роздумує

Мене звуть Ольга, я Project Manager, маю досвід роботи з різними доменами і індустріальними практиками. Не з чуток знаю про побудову процесів, команд, комунікацій та інших цікавих штук. З трепетом ставлюся до своєї справи і свято вірю, що, керуючи проектами, ми можемо зробити світ кращим. До недавнього часу я не замислювалася над питанням: «Чому Project Management? Чому я вибрала цю сферу?». У цій статті — результат моїх роздумів. Матеріал буде цікавий як початківцям PM, так і тим, хто тільки шукає себе або подумує про зміну професії. Ну і, звичайно, всім тим, хто хоче дізнатися про нашу кухню зсередини. Отже, поїхали. Часом дуже складно пояснити, чому тобі подобається. Я, наприклад, завжди любила малювати. Але запитай мене: «Навіщо ти це робиш? Що саме приваблює?», — відповісти мені буде нічого. Робота приносить задоволення, мене пре і хочеться робити тільки більше, краще і швидше.

Опубліковано: 22/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

5 книг про побудову сильної команди від Олени Кравченко, Program Manager в Luxoft

Від редакції: в рубриці DOU Books учасники спільноти розповідають про п'ять улюблених книгах — тих, які змінюють світогляд і можуть бути корисні читачам-колегам. [Про автора: Олена Кравченко — Program Manager в Luxoft. Більше 10 років досвіду в менеджменті. Сертифікований тренер, ментор, лектор в «Києво-Могилянської Академії»] 2002 рік. Ларрі Пейдж з тоді ще молодої компанії Google був незадоволений результатом роботи AdWords. На кухні офісу він прикріпив записку: «Ця реклама — відстій». Увечері того ж дня розробник Джефф Дін, не має відношення до рекламного движку, вийшов на кухню за капучино. Його зацікавила проблема з AdWords, і він вирішив спробувати знайти помилку колег. Джеффа ніхто не просив про це, взагалі ніхто не знав, що він взявся за вирішення завдання. В результаті компанія Google завоювала рекламний ринок і заробила мільярд, а ми отримали AdWords і круту історію (історія розробки движка AdWords — у книзіSteven Levy.In the Plex ).

Опубліковано: 21/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

День вишиванки 2019 в українських IT-компаніях

Кожного третього четверга явились в місті у Україна святкує День вишиванки. Подивімось, як це було в IT-компаніях. Для зручності ми поділили компанії на групи за розміром: понад 1500 спеціалістів ; ; ; ; 21-80 спеціалістів . Якщо ви хочете додати свої фото у статтю, пишіть на alyona@dou.ua . Понад 1500 спеціалістів CiklumEPAM
GlobalLogicInfopulse LuxoftSoftServe800...1500 спеціалістів DataArt

ELEKS
IntelliasLohika
N-iX Sigma Software
200...

Опубліковано: 20/05/19 @ 07:34
Розділ Різне Читати далі...

AI & ML дайджест #12: одноплатні комп'ютери для ML, Reinforcement Learning для розробки двигунів ракет

У випуску: огляд популярних випадків використання GAN, прогнозування продажу і знайомство з TensorFlow 2.0, Random Forests для новачків.
Вітаю всіх! У минулому випуску я розповідав, що для дайджесту запустив Telegram-канал , а сьогодні хочу поділитися новиною, що також завів для нього сторінки в facebook , , LinkedIn . Запрошую усіх приєднуватися до них. А поки пропоную свіжу добірку матеріалів. Статті Benchmarking Edge Computing — порівняння таких одноплатних комп'ютерів для ML, як Coral Dev Board, NVIDIA Jetson Nano, Coral USB Accelerator, Movidus Neural Compute Stick і Intel Neural Compute Stick 2. Google Coral Edge TPU Board Vs NVIDIA Jetson Nano Dev board - ще одне порівняння двох одноплатних комп'ютерів. Getting started with the NVIDIA Jetson Nano — детальний керівництво старту роботи з NVIDIA Jetson Nano: від першого запуску до використання його для класифікації та виявлення об'єктів.

Опубліковано: 17/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Чому я проти тестів на співбесідах для IT-фахівців. Погляд рекрутера

[Про автора: Ірина Топіліна — засновник Recruiting Banda, має 13 років досвіду роботи в HR-галузі, 10 з них — у ІТ-рекрутингу. Спікер і едвайзер платформи Pro-Recruitment Сommunity. Про професії: «Я дуже хочу, щоб хороших HR-ів і рекрутерів в Україні було більше і готова витрачати на це свої сили і час»] Нещодавно мене запросили в якості спікера на зустріч, яка проходила в рамках освітньої платформи для лідерів рекрутингу Pro-Recruitment Сommunity. Одне з питань, які обговорювалися, полягав у тому, наскільки ефективно тестування при відборі кандидатів. Говорячи про тестуванні, я маю на увазі завдання для кандидата на певну посаду, яка побудована за класичним форматом: пропонується ряд завдань/питань, на які потрібно видати низку рішень/відповідей за обмежений проміжок часу. Моя особиста позиція з цього питання досить однозначна: я проти використання тестування як методу оцінки кандидатів, так і просто як самостійного інструмента.

Опубліковано: 16/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DevOps простими словами: як IT-команді робити важливе і заробляти більше

Стаття написана у співавторстві з Андрієм Бауліним, Head of DevOps продуктової IT-компаніїMegogo . Розбираємося, чому спроби «впровадження DevOps» не мають сенсу без конкретної мети і як оптимізувати роботу IT-компанії, коли мета є. В різних технічних колективах можна зустріти різні формулювання DevOps і їх навичок. Більшість зводиться до того, що це якийсь чоловік, який перебуває «в одній кімнаті» з development і IT operations (іноді ще QA) і погоджує їх роботу. Звичайно, таке визначення дуже і дуже умовно. У технологічних стартапів з малою кількістю людей не програмуючий девопс — нонсенс. Навіщо він там? По суті, в таких командах ops — маленькі літери в кінці, а DEV — великі на початку. В стійких командах середнього розміру OPS набирають обертів, а девов і так багато, тому «питома вага» літер помітно змінюється. Ми ніколи не ставили перед собою мету впровадити DevOps» або «найняти девопсов».

Опубліковано: 15/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Senior Research Analyst в IBM Олександр Романко: «Аналіз великих даних буде популярними ще років 10 мінімум"

Олександр Романко — старший науковий співробітник компанії IBM Canada, за сумісництвом — професор Університету Торонто, викладач в Українському католицькому університеті (УКУ) та Київській школі економіки (KSE). Він є спікером топових міжнародних конференцій та мітапів, почесний директор Master of Business and Management in Artificial Intelligence and Data Analytics (MBAI) програми в KSE. Олександр активно займається розвитком аналітики великих даних в Україні. Для DOU він розказав про тренди в аналітиці великих даних, найбільш перспективні сфери застосування методу та майбутнє наших персональних даних. На конференції Data Science UA «До універсального штучного інтелекту нам дуже далеко. Мінімум років 20» Зараз популярні інструменти — машинне навчання та штучний інтелект. Чому так? По-перше, тому, що за останні 5-10 років ці технології дозволили нам вирішити деякі практичні завдання, які до цього не були вирішені: як-від розпізнавання зображень.

Опубліковано: 13/05/19 @ 12:48
Розділ Різне Читати далі...

C++ дайджест #15: геолокація з Qt, ACCU 2019

У випуску: Results of 2019 Global Developer Survey "Lite", GCC 9.1, Qt Positioning, Qt Location. Привіт, мої любі сішники! Пропоную в цьому дайджесті поглянути на геолокацію в Qt та результати конференції ACCU 2019. Почнімо? :) Qt geolocation Маємо 2 модулі в Qt, що можуть нам допомогти:
Qt Positioning — модуль Qt, що забезпечує геолокацію. Підтримується в Android, iOS, macOS, Linux, Windows та WinRT. В офіційній документації Qt присутні 4 приклади: GeoFlickr , Log File Position Source , SatelliteInfo , Weather Info . Qt Location — дозволяє робити mapping, використовуючи сервіси. Приклади від Qt . Додатково можна розглянути:
GPS трекер на Qt, карта і трек ; у книжці Hands-On Mobile and Embedded Development with Qt 5 (з 183 сторінки); у книжці Hands-On GUI Programming with C++ and Qt5 (з 170 сторінки); Android. Java vs Qt QML — Tutorial 004. Creating a menu in the Action Bar from the submenu ; Example app using Qt Location + Mapbox GL .

Опубліковано: 11/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #18: порівняння ефективності методологій, фреймворк AgileLite, перехід з розробки PM

Привіт! Зустрічайте новий дайджест цікавих матеріалів зі світу управління проектами за квітень! Project Management Автор порівнює тривалість, вартість, рівень якості та ряд інших метрик на типовому проекті, реалізований з допомогою різних методологій розробки: цікаве дослідження та результати цікаві. Екс-розробник Amazon досить уїдливо ділиться інсайтами про внутрішніх інженерних практиках глобального софтверного гіганта: «A company that's innovating how the rest of companies work, doesn't innovate internally». Автор виконав величезну роботу по систематизації бізнес - і організаційних процесів в одну величезну графічну карту . Ось інтро від автора vc.ru , а найкращою характеристикою цього дійсно фундаментальної праці є перший комент: Хтось в команді недопрацьовує або відверто погано справляється з поставленими завданнями? 5 кроків, які допоможуть вирішити цю ситуацію.

Опубліковано: 10/05/19 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

7 причин, чому продукти не стають успішними на ринку. Приклади Nokia, IBM, Apple та інших компаній

Привіт, мене звати Мар'ян Дмитрів. За 15 років я пройшов шлях від джуніор девелопера до Product Manager-а. Крім того займався викладанням, фрілансом та науковими дослідженнями. Зараз працюю Product Manager'ом у SoftServe. Основна спеціалізація — розробка програмного забезпечення для моніторингу комп'ютерній комп'ютерних мереж. Ринок ІТ-аутсорсу в Україні розвивається шаленими темпами. Продуктовий ринок наразі хоч вже й не на початковій стадії, але ще не є настільки сильним. Я особисто знайомий з командами з декількох успішних продуктових компаній в Україні. Вони справді творять дива :) Але сьогодні хочу написати про ті, чому так багато продуктів не знаходять свою нішу на ринку. Ми розглянємо різні приклади з різних індустрій за останні 120 років. Усі приклади згрупуємо в 7 категорій і спробуємо їх проаналізувати. Некоректне позиціонування на ринку Вісь приклади, коли компанії з продуктами заходили на рінк, де їх просто не очікували або не розуміли.

Опубліковано: 09/05/19 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168