Поради для стартаперів від татка

Коментар замість введення: останні 8 років я працюю зі стартапами, створюю з нуля команди, проекти, бізнеси в сфері високих технологій. Тому зараз я працюю над проектом askpapir.com , в якому є 100% власником, інвестором, партнером, ко-фаундером і фаундером, CEO та радою директорів. Більшість звернень до стартаперам пишуться з зверненням до читача як до дебілові, а міфи, які транслюються нескінченною низкою «гуру» як релігійна доктрина, давно не мотивують на те, щоб підтримати людину зробити наступний крок, але створюють внутрішній конфлікт для тих, хто дійсно шукає відповіді. Якщо б ця була ініціатива натхненних клоунів-одинаків, що приносять дари тубільцям, то, напевно, це не дуже впливало б на ринок. Але міфи старанно постять інкубатори, інвестори, які причетні ментори, і всі разом формують стійкий набір брехливих правил, за якими починають працювати зі своєю аудиторією. Образ стартаперів инфантилизирован до неможливості.

Опубліковано: 10/11/16 @ 11:00
Розділ Різне Читати далі...

Реактивні програми на Java з Akka

Я працюю програмістом вже більше 13 років: займаюся високонавантаженими і розподіленими системами, розглядаю і оцінюю різні підходи і рішення. В даний момент я виділяю два типи систем, які визначають підсумковий стек технологій, з яким варто мати справу:
— системи, які постачають дані кінцевим користувачам;
— системи, призначені для обчислень. Третім типом може бути система, яка виконує обидві функції. Однак такі системи зазвичай будуються з підсистем, які належать до першим двом типам. Я хочу поділитися з вами інформацією про Akka і моделі акторів. Якщо ви вже використовуєте Akka у своїх проектах, я вірю, ви вже знаєте все те, про що я буду говорити тут. Якщо ж ви чули про Akka і не впевнені, чи підходить вам цей інструмент, я поділюся з вами достатньою інформацією для того, щоб ви змогли визначитися. Багатопоточність і масштабування З розвитком технологій розвивається і модель програмування.

Опубліковано: 09/11/16 @ 10:46
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: IT2School — безкоштовне IT-освіта для школярів

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на valentina@dou.ua . Ідея Привіт, читачі DOU! Мене звати Яна, працюю бізнес-аналітиком в компанії VertaMedia . Я — учасник організаційної команди IT2School . У цій статті від імені всіх розповім про проект. Насамперед, ми — це спільнота (не секта), яке зараз вже налічує більше 50 осіб в Одесі та області. Ми безкоштовно навчаємо дітей шкільного віку навичкам програмування і сучасним технологіям, щоб дати їм додаткові можливості для творення і самовираження. Все починалося з ідеї про те, що програмування — це такий же важливий навик, як читати і писати. При цьому ми не розраховуємо, що всі наші учні виростуть і стануть програмістами.

Опубліковано: 08/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Як працювати з legacy-системами

Насправді, по-хорошому статтю слід було б назвати так: «Як працювати з legacy-системами і зберігати психічне здоров'я». Будь-хто, хто має з ними справу, мене зрозуміє. Ця стаття — спроба узагальнення багаторічного досвіду знайомства з legacy-системами у вигляді набору підходів і практичних порад. Буду приводити приклади з власного досвіду, зокрема, роботи з успадкованою Java-системою. До речі, матеріалів про роботу з legacy в структурованому вигляді майже немає — обидва джерела, присвячених саме їй, наведені в кінці матеріалу. І це при тому, що на legacy доводиться мало не половина всього аутсорсингу. Особливості legacy Legacy — в перекладі з англійської «спадщина», та ця важка спадковість. Майже всім доводилося, прийшовши в проект, отримати код десятирічної давності, написаний кимось іншим. Це і є успадкований код — тобто код істо(е)історичний, який часто буває настільки жахливий, що виявляється взагалі незрозуміло, як з ним працювати.

Опубліковано: 07/11/16 @ 08:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #29: Make Java great again

У випуску: NetBeans йде під крило Apache; VS Code з'явилася підтримка Java; а у Java може з'явитися ключове слово 'var' і можливість AOT компіляції; релізи та плани на MicroProfile 1.0, Mockito 2.1.0, JUnit 5 Spring 5; відео з JavaOne 2016. Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Щось на зразок новин (!) Офіційний анонс MicroProfile 1.0 . І для тих хто ще не знає що таке MicroProfile . What's new in Mockito 2 . Вийшов WildFly 10.1 . Вийшов REST-Assured 3.0 . Зрада чи перемога? (!) Apache NetBeans . Зрада чи перемога? (!) AOT можливо буде для Java 9 . Зрада чи перемога? (!) var для Java . Зрада чи перемога? Вийшов Java Language Support for Visual Studio Code . Зрада чи перемога? Почитати і подивитися Загальна (!) Плейлист з сесіями JavaOne 2016 . (!) Про приватні методи в інтерфейсах від Stephen Colebourne. Про популярність Java фреймворків . Apache Tomcat Roadmap . Traditional Web Apps And RESTful APIs .

Опубліковано: 04/11/16 @ 10:50
Розділ Різне Читати далі...

Як українські IT-компанії відсвяткували Хелловін 2016

Вже який рік українські IT-компанії проводжають жовтень, влаштовуючи парад зомбі і монстрів в своїх офісах. Представляємо вашій увазі просочений жахом фотоогляд. 111PIX UA A-Level Боролися за звання «страшно красивий образ», поглинали до огидного прекрасні страви і прокачували силу жаху в нехилых випробуваннях: AMC Bridge Дніпро Харків Дивувати Commerce 31 жовтня замість звичного офісу команда потрапила у «Horror Hospital»: B2B Soft «Відьмочки в офісі — до удачі!» Blackthorn Vision Caspio Ciklum Компанія провела 6-ий щорічний конкурс з вирізання гарбузів. У всіх офісах співробітники об'єднувалися в команди і працювали над своїми шедеврами протягом години. Більше конкурсних гарбузів можна знайти на Facebook . Київ Дніпро Львів Одеса Харків CodeIT Cogniance Відсвяткували на мексиканський манер в стилі «Santa Muerte».

Опубліковано: 02/11/16 @ 08:14
Розділ Різне Читати далі...

Ні батога, ні пряника: чим і як керує Product Manager

Product management, або управління продуктом — це відносно молода дисципліна. І на теренах України фахівців-продуктоводів донедавна практично не було, тому закономірно виникає плутанина між поняттями project manager (менеджер проекту), product manager (менеджер по продукту) і product owner. І якщо з проектним менеджером все зрозуміло, то різниці між product manager і product owner часто не можуть пояснити навіть самі роботодавці (до речі, не тільки в Україні). Втім, ще гірше, коли вони не можуть пояснити власних очікувань від цієї позиції. Саме про це, а також про керування продуктом за відсустності керма піде мова нижче. Але на все свій час. Для початку давайте з'єднання ясуємо, звідки виникла професія менеджера по продукту.

Опубліковано: 31/10/16 @ 10:50
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест: мертва освіта, сектант своєї справи, вбивство десктопа

Нові версії Ember.js 2.8-LTS, 2.9 Linux 4.8 Node v6.9.0 (LTS) , Node v7.0.0 FreeBSD 11.0 Ubuntu 16.10 Аналітика The State Of JavaScript 2016 . Становище української мови в українському сегменті інтернету. Освіта Українська вища освіта — мертва . Тримайтесь від неї подалі. Польські Вузи: дрібниці, про які чомусь мовчать . Історії успіху На шляху до "єдинорога". Як Кіріл Бігай побудував стартап з потенціалом у мільярд доларів . Сектант своєї справи . Як 16-річному українцеві вдалося заснувати стартап на півмільйона доларів і розпочати роботу у "вищій лізі" маркетингу. Інтерв'ю Олександр Галицький, co-founder венчурного фонду Almaz Capital: Дмитро Шоломко: З часом мобайл вб'є десктоп . Андрій Хорсєв: Я бачу величезний ринок для Snapchat в Росії та Україні ". Howto Growing as Software Engineer . As Developing a developer — a journey through learning.

Опубліковано: 28/10/16 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Python речей: перші кроки

Ця стаття є адаптацією моєї доповіді «Python of things» з конференцій Web Camp 2016 і SE2016. Інтернет речей (англ. Internet of Things, IoT) — концепція обчислювальної мережі фізичних предметів («речей»), оснащені вбудованими технологіями для взаємодії один з одним або з зовнішнім середовищем. Якщо ви, як і я, любите Python, програмуєте на Python, і вас не залишає ідея застосувати ваші навички в світі фізичних речей, то ця стаття саме для вас. Вважаю за необхідне відразу зробити застереження, що мова піде не про суворий продакшн і випуск IoT гаджетів мільйонними тиражами, а радше про всілякі pet-проекти, які приємно створювати на вихідних в проміжку між дедлайнами. Залізо: що пропонує ринок Отже, ми хочемо мікроконтролер або одноплатний комп'ютер з можливістю програмування його на Python. Що нам може запропонувати ринок? Скажімо прямо, що ринок не надто рясніє пропозиціями для таких запитів, але дещо все ж є.

Опубліковано: 26/10/16 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, інтернатура. Листопад'16

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у листопаді 2016. Усі програми безкоштовні та передбачають можливість працевлаштування по завершенню. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси/стажування/інтернатури, яких немає в дайджесті, пишіть на zlot.dima@gmail.com , і ми додамо їх до статті. Для того, щоб ви завжди отримували найактуальнішу інформацію про стажування, ми витворили Telegram-канал , куди будемо надсилати сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію про можливості для початківців. Компанія Місто Напрямок Тип EPAM Київ .

Опубліковано: 25/10/16 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Як побудувати кар'єру в ІТ-компанії

Мене звуть Ілля Квіток, в IT-індустрії працюю вже 8 років, зараз займаю позицію керівника команди розподіленого проекту у великій іноземній компанії. Вже 5 років організовую тренінги на різні теми. Ця стаття заснована на доповіді, прочитане мною на IT Talk DataArt. Розповім про інструменти, які допомогли мені подолати перешкоди на шляху кар'єрного зростання, і покажу, як застосовувати ці інструменти для побудови кар'єрного плану. Перш за все, мова піде про те, які навички вам потрібні, де їх можна правильно розвивати і відразу почати застосовувати їх на практиці. Анатомія навички Згідно Стівена Кові, авторові знаменитої книги «Сім навичок високоефективних людей», навик знаходиться на перетині знання , вміння і бажання . Це означає, що навичка може виробитися, тільки коли у вас є певне знання, яке ви можете і бажаєте застосовувати. Отже, у вас є певні знання. Для IT-фахівця це, насамперед, знання будь-яких технологій.

Опубліковано: 24/10/16 @ 10:14
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #13: C# 7.0, .NET Core 1.0.1, навчальні матеріали ASP.NET

У випуску: плани EF Core 1.1, .NET Standard, 10 помилок DDD, майбутнє project.json та інструментів .NET Core, курс ASP.NET Core MS Virtual Academy, інструменти для роботи з JS в ASP.NET Core, реліз TypeScript 2.0, чому архітекторам варто писати код. .NET Plans for EF Core 1.1. Як зменшити кількість аллокаций в .NET додатку. Чому не потрібно використовувати финализаторы. Прискорити складання .NET Core проектів на нових віртуальних машинах. Оптимізація LINQ . Докладно про .NET Standard. Огляд C# 7.0 Що нового у .NET Core 1.0.1. Як працює призупинення виконання коду при збірці сміття. DateTime та Stopwatch під капотом . ASP.NET Приклад реалізації Undo/Redo. За лаштунками JWT авторизації в ASP.NET Core. Логування з NLog і Elasticsearch. Впровадження залежностей під view (мало). Ресурс з навчальними матеріалами з ASP.NET. DDD, CQRS, Messaging Тонкі контролери з CQRS і MediatR. CQRS + REST — ідеальне поєднання. DDD — 10 помилок , які ви, можливо, робите.

Опубліковано: 21/10/16 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

24 жовтня, Київ — Курс «Linux. Базовий рівень»

Знайомі з Linux, але хочете розширити свої знання? Маєте уявлення про вільне ПЗ, але прагнете розібратися в системі і розставити всі крапки над «i»? Тоді наша пропозиція — те, що вам потрібно! IT Education Center оголошує набір на курс «Linux. Базовий рівень» , який стартує 24 жовтня 2016 року. Він розрахований на тих, хто вже стикався з Linux, має початкові навички роботи з даною ОС. Це авторський курс, створений нашими викладачами, в рамках якого студенти отримують базові знання та вміння, необхідні для роботи системним адміністратором. Програма курсу: 1. Введення, історія виникнення Linux. Версії, дистрибутиви, складання Linux.
2. Інсталяція ОС Linux, доступ у систему, утиліти підвищення привілеїв. Текстові редактори.
3. Файлові системи.VFS, об'єкти файлової системи, види файлів. Архівація. LVM
4. Процеси в Linux, утиліти керування процесами, моніторинг. Планувальник завдань
5. Користувачі і групи, POSIX ACL. Система прав доступу і приналежності.
6.

Опубліковано: 17/10/16 @ 05:47
Розділ Різне Читати далі...

Python дайджест # 9: Guido on dicts, Python "Shazam" — 100% розпізнавання файлу з диска за 5 секунд

У випуску: Гвідо розповідає про словники в Python 3.6, безкоштовні книги від o'reilly, Shazam на Python, найкраща плата для MicroPython, обробка фото з OpenCV, Data Mining з використанням Python, надбудова над Git для спрощення використання контролю версій. Новини Django factory audit — огляд різних ліб для створення factory в Django. Guido about dicts in 3.6 — диктатор Гвідо про словники в новій версії. — опитування щодо найкращої плати для використання MicroPython. 7 o'reilly Python Books For Free — o'reilly безкоштовно надає електронні книги для девелоперів, серед яких 7 з Python. Python Top 10 Articles For The Past Month — топ статей на Medium за місяць на Python тематику. Let's do some self-promotion: what are your proud python projects — у кого крутіші репо на github?:) Audio Fingerprinting with Python and Numpy — розпізнавання музики, натхненне Shazam. 100% розпізнавання файлу з диска за 5 секунд.

Опубліковано: 14/10/16 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 листопада, Львів — Запрошуємо отримати спеціальність «Програміст C# .NET»

Ви хочете отримати якісні знання і швидко знайті роботу в IT?
Ми допоможемо Вам з легкістю освоїти нову спеціальність! Brain Academy — перша в Україні комплексна система підготовки сертифікованих програмістів і тестувальників відкриває набір на навчання за спеціальністю «Програміст С#.NET» . Після навчання Ви зможете легко влаштуватися у провідні міжнародні IT-компанії на позицію «Молодший програміст C#. NET» . На кого розрахований цей курс? Курс розрахований на тих, хто хоче стати справжнім профі у цій області, спробувати себе у розробці реальних проектів і при цьому стати затребуваним фахівцем з високим рівнем доходу! Як проходять заняття? Наші сертифіковані інструктори (практикуючі фахівці провідних IT-компаній) крім теоретичних знань занурюють студентів в світ реальних і цікавих проектів.
На кожному занятті ми робимо зрізи знань і розбираємо ваші помилки.

Опубліковано: 13/10/16 @ 07:20
Розділ Різне Читати далі...

18 жовтня, Київ — Курс підготовки фахівців FrontEnd

18 жовтня 2016 року стартує група підготовки FrontEnd фахівців, курс BootCamp. Програма курсу зосереджена на отриманні практичних навичок в JavaScript і суміжних областей. Ви можете почати навчання з JS FrontEnd, який також скоро стартує або обрати інший курс, який відповідає Вашому рівню підготовки: ? BootCamp(2міс) — основи верстки, адаптивна верстка, Gulp\Sass, Bootstrap.
? JS Start(1міс) — Курс призначений для людей не мають раніше досвід з асинхронним програмуванням і власне вчить програмувати. Дає базові знання PHP, дозволяють робити свої плагіни і не створювати складну логіку, наприклад фільтрація товарів або робота з AJAX, створення плагінів, наприклад слайдера.
? JS Frontend(6 міс) — Спеціалізований курс з JS, концентрований на подальшій роботі frontend розробником. Наявність базових умінь JS обов'язково. Програма практично повністю складається з практичних завдань. За фактом кілька випускників даного курсу, відразу отримували позиції middle розробника.

Опубліковано: 12/10/16 @ 11:36
Розділ Різне Читати далі...

28 жовтня, Київ — Курс "QA automation (Java + Selenium)"

Тривалість: 15 тижнів
Розклад: вт, пт 18.30 — 19.00. У Kit Center стартує курс QA automation (Java + Selenium) . Як завжди, використовуємо методологію «практика з першого заняття, вся теорія будинку». Кому буде корисно? • Мануальний тестерам, яким неабияк набридло повторювати одні і ті ж кейси під час регресивного тестування.
• Починаючим фахівцям з тестування, які бажають підвищити свою конкурентоспроможність на ринку праці. Як проходять заняття? Під час занять, при роботі в міні-групах і при перевірці домашніх завдань кожен учень отримає розбір помилок, поради та індивідуальні рекомендації. Програма курсу: • Знайомство з Java.
• Змінні і типи даних.
• Версионное зберігання коду.
• Вираження і керуючі конструкції.
• Цикли і масиви.
• Заглиблюємося в масиви.
• Рядки та робота з ними.
• Заглиблюємося в рядки.
• Файли і обробка помилок.
• Введення в ООП.
• Модифікатори і ООП.
• Алгоритми і ООП.
• Колекції.

Опубліковано: 10/10/16 @ 12:06
Розділ Різне Читати далі...

15 жовтня, Київ — Інтенсивна підготовка та проведення сертифікації тестувальників ISTQB. З Вас бажання - з нас результат

Найближчий старт курсу в Києві: 15 жовтня 2016 Набір в групу в Києві триває! Запрошуємо вас пройти підготовчий курс до здачі іспиту ISTQВ Foundation Level з гарантією успіху! Якщо у Вас є досвід в тестуванні і знання англійської мови, Ви зобов'язані здати іспит ISTQB і отримати свій заслужений диплом міжнародного рівня, а команда SkillUp, в свою чергу, зробить все для успішної підготовки. Наш тренер-професіонал відкриє багато практик тестування, розкаже про всі нюанси екзамену, надасть потрібні матеріали — повністю підготує Вас до тестування! З фінансовою гарантією результату! ISTQB-сертифікація у сфері розробки ПЗ надає фахівцям і компаніям унікальні переваги, а саме:
? Практичність;
? Гарантія вашого працевлаштування закордоном;
? Загальносвітова популярність бренду.

Опубліковано: 07/10/16 @ 12:21
Розділ Різне Читати далі...

15 жовтня, Київ — Інтенсивна підготовка та проведення сертифікації тестувальників ISTQB. З Вас бажання — з нас результат

Найближчий старт курсу в Києві: 15 жовтня 2016 Набір в групу в Києві триває! Запрошуємо вас пройти підготовчий курс до здачі іспиту ISTQВ Foundation Level з гарантією успіху! Якщо у Вас є досвід в тестуванні і знання англійської мови, Ви зобов'язані здати іспит ISTQB і отримати свій заслужений диплом міжнародного рівня, а команда SkillUp, в свою чергу, зробить все для успішної підготовки. Наш тренер-професіонал відкриє багато практик тестування, розкаже про всі нюанси екзамену, надасть потрібні матеріали — повністю підготує Вас до тестування! З фінансовою гарантією результату! ISTQB-сертифікація у сфері розробки ПЗ надає фахівцям і компаніям унікальні переваги, а саме:
? Практичність;
? Гарантія вашого працевлаштування закордоном;
? Загальносвітова популярність бренду.

Опубліковано: 07/10/16 @ 12:21
Розділ Різне Читати далі...

25 жовтня, Київ — Курс «Тестування. Start»

Старт курсу: Вечірній курс (Вт, Чт) — 25 жовтня 2016
Weekend курс (Сб, Нд) — 5 листопада 2016 Увага! До 18.10.2016 діє акційна вартість курсу — 7500 грн.! Мрієте працювати у сфері IT та отримувати достойну оплату в $? Або, можливо, вам завжди подобалось шукати у всьому баги і змінювати світ на краще? Не важливо, які цілі ви переслідуєте! Важливо, що ви вирішили зробити перший крок назустріч мрії та відвідати школу тестування Testing Galaxy ! Хто ми? Testing Galaxy — це унікальна школа, створена спільнотою досвідчених тестувальників у місті Києві. Наші викладачі — виключно досвідчені практикуючі IT-експерти, які успішно працюють у провідних IT-компаніях України! Що пропонуємо? Ми навчимо усьому необхідному для початку кар'єр кур'єри QA і навіть більше. Вас очікують три місяці теоретичних і практичних зайняти, англійський розмовний клуб, бонусні лекції від провідних IT-спеціалістів, а також можливість отримати перший досвід за спеціальністю. Наші курси: «Тестування.

Опубліковано: 05/10/16 @ 03:06
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178