VR/AR – 5 вирішальних факторів розвитку технології

Технології VR і AR впевнено займають своє місце серед інших повсякденно використовуваних людино-машинних інтерфейсів. Сьогодні ми вже не думаємо про те, чи варто створювати VR/AR-додатки, ми впевнені, що ця точка вже пройдена. Технології вже стали нашою реальністю, вони переходять зі стадії early adopters до стадії мас-маркету, і ми очікуємо, що нас незабаром накриє хвиля VR/AR-розробок. Я з нашою командою VR/AR експертів визначила, що заважає розвитку цих технологій та їх переходу у масовість. Давайте обговоримо, які потрібно подолати перешкоди VR/AR, щоб стати сформованою технологією масового попиту. 1. Обладнання та його вартість Не потрібно бути пророком, щоб передбачити, що зниження цін зіграє важливу роль у поширенні VR-технології. Заважає цьому дорожнеча графічних адаптерів, адже VR ставить високу планку перед їх виробниками.

Опубліковано: 04/08/17 @ 11:21
Розділ Різне Читати далі...

Піти з Grammarly заради навчання в КПІ: чи варта шкурка вичинки

Пропрацювавши 6 років на позиціях Front-end Developer в MacPaw і Grammarly, в минулому році Дмитро Філіпенко вирішив взяти таймаут та вступити на 1 курс КПІ — отримати другу вищу прикладної математики. В інтерв'ю для DOU Діма розповів про те, наскільки корисно ходити на пари і ведення конспектів для вже відомого розробника і що в підсумку закінчилася ця затія. — Дмитре, чому ви вирішили залишити роботу і вступити у вуз? Яка була мета? Коли я працював в Grammarly, навколо мене було багато розумних людей: олімпіадники, випускники складних факультетів з дуже сильною математичною підготовкою. Обертаючись у такому середовищі, я бачив, до чого можна прагнути. Задумався, що я потенційно теж можу досягти таких же результатів. Найбільше мене цікавило напрямок Machine Learning. Для розвитку в цій області мені, перш за все, не вистачало математичного бекграунду. Я закінчив Приладобудівний факультет КПІ, там математика була лише на 1-2 курсах і не вважалася профільним предметом.

Опубліковано: 02/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Кейс: Виведення сайту медичного лазерного центру в Казахстані в лідери ніші

Клієнт Медичний лазерний центр в Казахстані спеціалізується на лазерної дерматології, косметології, естетичної медицини і гінекології. Ми непогано знаємо сферу косметологічних послуг, так як просували сайт центру лазерної косметології «Лазерхауз» в Україні і досягли значних результатів. См. кейс Ефективний інтернет-маркетинг для мережі клінік лазерної косметології . Наше завдання Основне завдання проекту — вивести в топ 10 Гугла ключові запити пріоритетних напрямків, забезпечити зростання трафіку на сайті і вийти в лідери цільової ніші. Вихідні дані Регіон: Казахстан, Алмати.
Пріоритетна пошукова система: Гугл.
Старт робіт: 31 липня 2015. Процес робіт Семантичне ядро Першим етапом роботи став збір семантичного ядра для проекту для виділених клієнтом пріоритетних напрямків послуг.

Опубліковано: 01/08/17 @ 03:24
Розділ Різне Читати далі...

Рекрутеру на замітку: співбесіда з техрайтером

Після виходу моєї статті про техрайтерах, мені написали три рекрутера з приблизно однаковою проханням: «Перший раз шукаю техрайтера. Будь ласка, підкажіть, на що в першу чергу звернути увагу? Про що обов'язково треба запитати? Що повинен знати рекрутер для якісного відбору кандидатів?» У цій статті я хочу поділитися своїм авторським баченням того, що слід знати рекрутеру при співбесіді з техрайтером. Я не буду зупинятися на очевидних речах із серії:
5 років досвіду в техрайтинге краще, ніж 0 років досвіду; приємний у спілкуванні кандидат краще, ніж неприємний; уважний до деталей краще, ніж неуважна; і т. д. Я спробую зупинитися на більш специфічних моментах. Наприклад, наскільки важливі ті чи інші програми, які додаткові питання допоможуть знайти ідеального кандидата, що важливо техрайтеру для комфортної роботи і т. д. Якого утворення віддати перевагу? Як правило, техрайтеры мають технічний або лінгвістичний бекграунд.

Опубліковано: 01/08/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Інфо-сайти: підсумки липня 2017. Тримаємо темп не дивлячись на літо

Особисто моєї роботи в цьому місяці, порівняно з червнем було менше напевно на 30% (жаркий ледачий місяць + 8 днів відпочивав в Пітері). КМ опублікувала теж менше, т. к. була у відпустці. Та й копірайтер трохи здав за кількістю статей. Загалом всі відпочивали. Якщо не вдасться вийти на плановане число статей, потрібно буде шукати нових. Над чим працюю На даний момент ситуація з проектів виглядає так:
Сайт 1 — мед тематика (опубліковано 267 статей); сайт стабільно зростає по трафіку, але не стрибками, як раніше, як хотілося б; але зараз літо — чекаю хороших результатів від нього восени; Сайт 2 — мед тематика (опубліковано 111 статей); сайт молодий, активна робота почалася тільки в травні, тому трафік поки штормить, але в цілому зростає; Сайт 3 — тур тематика (домен 2011 року, там є близько 300 гівно статей і трафік 150 чол.

Опубліковано: 31/07/17 @ 06:44
Розділ Різне Читати далі...

Python digest #15: Python3.6.2 released, як компанії експлуатують опен сорс

У випуску: Python 3.6 швидший за Python 3.5. Стартап Kite експлуатує опен сорс бібліотеки. Еволюція процесу деплоїв в Reddit. Новини Python 3.6.1 becomes default Python runtime on heroku — починаючи з 20 липня 2017 року дефолтною гілкою Heroku стає python-3.6.1, що замінить python-2.7.13 NumPy receives first ever funding, thanks to Moore Foundation — NumPy отримує фінансування в розмірі $645,020 Python 3.6.2 released What's new in Cython 0.26? Нові релізи PyCharm 2017.2 — додані Docker Compose on Windows, SSH Agent, Amazon: Redshift Mypy 0.521 Released wxPython 4.0.0b1 Released Nuitka Release 0.5.27 Цікаві бібліотеки Quart — мікрофреймворк на базі Asyncio з API ідентичним до Flask. За словами має пітримувати Flask extensions. Cook — modern build system written in Python. kolors 0.0.4 — дозволяє виводити інформацію з вашого коду в кольорі до терміналу. PyO3 — бінгдінги Python для Rust. Cppyy — Python-C++ бінгдінг бібліотека.

Опубліковано: 29/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

7 причин переїхати до Львова для IT-спеціаліста

Я маю чималу історію переїздів. Народився у Києві, виріс в Азербайджані та в Сибіру. Вчився у Петербурзі та Києві. Працював у Донецькій області, у Києві та в Латвії . Але у грудні 2016 року я прийняв пропозицію львівської компанії Perfectial. Так збулася моя давня мрія жити у столиці Західної України. Тепер я раджу Львів своїм друзям як майже ідеальне місто для IT-спеціаліста. Згідно з досліджень EY 56 % кандидатів, яким подобаються IT-роботодавці, готові до релокації. І в якості найбільш бажаного міста для переїзду більшість із них розглядають Львів. Я можу назвати 7 причин для IT-спеціаліста переїхати саме до Львова. JavaDay Lviv 2015 Можливості для старту кар'єр кур'єри в IT Я завжди вважав: заради першої роботи треба бути готуємо змінити місто. Тому свого часу у 2009 році розсилав резюме по всій Україні, а коли мене запросили на роботу в Макіївку, погодився.

Опубліковано: 28/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Вступ до технологій, або IT для початківців

Якщо ви студент технічної спеціальності, бачите свій професійний шлях в IT і не знаєте, з чого почати — ця стаття для вас. У ній ви знайдете детальний опис найпоширеніших позицій у IT-компаніях та перелік того, що потрібно вміти і знати початківцю, щоб потрапити на них. Розповім трішки про себе. З 2004 року я почав працювати у сфері освіти в IT, ще будучи студентом Львівської політехніки. Я почав із викладання апаратного забезпечення та адміністрування операційних систем, тому що зрозумів, що викладання закріплює знання швидше, ніж навчання у виші. Зараз я Test Engineer Senior, консультант GlobalLogic , директор Tech School у LITS , і загалом я маю понад 12 років досвіду у комерційних проектах. То з чого все ж таки почати? У сфері інформаційних технологій можна виділити три основні ролі: програмісти, інженери з якості (тестувальники) та менеджери. Як правило, молоді спеціалісти розпочинають з позицій програмістів чи тестувальників, а менеджерами стають згодом.

Опубліковано: 27/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Hobby: Кардистри — спритність рук і трохи магії

[DOU Hobby — рубрика про нетехнічних проектах IT-фахівців: творчість, цікаве хобі та інші lifestyle-досягнення. Якщо вам є про що розповісти — пишіть на valentina@dou.ua ] Женя Пак , системний адміністратор компанії Sigma Software, вже 3 роки займається кардистри — це артистичне маніпулювання картками. У Женіних руках карти оживають, шикуються в неймовірні фігури, з'являються і зникають, як по чарівництву. — Женя, як ви зацікавилися кардистри? Я довгий час, близько 10 років, займався картковими фокусами. Багато артистів між фокусами роблять різні маніпуляції з картками — так звані флориши. Їх призначення — здивувати глядача майстерністю володіння картами і в той же час підготуватися до наступного фокусу. От і мені довелося розвивати ці навички. Головною точкою переходу від фокусів до кардистри я вважаю зустріч з одним фокусником на новорічному корпоративі компанії пару років тому. Це був тематичний корпоратив у стилі «чаклунів і чародіїв».

Опубліковано: 26/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Junior дайджест: курси, стажування, інтернатура. Серпень'17

До вашої уваги дайджест навчальних програм для тих, хто починає свою кар'єр єру в ІТ. У цьому номері зібрані можливості, актуальні у серпні 2017. Усі програми безкоштовні та передбачають можливість працевлаштування по завершенню. Якщо ви маєте інформацію про інші безкоштовні курси/стажування/інтернатури, яких немає в дайджесті, пишіть на zlot.dima@gmail.com , і ми додамо їх до статті. Для того, щоб ви завжди отримували найактуальнішу інформацію про стажування, ми витворили Telegram-канал , куди будемо надсилати сповіщення про оновлення дайджесту та іншу корисну інформацію про можливості для початківців. Компанія Місто Напрямок Тип CoreValue Полтава Salesforce Курси EPAM Львів QA, .NET Курси Unit Factory Київ Програмування Курси CHI Software Харків Node.

Опубліковано: 25/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

GitHub-акаунти українських ІТшників: хто в ТОПі

Майже 24 тисячі користувачів GitHub вказали своїм місцем проживання Україну, ми вирішили дізнатись про найбільш популярних та професійних. Для аналізу використовувався пошук по GitHub, відкріті набори даних за квітень від GHTorrent та GitHub Archive , а також LinkedIn. Дані містять інформацію переважно про публічні репозиторії. ТОП-10 користувачів GitHub Найбільше в рейтингу представлені JavaScript, Android та PHP розробникі. Близько 50 % учасників рейтингу проживають у Києві, по 15 % у Харкові та закордоном, 10 % — Львів та інші міста. Щодо типу компанії 70 % працюють в продуктових компаніях, 30 % — в аутсорсі. Учасників ми оцінювали за такими критеріями, як кількість зірок, підписників, «коммітів», закритих issues та «форків». Stars Star (аналог Like на Facebook) — це якісна характеристика репозиторіїв на GitHub, будь-який користувач може поставити зірку проекту, який йому подобається. Найбільше зірок мають JavaScript/TypeScript розробникі, які займають 7 з 10 місць у рейтингу.

Опубліковано: 24/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

.NET дайджест #18: покращення продуктивності .NET, майбутнє .NET і статистика використання C#

У випуску: про майбутнє відродження .NET, ще одна стаття на тему залежностей, технічний roadmap мережевого стека, анонс TypeScript 2.4, Microsoft приєднується до Cloud Foundry Foundation. .NET Неявний boxing при порівнянні enum у якості параметра типу в generic. Ще одна замітка про майбутнє Відродження .NET . Як динамічно конфігурувати залежності на старті додатка в .NET Core 2.0 на прикладі ApplicationInsights. Ще одна стаття на тему залежностей і трохи більше деталей. Покращення продуктивності .NET . І ті ж тести з BenchmarkDotNet . Ще одна стаття Alt.NET про те, чому .NET Core — добре . Технічний roadmap мережевого стека . Анонс .NET Core 2.0 Preview 2 . Використання пам'яті всередині CLR. Невелика статистика використання C# від JetBrains. Поліпшення в Environment Tag Helpers в ASP.NET Core 2. Profile-guided optimization в .NET Core 2.0. Моделювання Садимо події на дієту . Микросервисы: композиція інтерфейсу . Інструменти Підтримка ValueTuple в OrmLite .

Опубліковано: 22/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

PM дайджест #3: ефективні Daily StandUp'и, продакт-менеджер Microsoft і не варто спростити ваш процес розробки?

Всім привіт! Мене звати Віктор, і я працюю менеджером проектів в компанії Cogniance. Ділюся дюжину цікавих матеріалів по управлінню проектом і продуктом у черговому випуску PM Digest'a! Project Management «Батон і бублик — продукти, а запуск на хлібокомбінаті нової лінії по випічці капкейків — проект» та багато інших порівняльних характеристик проекту та продукту в статті . Практичне управління великими проектами з розробки пз в двох частинах (1 , 2 ). Чеклисты від Стратоплана для health-check'a свого проекту:
90 запитань для оцінки проекту (pdf ) 39 ознак Agility (pdf ) Стаття про те, як на зміну операційного управління приходить проектне управління. Project Weekly Status Reports that Stakeholders are reading. Поради для роботи з головним інструментом ПМ-а — електронною поштою. Великий і ґрунтовний екскурс в предмет управління ризиками. Все що є по темі — в цьому гайде . . Quote: «The author has caused me to think about the clutter in my projects.

Опубліковано: 21/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

DOU Labs: як у Wire витворили власну лабораторію з автоматизованого тестування мобільних платформ

У рубриці DOU Labs ми запрошуємо IT-компанії ділитись досвідом власних цікавих розробок та внутрішніх технологічних ініціатив. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Доброго дня усім читачам DOU. Сьогодні хотілось би розповісти про структуру нашої тестової лабораторії для автоматизованого тестування Wire на мобільних платформах iOS та Android. Думаю, наш досвід буде корисним стартапам або командам, які хотіли б організувати стабільну роботу автоматизованого тестування свого мобільного продукту в локальному оточненні, не витрачаючи на це захмарні кошти. До плюсів такого підходу можна віднести:
менша вартість рішення у довготривалій переспективі; повний контроль над оточенням; відсутність необхідності ділитися збірками аплікації та автоматизованого фреймворку з третіми сторонами. Мінуси, відповідно:
необхідність наявності персоналу достатньої кваліфікації для обслуговування інфраструктури; необхідність проведення регулярного обслуговування.

Опубліковано: 20/07/17 @ 10:24
Розділ Різне Читати далі...

DOU Проектор: Infocom Ltd — безпілотні технології по-українськи

У рубриці DOU Проектор всі бажаючі можуть презентувати свій продукт (як стартап, так і ламповий pet-проект). Якщо вам є про що розповісти — запрошуємо взяти участь. Якщо ні — можливо, серія надихне на створення власної made in Ukraine продукту. Питання і заявки на участь надсилайте на editors@dou.ua . Весь світ сьогодні спостерігає за тестуванням безпілотних автомобілів — з одного боку, безпілотний автомобіль виглядає фантастично, а, з іншого боку, практично всі задумки фантастів вже тестуються, безпілотні системи управління реалізуються, ідеї та фантазії стають реальним життям. Безпілотна тематика становить значну частину інноваційних програм як міжнародних концернів-гігантів — Volvo, BMW, General Motors, Toyota та ін., так і інноваційних IT-компаній — Uber, Google, Tesla. Практичні результати з'явилися і в українських розробників, орієнтованих на наукомісткі високотехнологічні перспективні завдання.

Опубліковано: 18/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #34: Java 9 буде

Посилання, на які краще таки натиснути (на думку автора), відзначені знаком (!) Щось на зразок новин IBM and Lightbend Announce Initiative to Build New Platform for Cognitive Development . IBM хоче виглядати модно, стильно, молодіжно. Вийшов Play 2.6.0 . Вийшов Gradle 4.0 . Вийшов Apache Commons Lang 3.6 . Основна цінність релізу в підтримку Java 9. Proposed Final Draft of Bean Validation 2.0 . JetBrains elected to the JCP Executive Committee . І почали вони з голосування проти . Почитати і подивитися Architect — це роль, а не посада . Continuous Integration fundamentals . Getting Started with The Tests . A Basic Programming Pattern: Filter First, Map Later . Develop and Deploy Microservices with JHipster . Проект вже давно не новий. Чи є тут люди, які його використовують у продакшне? Як відчуття? Language Framework Popularity: A Look at Java, June 2017 від RedMonk. Kotlin's hidden costs . Начебто давно не було бенчмарків. 10 tips for migrating from Maven to Gradle .

Опубліковано: 15/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Java дайджест #34: Java 9 будет

Ссылки, на которые лучше таки нажать (по мнению автора), отмечены знаком (!) Что-то вроде новостей IBM and Lightbend Announce Initiative to Build New Platform for Cognitive Development . IBM хочет выглядеть модно, стильно, молодежно. Вышел Play 2.6.0 . Вышел Gradle 4.0 . Вышел Apache Commons Lang 3.6 . Основная ценность релиза в поддержке Java 9. Proposed Final Draft of Bean Validation 2.0 . JetBrains elected to the JCP Executive Committee . И начали они с голосования против . Почитать и посмотреть Architect?—?это роль, а не должность . Continuous Integration fundamentals . Getting Started with Contract Tests . A Basic Programming Pattern: Filter First, Map Later . Develop and Deploy Microservices with JHipster . Проект уже давно не новый. Есть ли тут люди, которые его используют в продакшне? Как ощущения? Language Framework Popularity: A Look at Java, June 2017 от RedMonk. Kotlin’s hidden costs . Вроде бы давно не было бенчмарков.

Опубліковано: 15/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Переход на Unity: как программисту попасть в геймдев

Привет! Я — Алексей Науменко, .NET Developer в Plarium Kharkiv. Я хочу рассказать о том, как начинал свою карьеру, и посоветовать, с чего разработчику начать изучение Unity. Unity3D — один из самых популярных игровых движков. В последние годы всё больше отличных игр выходят благодаря тому, что Unity прост в использовании и предлагает разработчикам много готовых решений. Как я начал программировать Я учился в ХАИ по специальности «Телекоммуникации». У нас был преподаватель, который конструировал беспилотники. Благодаря ему уже на 4-м курсе я начал писать простой код на С для микроконтроллеров, которые управляют передачей данных с земли на БПЛА. Тогда я решил, что нужно выучить какой-то актуальный язык программирования, чтобы писать на нём постоянно, а не только для решения узких задач. Выбирал я между С# и Java: читал книги по этим языкам, но потом просто открыл Visual Studio и Java IDE и сделал выбор в пользу первого по «обертке».

Опубліковано: 13/07/17 @ 10:00
Розділ Різне Читати далі...

Оптимізації в Netty. 10 порад по поліпшенню продуктивності

Всім привіт. Ось вже третій рік працюю з Netty. За 3 роки дізнався дуже багато, навіть почав контрибьютить і хочу поділитися радами по тюнінгу, так як у себе в проекті я робив це досить часто. Нетти в топі бенчмарків Отже, поїхали. 1. Нативний epoll транспорт для Linux Перша і сама потужна оптимізація — це переключення на нативний epoll транспорт під Linux замість Java реалізації. У нетти зробити це досить просто — досить лише додати одну залежність у проект: <dependency> <groupId>io.netty</groupId> <artifactId>netty-transport-native-epoll</artifactId> <version>${netty.

Опубліковано: 12/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

Огляд ІТ-ринку праці: Житомир

[У серії «Огляд IT-ринку праці» ми розповідаємо про IT-індустрії в різних містах України] В ІТ-індустрії Житомира зайнято понад 1500 спеціалістів, у місті працюють більше 30 ІТ-компаній. Щорічно виші міста готують 80-100 майбутніх ІТ-фахівців. Середні зарплати програмістів в Житомирі:
Junior — $500; Middle — $1300; Senior — $2500. Тут можна подивитися більш детальну статистику зарплат за мовами програмування та іншими ІТ-спеціальностями. Компанії Більшість житомирських ІТ-компаній займаються аутсорсингом, проте представлено і продуктовий сегмент.

Опубліковано: 11/07/17 @ 07:00
Розділ Різне Читати далі...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171