Кар'єра в IT : посада Бізнес-аналітик

via Shutterstock . Представляємо сьому статтю серії «Кар'єра в IT ». На цей раз мова піде про бізнес- аналітиці , який виконує роль сполучної ланки між замовником і розробниками . Попередні матеріали циклу були присвячені посадам Team Lead , software Architect, Project Manager, CTO , QA engineer і qA Automation engineer. Бізнес-аналітик - це фахівець , який досліджує проблему замовника , шукає рішення і оформлює його концепцію в формі вимог , на які в подальшому будуть орієнтуватися розробники при створенні продукту . За даними ДОУ , середньому українському бізнес- аналітику 28 років , він має зарплату $ 1300-2500 і досвід роботи 3 роки . Завдання та обов'язки Головне завдання бізнес- аналітика - виявити проблеми бізнесу замовника і знайти максимально ефективне рішення. Для цього він повинен володіти знаннями у предметній області. Бізнес-аналітик працює з вимогами на всіх етапах життєвого циклу розробки ПО і постійно виступає посередником між замовником і командою програмістів.

Опубліковано: 09/04/14 @ 09:22
Розділ Різне Читати далі...

Фонд BrainBasket обіцяє перетворити ІТ- індустрію в рушійну силу української економіки

Організація публічна , незалежна і некомерційна . Мета BrainBasket - розвивати освітню екосистему в Україні і реалізувати програму « 100 000 нових програмістів до 2020 року » , що принесе $ 10 млрд експортних надходжень. Для цього Фонд залучатиме гроші і ресурси від національних і міжнародних організацій , урядових установ , НДО , а також приватних добровольців і спонсорів. Посівні інвестиції в розмірі 100 000 доларів внесе компанія Ciklum . Решта Топ- 5 аутсорсингових IT- компаній отримають пропозицію зробити рівнозначні внески. « Україна має унікальний шанс використати IT- індустрію як локомотив економічного розвитку і стати так званим" криницею талантів " для Європи. Ми працюємо над тим , щоб у країні ріс середній клас. Велика частина експортних надходжень в IT- індустрію буде виплачена співробітникам у вигляді зарплат » , - сказано на brainbasketfoundation.com .

Опубліковано: 08/04/14 @ 01:27
Розділ Різне Читати далі...

150 -й випуск подкасту «Відверто про IT кар'єризм ». Нам 3 роки і це не жарт

подкаст вже 3 роки і це наш день різдвяний випуск , говоримо про нас і про подкасті . У програмі: Що змінилося за рік у Ольги Давидової Що було нового в подкасті за рік Майбутнє подкасту Результати опитування про подкаст Статистика подкасту Спогади про першому разі Підтримка подкасту Що змінилося за рік у Михайла Марченко Кумівство в подкасті Радість за друзів подкасту Плани подкасту Пряме посилання на файл
Подкаст на iTunes Текстова версія доступна на itcareer.com.ua . Випуск записаний за підтримки IT -компанії AltexSoft . Подкаст «Відверто про IT кар'єризм » від ідеї до реалізації - інтелектуальна власність Михайла Марченка та Ольги Давидової . Всі питання , що стосуються подкасту , адресуйте нам на shami13@gmail.com .

Опубліковано: 08/04/14 @ 11:03
Розділ Різне Читати далі...

Як практично скористатися Blau Karte ?

Отже, минуло два роки з того моменту , як Німеччина відкрила програму Blau Karte і багато встигли нею скористатися. У мене часто запитують різні речі , пов'язані з цим , і я хочу просто написати їх тут, щоб не пояснювати в сотий раз . 1 . Як конкретно працює Blau Karte ? Конкретно вона працює так: якщо закордонний ( non -EU ) фахівець має вищу освіту (підтверджений диплом ) і може знайти роботу ( потрібно показати підписаний контракт) з певним мінімумом зарплати ( 36/45k на рік брутто залежно від професії ) - він може отримати т.зв. Blau Karte - дозвіл на проживання та роботу в Німеччині . З цього випливає два важливих моменти: - Це програма для шукачів , тобто , вашому роботодавцю не потрібно робити взагалі нічого для того , щоб найняти вас , ви можете вирішити питання з державою самостійно , не привертаючи роботодавця.

Опубліковано: 07/04/14 @ 02:45
Розділ Різне Читати далі...

Як практично скористатися Blaue Karte ?

Отже, минуло два роки з того моменту , як Німеччина відкрила програму Blaue Karte і багато встигли нею скористатися. У мене часто запитують різні речі , пов'язані з цим , і я хочу просто написати їх тут, щоб не пояснювати в сотий раз . 1 . Як конкретно працює Blaue Karte ? Конкретно вона працює так: якщо закордонний ( non -EU ) фахівець має вищу освіту (підтверджений диплом ) і може знайти роботу ( потрібно показати підписаний контракт) з певним мінімумом зарплати ( 36/45k на рік брутто залежно від професії ) - він може отримати т.зв. Blaue Karte - дозвіл на проживання та роботу в Німеччині . З цього випливає два важливих моменти: - Це програма для шукачів , тобто , вашому роботодавцю не потрібно робити взагалі нічого для того , щоб найняти вас , ви можете вирішити питання з державою самостійно , не привертаючи роботодавця.

Опубліковано: 07/04/14 @ 02:45
Розділ Різне Читати далі...

17 травня, Київ - Майстер-клас "Основи побудови Continuous Delivery " від Владислава Чернова

Слово « реліз » досі кидає вас в тремтіння і асоціюється з кінцем світу ? Багато компаній вже побудували свій процес розробки так , щоб максимально скоротити кількість ручних операцій і поставляти свої оновлені продукти кінцевим користувачам мало не кожен день. Нехай Continuous integration і Continuous delivery не буде для вас недосяжним ідеалом або захмарною мрією. Запрошуємо вас на майстер- клас «Основи побудови Continuous Delivery » від Владислава Чернова , Configuration manager в Badoo - найбільшої і найбільш швидкозростаючою соціальної мережі. Ви дізнаєтеся про основні підходи , закладених в Continuous Delivery , про переваги та недоліки , які отримують замовники і власники продуктів. Найбільше уваги буде приділено практичній частині : система контролю версій , основні команди ; хукі та автоматизація в системі контролю версій ; баг трекер , основні флоу , автоматизація роботи і багато-багато інших моментів.

Опубліковано: 07/04/14 @ 10:58
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест : перспективи українського ІТ , hiring hacks , кого не беруть в стартапи

Добрий день , шановні читачі. Новини Жителі Коцюбинського судяться з Bionic Hill . Творець JavaScript Брендан Айк 24 березня став новим CEO Mozillaі вже 3 квітня покинув цей пост і взагалі Mozillaчерез те , що підтримував заборону одностатевих шлюбів. Proof that Brendan Eich never really cared about equality .  Collaborative editor CodeBunk додав підтримку 6 -ти нових мов програмування.  Facebook представив Hack , варіант PHP зі статичної типізацією , купив Oculus VRза $ 2B , заплатив за Цукербергу $ 1 зарплатиза 2013 рік. Бібліотека WinJS і . NET- компілятор Roslyn стали open source . Нові версії TypeScript 1.0 Git 2.0 Python 3.4.0 Unreal Engine 4 Java 8 MariaDB 10.0 Перспективи Роман Хміль : цифрова революція чи як зробити ІТ індустрію в Україні локомотивом нової економіки (відео ) . Сергій Галенкін : Що потрібно розробникам ігор від міста і держави ? Алан Гарлан : Про майбутнє України на світовому цифровому ринку.

Опубліковано: 04/04/14 @ 07:51
Розділ Різне Читати далі...

По чому душа?

Інформаційний світ міцно увійшов в повсякденність мільярдів землян. Найчастіше він набуває дивні і навіть незрозумілі властивості , а іноді вражає своєю буденністю. Однак з поширенням соціальних мереж і варіантів обміну інформацією - від пошти до миттєвих повідомлень , виникло питання конфіденційності та особистого простору . Наскільки важливо дотримуватися конфіденційності інформації щодо кожного конкретного користувача , а так само які форми в інформаційному просторі вона може прийняти. Неодноразово я чув висловлювання , що кожна інформація має свою ціну. Наприклад , студент Шон Буклес ( Shawn Buckles ) з Нідерландів довгий час всіляко оберігав своє особисте життя в мережі від сторонніх. Однак поступово прийшов до переконання , що такий підхід в корені невірний і повну анонімність він забезпечити не може. Тому було прийнято рішення про аукціоні всієї особистої інформації - від паролів до архіву спілкування в соціальних мережах.

Опубліковано: 03/04/14 @ 05:46
Розділ Різне Читати далі...

За чим душа?

Інформаційний світ міцно увійшов в повсякденність мільярдів землян . Найчастіше він набуває дивні і навіть незрозумілі властивості , а іноді вражає своєю буденністю . Однак з поширенням соціальних мереж і варіантів обміну інформацією - від пошти до миттєвих повідомлень , виникло питання конфіденційності та особистого простору. Наскільки важливо дотримуватися конфіденційності інформації щодо кожного конкретного користувача , а так само які форми в інформаційному просторі вона може прийняти. Неодноразово я чув висловлювання , що кожна інформація має свою ціну. Наприклад , студент Шон Буклес ( Shawn Buckles ) з Нідерландів довгий час всіляко оберігав своє особисте життя в мережі від сторонніх. Однак поступово прийшов до переконання , що такий підхід в корені невірний і повну анонімність він забезпечити не може. Тому було прийнято рішення про аукціоні всієї особистої інформації - від паролів до архіву спілкування в соціальних мережах .

Опубліковано: 03/04/14 @ 05:46
Розділ Різне Читати далі...

Саботажники в наших рядах. Правила , які варто порушувати

via Shutterstock . Продовження статті « Саботажники в наших рядах. Обчислити і знешкодити » З дитинства нас вчили дотримуватися правил : «Думай спочатку про інших , будь скромним , ніколи не перебивай , поважай старших» . З одного боку , це закони поведінки в суспільстві. З іншого , якщо ви будете надмірно усередині їх дотримуватися , то ризикуєте витратити все життя на служіння іншим. При цьому часу на ваші потреби буде все менше. У такому випадку неминуче виникають роздратування і незадоволеність власним життям , і як наслідок - пасивна агресія. Нагадаю , що пасивна агресія - це суміш з пасивної поведінки , коли людина зовсім не цінує своїх потреб , і агресивного , при якому бажання і почуття оточуючих , навпаки , ніяк не враховуються. Цей зручний захисний механізм дозволяє отримати бажане і одночасно залишитися хорошим для інших. Детальніше про це - в моїй першій статті . Найчастіше від цього страждають саме ті хлопчики і дівчатка , які в школі вели себе приблизно .

Опубліковано: 03/04/14 @ 10:53
Розділ Різне Читати далі...

Дайджест цікавих вакансій № 130

Компанія Ahrefsшукає OCaml/FP Backend розробника в Сінгапурі. Relocation package 3 + petabyte of live data . Зарплата від $ 6000. Компанії Daxx потрібно в Дніпропетровську Artificial Intelligence/High Load specialist, який вміє знаходити прості рішення складних завдань. Dukascopy шукає Flash -розробника. Зарплата 32 000 грн . Одеської компанії Augmented Pixels потрібен ефективний « продажник »власних BTB продуктів у сфері доповненої реальності на західних ринках. Зарплата від $ 1000 + % від контрактів . Центр навчання SkillUP шукає тестувальника - тренера з працевлаштуванняз великим досвідом проходження співбесід. Студія Анатолія Попеля оголошує безкоштовну двомісячне стажування для дизайнерів . Заявки приймаються до 1 липня. Яндекс почав 4 -й набір в київський філіал Школи аналізу даних. Вона безкоштовна , вечірня , триває два роки , і в ній немає зайвих предметів - все тільки по темі. Громадська організація Центр ЮЕЙ шукає керівника проектів.

Опубліковано: 03/04/14 @ 07:11
Розділ Різне Читати далі...

31 травня - 1 червня, Київ - Конференція веб розробників на Ruby і Ruby On Rails - RubyC - 2014

31 травня - 1 червня 2014 року в Києві пройде друга конференція RubyC , присвячена Ruby і Ruby on Rails Відвідати RubyC 2014 буде корисно тим , хто хоче :
- поспілкуватися з кращими рубістамі з усього світу ;
- побачити кращі варіанти практичного використання Ruby на прикладі реальних проектів ;
- почути все про останні тренди в Ruby і Ruby on Rails ;
- з користю провести два дні серед талановитих , розумних людей , набратися нових ідей і відчути натхнення для подальших досягнень . Цього року RubyC знову збирає зірковий склад доповідачів з Америки , Європи і країн СНД. Серед запрошених гуру : Стів Клабнік ( США ) , Бен Ловелл ( Великобританія ) , Хав'єр Рамірес ( Великобританія ) , Олександр де Олівера ( Бразилія ) , Девід Хеннер ( США ) , Джеремі Еванс ( США ), Костянтин Теннахард ( Німеччина ) , а також Богдан Гусєв ( Україна ) , Тимофій Цвєтков ( Росія ), Євген Пирогов ( Росія). Детальніше про спікерів і їх темах можна дізнатися на сайті rubyc.eu .

Опубліковано: 02/04/14 @ 02:52
Розділ Різне Читати далі...

100 000 робочих місць будуть створені в IT- сфері України до 2020 року

via Shutterstock . Український уряд спільно з представниками IT -компаній запускає новий проект , який зробить Україну рушійною силою в IT- сфері в Європі. План передбачає створення 100 000 нових робочих місць в IT- сфері до 2020 року , отримання доходів більше $ 10 млрд. від експорту IT -послуг у США і ЄС , а також інвестиції $ 1 млрд. в розширення і модернізацію освітньої системи . « Наша мета - перейти від ресурсної економіки до економіки знань» , - заявив Павло Шеремета , Міністр економіки України . Крім цього , проект націлений на створення хороших умов для роботи і життя IT- фахівців в Україні , мотивуючи їх залишатися на батьківщині. Також планується переглянути податкове законодавство для забезпечення конкурентоспроможності України на міжнародному ринку. IT -аутсорсинг залишиться основним фактором позитивних змін у найближчі 5-6 років , - сказано в прес -релізі. Також IT може привнести свій внесок у сферу розробки державних проектів , наприклад , електронного уряду.

Опубліковано: 02/04/14 @ 01:31
Розділ Різне Читати далі...

12 квітня, Харків - Ciklum . NET Saturday

Поспішаємо порадувати всіх любителів і профі. NET розробки інформацією про прийдешнє Ciklum . NET Saturday , який відбудеться 12 квітня Харківському офісі компанії Ciklum . Як і всі активні айтішники ранній ранок ми присвятимо участі у харківському марафоні :) , а після зберемося разом послухати цікаві презентації . Не можемо не відзначити , що крім прослуховування доповідей у всіх учасників буде можливість взяти участь в двогодинному воркшопі . Кожен за бажанням може взяти ноут і відразу кодіть (відсутність ноутбука не проблема , можна буде просто спостерігати ) . Порядок заходу буде наступний: Перші 2:00 наш гість з Києва Євген Жарков проведе майстер- клас «SPA : API from Scratch » . У даній live coding сесії буде розглянуто створення API для Single Page Application , порушені питання RESTful дизайну , безпеки , логування тестування. Євген є full stack розробником , активно використовує різні JS фреймворки для Single Page Application .

Опубліковано: 01/04/14 @ 11:27
Розділ Різне Читати далі...

Подкаст «Відверто про IT кар'єризм » продано , останній випуск - співбесіда

Подкаст куплений одним з українських медіа холдингів , це останній випуск подкасту в звичному форматі з Ольгою Давидової та Михайлом Марченко . Дорогі слухачі , подкаст куплений одним з українських медіа холдингів . Офіційна заява холдингу в найближчі дні буде опубліковано з усіма подробицями. А поки дозвольте подякувати вам , що всі ці довгі і насичені роки ви були з нами. Ваша підтримка та увага дуже важливі для нас. Цей випуск ми записували , коли переговори знаходилися у фінальній стадії , тому цей подкаст - наш експеримент. У нас періодично просять консультацій по темі проведення співбесід в IT компаніях. Одне з таких співбесід ми записали і ділимося з вами. Назва компанії не розголошується. Пряме посилання на файл
Подкаст на iTunes Текстова версія доступна на itcareer.com.ua . Випуск записаний за підтримки IT -компанії . Подкаст «Відверто про IT кар'єризм » від ідеї до реалізації - більше не інтелектуальна власність Михайла Марченка та Ольги Давидової .

Опубліковано: 01/04/14 @ 10:32
Розділ Різне Читати далі...

4 - 5 квітня, Київ - Національний хакатон на тему комунікації та безпеки в умів конфлікту

Рада національної безпеки та оборони України та громадська платформа SocialBoost у партнерстві з ПРООН упершись в Україні проводять Національний хакатон на тему комунікації та безпеки в умів конфлікту . Що : Як Забезпечити ВЛАСНА БЕЗПЕКУ в умів конфлікту ? Як з- поміж безлічі новин та даних Повідомлень , Якими насіченій інформаційний простір , зверни найбільш достовірні джерела та отрімуваті чітку и легкий од для сприйняттів інформацію ? Як максимально Ефективно організуватіся з друзями , колегами чи Сусідами в умів конфлікту ? ВІДПОВІДІ на ЦІ питання планується отріматі во время конкурсу- хакатону National Human Security Hackathon за участю Громадського актівістів , програмістів , дізайнерів , фахівців з різніх областей. Як : Мі сподіваємось , что для комунікації , самоорганізації та взаємодопомоги для громадян , ЗМІ та військовіх за результати конкурсу будуть розроблені Робочі цифрові решение , сайти , плагіні , Додатки або ФІЗИЧНІ Пристрої .

Опубліковано: 31/03/14 @ 10:49
Розділ Різне Читати далі...

Ruby / Rails дайджест # 1

І знову п'ятниця , з чим вас вітаю . Значить , можна розслабитися і почитати свіжий дайджест по Ruby/Rails . У коментарях до попереднього випуску було багато класних посилань , більшість увійшли в цю статтю. Величезне вам спасибі , давайте продовжувати в тому ж дусі. Разом ми зможемо збирати дійсно якісний матеріал. Окреме спасибі Павлу Митину за те , що поділився своїми напрацюваннями . Для початківців TryRuby - інтерактивна обучалка «для найменших ». RubyMonk - ще одна інтерактивна обучалка , рівнем вище . RailsGuides - гайди по Rails . Безсумнівно , must read для кожного. Є також і російський переклад - RusRails . CodeSchool - онлайн- школа , кілька напрямків , у тому числі і по Ruby/Rails . Більше підійде для початківців. Сам проходив частково цей курс , мені сподобалося. Є зручні практичні вправи. Web Application Architectures - курс з розробки веб- додатків за допомогою Ruby on Rails на Coursera .

Опубліковано: 28/03/14 @ 08:17
Розділ Різне Читати далі...

Тизери в 2014 році : парковка

В одному з минулих постів я вже згадав про новий фільтр Яндекса. Додам , що не кожен сайт має шанси потрапити під такий фільтр. По-перше , «дзеркало рунета » справедливо вирішило , що для адалта це норм: друге, очевидно , що для старих сайтів з хорошими ПФ фільтри не будуть виглядати як « позиції -50 » , в гіршому випадку дасть невеликий % мінуса як один з чинників ранжирування. Просто в силу того , що «дзеркало рунета » не дурень собі видачу псувати. Ой, не , я несу нісенітницю , зараз поговорив з людиною, яка займається одним з найбільших порталів про « фільми онлайн » zerx.ru : UPD : поправка , Трафорета не було , було тільки 2 блоки від http://lenta-novostei.com/ (але там підв'язані штук 5 , а може і більше тізерок ) Ще судом сайт забанений, але походу суд це не зовсім Роскомнадзор . Проте , є такий , може бути навіть самий кльовий статейнік рунета - називається kakprosto.ru . І у мене враження , що після оголошення нового фільтру - тизерів там тільки додалося.

Опубліковано: 27/03/14 @ 03:34
Розділ Різне Читати далі...

Тизери в 2014 році: парковка

В одному з минулих постів я вже згадав про новий фільтр Яндекса. Додам , що не кожен сайт має шанси потрапити під такий фільтр . По-перше , « дзеркало рунета » справедливо вирішило , що для адалта це норм: По-друге , очевидно , що для старих сайтів з хорошими ПФ фільтри не виглядатимуть як « позиції -50 » , в гіршому випадку дасть невеликий % мінуса як один з факторів ранжирування . Просто в силу того , що « дзеркало рунета » не дурень собі видачу псувати . Ой, не , я несу нісенітницю , зараз поговорив з людиною, яка займається одним з найбільших порталів про « фільми онлайн » zerx.ru : UPD : поправка , Трафорета не було , було тільки 2 блоку від http://lenta - novostei.com/ ( але там підв'язані штук 5 , а може і більше тізерок ) Ще судом сайт забанений, але походу суд це не зовсім Роскомнадзор . Проте, є такий , може бути навіть самий кльовий статейнік рунета - називається kakprosto.ru . І у мене враження , що після оголошення нового фільтру - тізерів там тільки додалося .

Опубліковано: 27/03/14 @ 03:34
Розділ Різне Читати далі...

Навчання айтішників : сьогодення і майбутнє

via Shutterstock . [ Від редакції: Олександр Краковецька - CEO компанії DevRain Solutions , засновник клубу AppClub { build , monetize } , майданчики для мобільних експертів і стартапів ] У зв'язку із змінами в Україні IT- співтовариство сильно активізувалося . Воно й зрозуміло , адже за кілька років «застою» накопичилося невирішені проблеми , а зараз на горизонті замаячила надія на їх вирішення. Обговорюються різні ініціативи , в тому числі і питання навчання (про що згадали в нацпроекті « Інноваційна Україна »). Я хочу підняти тему освіти та збільшення кількості IT- фахівців у перспективі 3-5 років. Почалося все з невеликої дискусій в fb . Вузи не допоможуть Реальність така , що без фундаментальної реформи вищої освіти вузи будуть малоефективні. Перша проблема: зараз 90 % наукової діяльності в університеті - це бюрократія. Навіть у моєму рідному інституті , в назві якого є слова « комп'ютерні системи управління » , 99.

Опубліковано: 27/03/14 @ 11:50
Розділ Різне Читати далі...